Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2071 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Zamknąć drzwi przed wojną

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Włoski polityk, b. poseł Mario Sommosa o kryzysie uchodźczym.

 

Obecnie „dobrocią" chwalą się ci, którzy mówią o „długu" przyjęcia wszystkich uchodźców, chcących zadomowić się w Europie. Oczywiście, poruszają nas cierpienia tych biednych ludzi, których ciągle widzimy w telewizji. Jednak polityk godny miana polityka powinien przewidzieć, czym grozi taki napływ imigrantów. I nie może kierować się w swoich działaniach wyłącznie humanizmem. 

Tylko w ciągu ostatniego roku włoską granicę przekroczyło prawie 200 tys. imigrantów. Sama w sobie ta liczba nie jest przerażająca. Jednak podążą za nimi miliony. Chodzi już nie tylko o Syryjczyków, aczkolwiek samych Syryjczyków już wystarczy. Trzeba dodać Irakijczyków, Afgańczyków, Palestyńczyków, Arabów i w szczególności mieszkańców Afryki Północnej, którzy przybędą do Europy. Przeważnie uciekają przed różnego rodzaju lokalnymi konfliktami i wojnami domowymi, o których wiemy o wiele mniej niż o wojnach w Syrii, Libii i Iraku (spowodowanych przez niektóre państwa europejskie i USA). Wiadomo, że tymi ludźmi kierują przeważnie względy gospodarcze, aczkolwiek nie można twierdzić, że ich państwa przestrzegają zasad wolności, praw człowieka i równości płci, z których Europa jest dumna. 

Ci, którzy zarzucają nam obojętność wobec imigrantów, powinni najpierw odpowiedzieć na pytanie, ilu imigrantów może przyjąć Europa, a po drugie, co z nimi robić? Czy rzeczywiście jesteśmy na tyle dobrzy i bogaci, aby przyjąć wszystkich? Czy ktoś pytał, ile kosztuje nas utrzymanie tych ludzi w ośrodkach dla uchodźców? Kiedy otrzymają status uchodźców, czy będziemy w stanie zapewnić im nasz poziom dobrobytu? Czy ktoś rzeczywiście wierzy, że każdy z nich znajdzie pracę, „aby zapewniać nam emerytury"? Czy ktoś zastanowił się, w jaki sposób wpłyną oni na nasze społeczeństwo i tradycje kulturowe?

Niemcy postanowili, że będą przyjmować tylko imigrantów z Syrii, ponieważ oni „uciekają przed wojną". Kiedy ludzie uciekają przed wojną, chcą ochronić siebie i swoje rodziny, zazwyczaj znajdują schronienie w najbezpieczniejszym z najbliższych krajów i czekają na zakończenie wojny, aby wrócić do domu. Tak jak w przypadku z imigrantami, którzy uciekli do Jordanii, Libanu, Turcji, Pakistanu i Iranu. Ci, którzy udali się do Europy i tu sobie wybierają, w którym kraju chcą pozostać — to już zupełnie inny typ uchodźców — to są imigranci ekonomiczni. 

Szczególnie dziwne jest w takiej sytuacji, że Berlin oskarża państwa Europy Wschodniej o nieprzestrzeganie wspólnej decyzji, ponieważ kraje te odrzucają ustalone limity imigrantów. Ustalone przez kogo? Czy pani Merkel uzgodniła z innymi państwami UE swoją decyzję?

Krytykujący Budapeszt za próbę powstrzymania napływu imigrantów oraz za blokowanie na budapesztańskim dworcu wjazdu kilku tysiącom uchodźców zapominają, że Węgry razem z Włochami i Hiszpanią są zewnętrzną granicą Europy. Europy, osaczonej przez imigrantów, z których większość odmawia potwierdzenia swej tożsamości, a wielu juz na wstępie zachowuje się arogancko i agresywnie wobec policji. 

W rzeczywistości premier Węgier Viktor Orbán po prostu chroni interes swojego narodu, wykorzystując konwencję dublińską, podpisaną przez wszystkie państwa członkowskie UE. Zgodnie z nim, osoba niebędąca obywatelem UE niezależnie od narodowości powinna potwierdzić tożsamość i zarejestrować się w państwie wjazdu. I w tym właśnie kraju ubiegać się o status uchodźcy.

Rozwiązanie podobnych problemów wymaga zazwyczaj dużo czasu. W tym czasie wnioskodawca, któremu zapewnia się wyżywienie, nocleg a niekiedy kieszonkowe, ma możliwość swobodnego poruszania się po kraju, lecz nie ma prawa do stałego zatrudnienia. Oświadczenie Niemiec w sprawie repatriacji wszystkich niesyryjskich imigrantów brzmi jak hipokryzja. Dla tych, którzy przyjeżdżają bez dowodu osobistego lub legitymując się fałszywymi dokumentami, procedura ustalenia tożsamości może potrwać kilka lat. W tym czasie imigranci znikają z pola widzenia władz, uzupełniając szeregi nielegalnie przebywających w kraju obcokrajowców. Dlatego nawet jeśli uda się ustalić ich narodowość, repatriacja w gruncie rzeczy staje się niemożliwa.

Co robić? Przede wszystkim trzeba za wszelką cenę znaleźć sposób na położenie kresu wojnie w państwach sąsiadujących z Europą. Natomiast państwa, z których przybyli imigranci, należy postawić przed faktem dokonanym, że UE już nie będzie nikogo przyjmować. Jedynie w charakterze wyjątku i po rozpatrzeniu każdego konkretnego przypadku przez specjalne organy poza europejską granicą.

Jednocześnie na szczeblu ONZ należy podjąć decyzję w sprawie stworzenia we wszystkich krajach graniczących z punktami zapalnymi, międzynarodowych struktur z udziałem prawników różnych narodowości, których zadaniem będzie uzyskiwanie danych dot. liczby i charakterystyki imigrantów, których może przyjąć każde z państw członkowskich UE. Ponadto na szczeblu ONZ potrzebna jest decyzja w sprawie stworzenia w graniczących ze strefami działań zbrojnych i konfliktów fundacji i struktur, które pomogą w zapewnieniu uchodźcom godnej stopy życiowej w ciągu dłuższego czasu: żywność, opiekę medyczną, szkoły dla dzieci. 

Powstrzymanie niekontrolowanych potoków imigrantów jest konieczne, albowiem inaczej obecne rządy europejskie zapiszą się w historii jako odpowiedzialne za gigantyczny krach kontynentu europejskiego. 

 

KOMENTARZE

 • Pani Kopacz ! spytała pani nas o imigrantów , to chcemy odpowiedzieć pani
  Słowianie ! żydówka Kopacz w sejmie spytała z mównicy sejmowej !! cytuje ją dosłownie .
  !
  Pytam Polaków czy nas stać na gest solidarności i przyjąć uchodzców . koniec cytatu.
  !
  Odpowiadam ! pani Kopacz jak chce pani naprawdę sie dowiedzieć co my sądzimy na temat przyjmowania obcej dziczy mułzumańskiiej to jest bardzo prosty sposób
  !
  25 X 2015 r odbędzie sie REFERENDUM i bardzo prosze dopisać pani pytanie ! zapewniam panią ze z ochotą odpowiemy na pani pytanie !!!!
  !
  ŻĄDAMY dopisania pani pytania do nas !
  CZY POLSKA MA SIĘ STAĆ KRAJEM IMIGRACYJNYM ?
  !
  Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN LACH ! nie przyjmuje do wiadomości ze sie nie da ! wszytko się da jak się chce
  j
  ele 17.09.2015
 • @ele 17:38:14 dla nas to katastrofa, bo Polacy dostają w MOPSach po 14 zł zapomogi
  mamy setki tysięcy bezdomnych i miliony bezrobotnych bez prawa do zasiłku, a rząd pełniący obowiązki rządu polskiego chce wyposażać obcych, dawać im mieszkania i pieniądze. Jest to sytuacja całkowicie niedopuszczalna! Najpierw należy dać Polakom mieszkania i wsparcie. Czy może rząd pełniący obowiązki rządu polskiego uważa, że bezdomni i bezrobotni Polacy powinni udać się na emigrację, stać uchodźcami, by dostać mieszkanie i wsparcie?
  No to jeszcze niech rząd pełniący obowiązki rządu polskiego powie tym bezdomnym i bezrobotnym Polakom, dokąd to powinni oni uciekać, by dojść do pieniędzy i lokum.
  I gdzie wówczas byłaby jakaś logika, że Polacy mieli by opuszczać własny kraj po to, żeby żebrać u obcych, a obcych wpuszczało by się do nas, bo nagle znalazły by się dla nich i pieniądze i mieszkania?

  Jeżeli są u nas jakieś wolne mieszkania, to należą się one naszym bezdomnym Rodakom, Polakom.
  Jeżeli rząd pełniący obowiązki rządu polskiego dysponuje pieniędzmi to powinien dać je bezrobotnym Polakom.
  Natomiast polska polityka zagraniczna powinna być skierowana na to, żeby w krajach objętych wojną zapanował pokój.
  Takie rozwiązanie byłoby korzystne dla wszystkich, także dla obcych, których mami się obietnicami życia pasożytniczego bez objęcia ich jakimikolwiek obowiązkami, jakie mają na sobie autochtoni.
 • @ele 17:38:14
  O ile rozumiem, ze Polska woli przyjac pol miliona wscieklych na nas Ukraincow o tyle nie rozumiem dlaczego nie stac na 12 tysiecy uchodzcow z Bliskiego wschodu.

  Nie wiem skad sie wzielo powiedzenie dzicz muzulmanska.
  Polacy maja prawo do programu emigracyjnego i decydowania kto moze przekroczyc granice Polski (np. motocyklisci z Rosji tranzytem) - niemniej jednak mam zastrzezenia do okreslania uchodzcow jako 'dzicz muzulmanska'.
  Nawet w przypadku banderowcow nie okreslalabym ich religijnie bo to przeciez katolicy uniccy. To nie muzulmanie spalili zywcem ponad sto ludzi w Odessie w tamtym roku. Zanim spalili zywcem kobiety to je wczesniej zgwalcili i poderzneli im gardla. A jednak pol miliona banderowcow szuka pracy w Polsce. I nkt ich nie wyzywa od dziczy bo to ... Slowianie?
  Taka europejska kultura? Wiec powtarzam; mamy prawo wpuszczac do kraju kogo chcemy ale tylko pozornie bo podpisalismy cyrograf z Unia -ale dlaczego demonizujemy ludzi o ktorych nic nie wiemy. ALe wiemy ze przychodza z pozogi wojennej.
  Serbow tez nie wpuszczalismy do Polski, choc to czystej krwi Slowianie.
  Ale wpuscilismy ponad 40 tysiecy Czeczencow bo to przyjaciele banderowcow choc nie Slowianie..
  Czy nam naprawde nic sie nie pomylio?
  Jaki narod taki rzad.
  A rzad powiwea jak choragiewka na wietrze. Podobnie jak polska opinia publiczna.

  Jak wyglada kobieta muzulmanska ? Tak jak europejska. Niektore sa tak brzydkie jak pani Szydlo a inne moga byc modelkami.
  Czy pani Clinton reprezentuje wielka cywilizacje? A moze pani Nuland czy pani Komorowska, ktora powiedziala, ze dobrze tak Polkom na zmywaku w Anglii bo przynajmnie poznaja obce kraje.
  Nie zal nam bylo Serbow, ktorych NATO bombardowalo dzien i noc przez prawie 3 miesiace. Nie zal nam bylo serbskich dzieci bombardowanych napalmem.
  Nie zal nam i Syryjczykow, ktorzy sa bardziej europejscy niz dzicz banderowska.
  Po latach sie bedziemy tak wypierac naszych obecnych opinii jak sie wypieramy nienawisci do Serbow. teraz mi rodacy tlumacza: to nie my - to zydzi'.
  Cale 80% w Polsce to zydzi, ktorzy popierali powstanie panstwa muzulmanskiego w Europie? A teraz mowia ze to dzicz?

  Muzulmanska modelka z Iranu:

  https://www.youtube.com/watch?v=DOm1_R08kXw
 • @ele 17:38:14
  Syryjska dziewczyna (muzulmanska dzicz?) opowiada o uchodzcach

  https://www.youtube.com/watch?v=pHFnvFbThDE
 • Islamizacja!!!
  Islam jest antyludzką ideologią z totalitarną, niszczycielską, populacjonistyczną, w tym inseminacyjną i z ekspansywną społeczno-polityczno-militarną doktryną!!!
  Tego założyciel nie tylko („”)zalegalizował, w imię niego, Allacha, wiary, tzw. niewiernych okłamywanie, wobec nich przemoc, na nich gwałt, ich ograbianie, mordowanie, w tym także tych, którzy z wyznawania takiej ideologii, takiego postępowania zrezygnowali, ale jeszcze zapewnił, że tak postępujący otrzymają za to po śmierci nagrodę...
  Jej prominenci mają za cel, jak zwykle w systemach utopijnych/destrukcyjnych, zaspakajanie potrzeby rządzenia, podporządkowywania, własną prosperitę, w tym bogacenie się, oraz szkodzenie, niszczenie, w tym manipulowanie, ogłupianie, uzależnianie, wykorzystywanie; pogrążanie innych: jednostek, społeczeństw, narodów (stanowią oni mieszaninę psychopatów, debili i mieszańców, w tym w różnym stopniu świadomych, nieświadomych tego co, po co, w jakim celu, z jakimi skutkami, ich konsekwencjami czynią).
  Coś takiego w normalnych warunkach się delegalizuje, a nie propaguje, rozpowszechnia!!!

  zamieszki w Niemczech
  https://www.google.pl/search?q=zamieszki+w+niemczech&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=gFr3VaHiIcf9swGop5LoDg

  zamieszki w Niemczech
  https://www.youtube.com/results?search_query=zamieszki+w+niemczech

  zamieszki w Paryżu
  https://www.google.pl/search?q=zamieszki+w+Pary%C5%BCu&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=6Vj3Vdm-IYOxsQHF46rQDg

  Imigranci robią zamieszki w Paryżu!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=zIQEFxZU0L4

  zamieszki w Francji
  https://www.youtube.com/results?search_query=zamieszki+w+francji

  zamieszki w europie
  https://www.google.pl/search?q=zamieszki+w+europie&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=z1v3Ve-fLciVsAGSvq8o

  zamieszki w europie
  https://www.youtube.com/results?search_query=zamieszki+w+europie

  Islam religia pokoju i tolerancji .... w autobusie / Francja 2010
  https://www.youtube.com/watch?v=-1t91QtE4Xg

  SZOKUJĄCE FAKTY: To nie Turcja, to NIEMCY...
  https://www.youtube.com/watch?v=XaCQwlYMVtY

  Pokojowi muzułmanie w Anglii - to czeka Polskę
  https://www.youtube.com/watch?v=4rb0NETpemo
 • @Redaktor1966 00:25:29
  To sa linki z oficjalnej prasy, ktora ma nas napuszczac na domniemanego wroga i szuka pretekstu do poglebiania tragedii Europy.
  Staorzytni Chinczycy uczyli, ze w strategii wojennej najwazniejsze jest zidentyfikowanie wroga.

  Dlaczego redaktor nie dolaczyl ani jednego linku o niszczeniu Ukrainy? Przeciez to u naszego najblizszego sasiada jest otwarta wojna gdzie gina kobiety i dzieci i cala ludnosc cywilna. I polski rzad pomaga w tej wojnie. 200 milionow euro od polskiego podatnika na kontynuowanie straszliwej zbrodni na Ukrainie.

  Czy my potepiamy prawdziwych animatorow zdarzen i zbrodni czy tylko islam? Czy Hitler byl muzulmaninem? Czy neohitlerowcy to muzulmanie?
  Czy mordercy z Odessy, ktorzy zywcem palili ludzi w tamtym roku to muzulmanie?

  Czy my potepiamy zbrodnie czy religie?. Polowa muzulmanow w Europie to europejscy muzulmanie.

  Czy juz naprawde nikt nie pamieta Jugoslawii, gdzie wszystkie religie zyly w zgodzie? Jak to sie stalo, ze nagle Polska poparla wlasnie muzulmanow z Kosowa przeciwko chrzescijanom? A to nawet nie byli sziptary tylko przybysze z Arabii Saudyjskiej i Turcji. I mysmy popierali obecnych handlarzy nerek.

  A teraz sie wypieramy.
  Bo mamy nowego wroga.

  Dobrze, co to za wrog?
  Wroble na dachu cwierkaja, ze ISIS jest stworzone i oplacane przez USA. To nie jest pomowienie. Senator Mc Cain sam sie do tego przyznaje, ze sprzedaja bron. Komu? islamistom.
  Nawet zydowska propaganda nie nazywa ich muzulmanami, bo wiadomo ze to nie muzulmanie.
  Uzywanie religii jako pretekstu do wojny jest znakomitym pretekstem bo pobudza do emocji.

  Moze przypomne:

  1. Na Filipinach od setek lat zyli katolicy i muzulmanie i nikt nikomu nie przeszkadzal. Nawet, podobnie jak w Jugoslawii, sasiad sasiadowi nie zagladal do alkowy do kogo sie modli. W Jugoslawii poznawalo sie muzulmanina po tureckich imionach a i to moglo byc pomylka. Emir Kusturica ma ojca muzlmanina (SLOWIANINA) i matke - Serbke. Uwaza sie za Serba. Takich jest pelno.

  Wracajac na Filipiny to nagle, jednej nocy sie okazalo, ze muzulmanie zaatakowali bogobojnych i spokojnych katolikow!
  Bez powodu, i naturalnie prasa swiatowa podala ze muzulmanie napadaja na katolikow z nienawisci do chrzescijan.

  Prasa swiatowa nie podala, ze na Mindanao odkryto wielkie zloza ropy naftowej
  Ale poboznym katolikom z Europy nie przeszkadzalo NIENAWIDZIC bardzo poboznego katolika, jakim byl prezydent Marcos. Polska prasa sie wyzywala na jego domniemanych skarbach i korupcji. Polacy - katolicy nie mieli hamulcow w wyciu ze zgrozy na podlego Marcosa, ktorego jedynym przestepstwem bylo znacjonalizowanie ropy i splacenie dlugu do IMF. Marcos pobudowal cale osiedla mieszkaniowe dla biednej ludnosci.
  I wyrzucil Amerykanow. Wiadomo, ze sie bardzo narazil. AMerykanom. ALe dlaczego katolikom?

  2. Indonezja
  W Aceh od setek lat mieszkali muzulmanie z chrzescijanami dom w dom, chata w chate od 200 lat. Razem lowili ryby i prowadzili zycie wyspiarskie kazdy w swojej wierze. A wiar w Indonezji i kultur jest od cholery i ciut-ciut.
  Nagle zaczelo sie podpalanie chat i mordowanie sasiadow.
  W Aceh odkryli zloza ropy naftowej.

  East Timor
  Gdyby East Timor nie mial ropy to do tej pory nie mielibysmy pojecia, ze tam mieszkaja potomkowie Portugalczykow a Indonezja przekazala ogromne fundusze na rozbudowanie prawie NIEZAMIESZKALEJ wyspy!!
  Trzeba bylo sie pospieszyc z rewolucja, zeby zdazyc zanim wyspa zakwitnie dorobytem ze sprzedazy znacjonalizowanej ropy.
  Takie jasnie oswiecone turysty zamiast leciec na wakacje na Bali powinni przynajmniej po drodze wpasc na East Timor i zobaczyc jaka tam panuje straszna nedza na tej wyzwolonej od szariatu wyspie. Mieszkancy East Timoru placza, zeby wrocic do Indonezji ale tak zwane 'international community' sie nie zgadza bo trzeba krasc rope z East Timoru.

  3. Nigeria
  Gdyby w Nigerii nie bylo ropy - nie byloby religijnego konfliktu. To juz chyba kazdy wie.

  4.
  Gdyby Serbia nie spala na ropie i najwiekszej kopalni diamentow w Europie to Jugoslawia bylaby dalej najlepszym krajem do zycia w Europie.. Ale poniewaz bogate Kosowo z cala Tablica Mendelejewa bylo serbskie trzeba bylo Serbii to Kosowo ukrasc. Zeby ukrasc, przy pomocy 'international community' nalezalo zdemonizowac chrzescijaskich Serbow, zeby nikt nie protestowal.
  I NIKT nie protestowal jak mordowano napalmem serbskie dzieci.

  5.
  Libia
  Libia byla sekularnym panstwem. Skad sie nagle wzieli fanatycy religijni, ktorych tam nigdy nie bylo?

  6.
  Irak
  Wielu Polakow pracowalo i w Libii i w Iranie. Czuli sie sto razy lepiej niz ich rodacy na zmywaku w Anglii. Ale Irakowi trzeba bylo ukrasc rope. Zeby to zrobic nalezalo powtorzyc trick z Jugoslawii: zdemonizowac tubylcow.
  7.
  Sudan
  Bombami i masowym morderstwem 'wyzwolilismy Sudan po czym podzielilismy na dwie czesci; z tym, ze poludniowa rzadza obce wladze. W Poludniowym Sudanie jest ropa ale nie maja dostepu do morza. Jednej nocy pocieto Sudan jak ciasto wzdkluz granicy widzi - mi sie. Podzielono w llinii oprostej rozdzirajac na pool wioski i osiedla. jednej nocy sie okazalo, ze mataka z dziecmi jest po drugiej stronie granicy i zeby zobaczyc meza potrzebuje wize.
  Gdyby nie bylo ropy w Sudanie guzik by nas obchodzil islam.
  Dlaczego NIKT w Polsce nie protestowal przeciwko referendum w Sudanie? Sudan za daleko? A Krym blizej?

  8.
  Iran
  Naszym najwiekszym wrogiem jest Iran, ktory od ponad 300 lat na nikogo nie napadl i nigdy nie mial wrogoch stosunkow z Polska.
  A dlatego te mully to banda wredna bo nie chca sie zgodzic na bank IMF i nie chca oddac ropy za darmo. Historia ropy naftowej w Iranie i zachodnich koncesji na jej wydobycie jest sto razy ciekawsza niz wszystkie filmy Jamesa Bonda razem wziete.
  Polacy naturalnie o tym nie slyszeli ani nie czytali bo nam Amerykanie nie zrobili 'edukayjnego' filmu.

  9.
  Kolumbia
  Nam nie przeszkadza, ze w Kolumbii mieszkaja chrzescijanie, glownie katolicy. Media nam wmowily ze FARC , ktory walczy o niepodlegosc kraku to terrorysci.

  10.
  Wenezuela
  Katolicki prezydent Chavez byl posmiewiskiem prasy polskiej; komunista, ktory znacjonalizowal edukacje i sluzbe zdrowia i ... zrujnowal kraj.
  Nie przeszkadza, ze Maduro jest katolikiem. Zmagania Wenezueli z okupantem nas nie interesuja bo co nas to obchodzi. To sa inne katoliki i nie polityczne chrzescijany.

  11.
  Czeczenia
  Polskie wladze i polska opinia publiczna popierala wahabitow Czeczeni, ktorzy mordowali Rosjan. Chodorkowski jestn szalenie popularny w Polsce Polski i wielkim cierpietnkiem.
  Slowianska krew razem z ropa splywala w Czeczeni i wydrukowane dolary brukowaly ulice a mysmy w Polsce popierali Dadajewa. Nazwalismy jego imieniem ulice w Warszawie. Czy ktos protestowal?

  12
  Syria
  W Syrii akurat najmniej jest muzulmanow, jeszcze mniej Arabow - guzik wiemy o tej Syrii bo nas nigdy tak naprawde nie interesowala. Bo tam zachowaly sie nie tylko najstarsze koscioly chrzescijanskie ale i starozytne ludy Asyrii, Babilonii, Grecji, Rzymian i Persow. Mieszka tam tez pelno Kurdow, ktorzy uwazaja sie za Syryjczykow.

  13
  Rosja
  Nawet Polacy, ktorzy popieraja Rosje nie rozumieja walki Rosjan nie przeciwko islamowi tylko islamistom to znaczy przebierancom. W Rosji od lat mieszka cale mnostwo muzulmanow. I nie oni stanowia zagrozenie dla kraju, tylko przybysze, ktorzy jakos nie spedzaja kazdego piatku w meczecie - bo nawet nie bardzo wiedza o co chodzi.
  Ale naturalnie w Polsce istnieja dosc pokazne sily antyrosyjskie, zeby w razie kolejnego konfliktu popierac islamistow w Czeczeni przeciwko Rosjanom.
  Nam to w niczym nie przeszkadza.
  Jak trzeba to bedziemy popierac islamistow , a znowuz w innej sytucaji calym sercem i finasami bedziemy ich wsciekle krytykowac rownoczesnie popierajac finansowo.

  A teraz 'moje' linki:
  Demaskowanie ISIS:

  http://investmentwatchblog.com/unmasking-isis/

  Gilad Atmon o australijskim dzihadyscie:

  http://www.gilad.co.uk/writings/2015/9/11/australian-is-jihadist-is-actually-an-american-jew-named-goldberg

  Obama ostrzega Rosje przeciwko walce z ISIS. Dlaczego? Przeciez to islamisci, ktorzy niszcza sekularna Syrie: I USA przyznaje ze sobie nie radzi z ISIS. Rosja przychodzi z pomoca i jest krytykowana za walke z ISIS?

  http://whatreallyhappened.com/node/452195#axzz3lazLLbPQ

  Najbardziej niebezpieczni islamisci pochodza ze Skandynawii. Widac sa europejskiego chowu:

  http://www.rt.com/news/250561-assad-scandinavia-dangerous-isis/

  Al-Kaida planuje atak na Anglie:

  http://whatreallyhappened.com/node/380209#axzz3ORLsXpYs

  Falszywka AL-Kaidy:

  http://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/fakealqaeda.php#axzz3NuyEOinh

  Rozne oblicza Bin Ladena:

  http://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/galleryoffakebinladens.php

  Debata w Brytyjskim Parlamencie: W Iraku nigdy nie bylo zadnych fundamentalistow przed 2003:

  https://www.youtube.com/watch?v=SH5RGkn1ylY

  Rodzina BinLadena:

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,10059063,Firma_Ben_Ladenow_zbuduje_najwyzszy_budynek_swiata_.html

  Aktorzy Al Kaidy:

  http://www.youtube.com/watch?v=GsUtvOW6SR0

  Kto sponsoruje dzihad:

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/09/kto-sponsoruje-dzihad-czyli-wahabici-w-natarciu/

  Szwedzki polityk podklada bomby:

  http://www.scotsman.com/news/politics/top-stories/swedish-far-right-politician-implicated-in-bomb-raid-1-3837793

  Slynne przemowienia ISIS sa nagrywane w studio u sen. McCaina

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/slynne-przemowienia-isis-sa-nagrywane-w-studiu-2015-07

  Muslim batalion na Ukrainie? Oficjalnie?

  http://english.pravda.ru/world/ussr/03-08-2015/131569-ukraine_muslim_battalion-0/

  Amerykanscy weterani przeciwko propagandzie islamskiej:

  http://www.veteranstoday.com/2015/07/11/staged-isis-beheading-video-hacked-from-mccain-staffer/

  Amerykanskie muzulmany odbudowuja zniszczone koscioly chrzescijanskie:

  http://wakeupfromyourslumber.com/american-muslims-raise-30000-to-help-repair-black-churches-destroyed-by-fire/

  Islamisci to nie muzulmanie. Ten neologizm zadziala jak magnes. Bo takie mial zadanie

  Tatarzy walczyli razem z Polakami przeciwko krzyzakom w 1410 roku
  Tatarzy w Polsce:
  http://www.tatarzy.pl/historia/imamat_polowy.html
 • @ele 17:38:14
  Jeszcze moze dla przypomnienia posluchajmy co tez to nam obiecala aktywistka Barbara Spectre, ktora kilka lat temu zalozyla w Szwecji bardzo ciekawa organizacje, ktora to organizacja miala na celu wywrocic Europe do gory nogami.

  Barbara Spectre jest znana wielu Polakom wiec sie dziwie, ze mozna wypisywac rozne rzeczy po blogach i udawac, ze sie nie slyszalo o programie szwedzkim w sprawie zalewu Europy roznymi kulturami.
  Barbara Spectre bardzo jest dumna, ze jej program przynosi zaplanowane i wyhodowane owoce:
  Szwecja - krolik doswiadczalny w wielkim eksperymencie multi-kult.

  https://www.youtube.com/watch?v=5jl-OJJVAEg
 • @partyzant 16:04:36
  Boguslaw Jeznach nigdy nie zgadnie jak wielkim przywilejem jest dla mnie przytulic sie do blogu, ktory mnie nie wyzywa od komuchow, trolli sowieckich agentow, i jeszcze gorzej.
  Ja mam podobna zasade; dzielic sie z innymi tym co umiem, wiem albo nie wiem ale chce zeby mi inni pomogli sie dowiedziec i inni podzielili sie tym co wiedza i umieja.
  Dla mnie wazny jest argument a niekoniecznie osoba, ktora go przedstawia.
  Na innych blogach jest tak, ze jesli nie podoba nam sie problem to obwiniamy osobowosc kogos kto ten argument podal do dyskusji.

  W Sredniowieczu autor dysertacji byl niewazny. Wazny byl problem. Dlatego mamy tak wiele rozpraw anonimowych z tego okresu. Z roznych zreszta powodow.
  Ale ludzie sie zmieniaja a problemy pozostaja..

  Ani ja, ani zaden z dyskutantow na blogach nie ma wplywu na przebieg zdarzen. Mozemy je tylko analizowac wedlug posiadanego kompasu na kierunek naszych studiow analizy.
  No wiec dyskutujemy problem a nie osobowosc.

  W XXI wieku powinno nas stac na zasade: do not kill the messenger.
  Dlatego jakos mi tak sie cieplo "we wnyku' zrobilo gdy Nana, pan Jeznach i partyzant wymyslili, ze ja nie jestem platnym agentem. Nie musze. Wole przyjaznie niz biznesy.
  Jeszcze raz dziekuje.
 • @Tiamat 05:02:41
  To przydałoby się na osobny temat (b. dużo ciekawego materiału).
  Oczywiście, że m.in. w tej materii nic nie jest proste, oczywiste, a temat należy przedstawiać całościowo.
  PS
  http://catalana.pinger.pl/m/22068864
  Islam zabił więcej ludzi niż Hitler, Stalin czy Tajo – a liczba ofiar mordów i okrucieństw islamu może być ostatecznie większa niż wszystkich tyranów razem wziętych. Potworność zbrodni „religii pokoju” tak dalece wykracza poza ludzkie wyobrażenia, że nawet prawdomówni historycy nie dostrzegli jej skali.
  W przeciwieństwie do totalitarystów XX wieku, których zabójcza furia zniszczyła ich samych, skracając im życie, islam kroczy wolniejszym tempem. W efekcie – chociaż trwało to dłużej – odpowiedzialny jest on za śmierć i tortury większej liczby ludzi niż jakakolwiek inna grupa religijna czy świecka. Inaczej niż tyrania świecka, islam pomnaża swoje szeregi za sprawą poligamii i niewolnictwa seksualnego.

  „Islamski podbój Indii jest prawdopodobnie najkrwawszą historią w dziejach”, napisał Will Durant, cytowany na stronie Daniela Pipesa.

  Umiarkowane szacunki mówią o 80 milionach zabitych Hindusów.

  „Według niektórych kalkulacji, populacja subkontynentu indyjskiego zmniejszyła się o 80 milionów pomiędzy rokiem 1000 (podbój Afganistanu) a 1525 (upadek Sułtanantu Delhijskiego)”. (Koenrad Elst, cytowany na stronie Pipesa).
  ---
  „Co najmniej 28 milionów Afrykanów zostało zniewolonych na muzułmańskim Bliskim Wschodzie. Według szacunków, co najmniej 80 procent ludzi złapanych przez handlarzy ginęło przed dotarciem na rynek niewolników. Uważa się zatem, że przez 1400 lat najazdów arabskich i muzułmańskich w Afryce mogło zginąć 112 milionów osób. Gdy dodamy do tego ludzi sprzedanych w niewolę, całkowita liczba afrykańskich ofiar saharyjskiego i wschodnioafrykańskiego handlu niewolnikami może przewyższać 140 milionów.” (John Allembillah Azumah, autor „The Legacy of Arab-Islam in Africa: A Quest for Inter-religious Dialogue”).

  Sumując, liczba ta przekracza wszystkie ofiary totalitaryzmu XX wieku. Ale to nie koniec. Trzeba jeszcze dodać miliony ludzi, którzy zginęli z rąk muzułmanów w Sudanie w czasach nam współczesnych.
  ---
  „W roku 750, sto lat po podbiciu Jerozolimy, co najmniej 50 procent chrześcijan na świecie znalazło się pod hegemonią muzułmanów… Dziś w regionie [Afryki Północnej] chrześcijaństwo rodzime nie istnieje, nie ma społeczności chrześcijańskich, których historię można by prześledzić od czasów starożytnych”. – („Christianity Face to Face with Islam”, Catholic Education Resource Center).

  Co się stało z tymi milionami chrześcijan? Część z nich nawróciła się na islam. Ale reszta? Zgubiła się na kartach historii. Wiemy, że ponad milion Europejczyków zostało złapanych w niewolę przez piratów berberyjskich. Ilu z nich zmarło, pozostaje zagadką.

  „Przez 250 lat, między rokiem 1530 a 1780, liczba ta mogła sięgnąć 1 250 000”. (BBC).
  ---
  „Po tym, jak muzułmanie zdobyli władzę na początku XV wieku, animiści ostatecznie zniknęli w wyniku zniewolenia oraz ‘inkorporacji’ muzułmanów z ludnością Malezji, Sumatry, Borneo oraz Jawy. Działo się to przez najazdy, płacenie trybutów oraz sprzedaż – w szczególności dzieci. Jawa była największym eksporterem niewolników około roku 1500”. (Islam Monitor)

  W taki sam sposób islam dotarł na Filipiny. Jedynie obecność tam Hiszpanów zapobiegła całkowitemu upadkowi i ograniczyła zasięg islamu do wysp południowych. „Przybycie Hiszpanów ocaliło Filipińczyków przed islamem, oprócz południowych krańców, gdzie ludność nawrócono na islam”. (History of Jihad.org)
  Znowu, liczba zabitych nie jest znana, ale mimo wszystko dodajmy ich do naszej sumy.
  ---
  Zsumujmy to wszytko. Ofiary afrykańskie. Ofiary indyjskie. Ofiary europejskie. Dodajmy ludobójstwo Ormian. Następnie, mniej znane, ale bez wątpienia liczne ofiary Azji Wschodniej. Doliczmy jeszcze dżihad muzułmanów w Chinach, napadniętych w 651 r. Dodajmy grabieże Chanatu Krymskiego na Słowianach, szczególnie na ich kobietach.

  Liczba nie jest jasno określona, ale wyraźnie widać, że islam jest bez wątpienia największą maszyną do zabijania w dziejach, a liczba ofiar sięga 250 milionów. Prawdopodobnie między jedną trzecią a połową wszystkich zabitych w wyniku wojen i niewolnictwa można przypisać islamowi, a to tylko pobieżne szacunki.
  http://www.americanthinker.com/articles/2014/05/the_greatest_murder_
  machine_in_history.html#.U4mDhJYczfU.blogger


  Film dokument PL - islam to pseudo religia założona przez sektę | Cały Film Dokumentalny Lektor PL
  https://www.youtube.com/watch?v=E6nOPilBTlA


  „FAKTY I MITY” nr 38, 21.09.2001 r. KOMENTARZ NACZELNEGO
  ŚWIĘCI OJCOWIE BIN LADENA
  (...) Przypomnijmy tylko najważniejsze zbrodnie oprawców w sutannach oraz uświęcone akty terroru dokonywane przez katolików świeckich pod przewodem kapelanów. Zasada była taka sama, jak w islamskim dżihadzie – wieczne zbawienie za mordowanie niewiernych. Szacunkowe liczby ofiar uśredniam, biorąc za podstawę kilka źródeł.
  1096 – pierwsza wyprawa krzyżowa. Wymordowanie Żydów nad Renem i Dunajem – ponad 20 tys. ofiar;
  1099 – krzyżowcy zdobywają Jerozolimę – 50 tys. ofiar;
  1202–1204 – czwarta krucjata na rozkaz papieża Innocentego III – 100 tys. ofiar;
  1207 – armia Innocentego III wycina w pień katarów (30lat) – 100 tys. ofiar;
  1226 – (pocz.) – Krzyżacy mordują Prusów – 300 tys. ofiar;
  1453 – z inicjatywy świętego Jana Kapistrana wymordowano Żydów na Śląsku – 30 tys. ofiar;
  1450–1750 – polowanie na „czarownice” na podst. bulii Innocentego VIII – 150 tys. ofiar;
  1478 (pocz.) – papież Sykstus IVwysyła do Hiszpanii inkwizytora Torguemadę – 250 tys. ofiar;
  1492–XVII w. – katolicy wyniszczają ludność Wysp Karaibskich – 3,5 miliona ofiar;
  XVI–XVIII w. – misjonarze i żołnierze mordują Indian Amazonii – 5,5 miliona ofiar;
  XVI–XVIII w. – porwania niewolników w Afryce – 100 milionów ofiar;
  1555–1559 – inkwizycja za czasów papieża Pawła IV – 800 tys. ofiar;
  1568 (pocz.) – na rozkaz papieża Piusa V (późniejszy święty) inkwizycja hiszpańska zaczyna mordować protestanckich Niderlandczyków – 2 miliony ofiar;
  1573 – noc św. Bartłomieja (23/24.08), czyli rzeź hugenotów; Papież Grzegorz XIII odprawia mszę dziękczynną, wybija medal pamiątkowy i organizuje radosne festyny na ulicach (por. radość Palestyńczyków) – 25 tys. ofiar;
  1648 – koniec wojen religijnych w Niemczech podsycanych przez papiestwo. (Innocenty X protestuje przeciwko ugodzie z protestantami) – 13 milionów ofiar;
  1648 (pocz.) – pogromy żydów w Polsce – 100 tys. ofiar;
  1941– 1945 – w Chorwacji rządzi Ante Pavelić popierany przez Piusa XII – 800 tys. ofiar.
  (...) Czarne wilki dopiero niedawno przybrały owczą skórę i nawołują teraz do pokoju, miłości bliźniego, przebaczania win. Modlą się za ofiary islamskiego terroryzmu zapominając o własnym... (...)
  Jonasz

  „FAKTY I MITY” nr 13, 28.03.2002 r.
  WYSPY WIELKANOCNE
  (...) A może Karol Wojtyła przez lata ani razu nie zajrzał do archiwów watykańskich i nic nie wiedział o pamiętnikach mnicha tamże przechowywanych? Może nawet nie wie, że jeszcze w Roku Pańskim 1812 jezuita Coronil nakazywał katolickim żołnierzom wyruszającym przeciw indiańskim powstańcom w Wenezueli: „Zabijcie wszystkich powyżej siódmego roku życia”. Nie wie? Wszak w 1980 r. beatyfikował Jose de Anchieta, którego nazywał „bożym człowiekiem”, „pionierem ewangelizacji”, „apostołem Brazylii”, „wzorem dla całej generacji misjonarzy”. To ten sam „pionier ewangelizacji”, a tak naprawdę zwyrodniały morderca, który zwykł powtarzać słynne zdanie, że „miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje”. W skutek takiej ideologii wymordowano w obu Amerykach więcej niż 50 milionów Indian. (...)
  Marek Szenborn
 • @Redaktor1966 18:07:26
  Bardzo inspirujący komentarz. Ech, żeby tylko starczyło czasu i sił. Bardzo dziękuję i pozdrawiam z szacunkiem. BJ
 • I na koniec
  Nie ma dobrych ustrojów (np. demokracji), religii/rozwiązań, tylko ludzie są źli! Skoro ludzie w imię czegoś, pod wpływem czegoś, w ramach czegoś postępują źle, tzn. że to coś jest nieskutecznym, złym rozwiązaniem, więc nie wolno tego nie tylko rozpowszechniać, ale w ogóle kontynuować!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930