Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2071 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Taki jest świat…

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

FOTOKRONIKA (11): Jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Zapraszam na najnowszą kronikę fotograficznych rozmaitości ze świata.

 

Fot.01. Rozłam w prawosławiu. Po tym jak patriarcha Bartłomiej z Konstantynopola, etniczny Grek, mający dotąd pozycję primus inter pares, uznał odrębność renegackiej cerkwi na Ukrainie, Rosyjski Kościół Prawosławny wycofał się z udziału w strukturach pod przewodnictwem Konstantynopola. W rosyjskich cerkwiach nie będzie modłów, ani wspólnych działań ze strukturami Konstantynopola. 

 

Fot.02. Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow przemawiając na posiedzeniu plenarnym forum niemiecko-rosyjskiego stwierdził, że Zachód prowadzi wobec Rosji wojnę hybrydową. Są bezpośrednie działania militarne, gdy na naszych granicach, wbrew wszelkim zapewnieniom, pojawia się coraz więcej obiektów infrastruktury wojskowej NATO, dyslokowane są nowe jednostki wojskowe, uzbrojenie uderzeniowe…  W zachodniej prasie Rosjanie są zniesławiani na każdym kroku… Organizacje pozarządowe działające w Federacji Rosyjskiej, tak jak w innych krajach, są bardzo aktywnie wykorzystywane do ingerowania w nasze wewnętrzne sprawy…

Fot.03. Huragan Florence znad Atlantyku uderzył we wschodnie wybrzeże USA frontem szerokości ok. 300 km, chociaż w ostatniej chwili osłabł. Są pierwsze ofiary śmiertelne, zerwane zaopatrzenie w prąd, liczne powodzie i podtopienia. Ewakuowano 1 mln ludzi, którzy schronili się w budynkach szkół, pełniących w Ameryce rolę schronów.

Fot.04. Cena ropy naftowej na głównych rynkach światowych przekroczyła  80$ za baryłkę, co jest uważane za psychologiczną granicę tzw. „zrównoważonej opłacalności”.

 

Fot.05. Afrykański pomór świń znów zagraża Europie zachodniej. W Belgii, w pobliżu granicy z Francją znaleziono dwa dziki, które padły z powodu ASF.

 

Fot.06. Warren Buffet uważa, że kolejny wielki kryzys finansowy jest nie do uniknięcia z powodu wad ludzkiej natury, ktorej cechami są zazdrość i chciwość. Udzielił on wywiadu TV CNN w związku z 10. rocznicą krachu banku Lehman Brother's (15 września 2008), ktora zapoczątkowała wielkie załamanie światowych finansów.

Fot.07. Mimo przeciwdziałania USA i oporu różnych państw w Europie (w tym Polski) ostatecznie i nieodwołalnie ruszyła budowa Nord Stream 2.

 

Fot.08. Tadż Mahal, najsłynniejszy zabytek Indii znajduje się w opłakanym stanie. Zbudowany w XVII wieku z białego marmuru obrósł grzybem i popękał. Sąd Najwyższy Indii pod grożbą zamknięcia zabytku dla turystów zobowiązał rząd federalny do przeprowadzenia kapitalnego remontu i łożenia na staranną konserwację potem.  

 

Fot.09. W Rosji trwają ogromne manewry wszystkich rodzajów wojsk pn. Wostok 2018 zaplanowane do 17 września.

 

 

Fot.10. Cukier niszczy mózg. W ciągu siedmiu lat naukowcy z Uniwersytetu Columbia monitorowali stan zdrowia 2226 osób, które początkowo nie wykazywały zaburzeń umysłowych. Na początku badania uczestnicy opisali, ile spożywają cukru. W trakcie badania u 429 osób rozwinęła się choroba Alzheimera. Badania przeprowadzone w USA pokazują, że u ludzi, którzy piją jedną puszkę słodkiego napoju gazowanego dziennie, choroba Alzheimera jest wykrywana o 47% częściej niż u tych, którzy piją te napoje raz na trzy miesiące. W grupie ryzyka są także osoby, które preferują poncz, lemoniady i soki  owocowe: według naukowców u nich choroba Alzheimera rozwija się o 27% częściej niż u osób, które nie piją słodzonych napojów. Wcześniej wykryto związek pomiędzy cukrem a rakiem.

 

 

Fot.11.W katedrze w Białymstoku doszło w środę do bluźnierczej prowokacji w stylu Pussy Riot. Podczas mszy do świątyni wtargnęli dwaj mężczyźni (40 i 33 lata), którzy zaczęli się obnażać, krzyczeć, wykonywać obraźliwe gesty i przeszkadzać w odprawianiu mszy. Wezwana policja dokonała ich aresztowania. Grozi im do 2 lat więzienia.

 

Fot.12. Amerykańska pisarka Nancy Crampton Brophy, autorka eseju „Jak zabić swojego męża", została oskarżona o rzeczywiste zabójstwo swego 63-letniego męża.„Rozwód jest zbyt kosztowny, czy naprawdę macie ochotę dzielić swój majątek?" — zauważyła w tekście Nancy Brophy.

 

 

KOMENTARZE

 • Podoba mi się
  Ten cykl ''świat w obrazach''. Za sukces!
  https://pp.userapi.com/c849128/v849128822/77064/PGZukab8YsE.jpg
 • "Naczelnik z Kasztanką"
  olej na płótnie, pierwsza dekada XXI w.
  autor nieznany.

  https://pbs.twimg.com/media/DnD1OF8XcAA-TLq.jpg
  5*
  Pozdrawiam
 • @ Autor, All
  "W Belgii, w pobliżu granicy z Francją znaleziono dwa dziki, które padły z powodu ASF."

  Mrożone?

  5*
 • @ Autor
  "Ławrow przemawiając na posiedzeniu plenarnym forum niemiecko-rosyjskiego stwierdził, że Zachód prowadzi wobec Rosji wojnę hybrydową. Są bezpośrednie działania militarne, gdy na naszych granicach, wbrew wszelkim zapewnieniom, pojawia się coraz więcej obiektów infrastruktury wojskowej NATO, dyslokowane są nowe jednostki wojskowe, uzbrojenie uderzeniowe… W zachodniej prasie Rosjanie są zniesławiani na każdym kroku… Organizacje pozarządowe działające w Federacji Rosyjskiej, tak jak w innych krajach, są bardzo aktywnie wykorzystywane do ingerowania w nasze wewnętrzne sprawy…"

  Z tymi słowami nie sposób się nie zgodzić.
  Chyba najbardziej jaskrawym w swej głupocie wykorzystaniem organizacji "pozarządowej" było wtargnięcie aktywistów na murawę boiska podczas finału MŚ.
  Ostatnio dowiedziałem się, że jeden z nich miał poważne problemy ze zdrowiem - podejrzewano nawet otrucie. I od razu pojawiły się skojarzenia z Kremlem, ale nikomu z tych "kojarzących" nie przyszło na myśl "podgrzanie atmosfery" kosztem tego pożytecznego idioty.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031