Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2071 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Echa z Manhattanu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

FOTOKRONIKA (09): Jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Zapraszam na najnowszą kronikę fotograficznych rozmaitości ze świata.

 

 

Fot.01. Minęła 17. rocznica porwań samolotów i ataku na WTC w Nowym Jorku, a także na budynek Pentagonu w Waszyngtonie. Zginęło wtedy ok. 3000 osób i zawaliły się trzy wieżowce na Manhattanie. Nadal podtrzymywana jest absurdalna, oficjalna wersja jakoby dokonała tego przy pomocy plastykowych noży grupa 19 brodatych fanatyków z jaskiń w Afganistanie i nadal są ludzie, którzy w to wierzą.

Fot.02. Nikki Haley, ambasadorka USA w ONZ zapowiedziała, że  administracja Trumpa nie będzie pozwalać na obrażanie Izraela i przyjmowanie rezolucji, które są skierowane przeciwko niemu. Zapewniła także, że „nikt nie będzie mieć wątpliwości co do amerykańskiego wsparcia dla Izraela". Wynika z tego, że Trump chyba nie musi już obawiać się impeachmentu.

Fot.03. Rosyjskie lotnictwo szturmowe w Syrii przeprowadziło starty testowe pocisków manewrujących przeznaczenia operacyjno-taktycznego do myśliwców piątej generacji Su-57 – poinformował rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu.

 

Fot.04. Prezydent Rosji Putin i Przewodniczący Chin Xi Jinping będą wspólnie walczyć z protekcjonizmem i zacieśniać współpracę obu krajów we wszystkich dziedzinach, stopniowo rezygnując w rozliczeniach z dolara i przechodząc na własne waluty narodowe. Xi po raz pierwszy na zaproszenie Putina bierze udział we Wschodnim Forum Ekonomicznym (11-12 września).

 

Fot.05. Z udziałem północnokoreańskiej generalicji w pełnej gali medalowej w Phenianie odbyły się uroczystości z okazji 70. rocznicy powstania KRLD.

 

Fot.06. Podczas prac archeologicznych na terenie budowy w miejscu dawnego teatru, a wcześniej klasztoru w centrum miasta Como na północy Włoch, gdzie w czasach rzymskich stały domy arystokracji, znaleziono skarb złotych monet w kamiennej amforze zakopany w ziemi na głębokości około metra. Pochodzi z IV wieku i jest wyceniany na wiele milionów euro.

 

Fot.07.Ślub na plaży we Francji. Na pierwszym planie świadek?

 

Fot.08.  Rugby 7. mistrzostwa Europy kobiet, mecz Rosja-Polska.

 

Fot.09. Nabrzmiewa konflikt pomiędzy Cerkwią Rosyjską a patriarchą ekumenicznym Konstantynopola Bartłomiejem (Grekiem) w sprawie uznania rozłamowej cerkwi na Ukrainie. Cyryl, patriarcha Wszechrusi zagroził, że konsekwencje uznania rozłamu będą nieobliczalne. 

 

Fot.10. Zdjęcie z 75. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

 

Fot.11. Każda myszka swój ogonek chwali. Najlepszą ochroną własnego rynku rolnego jest zdrowy nacjonalizm.

Fot.12. W Izraelu narodziła się jałówka idealnie czerwonej maści, uzyskana drogą sztucznej inseminacji. Wg żydowskiej ortodoksji jest to zapowiedź odbudowy Świątyni Jerozolimskiej i zbliżającego się Dnia Sądu.

 

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930