Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2071 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Echa z Manhattanu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

FOTOKRONIKA (09): Jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Zapraszam na najnowszą kronikę fotograficznych rozmaitości ze świata.

 

 

Fot.01. Minęła 17. rocznica porwań samolotów i ataku na WTC w Nowym Jorku, a także na budynek Pentagonu w Waszyngtonie. Zginęło wtedy ok. 3000 osób i zawaliły się trzy wieżowce na Manhattanie. Nadal podtrzymywana jest absurdalna, oficjalna wersja jakoby dokonała tego przy pomocy plastykowych noży grupa 19 brodatych fanatyków z jaskiń w Afganistanie i nadal są ludzie, którzy w to wierzą.

Fot.02. Nikki Haley, ambasadorka USA w ONZ zapowiedziała, że  administracja Trumpa nie będzie pozwalać na obrażanie Izraela i przyjmowanie rezolucji, które są skierowane przeciwko niemu. Zapewniła także, że „nikt nie będzie mieć wątpliwości co do amerykańskiego wsparcia dla Izraela". Wynika z tego, że Trump chyba nie musi już obawiać się impeachmentu.

Fot.03. Rosyjskie lotnictwo szturmowe w Syrii przeprowadziło starty testowe pocisków manewrujących przeznaczenia operacyjno-taktycznego do myśliwców piątej generacji Su-57 – poinformował rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu.

 

Fot.04. Prezydent Rosji Putin i Przewodniczący Chin Xi Jinping będą wspólnie walczyć z protekcjonizmem i zacieśniać współpracę obu krajów we wszystkich dziedzinach, stopniowo rezygnując w rozliczeniach z dolara i przechodząc na własne waluty narodowe. Xi po raz pierwszy na zaproszenie Putina bierze udział we Wschodnim Forum Ekonomicznym (11-12 września).

 

Fot.05. Z udziałem północnokoreańskiej generalicji w pełnej gali medalowej w Phenianie odbyły się uroczystości z okazji 70. rocznicy powstania KRLD.

 

Fot.06. Podczas prac archeologicznych na terenie budowy w miejscu dawnego teatru, a wcześniej klasztoru w centrum miasta Como na północy Włoch, gdzie w czasach rzymskich stały domy arystokracji, znaleziono skarb złotych monet w kamiennej amforze zakopany w ziemi na głębokości około metra. Pochodzi z IV wieku i jest wyceniany na wiele milionów euro.

 

Fot.07.Ślub na plaży we Francji. Na pierwszym planie świadek?

 

Fot.08.  Rugby 7. mistrzostwa Europy kobiet, mecz Rosja-Polska.

 

Fot.09. Nabrzmiewa konflikt pomiędzy Cerkwią Rosyjską a patriarchą ekumenicznym Konstantynopola Bartłomiejem (Grekiem) w sprawie uznania rozłamowej cerkwi na Ukrainie. Cyryl, patriarcha Wszechrusi zagroził, że konsekwencje uznania rozłamu będą nieobliczalne. 

 

Fot.10. Zdjęcie z 75. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

 

Fot.11. Każda myszka swój ogonek chwali. Najlepszą ochroną własnego rynku rolnego jest zdrowy nacjonalizm.

Fot.12. W Izraelu narodziła się jałówka idealnie czerwonej maści, uzyskana drogą sztucznej inseminacji. Wg żydowskiej ortodoksji jest to zapowiedź odbudowy Świątyni Jerozolimskiej i zbliżającego się Dnia Sądu.

 

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031