Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Echa niedzieli

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

FOTOKRONIKA (08): Jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Zapraszam na najnowszą kronikę fotograficznych rozmaitości ze świata.

 

 

Fot.01. Trójstronny szczyt w Teheranie (Putin, Erdogan, Rouhani) w sprawie Syrii, zakończył się bez rozstrzygnięcia. Turcja nie zgadza się na wojskową rozprawę z terrorystami, ale potwierdza zasadę integralności Syrii. Uzgodniono, że wkrótce Putin ponowi próbę dogadania się organizując kolejne spotkanie trójstronne w Rosji.

 

Fot.02. Stany Zjednoczone są gotowe zaoferować plan walki z terrorystami w Idlib, ale nie we współpracy w tej dziedzinie z Rosją, powiedział przewodniczący Wspólnego Komitetu Szefów Sztabów Stanów Zjednoczonych, generał Joseph Dunford. Sami chcą wyłapać kogo trzeba, podobno aby nie narażać ludności.

 

Fot.03. Niedziela w Londynie. Też piękna pogoda na pożegnanie lata

 

Fot.04. Polacy na rybach w Norwegii. Piękne dorsze z Vestfjorden

 

Fot.05. Prezydent Francji Emmanuel Macron je obiad w szkolnej stołówce.

 

Fot.06. W stolicy Kolumbii Bogocie pokazano wreszcie publicznie największy szmaragd świata znaleziony w 1999 roku w kopalni Muzo. Ma 11000 karatów i waży 2,2 kg. Postanowiono, że nie będzie oszlifowany, lecz jako surowy okaz będzie obwożony po świecie wraz z drugim, mniejszym (Fura i Tena) tytułem promocji szmaragdów z Kolumbii. Pochodzi stamtąd 55% tych kamieni, w tym wszystkie o najwyższej jakości.   

 

Fot.07. W Moskwie zakończył się festiwal „Wieża Spasska” 2018.

 

Fot.08. Pogrzeb Arethy Franklin w Detroit.

 

Fot.09. Tak było 1 września pod Nowosybirskiem. Rosyjskim zwyczajem tego dnia dzieci niosą do szkoły kwiaty.

Fot.10. Obchody 70-lecia KRLD w Phenianie. Ku powszechnemu zdziwieniu tym razem na paradzie nie zaprezentowano wielkich rakiet ani pocisków balistycznych.

 

Fot.11. Japonia wciąż liże rany po tajfunie Jebi

 

Fot.12. Powódź w Indiach.

 

 

KOMENTARZE

  • @
    //Trójstronny szczyt w Teheranie (Putin, Erdogan, Rouhani) w sprawie Syrii, zakończył się bez rozstrzygnięcia. Turcja nie zgadza się na wojskową rozprawę z terrorystami//


    Cóż, znowu terroryści z rodzinami ruszą autobusami w uzgodnionym przez żydowski Pax R-A kierunku, budząc popłoch i zmuszając do emigracji następne lokalne społeczności.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031