Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Echa niedzieli

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

FOTOKRONIKA (08): Jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Zapraszam na najnowszą kronikę fotograficznych rozmaitości ze świata.

 

 

Fot.01. Trójstronny szczyt w Teheranie (Putin, Erdogan, Rouhani) w sprawie Syrii, zakończył się bez rozstrzygnięcia. Turcja nie zgadza się na wojskową rozprawę z terrorystami, ale potwierdza zasadę integralności Syrii. Uzgodniono, że wkrótce Putin ponowi próbę dogadania się organizując kolejne spotkanie trójstronne w Rosji.

 

Fot.02. Stany Zjednoczone są gotowe zaoferować plan walki z terrorystami w Idlib, ale nie we współpracy w tej dziedzinie z Rosją, powiedział przewodniczący Wspólnego Komitetu Szefów Sztabów Stanów Zjednoczonych, generał Joseph Dunford. Sami chcą wyłapać kogo trzeba, podobno aby nie narażać ludności.

 

Fot.03. Niedziela w Londynie. Też piękna pogoda na pożegnanie lata

 

Fot.04. Polacy na rybach w Norwegii. Piękne dorsze z Vestfjorden

 

Fot.05. Prezydent Francji Emmanuel Macron je obiad w szkolnej stołówce.

 

Fot.06. W stolicy Kolumbii Bogocie pokazano wreszcie publicznie największy szmaragd świata znaleziony w 1999 roku w kopalni Muzo. Ma 11000 karatów i waży 2,2 kg. Postanowiono, że nie będzie oszlifowany, lecz jako surowy okaz będzie obwożony po świecie wraz z drugim, mniejszym (Fura i Tena) tytułem promocji szmaragdów z Kolumbii. Pochodzi stamtąd 55% tych kamieni, w tym wszystkie o najwyższej jakości.   

 

Fot.07. W Moskwie zakończył się festiwal „Wieża Spasska” 2018.

 

Fot.08. Pogrzeb Arethy Franklin w Detroit.

 

Fot.09. Tak było 1 września pod Nowosybirskiem. Rosyjskim zwyczajem tego dnia dzieci niosą do szkoły kwiaty.

Fot.10. Obchody 70-lecia KRLD w Phenianie. Ku powszechnemu zdziwieniu tym razem na paradzie nie zaprezentowano wielkich rakiet ani pocisków balistycznych.

 

Fot.11. Japonia wciąż liże rany po tajfunie Jebi

 

Fot.12. Powódź w Indiach.

 

 

KOMENTARZE

  • @
    //Trójstronny szczyt w Teheranie (Putin, Erdogan, Rouhani) w sprawie Syrii, zakończył się bez rozstrzygnięcia. Turcja nie zgadza się na wojskową rozprawę z terrorystami//


    Cóż, znowu terroryści z rodzinami ruszą autobusami w uzgodnionym przez żydowski Pax R-A kierunku, budząc popłoch i zmuszając do emigracji następne lokalne społeczności.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930