Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Sałatka o poranku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

FOTOKRONIKA (07): Jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Zapraszam na najnowszą kronikę fotograficznych rozmaitości ze świata.

 

 

Pamiątkowy medalion z okazji szczytu w Teheranie

 

Fot.01. W Teheranie trwa spotkanie  przywódców Rosji, Turcji i Iranu w sprawie Syrii. Wszystkie trzy państwa mają tam wojska lądowe. Tematem i stawką rozmów jest los Idlibu, ostatniego gniazda terrorystów otoczonego przez syryjską armię rządową. Za plecami 3,5 mln cywilów schroniło się tam ok. 40-50 tysięcy dżihadystów z 45 różnych ugrupowań, w większości wypartych tam z całej Syrii. Ocenia się, że 80% z nich ma na sumieniu ciężkie zbrodnie. Rosja i Iran dążą do rozprawy z nimi od poniedziałku, ale Turcja apeluje o powstrzymanie ofensywy, aby ewakuować ich rodziny, chociaż nie chce ich przyjąć do siebie. Rozmowy trwają.

 

Fot.02. Na Morzu Śródziemnym ciągle przybywa rosyjskich okrętów wojennych. Stanowią one grupę wsparcia armii syryjskiej na wypadek, gdyby koalicja zachodnia chciała ją zaatakować podczas rozprawy z terrorystami w Idlib

Fot.03. Trzęsienie ziemi o sile 6,7 na japońskiej wyspie Hokkaido spowodowało pęknięcia i osuwiska ziemi, oraz duże szkody materialne. 18 osób zginęło, około 30 jest zaginionych, a ponad 300 zostało rannych.

 

Fot.04. Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman wyjaśnił, że kolejna podwyżka cen gazu dla ludności jest konieczna, aby Ukraina mogła spłacać swoje gigantyczne długi.

Fot.05. Trwają jesienne odloty ptaków. Pierwsze odleciały czajki, wilgi, jerzyki, muchołówki i pokrzewki. Nie ma już słowików, odleciały już bociany i kukułki. Teraz odlatują szpaki i gołębie grzywacze, szykują się skowronki, jaskółki i żurawie.   

Fot.06. Charsznica w powiecie miechowskim to polska stolica kapusty. Na koniec zbiorów co roku odbywają się tam Charsznickie Dni Kapusty (w tym roku 8-9 września).   

 

Fot.07. Chociaż jest dosyć sucho w całej Polsce trwa sezon na grzyby. Około 1000 gatunków jest jadalnych. Borowiki rosną pod dębami lub bukami,podgrzybki pod świerkami, koźlaki pod brzozami, maślaki pod sosnami i modrzewiami, kurki prawie wszędzie.

 

Fot.08. Wskutek wyjątkowo obfitych w tym roku deszczy monsunowych Kerala, stosunkowo zamożny i gęsto zaludniony stan w południowych Indiach znalazł się pod wodą.

Fot.09. W splądrowanym grobowcu Ptahmesa, wielkorządcy Memfis (1290-1213 r. pne) odkryto najstarsze na świecie zapasy sera, a w nich obecność bakterii brucelozy, groźnej choroby odzwierzęcej, która jak się okazuje była jeszcze jedną plagą starożytnego Egiptu.

Fot.10. Sąd najwyższy w Indiach zniósł prawo z 1890 roku zakazujące stosunków homoseksualnych. Sąd uznał, że „homoseksualność jest tylko odmiennością, a nie zboczeniem ludzkiej natury”. Geje się ucieszyły.

 

Fot.11. Słynna 500-letnia sosna reliktowa na Sokolnicy, symbol Pienin, została wczoraj poważnie uszkodzona przez śmigłowiec TOPR w czasie akcji ratowniczej. Nie była tak pancerna jak brzoza po Smoleńskiem.

Fot.12. Na przejściu w Hrebennem celnicy przechwycili obraz Marka Chagalla, żydowskiego malarza z Białorusi (później z Francji). Usiłował go przewieźć 51-letni Ukrainiec, właściciel. W ubiegłym roku na londyńskiej aukcji Christie pięć obrazów Chagalla sprzedano za 3,5 mln $.

 

KOMENTARZE

 • All kids are The Same No Matter the Species.....
  https://pbs.twimg.com/media/DmK09QVVAAA6q8T.jpg
 • fort in this old sunken ship with trees, Australia...
  https://pbs.twimg.com/media/DmoT5jgVsAEtckx.jpg
 • @
  a jak się nazywa grzyb który sterczy pod ambasadą USA?
  Opieniek Nawalny.
  https://pp.userapi.com/c847124/v847124312/e0399/UvJj-JK3NKk.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031