Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2071 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Zamach na Zacharczenkę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

OBSERVATORIUM BOGUSLAVIANUM: Zamachu na szefa DRL dokonał prawdopodobnie szef jego ochrony zwerbowany przez ukraińskie służby specjalne.

Wczoraj, 2 września w Doniecku pożegnano lidera DRL Aleksandra Zacharczenkę, który zginął w zamachu bombowym w kawiarni Separ w centrum miasta (na zdjęciu powyżej), gdzie często gościła wierchuszka władz DRL choć sam Zacharczenko  bywał tam raczej rzadko. W uroczystościach załobnych wzięło udział  ponad 120 tys. osób a także delegacje z Rosji, Osetii Południowej, Abchazji i Ługańskiej Republiki Ludowej, szef Krymu Siergiej Aksionow i deputowana Dumy Państwowej Natalia Pokłonska. Delegacji z ŁRL przewodniczył p.o. szefa republiki Leonid Pasecznik, z Osetii Południowej – prezydent Anatolij Bibiłow, z Abchazji – wicepremier Astamur Kecba. Do Doniecka przyjechali też członkowie Rady Federacji i deputowani Dumy Państwowej Rosji. Przywódca DRL Aleksander Zacharczenko zginął w piątek wieczorem 31 sierpnia w ataku bombowym w kawiarni Separ. W zamachu zginął także ochroniarz Zacharczenki  oraz ranny został minister finansów DRL Aleksander Tymofiejew ps. Taszkient.

Okoliczności zamachu  wskazują, że w jego organizację musiały być zaangażowane osoby związane z miejscowym aparatem bezpieczeństwa, znające kalendarz spotkań  Zacharczenki, kolejne miejsca jego pobytu i sposób zachowania się jego ochrony. Osoby te miały również swobodny dostęp do budynku kawiarni, w którym podłożono ładunek wybuchowy. Najprawdopodobniej został on umieszczony w obudowie oświetlenia naprzeciw wejścia i miał charakter ukierunkowany tak, aby główna siła wybuchu raziła głowy wchodzących. Został odpalony w momencie, gdy Zacharczenko wszedł do lokalu i rzeczywiście trafił go w głowę. O profesjonalizmie zamachowców świadczy również i to, że ładunek trafił tylko „tego, kogo trzeba” i nie spowodował poza tym większych strat w ludziach: jedna ofiara śmiertelna i dwie osoby ranne. Zastanawiające jest również to, że obrażeń nie odniósł nikt z obsługi kawiarni, mimo że wybuch był  bardzo silny i słyszany daleko od centrum Doniecka. 

Po zamachu w Doniecku podjęto rutynowe działania blokadowe, ograniczono swobodę dostępu do miasta i wprowadzono godzinę milicyjną. Do Doniecka przybyła grupa operacyjna złożona z przedstawicieli służb specjalnych Fedracji Rosyjskiej  mająca udzielić wsparcia w ustaleniu okoliczności zamachu i jego sprawców. Według  oficjalnej wersji przyjętej przez  ten zespół sledczy i przez władze  w Doniecku, bezpośrednim autorem zamachu był szef ochrony Zacharczenki, współpracujący ze służbami ukraińskimi, o którego miejscu przebywania nie ma obecnie żadnych informacji. Był on właścicielem kawiarni Separ, w której nastąpił zamach. Niewykluczone, że został on zwerbowany przez tajne służby Kijowa, a po wykonaniu tego zadania został  przez  nie ewakuowany. Zniknęła tez jego rodzina. 

Po śmierci Zacharczenki jego obowiązki przejął dotychczasowy wicepremier rządu DRL Dmitrij Trapieznikow, odpowiedzialny za zagadnienia polityki wewnętrznej i zagranicznej. Od początku lat 80. prowadził on działalność biznesową i był związany z miejscowym układem w orbicie wpływów tatarskiego oligarchy Rinata Achmetowa. Nie był związany bezpośrednio ze strukturami siłowymi, po krótkim epizodzie przyłączenia się do grupy antyukraińskich powstańców i pracy w administracji lokalnej, odpowiadał za kontrolowanie operacji finansowych w DRL. To czy  Trapieznikow pozostanie na stałe na czele DRL w największej dużej mierze zależy od decyzji  Moskwy, która zapewne obecnie będzie chciała zwiększyć  swoją kontrolę nad separatystami Donbasu, tak jak miało to miejsce po puczu w Ługańskiej Republice Ludowej w listopadzie 2017 roku.

Władze rosyjskie niemal natychmiast i w sposób skoordynowany winę za śmierć Zacharczenki  przypisały stronie ukraińskiej. W oficjalnym telegramie prezydent Rosji stwierdził, że zabójstwo Zacharczenki to „jeszcze jedno świadectwo tego, że ci, którzy wybrali drogę terroru, przemocy, zastraszania, nie chcą szukać pokojowego, politycznego rozwiązania konfliktu, nie chcą prowadzić realnego dialogu z mieszkańcami południowego wschodu, ale stawiają na destabilizację sytuacji, na to, żeby rzucić lud Donbasu na kolana”. Putin podkreślił także, że „Rosja nigdy nie opuści ludu Donbasu”. Z kolei minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow nazwał zamach na Zacharczenkę „prowokacją Ukrainy nastawioną na zerwanie porozumień mińskich” i zapowiedział zawieszenie spotkań w tzw. formacie normandzkim (Ukraina, Rosja, Francja, Niemcy), które miały służyć uregulowaniu konfliktu we wschodniej Ukrainie i realizacji porozumienia z Mińska z lutego 2015 roku. Wypowiedź rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa o tym, że śmierć Zacharczenki będzie miała „nieuniknione konsekwencje”, sugeruje, że strona rosyjska zamierza wykorzystać to wydarzenie do kolejnych działań politycznych związanych z konfliktem na Ukrainie. Najprawdopodobniej Moskwa będzie starała się w obecnej sytuacji przełamać zastój wokół porozumień mińskich i skłonić Kijów do traktowania DRL i ŁRL jako pełnoprawnych uczestników rozmów na temat konfliktu w Donbasie. Niewykluczone, że Rosja wzmocni kontrolę nad sytuacją w obu republikach,w szczególności nad środkami, które przeznacza na utrzymanie obu państw w Donbasie a także uszczelnić system ochrony przed infiltracją wrogich służb specjalnych. W ciągu ostatnich trzech lat doszło tam do szeregu niewyjaśnionych zamachów na członków miejscowych władz.

Na Ukrainie, choć zabójstwo Zachrczenki odbiło się szerokim, społecznym echem,najwyższe władze w Kijowie wydarzenia nie skomentowały. W mediach, których na Ukrainie nie da się traktować poważnie, panuje opinia, że za zamachem stoją rosyjskie służby specjalne, albo kryminalni przeciwnicy Zacharczenki. Tę linię przyjął 1 września szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasyl Hrycak, który  powiedział, że SBU rozpatruje dwie wersje zabójstwa Zacharczenki: (1) zamach był zorganizowany przez rosyjską FSB, która kontynuuje czystkę wśród najwyższych kręgów kierowniczych obu nieuznanych republik, aby pozbyć się ludzi dysponujących największą wiedzą; (2) były to osobiste porachunki między separatystami na gruncie finansowo-kryminalnym. Kijów chce w ten sposób wpajać wszystkim przekonanie, że zbuntowane republiki Donbasu to po prostu państewka  kryminalnych mafii i ich watażków, będące miniaturami tej bandy złodziei, która rządzi  nad Dnieprem i grabi Ukrainę. (BJ)

 

 

KOMENTARZE

 • @Arjanek 18:02:10
  Wesoły z pana gość. Arjanisch Sinn für Humor?
 • @Arjanek 18:02:10
  No nie ! ja rozumiem że ktoś kto coś niecoś się na tych sprawach wyznaje w tenże sposób (śmiać mu się chce), manifestuje swoje powątpiewanie. Ale żeby Arjanek ? ciemny jak tabaka w rogu,Arjanek?


  PS
  o wtyce SBU usadowionej w wyższych strukturach władzy DNR mówiło się od dawna.
  Kto nie kiep wie że mówił się o I.Striełkowie. Kontakty z pewnymi figurami z SBU były, temu nie zaprzeczał nawet sam Striełkow ale wyjaśniał że datują się one od 90-lat w związku z uczestnictwem w jakiejś hobbystycznej grupie rekonstrukcji historycznych.
  Mówilo się też że słynny a nawet widowiskowy konflikt Striełkow-Kurginian był wywołany po to aby stworzyć powód do odwołania Striełkowa. https://www.youtube.com/watch?v=CDtXn2twLto
  A ty jak myśli Arjanek? no bo chyba coś musisz myśleć .Przestań się śmiać i dopowiedz.Brak odpowiedzi potraktuję jak dezercję.Zawsze przyparty do muru dajesz noge żałosny tchórzu.
 • @Arjanek 18:02:10
  "Ha, ha, ha...przepraszam, ale nie mogłem się opanować."

  Co to ma być?
 • @ Autor
  "W mediach, których na Ukrainie nie da się traktować poważnie..."

  Właśnie się dowiedziałem, że Ujnia Euro-pejska przedłużyła na pół roku sankcje dyplomatyczne na Rosję - za agresję na Ukrainie i aneksję Krymu.
  Co za banda fałszywców!

  5*

  Ukłony
 • @Jasiek 19:19:38
  Śmierdzi Mosadem , CIA i SBU . Salut.
 • @Jasiek 19:19:38
  http://www.radiownet.pl/system/post/multi_posts/avatars/181381/large/sakiewicz.jpg?1429469502 Ten to się z choinki urwał . Salute.
 • @ikulalibal 19:04:26
  Pogadałem z Ziomkami to było niestety Acadeny i frends . Pozdr.
 • @Repsol 22:26:18
  AdNovum
  Prawda zawsze zwycięża
  Przeskocz do treści

  Strona główna
  Problemy/Uwagi/Sugestie

  AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.
  Publikacje użytkowników

  FORUM BRUSKA

  Ostatnie komentarze
  maniaprzepraszania o Wojna domowa na Ukrainie 3.09.…
  maniaprzepraszania o Wojna domowa na Ukrainie 3.09.…
  maniaprzepraszania o Wojna domowa na Ukrainie 3.09.…
  maniaprzepraszania o Wojna domowa na Ukrainie 3.09.…
  maniaprzepraszania o Wojna domowa na Ukrainie 3.09.…
  maniaprzepraszania o Wojna domowa na Ukrainie 3.09.…
  bladyswit o Wojna domowa na Ukrainie 3.09.…
  bladyswit o Wojna domowa na Ukrainie 3.09.…
  bladyswit o Wojna domowa na Ukrainie 3.09.…
  bladyswit o Wojna domowa na Ukrainie 3.09.…
  Najczęściej czytane

  Wojna domowa na Ukrainie 2.09.2018r.- 1183 dzień od nowego rozejmu.
  Wojna domowa na Ukrainie 3.09.2018r.- 1184 dzień od nowego rozejmu.
  Wojna domowa na Ukrainie 1.09.2018r.- 1182 dzień od nowego rozejmu.
  Wojna domowa na Ukrainie 31.08.2018r.- 1181 dzień od nowego rozejmu.
  Wojna domowa na Ukrainie 6.04.2017r.- 770 dzień od nowego rozejmu.

  Kategorie wpisów
  Kategorie wpisów
  Autorzy publikacji

  AdNovum (autor)
  brusek (współpracownik)

  Warte odwiedzenia:
  Polskojęzyczne

  Kacap z Moskwy – Z sarkazmem do polskiej propagandy
  Kresy
  Novorossia Today
  prawda2.info – antymajdan
  Prison Planet
  Sieć Voltaire
  SputnikNews
  Tragedia Donbasu
  Wolna Palestyna
  XPortal.pl – Informacje, Idea, Polityka

  Rosyjskojęzyczne

  CassadNews
  Donbass Center
  Głos Sewastopola
  Russian RT

  Statystyki

  10 155 318 (wyświetleń)

  Odwiedź nas na
  Najnowsze wpisy

  Wojna domowa na Ukrainie 3.09.2018r.- 1184 dzień od nowego rozejmu. (3 Wrzesień, 2018) - Wczoraj w Doniecku uroczyście pożegnano przywódcę DRL, Aleksandra Zacharczenkę, który zginął w zamachu terrorystycznym.
  Wojna domowa na Ukrainie 2.09.2018r.- 1183 dzień od nowego rozejmu. (2 Wrzesień, 2018) - Szef rosyjskiej dyplomacji minister Siergiej Ławrow oświadczył, że po zabójstwie przywódcy DRL Aleksandra Zacharczenki w najbliższym czasie nie dojdzie do spotkania przedstawicieli krajów formatu normandzkiego. „W obecnej sytuacji nie możemy mówić o kolejnym spotkaniu w formacie normandzkim, jak chciałoby tego wielu europejskich partnerów. To poważna sytuacja, którą należy przeanalizować. Aktualnie się tym zajmujemy”— oświadczył Ławrow,…Czytaj więcej Wojna domowa na Ukrainie 2.09.2018r.- 1183 dzień od nowego rozejmu.
  Wojna domowa na Ukrainie 1.09.2018r.- 1182 dzień od nowego rozejmu. (1 Wrzesień, 2018) - W wyniku aktu terrorystycznego, do którego doszło o godzinie 17:30 w kawiarni „Separ” w centrum Doniecka zginął przywódca DRL, Aleksander Zacharczenko. Władze republiki ogłosiły w związku z tym trzydniową żałobę, która będzie trwała od dziś do 3 września.
  Wojna domowa na Ukrainie 31.08.2018r.- 1181 dzień od nowego rozejmu. (31 Sierpień, 2018) - Wczoraj (30 sierpnia) prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek odwołał Grzegorza Kuprianowicza z członkostwa w Komitecie Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przy Oddziale IPN w Lublinie.
  Wojna domowa na Ukrainie 30.08.2018r.- 1180 dzień od nowego rozejmu. (30 Sierpień, 2018) - Ostfront. Już za tydzień, bo w dniach 7-9 września, we Lwowie odbędzie się VII Polsko-Ukraiński Festiwal Partnerstwa, który organizuje Konsulat RP we Lwowie wspólnie z lwowską Administracją Obwodową i radą m. Lwowa.
  Wojna domowa na Ukrainie 29.08.2018r.- 1179 dzień od nowego rozejmu. (29 Sierpień, 2018) - Petro Poroszenko polecił resortowi spraw zagranicznych przygotowanie dokumentów potrzebnych do wypowiedzenia zawartego nie tak dawno, bo w 1997 roku, traktatu o przyjaźni z Federacją Rosyjską.

  Archiwum wiadomości
  Archiwum wiadomości

  Uwaga!
  Problemy ze ‚znikającymi’ komentarzami wynikają z błędów automatu antyspamowego. Jesteśmy zmuszeni przywracać je ręcznie, co jest możliwe w ograniczonym zakresie czasowym. Za zaistniałe problemy z góry przepraszamy.
  Wyszukiwarka
  Szukaj:
  Posted on Wrzesień 3, 2018 by AdNovum Świat
  Wojna domowa na Ukrainie 3.09.2018r.- 1184 dzień od nowego rozejmu.

  Wczoraj w Doniecku uroczyście pożegnano przywódcę DRL, Aleksandra Zacharczenkę, który zginął w zamachu terrorystycznym.

  Dzisiejsza relacja jest bez tradycyjnego wstępu.

  *

  Natomiast jeśli chodzi o sytuację wzdłuż linii styku, to dniu wczorajszym na obu odcinkach frontu, panował spokój i warunki rozejmu szkolnego nadal były przestrzegane przez stronę ukraińską. Tym bardziej, że w dniu dzisiejszym rozpoczyna się nowy rok szkolny.

  *

  Poniżej raport za ostatnią dobę sporządzony przez centrum prasowego ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO)ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie na temat sytuacji na linii frontu:

  Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

  3 min.

  „Зведення на 07:00 3 вересня 2018 року.

  Упродовж минулої доби, 2 вересня, ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил стала більш напруженою, проте була цілком контрольованою.

  Російські окупанти 16 разів відкривали вогонь по позиціях наших військ. При цьому озброєння, заборонене Мінськими домовленостями, ворог не застосовував.

  Противник вів прицільний вогонь із гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

  Російсько-окупаційні війська здійснювали обстріли позицій Об’єднаних сил в районах населених пунктів Кримське, Шуми, Південне, Кам’янка, Мар’їнка, Березове, Павлопіль, Гнутове, Лебединське, Водяне та Широкине.

  Внаслідок обстрілів позицій Об’єднаних сил 4 військовослужбовців упродовж доби отримали поранення, ще четверо зазнали легких ушкоджень. Усі вони вчасно евакуйовані з позицій, доставлені до медичних установ та отримують належне лікування.

  За даними розвідки, протягом доби трьох окупантів знищено та ще шістьох поранено.

  Від початку доби противник 4 рази обстріляв наші позиції в районі Пісків, Водяного, Павлополя та Кримського з гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Втрат серед українських військовослужбовців немає.

  Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано під час щоденного брифінгу представника Об’єднаних сил.”
  Zobacz tłumaczenie

  ***

  *

  *

  Donieck- ostatnia droga Aleksandra Zacharczenki.

  I jeszcze kilka aktualnych filmów:

  ***

  Pozdrawiam.

  © Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.
  Reklamy
  Report this ad
  Report this ad
  Udostępnij:

  FacebookTwitterGoogle

  2.09.2018r.- w Doniecku władze DRL wraz z mieszkańcami pożegnali przywódcę republiki który zginął w zamachu terrorystycznym do czego przygotowuje międzynarodową opinię publiczną antyrosyjska propaganda? do ukraińskiej konstytucji zostaną wpisane aspiracje Ukrainy przystąpienia do UE I NATO Donieck DRL gloryfikacja banderyzmu przez kijowskie władze ideologia banderyzmu jest wroga wobec Polski i Polaków kaczyzm kampania wyborcza Petro Porosznki likwidacja operacji ATO na południowym-wschodzie Ukrainy nekrofilia liderów PiS nie ma pojednania polsko-ukraińskiego w sprawie odpowiedzialności za dokonanie przez Ukraińców zbrodni ludobójstwa na ich polskich sąsiadach. niepoprawna przyjaźń PO-PiS-u z Ukraińcami nieprzestrzeganie warunków zawieszenia broni przez ukraińskich żołnierzy w strefie wojny propagandowy mit rządu PiS o zapewnieniu Polsce pełnego bezpieczeństwa rząd PiS jest narodowy w formie a socjalistyczny w treści rządy oligarchów na Ukrainie sojusz czerwonego z czarnym stalinowskie metody władzy w Polsce pod rządami PiS strefa podległa ukraińskiemu dowództwu OOS toksyczne pojednanie Polski z Ukrainą ukraińska ustawa oświatowa ukraińskie standardy europejskiej demokracji ukraińskie zbrodnie popełnione podczas operacji ATO w Donbasie wojna domowa na Ukrainie wroga Polsce polityka historyczna kijowskiej junty zakłamywanie historii przez kijowską juntę zbrodnicza ideologia banderyzmu zbrodnie popełnione przez bandy UPA zbrodnie popełnione przez Ukraińców w czasie II Wojny Światowej
  Zobacz wpisy
  ← „Wojna domowa na Ukrainie 2.09.2018r.- 1183 dzień od nowego rozejmu.”
  50 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 3.09.2018r.- 1184 dzień od nowego rozejmu.”

  Na początek pojawił sie zapis rozmowy telefonicznej jaka odbyli, za pomocą „zmanipulowanego nagrania głosu Poroszenki”, rosyjscy prankerzy ‚Wowan” i „Leksus’ z szefem ukraińskiego resortu obrony Połtorakiem. Wynika z niej m.in to ze Połtorak nie ma nic wspólnego z tym co się stało w Doniecku ponieważ prawie „.esrał się ze strachu” gdy obwinili go o to prankerzy przy pomocy swojego „poroszenki”, udajac że jest on wściekły, a także ze „wnerwili się Amerykanie”. Ukraiński minister obrony wpadł w taką panikę że chciał (przez telefon), złożyć rezygnacje ze stanowiska;
  https://www.kompravda.eu/daily/26876.7/3919517/

  Polubione przez 1 osoba
  maniaprzepraszania , Wrzesień 3, 2018 at 10:14
  Odpowiedz

  W temacie zamachu w Doniecku, jest coś warte przypomnienia, a co wskazuje na to ze jednak ukrobezpieka (SBU) dośc mocno zdołała się „wgryźć” w „struktury” w Doniecku, co niestety wskazuje z kolei na znaczną nieudolność i ‚amatorszczyznę” republikańskich „specsłużb”, być moze spowodowaną specjalnie istnieniem w nich „kreta”. Jest to ostatnia sprawa ‚ewakuacji” jednego z byłych republikańskich ministrów z terytorium republiki przez SBU czym chwalono się w ukromediach;
  https://www.ostro.org/video/553867/
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-z-donieckiej-republiki-ludowej-ewakuowano-jej-ministra-kultury/wl9d1ks

  Polubione przez 2 ludzi
  maniaprzepraszania , Wrzesień 3, 2018 at 10:26
  Odpowiedz

  Tymczasem w Odessie znalazła sie grupa odważnych osób która publicznie oddała zceść zmarłemu rosyjskiemu piosenkarzowi Kobzonowi oraz zamordowanemu liderowi Republiki Donieckiej. Jka można było się spodziewać „zaopiekowali się” nimi członkowie „Prawego Sektora”, ale tym razem obeszło się bez palenia żywcem…
  https://korrespondent.net/city/odessa/4006943-v-odesse-oblyly-zelenkoi-aktyvystov-pomynavshykh-zakharchenko-y-kobzona

  Polubione przez 1 osoba
  maniaprzepraszania , Wrzesień 3, 2018 at 11:27
  Odpowiedz

  Pojawiły sie informacje (ze „źródeł w strukturach republikańskich”) że do Doniecka przybyła ekipa rosyjskich śledczych, przysłanych by wyjaśnić sprawę zabójstwa Aleksandra Zacharczenki, podobno z polecenia samego Prezydenta Rosji;
  http://www.rosbalt.ru/world/2018/09/02/1729054.html

  Polubione przez 2 ludzi
  maniaprzepraszania , Wrzesień 3, 2018 at 11:37
  Odpowiedz

  Ps. Jeżeli „njus” jest prawda to by mogło potwierdzać „teorie o krecie” i to gdzieś wysoko, dlatego chcą by zajął się tym ktoś „z zewnątrz”, ale do kogo jednak mają zaufanie”. A propos, czy ktoś widział na zdjeciach z Doniecka Chodakowskiego? (Chyba nie trzeba wyjaśniać kto to)

  Polubione przez 1 osoba
  maniaprzepraszania , Wrzesień 3, 2018 at 13:37
  Odpowiedz

  Jest potwierdzenie informacji z innych źródeł;
  http://www.interfax.ru/world/627715
  https://ria.ru/world/20180903/1527749903.html

  Polubione przez 1 osoba
  maniaprzepraszania , Wrzesień 3, 2018 at 15:54
  Odpowiedz

  OT z UE, w której jak wiadomo trwa „nieustępliwa walka z faszystami, nazistami, rasistami etc”. W jednej z miejscowosci zachodniej Estonii, czyli państwa członkowskiego UE, na cmentarzu pojawił się „pomnik” ku czci estońskich esemanów;

  https://korrespondent.net/world/4006828-v-estonyy-ustanovyly-pamiatnyi-znak-byvshym-esesovtsam

  Polubione przez 2 ludzi
  maniaprzepraszania , Wrzesień 3, 2018 at 11:44
  Odpowiedz

  Ukraińska codziennosć, w nocy w Odessie na dworcu kolejowym zatrzymano „obcokrajowca” który odgrażał się ze wysadzi w powietrze pociąg. Na szczęscie, po zatrzymaniu meżczyzny, okazało się ze to tylko groźby;
  https://korrespondent.net/city/odessa/4006958-v-odesse-ynostranets-uhrozhal-vzorvat-poezd
  Z kolei na przejściu granicznym z Rosją ukraińscy pogranicznicy zatrzymali obywatela Mołdawii który próbował dostać się nielegalnie na Ukrainę ukrywajac się w bagażniku. Jak sie okazało Mołdawianin wybrał taka „metodę wjazdu” poniewaz miał zakaz wjazdu na Ukrainę na 3 lata;
  https://strana.ua/news/159127-hrazhdaninu-moldovy-zapretili-vezd-v-ukrainu-na-10-let-za-povtornoe-narushenie.html
  W miejscowosci pod Krzywym Rogiem (obwód dniepropietrowski) doszło do wycieku chloru w wyniku czego musiano przerwac uroczystosci rozpoczęcia roku szkolnego w tamtejszej szkole. Na razie nie ma informacji czy doszło do jakiś zatruć;
  https://1kr.ua/news-43460.html

  Polubione przez 1 osoba
  maniaprzepraszania , Wrzesień 3, 2018 at 11:53
  Odpowiedz

  Okazuje się że to Ukraina wysyła uzbrojenie do USA! Tak przynajmniej informują ukromedia, pisząc ze „armia USA otrzymała od Ukrainy stacje radiolokacyjną 3D dla obrony przeciwlotniczej” (?!)
  https://korrespondent.net/world/4006960-armyia-ssha-poluchyla-ukraynskyi-3D-radar
  I jeszcze w temacie uzbrojenia, ciekawostka w postaci „graficznego zapisu” kierunków eksportu broni przez USA i ZSRR/Rosję w altach 1950 – 2017;
  https://colonelcassad.livejournal.com/4429579.html

  Polubione przez 2 ludzi
  maniaprzepraszania , Wrzesień 3, 2018 at 11:59
  Odpowiedz

  Ukromedia informuja, publikując screeny dokumentów że ukraiński resort infrastruktury utajnił swoje propozycje dotyczące zamknięcia komunikacji kolejowej z Rosją;
  https://ukranews.com/news/581553-mynynfrastruktury-zasekretylo-predlozhenyya-otnosytelno-zakrytyya-zh-d-soobshhenyya-s-rossyey
  Ps. Może się okazać więc ze owe „zamknięcie komunikacji kolejowej z Rosją” to faktycznie kolejny „pic na wodę fotomontaż”, czyli heca kijowskich „cudaków”…

  Polubione przez 2 ludzi
  maniaprzepraszania , Wrzesień 3, 2018 at 12:03
  Odpowiedz

  Podliczyli koszty i poszli po rozum do głowy. Gdyby zdecydowali się na zamkniecie połączeń kolejowych to mogłoby to ograniczyć ilość gastarbeiterów z Rosji (przelewów walut na Ukrainę). Już teraz TYLKO przelewy pracujących za granicą Ukraińców jakoś utrzymują na powierzchni gospodarkę naszego sąsiada.

  Polubione przez 2 ludzi
  bladyswit , Wrzesień 3, 2018 at 12:43
  Odpowiedz

  Na jednym z ukraińskich portali pojawił się tymczasem alarmujacy artykuł o „Drugim Czarnobylu” do jakiego mogło dojśc w „atomówce” w Chmielnickim. Dla przypomnienia, wczoraj pojawiła się informacja że do „planowanego remontu” odłączono tam jeden z tzw. energobloków;
  https://vesti-ua.net/novosti/ekonomika/80213-vtoroy-chernobyl-na-hmelnickoy-aes-tvoritsya-chto-to-neponyatnoe.html

  Polubione przez 2 ludzi
  maniaprzepraszania , Wrzesień 3, 2018 at 12:09
  Odpowiedz

  Pomiary w europejskich centrach nie wskazują podwyższenia tła. Wszystko jest w należytym porządku. Gorzej, że Ukraina nie ma planu B jeśli chodzi o energetykę. Wszystkie elektrownie jądrowe powinny być w niedługim czasie zamknięte.
  Nawet po „modernizacji” okres użytkowania można przedłużyć na kolejne 10-15 lat. Problem w tym, że nie ma alternatywy na budowę kolejnych elektrowni atomowych, a inne źródła energii też nie rozwijają się na tyle szybko by można było liczyć na zastąpienie energii jądrowej. Brakuje kapitału, a elektrownie jądrowe dofinansowują inne elektrownie ( w szczególności te zielone budowane przez znajomych Poroszenki).

  Polubione przez 2 ludzi
  bladyswit , Wrzesień 3, 2018 at 12:48
  Odpowiedz

  I kolejna „zagraniczni goscie” pojawią się w „gościnie” na ukraińskim portalu ‚Mirotworec” (czyli dostaną zakaz wjazdu na Ukrainę). Tym razem są to członkowie orkiestry z Walii w Wlk. Brytanii, którzy odważyli sie wystąpić nie tylko w Rosji, ale także na „okupowanym” (wg Kijowa) Krymie i jeszcze sie tym chwalą;
  http://inosmi.info/daily-mail-uelskiy-orkestr-nasladilsya-gastrolyami-v-krymu-i-razozlil-ukrainu.html
  https://www.symphonicbrasswales.com/russia-2018.html

  Polubione przez 2 ludzi
  maniaprzepraszania , Wrzesień 3, 2018 at 12:21
  Odpowiedz

  Podczas gdy muzycy z Walii wystepuja na Krymie, „generalissimus” Poroszenko zapowiada swój „występ” w ONZ gdzie m.in ogłosi „plan zreformowania” tej organizacji;
  https://korrespondent.net/ukraine/4006969-poroshenko-predlozhyt-reformyrovat-oon

  Polubione przez 2 ludzi
  maniaprzepraszania , Wrzesień 3, 2018 at 12:25
  Odpowiedz

  Reformy-Poroszenko. Paradoks
 • @Repsol 22:44:08
  A gdzie w ogóle jest AdNovum i dlaczego go nie widać na NEonie?

  Pozdro!
 • Mala dygresja...
  Arjanek:
  "Ha, ha, ha...przepraszam, ale nie mogłem się opanować."

  Czas na pampersy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930