Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2071 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Dwuwładza w ONZ i USA?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

RÉSEAU VOLTAIRE: Francuski dysydent Thierry Meyssan ostrzega przed drugą, niejawną władzą na szczytach USA i ONZ.

 

Mocarstwa zachodnie poruszają się nieuchronnie w kierunku cenzury Internetu, ułatwiając w ten sposób propagandę i indoktrynację wojenną w swoich krajach. W tym kontekście niezwykle gwałtowne napięcie rozdziera scenę międzynarodową. Świadoma wzrastającego ryzyka światowej konfrontacji, Moskwa próbuje znaleźć wiarygodnych rozmówców w ONZ i Stanach Zjednoczonych. To, co dzieje się w tej chwili, nie miało odpowiednika od 1938 roku i mogło ulec degeneracji w ten sam sposób  co wtedy.

Podczas konferencji prasowej w Moskwie 20 sierpnia rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow potępił instrukcje wydane przez Sekretariat Generalny ONZ dla wszystkich swoich agencji, zabraniające im udziału w odbudowie Syrii w jakikolwiek sposób. Miał na myśli dokument zatytułowanyParameters and Principles of UN Assistance (Parametry i zasady pomocy ONZ), opracowany w październiku 2017 r. przez Jeffreya Feltmana, ówczesnego dyrektora ds. politycznych i numer drugi w ONZ w owym czasie. Możemy tam przeczytać konkretne instrukcje – „ONZ będzie gotowa pomóc w odbudowie Syrii tylko wtedy, gdy pojawi się wszechstronna, autentyczna i otwarta transformacja polityczna, wynegocjowana przez strony syryjskiego konfliktu”.

Ten tekst jest sprzeczny z celami Narodów Zjednoczonych, ale jest broniony przez Sekretariat Generalny. Żadne z państw członkowskich ONZ nigdy nie było zaangażowane w opracowanie tego dokumentu, ani nawet nie było poinformowane o jego istnieniu. Odpowiada to punktom widzenia rządów Wielkiej Brytanii i Francji, ale nie Stanów Zjednoczonych.Pan Ławrow oświadczył, że poprosił sekretarza generalnego ONZ, portugalskiego socjalistę António Guterresa, o wyjaśnienia.

O ile mi wiadomo, jest to po raz pierwszy, że państwo bedące członkiem Rady Bezpieczeństwa kwestionuje wewnętrzny dokument polityczny Sekretariatu Generalnego NZ. Jednak problem nie jest nowy. Pod koniec 2015 r. Rosja dowiedziała się o grupie wewnętrznych dokumentów ONZ znanych jako "Plan Feltmana dla Syrii" [1]. Dotyczyło to szczegółowego projektu całkowitej i bezwarunkowej kapitulacji Syryjskiej Republiki Arabskiej, jeszcze bardziej drastycznego niż plan narzucony Japonii przez generała McArthura [2].

Moskwa znalazła się w bardzo delikatnej sytuacji. Gdyby upubliczniono te dokumenty, wiarygodność ONZ w służbie pokoju zostałaby zniszczona, a Rosja musiałaby zaproponować nowe międzyrządowe instytucje, które by ją zastąpiły. Władimir Putin roztropnie postanowił zachować to w tajemnicy i negocjować z Barackiem Obamą, aby uratować ONZ.

Jednak w praktyce nic się nie zmieniło - Feltman został usunięty ze swoich funkcji przez Guterresa, a następnie wydał kolejny dokument mający na celu sabotowanie pokoju. Dziś został zastąpiony przez swoją rodaczkę z USA, Rosemary DiCarlo, która jednak nie unieważniła jego instrukcji.

Tym razem Rosja nie zaakceptuje wymówek i taktyki odwlekania sprawy. Ale czy Guterres jest skutecznym przełożonym DiCarlo, czy może istnieje podwójna hierarchia w ramach ONZ  - jedna z nich jest publiczna i sprzyjająca pokojowi, a druga ukryta i pchająca do wojny?

Na początku zimnej wojny Stany Zjednoczone zastanawiały się, w jaki sposób będą w stanie przetrwać sowiecki atak, który zabiłby ich prezydenta i parlamentarzystów. Prezydent Eisenhower wyznaczył więc fantomowy rząd, którego zadaniem jest zapewnienie ciągłości państwa na wypadek takiego ataku. Ta tajemna instytucja była odnawiana okresowo przez jego następców i dziś nadal istnieje.

Od osiemnastu lat bronię tezy, zgodnie z którą Stany Zjednoczone nie są już rządzone przez ich prezydenta i kongres, ale przez ten podmiot zastępczy. Opierając się na oficjalnych dokumentach amerykańskich, zinterpretowałem ataki z 11 września 2001 r. jako zamach stanu prowadzony przez ten niewybrany organ. W obawie, że podważam ideał demokracji, moi krytycy odrzucili moją pracę w całości, nie mówiąc o niej ani nawet jej nie czytając.

Możemy sądzić, że po drugiej kadencji George'a Busha Juniora i Baracka Obamy debata taka stała się przestarzała. A jednak, podczas kampanii wyborczej Donald Trump potępił istnienie owego "głębokiego państwa", które, według niego, nie służy już interesom narodu, lecz finansom transnarodowym.

Oczywiście żadne obce państwo nigdy nie zajęło stanowiska publicznego w sprawie pytania dotyczącego wewnętrznej polityki i suwerenności Stanów Zjednoczonych. Z wyjątkiem tego, że w zeszłym tygodniu prezydent Władimir Putin podjął kroki w tym kierunku. W dniu 22 sierpnia - innymi słowy dwa dni po publicznej interwencji swojego Ministra Spraw Zagranicznych przeciwko ONZ - komentując sankcje Waszyngtonu wobec swego kraju, oświadczył: "I to nie tylko stanowisko prezydenta USA się liczy. Jest to stanowisko instytucji, która udaje państwo, klasa rządząca w szerszym tego słowa znaczeniu. Mam nadzieję, że uświadomienie sobie, że ta polityka nie ma przyszłości, pewnego dnia stanie się jasne dla naszych partnerów i że wtedy będziemy mogli normalnie współpracować »[3].

Tak, tak - przeczytałeś to prawidłowo. Prezydent Putin twierdzi, że Stany Zjednoczone są zarządzane nie przez jedną władzę, lecz przez dwie. Ta pierwsza składa się z wybranych członków Kongresu i Prezydenta, ta druga jest bezprawna, a czasem silniejszy.

W ciągu dwóch dni Federacja Rosyjska zakwestionowała spójność Organizacji Narodów Zjednoczonych i Stanów Zjednoczonych.

Niestety, ci, którzy jeszcze nie przeanalizowali wydarzeń z 9/11, ani nie wyciągnęli żadnych wniosków na temat wojen, które nastąpiły później, nadal tkwią w oficjalnej wersji do powszechnego wierzenia. Prawdopodobnie zinterpretują oni rosyjskie stanowisko jako machinację mającą na celu destabilizację zachodnich demokracji.

Z punktu widzenia Moskwy wojna z agresją - poprzez zastępczą interwencję rękoma dżihadystów - przeciwko Syrii musi się skończyć, a jednostronne sankcje ze strony USA, Kanady i Unii Europejskiej przeciwko Rosji muszą zostać zniesione. Problemem, któreu wszyscy musimy teraz stawić czoło, nie jest obrona demokracji, ale niebezpieczeństwo wojny.

Pozbawiona jakiejkolwiek legalności, równoległa hierarchia w Nowym Jorku i Waszyngtonie ma zamiar pogrążyć świat w uogólnionym konflikcie.

Thierry Meyssan

 

 

/tłum. BJ/

 

KOMENTARZE

 • Wiem, nie przystoi, ale muszę,
  irański samochód khazar /?/
  http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/targi/moskwa-2018-salon-nowosci-i-prezydenckiego-luksusu/0yvw10
 • @provincjal 09 15:52:44
  Wszystko w porządku - to ciekawa informacja, zarówno technicznie (możliwości irańskich inżynierów i irańskiego przemysłu) jka również lingwistycznie. Khazar to perska nazwa Morza Kaspijskiego. To od niej poszła nazwa Chazarów - zjudaizowanego plemienia tureckiego, mieszkającego na dolnym Powołżu i wokół północnych brzegów tego morza, od którego pochodzi wielka część współczesnych żydów.
  Pozdrawiam przyjaźnie i z szacunkiem BJ
 • @provincjal 09 15:52:44
  http://www.azermash.az/en/21-khazar/
 • A LICZBA JEGO 666
  WARZNE PROSZE O POWIELANIE TEJ INFORMACJI Patrzac dzis na wierze telefoni komorkowej pozwolilem sobie na chwile refleksji zwiazanej z tzw internetem rzeczy 5G . Zastanowilo mnie dlaczego ma sie dobudowac do istniejacych wiez telefoni komurkowej jeszcze dodatkowe by pokryc planete Ziemie durza iloscia tych nadajnikow oczywiscie przyczyna jest fakt ze fala o czestotliwosci 5 gigahertzow ma krutki zasieg.. nie potrafilem sobie wytlumaczycz dlaczego chca zastosowac tak durza czestotliwosc a tym samym bardzo krutka fala w tym wypadku 1mm . Oturz polaczylem ten fakt z informacjami ze globalne wladze maja zamiar czipowac ludzi chipem RIFID i na dobra sprawe te czipowanie np w USA juz sie zaczelo metoda powolnego przyzwyczajania na razie dobrowolnie[ przynajmniej sa takie informacje] w ograniczonym zakresie ,odpowiedz byla juz prosta po prostu miniaturowy czip moze pracowac dokladniej komunikowac sie tylko na fali o tak malej dlugosci ze wzgledu na fakt ze sam ma male wymiary. Innymi slowy informacje ze chodzi o szybki internet to klamstwo by ludzie nie domyslili sie rzeczywistego przeznaczenia sieci 5G. ktora najprosciej mowiac bedzie najistotniejszym elementem nadzoru nad ludzmi w ramach nowego porzadku swiata- globalnego wiezienia Tym samym firmy telekomunikacyjne i ludzie tam pracujacy uczestnicza w spisku przeciw ludzkosci Nie jest wiec przypadkiem ze obecne wieze firmy te na siłe i czesto po kryjomu umiejscowialy w poblizu miejscowosc ,,po prostu w ten sposob bedzie calkowite pokrycie zasiegiem i tym samym nieprzerwana kontrola Oczywiscie niema stu procentowej pewnosci ze takie jest zamierzenie ale mym zdaniem wszystko na to wskazuje jesli sa na neonie 24.pl fachowcy od elektroniki chetnie uslysze ich zdanie ....................................................................................................................................................................................................................................... "Potem ujrzałem inną Bestię, wychodzącą z ziemi: miała dwa rogi podobne do rogów Baranka, a mówiła jak Smok. 12. I całą władzę pierwszej Bestii przed nią wykonuje, i sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszej Bestii, której rana śmiertelna została uleczona. 13. I czyni wielkie znaki, tak iż nawet każe ogniowi zstępować z nieba na ziemię na oczach ludzi. 14. I zwodzi mieszkańców ziemi znakami, które jej dano uczynić przed Bestią, mówiąc mieszkańcom ziemi, by wykonali obraz Bestii, która otrzymała cios mieczem, a ożyła. 15. I dano jej, by duchem obdarzyła obraz Bestii, tak iż nawet przemówił obraz Bestii, i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici, którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii. 16. I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło 17. i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia. 18. Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba ta bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć."
  Apokalipsa Św. Jana, 13 - Bíblia Católica Online
 • Autor
  Ta dwuwladza w USA zwiazana jest prawdopodobnie z syjonistami(nie koniecznie z zydami ale takze np. ewangelikami)
  Ma ona jednak zrodlo(zasilanie) w instytucjach finansowych np. FED i wieksze banki komercyjne,gieldy ale takze mediach,wymiarze sprawiedliwosci,sluzbach bezpieczenstwa.
  Jak w kazdej strukturze biurokratycznej np. korporacji istnieja struktury formalne,czyli widoczne powiazania pionowe i poziome i struktury nieformalne wynikajace z powiazan rodzinnych,towarzyskich czy finansowych.
 • Fantastyczny film który objaśnia co się dzieje na śwecie
  Film pozwala zrozumieć co się dzieje, dlaczego, kto jest siła motoryczną tego co się dzieje i jak się przed tym bronić.
  https://www.youtube.com/watch?v=a9DXuN-_N44

  Każdy powinien oglądnąć (polskie napisy) i się chwilę zadumać by całość ogarnąć i "przyłożyć" do tego co obserwował w swoim życiu przez ostatnie kilkadziesiąt lat.
  Wszystko stanie się jasne i logiczne. (Upadek ZSRR , solidaruchy, agresja na Irak (i gorące wsparcie jej przez solidaruchów ale i Kwaśniewskiego...)
  cała nasza historia powojenna staje się ciągiem logicznych wydarzeń.

  No i wyraźnie widać gdzie stoi bandzior i koto z nim kolaboruje a gdzie reszta świata.
 • Rozpad USA ?
  To całkiem realne spekulacje.
  https://offshoreview.eu/2018/09/01/donald-tramp-i-raspad-ssha/?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com
 • @jan 22:40:07
  Zęby bolą od tej "Janowej" ortografii.
  Widać, ze lekcji polskiego nie pobierał albo się podczas nich wałkonił.
 • @ 35 stan
  A mnie wogule zeby nie bola. widocznie stan35 za duzo sodyczy konsumuje, Zamiast przejmowac sie zebami rozpoznaj temat i cos napisz opowszechnym czipowaniu bo to prawie pewne ze te siec przekaznikow 5G to infrastruktura pod obsluge chipa RIFID. ciekawa dyskusja o tym na blogu Piotr Bein ale jeszcze nie zajazyli tego powiazania .
 • Askpekty mechanimu globalnego imperium
  .
  „To, co dzieje się w tej chwili, nie miało odpowiednika od 1938 roku i mogło ulec degeneracji w ten sam sposób  co wtedy.“

  Przypominam, że mechanizmy globalnego imperium są niezmienne, „potrzeba było dopiero II Wojny, aby zmusić W.Brytanię do przekazania pałeczki imperium USA “

  - http://pedant.neon24.pl/post/144977,wchodzimy-w-strefe-stanu-niewazkosci#comment_1479357

  USA znajdują się dziś w podobnej sytuacji jak W.Brytania przed I Wojną, tzn. w sytuacji rozpadu imperium.

  „Od osiemnastu lat bronię tezy, zgodnie z którą Stany Zjednoczone nie są już rządzone przez ich prezydenta i kongres, ale przez ten podmiot zastępczy.“

  Przede mną nie musi Pan bronić, bowiem jestem tegoż zdania, tyle że moim zdaniem od powstania FED a nawet przed, nigdy nie były USA rządzone przez jakiegoś prezydenta,zarządzane tak, ale nie rządzone. Prezydent USA i nie tylko USA, to rodzaj ekonoma na pańskim folwarku. Jak zacznie za bardzo brykać, to pan każe go zatłuc jak psa, przypomina się tu Kennedyego czy Lincolna.

  Do tego przypomina się tu ważnego aktora w grze politycznej w globalnym imperium: MWF

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  to nie jest przy tym żaden podmiot zastępczy, ale jedyny. S. Zarlenga stwierdza, że władza spoczywa przynajmniej na czterech filarach:

  legislatywie, egzekutywie, judykatywie i monetatywie.

  Monetatywa jak wiemy dominuje pozostałe i posiada władzę emisji pieniądza, w USA jest to FED, ale w końcu FED jest jedynie instrumentem pewnych sił wielkich finansów, n.p. klan Rockefellerów zainicjował rozliczne eksperymenty i zmiany społeczne

  - https://www.youtube.com/watch?v=jxTEPQGIEXg&t=29m15s

  czy procesy. Projekt CDS, które odegrały taką ważną rolę w operacji „kryzysu finansowego 2008“ zostały opracowana przez think tank tego klanu. Nie zapominajmy w końcu, że organ zarządzania globalnego ONZ umieścił ten klan w swym ogródku w Nowym Yorku.

  Byłoby jednak wielką przesadą uznać klan Rock. za największych zbrodniarzy wobec ludzkości

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930