Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2071 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

O przeciwnikach szczepień

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Będąc zdeklarowanym zwolennikiem szczepień ochronnych zamieszczam wywiad z drem Aleksiejem Biessmiertnym, rosyjskim ekspertem - alergologiem-immunologiem, pediatrą.

 

Kilka razy natknąłem się na grupy na portalach społecznościowych o szkodliwości szczepień, gdzie podaje się jakieś niewyobrażalne przypadki śmierci niemowląt kilka godzin po szczepieniu i tak dalej. Jak należy rozumieć te grupy, może ktoś stoi za nimi?

Istnieje coś takiego jak lobby antyszczepionkowe. Jest to dość mała grupa ludzi, według różnych źródeł, około 3-5 procent w różnych krajach. Ale aktywni antyszczepionkowcy prowadzą głośne życie w Internecie, produkują filmy, nagrania. Jest to trochę podobne do ruchów marginalnych, które tak wyraźnie się pokazują, że wydaje się, że jest ich dużo. W rzeczywistości  tak nie jest. Po prostu ludzie szczepieni nie mówią zbyt wiele: zaszczepili się i już, to taki rutynowy zabieg. 

Ale jeśli wpiszemy w wyszukiwarce zapytanie o szczepienia, to pierwsze 3-5 stron są to wyłącznie witryny z negatywnymi informacjami o szczepieniach. Czy stoi za tym ktoś konkretny, trudno powiedzieć. Wydaje mi się, że jest to wspólnota ludzi, których wspólną cechą jest dążenie do weganizmu, naturalności, porzucenia pewnych korzyści cywilizacyjnych i inne marginalne, często  archaiczne wierzenia. Najciekawsze jest to, że ludzie nie szczepią swoich dzieci, ale jednocześnie stale szczepią zwierzęta, ponieważ rozumieją, że jeśli pies lub kot nie zostanie zaszczepiony, zostanie po prostu zabity przez infekcję. Ale z jakiegoś powodu nie tolerują w ogóle tej sytuacji w odniesieniu do swoich dzieci, które przecież również muszą być chronione.

 

Jak skomentuje Pan związki przyczynowo-skutkowe, które są stale wyrażane przez antyszczepionkowców? Takie jak „po szczepionce przeciwko chorobie Heinego-Medina u dziewczynki rozwinęła się ciężka białaczka”.

Jednym z głównych narzędzi antyszczepionkowców są okropne historie, w których manipulują świadomością, w tym świadomością często bardzo przewrażliwionych młodych rodziców. Co więcej, manipulacjom towarzyszą obfite opisy tego, jak wszystko było okropne, jak straszne, biedne dziecko, zostało ukłute. Wszystko po to, aby wywrzeć większy efekt. Ale w rzeczywistości, gdy takie przypadki są analizowane przez media, nikt nigdy nie odkrył bezpośredniego związku. Albo te historie są banalnymi wymysłami, albo sytuacjami, w których dana osoba rzeczywiście  cierpi na jakąś chorobę, ale z jakiegoś powodu rodzice zdecydowali, że jest to konsekwencja jej zaszczepienia. Coś w rodzaju „po szczepieniu zachorowała na białaczkę, szczepienie miała w wieku 3 lat, a na białaczkę zachorowała w wieku 25 lat, ale myślę, że to z powodu szczepień”. Czyli wszystko opiera się na „wydaje się” lub „możliwe”.

Zjawisko to istnieje także w Rosji, gdzie jest rodzajem marginalnej mody w pewnych kręgach, i gdzie w pierwszym roku życia u dzieci mają po trzy, cztery, a nawet siedem szczepień. W związku z tym każde zdarzenie, które miało miejsce z dzieckiem w pierwszym roku jego życia będzie „niedawno po szczepieniu”, czy to choroba, czy cegła spadła na głowę.

Bardzo duże zamieszanie wprowadził amerykański lekarz, który powiedział, że po szczepionce przeciwko odrze, śwince i różyczce powstaje autyzm. Badanie to zostało opublikowane tylko po to, aby osiągnąć tanią popularność w niektórych celach lobbingowych. Został on za to pozbawiony tytułu lekarskiego, wiele razy obalano ten artykuł, on sam przyznał, że zrobił to celowo i nieuczciwie, ale artykuł nadal krąży w Internecie, a mamy wciąż wierzą, że autyzm ich dziecka pochodzi od szczepienia.

 

Proszę opowiedzieć o najpoważniejszych konsekwencjach szczepień.

Jeśli mówić o najczęstszych reakcjach, to jest to gorączka, ból i opuchlizna w miejscu zastrzyku, na które pomogą zwykłe leki przeciwgorączkowe i które nie są powikłaniami. Jest to naturalna reakcja organizmu na szczepionkę, ale rodzice często traktują to jako proces patologiczny. Dziecko nie staje na nogę, bo to zwyczajnie boli, a oni zaczynają panikować, że to paraliż. Stąd i te okropne historie. Poważniejsze komplikacje to zespół Guillaina-Barrégo, choroba neurologiczna, polegająca na czasowej utracie czucia i ruchu w kończynach, ale to również samo przechodzi. I zdarza się bardzo rzadko. Bywa także spadek poziomu płytek  trombocytów  we krwi. Reakcje alergiczne występują niezwykle rzadko, w tym wstrząs anafilaktyczny. W rzeczywistości, jeśli spojrzymy na statystyki, rzeczywiste powikłania dotyczące szczepień występują z częstotliwością jeden na 2-5 milionów zaszczepieni, w zależności od rodzaju szczopionki. Oznacza to, że szansa spotkania się z wężem we własnym mieszkaniu jest znacznie wyższa niż ryzyko wystąpienia powikłania po szczepieniu. Tych milionów przypadków, które widzimy w Internecie, nie ma. Skutków śmiertelnych, na szczęście, też nie było już od dawna.

 

Podobało mi się oświadczenie rosyjskiego naukowca Maksyma Gultywajewa, że ludzkość ma bardzo krótką pamięć. Niegdyś choroba Heinego-Medina była plagą całej planety. I właśnie Związek Radziecki opracował szczepionkę na tę chorobę, za co cały świat był mu wdzięczny. Gultywajew twierdzi, że antyszczepionkowcy tego „nie pamiętają”…

Rzeczywiście, antyszczepionkowcy często nie mogą odpowiedzieć na oczywiste pytanie, dlaczego jest nas teraz 7 miliardów na planecie, a w 1800 roku był tylko jeden miliard. A ta zasługa należy do antybiotyków i szczepień. Teraz walczymy z onkologią, chorobami krwi, rzadszymi i wysokotechnologicznymi chorobami. Wcześniej ludzie do nich po prostu nie dożywali. Jest taki dowcip: Siedzą dwaj neandertalczycy, jeden mówi: „Popatrz, żyjemy na świeżym powietrzu, jemy świeże mięso, ryby i warzywa, zero chemii, dużo ćwiczymy, a żyjemy tylko po trzydzieści lat, dlaczego?”. Na odrę chorowało kiedyś 100 procent populacji. Dziś zachorowanie na odrę jest niezwykle rzadkie, pomimo faktu, że w Europie zaczęły się znów pojawiać ogniska tej choroby, właśnie ze względu na odmowę szczepienia. Ludzie mają krótką pamięć. Niestety, dopóki znowu nie nadejdzie zaraza, nikt nie będzie pamiętał, że szczepienia przez pewien czas dawały ochronę, a teraz tę ochronę coraz bardziej tracimy. 

 

Zastanawiam się, jak antyszczepionkowcy tłumaczą się, kiedy, nie daj Boże,ich dziecko umiera na chorobę, od której mogli, ale nie zszczepili go? "Bóg dał, Bóg wziął?"

Zdarza się, że żarliwi antyszczepionkowcy, gdy dziecko zachoruje mówią: „no i cóź, stało się”. Ale większość tych, którzy nie są tak radykalnymi antyszczepionkowcami, później zaczynają się szczepić od wszystkiego. Mama przychodzi i, przepraszam za dosadność, mówi: „Boże, ależ ja byłam głupia, niech pan nas zaszczepi”. Wystarczy, że to będzie tylko koklusz i ona zobaczy bolesny kaszel niemowlaka, a natychmiast staje się normalną osobą i przeprasza się z medycyną.

 

Czytałem, że szczepienia to tajny projekt zmniejszenia płodności kobiet i zniszczenia tego czy innego narodu….

Tak, istnieją różne wersje, różne teorie spiskowe, a ja często słyszę, że to lobby farmaceutyczne, spisek firm albo próby Amerykanów, żeby zniszczyć jakiś naród. Teoria spiskowa nie wytrzymuje jednak żadnej krytyki. Każde państwo korzysta ze zdrowych, rozmnażających się ludzi. Państwu nie opłaca się leczyć kokluszu u dziecka i opłacać zwolnienie lekarskie jego matce. Nie trzeba być geniuszem, żeby się tego domyślić. Ogólnie rzecz biorąc, na ludzi, którzy odrzucają szczepienia, żadne argumenty nie działają. Najczęściej są to osoby o pewnej złożonej relacji z planetą. A ponadto wszyscy są bardzo spragnieni naturalności. Widziałem wiele rodzin prawosławnych księży, około dziesięciu rodzin, które swego czasu się nie zaszczepiły, ponieważ, jak mówili, „Bóg dał, Bóg wziął”, i że powinno być naturalnie. Teraz wszystkie ich dzieci są zaszczepione. W Biblii nie jest napisane „nie wolno się szczepić”. Co więcej, Cerkiew Prawosławna nie wspiera antyszczepionkowców. To jest wyraźnie stwierdzone  na stronie internetowej Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. I dlatego osoby, które odmawiają szczepienia, to są najczęściej osoby z marginalnym światopoglądem, rodzaj sekciarzy. Ale jeśli taki marginalny punkt widzenia podziela na przykład jakiś urzędnik, to staje się to już szkodliwe, bardzo szkodliwe.

 

 

KOMENTARZE

 • Jako umiarkowany zwolennik
  Nie rozumiem jedynkowiczów. Czyżby nie potrafili przejść obojętnie obok notki, z którą się nie zgadzają? Czy jest to ocena cytowanego wywiadu, a więc treści, czy też blogera?

  Łączę pozdrowienia
 • Dziękuję za informację
  Gdyby nie ten artykuł, nigdy bym się nie dowiedziała, że jestem w jakiejś sekcie.

  „Jeśli taki marginalny punkt widzenia popiera jakiś urzędnik, to staje się to już szkodliwe, bardzo szkodliwe”.

  Owszem, bo wiąże się to ze szkodliwymi stratami dla przemysłu farmaceutycznego, a to jest rzecz bardzo szkodliwa dla ich nienasyconego portfela.

  Oczywiście, że cerkiew prawosławna zrobi tak, jak nakaże jej rząd, bo tyle ma cerkiew do powiedzenia, ile - i jak - jej władza mówić pozwoli.

  Obok sekciarzy - antyszczepionkowców, najwyraźniej istnieją także sekciarze proszczepionkowców, którzy wbrew wieloletnim doświadczeniom rodziców i lekarzy i wbrew statystykom, na siłę propagują szczepienia powołując się na jakieś przekupione autorytety. Na Neonie jest co najmniej dwóch takich sekciarzy: Pan i pan Kosiur. Ciekawe, co Wami kieruje?
 • @via vitae 15:29:07
  Nie przyszło ci do łepetyny, źe może ich dzieci, albo dzieci ich rodziny/ znajomych zostały okaleczone przez szczepionki i dlatego nie mogą przejść obojętnie wobec takiej propagandy na rzecz globalistów i korporacji farmaceutycznych?
 • Hilary Koprowski?
  ....Niegdyś choroba Heinego-Medina była plagą całej planety. I właśnie Związek Radziecki opracował szczepionkę na tę chorobę, za co cały świat był mu wdzięczny.(!!!?)
  Opracowal Związek Radziecki czy niedawno zmarly Dr. Hilary Koprowski?
 • Dajcie ludziom wolność wyboru!
  Po pierwsze dajcie ludziom WOLNOŚĆ wyboru.
  Zwolennicy szczepień mogą szczepić WŁASNE dzieci nawet co tydzień. Tylko szkoda ich dzieci... ale mówi się trudno.
  Po drugie dopuśćcie do prawdziwej wolnej debaty w TV!
  Nigdy tego nie zrobiliście. Ciekawe dlaczego?
  Na koniec powiem tylko zwolennikom szczepień żeby sprawdzili jedynie zawartość aluminium w szczepionce, potem znaleźli jaka jest wielkość toksyczna w przeliczniu na masę ciała a potem skalkulowali czy nie przekracza ona wielokrotnie dopuszczalnej normy.
 • @Lotna 15:29:31
  //Na Neonie jest co najmniej dwóch takich sekciarzy: Pan i pan Kosiur. Ciekawe, co Wami kieruje?//
  Co mną kieruje? Zwykły trzeźwy rozsądek. Juz o tym kiedyś pisałem, ale powtórzę. Ja i moje rodzeństwo, wszyscy moi koledzy i wszyscy których znałem w dzieciństwie byli zaszczepieni na wszystko co wtedy podawano. Wszystkie moje dzieci i dzieci naszych znajomych, ich rówieśnicy i koledzy - byli szczepieni. Dwie z moich córek są lekarkami, obie mają własne dzieci, wszystkie są szczepione, podobnie jak dzieci ich kolegów i znajomych. Nikt z nas nie zachorował ani nie miał z powodu szczepień żadnych komplikacji. To dlaczego ja mam uwierzyć panikarzom, których nawet nie znam? Czy ktoś z nich może podać jakiś bezpośredni własny przykład, że mu szczepienia zaszkodziły, poza cytatami z innych panikarzy?
  Prawdopodobnie różnimy się (Pani i ja) jakimiś głębszymi, intuicyjnymi warstwami świadomości i wcale nie wykluczam, że to właśnie Pani może mieć więcej racji, co sie okaże (dla mnie) dopiero poniewczasie. Jak juz wielokrotnie pisałem mam akceptujący stosunek do chemii, energetyki atomowej, GMO, badań Kosmosu i podobnych spraw, co do których - jak zauważyłem - Pani przejawia sprzeciw lub daleko posuniętą rezerwę.
  To różnica naszych natur i sposobu postrzegania świata, czyli czegoś, co bardzo trudno jest zmienić, chyba że przyjdzie wstrząs.
  Pozostaję z szacunkiem i pozdrawiam. BJ
 • @Lotna 15:36:29
  Nie wiem, co tobie przyszło do „łepetyny”, ale zanim przyszło już zdążyłaś pokierować się negatywnymi emocjami. Wypraszam sobie.
 • @Robik 16:13:45
  Przede wszystkim, sami powinni się szczepić, nawet i trzy razy w tygodniu, jeśli są takimi zagorzałymi zwolennikami. Będą, według nich i ich specjalistów zdrowsi, a przy okazji powetują straty wielkiej farmy przez „sektę” antyszczepieniową. Czyli dwa dobre uczynki w jednym - dla siebie i dla korporacji, o których przychody tak usilnie zabiegają swoją propagandą.
 • @Lotna 16:24:25
  Ileś lat temu złożono taką ofertę LEKARZOM.
  Zaproponowano im (wtedy to było coś ok. 100 000 dol.) żeby dobrowolnie się zaszczepili wszystkimi substancjami zawartymi w szczepionkach dla dzieci, konserwantami, rtęcią itp. (jedynie bez substancji aktywnych) proporcjonalnie do ich masy ciała.
  NIKT się nie zgłosił po wysoką nagrodę.
 • @Robik 16:39:21
  Poza tym ta grupa przeciwników szczepień składa się z wielu lekarzy i wybitnych naukowców.
  To nie jest tak, że po stronie antyszczepionkowców mamy grupę ciemnych i prymitywnych osobników a po drugiej wykształconych lekarzy i światowej sławy naukowców.
 • @Bogusław Jeznach 16:14:41
  Proszę Pana,

  Ja również kieruję się zwykłym trzeźwym rozsądkiem - a niestety mam inne doświadczenia i obserwacje dotyczące szczepień niż Pan i ten zwykły trzeźwy rozsądek nie nakazuje mi co rusz pisania notek nawołujących przeciwko szczepieniom, bo pomimo szkodliwości szczepień, uważam, że każdy powinien mieć w tej sprawie wolny wybór; tym bardziej trzeźwy rozsądek nie nakazuje mi pisać paszkwili na temat propagatorów i zwolenników szczepień, tak jak to robi Pan wobec ludzi doświadczonych negatywnymi efektami szczepionek i innych, którzy nie są zwolennikami powszechnych, a tym bardziej przymusowych szczepień.

  Może w takim razie należałoby dodać, że jest Pan nie tylko zwolennikiem szczepień, badań kosmicznych, etc., ale także zwolennikiem totalitaryzmu, gdzie wszyscy muszą być posłuszni odgórnym nakazom władzy, nawet, gdyby były one sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem tych, którzy są tym nakazom poddani i nawet gdyby były one dla nich szkodliwe.

  Ani Panu, ani pańskim córkom nie życzę wstrząsu, a zapewniam, że jest bardzo bolesny, nawet, gdy dotyczy tylko pacjenta (o czym przekonało się wielu lekarzy), a tym bardziej, gdy dotyczy własnego dziecka, wnuka, czy samego siebie. Bill Gates swoich dzieci na wszelki wypadek nie zaszczepił, co powinno każdemu zwolennikowi jego kampanii i propagandy dać bardzo wiele do myślenia, a tym bardziej lekarzom.

  Życzę Panu i pańskim córkom wielu pomyślnych i pozbawionych komplikacji szczepień.
 • Hmm...
  Rozwiązanie problemu jest proste- należy zdjąć przymus szczepień i po awanturze. Ci co się zaszczepia będą żyć i będą piękni i zdrowi, a ci co nie, umrą .


  pozdrawiam
 • @via vitae 16:17:50
  Negatywne emocje są niedozwolone? Potrzebujesz „safe space”?

  Pytasz dlaczego, więc ci odpowiedziałam. Szczerze. Nic na to nie poradzę, że ci prawda nie pasuje.
 • @Zorion 16:58:04
  Dokładnie. Ale przecież nie o to tutaj chodzi, żeby ludzie mieli wolny wybór, nieprawdaż?
 • po przeczytaniu tych bzdur -
  " Najciekawsze jest to, że ludzie nie szczepią swoich dzieci, ale jednocześnie stale szczepią zwierzęta, ponieważ rozumieją, że jeśli pies lub kot nie zostanie zaszczepiony, zostanie po prostu zabity przez infekcję. "dalszą lekturę sobie odpuściłem.

  Mam trzy psy na wsi. Żyją praktycznie na wolności, nigdy nie widziały weterynarza. ( no raz gdy jeden na drucie oberwał powiekę i trzeba było odciąć). Nigdy nie były szczepione nawet na wściekliznę i nigdy nie chorowały. Najstarszy ma 18 lat i właśnie po raz kolejny wypuszcza się na wieś wiedziony wrodzonym instynktem rozmnażania.
  Moja siostra ma tez pieska -przynajmniej raz w miesiącu u weterynarza , cały czas poddawany szczepieniom i innym zabiegom medycznym ciągle z nim jakieś problemy zdrowotne.
  Przyłączam się do głosu Lotnej i innych, którzy po prostu chcą mieć wybór, a nie faszystowsko totalitarnym zwyczajem być zmuszanym do niechcianych zabiegów medycznych. Tylko tyle. To dużo?
 • @Lotna 15:29:31
  "Oczywiście, że cerkiew prawosławna zrobi tak, jak nakaże jej rząd, bo tyle ma cerkiew do powiedzenia, ile - i jak - jej władza mówić pozwoli."

  Po co Pan kłamie.
 • Dlaczego autor nie korzysta z doświadczeń polskich lekarzy?
  Dziwię się, że pan Jeznach nie korzysta z doświadczeń polskich lekarzy! Polecam mu internetowe wypowiedzi dr. J. jaśkowskiego, Dr. H. Czerniaka, dr Majewskiej a także dr M. Ratha i wielu innych ekspertów z światowej czołówki medycznej.
  Rosyjski ekspert przytacza na temat szczepień same ogólniki i to jeszcze z czasów Związku Radzieckiego!
  Od tamtego czasu wiele się zmieniło!!!
  Globalne korporacje produkujące szczepionki zaczęły zarabiać krocie na forsowaniu swych produktów fortuny korumpując lekarzy i całkowicie wykupując prasę medyczną. Niezależni eksperci są usuwani z pracy i niszczeni! Mimo to skład niektórych szczepionek wskazuje, że zawierają niebezpieczne toksyny i sądy przyznają wysokie odszkodowania!
  Szczepionki nie są badane na zawartość szkodliwych składników!
  Nasz Sanepid handluje szczepionkami zamiast je badać!
  Stosowany jest mimo to przymus szczepionkowy!
 • @Pedant 17:40:47
  Kłamie?
  Podaj przykład, kiedy to cerkiew prawosławna sprzeciwiła się niesprawiedliwości i okrucieństwu władcy. Kiedy władca został potępiony. A może cerkiew wyklęła któregoś z carów, czy innych władców, tak jak to się działo z królami polskimi w katolicyzmie?
 • @DANE
  czy ktoś może przedstawić (albo podać linka do jakiejś strony) ile było obowiązkowych szczepień np. w latach 60-tych, 70-tych a ile jest teraz i w jaki był terminarz? Jeszcze lepiej byłoby porównać skład szczepionek z obecnymi. To by była podstawa dyskusji. Pozdrawiam
 • @ AUTOR mam problem z kwalifikacja pana postow niewiem czy pan robi wiecej zlego czy dobrego.
  Janusz Szumowski
  5 godz. ·

  Polecam orginalna strone mowiaca o problemie infekowania ludzi rakiem .zawiera ona linki zrudlowe CDA. oraz zrzuty ekranu. z orginalnymi dokumentami CDA. Autorka zacheca do arhiwizowania informacji na wypadek zdjecia ich z oficjalnych stron CDA. Zreszta wiemy sami ze cenzura internetu idzie w te strone ze za kilka lat mozna bedzie sie liczyc z sytuacja ze tego rodzaju informacje beda calkowite niedostepne . A mlode pokolenie bedzie ksztaltowane na iluzji ,,wspani... Zobacz więcej
  thehealthyhomeeconomist.com
  CDC Admits Polio Vaccine Tainted with Cancer Causing Virus
  As many as 30 million Americans could be at risk for developing cancer due to polio vaccine tainted with cancer causing monkey virus Simian Virus 40 (SV40).
  Lubię to!
  A to tlumaczenie tej strony z moim pytaniem .Niby dlaczego dzis mialo by byc lepiej..


  .......................................................................................

  DLACZEGO EPIDEMIA RAKA BEDZIE ZBIERAC CORAZ WIEKSZE ZNIWO JEDNA Z NAJWAZNIEJSZYCH PRZYCZYN SA SZCZEPIENIA W KTORYCH PODAWANE SA RETOWIRUSY RAKA ORAZ INNE KOMBINACJE SEKWENCJI BY OSIAGAC ZALOZONE CELE DEPOPULACYJNE . SZCZEPIENIA = RAK Oficjalnie przyznaje to ameerykanski CDC. [tlumaczenie strony] ..................,,,,...................................................................................................... CDC przyznaje, że szczepionka przeciwko polio była skażona wirusem powodującym raka
  przez Sarah Filie Linki Szczepienia

  Polio vaccine

  To jedna z najbardziej oburzających opowieści o szczepieniach, z jakimi kiedykolwiek się zetknąłem. CDC opublikowała na swojej stronie internetowej (która została usunięta wkrótce po tym wpisie stała się wirusowa.Kliknij tutaj, aby zarchiwizować internet ), że aż 30 milionów Amerykanów może być zagrożonych rozwojem raka z powodu szczepionki przeciwko polio skażonej wirusem Simian 40 (SV40) występujący u niektórych gatunków małp.

  Ta historia nie jest nowa - wielu z nas, którzy dokładnie badali kwestię szczepień przed wyborem do immunizacji, wiedziało o tym już wiele lat temu.

  Uświadomiłem sobie skażone szczepionki przeciw polio w latach 1955-1963 pod koniec lat 90. i był to jeden z głównych motywatorów, dla których wybrałem podejście "nie strzelać, nie ma mowy" dla moich dzieci.

  Nowością jest to, że CDC ostatecznie to przyznaje.

  Co zajęło ci tak długo CDC? Wielu ludzi zaszczepionych skażonym polio jest już martwych z powodu raka, a każdego dnia diagnozuje się ich o wiele więcej!

  Oto dokładny język z arkusza informacyjnego CDC . Przedrukuję go tutaj w całości, na wypadek gdyby CDC zdecydowało się go usunąć. AKTUALIZACJA : CDC faktycznie usunęło stronę na SV40 wkrótce po tym, jak ten post stał się wirusowy, więc link teraz przechodzi do zarchiwizowanej kopii.

  SV40 to wirus występujący u niektórych gatunków małp.

  SV40 odkryto w 1960 roku. Wkrótce wirus wykryto w szczepionce przeciwko polio.

  Ponad 98 milionów Amerykanów otrzymało jedną lub więcej dawek szczepionki przeciwko polio w latach 1955-1963, gdy część szczepionki była skażona SV40; oszacowano, że 10-30 milionów Amerykanów mogło otrzymać skażoną dawkę szczepionki SV40.

  Wirus SV40 wykryto u niektórych typów raka u ludzi, ale nie ustalono, że SV40 powoduje te nowotwory.

  Większość dowodów naukowych sugeruje, że szczepionka skażona SV40 nie powodowała raka; jednak niektóre wyniki badań są sprzeczne i potrzebne są dalsze badania.

  Obecnie stosowane szczepionki przeciw polio nie zawierają SV40. Wszystkie obecne dowody wskazują, że szczepionki przeciwko polio były wolne od SV40 od ​​1963 r . Uwaga wydawcy: To twierdzenie CDC jest fałszywe. Szczepionki doustne polio skażone SV40 były produkowane od wczesnych lat sześćdziesiątych do około 1978 roku i były używane na całym świecie.

  W latach 50-tych komórki nerki rezus, zawierające SV40, jeśli zwierzę zostało zainfekowane, zostały użyte do przygotowania szczepionek przeciwko polio. Ponieważ SV40 nie został odkryty do 1960 roku, nikt nie wiedział w latach 50., że szczepionka na polio może zostać skażona.

  SV40 znaleziono w wstrzykniętej formie szczepionki przeciw polio (IPV), a nie w rodzaju podawanej doustnie (OPV). (Uwaga redaktora: to twierdzenie CDC jest oczywiście fałszywe, SV40 znaleziono w doustnych szczepionkach przeciw polio po 1961 r. W badaniu ustalono, że procedura stosowana przez producenta inaktywuje SV40 w doustnych szczepionkach przeciw wirusowi polio w oparciu o inaktywację termiczną w obecności MgCl2 nie całkowicie dezaktywował SV40.).

  Nie wszystkie dawki IPV zostały zanieczyszczone. Szacuje się, że 10-30 milionów ludzi faktycznie otrzymało szczepionkę zawierającą SV40.

  Niektóre dowody sugerują, że odbiór zakażonej szczepionką przeciw wirusowi polio SV40 może zwiększać ryzyko zachorowania na raka. Jednak większość badań przeprowadzonych w USA i Europie, w których porównano osoby, które otrzymały szczepionkę przeciw zakażeniu polio SV40 z tymi, którzy nie wykazali związku przyczynowo-skutkowego między otrzymaniem szczepionki przeciwko polio zakażonej przez SV40 a rakiem. (Komentarz edytora: Och, naprawdę, SV40 został już wykryty w niektórych ludzkich nowotworach, co jest daleko poza "niektórymi dowodami").

  polio vaccine

  Być może bardziej szokujący niż fakt, że przyznanie CDC zajęło 50 lat, to fakt, że odkrycie SV40 w 1960 roku zajęło 3 lata, aby w końcu przypomnieć skażone zapasy i sformułować nową szczepionkę. Ponad 100 milionów Amerykanów zostało zaszczepionych skażoną szczepionką przeciwko polio przed podjęciem działań.

  30 milionów wydaje się być bardzo małą liczbą prawdziwych rozmiarów problemu!

  W przypadku pokolenia wyżu demograficznego cierpiącego na raka, według niektórych szacunków, przy oszałamiającym tempie 1 na 3 osoby (z 1 na 8 000 tylko kilka dziesięcioleci wcześniej i najwyższy wskaźnik w każdej grupie wiekowej), wydaje się, że coś jest strasznie źle, nie sądzisz?

  Rząd ma skłonność do dawania złych wieści, aby zminimalizować publiczne oburzenie. Nawet jeśli CDC w końcu przyzna, że ​​SV40 jest przyczyną tej olbrzymiej eksplozji w raku pokolenia wyżu demograficznego w późnych latach 40-tych, 50-tych i 60-tych, czy ci ludzie lub ich rodziny z żalu mogą coś z tym zrobić?

  Nie. Nie mogę pozwać nikogo, mojego przyjaciela. Big Pharma jest odporna na ściganie z powodu urazów lub śmierci spowodowanych przez ich szalonych naukowców. Wszystko to dzięki ustawie z 1986 r. O National Vacance Injury Act.

  Jedna myśl rozstania. CDC twierdzi, że obecne szczepionki przeciwko polio nie zawierają już SV40. Czy to powinno nam zapewnić pewien komfort?

  Nie dla mnie tak nie jest! To, że SV40 nie znajduje się w magazynie szczepionki przeciwko polio, nie oznacza, że ​​nie ma jeszcze innych wirusów, o których nauka jeszcze nie wie. Pamiętaj, że SV40 był w szczepionce przeciwko polio przez kilka lat, zanim został odkryty!

  Nawet gdyby w polio lub innej szczepionce były inne wirusy, czy CDC to przyzna? Prawdopodobnie nie - przynajmniej przez 50 lat po tym, jak dotknięta ludność była już chora, ubezwłasnowolniona lub martwa.

  Będę ryzykował z silnym układem odpornościowym utrzymywanym tradycyjną dietą i faktem, że epidemie były już na wyczerpaniu przed wprowadzeniem szczepionek i tak (patrz wykres powyżej - inne choroby zakaźne podążają za tym samym schematem graficznym, niezależnie od tego, czy szczepionka dla nich lub nie, kliknij tutaj, aby uzyskać więcej wykresów, które pomogą Ci wydostać głowę z piasku). Wydobywanie koni z ulic, lepsze warunki sanitarne, czysta woda w domu, dostępność produktów przez cały rok i inne ulepszenia nowoczesnej technologii i dystrybucji żywności zapewniają więcej ochrony przed epidemiami niż skażone szczepionki, dziękuję bardzo.

  WAŻNA AKTUALIZACJA: CDC zawiesił swoją stronę na SV40 krótko po tym, jak ten post stał się wirusowy. Na szczęście strona internetowa archiwum zawiera informacje, które można w pełni poznać. Kliknij tutaj, aby zarchiwizować kopię. Zdjęcia są również przedstawione poniżej.

  polio vaccine

  polio vaccine

  Sarah, The Healthy Home Economist

  Źródła i więcej informacji

  Cancer, Simian Virus 40 (SV40) i Arkusz danych szczepionki przeciw polio

  Niektóre doustne szczepionki przeciwko polio były skażone zakaźnym SV40 po 1961 roku.

  CDC przyznaje, że aż 30 milionów Amerykanów może być zagrożonych rakiem z powodu szczepionki przeciw polio

  Plakat Polio z 1963 roku

  Sarah

  The Healthy Home Economist posiada tytuł magistra na University of Pennsylvania. Matka dla 3 zdrowych dzieci, blogera i najlepiej sprzedającego się pisarza, pisze o praktycznym zastosowaniu tradycyjnej diety i opartej na dowodach wellness w nowoczesnym domu. Jej prace zostały zaprezentowane przez USA Today, The New York Times, ABC, NBC i wiele innych.
  11 udostępnień
  4Marianna Lazurek, Robert Leszczyński i 2 innych użytkowników
  Lubię to!
  Zobacz więcej reakcji
  Komentarze
  Udostępnij
  Komentarze
  Janusz Szumowski
  Napisz komentarz...
 • @ autor Pyta pan o osobiste doswiadczenia .
  Ja ponad 20 lat temu przyjelem w godzinach popoludniowych szczepionke na tezca pomyslalem wtedy profilaktycznie po 8 godzina ch w nocy obudzilem sie z calym swedzacym cialem po jakims czasie na skurze pojawily sie babelki przy niesamowitym swedzeniu. wstalem polprzytomny i po kilu krokach stracilem przytomnosc po ocknieciu w stanie polprzytomnosci jakos do rana doszlem do siebie i zrezygnowalem z ,,pomocy ,,lekarskiej. Moj znajomy lekarz ma wnuka ktory po szczepieniach z calkowicie zdrowego chlopca stal sie inwalida na cale zycie ,znajomy byl tez dyrektorem sanepidu przez wiele lat. Jego opinia jest jednoznaczna ,,Niemam watpliwosci ze to zrobila szczepionka,,
 • @ To spore opracowanie . Dla mnie wnioski sa oczywiste cala teoria szczepien to ,,koltun Rockefelera,,
  dr n.med. Izabella Stępkowska Co warto... - Ogólnopolskie ... - Facebook
  https://pl-pl.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/posts/1214201155273977
  Izabella Stępkowska Co warto wiedzieć o szczepieniach ochronnych? "W ostatnich latach coraz więcej rodziców obawia się obowiązkowych szczepień...

  Dodam ta lekarka ma szersze przygotowanie zawodowe ktorego niema wiekszosc lekarzy ze specjalizacja... ktorzy z tego powodu sa czesto niezdolni do obiektywnej oceny zdarzen.
 • @Lotna 18:06:00
  "Podaj przykład, kiedy to cerkiew prawosławna sprzeciwiła się niesprawiedliwości i okrucieństwu władcy. Kiedy władca został potępiony. A może cerkiew wyklęła któregoś z carów, czy innych władców, tak jak to się działo z królami polskimi w katolicyzmie?"

  Czy może Pan podac przykład kiedy na w pierwszych trzech wiekach wczesnego Kościoła (na długo przed rozłamem) Kościół potępiał cesarza rzymskiego?

  Misją Kościoła zarówno wiernych jak i duchowieństwa jest chronienie drogi do wiecznego zbawienia, do Królestwa Bożego, które nie jest z tego świata, i podążanie tą drogą. Nie jest misją Kościoła naprawianie tego świata.

  Na Zachodzie, papież rzymski zawarł sojusz z plemieniem Franków, otrzymał w darze od Pepina potężne królestwo w Italii i świecką władzę.
  Państwo Kościelne istniało jedenaście stuleci. Z początku papieże uzywali swojej władzy do bronienia ludzi przed niesprawiedliwością. Potem w walce o inwestyturę zdominowali nawet najwyższa władzę świecką gdy cesarz musił się ukorzyć w Canossie.

  Ta hegemonia doprowadziła do korupcji Papiestwa, czego szczyt był w czasie Renesansu. Ambitni i bezwzględni ludzie jak Borgia doszli do władzy co stało się powodem zgorszenia. Jednym z tych zgorszonych był prowincjonalny zakonnik - Marcin Luter.

  Jeśli Kościół włącza sie w politykę, nawet dla najszlachetniejszych celów, polityka wchodzi do Kościoła i wykoleja Jego misję.

  Pan Jezus powiedział "oddajcie cesarzowi co cesarskie i Bogu co boskie". Zaś Św. Paweł napisał "wszelka władza jest ustanowiona przez Boga".
 • hmmm
  My Polacy Narodowości Polskiej, którzy żyją na tej ziemi, której sa naturalnymi spadkobiercami jesteśmy traktowani przez okupantów i naszych braci zdrajców jak drób, który można szczepic bez jego zgody, ale dla jego " dobra", bo wiadomo drób nie mysli. Tych nie Polaków wszystkich trzeba by było zaszczepić taką szczepionką przeciw wirusowi antynarodowemu.

  http://bizool.ru/wp-content/uploads/2015/04/kurinaya-ferma-kak-biznes-2.jpg


  pozdr
 • @Lotna 18:06:00
  "To jest wyraźnie stwierdzone na stronie internetowej Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. I dlatego osoby, które odmawiają szczepienia, to są najczęściej osoby z marginalnym światopoglądem, rodzaj sekciarzy."

  To jest wewnętrzne pouczenie dla wiernych. Że odmawianie szczepień nie należy do prawd wiary. Oczywiście nie oznacza to potępienia indywidualnego wyboru.
 • Protokoly Mezow Syjonu, protokol #10
  § 18. Szczepienie chorób oraz inne podstępy żydowskie

  Wiecie doskonale, że dla stworzenia możności wyrażenia pragnień podobnych przez wszystkie narody, niezbędne jest mącić we wszystkich krajach stosunki narodowe i rządy aby przemęczyć ogół nieładem, nienawiścią, walką, a nawet męczeństwem, głodem, szczepieniem chorób, nędzą. Wówczas goje nie będą widzieli innego wyjścia, jak tylko oddanie się zupełnie i ostateczne pod władzę naszą. Gdybyśmy dali narodom wytchnienie, wówczas nie wiadomo, czy kiedykolwiek nastąpiłaby chwila upragniona.
 • @Zorion 19:50:18
  Pan Jeznach to czlowiek prawy i nie dopuszcza mysli, ze ktos moze byc tak podly by choroby zaszczepiac ale ludzie sa zdolni do rzeczy gorszych.
 • @staszek kieliszek 20:02:12
  Wiem, to prawy człowiek i wiem że jako osoba starsza ( jak ja ) ma prawo do dezorientacji jak Ty mówisz. Szacunek dla Pana Jeznacha !
 • @staszek kieliszek 19:37:03
  "głodem, szczepieniem chorób, nędzą"

  Przed pojawieniem się masowych szczepień, szczepienie chorób oznaczało zakażanie chorobą. (Szczepienie jest formą łagodnego zakażenia)

  Ciekawy fakt, ten propagandowy antyrewolucyjny (1903/1905) pamflet czerpał pomysły ze starszego tekstu napisanego przez Maurice'a Joly przeciw Napoleonowi III-mu - "Dialogi między Makiawelem i Monteskiuszem w Hadesie"

  W tych dialogach (bez związku z Żydami) Makiawelli wykazuje Moteskiuszowi, że oświeceniowy projekt konstytucyjnej republiki jest utopijny bo każda dobrze zorganizowana mniejszość może obrócić taką republikę w despotię.

  https://en.wikipedia.org/wiki/The_Dialogue_in_Hell_Between_Machiavelli_and_Montesquieu
 • @staszek kieliszek 20:02:12
  Mam wrażenie, że Pan Jeznach jest po prostu naiwny. Tzn mam nadzieję, że jego stanowisko to tylko naiwność. O ile pamiętam w rodzinie ma lekarzy, stąd pewnie to jego zagubienie. Nie od dziś wiadomo, że lekarze są kształceni w kierunku wyznaczonym przez przemysł żyjący z chorób ludzi, więc siłą rzeczy ich wiedza jest bardzo selektywnie ukierunkowana.
 • @Lotna 15:29:31
  "Na Neonie jest co najmniej dwóch takich sekciarzy: Pan i pan Kosiur. Ciekawe, co Wami kieruje?"

  Być może jeden z przesądów polskiego inteligenta - tu może być to etatyzm i wiara, że warszafka (lub bruk-selka) wiedzą najlepiej.
  O tych przesądach dowiedziałem się od Brauna.

  Ukłony
 • @Bogusław Jeznach 16:14:41
  "Czy ktoś z nich może podać jakiś bezpośredni własny przykład, że mu szczepienia zaszkodziły, poza cytatami z innych panikarzy? "

  Ja mogę :-)

  Ja spanikowałem jak mało nie zszedłem po szczepionce przeciwko grypie.
  Ale jestem i nawet komentuję ;-)

  Jeden lekarz (więc chyba nie panikarz) jak mu o tym powiedziałem, to odpowiedział, że i tak mam szczęście bo zna sportowca, który wylądował na wózku.

  A szczepionki gdy Pan się szczepił pewnie nie pochodziły od korpo zza żelaznej kurtyny. Było ich raptem parę sztuk. A nie parędziesiąt.

  Moje pozdrowienia są więcej warte niż niejedna szczepionka - i na pewno nie szkodzą, więc serdecznie Pana pozdrawiam :-)
 • @via vitae 15:29:07
  "Nie rozumiem jedynkowiczów. Czyżby nie potrafili przejść obojętnie obok notki, z którą się nie zgadzają? Czy jest to ocena cytowanego wywiadu, a więc treści, czy też blogera? "

  Ja też często źle oceniam jedynkowiczów i rzadko pałuję. Też uważam że blogerowi należy się szacunek już za samo ubranie swojego poglądu w formę komunikatu dla innych. A tu sam dałem pałę.
  - A dałem dlatego że notka jest "anty-" do "anty-", a nie wskazuje "pro-" Jest w ten sposób zupełnie ideologiczną. może stać za nia i sam diabeł.
  Dalem, bo nigdy nie wolno przechodzić obojętnie obok zła. A tu notka propaguje zło.
  A dzisiejsze szczepionki nie maja nic wspólnego z wcześniejszymi, co do których wiemy że działają. - To albo antyludzka ideologia, albo korporacyjny biznes big-farmy zupełnie nie przejmującej się skutkami. Ich nic nie uczy. Dla nich zyski to świętość, nawet najgorszy bubel sprzedadzą, a jeszcze ich kolesie z innych dziedzin farmacji ich wybronią tylko dlatego, że oni teraz będą mieli zwiększone zapotrzebowanie na ich produkty.
  O zainteresowaniu tym stanem "państwa terrorystycznego" już mówić nie trzeba - każdy straszak buduje pozycję tych psychopatów.

  Ciekawe czy Autor doczytał, że promuje artykuł sponsorowany?
  Przecież nikt normalny by nie pisał że szczepionki są dobre bo Cerkiew ich nie zakazuje, że nawet Biblia nie zakazuje.
 • @Pedant 17:40:47
  "Po co Pan kłamie."

  Ile to ja się naczytałem na Wolnej Polsce o związkach Cerkwi z satanizmem to aż uwierzyć nie mogłem. Traktowałem to jako jakąś aberrację. Ale kiedyś dr Krajski przytoczył słowa Dugina, że prawosławie jest oparte na doktrynie Plotyna - podobnie jak kulty satanistyczne. Poprosiłem niedawno Szanownego K.J. Wojtasa o wyjaśnienie w tej sprawie i odpowiedział mi, że to materiał na kilkanaście wykładów...

  Coś musi być więc chyba na rzeczy.

  Pozdro!
 • @Bogusław Jeznach 16:14:41
  problem leży w tym, że nikt z nas nie ma wiarygodnych informacji,

  pieniądz rządzi nie tylko światem, ale i nauką,

  już nie można się powoływać na autorytety,

  nie wiem, jak jest ze szczepionkami,

  ale wiele razy spotkałem się z fałszywymi diagnozami profesorów medycyny,
  które obalali "znachorzy",
  i życie pokazało, że to ci ostatni mieli rację.
 • @Bogusław Jeznach 16:14:41
  Skoro nasze państwo nie posiada żadnych możliwości weryfikacji składu szczepionek .Tym gorzej dla nas obywateli i naszych dzieci . Zalecam najpierw sprawdzić skąd konsultanci granty dostają . Następnie wszystkich na pal z politykami za tym głosującymi .Salute Amigo.
 • @Repsol 21:45:10
  "Następnie wszystkich na pal"

  Szczepienie drewnem ;-)))
 • @Jasiek 21:33:35
  " Ale kiedyś dr Krajski przytoczył słowa Dugina, że prawosławie jest oparte na doktrynie Plotyna - podobnie jak kulty satanistyczne."

  Zna Pan Plotyna? Kościół wiele skorzystał z niego w tłumaczeniu wiary chrześcijańskiej na grecki sposób myślenia. Jednak to co błędne przezwyciężył. Na Plotynie wiele ruchów się opierało bo był to ostatni i być może największa synteza pogańskiej myśli greckiej.

  Jak Pan zna angielski jest wiele materiałów na ten temat. Może znajdę coś po polsku.

  Ale czy Augustyn z Hippo przezwycieżył do końca wplywy neo-platonizmu. Oto jest pytanie. Radzę czytać Jana Złotoustego, Bazylego Wielkiego, Grzegorza z Nyssy, Grzegorza z Nazjanzu itd ... Są polskie tłumaczenia.

  Co do Dugina to jest ekscentryk który różne rzeczy mówi i nikogo poza sobą nie reprezentuje.
 • @Repsol 21:45:10
  AMEN!!!
 • Zwolennik wolnosci wyboru nie musi byc antyszczepionkowcem
  Warto, zeby autor, ktorego szanuję, obejrzał na wrealu24.tv relacje z marszu w W-wie zwolenników ustawy o dobrowolnosci szczepień, jak to jest wielu krajach Euopy. Byli na proteście rodzice okaleczonych, a również nieżyjacych na skutek powiiklań poszczepiennych dzieci. Sama znam dwa przypadki ciężkiego uszkodzeniu trzustki bezposrednio po szczepieniu MMR, a w ulotkach (oryginalnych ) do szczepionek jest mowa o mozliwym autyzmie poszczepiennym i innych cięzkich powiklanIiach. Na poronne efekty szczepionek na tężca dowody przedstawili afrykańcy biskupi KK, nie jest to wyssane z palce. Tragiczne, śmiertelne skutki szczepionki HPV w Japonii spowodowały wycofanie państwa z tego programu szczepień, jest dokumentalny film nt. efektów tejże szczepionki (był na planete+) np. menopauza w wieku 15 lat. Reasumując jest ryzyko powinien być wybór i pełna informacja nt. zalet ale i mozliwych efektow ubocznych, niech rodzice decydują.
  Za skandaliczne uważam podawanie polskim dzieciom, czego prawie nigdzie nie ma, szczepionki na gruźlicę w pierwszej dobie życia, gdy nie ma pewności co do pełnego zdrowia noworodka. Nawet w komunie szczepienia zaczynano po 2 mies. życia i były to 3 szczepionki w ciągu 2 pierwszych lat. A zwolnienie koncernów szczepionkarskich z odpowiedzialności to oddzielna historia nie tyle medycyny co korupcji.
  No i ta radziecka szczepionka, przecież to polski lekarz w USA ja wynalazł, chyba, ze teraz Koprowski to Rosjanin.
 • Do wyznawców religii szczepionkowej
  Sama idea szczepień jest oczywiście ok, ale tylko idea.
  Ktoś pisał o onkogennym wirusie SV40, czy to był przypadek, czy broń biologiczna? Co z obecnymi szczepionkami, zanieczyszczonymi retrowirusami? To jeszcze gorsze, niż SV40, bo nieodwracalnie modyfikują DNA, które jest przekazywane następnym pokoleniom. Kolejna sprawa, to liczne przykłady wypowiedzi "elit" o konieczności zmniejszenia populacji o 90% (Pomnik NWO, monument z Georgii, "Utrzymajcie ludzkość poniżej 500.000.000, w nieustannej równowadze z naturą.")
  Traktują ludzkość jak karaluchy, teraz wystarczy połączyć fakty. Włosi przebadali szczepionki na obecność zanieczyszczeń, okazało się, że jedyną całkowicie czystą była szczepionka weterynaryjna (Dla koni) więc da się.
  Im głębiej ktoś analizuje temat szczepień, tym bardziej jest im przeciwny, no chyba, że dla kogoś to religia i "wierzy" w "Największe dobrodziejstwo w dziejach ludzkości"
 • @interesariusz z PL 21:42:06
  Przez prawie 40 lat chorowałem na boleriozę. Przez przypadek ,żyję jeszcze w dobrym zdrowiu. Profesory, docenty i doktory gdy im mówiłem, że jakieś "robale " mnie gryzą, w swej "uczoności" traktowali mnie jak głupiego idiotę i zapisywali idiotyczne lekarstwa na choroby których nie miałem. Na szczęście ich nie brałem, bo pewnie z wątroby już tylko sito by mi zostało.
 • @finka 21:51:54
  "w komunie szczepienia zaczynano po 2 mies. życia i były to 3 szczepionki w ciągu 2 pierwszych lat"

  Powodem był fakt, że system immunologiczny dojrzewa po 2 miesiącu. Wcześniejsze szczepienia mogą zaszkodzić. Zresztą jeśli dziecko jest karmione mlekiem matki dostaje wszystkie potrzebne przeciwciała.

  Ja bym się nie doszukiwał sataanistycznych spisków. Szataan siedzi w głupich sercach chciwych na zysk korpokratów. To wyjaśnienie najprostsze i najsmutniejsze. Głupota, pycha i egoizm ludzki nie zna granic.
 • antyszczepionkowcy mają zasadniczą rację
  Będzie brutalnie, bo kwestia naruszania praw człowieka jest ważna.

  Człowiek powinien decydować osobiście, co leje do swojego ciała.. Kto tego nie rozumie, to po prostu może za mało uszami rusza?
  Niektórym - całkiem sporemu procentowi ludzi - szczepionki po prostu szkodzą, bo mają w składzie alergeny. Nie mówiąc o parszywych dodatkach do szczepionek.
  Każdy kto zmusza kogoś do szczepienia, jest zwykłym faszystą, który poniesie albo powinien ponieść za to karę, i już. Jak zaszczepieni są bezpieczni, to przymknąć buźki i nie jazgotać nad kasowaniem praw człowieka.
  Katolik za bardzo się z ciałem nie liczy- patrz serce Chopina, patrz różne relikwie... dla katolika nie ma żadnej świętości, której by nie można ukraść xD
  To co że zmarły życzy sobie leżeć we francji. Wola zmarłego święta, ale katolik ma to gdzieś, wie lepiej, wyrwie serce zakopie na wawelu i już. Ot, i cały pomyślunek "normalnych".
  Na grypę się szczepić? Pogięło was? Jak są już opracowane skuteczne rzeczy? Szczepionki szkodzą, a kto opowiada że nic podobnego, jest zwykłym kłamcą i tyle. I teraz mam ryzykować życie żeby odry nie mieć xd... Poważnie? To jest i powinien być indywidualny wybór, adekwatnie do stanu zdrowia, przeczucia, intuicji i tak dalej. Biurwy potrafią tylko jedno karać bo jakiś szyszko aferał kazał wyciąć las, to wycinają, własnej mózgownicy nie ruszą bo nie mają czym.. Ta cała norma, która wszystkie głupoty łyka równo, to myślowa patologia. Patrz hitler, patrz cała reszta wydarzeń, na normę tak średnio można się powoływać jak na autorytet.
  Poproszę z dala od nieswojego tyłka, od dziewczyn z waszymi bachorami, panowie i panie. Ciało człowieka należy do właściciela, a nie do różnych gównianych państw, które się prześcigają w szczepionkowej histerii na głupotę.
  W wymienionych niskich statystykach powikłań nie ma jednej rzeczy - to nie są statystyki faktycznych powikłań, ale zgłoszonych. Miliony zdarzeń nie są rejestrowane, a poza tym obop łże jak pies i inne sondażownie też łżą, zależnie kto płaci, te dane są kompletnie nic nie warte.
  Wieść gminna głosiła, że mordują na komisariatach, i mieli rację. Można to było sobie dementować, a ludzi bito bije się i tak to polskie bagno wygląda? No to jak mówią że szczepionki szkodzą, może też jest coś na rzeczy? Jedna zasadnicza sprawa: zaszczepiłeś się, to się odczep od antyszczepionkowców. Nie rób drugiemu, co tobie niemiłe.
  Katolicy napadają na kobiety od aborcji, sami zrobili dzieci, nie obchodzi ich co potem, ale tacy święci kłamią, że płód to dziecko, żeby udawać, że się o coś troszczą. Taki PR za pomocą grzebania dziewczynom w organiźmie. Ludzie, wy patrzcie jak się sami zaszczepiliście, a innym możecie tylko tłumaczyć. Każdy przymusowo szczepiony może dać wam w mordę, albo podać do sądu, zależnie czy wierzy w sądownictwo czy też nie. W polsce jest tak , że biedny nie ma prawa do sądu. Dużo łatwiej będzie dać w mordę, i wyjechać do jakiegoś normalnego kraju, gdzie pracując zarobisz na proces. Jest wina, powinna być i kara, jak nie dasz w mordę jak korwin mikke, no to nie licz, że polski sąd raz rozpatrzy sprawę, dwa wyda jakiś sprawiedliwy wyrok. To jest ruska ruletka xD
  Jak cię zmusza urzędnik, to co mu zrobisz. To święta krowa odporna na oskarżenia, patrz Gronkowiec Waltz siedzi nie tam, gdzie powinna, a kary płaci miasto za nią. Bez lania w mordę urzędnik w tym kraju nigdy za nic nie zapłaci. Natomiast te święte krowy są pod ochroną, jak w indiach, lanie ich po ryju nie kalkuluje się póki co. Ewentualnie taki honorowy policzek jak Mikkego nagrać aby mieć dokument że nie pobiliście urzędniczej mendy xd...
  Panie autorze czyta się pana treści dobrze, to jest pana stanowisko w tej sprawie, i jak dajemy jedynkę to nie za jakość artykułu, ale za sedno problemu. Dobrym przykładem był jakiś lekarz menda ordynator czy coś, co zaczął pacjentkę świadomą i oczytaną czym grożą zabiegi doktorka ścigać przez policję. Kto miał rację, ten "szczepionkowy dureń" doktor czy ta pacjentka? Czym bardziej się wchodziło w sprawę, tym bardziej się okazywało, że doktorzyna jest ordynarnym przestępcą, wciągającym w swoje chore poglądy policję przeciw świeżo upieczonej matce. Panowie i panie, to raczej z was powinni się śmiać ci wszyscy "sekciarze": ekolodzy, antyszczepionkowcy, i tak dalej. Jak trzeba było ratować rozpudę, ciemny naród głosował na gorszą drogę gorszą wersję z rozwaleniem rozpudy, w ilości 90 procent albo lepiej. Śmiać się albo płakać nad wami. Nie macie czym myśleć. Ekolodzy są publicznie ścigani, bo narażają się rozmaitej bandzie złodziei. Bo jak szantażują i biorą kasę? To gdzie jest policja. Z ekologów robi się sekciarzy. Ja bym wywalił z lasów wszystkich tych leśników, całe to szemrane towarzystwo policyjno-leśne, wszystkich won, a dałbym ekologów. WTedy by lasy przypominały lasy, a nie popierdułki handlowe bez zwierzyny, jak teraz.
  Pójdźmy dalej tym tropem, że szczepionki są dobre. To teraz pan panie autorze powinieneś mieć w tyłku antenkę do łączności lte, z tyłu głowy czip z okiem bionicznym, no i oczywiście dla bezpieczeństwa w uszy wszczepiony implant fal magnetycznych i sejsmicznych xD - bo będzie bezpieczniej tak. A może warto jedno oczko podmienić na takie co widzi w podczerwieni?
  Ja nie mówię że nie, że te implanty czy czipy nie mają sensu. No ale o tym powinna jednak decydować osoba najbardziej zainteresowana, a nie jakaś głupia tępa biurwa zza biurka 100 km dalej. A może stopy przyciąć, żeby można było produkować jeden rozmiar buta? Będzie taniej? Mała amputacja i po sprawie xD i jedziesz. Albo walcząc z dowcipami o blondynkach kazać blondynkom farbować się na rudo xD... Zamiast przekonywać argumentami a nie nic nie znaczącymi błędnie interpretowanymi statystykami, zamiast edukować już za mordę i na fotel i wbijamy igiełki. 50 szczepionek na raz. Tymczasem weterynarz mówi, że nie warto wszystko na raz bo organizm może tego nie wytrzymać i będzie kicha. Weterynarz już wie, a wielu lekarzy jeszcze tego nie doczytało xD i już cała prawda o tej sprawie. Ten doktor co wysłał policję na tę matkę dawno powinien siedzieć. Ale co... lobby farmaceutyczne, albo sranie w gacie przez policję przed tym lobby... albo to albo to , i swołocz pewnie jeszcze biega po wolności.... kanalia pierwszej wody medycznej. Co wy wyprawiacie, prokuratorzy, policjanci, zastanówcie się. Sprowadzacie fajny i ciekawy zawód do poziomu rynsztoka. Macać ekologów w puszczy? Pogięło was? Kryć morderców puszczy przed kamerami? Współudział w przestępstwie zbrodni na puszczy? Pogięło was? Co to się dzieje? No i właśnie tu jest ta tępa cholerna norma a tam to "śmieszne" ekstremum. Tylko to ekstremum ma rację, a nie tępa i przygłupia norma. Historia jest pasmem sytuacji, gdzie tłuszcza walczy z postępem, bo nic nie kuma. Władza powinna to wiedzieć, być wyedukowana, administracja takie sprawy powinna znać i mieć procedury, aby do skomplikowanych spraw podchodzić z dystansem. A u nas wiadomo.
  Sprawa wygląda tak antyszczepionkowcy są ścigani przez grubych złodziei (każda nie potrzebna szczepionka w sensie prawa to przestępstwo) albo nawet bandytów. Myślisz pan że niemcy nie mogą do polski wysłać spreparowanych szczepionek? Tak jak przecież trują nas żywnością? (czasem, przecież nie zawsze, znana sprawa niemcom lepsze polakom gorsze: auta jedzenie proszki a nazwa taka sama)
  Piszesz pan lepiej ode mnie i tylko tyle mogę dodać, stawiając tę jedynkę. Jak pan napiszesz dobry artykuł, nic mnie nie zbulwersuje i nie pofatyguję się komentować . Te jedynki powinny dać panu też do myślenia - że może jednak ta "zaraza" antyszczepionkowa zatoczyła szersze kręgi, politycy już się od tego odwracają. Nawet jeśli skutkiem nieszczepienia będzie większa umieralność narodu nie szczepionego, no to powiedzmy sobie ten fakt spowoduje wytworzenie lepszych metod leczenia i wszystko. Teraz podaj pan te tysiące zarażonych, a może już miliony xD co to chodzą po ulicach i zarażają naród jak stado zombiaków. Nie ma ich, a ludzi się przymusza. Draństwo? Draństwo pierwszej wody...
  Antyszczepionkowcy powinni się zebrać i ścigać personalnie wszystkich tych posłów i urzędników, procesowo, którzy ich do czegoś przymuszają. A przymusem są tak wysokie zabójczo grzywny. To jakby gestapo do domu wysłać, efekt jest dokładnie taki sam. TAkich urzędników w państwi e prawa powinno się wyłapać, i niech zwrócą kasiorę poszkodowanym. Zbankrutują? PIes im mordę lizał.
 • @Repsol 21:45:10
  a może wreszcie pójść po rozum,

  i lepiej wybierać !!!!

  Nie jesteśmy godni posiadania własnego państwa, skoro statystycznie rzecz ujmując, w każdej spółdzielni i wspólnocie do władzy zostają wyniesieni niegodziwcy.

  Jeśli więc w tak małym gronie, często znających się osobiście ludzi, i tak rządzą hochsztaplerzy, to wybranie godnych na szczebel państwowy jest niemożliwe.
 • @zadziwiony 21:56:58
  to ciekawe, i już nie chorujesz ? dlaczego?

  Ja mało się nie przekręciłem, ale miałem boleriozę +,
  czyli nikt nie wie co, jedynie badanie na boreliozę było dodatnie,
  innych robali nie wykryto, a z całą pewnością były, i są,
  jakoś z nimi wegetuję.
 • @finka 21:51:54
  "No i ta radziecka szczepionka, przecież to polski lekarz w USA ja wynalazł, chyba, ze teraz Koprowski to Rosjanin."

  Koprowski był polskim Żydem, z rosyjskiego zaboru. Ponieważ na Zachodzie, szczególnie w Ameryce narodowość jest łączona z obywatelstwem często jest nazywany Rosjaninem.
  Yeats był Irlandczykiem jednak zalicza się go do poetów angielskich.
 • Zero prawdy
  Są badania wykazujące związek między szczepieniami, a chorobami dzieci:

  https://prawdaxlxpl.wordpress.com/aktualnosci-2/profesor-maria-dorota-majewska-szkodliwosc-szczepien/

  https://www.pch24.pl/szczepionka-przeciw-wirusowi-hpv-wyniszcza-tysiace-dunek,36629,i.html
 • @rysio 21:54:00
  Sama idea szczepień jest oczywiście ok, ale tylko idea. dokładnie tak , nikt w polin nie może się dowiedzieć o jaki przekręt na kasę tu idzie . http://szczepienie.blogspot.com/p/koncerny-ukrywaja-badania-niewygodne.html Polecam . : https://www.tvp.info/885082/informacje/biznes/rekordowa-kara-dla-pfizera/
 • @interesariusz z PL 21:59:20
  "Szczepionki szkodzą, a kto opowiada że nic podobnego, jest zwykłym kłamcą i tyle. I teraz mam ryzykować życie żeby odry nie mieć xd... Poważnie? To jest i powinien być indywidualny wybór"

  Szczepionki mają skutki uboczne o czym chciwi korpokraci nie chcą mówić. Dlatego powinny być stosowane tylko jak jest to naprawdę konieczne.

  Obowiązek szczepienia powinien być wprowadzony w obliczu zagrożenia wielką plagą np. czarnej ospy czy dżumy.

  O tym wszystkim wiedziano w PRLu. Kapitalizm zna tylko zysk.
 • @rysio 21:54:00
  P.S.
  "100 000 USD będzie nagrodą dla dziennikarza, naukowca, lub kogokolwiek innego, kto przedłoży naukowo zrecenzowany i zaakceptowany (peer-reviewed) raport z badań dowodzących, że obecność rtęci w szczepieniach nie jest zagrożeniem dla szczepionych dzieci. Rzecz w tym, ża takiego raportu nie ma. Ale może teraz się znajdzie?

  Nagroda zostanie przyznana przez Roberta F. Kennedy'ego Jr., któremu Donald Trump zaproponował w styczniu objęcie funkcji przewodniczącego "komisji ds naukowej spójności i bezpieczeństwa szczepień" [vaccine safety and scientific integrity" commission]. Nagroda zostanie przyznana w ramach prowadzonego przez Kennedy'ego projektu World Mercury Project [Światowy projekt związany z rtęcią] - poświęconego tej właśnie tematyce."

  To tylko jeden z neurotoksycznych składników, drugim jest aluminium, jeszcze bardziej szkodliwe, tym bardziej że mamy tu efekt synergii Al plus Hg. Ale i tak nikt z "ekspertów" od opowiadania bajek w stylu "szczepionki to najlepiej przebadane substancje" po nagrodę się nie zgłosił.
  http://www.efektsetnejmalpy.pl/index.php/wiadomosci/zdrowie1/105-vaccinegate-ciag-dlaszy-rtec-w-szczepieniach
 • @jazmig 22:03:34
  Gdzie wyniki tych badań , proszę o linki . Nieprawda nie mamy w Polin żadnego instytutu ,który dostał pieniądze aby skład szczepionek sprawdzić .Wniosek jest jeden , jesteś z tej sitwy ?.
 • @Leon. 21:58:08
  "Ekolodzy są publicznie ścigani, bo narażają się rozmaitej bandzie złodziei"

  Dokładnie tak!
 • @interesariusz z PL 22:02:21
  Załapałem salmonellę. Dostałem dwa silne antybiotyki. Po drugim, pewnie ukatrupione zarazki spowodowały silny stan zapalny i temperaturę 41 stopni. W szpitalu musieli mnie wsadzić do wanny z zimną wodą, bo nie mogli zbić temperatury. Efekt? Krętki boleriozy giną w wysokiej temperaturze. W Afryce ponoć by walczyć z boleriozą zaraża się malarią. U mnie antybiotyki i temperatura rozprawiła się boleriozą. Od kilkunastu lat mam spokój. Jak powiedziałem przypadek ( jajeczko na surowo) , a nie profesory uratował mi zdrowie, bo pewnie już bym był całkowitym inwalidą.
 • @interesariusz z PL 21:59:20
  Nie posiadam lekarstwa na naszą lemingozę . TV oddaliśmy gratis wrogowi , no to mamy to na co zasługujemy . Prawda ?.
 • @zadziwiony 22:14:04
  z boleriozą, jak ze szczepieniami,

  jedni uważają, że krótka terapia antybiotykowa jest skuteczna,
  inni, że leczyć się trzeba co najmniej pół roku.

  Wiadomo, że system immunologiczny lepiej działa w podwyższonej temperatrze, ale aby wysoka temperatura zabijała gości, jeszcze zanim zabije gospodarza, słyszę po raz pierwszy. Wysoka temperatura zabiła wszystkie formy zarazka?

  Czy jesteś pewny, że w twoim przypadku chodzi o boreliozę ?
 • @zadziwiony 22:14:04
  Na boreliozę są ziółka. Oczywiście, leczenie trwa parę miesięcy. Co do "robali" to tani specyfik, kurki (Pieprznik jadalny, Cantharellus cibarius) w zalewie spirytusowej, ew. ususzone i sproszkowane) Większość "leków" mamy w zasięgu wzroku na łące lub w lesie.
  Co do gorączki, to przecież naturalny system obronny naszego organizmu, powinno się kontrolować, (Interwencja jest potrzebna po przekroczeniu 39 stopni schładzanie letnią wodą) i nawadniać wodą z solą kłodawską lub himalajską. Swoją drogą podobno borelioza, HIV, SARS to wynalazki laboratorium stworzone w wiadomym celu.
 • @interesariusz z PL 22:32:35
  W zasadzie pierwsza część @ wypowiedzi:"Wiadomo, że system immunologiczny lepiej działa w podwyższonej temperatrze" odpowiada na pytanie: " ale aby wysoka temperatura zabijała gości, jeszcze zanim zabije gospodarza, słyszę po raz pierwszy."
 • @interesariusz z PL 22:32:35
  Nie mam boleriozy potwierdzonej testami, a jedynie dwiema niezależnymi diagnozami "znachorów". Nie robiłem testów gdyż nie gwarantują prawidłowego wyniku. Faktem jest , że moje objawy chorobowe rozpoczęły się po ugryzieniu przez kleszcza i stanu zapalnego w miejscu infekcji. U mnie zaatakowane były naczynia krwionośne i w wieku 28 lat miałem już chromania przestankowe. Lekarz gdy miałem lat 40 stwierdził, że za dziesięć lat stracę kończyny. Na szczęście wcześniej omówiony przypadek sprawił, że stan się już nie pogarsza od 15 lat, a i objawy od tego czasu nie występują.( zarastanie naczyń)
 • @ALL
  O skutkach przyjmowania leków przeciwgorączkowych, naturalnych reakcjach organizmu i związkach między gorączką a nowotworami, z prof. dr hab. Wiesławem Kozakiem, dziekanem Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK, kierownikiem zakładu immunologii, wybitnym specjalistą w zakresie badań nad gorączką, rozmawia Tomasz Więcławski.

  Prof. Wiesław Kozak: Gorączka powinna cieszyć

  "Czym jest gorączka?
  Reakcją fizjologiczną dziejącą się podczas infekcji, wzbudzaną przez nasz organizm celowo. Gorączkę mamy wpisaną w genom, tzn. natura podczas ewolucji życia wyposażyła nas w geny reakcji gorączkowej. Posiadamy bowiem substancje produkowane przez nasz własny organizm, przez nasze własne komórki immunologiczne, mające za zadanie podwyższanie ciepłoty ciała. Trzeba także rozróżnić czynnik zewnętrzny powodujący gorączkę i samą reakcję gorączkowania. Mikroby nas infekują, np. wirus grypy, i są przyczyną aktywacji „genów gorączkowych” i syntezy substancji podwyższających temperaturę ciała. Reakcja gorączkowa na infekcję wskazuje, że nasz układ immunologiczny jest sprawny."
  Całość tu:
  http://www.tylkotorun.pl/prof-wieslaw-kozak-goraczka-powinna-cieszyc/
 • @rysio 22:48:34
  podwyższona temperatura, to 38 - 39 stopni,

  41 to wysoka temperatura, w której zaczyna się umieranie
 • @interesariusz z PL 22:56:32
  Pełna zgoda, pierwszy umiera mózg, więc po przekroczeniu 39 stopni należy interweniować, ale nie zimną wodą, bo to zmniejsza efektywność schładzania. (Naturalna reakcja naczyń krwionośnych zapobiegająca wychłodzeniu)
 • @interesariusz z PL 22:56:32
  P.S
  "U mnie antybiotyki i temperatura rozprawiła się boleriozą."
  Nie, raczej osłabienie badziewia antybiotykiem i pełna aktywacja odpowiedzi immunologicznej.
 • oczywiście 1*
  Uzasadnieniem oceny jest cała masa argumentów przytoczonych w wielu powyższych komentarzach. Warto poczytać

  WOLNOŚĆ WYBORU SZCZEPIEŃ TAK JAK W WIĘKSZOŚCI PAŃSTW W EUROPIE !!! KONIEC, KURWA KROPKA.

  https://demotywatory.pl/4622327/Szczepienia-w-Europie
 • @Paulus Aquarius 00:00:43
  http://stopnop.com.pl/wp-content/uploads/2017/01/mapka-obowiązek-1024x833.jpg
 • @Paulus Aquarius 00:03:25
  PROSZĘ SKOPIOWAĆ LINK - KTÓRY ZAMIEŚCIŁEM POWYŻEJ ...
  GDYŻ NIEFORTUNNIE ZOSTAŁ ... SPACYFIKOWANY ;)
  KLIKNIĘCIE NIE WYSTARCZY
 • @Paulus Aquarius 00:10:39
  http://stopnop.com.pl/wp-content/uploads/2018/02/mapka-aktualna-grudzień-2017.png
 • Szczepienia - eksperyment medyczny
  Dokonywanie eksperymentów medycznych na ludziach bez ich wiedzy i zgody jest przestępstwem.
  Przymusowe szczepienia są właśnie eksperymentem medycznym.
  Wiele szczepionek nie zostało nigdy przebadanych pod tym kątem; ich szkodliwości i skuteczności.
  Pan Zięba wysłał list do Ministra Zdrowia z prośbą o udostępnienie DOKUMENTÓW dotyczących przeprowadzonych badań na temat ich skuteczności i bezpieczeństwa.
  Link do tego listu:
  https://jerzyzieba.com/szczepienia/
  Oczywiście minister dokonał UNIKU.
  Jeśli Pana podejście w temacie szczepień jest UCZCIWE to proponuję żeby Pana córka (chyba jest lekarzem?) zadała podobne pytanie ministrowi zdrowia (jeśli się nie będzie bała!) a Pan przekaże nam później odpowiedź ministra.
  Jeśli jeszcze kiedykolwiek przyjdzie panu na myśl żeby krytykować przeciwników przymusowych eksperymentów medycznych na ludziach to proszę wcześniej zapoznać się ze stroną pana Zięby na temat szczepień.
 • @Bogusław Jeznach 16:14:41
  "Czy ktoś z nich może podać jakiś bezpośredni własny przykład, że mu szczepienia zaszkodziły, poza cytatami z innych panikarzy?"

  Jak się ma oczy w d. to się nie widzi bezpośrednich przykładów pisarzy z neonu jak np. bloger norwid. Potem te oczy siadają coraz bardziej i finał jest taki że "sławiący boga" zapewne inaczej, sławi bardziej to co Boga niszczy i jego stworzenie.

  FUJ!
 • 1
  Ambitna jedyneczka dla zwolennika ludobójstwa szczepionkowego. Mam nadzieję że kiedyś takie persony jak ten ruski popularyzator szczepionkowego ludobójstwa zawisną na szubienicy.
 • @Casey 16:02:28
  Hilary Koprowski?
  "....Niegdyś choroba Heinego-Medina była plagą całej planety. I właśnie Związek Radziecki opracował szczepionkę na tę chorobę, za co cały świat był mu wdzięczny.(!!!?)
  Opracowal Związek Radziecki czy niedawno zmarly Dr. Hilary Koprowski?"

  Debil debilem pogania a pisałem jak byk:

  http://norwid.neon24.pl/post/91006,zmarl-prof-hilary-koprowski-niebezpieczne-fakty

  mały cytacik:

  "Nie chcę deprecjonować dokonań tego „polskiego” naukowca, lecz ze względu na oczywiste kłamstwa jakie wylewają się w politpoprawnych mediach zmuszony jestem nieco naprostować polski punkt widzenia. Być może czytelniku masz bogatą wiedzę na temat szczepień, być może jednak brakuje Ci nieco z materiałów niedostępnych w oficjalnej propagandzie. Dlatego koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł abyś mógł krytycznie odnieść się nie tylko do pomocy jakiej udzielił żydowski biolog warszawskim dzieciom lat pięćdziesiątych, ale również abyś miał świadomość co i dlaczego czeka Twoje zdrowie w przyszłości. Polecam niniejszą lekturę szczególnie kobietom i matkom bo to one w szczególny sposób myślą o przyszłości swoich dzieci."
 • @Repsol 21:45:10
  "Następnie wszystkich na pal z politykami za tym głosującymi .Salute Amigo."

  Repsol - moje uszanowanie.
 • @rysio 22:56:18
  "Posiadamy bowiem substancje produkowane przez nasz własny organizm, przez nasze własne komórki immunologiczne, mające za zadanie podwyższanie ciepłoty ciała".

  Mogę sie mylić co do biologii, ale jako fizyk nie mogę się z tym zdaniem o celowym podwyższaniem przez organizm ciepłoty ciała zgodzić. Według mnie to patologiczny i niepotrzebny, a nawet mogący zabijać skutek uboczny.
  Wzrost temperatury to objaw prowadzonej przez organizm walki, a nie jakiś "magiczy klimat".

  Zwykle ciepło z którym mamy do czynienia to skutek tarcia lub reakcji chemicznych egzotemicznych, czyli inaczej mówiąc procesów spalania. Organizm walczy, to spala wraże cząsteczki, czy organizmy.
  Bez sensu by było jakieś "spalanie w temperaturze ok 40stopni Celsjusza". Niby co by się miało w tej temperaturze spalać? To mogą być tylko procesy lokalne, gdzie produkty spalania mają teperatury rzedu nawet tysięcy stopni, tylko że taki pojedynczy proces spalenia po ułamku sekundy rozkłada się na wiele cząsteczek i podnosi temperaturę tylko o niewielki ułamek stopnia. Dopiero dużo takich procesów walki, czyli stan zwalczanej infekcji podnosi temperaturę ciała człowieka w istotnym stopniu.

  Kiedy pojawia się problem, to organizm identyfikuje agresora i wysyła substancje dla zneutralizowania zagrożenia i albo nastepuje jakieś "fizyczne", albo zwykłe chemiczne ich ścieranie się i powstaje ciepło. Podniesiona temperatura znaczy tylko tyle że organizm prowadzi walkę, a nie, że ta temperatura jest do czegokolwiek potrzebna.
 • @miarka 07:02:06
  Ktoś bardzo mądry powiedział kiedyś: "dajcie mi gorączkę a pokonam każdą chorobę".
  Szacuje się, że obecnie ponad 50% zachodniej populacji choruje na niedoczynność tarczycy. Jednym z symptomów niedoczynności jest niska temperatura ciała.
  I właśnie ludzie z niedoczynnością tarczycy podatni są na różnego rodzaju infekcje (i nie tylko).
  To właśnie kiedy podnosi się temperatura naszego ciała wzrasta produkcja białych ciałek krwi (i nie tylko), wzrasta zdolność naszego organizmu do zwalczania infekcji itd...
  Robiono takie śmieszne doświadczenie na szczurach które polegało na "wpuszczeniu" poprzez zabieg chirurgiczny ogona szczura do wnętrza własnego ciała. Normalnie taki ogon ma niższą temperaturę ciała niż jego wnętrze i obserwowano jak zmieia się się produkcja i skład krwi kiedy ta temperatura wzrasta. Nie ma żadnych wątpliwości, że gorączka (do pewnego zakresu) jest bardzo pożyteczna. Dopiero gorączka powyżej 42 stopni u dzieci staje się groźna.
  Generalnie mózg ma wewnętrzny mechanizm regulacyjny który zabezpiecza organizm przed wzrostem ponad tę temp. podczas infekcji.
  "Fever stimulates the body's defenses, sending white blood cells and other "fighter" cells to fight and destroy the cause of the infection."
  (American Academy of Pediatrics)
 • @Bogusław Jeznach 16:14:41
  "Czy ktoś z nich może podać jakiś bezpośredni własny przykład, że mu szczepienia zaszkodziły, poza cytatami z innych panikarzy? "

  Mógłbym podać z mojego otoczenia, ale jest zbyt tragiczny i bolesny aby o nim mówić.

  Taka ankieta jaką Pan proponuje nie może być miarodajna.
 • @
  Przedstawiłem wywiad rosyjskiego pediatry-immunologa, po którym rozegraliśmy tu – kolejny już raz - mecz do jednej bramki, w którym mocno mi się oberwało. Wszyscy wystąpiliśmy znów w klubowych koszulkach (choć nikt oprócz mnie pod własnym nazwiskiem). Do szturmu ruszyli przede wszystkim podrażnieni przeciwnicy szczepień, więc wynik łatwo było przewidzieć. W mojej ocenie przegraliśmy – ja i zwolennicy szczepień – stosunkiem 15:2 przy trzech wstrzymujących się. Szkoda, że nie wypowiedział się żaden lekarz, choć wiem, że na tym portalu publikują conajmniej dwie osoby z tego zawodu (i obie pod własnym nazwiskiem). Znów powtórzyliśmy te same argumenty, ale nie wydaje mi się, aby ktokolwiek został przekonany do racji strony przeciwnej. Z równym skutkiem moglibyśmy się przekonywać do wegetarianizmu lub urynoterapii. Jeśli o mnie chodzi, to przede wszystkim nie potrafię przyjąć tezy, przy ktorej upiera się duża część moich przeciwników w tej dyskusji, że rządy wszystkich państw na świecie potajemnie umówiły się i poprzez masowe i przymusowe szczepienia świadomie i celowo dążą do wyniszczenia swojej ludności, w tym spowodowania powszechnej bezpłodności, autyzmu, zaburzeń rozwojowych u dzieci itp. Wiem, że istnieje szatan i są ludzie nikczemni, wiem że jest dużo złej woli, nie tylko wśród piszących i komentujących w internecie, ale także wśród rządzących światem, wiem że istnieją spiski i zmowy, i że są całkiem powszechne, ale obawiam się, że z tak daleko posuniętą tezą spiskową nigdy nie będzie mi po drodze.
  Mimo to dyskusja była/jest wartościowa przynajmniej z dwóch względów. Po pierwsze trochę ożywiła portal w sezonie urlopowym, a po drugie – mimo towarzyszących jej silnych emocji większość uczestników powstrzymała się od agresji, inwektyw i wulgaryzmów. Za to dziękuję wszystkim tym, których ta ostatnia ocena dotyczy.
  Są takie tematy jak np. kara śmierci, dostęp do broni palnej, Kościół katolicki, żydzi, GMO, czy właśnie szczepienia, które niemal z punktu rodzą silną stronniczość i raczej z trudem nadają się do przekonywania kogokolwiek, by zmienił swoje poglądy lub postawę, ale to nie znaczy, że nie należy lub nie warto o nich pisać.
  Pozdrawiam wszystkich i zapraszam na mój blog jak najczęściej. BJ
 • @Bogusław Jeznach 09:10:03
  Proszę więc sobie obejrzeć prawdziwą historię - jedną z wielu.
  Czy uważa Pan, że to aktorzy?
  HPV Vaccine HORROR STORY - Utah Boy Nearly Dies
  https://www.youtube.com/watch?v=4JINYzaqtHw
 • @Robik 09:30:21
  Tutaj wypowiada się światowej sławy neurochirurg:
  Gardasil HPV Vaccine Fraud Exposed By Neurosurgeon Dr. Russell Blaylock
  https://www.youtube.com/watch?v=KklrjbQZ-Ns
 • @Bogusław Jeznach 09:10:03
  "W mojej ocenie przegraliśmy – ja i zwolennicy szczepień – stosunkiem 15:2 przy trzech wstrzymujących się."

  Trzeba się chyba lepiej przygotować do następnego starcia ;-DDD

  Ukłony
 • @Bogusław Jeznach 09:10:03
  15-3
  Pierwsze szczepionki stosowano już w starożytnych Chinach, gdzie wcierano dzieciom w błony śluzowe nosa sproszkowane strupy po ospie. Od końca XVIII w. dzięki kolejnym odkryciom szczepionki rozpoczęły swój triumfalny pochód. Opracowano szczepionki na m.in. wściekliznę, tężec, cholerę, dur brzuszny, dżumę, wąglik, krztusiec, gruźlicę, żółtą febrę, grypę, polio, odrę, świnkę, różyczkę i ospę wietrzną. Łącznie na 25 różnych chorób. Mądrość i doświadczenie badaczy z wielu krajów uratowały zdrowie i życie milionów ludzi.
  Obawy przed szczepieniami istniały od zawsze, ale dotyczy to niemal każdej metody leczenia.

  Dziś to właśnie internet jest głównym medium wykorzystywanym przez ruchy antyszczepionkowe, bo to w nim każdy może udawać specjalistę i eksperta,
  I dlatego argumenty naukowe giną w morzu tych nienaukowych.
  Nie ma i nie bedzie szczepionek w stu procentach bezpiecznych,i tak jak po jakimkolwiek leku, tak i tu może wystąpić niepożądany skutek. Ciężkie powikłania to rzadkość.

  Ryzyko powikłań w przebiegu choroby jest natomiast wielokrotnie wyższe.

  https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2017/Przewodnik-Katolicki-36-2017/Spoleczenstwo/Zaszczepione-watpliwosci
 • @Pedant 21:50:28
  "Radzę czytać Jana Złotoustego, Bazylego Wielkiego, Grzegorza z Nyssy, Grzegorza z Nazjanzu itd ..."


  Łoj, Panie... dyć jo w fabryce na tsy zmiany robiem ;-)
  Ale dzięki za namiary.

  Pozdro!
 • All
  „” @finka 21:51:54
  "No i ta radziecka szczepionka, przecież to polski lekarz w USA ja wynalazł, chyba, ze teraz Koprowski to Rosjanin."

  Koprowski był polskim Żydem, z rosyjskiego zaboru. Ponieważ na Zachodzie, szczególnie w Ameryce narodowość jest łączona z obywatelstwem często jest nazywany Rosjaninem.Yeats był Irlandczykiem jednak zalicza się go do poetów angielskich.
  nadużycie link skomentuj
  Pedant 18.08.2018 22:03:31”


  Znamienne to nasze (Polaków) wypinanie piersi do orderów za naukowców, wynalazców, noblistów, et c. pochodzenia żydowskiego, przy jednoczesnym obwinianiu Żydów za wszelkie niepowodzenia i klęski narodowe i współpracę z międzynarodowymi spiskami.
 • @Bogusław Jeznach 09:10:03
  "W mojej ocenie przegraliśmy – ja i zwolennicy szczepień – stosunkiem 15:2 przy trzech wstrzymujących się"

  Gdzie mnie Pan zaliczył?

  Ja popieram szczepienia ale pod dwoma warunkami:

  1. Powinny być stosowane z wielkim umiarem i tylko gdy
  korzyści (dla szczepionych) są bez porównania większe
  niż ryzyko.

  2. Korporacje goniące za zyskiem powinny być wykluczone
  z procesu decyzyjnego "with extreme prejudice".
 • @Jasiek 09:59:06
  "[Jana Złotoustego, Bazylego Wielkiego, Grzegorza z Nyssy, Grzegorza z Nazjanzu] Łoj, Panie... dyć jo w fabryce na tsy zmiany robiem ;-)
  Ale dzięki za namiary."

  Wystarczy czytać "po łebkach". Przerzucać kartki i znajdywać potrzebne rodzynki.
 • @reflexión 10:22:29
  Znamienne to nasze (Polaków) wypinanie piersi do orderów za naukowców, wynalazców, noblistów, et c. pochodzenia żydowskiego

  Każdy naród tak robi, włącznie z Żydami (np. wmówili wszystkim i sobie, że Charlie Chaplin był Żydem). Francuzi zawłaszczyli Skłodowską i innych, Anglicy Konrada (i Enigmę).

  Dlatego Gombrowicza należy czytać.
 • @Husky 09:55:48
  "Ciężkie powikłania to rzadkość.
  Ryzyko powikłań w przebiegu choroby jest natomiast wielokrotnie wyższe."

  "Lekkie" powikłania są dość częste i bywają przewlekle i dotkliwe.

  Zadam pytanie na IQ. Czy jeśli choroba naturalnie dotyka 5% populacji, zaś powikłania ze szczepionki dotykają 1% szczepionych i szansa powikłań chorobowych wynosi 10% to czy należy szczepić?

  Zadałem głupie pytanie. Właściwe pytanie być powinno. Czy korporacjom opłaca się wydać milion dolców na wypłaty dla presstytutek? Szczególnie w krajach gdzie można wysyłać na wielką skalę toksyczne odpady do spalenia i puszczenia ich w powietrze?
 • @miarka 07:02:06
  Gorączka – to ona stymuluje mechanizmy obronne, takie jak produkcja przeciwciał, namnażanie się limfocytów, przyspieszenie przemiany materii (o 10 proc. przy wzroście o każdy stopień Celsjusza) oraz utrudnienie namnażania bakterii i wirusów. Stan ogólnej mobilizacji organizmu sprzyja nie tylko poprawie działania układu odpornościowego, ale także układów wydalniczych – wątroby, nerek, skóry i płuc, które usuwają toksyny z organizmu. Właściwie to ten ostatni element jest najistotniejszy, usuwanie toksyn, produktów metabolizmu patogenów. Pomocniczo podawanie słusznych dawek węgla aktywowanego zdecydowanie przyspiesza proces detoksykacji (Mechanizm działania nie jest do końca poznany, ale działa.) Kolejny składnik wspomagający to witamina C, antyoksydant niwelujący wolne rodniki. U mnie węgiel drzewny (Brzozowy) czeka zawsze w pogotowiu, jest jeszcze jedno działanie węgla, o którym niewielu wie.
  Węgiel nie przedostaje się z jelit do organizmu, ale cenne mikroelementy które zawiera tak.
 • @Pedant 10:36:11
  Po tej deklaracji, i uwzględniając akces Husky'ego muszę skorygować wynik na 14:4. Pozdrawiam BJ
 • @Husky 09:55:48
  "Ryzyko powikłań w przebiegu choroby jest natomiast wielokrotnie wyższe."
  Bełkot propagandowy koncernów farmaceutycznych. Wystarczy poczytać podręczniki medyczne przed i po "wynalezieniu" szczepionek. Niegroźne choroby wieku dziecięcego zastąpiono chorobami przewlekłymi, z nowotworami włącznie.
  Książka medyczna z 1908 roku: "W kraju, gdzie jest zaprowadzone przymusowe szczepienie ospy, gdzie każdy, co się temu przymusowi chce oprzeć, karany bywa kaźnią więzienia lub karą pieniężną, nie można nikomu powiedzieć: Nie pozwól szczepić ospy twym dzieciom! ale przynajmniej można się do tego i owego ojca rodziny odwołać, aby dołączył swą cegiełkę do obalenia prawa, które już tyle złego wywołało na świecie. W tym celu odsyłamy do czasopisma "Impfgegner", organu stowarzyszenia przeciw szczepieniu ospy, wychodzącego w Dreźnie, które to pismo kosztuje rocznie dwie marki i radzimy wszystkim, za zdrowie swych dzieci odpowiedzialnym rodzicom, uczęszczać pilnie na oświecające wykłady stowarzyszeń przyrodoleczniczych, które odbywają się po wszystkich większych miastach.

  Odnośne pisma pouczą nas dokładnie, co właściwie mamy sądzić o szczepieniu ospy ochronnej (krowianki), wzbudzą wstręt do tego, ażeby w zdrowy ustrój małego dziecka wprowadzać gwałtem (przez nacięcie) obcą materyę, której składniki mało komu są znane. Przy szczepieniu chodzi tylko o ropę zwierzęcą, w dodatku o ropę, wyhodowaną sztucznie na brzusznej błonie krowy lub wołu i o chorobę ludzką, ropę, którą przed setkami lat przywleczono, tak jak cholerę z Indyi do Europy. A więc pytamy się zdumieni, pocóż tyle zachodu, pracy, dręczenia zwierząt i dzieci? - Epidemie wysypkowe jak ospa itp. zmniejszają się wszędzie coraz bardziej, zanikają powoli, wszędzie bierze górę przekonanie, iż staranne pielęgnowanie zdrowia może uchronić jedynie od wszelkich chorób – pomimo to państwowy przymus szczepienia ospy trwa dalej!

  Postępowanie takie zrozumie tylko ten, kto ma złudzenia, jakiemu się oddają spółczesne koła naukowe. Lekarze przeciwni szczepieniu mnożą się z roku na rok, niechęć ludu do szczepienia wzrasta z dnia na dzień wskutek smutnych w tym względzie poczynionych doświadczeń; niezbyt daleką jest godzina, która nas uwolni od rozporządzenia podkopującego zdrowie ludności i trującego naszą dziatwę.

  Dla ochrony dzieci spamiętajmy sobie tymczasem co następuje: Kto może, niech opuści Niemcy, bawi poza ich granicami dopóki dzieci nie dorosną, albo też niech się postara o świadectwo szczepienia ospy w innym obcym kraju, gdzie prawo to nie bywa przeprowadzanie z taką bezwzględnością jak w Prusach.
  Kto takiego świadectwa dostarczyć nie może, niech zwłóczy przynajmniej ze szczepieniem tak długo, jak tylko się da, ażeby uchronić malutkie roczne lub dwuletnie dziecko przed tem złem.
  Zwłokę można osięgnąć przez świadectwo lekarza, że dziecko jest słabowite. Jeśli zaś zachodzi u dziecięcia wielkie osłabienie lub cierpienie (...) nie szczędźmy trudu, starajmy się o poparcie wziętych lekarzy, ażeby zupełnie szczepienia uniknąć, to znaczy wyrobić pozwolenie odłożenia go na czas nieograniczony.
  Wiele rodziców nie umie sobie w tych razach poradzić, albo też przez opieszałość wydają dziecko wymagające ochrony na łup postępowaniu, które wpędziło do grobu niezliczone mnówstwo małych istot lub też skazało na długoletnie cierpienie. ..."

  /"Podręcznik lekarski do pielęgnowania zdrowia i lecznictwa w rodzinie, z szczególnem uwzględnieniem chorób kobiecych i dziecięcych, położnictwa i pielęgnowania dzieci" z roku 1908 -
  autorstwa dr med. Anny Fischer-Duckelmann, praktycznej lekarki w Dreźnie/
 • Autor nie odrobił lekcji w temacie koncernów farmaceutycznych i szczepionek!
  Polecam mu "Dr Rath kartel farmaceutyczny cały wykład"
  https://www.youtube.com/watch?v=s5qZhovPFyQ ..
  Wezwanie Dr. Ratha do mieszkańców Niemiec, Europy i całego świata, Berlin 13.03.2012 ..
  https://www.youtube.com/watch?v=YgoCOxgI85M
  J. Zięba - LIST DO MINISTRA ZDROWIA W SPRAWIE SZCZEPIONEK
  http://jerzyzieba.com/szczepienia/
  Dziwne, że nie wie o takich publikacjach a pisze na ten temat!
 • @Marex 12:17:12
  Wygląda na to, że pan Jeznach nie chce wiedzieć więcej ponieważ wie już wystarczająco dużo w tym temacie.
 • @Robik 12:41:48
  Jest Pan podrażniony moim oporem i niepotrzebnie chce mi Pan dokuczyć, bo poza tym przecież się lubimy. Nie jest jednak wcale tak, że nie chcę wiedzieć więcej (w żadnej sprawie zresztą), bo chociaż mam braki także w tym temacie (jak chyba wszyscy), to znam i opinie dra Ratha i list-apel pana Zięby. Szkopuł w tym, że one nie wystarczają, abym przyjął teorię powszechnej zmowy wszystkich rządów świata w celu okaleczania i niszczenia podległych im narodów, nawet jeśli uznaję, że jednym z najważniejszych obecnie celów „niewidzialnego rządu światowego” może być polityka radykalnej depopulacji świata wskutek fałszywej „troski” o środowisko naturalne i jego zasoby. Innymi słowy, uważam, że niewątpliwe liczne ujemne strony niektórych szczepionek mają charakter teoretycznych uchybień i technicznych niedoróbek, często wynikających z chciwości albo niedbalstwa, ale nie są częścią jakiegoś szatańskiego planu, któremu wszyscy w pełni świadomie ulegli. Na tym polega różnica zdań między nami.
  Pozdrawiam z szacunkiem i sympatią. BJ
 • @Bogusław Jeznach 13:12:04
  Cóż za różnica, czy istnieje jakiś światowy satanistyczny spisek szczepionkowy, czy nie? Pański artykuł jest o dobrodziejstwie szczepionek i o „sekcie antyszczepionkowców”, która wierzy w globalne spiski, tak jakby wszyscy ci, którzy z przeróżnych względów są przeciwni szczepionkom, mieli identyczny pogląd na ogólnoświatową globalistyczną politykę, czy w ogóle łączyli szczepionki z polityką. Zazwyczaj ludzie wiążą szczepionki ze zdrowiem lub jego brakiem, a nie polityką.

  Faktem pozostaje, że mnóstwo ludzi zostało okaleczonych przez szczepionki, wiele osób zostało inwalidami, wiele umarło, a nazywanie ludzi, którzy protestują przeciwko takiemu stanowi rzeczy sekciarzami i wyznawcami teorii spiskowych jest manipulacją, jakże często stosowaną przez media głównego ścieku. Wydawałoby się, ze taka manipulacja na szanującym się blogu nie powinna mieć miejsca. A jednak.
 • @Bogusław Jeznach 13:12:04
  Nie potrzeba powszechnej zmowy wszystkich rządów. Jak Pan dobrze wie, są państwa gdzie nie ma przymusu szczepień.
  Pisze Pan o rządach, jakby nie wiedział, że wystarczy przelobować kilka, kilkanaście osób decyzyjnych, a resztę może wymusić dyscyplina partyjna.
  A lekarze? Też chcą przecież dobrze żyć, a skoro to na politykach powinna opierać się odpowiedzialność, to znajdzie się wielu konformistów i wśród lekarzy.

  Gdzie są pełne informacje o składnikach szczepień?
  Jak to się dzieje, że szczepią w Polsce szczepionkami, które nawet nie mają tłumaczonych ulotek informacyjnych?
  Dlaczego wbrew Konstytucji RP, to nie rodzic decyduje o szczepieniach swoich dzieci, a robią to politycy z ław poselskich?
  Dlaczego Sanepid zamiast badać szczepionki na własną rękę, do czego jest zobowiązany, dyscyplinuje rodziców, zastrasza ich i karze?
  Dlaczego odmowa przez rodziców zaszczepienia swego dziecka w pierwszej dobie po narodzinach, staje się wielką sensacją medialną i okazją do nagonki na ludzi, którzy liczeni są na 1-5 % społeczeństwa?
  Dlaczego wmawia się zaszczepionemu społeczeństwu, że nieszczepieni są dla nich zagrożeniem?
  Dlaczego wzrost ludności świata przypisuje się szczepionkom i antybiotykom, a nie poprawie higieny i warunków żywieniowych?

  Pisanie o spisku rządów, gdzie to jest spisek finansjery, jest najzwyklejszą manipulacją i deprecjonowaniem problemu.
  Stracił Pan dużo w moich oczach.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @Bogusław Jeznach 13:12:04
  Tak to prawda, chciałem Panu dokuczyć i świadomie przekroczyłem tę granicę żeby sprowokować Pana do odpowiedzi.
  Przyznaję, że lubię Pana i szanuję za wszystko (no, prawie wszystko) co pojawia się na Pańskim blogu.
  Jednak nigdy się nie zgodzę na bycie niewolnikiem.
  Człowiek wolny ma prawo powiedzieć "NIE"!
  Gdyby różnica między nami w tej kwestii dotyczyła wyłącznie tego czy mamy do czynienia z szatańskim spiskiem czy też nie to nie warto by było kruszyć kopii. Osobiście uważam, że wiekszość (wielu?) lekarzy sądzi, że robi coś dobrego i pożytecznego. Z pewnością jest też niewielka "elita" która ma pełną świadomość że czyni zło.
  Pozostając w przyjaźni pozdrawiam serdecznie.
  Robert
 • @Bogusław Jeznach 13:12:04
  Panie Bogusławie,

  "Szkopuł w tym, że one nie wystarczają, abym przyjął teorię powszechnej zmowy wszystkich rządów świata w celu okaleczania i niszczenia podległych im narodów..."

  To nie spisek i zmowa, tylko głupota decydentów i ich "podatność" na wpływy - może nas zgubić.
  Pamięta Pan nagonkę na szczepienia przeciwko świńskiej grypie, której przeciwstawiła się p. Kopacz?

  "Minister tłumaczyła przed dwoma laty, że szczepionki nie są do końca zbadane i nie wiadomo więc, czy są bezpieczne w użyciu. Przed kilkoma dniami EMEA (Europejska Agencja Leków) potwierdziła, że jedna ze szczepionek może powodować narkolepsję u dzieci i młodzieży.."
 • @wiedzajestwksiążkach 14:11:30
  Całkowicie się z Tobą zgadzam. Jeśli nie zmowa( choć wykluczyć tego nie można - jest na pewno na najwyższych szczeblach rządu światowego), to z pewnością jest to korupcja administracji państwowej. I jak powiadasz, wystarczy zasilić pokaźną kwotą konta kilku osób decyzyjnych w parlamencie by pozostali głosowali jak w SMS kazali. To jest istota patokracji, czyli systemu wg. którego zorganizowana jest nasza polityczna rzeczywistość. A siła pieniądza jest nieograniczona.
 • @
  2.06.2018 II Międzynarodowy Protest Przeciwko Przymusowi Szczepień

  https://www.youtube.com/watch?v=oPFvtjmMYg4&t=11s
 • @Pedant 21:57:19
  Wg dzisiejszej wiedzy do 2 roku życia kształtują się podstawy układu immunologicznego, tak mówią mi zaprzyjaźnieni doktorzy medycyny. A jak matka karmi to dziecko ma wszelkie przeciwciała od niej, jak Pan napisał. W takiej Belgii lekarze, gdy matka karmi każą wręcz odsunąć szczepienia w czasie, wiem to znajomych mających tamże trójkę małych dzieci. Dziewczyna ( nie mająca nic przeciwko szczepieniom) urodzona w Polsce w latach 70tych, przechorowała szkarlatynę, świnkę, wiatrówkę i jej dzieci karmione piersią nie powinny być szczepione( wg belgijskiego lekarza). O kalendarzu szczepień polskim to szkoda pisać, co sensowni zachodni lekarze mówią. Ośmieszany , bo inżynier, J.Zięba w swoich książkach podaje linki do badań źródłowych dot. szczepionek i ich długofalowego wpływu na zdrowie, warto do źródeł sięgnąć.
 • @reflexión 10:22:29
  Nikt nie wypina piersi, Koprowski to rzczywiście Polak żydowskiego pochodzenia, Polak, który studiował w Warszawie i wspierał po wojnie rozwój nauki w Polsce więc chyba czuł się Polakiem i był doceniany w kraju.
 • @wiedzajestwksiążkach 14:11:30
  " Gdzie są pełne informacje o składnikach szczepień? " .Gdzie są raporty weryfikacyjne już po otrzymaniu szczepionek na magazyn ?. Dla jasności 5.000.000 szczepionek X 50 euro = Dalej lepiej sobie darować. Salut.
 • @Robik 07:34:01
  Jak najbardziej zgoda, że wzrost temperatury ciała aktywizuje serię mechanizmów obronnych organizmu.

  Tak jak "boli bo ma boleć" i nie powinno się uśmierzać bólu dopóki jaest jakakolwiek watpliwość co do przyczyny choroby i skuteczności terapii, to samo jest z temperaturą. Jej zbijanie jest medyczną zbrodnią równą zbrodni przedwczesnego zwalczania bólu, równa zbrodni leczenia objawowego. - Przecież właśnie kiedy jest podwyższona, organizm aktywizuje się do obrony.

  I to właśnie potwierdzasz swoim:
  "Ktoś bardzo mądry powiedział kiedyś: "dajcie mi gorączkę a pokonam każdą chorobę".
  Szacuje się, że obecnie ponad 50% zachodniej populacji choruje na niedoczynność tarczycy. Jednym z symptomów niedoczynności jest niska temperatura ciała.
  I właśnie ludzie z niedoczynnością tarczycy podatni są na różnego rodzaju infekcje (i nie tylko).
  To właśnie kiedy podnosi się temperatura naszego ciała wzrasta produkcja białych ciałek krwi (i nie tylko), wzrasta zdolność naszego organizmu do zwalczania infekcji itd..."

  Mało tego - zbrodnią jest szczepienie się na niektóre choroby. One nie są samoistnymi chorobami, a objawami innych chorób.

  Tu chyba Niemcy mają największe rozeznanie. Było w internecie parę artykułów w tym temacie.
  Z tego co zapamiętałem, to zapalenie płuc jest objawem walki organizmu z rakiem płuc.
  Tu na potwierdzenie podam że osobiście znam palacza u którego zdiagnozowana raka płuc, ale wkrótce dostał też zapalenia płuc, że aż trafił do szpitala, ale wyszedł z niego już również bez raka.
  "Chorobą", a faktycznym objawem innej (niestety nie zapamietałem jakiej), i dowodem że organizm walczy z chorobą, jest też odra. Mija odra (a jej się nie leczy, bo ona "sama przechodzi"), mija i ta choroba (a jak bywa że zabija, to też ta choroba, a nie odra).
 • @rysio 12:01:42
  "Gorączka – to ona stymuluje mechanizmy obronne, takie jak produkcja przeciwciał, namnażanie się limfocytów, przyspieszenie przemiany materii (o 10 proc. przy wzroście o każdy stopień Celsjusza) oraz utrudnienie namnażania bakterii i wirusów. Stan ogólnej mobilizacji organizmu sprzyja nie tylko poprawie działania układu odpornościowego, ale także układów wydalniczych – wątroby, nerek, skóry i płuc, które usuwają toksyny z organizmu."

  Zgadza się, ale to nie przeczy temu co ja twierdzę, czyli że temperatura wzrasta dopiero kiedy organizm podejmie walkę, jako np skutek uboczny bojów, które prowadzą limfocyty, a nie kiedy zidentyfikuje chorobę.
 • Panie Boguslawie, jast Pan wielki. Taki odzew pod Panskim artykulem!
  Medycyna wspolczesna juz od dawna stala sie zwyklym biznesem. Moralnosc? A co to jest? W USA, spodziewajac sie wieku chorob dla powojennego wyzu demograficznego pobudowano kliniki i apteki. Nieraz 3 apteki na jednym skrzyzowaniu ulic. Nowe kliniki naganiaja pacjentow do siebie, wysylajac listy, telefonujac, bo tego wyzu demograficznego az tak duzo nie ma. Moja zone maltretowala jakas klinika choc 67 letnia zona jest zdrowa jak rydz. W koncu przyjechali do domu, nie zapraszani, jak swiadkowie jechowy. Jakis Hindus z gruba amerykanska kobieta. Siedzialem na schodach palac papierosa i pijac piwo 8.1% a oni dali mi wyklad ,ze zona powinna w tym wieku zrobic sobie kolonoskopie. Powiedzialem im , ze chociaz mam 70 to robie jej kolonoskopie dziennie z obu stron tak, ze az krzyczy. Zaproponowalem im, ze jak chca to im tez taka kolonoskopie moge zdrobic i beda to lubiec. Bez slowa pozegnania odjechali i skonczyly sie listy i telefony. Szczepienia. Gdyby byly uczciwe nie bylo by powyzszej dyskusji. Niestety nie sa. Jak ONZ w Afryce szczepi to okazuje sie, ze kobiety staja sie bezplodne. Synek mojej kuzynki w USA po szczepieniu dostal drgawek, przestal sie usmiechac i stal sie matolkiem.Oczywiscie trucizna nie w kazdej fiolce jest i udowodnic to ciezko jest ale nigdy nie widzialo sie tyle matolkow co teraz w miejscach publicznych. Inny temat: chemoterapia na raka. Siostra mej zony pracowala nad rakiem w Rockford School of Medicine i okreslala substancje pod wzgledem rakotworczosci: jedzenie, substancje chemiczne. Na pierwszym miejscu jest oczywiscie pluton a z substancji, ktore zazywamy i jemy jest: chemoterapia na raka na pirwszym miejscu. Zabija jednego raka ale powoduje nastepnego, najczesciej watroby.Ta lista nigdy nie zostala opublikowana. Czy to jest medycyna czy biznes?

  Panie Boguslawie! Widze ,ze Panskie oczka znowu pracuja bo nie podejrzewam , zeby Panska zona byla az tak kochajaca by Pana w pisaniu wyreczala.A jasli tak jest to dziekujemy jej bo Panskie artykuly to skarb narodowy.
 • @miarka 23:00:17
  Raczej nie masz racji pisząc:
  "to nie przeczy temu co ja twierdzę, czyli że temperatura wzrasta dopiero kiedy organizm podejmie walkę, jako np skutek uboczny bojów, które prowadzą limfocyty, a nie kiedy zidentyfikuje chorobę."
  Ten temat jest już dzisiaj dość dobrze rozpoznany.
  Tak naprawdę wszystko zaczyna się od mózgu który dostaje sygnał wysłany wcześniej przez macrofagi prdukujące przypominające hormony substancje.
  Następntarczyca i nadnercza zaczynają pracę podnoszącą metabolizm żeby podnieść temperaturę ciała.
  Ciekawostką jest to, że inne organizmy które nie posiadają takiego mechanizmu podnoszącego temperaturę w przypadku infekcji (np. jaszczurki) instynktownie poszukują gorącego środowiska żeby podnieść temperaturę własnego ciała.
  Natomiast wielu ludzi obawiając się gorączki robi wszystko żeby ją obniżyć.
  To takie zwierzęta są bardziej inteligentne?
 • Ja też byłem szczepiony
  w latach 60- tych, ale: o ile pamiętam tych szczepień było kilka nie kilkanaście, w wieku szkolnym, a nie niemowlęcym, ja w ogóle jeszcze urodziłem się w domu.
  Od tego czasu ilość wszelakich chorób u dzieci rośnie lawinowo. Oczywiście sama korelacja czasowa to nie dowód, ale dlaczego rządy nie prowadzą zakrojonych na wielka skalę badań tych zależności lub ich braku? Również fakt, że większość epidemii minęła bez szczepień powinien zastanawiać.
  W tym wywiadzie są też zwykłe kłamstwa: jest wielu lekarzy, fachowców w swojej dziedzinie, którzy wypowiadają się krytycznie o konkretnych szczepionkach: HPV https://www.youtube.com/watch?v=DoSHywUKI78, grypa https://pytanienasniadanie.tvp.pl/27394485/grypa-za-i-przeciw-szczepieniom
  Szczególnie wymowny jest ten ostatni link, bo widać w nim jak gość boi się powiedzieć o bezsensowności tych szczepień, ale jest na tyle uczciwy by powiedzieć to między wierszami, no i jak zachowuje się "dziennikarz" z kablem w uchu.
  No i ta dziwna niechęć, pogarda do ludzi, którzy tęsknią do naturalności, a może lepiej by się nad tym zastanowić, zamiast wyśmiewać?
 • @Robik 06:51:50
  "Tak naprawdę wszystko zaczyna się od mózgu który dostaje sygnał wysłany wcześniej przez macrofagi prdukujące przypominające hormony substancje.
  Następntarczyca i nadnercza zaczynają pracę podnoszącą metabolizm żeby podnieść temperaturę ciała"

  Czyli zaczyna się od makrofagów, króre rozpoznaja chorobę i powiadamiają mózg. Mózg decyduje żeby organizm zwiększył produkcję hormonów - zwłaszcza przez tarczycę i nadnercze.

  Teraz te hormony już podnoszą obronną aktywność organizmu i mobilizują inne mechanizmy walki z chorobą.

  Pytanie więc, czy podniesienie temperatury jest elementem tych mechanizmów, czy dopiero skutkiem ich działania.

  Z mojej oceny wynika że skutkiem samej walki.
  Niemniej jednak daję się przekonać, że nektóre procesy obronne od początku wymagają podwyższonej temperatury - coś jak u sportowca, który przed wyczynem potrzebuje rozgrzewki.
 • @miarka 09:17:25
  "Pytanie więc, czy podniesienie temperatury jest elementem tych mechanizmów, czy dopiero skutkiem ich działania.
  Z mojej oceny wynika że skutkiem samej walki."
  No właśnie, że nie.
  Przykład z jaszczurką dobrze to ilustruje.
  Mamy do czynienia z infekcją ale brak jest mechanizmu: patogen>infekcja>sygnał>mózg>podwyższenie metabolizmu>podwyższenie temperatury
  Dlatego przy infekcji jaszczurka szuka środowiska o wyższej temperaturze.
  Zresztą podobnie postępują ryby.
  Najlepszym dowodem są ludzie z niedoczynnością tarczycy którzy częściej zapadają na infekcje i w większej ilości przypadków kończy się to śmiercią (zapalenie płuc).
  Sama walka z patogenami nie podnosi temperatury tylko jest sygnałem wysyłanym do mózgu a przy niedoczynności tarczycy nie nastąpi wystarczające podwyższenie temp. ciała i w konsekwencji mniejsze szanse na pokonanie infekcji.
 • @Robik 09:46:51
  "Dlatego przy infekcji jaszczurka szuka środowiska o wyższej temperaturze.
  Zresztą podobnie postępują ryby.
  Najlepszym dowodem są ludzie z niedoczynnością tarczycy którzy częściej zapadają na infekcje i w większej ilości przypadków kończy się to śmiercią (zapalenie płuc)."

  Zgadza się że ryby, jaszczurki i osoby chorujące na niedoczynność tarczycy łączy cecha, którą można opisać jako "zimnokrwistość".
  Im, tak jak sportowcom przed wyczynem potrzebne jest sztuczne podniesienie temperatury. Możliwe że jest więcej jak tarczyca takich organów, które do pełnej sprawności potrzebują podniesionej temperatury.
  ...Potrzebuja jednak tylko na start, bo przecież w miarę walki z chorobą to już same procesy zwalczania infekcji dostarczają ciepła, i to nawet tak nadmiernego, że aż zabójczego.

  Gdyby temperatura zależała od mózgu, to nigdy by nie przekroczyła 42 stopni Celsjusza, a jednak bywa że przekracza.
  Ona na pewno wzrasta samoczynnie, w sposób nie kontrolowany przez mózg, w miarę walki z infekcją.

  Mózg owszem, powoduje że szukamy rozgrzewki "na początek walki" - napoju rozgrzewającego i ciepłego łóżka z termoforem, ale kiedy już walka się zacznie, to mózg jedynie może nam kazać szukać okładów z zimnych, mokrych ręczników, i to zwłaszcza na głowę.
 • Szczepcie...
  Nawet największy zwolennik szczepionek NIE uwierzy własnym oczom! (film - poniżej - mówi wszystko.)
  Krótko mówiąc, (a dowody są niezaprzeczalne) szczepionki i powiązane farmaceutyki są dosłownie rzucane na rynek bez odpowiedniego testowania i weryfikacji. W NaturalHealth365 mówimy o tym od lat - ale teraz mamy dowód (wideo).
  W rzeczywistości "wyniki testu" pochodzą od konsumentów . Dane dotyczące bezpieczeństwa tych leków dosłownie nie są dostępne, dopóki ludzie nie zaczną brać szczepionki.
  https://www.naturalhealth365.com/vaccine-dangers-cdc-2667.html
 • @rysio 15:24:52
  https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/prognoza,45/coraz-wiecej-zachorowan-na-odre-w-europie-37-zgonow-w-pol-roku,268958,1,0.html
 • @reflexión 23:39:17
  http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101580,23346636,ponad-100-przypadkow-choroby-zakaznej-u-naszego-sasiada-w.html

  https://dorzeczy.pl/swiat/63437/Epidemia-odry-w-Czechach-Na-pomoc-ruszylo-wojsko.html
  nformacja dotycząca pojawienia się choroby pod nazwą odra w Republice Czeskiej

  21.05.2018 / 12:49 | Aktualizováno: 01.06.2018 / 09:35

  "W związku z powtarzającymi się zapytaniami ze strony polskich obywateli dotyczącymi pojawienia się odry na terytorium Republiki Czeskiej Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie na podstawie informacji Głównego Urzędu Sanitarnego Republiki Czeskiej informuje, iż w okresie od 1.1.2018 roku do 11.5.2018 roku na terytorium Republiki Czeskiej zostało zarejestrowanych 122 przypadków zachorowań.

  Nie jest znany żaden przypadek zgonu z powodu odry. Z analizy epidemiologicznej jasno wynika, iż w kraju nie występuje żadna epidemia. Szerzona w mediach informacja o pomocy armii władzom cywilnym jest nieprawdziwa. Sytuacja jest monitorowana i opanowana."
  https://www.mzv.cz/warsaw/pl/aktualnosci/informacja_dotyczaca_pojawienia_sie.html

  A co gównozjady z łżemediów chciały ukryć? Może to:
  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/889086,czechy-powiklania-po-obowiazkowych-szczepionkach-panstwo-wyplaci-odszkodowania.html

  http://stopnop.com.pl/straszenie-epidemiami/

  Piorą wam mózgi, aż przykro patrzeć.
 • @rysio 12:20:37
  P.S. 24min
  https://www.youtube.com/watch?v=LZS_ioMuxYQ&t=12s
 • @wiedzajestwksiążkach 14:11:30 Pozdrowienia dla kolegi Bogusława z Dolomitów. od
  Ludzie ztechnicyzowani po prostu przestali odróżniać istotę zachorowania się ustrojów żywych od nie żywych. Patrz www.markglogg.eu
 • @
  37 osób zmarło już w tym roku w Europie na Odrę z powodu braku szczepień i działań ruchów antyszczepionkowych. To więcej niż w zamachach terrorystycznych w tym samym czasie.

  https://pbs.twimg.com/media/DlMxaphWsAA671R.jpg

  P.S. Ziemia nie jest płaska
 • @Husky 00:07:21
  "Na czym polega odporność poszczepienna?
  Wprowadzony do organizmu antygen ze szczepionki pobudza komórki układu odpornościowego do produkcji swoistych przeciwciał." – Państwowy Zakład Higieny

  „Jednym z najbardziej niepokojących odkryć w medycynie klinicznej było stwierdzenie, że dzieci z wrodzoną agammaglobulinemia, których organizm nie mógł produkować żadnych przeciwciał i miał tylko nieznaczne ślady immunoglobuliny w obiegu, przechodziły odrę w normalny sposób, wykazywały taka samą sekwencję objawów, a następnie zyskiwały odporność.” – Measles as an Index of Immunological Function, The Lancet, September 14, 1968, p. 611.
  http://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(68)90701-0/abstract

  „…dzieci z niedoborem przeciwciał miewają dość nieznaczne ataki odry z charakterystyczną wysypką i typowym przebiegiem. Co więcej, nie są zbytnio podatne na ponowną infekcję. Wygląda więc na to, że przeciwciała w osoczu – w jakiejkolwiek ilości – nie są wymagane do wystąpienia wysypki; ani do normalnego przechorowania choroby, ani do zapobiegania ponownemu zachorowaniu.” Immunopathology of measles. Proc R Soc Med. 1974 Nov; 67(11): 1120–1122. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1646020/

  „W pierwszych trzech tygodniach tego roku zarejestrowano około 41 000 przypadków odry w Anglii i Walii. Jest to znacznie powyżej liczby zachorowań z ostatnich dwóch lat – mianowicie około 9 000 w 1958 roku i 28 000 w 1957 roku – chociaż jest to mniej od najwyższych poziomów osiągniętych w ciągu ostatnich dziewięciu lat. Aby dać wyobrażenie o głównych cechach choroby, jakie pojawiają się dzisiaj oraz o tym, jak najlepiej ją leczyć, zaprosiliśmy niektórych lekarzy ogólnych, aby napisali krótkie raporty na temat przypadków z jakimi mieli do czynienia w swoich gabinetach lekarskich.
  Po pierwsze warto zauważyć, że rozkład choroby jest obecnie dość nierówny. Nie dotarła jeszcze do obszarów, na których praktykują ci dwaj lekarze (w południowej Szkocji i Kornwalii), a inne obszary są do tej pory wolne od choroby. Z drugiej strony, w hrabstwie Kent donosi się, że choroba przybyła na czas, aby położyć dzieci w łózkach przed Bożym Narodzeniem. Ci autorzy [lekarze] zgadzają się, że odra jest w dzisiejszych czasach łagodną infekcją i rzadko mają okazję do podania profilaktycznej gamma-globuliny. W leczeniu choroby i jej powikłań nacisk naturalnie zmienia się z jednej praktyki na drugą. Ilość leżenia w łóżku, kiedy podawać sulfonamid lub antybiotyk, stosowanie leków przeciwbólowych i syropów – wszystkie te problemy mogą być nadal dyskusyjne w leczeniu tego, co uważa się za najczęstszą chorobę na świecie. Jednak pewnie jest wiele w opinii, którą jeden z pisarzy wyraża: „To częste odwiedzanie przez zainteresowanego klinicystę, a nie terapia daje dobre wyniki.” – Br Med J 1959;1:354
  https://www.bmj.com/content/1/5118/351.2

  „Widoczny paradoks jest taki, że w miarę jak poziom wyszczepienia na odrę wśród populacji staje się coraz wyższy, odra staje się chorobą szczepionych.” – Failure to reach the goal of measles elimination. Apparent paradox of measles infections in immunized persons. Arch Intern Med. 1994 Aug 22;154(16):1815-20.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8053748

  „Wyszczepialność wśród chorych wynosiła co najmniej 84,5%. Zasięg szczepień dla całej populacji wynosił 99,0%. „Niekompletny” zasięg szczepień nie wyjaśnia przyczyn wybuchu epidemii Odry w Quebec City” – Major measles epidemic in the region of Quebec despite a 99% vaccine coverage. Can J Public Health. 1991 May-Jun;82(3):189-90.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1884314

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031