Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Obie partie wojny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Zamieszczam apel amerykańskiej Partii Zielonych, wskazujący na główną obecnie przeszkodę dla osiągnięcia pokoju na świecie: elitę obu partii wojny w USA i siły za nimi stojące

 

Cała ludzkość jest zagrożona przez duopol opozycji demokratów i republikanów wobec dialogu z Rosją. Połączenie rusofobii Partii Demokratycznej i jej przymusu, by krytykować działania Trumpa, nawet jeśli przypadkowo zrobi coś sensownego, uniemożliwia dwóm największym potęgom jądrowym, wraz z dwiema najbardziej zaawansowanymi siłami zbrojnymi na świecie, współpracę w celu stworzenia bezpieczniejszego świata.

Prezydent Donald Trump i prezydent Władimir Putin spotkali się wreszcie na dłuższej rozmowie. Nie osiągnięto wiele, ale może to być początek ważnego dialogu, który może mieć znacząco pozytywne skutki.

Rosja i Stany Zjednoczone biorą udział w wielu konfliktach, w których możliwa jest deeskalacja, jeśli ustanowią między sobą trwałe relacje robocze. Istnieją globalne sytuacje kryzysowe, które można by zmniejszyć, gdyby oba narody współpracowały ze sobą i skłoniły inne narody, aby stawić czoła tym problemom.

Niestety reakcja członków politycznego duopolu i mediów na spotkanie Trumpa i Putina uniemożliwia tak pilnie potrzebny światu postęp. Tworzone są przeszkody, które uniemożliwiają ciągły dialog. Na przykład Russiagate mocno opóźnił to pierwsze spotkanie i  w ogóle utrudnia osiągnięcie odprężenia.

Zatwardziali Demokraci nazywają Trumpa zdrajcą  już za samo spotkanie z Putinem. Traktują akt oskarżenia Roberta Muellera wobec przedstawicieli rosyjskiego wywiadu, wydane w czasie tuż przed spotkaniem w Helsinkach, jakby to był dowiedziony fakt, a nie oskarżenie. Jest mało prawdopodobne, że te przypadki kiedykolwiek zostaną postawione przed sądem, a więc nie zobaczymy dowodów. Robert Mueller ma historię zwodzenia opinii publicznej, tak jak to robił, kiedy był dyrektorem FBI i twierdził, że Irak miał broń masowego rażenia, a tak nie było.

 Zbyt wiele potencjalnych konfliktów może prowadzić do wojny, i zbyt wiele sytuacji kryzysowych wpływa na los milionów ludzi, aby Stany Zjednoczone i Rosja mogły ze sobą nie rozmawiać. Prezydenci Trump i Putin powinni się znów spotkać. Przed kolejnym spotkaniem oba rządy powinny wynegocjować postęp co najmniej w następujących kwestiach, aby ich rozmowy miały sens:

Odwrócenie nuklearnego wyścigu zbrojeń i praca nad uwolnieniem świata od broni jądrowej, tak jak to rozważali Reagan i Gorbaczow. Na początek rozszerzmy traktat Nowego START (traktat o redukcji zbrojeń) między USA i Rosją, który wszedł w życie w 2011 r. i wygasa w 2021 r., o ile nie zostanie przedłużony.

Zakończenie wojny w Syrii, gdzie oba kraje zgodzą się na wyprowadzenie swych wojsk, tak aby naród syryjski mógł sam zdecydować o swojej przyszłości.

Zatrzymanie eskalacji w Iranie, i opracowanie ram, które pozwolą uniknąć wojny, zakończą sankcje i pozwolą Iranowi na ponowne przyłączenie się do światowej gospodarki.

Negocjowanie porozumienia pokojowego w Korei, które  może być podpisane przez wszystkie kraje, które podpisały zawieszenie broni, tj. USA, Rosję, Chiny i Koreę Północną, a także Koreę Południową.

Zmniejszenie potencjału konfliktu na Ukrainie na granicy z Rosją.

Zmniejszenie liczby wojsk NATO na południowych i zachodnich granicach Rosji.

Powstrzymanie się od rozmieszczania broni w kosmosie, tak jak proponowały to Chiny i Rosja.

 

Jest to siedem najważniejszych priorytetów dla dyplomacji Stanów Zjednoczonych i Rosji. Istnieje też wiele innych problemów kryzysowych, na jakie napotyka świat, ale stosunki między Rosją a USA mogą się poprawić, jeśli nie rozwiązać - wyobraźmy sobie potencjał świata, w którym nastałby pokój.

Wielką przeszkodą w osiągnięciu tego postępu jest postawa obu sił w Kongresie, która sprzyja raczej konfliktowi z Rosją niż współpracy. Rusofobia została przyjęta przez całe spektrum polityczne od konserwatywnych republikanów, takich jak Senator Lindsey Graham (R-NC) do liberałów, takich jak niezależny senator Bernie Sanders (I-VT), który jest przywódcą Klubu Demokratycznego.

Demokraci zademonstrowali swoje poparcie dla konfliktu w reakcji na spotkanie Trump-Putin, a także na spotkanie prezydenta Trumpa i przewodniczącego Kim Jong-una z Korei Północnej. Demokratyczni senatorowie Tammy Duckworth (Ill.) I Chris Murphy (Conn.) wprowadzili ustawę, która miała uniemożliwić Trumpowi usunięcie oddziałów amerykańskich z Korei Południowej. 26 lipca Izba uchwaliła dwupartyjne upoważnienie obronne, które zakazuje redukowania oddziałów amerykańskich w Korei. Świat chce pokoju, ale Stany Zjednoczone mają dwie partie wojny, które są oburzone rozmową Trumpa z Putinem.

Obie partie wykazały swój skrajny militaryzm, uchwalając nieodpowiedzialny, rekordowy budżet wojskowy. Prezydent Trump wykazał chęć uhonorowania militaryzmu paradą wojskową. Współpracujemy z dziesiątkami organizacji, aby powstrzymać tę paradę, a jeśli to się uda, będziemy uczestniczyć w masowym proteście, aby pokazać światu, że ludzie w Stanach Zjednoczonych chcą pokoju.

Militaryzm USA doznał eskalacji za prezydentury Trumpa przy wsparciu zarówno demokratów, jak i republikanów. Osiągnięcie odprężenia w stosunkach z Rosją może pomóc utorować drogę znacznym cięciom budżetowym i wstrzymaniu programu modernizacji broni jądrowej za ponad bilion dolarów, co pozwoliłoby skoncentrować wydatki federalne na potrzebach ludzi i ochronie naszej planety.

Jest imperatywem  amerykańskiej polityki zagranicznej, aby szukać współpracy między Rosją i USA, po to aby uczynić świat zdrowszym i bezpieczniejszym. Aby to osiągnąć, trzeba złamać zmowę duopolu obu partii wojny w USA.

źródło: Global Research  /tłum. z ang. BJ/

 

KOMENTARZE

 • Polska też ma dwie partie WOJNY ! PIS i PO
  PIS i PO to żydo-globalno-syjonistyczna gangrena która toczy Polskę !! to rasizm i nepotyzm w czystej postaci !!!

  Słowianie ! żądajmy prawa do wyrażenia własnych poglądów

  Referendum to jest najlepsze narzędzie do wyrażania poglądów

  UWAGA ! polityczne żydostwo od prawa do lewa ZABRONIŁO NAM POLAKOM WYRAZIĆ SWOJE ZDANIE W REFERENDUM !

  PO i PIS to partie syjonistyczno-wojenne które dążą do WOJNY z Rosją

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 20:36:23
  Ano tak. 5*.
 • @ele 20:36:23
  To model "hamerykański" czyli amerykańskiego deep state czyli globalnej mafii żydowskiej.
  Oczywiste jest kto stworzył solidaruchów i czyje interesy oni reprezentują.
  Mówię tu o kadrowych solidaruchach nie o pożytecznych idiotach sterowanych przez ambonę.

  Polska solidaruchów to takie "Kosowo" stworzone przez globalną mafię żydowską w celu przygotowania ataku na Rosję.
 • @ele 20:36:23
  "Referendum to jest najlepsze narzędzie do wyrażania poglądów"
  Idea wspaniała.
  Tylko...
  Do referendum powinni stawać świadomi obywatele.
  Ciemność widzę, ciemność...
 • @SZS 09:17:20
  W dobie internetu referendum jest niedopuszczalne... ciemni obywatele za dużo się w internecie naczytali...i mogą głosować "niepoprawnie".

  No chyba że referenda będzie organizowane tak jak sondaże różnej maści...
  czyli wedle potrzeb zamawiającego (i płacącego) to identyczny mechanizm jak sponsorowane artykuły w "niezależnych" mediach.
  Sponsoring bezpośredni to wprost płatność za artykuł.. a sponsoring pośredni to sute zlecenie na reklamę .. niczego za to wielkoformatową (drogą).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031