Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4454 posty 2018 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Obie partie wojny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Zamieszczam apel amerykańskiej Partii Zielonych, wskazujący na główną obecnie przeszkodę dla osiągnięcia pokoju na świecie: elitę obu partii wojny w USA i siły za nimi stojące

 

Cała ludzkość jest zagrożona przez duopol opozycji demokratów i republikanów wobec dialogu z Rosją. Połączenie rusofobii Partii Demokratycznej i jej przymusu, by krytykować działania Trumpa, nawet jeśli przypadkowo zrobi coś sensownego, uniemożliwia dwóm największym potęgom jądrowym, wraz z dwiema najbardziej zaawansowanymi siłami zbrojnymi na świecie, współpracę w celu stworzenia bezpieczniejszego świata.

Prezydent Donald Trump i prezydent Władimir Putin spotkali się wreszcie na dłuższej rozmowie. Nie osiągnięto wiele, ale może to być początek ważnego dialogu, który może mieć znacząco pozytywne skutki.

Rosja i Stany Zjednoczone biorą udział w wielu konfliktach, w których możliwa jest deeskalacja, jeśli ustanowią między sobą trwałe relacje robocze. Istnieją globalne sytuacje kryzysowe, które można by zmniejszyć, gdyby oba narody współpracowały ze sobą i skłoniły inne narody, aby stawić czoła tym problemom.

Niestety reakcja członków politycznego duopolu i mediów na spotkanie Trumpa i Putina uniemożliwia tak pilnie potrzebny światu postęp. Tworzone są przeszkody, które uniemożliwiają ciągły dialog. Na przykład Russiagate mocno opóźnił to pierwsze spotkanie i  w ogóle utrudnia osiągnięcie odprężenia.

Zatwardziali Demokraci nazywają Trumpa zdrajcą  już za samo spotkanie z Putinem. Traktują akt oskarżenia Roberta Muellera wobec przedstawicieli rosyjskiego wywiadu, wydane w czasie tuż przed spotkaniem w Helsinkach, jakby to był dowiedziony fakt, a nie oskarżenie. Jest mało prawdopodobne, że te przypadki kiedykolwiek zostaną postawione przed sądem, a więc nie zobaczymy dowodów. Robert Mueller ma historię zwodzenia opinii publicznej, tak jak to robił, kiedy był dyrektorem FBI i twierdził, że Irak miał broń masowego rażenia, a tak nie było.

 Zbyt wiele potencjalnych konfliktów może prowadzić do wojny, i zbyt wiele sytuacji kryzysowych wpływa na los milionów ludzi, aby Stany Zjednoczone i Rosja mogły ze sobą nie rozmawiać. Prezydenci Trump i Putin powinni się znów spotkać. Przed kolejnym spotkaniem oba rządy powinny wynegocjować postęp co najmniej w następujących kwestiach, aby ich rozmowy miały sens:

Odwrócenie nuklearnego wyścigu zbrojeń i praca nad uwolnieniem świata od broni jądrowej, tak jak to rozważali Reagan i Gorbaczow. Na początek rozszerzmy traktat Nowego START (traktat o redukcji zbrojeń) między USA i Rosją, który wszedł w życie w 2011 r. i wygasa w 2021 r., o ile nie zostanie przedłużony.

Zakończenie wojny w Syrii, gdzie oba kraje zgodzą się na wyprowadzenie swych wojsk, tak aby naród syryjski mógł sam zdecydować o swojej przyszłości.

Zatrzymanie eskalacji w Iranie, i opracowanie ram, które pozwolą uniknąć wojny, zakończą sankcje i pozwolą Iranowi na ponowne przyłączenie się do światowej gospodarki.

Negocjowanie porozumienia pokojowego w Korei, które  może być podpisane przez wszystkie kraje, które podpisały zawieszenie broni, tj. USA, Rosję, Chiny i Koreę Północną, a także Koreę Południową.

Zmniejszenie potencjału konfliktu na Ukrainie na granicy z Rosją.

Zmniejszenie liczby wojsk NATO na południowych i zachodnich granicach Rosji.

Powstrzymanie się od rozmieszczania broni w kosmosie, tak jak proponowały to Chiny i Rosja.

 

Jest to siedem najważniejszych priorytetów dla dyplomacji Stanów Zjednoczonych i Rosji. Istnieje też wiele innych problemów kryzysowych, na jakie napotyka świat, ale stosunki między Rosją a USA mogą się poprawić, jeśli nie rozwiązać - wyobraźmy sobie potencjał świata, w którym nastałby pokój.

Wielką przeszkodą w osiągnięciu tego postępu jest postawa obu sił w Kongresie, która sprzyja raczej konfliktowi z Rosją niż współpracy. Rusofobia została przyjęta przez całe spektrum polityczne od konserwatywnych republikanów, takich jak Senator Lindsey Graham (R-NC) do liberałów, takich jak niezależny senator Bernie Sanders (I-VT), który jest przywódcą Klubu Demokratycznego.

Demokraci zademonstrowali swoje poparcie dla konfliktu w reakcji na spotkanie Trump-Putin, a także na spotkanie prezydenta Trumpa i przewodniczącego Kim Jong-una z Korei Północnej. Demokratyczni senatorowie Tammy Duckworth (Ill.) I Chris Murphy (Conn.) wprowadzili ustawę, która miała uniemożliwić Trumpowi usunięcie oddziałów amerykańskich z Korei Południowej. 26 lipca Izba uchwaliła dwupartyjne upoważnienie obronne, które zakazuje redukowania oddziałów amerykańskich w Korei. Świat chce pokoju, ale Stany Zjednoczone mają dwie partie wojny, które są oburzone rozmową Trumpa z Putinem.

Obie partie wykazały swój skrajny militaryzm, uchwalając nieodpowiedzialny, rekordowy budżet wojskowy. Prezydent Trump wykazał chęć uhonorowania militaryzmu paradą wojskową. Współpracujemy z dziesiątkami organizacji, aby powstrzymać tę paradę, a jeśli to się uda, będziemy uczestniczyć w masowym proteście, aby pokazać światu, że ludzie w Stanach Zjednoczonych chcą pokoju.

Militaryzm USA doznał eskalacji za prezydentury Trumpa przy wsparciu zarówno demokratów, jak i republikanów. Osiągnięcie odprężenia w stosunkach z Rosją może pomóc utorować drogę znacznym cięciom budżetowym i wstrzymaniu programu modernizacji broni jądrowej za ponad bilion dolarów, co pozwoliłoby skoncentrować wydatki federalne na potrzebach ludzi i ochronie naszej planety.

Jest imperatywem  amerykańskiej polityki zagranicznej, aby szukać współpracy między Rosją i USA, po to aby uczynić świat zdrowszym i bezpieczniejszym. Aby to osiągnąć, trzeba złamać zmowę duopolu obu partii wojny w USA.

źródło: Global Research  /tłum. z ang. BJ/

 

KOMENTARZE

 • Polska też ma dwie partie WOJNY ! PIS i PO
  PIS i PO to żydo-globalno-syjonistyczna gangrena która toczy Polskę !! to rasizm i nepotyzm w czystej postaci !!!

  Słowianie ! żądajmy prawa do wyrażenia własnych poglądów

  Referendum to jest najlepsze narzędzie do wyrażania poglądów

  UWAGA ! polityczne żydostwo od prawa do lewa ZABRONIŁO NAM POLAKOM WYRAZIĆ SWOJE ZDANIE W REFERENDUM !

  PO i PIS to partie syjonistyczno-wojenne które dążą do WOJNY z Rosją

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 20:36:23
  Ano tak. 5*.
 • @ele 20:36:23
  To model "hamerykański" czyli amerykańskiego deep state czyli globalnej mafii żydowskiej.
  Oczywiste jest kto stworzył solidaruchów i czyje interesy oni reprezentują.
  Mówię tu o kadrowych solidaruchach nie o pożytecznych idiotach sterowanych przez ambonę.

  Polska solidaruchów to takie "Kosowo" stworzone przez globalną mafię żydowską w celu przygotowania ataku na Rosję.
 • @ele 20:36:23
  "Referendum to jest najlepsze narzędzie do wyrażania poglądów"
  Idea wspaniała.
  Tylko...
  Do referendum powinni stawać świadomi obywatele.
  Ciemność widzę, ciemność...
 • @SZS 09:17:20
  W dobie internetu referendum jest niedopuszczalne... ciemni obywatele za dużo się w internecie naczytali...i mogą głosować "niepoprawnie".

  No chyba że referenda będzie organizowane tak jak sondaże różnej maści...
  czyli wedle potrzeb zamawiającego (i płacącego) to identyczny mechanizm jak sponsorowane artykuły w "niezależnych" mediach.
  Sponsoring bezpośredni to wprost płatność za artykuł.. a sponsoring pośredni to sute zlecenie na reklamę .. niczego za to wielkoformatową (drogą).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031