Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4454 posty 2018 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Wojna z testosteronem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Tomasz Dworczak alarmuje na łamach Sputnika i radzi jak uratować męskość.

 

Testosteron jest kluczowym męskim hormonem płciowym. Jego obecność i dominacja jest niezbędna aby dziecko w łonie matki wykształciło męski organ płciowy. Podczas dojrzewania aktywny testosteron warunkuje wzrost długości penisa oraz powstawanie tkanki spermatogennej w jądrach. W wieku dorosłym zaś, odpowiada zarówno za libido (potrzeby seksualne) jak i za produkcję nasienia. Testosteron jest także anabolikiem wpływającym na wzrost masy mięśniowej, oraz sprawiającym że mężczyzna jest tym kim jest, i być powinien: szczupłym, pewnym siebie i umięśnionym człowiekiem.

Amerykański sen, kapitał prywatny i korporacjonizm miały przynieść dobrobyt i wolność obyczajów seksualnych, powszechne szczęście. Tymczasem żywność w sklepach jest masowo skażona ksenoestrogenami. Obecne są one we wszystkich pestycydach i herbicydach, którymi spryskuje się warzywa, w dioksynach masowo zawartych w tłuszczach mięsnych, w sprzętach codziennego użytku jak telewizory, myszki i klawiatury w których jest PBB. W podłogach, ścianach i meblach obecne są ftalany, w prasie drukarskiej, opakowaniach plastikowych, foliach i puszkach jest bisfenol A.  Wszystko to razem sprawia, że w męskich organizmach liczba wolnego testosteronu spada, czego efektem jest zanik cech męskich.

Propaganda i wojna z testosteronem nie ominęła też mediów. Zarzuca się mu i przypisuje rolę w zdradzie i agresji. Wokalistka Kayah w słynnym utworze "Testosteron" obarczała go nawet o płomienie wojen i przelewanie krwi. Czy to aby jednak na pewno tak jest? Z pewnością nie. Z agresją, rozwodami i zdradami mają najczęściej do czynienia pary i związki w których się najzwyczajniej nie układa. Poza tym agresję i nadmiary siły można rozładowywać w sporcie, co dodatkowo poprawia zdrowie i kondycjęfizyczną.

Jak wielki jest problem ksenoestrogenów w diecie, najlepiej pokazują problemy, ale uwaga, zaniku życia w morzach i oceanach. Powodują one znaczne zmniejszenie się i niemal zanik płci męskiej wśród ryb i bezkręgowców, przez co wielu gatunkom grozi wymarcie.

Jak zatem mężczyźni powinni radzić sobie w świecie, który nieuchronnie zaczyna przypominać ponury żart, znany z kultowej komedii "Seksmisja", w której Maks i Albert budzą się po wojnie w życiu pozbawionym mężczyzn? Przede wszystkim postawić na naturę. Własny ogródek działkowy, czy przydomowy ogród, to nie tylko ruch i zajęcie, ale przede wszystkim warzywa bez pestycydów i herbicydów. Mięsa w sklepach wybierać chude, a najlepiej zaopatrzyć się u rolnika. Mieć zbilansowaną dietę, bogatą w ziarna, orzechy i owoce morza. Warzywa kapustne jak brukselka, brokuła, kalafior zapobiegają rozkładowi testosteronu i podnoszą jego aktywny poziom.

Pomocne również mogą okazać się zioła oraz witaminy. Suplementacja witaminy A i cynku w okresie dojrzewania nie tylko zapobiegnie trądzikowi i bliznom, ale również znacząco podniesie poziom testosteronu. Bardzo pomocne jest również zażywanie witaminy E czy soku z granatu. Napar z żeń-szenia czy ashwagandha zmniejszają stres, oraz podnoszą siły witalne i poziom testosteronu. Owoc buzdyganka, wykazuje właściwości nie tylko podnoszące testosteron i przeciwstresowe, pomaga także w regeneracji prostaty, poprawia ukrwienie i polepsza erekcję. Należy jednak pamiętać by ziół nie zażywać w sposób stały a okresowy i zachowywać odpowiednie przerwy.

 

Na koniec dodam że same ksenoestreogeny to najwidoczniej dla korporacyjnego biznesu za mało, skoro do całej gamy produktów jak słodycze czy mięso, dodaje się estrogenną soję, a hormonami manipulują nawet leki antykoncepcyjne.

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031