Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2071 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Broń klimatyczna?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

MILITARIA: Tomasz Dworczak zastanawia się w Sputniku czy i na ile możliwe jest manipulowanie pogodą i zmiana klimatu jako sposób prowadzenia wojny

 

Według dostępnych danych obecnie 24 państwa są zdolne do manipulowania zjawiskami atmosferycznymi i pogodą.

Irański generał brygady Gholam Reza Jalali oskarżył Izrael i współpracujące z nim państwa ościenne o rozpraszanie i kradzież chmur nad Iranem, i w konsekwencji pozbawianie go opadów deszczu i śniegu, co skutkuje brakiem wody do picia oraz nawadniania upraw rolniczych.

Generał oznajmił, że irańskie centra badawcze mają dowody na używanie broni klimatycznej, oraz jako dowód przytoczył fakt, że obfite opady deszczu i śniegu występują we wszystkich krajach regionu, natomiast Iran omijają szerokim łukiem, co nigdy wcześniej nie miało miejsca. Generał powiedział, że „zachodnia arogancja i kolonializm oraz ich technologie manipulują irańskim klimatem i wyniszczają naród". W odpowiedzi lotnictwo Irańskiej Gwardii Rewolucyjnej wspólnie z ministerstwem energetyki podjęło wysiłki w materii zasiewania chmur.

Najpierw poważny człowiek powinien zadać sobie pytanie, czy broń klimatyczna to śmieszna teoria, czy naukowe fakty? Cóż, mało kto, sadząc drzewo, zdaje sobie sprawę, że w podzięce może mu spaść deszcz na głowę. Rośliny i drzewa jako pierwsze nauczyły się manipulować pogodą odpowiednio do swoich potrzeb. Wykształciły one możliwość wydzielania terpenów, za pomocą których doprowadzają do powstawania chmur i dzięki temu ułatwiają sobie możliwość regulacji nawodnienia i temperatury w lasach. Naturalnie terpeny wydzielają się podczas ciepłej i słonecznej pogody, a intensywność ich wydzielania zwiększa się, im dłużej ona się utrzymuje.

W Stanach Zjednoczonych do dzisiaj istnieje 557th Weather Wing (Lotnicza Formacja Wojskowa 557), która jest jeszcze pozostałością z czasów II wojny światowej i wojny w Wietnamie, w której Amerykanie oficjalnie używali broni klimatycznej, np. w Operacji Popeye. Oficjalną dewizą tej formacji jest hasło „wybierz sobie pogodę, w której chcesz walczyć".

Manipulowanie pogodą w Wietnamie doprowadziło do powstania i podpisania konwencji w ENMOD (Environmental Modification Convention) w 1977 roku w Genewie. Konwencja wprowadziła zakaz używania technicznych środków oddziaływania na środowisko w celach militarnych lub jakichkolwiek innych wrogich celach.

Konwencja nie powstrzymała jednak ani trochę badań nad rozwojem broni klimatycznej. Lotnicza Formacja Wojskowa 557 w 1996 roku rozpoczęła badania nad nanocząsteczkami i nanotechnologią w celu kontroli pogody i wytwarzania inteligentnej mgły. Kolejne projekty, choć nie ma na to dowodów, również mogły posłużyć do np. testów jonizacji atmosfery, jak  sławetny HAARP, który teoretycznie mógł w sztuczny sposób jonizować atmosferę i odtwarzać naturalne warunki burzowe, w których powietrze ciepłe zjonizowane dodatnio styka się z zimnym zjonizowanym ujemnie i powstają burze z wyładowaniami atmosferycznymi, czy chemtrials, który może służyć do siania chmur i testowania nanocząsteczek i inteligentnej mgły.

NOAA (Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna) wydała badania i wytyczne do walki z huraganami, jak np. używanie laserów w celu doprowadzenia do wyładowania różnicy potencjałów i zlikwidowania zjawiska piorunów, czy używanie ciekłego azotu w celu odebrania mocy cieplnej huraganom.

Według dostępnych danych obecnie 24 państwa są zdolne do manipulowania zjawiskami atmosferycznymi i pogodą, i stosują je przynajmniej na potrzeby rolnictwa. Rosja nie pozostaje w tyle i nawet oferuje odpłatne usługi zmiany pogody, jak podaje Biuro Techniczne i Innowacji Federacji Rosyjskiej.

Chiny oskarżają o sterowanie pogodą USA, Stany Zjednoczone za ostrą zimę i samochody skute w tafli winią Rosję, Iran oskarża o manipulowanie pogodą Izrael. Nawet w Irlandii lato, jakiego jeszcze nigdy tu nie było, tak słoneczne i bezlitosne, do tego stopnia, że wypaliło nie tylko trawy, ale i warzywa na wiór, i „krainie deszczowców" grozi z suszy brak wody pitnej. W krainie wiecznych lodów zaś temperatura spadła do rekordowych —98 stopni, a oddech zaczął zabijać, bo przy takiej temperaturze płuca zaczynają krwawić.

Czy te wszystkie odstępstwa od normy dzieją się same, czy jednak mamy do czynienia z wojną klimatyczną na masową skalę, która poprzedza prawdziwy konflikt zbrojny?

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  http://globalne-archiwum.pl/haarp-i-kontrola-pogody-zostaly-potwierdzone-przez-amerykanskiego-urzednika-panstwowego/ Pozdrawiam.
 • Ach nie!? To smugi chemiczne już nie są teorią spiskową?
  Coś podobnego!

  https://geoengineering.environment.harvard.edu/geoengineering
  https://geoengineering.environment.harvard.edu/projects
 • Rosyjscy producenci smartfonów
  W Rosji istnieje wiele firm działających na rynku smartfonów. Niektóre z nich mają tylko rosyjski brand, inne są w pełni rozwinięte. Istnieje powszechne nieporozumienie, że jeśli wszystko dzieje się w Chinach , to nie można uznać tych wydarzeń za rosyjskie. Należy jednak zauważyć, że światowi liderzy na rynku smartfonów - Apple ( USA ) i Samsung ( Korea Południowa ) - również wykorzystują możliwości chińskich fabryk. Rosja nie jest gorsza od nich.
  DEXP należy do holdingu DNS i znajduje się we Władywostoku. Firma zatrudnia kilkudziesięciu programistów i inżynierów, którzy zajmują się przeprojektowywaniem chińskich smartfonów na rynek rosyjski. Główny nacisk kładzie DEXP na produkcję telefonów o dużej pojemności baterii.
  Firma znana jest z agresywnej polityki reklamowej. Co oczywiście wpłynęło pozytywnie na sprzedaż smartfonów opracowanych przez nią. Explay regularnie idzie do 3-4 miejsca na sprzedaż gadżetów w Rosji, ustępując tylko Apple i Samsungowi .
  W 2016 roku Explay został sprzedany firmie Fly , brytyjsko-rosyjskiemu producentowi telefonów komórkowych.
  Urządzenia Highscreen zdobyły godne miejsce na rynku elektroniki w Rosji i zdobyły lojalnych fanów marki wśród konsumentów. Począwszy od firmy zajmującej się przebudową chińskich smartfonów, firma wkrótce zaczęła wydawać własne projekty. Firma obstawia na rynku niskobudżetowe smartfony, a także smartfony o wyjątkowo wysokiej energochłonności. Ze względu na punktowe podejście do odbiorców, praktyczność i pracę nad marką, a nie sprzedaż, firmie udało się zdobyć miłość dużej części rosyjskich nabywców. W rankingu PC Magazine Russian Edition, Highscreen wraz z Apple , Nokia i ASUS zajął drugie miejsce po Samsungu.
  https://ruxpert.ru/%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8_%D1%81%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2
 • @fretka 06:54:38
  Najsłynniejszy rosyjski smartfon, który nie uzasadniał jednak pokładanych w nim nadziei. YotaPhone 2 został ustawiony jako smartfon z osobowością. Smartfony wyróżniają się niezwykłym rozwiązaniem technologicznym - drugim ekranem opartym na tuszu elektronicznym. Do tego telefonu przyznano nawet kilka zagranicznych nagród. Jednak kupujący nie docenili oryginalności rozwoju. Przez dwa lata na świecie sprzedał nieco mniej niż 100 tysięcy YotaPhone .
  Rozumiem, nie miał tak agresywnej polityki reklamowej jak Apple z ich badziewiastym iPhonem za który trzeba wydać majątek i odstać w kolejce.
  https://www.pcworld.pl/news/Apple-wymienia-wadliwe-iPhone-y-5S-Chodzi-o-usterke-fabryczna-baterii,392928.html
  http://www.komputerswiat.pl/nowosci/smartfony/2016/49/apple-ujawnia-co-spowodowalo-problemy-z-bateriami-w-smartfonach-iphone-6s.aspx
 • @fretka 07:10:59
  Ale za to ma łodzie podwodne atomowe naszpikowane najlepszą elektroniką zaawansowaną technologicznie. A smartfony niech robią cieniasy.
 • @fretka 07:16:54
  Robienie własnych smartfonów (i mikroprocesorów) jest ważne do chronienia swojej suwerenności tak jak własne łodzie podwodne. Nawet jeśli nie dorównują jakością konkurencji.
 • Autor
  temat interesujący i nadzwyczaj tajemniczy. Swego czasu za manipulowanie pogodą (min) obwiniano system HAARP

  z obserwacji własnych: w zaszłym roku odniosłem wrażenia, że znikły z nieba smugi chemitrails - i rok był raczej typowy dla tej szerokości geograficznej nieprzesadnie gorący, dużo deszczów. Anomalią były tornada - ale do tego musimy się przyzwyczajać - zmiany temperatury ziemi są faktem - jedynie najbardziej czerstwi intelektualnie rodacy nadal utrzymują, że z ziemią można zrobić wszystko, zanieczyszczać bez granic - a nie ma to na nią żadnego wpływu. To taka odmiana PSLowca na fotelu ministra środowiska (swoisty oksymoron).

  zaś w tym roku - wracając do wątku głównego -smugi, a jakże, są - choć wydaje się że powstają dyskretniej - w nocy, lub nad ranem. I jaką suszę mamy, to wiemy, ziemia wyschła na kamień
 • fretka i Pedant
  Wiele trolli już widziałam w akcji, ale tak bezczelnego trollingu, jaki ofstawiacie pod tym wpisem - nigdy.
 • @Andrzej Tokarski 07:42:09
  Smugi powstają dyskretniej, bo coraz więcej ludzi je dostrzega. Poza tym opracowali nową metodę - przerywane smugi, a nie w linii ciągłej, które potem bardziej przypominają naturalne chmury. Co jest najlepszym dowodem na to, że nie jest to para wodna, co nam usiłują wmówić, nie mówiąc już o tym, ze smugi są o wiele za nisko niż te z pary wodnej, podobnie jak chmury pierzaste, które w naturze występują bardzo rzadko i są kryształkami lodu, a nie parą wodną, na wysokości 10-12 km, a nie na wysokości chmur kłębiastych, jak te sztuczne po chemtrails.

  Tutaj, gdzie mieszkam, koło Montrealu jest w kratkę, ale atak trwa nieprzerwanie, od lat. Kilka dni ładnej pogody (1-3), potem smugi i pochmurno, potem pada bardzo drobny deszcz, taka trochę grubsza mgła i dopiero potem opady deszczu. Często po deszczu np.liscie na gałęzi drzew usychają, a w następnym roku już nie rosną, albo bardzo małe. Po kilku latach usycha gałąź, albo całe drzewa. Wiele drzew usycha, wiele już uschło, a młode drzewa się zazwyczaj nie przyjmują. Ale oczywiście nic się nie dzieje.

  Smugi niszczą ozon i słońce, które nie jest już żółte, a białe, parzy niemiłosiernie. Ludzie dostają poparzeń, rośliny usychają, znaki drogowe, które wytrzymały lata, odbarwiają się na słońcu, (a czasami topią, szczególnie w USA, gdzie jest o wiele goręcej.) Przestałam wystawiać na dwór rośliny doniczkowe, tak jak to czyniłam w lecie, bo albo usychają po toksycznym deszczu, albo słońce spała je na wiór.

  Podejrzewam, że uprawy rolne też mają się nienajlepiej w tym toksycznym środowisku. Dodać do tego susze, gradobicia, długotrwałe mrozy i przymrozki, opady śniegu w lipcu (Kolumbia Brytyjska) i regionach, gdzie śnieg nie występuje (Afryką), powodzie, tornada - zapowiadają się poważne niedostatki żywności w skali całego świata. Ale to oczywiście tylko majaczenia zwariowanych zwolenników teorii spiskowych, nieprawdaż?
 • Podsyłam artykulik
  https://medium.com/s/futurehuman/survival-of-the-richest-9ef6cddd0cc1

  Kilku miliarderów wynajmuje specjalistę, by dowiedzieć się jak zabezpieczyć się na przyszłość przed nieuchronną katastrofą (pandemia, wojna atomowa, katastrofa ekologiczna, wojna domowa, prawdziwy kryzys gospodarczy). Jest kilka ciekawostek: miliarderzy są przekonani, że COŚ się niechybnie wydarzy, że zabrnęliśmy (ludzkość, lub wydarzenia) za daleko by cokolwiek zmienić. Pomimo statusu miliardera są przekonani o swojej bezsilności w kreowaniu wydarzeń na świecie, czy generalnie w tworzenie tego świata.
 • @Lotna 15:43:51
  U nas na razie dyskretniej nie powstają, ale rzeczywiście są inne niż jeszcze dwa lata temu, rozłażą się w chmury bardziej podobno do naturalnych. Są dni, że niebo jest pokratkowane masakrycznie, czasem latają tylko rano i dość późno wieczorem, dlaczego tak ? W maju mieli trochę przerwy, zwróciliśmy (cała rodzina obserwuje) uwagę, że w najbardziej upalne dni nie latali. A kto za to płaci, przecież koszty są przeogromne.
 • @Lotna 15:43:51
  no jest coś na rzeczy - aleja prowadząca do bramy jest u mnie cała w spadłych zeschłych liściach - a jest przecież środek lata 11.07...
 • Samoloty robiące szóstki na niebie
  Taka ładna szóstka, która sama sfilmowałem z kuchennego balkonu, latem 2016 roku. Pierwsza szóstka była nad drzewem po lewej, trzeciej nie widziałam; rozpłynęły się bardzo szybko. (Muzykę dodał Aquarius.)
  https://m.youtube.com/watch?v=5FVFxI90iIo
 • Dlaczego ludzie boja sie uznac istnienie Stworzyciela
  Czy drzewo lub inna roslina nie obdarzona inteligencja moze sie uczyc?Czy tez ma wprowadzony program w zapisie DNA pozwalajacy na interakcje ze srodowiskiem?
  Ile lat zajeloby malpie przetlumaczenie np.Hamleta na jezyk chinski?Zapewne tyle ile ewolucji wytworzenie oka I wpisanie jego do kodu genetycznego jednym aktem I to u dwojgaosobnikow jednoczesnie.Czyli nigdy
 • @Herkules 04:40:44
  "Czy tez ma wprowadzony program w zapisie DNA..."

  Czy Stwórca mógł się bawić czym tak przyziemnym jak DNA? ;-)

  Pozdro!
 • @Lotna 19:38:31
  Ciekawe co za idioci robią takie znaki na niebie. Trzeba być niespełna rozumu, żeby odwalać takie - nomen-omen - numery :-(
  Zawsze myślałem, że piloci to elita...
  Załamka
 • @Lotna 23:50:11
  Do tej pory , o ile sobie przypominam to Pan Jeznach był daleki od uznawania takich różnych teorii dla nas oczywistych za fakt .
 • @Andrzej Tokarski 07:42:09
  Też zauważyłem, że w zeszłym roku smugi były nieco inne, takie mniej agresywne w wyrazie. Sądzę, że zmienili ich skład chemiczny.
 • @Jasiek 08:33:35
  Dlaczego tak uważasz? Myślę, że to nawet nie była kpina, że oni chcą, aby ludzie się zorientowali. W końcu oni też nie należą do „klubu”. Mają rodziny, dzieci. Ponoć jest niedostatek pilotów, choć pensje są całkiem niezłe. Czasem różne rzeczy wypisują, choć naocznie widziałam tylko te szóstki. Sęk w tym, że niewiele ludzi patrzy w ńiebo, a wielu tych, co patrzy - tylko patrzy, ale nie widzi.
 • @zadziwiony 09:05:41
  :)
  Panta rhei...!
 • Tajemniczy kataklizm przyrodniczy w Parku na Zdrowiu w Łodzi , czy też test broni elektromagnetycznej HARRP ?
  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/12/tajemniczy-kataklizm-przyrodniczy-w.html

  Witam Panie Bogusławie i pozdrawiam . Coś Pana nie widzę na NEonie24, gdzie i ja ostatnio rzadko bywam ? Proszę o info do mnie : detektywjarzynski@gmail.com

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930