Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Polska jest kolonią USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Ronald Lasecki na łamach Xportalu komentuje haniebny serwilizm PiS-u i Sejmu oraz podległość wobec USA

Georgette Mosbacher, ambasador USA w Warszawie

 

7 czerwca PiS doprowadził do zwołania jednodniowego posiedzenia Sejmu w środku wakacji, licząc zapewne na nieobecność części posłów i uniknięcie w związku z tym debaty sejmowej, po czym w ciągu dwóch godzin doprowadził do przyjęcia ustawy znoszącej karalność za przypisywanie narodowi polskiemu nazistowskich zbrodni na Żydach. Usunięte zostały art. 55a i 55b dodane w noweli z 26 stycznia br. do ustawy o IPN. Nowela przeszła bez debaty i pracy w komisjach oraz bez poprawek i dyskusji w Senacie. Jeszcze tego samego dnia podpisał ją prezydent. Wieczorem premier Morawiecki wystąpił na wspólnej konferencji z premierem Izraela.

W podobnym trybie pracowały jedynie sejm „niemy” z 1717 r. i sejmy rozbiorowe z lat 1773 i 1793. Skojarzenia z nimi są jak najbardziej znaczące, bo oto otrzymaliśmy niezbity dowód, że Polska pod rządami PiS nie jest państwem niepodległym, lecz kolonią Stanów Zjednoczonych AP.

Dla świadomych politycznie obserwatorów było to już oczywiste dużo wcześniej, jak choćby wtedy, gdy 6 czerwca dowiedzieliśmy się, że akredytowana później przez prezydenta Dudę jako ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, zapowiedziała na przesłuchaniu w Kongresie USA monitorowanie i ingerencję w polski proces ustawodawczy. Miarą upodlenia Polski przed Waszyngtonem była też niesławna wizyta Andrzeja Dudy w Stanach 16-21 maja, gdy prezydent Polski zdecydował się spotkać z burmistrzem Jersey City, otwarcie okazującym wcześniej swą pogardę dla naszego kraju.

28 maja ujawniona została z kolei informacja, która w każdym normalnym kraju wywołałaby aferę polityczną i dochodzenie w sprawie działalności obcej agentury wpływu. Wyszło mianowicie na jaw, że rząd PiS oferował USA 2 mld. dolarów za rozmieszczenie na terytorium naszego kraju na stałe amerykańskiej dywizji pancernej. Stosowne rekomendacje przygotowali doradca Macierewicza Bolesław Piasecki i grupa oficerów Wojska Polskiego. Przypomina to starania prostytutki, która chciałaby płacić klientowi, by ten ją wychędożył.

Nie zapominajmy również, że przedstawione przez prezydenta Dudę pytania do proponowanego referendum zawierały również to dotyczące wpisania do Konstytucji członkostwa Polski w NATO. Nawet w czasach PRL przynależność naszego kraju do Układu Warszawskiego i RWPG nie była gwarantowana konstytucyjnie. Choć nie należy zapominać, że o rozmieszczenie na terytorium III RP amerykańskich wojsk zabiegała wcześniej zgodnie cała rządząca w naszym kraju oligarchia polityczna, to jednak bezpośrednia odpowiedzialność za sprowadzenie do naszego kraju pierwszych po 1993 r. obcych sił zbrojnych spada na PiS.

PiS jest zatem partią zdrady narodowej. Jej skrót powinno się obecnie rozwijać jako „Pachołki i Sprzedawczyki”. Ten drugi człon uzasadniony jest podpisaniem również 27 czerwca umowy pomiędzy PGNiG z jednej, a amerykańskimi Port Arthur LNG i Venture Global LNG z drugiej strony, na dostawy do Polski po 2 mln. ton gazu skroplonego przez każdy z nich. Nie ujawniono przy tym ceny amerykańskiego gazu, zatem należy przypuszczać, że będzie on droższy od gazu rosyjskiego. Daliśmy się więc politycznie poniżyć USA, po to by mogły nas one okradać. Oto „polityka wstawania z kolan” w wykonaniu neokonserwatywnej kliki Kaczyńskiego.

Walka o „podmiotowość” w wykonaniu PiS nie jest bowiem walką o podmiotowość Polski. To walka o podmiotowość amerykańskiej „wschodniej flanki NATO” wobec Rosji i Niemiec. Tyle, że to nie Rosja decyduje dziś, jak mamy urządzać nasze sądownictwo, jak prowadzić naszą politykę historyczną, ani od kogo i za ile kupować gaz. To również nie Rosja utrzymuje na naszym terytorium swoje wojska, ani nie Rosja stworzyła w Wojsku Polskim agenturę wpływu lobbującą na rzecz opłacania przez Polskę kolejnych amerykańskich baz. To również nie rosyjski lecz amerykański ambasador każdorazowo wyraża solidarność z demonstracjami zboczeńców na ulicach polskich miast. Polskiej niepodległości i tożsamości zagraża dziś nie Rosja, lecz Stany Zjednoczone. Agenturą polityczną tych ostatnich jest zaś rządząca partia PiS.

 

 

KOMENTARZE

 • Prawda oburza wielu...
  Zaraz pojawi się tutaj AgnieszkaS postawi pałę i napisze, że NEON jest ruso-germano-filski.

  http://i67.tinypic.com/ezjyte.jpg
 • @Robik 14:50:18
  Bardzo głęboka "mądrość" tego Orwella.
  Jest ponad czasowy .. w tym sensie że on opisywał żydowski totalitaryzm w ZSRR a dzisiaj mamy identyczny żydowski totalitaryzm na tzw zachodzie.

  Po oczach bije wspólny mianownik.
 • Czy może być inaczej,
  jeśli obecni pełnię władzy ma partia będąca przedstawicielem USA i Izraela na Polskę? PO to przedstawiciel zachodnich koncernów na Polskę. PIS wyróżnia się od PO tylko znacząco większym poziomem złodziejstwa. Po 8 latach postu rzucili się na koryto jak wygłodniałe prosiaki, przez 2 lata przytulili w formie nagrod 12x więcej niż PO-PSL.

  Nigdy nie byłem za totalnymi zmianami pry zmianie rządów, ale z tego co widzę, to trzeba będzie siekierą od koryta odcinać i żywym ogniem wypalać.
 • @Zawisza Niebieski co tak półgębkiem ?
  trzeba głośno,wyraźnie i gdy tylko to możliwe cytować oficjalne dane.(żeby nie było że roznosi się jakieś plotki z internetu )

  // przez 2 lata przytulili w formie nagrod 12x więcej niż PO-PSL. ///

  "Rząd Prawa i Sprawiedliwości w 2017 roku wypłacił sobie dwanaście razy wyższe nagrody niż rząd PO-PSL w latach 2014-2015. To wynik analizy Najwyższej Izby Kontroli"
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nik-nagrody-rzadu-pis-dwanascie-razy-wyzsze-niz-za-czasow-po-psl/lyw5btv

  Jeśli zważyć że władzę wzięli pod najszczytniejszymi patriotycznymi hasłami to trzeba stwierdzić że wyjątkowo odrażające kreatury !!!
 • @ikulalibal 16:35:48
  Może rzeczywiście zastosowałem pewien nadmierny skrót myślowy ale nie zmienia to faktu, że wartości są porażające. Po 8 latach postu dorwali się do koryta i zachowują się jak wygłodniałe wieprze. A takich spraw jest wiele, choćby afera Tadeusza R. To się nadaje na komisję parlamentarną, by pokazać mechanizmy, zmiany do kilka miesięcy prezesów dużych spółek skarbu państw, i wypłacane im odprawy. Sumy wypłacane pod przykrywką reklamy Jaki doelowy klient ma Ministerstwo Technologii i Przedsiębiorczości w mediach Tadeusza R. by wydać na reklamę w ND 250 tys zł? Wyłapać te wszystkie afery, osądzić te odażające kreatury będzi wymagało dużego wysiłku.
 • Prostytutki
  "Pachołki i Sprzedawczyki" jest OK, ale "Prostytutki i Skur***yny" pasuje poniekąd bardziej.
 • Małpiszon Made in USA
  Z reguły nie wypowiadam się na temat wyglądu, ale tym razem muszę, bo Żorżetta wygląda jak nie przymierzając maszkaron wypuszczony z chińskiego cyrku.
  I kto to w ogóle, do Polski wpuścił.
 • @ikulalibal 16:35:48
  Wiadomości onet to źródło prawdy, samej prawdy i jak to mówią gówno prawdy.
  Czy to nie Onet został kupiony przez Niemców?
 • @Oświat 18:46:06
  Przepraszam ale zwracam uwagę że owym "źródłem prawdy" jest raport NIK i onet nie ma tu nic do rzeczy
  Proszę przeczytać jeszcze raz,tym razem ze zrozumieniem:

  " Rząd Prawa i Sprawiedliwości w 2017 roku wypłacił sobie dwanaście razy wyższe nagrody niż rząd PO-PSL w latach 2014-2015. To wynik analizy Najwyższej Izby Kontroli "
 • @ikulalibal 19:01:30
  To wynik analizy Najwyższej Izby Kontroli"
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nik-nagrody-rzadu-pis-dwanascie-razy-wyzsze-niz-za-czasow-po-psl/lyw5btv
  Wynik analizy za czasów PO-PSL?
  Czy dane finasowe?
  Dlaczego nie dane finansowe. Sam bym sobie zanalizował
  No i w koncu podaj mi dane NIK a nie wiadomosci Onet-u
 • @Oświat 19:56:43 Dojna Zmiana
  Wyniki kontroli NIK znalazły się w ponad 400-stronicowym dokumencie pt. „Analiza wykonania budżetu państwa i założeń polityki pieniężnej w 2017 r.”, który właśnie trafił do Sejmu. To doroczne sprawozdanie NIK z realizacji przez rząd budżetu, dające posłom podstawę do głosowania nad absolutorium dla rządu. Sejm zajmie się nim prawdopodobnie na najbliższym posiedzeniu, rozpoczynającym się 3 lipca.

  podaję za :
  https://adnovumteam.wordpress.com/2018/07/03/wojna-domowa-na-ukrainie-3-07-2018r-1122-dzien-od-nowego-rozejmu/#more-111768
 • @Oscar 15:38:46
  Magdalenka, okrągły stół, nocna zmiana (lustracja), co jeszcze poszło nie tak, że mamy taki obrazki. Chazarokomuna się ustawiła, postchazarokomuna czerpała garściami i nie chce zrywać starych "dobrych" układów. Oto skutki braku lustracji w sądach, służbach, na uniwersytetach. To będzie się ciągnęło jeszcze wiele lat. Wybory tuż tuż. Mam nadzieję większość wyborców przejdzie na jasną stronę. Wewnętrzny nasz okupant od 1944 ma bardzo dobre przełożenie na USA. Tak to się zazębia, okupacja wewnętrzna i coraz bardziej widoczna okupacja zewnętrza, aż do stacjonowania tu wojsk z metropolii. To USA żyruje Okrągły Stół pod postacią gwarancji z 1987 dla WSW-WSI. Im tak wygodnie, mieć karaibską republikę bananową nad Wisłą. Jak Dominikanę ery Trujillo.
 • @kula Lis 67 10:35:36
  "Magdalenka, okrągły stół, nocna zmiana (lustracja), co jeszcze poszło nie tak, że mamy taki obrazki"

  Obrazek dedykowany Panu:

  http://46bah7dkfu-flywheel.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2016/11/okragly-stol-lech-walesa-lech-kaczynski-jacek-kuron%CC%81-fot-aleksander-jalosinski-forum-620x360.jpeg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031