Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Triumf Izraela, złość Ukrainy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Dawid Blum na łamach rosyjskiego Sputnika o reakcji Kijowa na zmianę ustawy o IPN

 

„Czy Polakom brakuje rozumu?” - pyta retorycznie szef ukraińskiego IPN, rozżalony faktem, że polski Sejm nie wykreślił zapisu o ukraińskim nacjonalizmie ze znowelizowanej ustawy o IPN. Inne ukraińskie media również nie kryją oburzenia na Polaków.Wołodymyr Wjatrowycz  uważa, że polscy parlamentarzyści „popełnili błąd", który teraz „powinni naprawić" — i ma nadzieję, że „starczy im do tego rozumu".

„Dobrze, że polscy parlamentarzyści zademonstrowali zdolność zauważyć swoje błędy, przyznać się do nich, a nawet je naprawić. Oczekujemy, że okazanego rozumu i determinacji starczy do tego, aby poprawić inne absurdalne przepisy ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej dotyczące ukraińskiego nacjonalizmu. Jestem przekonany, że Ukraina powinna kontynuować wysiłki w tym kierunku, aby te zmiany jednak zostały podjęte” — tak szef ukraińskiego IPN, znany „lachożerca”, skomentował dla portalu UNN doniesienia o korekcie, przeprowadzonej z prędkością światła.

Powrócił też oczywiście do swojej standardowej retoryki o tym, że dialog pomiędzy polskimi i ukraińskimi historykami na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej nie jest nadal możliwy: — Ustawa faktycznie zatrzymuje tę dyskusję. Ponadto, przewiduje jakieś sankcje karne, w tym trzy lata więzienia za negowanie tego, co ustawa nazywa przestępstwem ukraińskich nacjonalistów.

Również prawnik Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Serhij Riabczenko w wywiadzie dla internetowej telewizji Kanał24 sarkał na zmiany w ustawie i przekonywał, że przynosi ona ze sobą „niejasne sformułowania i potencjalne problemy z interpretacją grupy odpowiedzialnej za zbrodnie".

Tymczasem komentatorzy z portalu Ukraińska Prawda skupili się na postaci prezydenta Andrzeja Dudy i na tym, że to on sam postanowił wcześniej o odesłaniu ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Portal przypomniał, że wątpliwości prezydenta RP wzbudziły terminy „ukraińscy nacjonaliści" oraz „Małopolska Wschodnia" — i domagał się ich dookreślenia, zaś teraz te nieścisłości nagle przestały mu przeszkadzać.

Europejska Prawda podała zaś, że polski parlament „wprost przyznał się do pomyłki" i domaga się skorygowania „absurdalnych przepisów". Podziela zdanie Wjatrowycza o potrzebie dalszych zmian w ustawie. Wątpliwe jednak, aby parlamentarzyści się ugięli.

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, była ambasador RP w Moskwie, podchodzi do ukraińskiego gniewu nadzwyczaj wyrozumiale. W ustawie o IPN nacjonalizm ukraiński został zrównany z niemieckim nazizmem i komunizmem, a zbrodnie UPA ze zbrodniami nazistowskimi — powiedziała w rozmowie z „Gazetą Wyborczą". — Ukraińcy również popełniają błędy. Przyjęli ustawy gloryfikujące zbrodniarzy, ale ich złe ustawy nie powinny być usprawiedliwieniem dla naszych złych ustaw. A zapisy dotyczące Ukrainy w ustawie o IPN są złe z punktu widzenia historycznego i prawnego. To, co oburzyło Ukraińców, to postawienie ich w negatywnym świetle przez kraj deklarujący się jako ich strategiczny sojusznik. (…) Stosunki polsko-ukraińskie są najgorsze od początku powstania niezależnego państwa ukraińskiego. Nie jest to wynik wyłącznie nowelizacji ustawy o IPN, lecz sekwencji działań, za które odpowiedzialna jest nie tylko strona polska, ale też strona ukraińska. Odpowiedzialni jesteśmy jednak za to, co my robimy. Uważam, że wycofanie się z niektórych najgorszych zapisów ustawy o IPN nie zostało wykorzystane do poprawy relacji polsko-ukraińskich.

W jednym Ukraińcy mają rację: Polska zrobiła dokładnie to, czego domagał się od niej potężniejszy amerykański sojusznik, natomiast resztę zlekceważyła. Natomiast trudno dyskutować z faktem, że zbrodnia wołyńska powinna trafić do katalogu zbrodni przeciwko narodowi polskiemu.

 

KOMENTARZE

 • Szczera współpraca między żydo-reżimami IIIRP i Ukrainy
  trwa w najlepsze. Natomiast polityka obydwu reżimów dokłada wszelkich starań w budowie wzajemnej nienawiści między Polakami i Ukraińcami, między Słowianami - ta polityka liczy sobie kilka stuleci.

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/136748,polacy-ukraincy-slowianie-kto-miedzy-nas-sieje-nienawisc
 • Jak zwykle dla Pana 5*.Normalka.Dzis mialem sensacje w domu.
  Po sumie moj proboszcz uscisnal mi reke jak zwykle bo w USA ksieza musza dziekowac ludziom za to, ze do kosciola raczyli przyjsc i powiedzial : "o 2giej bede u Ciebie z goscem, to jest niespodzianka". Myslalem , ze o ksiedza z Indii chodzi co zbiera dzieci nowonarodzone po krzakach, ktore rodzicom sie nie podobaja i je tam wyrzucaja.
  Dzis bylo inaczej. Michal Pater, gwiazda Youtube, Misza, mlody czlowiek, ktory objechal swiat autostopem a szczegolnie Syberie nie majac pieniedzy. "Autostopem na koniec swiata" pokazal mi sie na zywo. Gosc kapitalny. Zjadl zupe pomidorowa i pognali do Colorado. Ciekawe zjawisko jest , ze ja nie znajac tego goscia zakochalem sie w jego wideo i marzylem by sie z nim spotkac bo sam jezdzilem autostopem gdy Karin Stanek spiewala:Autostop, dalej hop".Moje marzenie sie spelnilo, spotkalem Misze. Jeszcze jest 1 taki w Polsce : Faza. Jak przyjedzie do mego miasta to?....Zwatpie wtedy? Nie zwatpie. Myslami mozna kierowac tak , ze mozna gory przenosic-biblia mowi.
 • Za 2 dni będzie rocznica śmierci lwowskich Profesorów, elity naukowej i intelektualnej Polski!
  http://www.fronda.pl/blogi/prawda-o-nobliscie/czas-apokalipsy-kto-zamordowal-profesorow-lwowskich-wyzszych-uczelni,45316.html

  "Zbrodnia została popełniona 4 lipca 1941 roku, w której zginęło 45 profesorów lwowskich wyższych uczelni z profesorem Kazimierzem Bartlem - 5-cio krotnym premierem rządu II RP. Zbrodni dokonał ukraińsko - niemiecki batalion "Nachtigall" (Słowiki)

  W miejscu zbrodni gdzie istniał krzyż brzozowy postawiono skromny krzyż metalowy na niewielkim betonowym cokole, aby w terminie późniejszym, zamiast należytego upamiętnienia męczeństwa pomordowanych naukowców właściwym pomnikiem, wykonać tablice z wyrytymi nazwiskami pomordowanych profesorów, nie rozumiem dlaczego akuratnie w języku ukraińskim, współwykonawców mordu.

  Każdego roku odbywa się w tym miejscu krótkie nabożeństwo, po którym jako część oficjalną stanowią przemówienia. Nie ma wspomnień rodzin pomordowanych, nie istnieją groby straconych profesorów, jako, że w październiku 1943 roku nastąpiło spalenie zwłok.

  W 1943 roku na rozkaz Heinricha Himmlera utworzono specjalne brygady, których zadaniem było niszczenie śladów masowych morderstw oraz ostateczne likwidowanie obozów żydowskich.

  Do dzisiaj, nawet pracami historycznymi chroni się ukraińsko - niemiecki batalion "Nachtigall" wykonawców tego zbiorowego mordu dokonanego na 45 profesorach lwowskich wyższych uczelni."

  "Egzekucji profesorów lwowskich wyższych uczelni na Wzgórzach Wuleckich dokonali żołnierze ukraińsko-niemieckiego batalionu "Nachtigall" pod dowództwem faszysty i nacjonalisty ukraińskiego Romana Szuchewycza ("Tarasa Czuprynki").

  Roman Szuchewicz „wsławił się" m.in. strzałem w tył głowy w 1926 roku przy ulicy Zielonej we Lwowie wykonując swój wyrok śmierci na osobie kuratora ziemi lwowskiej Stanisława Sobińskiego.

  Stanisław Sobiński (ur. 12 czerwca 1872 w Złoczowie, zamordowany 19 października 1926 roku we Lwowie) – polski pedagog, społecznik, kurator okręgu szkolnego lwowskiego.

  „Taras Czuprynka" sprawował wówczas urząd referenta bojowego OUN-UPA. Był jednym z organizatorów zamachów na posła Tadeusza Hołówkę zamordowanego w Truskawcu w 1930 roku, Bronisława Pierackiego - Ministra Spraw Wewnętrznych, oraz szeregu policjantów."


  W kontekście tego i innych faktów,pan Wiatrowycz i reszta oczywiście maja rację, nie wolno mówić o zbrodniach ukraińskich nacjonalistów, bo pan Wiatrowycz i paru innych sobie tego nie życzy!!Tacy bohaterowie!!!
 • @trojanka 09:12:01
  Cyt://Stanisław Sobiński (ur. 12 czerwca 1872 w Złoczowie, zamordowany 19 października 1926 roku we Lwowie) – polski pedagog, społecznik, kurator okręgu szkolnego lwowskiego.//

  Warto znać przyczyny tej zbrodni i do czego powraca dzisiejsza polityka POPiS-owej bandy.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lex_Grabski

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Sobi%C5%84ski#%C5%BByciorys

  //Szybki przyrost ilości dzieci ukraińskich w Małopolsce spowodował, że już od września zaczną działać pierwsze klasy dwujęzyczne w Krakowie. Jako pierwsza nowy trend ma zainaugurować szkoła przy ul. Senatorskiej.

  Według szacunków w Krakowie mieszka obecnie 60-70 tys. Ukraińców.

  Kraków to kolejne miasto, które wprowadza zmiany związane z imigracją z Ukrainy. Także we Wrocławiu, gdzie może być ich nawet 100 tysięcy, padają propozycje zmian.

  Na zorganizowanym niedawno pierwszym ukraińskim forum – FORUM For Ukrainian Migrants – konsul honorowy Ukrainy w tym mieście, pan Grzegorz Dzik, mówił: Chciałbym, by drugim językiem, którym posługujemy się w komunikacji i udzielaniu informacji w stolicy Dolnego Śląska, był język ukraiński. Bariera komunikacyjna może bowiem naprawdę zamknąć komuś drogę do lepszego życia.

  Całkowicie popieram przywitanie ludzi z Ukrainy w ich języku, zwłaszcza w tych bramach Wrocławia jak dworzec PKP czy lotnisko – mówił Dzik.//
 • Cicho jedziesz dalej zajedziesz
  A nasi głupole dalej głośno i z przytupem jak ta krowa co to głośno ryczy ale mleka mało daje. Nie prościej nałożyć wierzbowe czy plastikowe plastry na grosowe plecki. W końcu mamy sprawnego i kompetentnego wielokrotnego samobójcę. Reszta ujadaczy natychmiast powstrzymałaby swe zapędy
 • @gnago 20:13:50
  Na UPAdlinę trzeba "głośno i z przytupem" do polskoJĘZYCZNYCH władz.

  A jak nie pomoże, to "kosy na sztorc". Dosłownie, no prawie.

  W końcu TU jest (jeszcze!) Polska, a nie UPAdlina ani Polin.
  Choć niektórzy (zdrajcy Narodu) się starają, by to uległo zmianie...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031