Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Triumf Izraela, złość Ukrainy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Dawid Blum na łamach rosyjskiego Sputnika o reakcji Kijowa na zmianę ustawy o IPN

 

„Czy Polakom brakuje rozumu?” - pyta retorycznie szef ukraińskiego IPN, rozżalony faktem, że polski Sejm nie wykreślił zapisu o ukraińskim nacjonalizmie ze znowelizowanej ustawy o IPN. Inne ukraińskie media również nie kryją oburzenia na Polaków.Wołodymyr Wjatrowycz  uważa, że polscy parlamentarzyści „popełnili błąd", który teraz „powinni naprawić" — i ma nadzieję, że „starczy im do tego rozumu".

„Dobrze, że polscy parlamentarzyści zademonstrowali zdolność zauważyć swoje błędy, przyznać się do nich, a nawet je naprawić. Oczekujemy, że okazanego rozumu i determinacji starczy do tego, aby poprawić inne absurdalne przepisy ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej dotyczące ukraińskiego nacjonalizmu. Jestem przekonany, że Ukraina powinna kontynuować wysiłki w tym kierunku, aby te zmiany jednak zostały podjęte” — tak szef ukraińskiego IPN, znany „lachożerca”, skomentował dla portalu UNN doniesienia o korekcie, przeprowadzonej z prędkością światła.

Powrócił też oczywiście do swojej standardowej retoryki o tym, że dialog pomiędzy polskimi i ukraińskimi historykami na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej nie jest nadal możliwy: — Ustawa faktycznie zatrzymuje tę dyskusję. Ponadto, przewiduje jakieś sankcje karne, w tym trzy lata więzienia za negowanie tego, co ustawa nazywa przestępstwem ukraińskich nacjonalistów.

Również prawnik Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Serhij Riabczenko w wywiadzie dla internetowej telewizji Kanał24 sarkał na zmiany w ustawie i przekonywał, że przynosi ona ze sobą „niejasne sformułowania i potencjalne problemy z interpretacją grupy odpowiedzialnej za zbrodnie".

Tymczasem komentatorzy z portalu Ukraińska Prawda skupili się na postaci prezydenta Andrzeja Dudy i na tym, że to on sam postanowił wcześniej o odesłaniu ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Portal przypomniał, że wątpliwości prezydenta RP wzbudziły terminy „ukraińscy nacjonaliści" oraz „Małopolska Wschodnia" — i domagał się ich dookreślenia, zaś teraz te nieścisłości nagle przestały mu przeszkadzać.

Europejska Prawda podała zaś, że polski parlament „wprost przyznał się do pomyłki" i domaga się skorygowania „absurdalnych przepisów". Podziela zdanie Wjatrowycza o potrzebie dalszych zmian w ustawie. Wątpliwe jednak, aby parlamentarzyści się ugięli.

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, była ambasador RP w Moskwie, podchodzi do ukraińskiego gniewu nadzwyczaj wyrozumiale. W ustawie o IPN nacjonalizm ukraiński został zrównany z niemieckim nazizmem i komunizmem, a zbrodnie UPA ze zbrodniami nazistowskimi — powiedziała w rozmowie z „Gazetą Wyborczą". — Ukraińcy również popełniają błędy. Przyjęli ustawy gloryfikujące zbrodniarzy, ale ich złe ustawy nie powinny być usprawiedliwieniem dla naszych złych ustaw. A zapisy dotyczące Ukrainy w ustawie o IPN są złe z punktu widzenia historycznego i prawnego. To, co oburzyło Ukraińców, to postawienie ich w negatywnym świetle przez kraj deklarujący się jako ich strategiczny sojusznik. (…) Stosunki polsko-ukraińskie są najgorsze od początku powstania niezależnego państwa ukraińskiego. Nie jest to wynik wyłącznie nowelizacji ustawy o IPN, lecz sekwencji działań, za które odpowiedzialna jest nie tylko strona polska, ale też strona ukraińska. Odpowiedzialni jesteśmy jednak za to, co my robimy. Uważam, że wycofanie się z niektórych najgorszych zapisów ustawy o IPN nie zostało wykorzystane do poprawy relacji polsko-ukraińskich.

W jednym Ukraińcy mają rację: Polska zrobiła dokładnie to, czego domagał się od niej potężniejszy amerykański sojusznik, natomiast resztę zlekceważyła. Natomiast trudno dyskutować z faktem, że zbrodnia wołyńska powinna trafić do katalogu zbrodni przeciwko narodowi polskiemu.

 

KOMENTARZE

 • Szczera współpraca między żydo-reżimami IIIRP i Ukrainy
  trwa w najlepsze. Natomiast polityka obydwu reżimów dokłada wszelkich starań w budowie wzajemnej nienawiści między Polakami i Ukraińcami, między Słowianami - ta polityka liczy sobie kilka stuleci.

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/136748,polacy-ukraincy-slowianie-kto-miedzy-nas-sieje-nienawisc
 • Jak zwykle dla Pana 5*.Normalka.Dzis mialem sensacje w domu.
  Po sumie moj proboszcz uscisnal mi reke jak zwykle bo w USA ksieza musza dziekowac ludziom za to, ze do kosciola raczyli przyjsc i powiedzial : "o 2giej bede u Ciebie z goscem, to jest niespodzianka". Myslalem , ze o ksiedza z Indii chodzi co zbiera dzieci nowonarodzone po krzakach, ktore rodzicom sie nie podobaja i je tam wyrzucaja.
  Dzis bylo inaczej. Michal Pater, gwiazda Youtube, Misza, mlody czlowiek, ktory objechal swiat autostopem a szczegolnie Syberie nie majac pieniedzy. "Autostopem na koniec swiata" pokazal mi sie na zywo. Gosc kapitalny. Zjadl zupe pomidorowa i pognali do Colorado. Ciekawe zjawisko jest , ze ja nie znajac tego goscia zakochalem sie w jego wideo i marzylem by sie z nim spotkac bo sam jezdzilem autostopem gdy Karin Stanek spiewala:Autostop, dalej hop".Moje marzenie sie spelnilo, spotkalem Misze. Jeszcze jest 1 taki w Polsce : Faza. Jak przyjedzie do mego miasta to?....Zwatpie wtedy? Nie zwatpie. Myslami mozna kierowac tak , ze mozna gory przenosic-biblia mowi.
 • Za 2 dni będzie rocznica śmierci lwowskich Profesorów, elity naukowej i intelektualnej Polski!
  http://www.fronda.pl/blogi/prawda-o-nobliscie/czas-apokalipsy-kto-zamordowal-profesorow-lwowskich-wyzszych-uczelni,45316.html

  "Zbrodnia została popełniona 4 lipca 1941 roku, w której zginęło 45 profesorów lwowskich wyższych uczelni z profesorem Kazimierzem Bartlem - 5-cio krotnym premierem rządu II RP. Zbrodni dokonał ukraińsko - niemiecki batalion "Nachtigall" (Słowiki)

  W miejscu zbrodni gdzie istniał krzyż brzozowy postawiono skromny krzyż metalowy na niewielkim betonowym cokole, aby w terminie późniejszym, zamiast należytego upamiętnienia męczeństwa pomordowanych naukowców właściwym pomnikiem, wykonać tablice z wyrytymi nazwiskami pomordowanych profesorów, nie rozumiem dlaczego akuratnie w języku ukraińskim, współwykonawców mordu.

  Każdego roku odbywa się w tym miejscu krótkie nabożeństwo, po którym jako część oficjalną stanowią przemówienia. Nie ma wspomnień rodzin pomordowanych, nie istnieją groby straconych profesorów, jako, że w październiku 1943 roku nastąpiło spalenie zwłok.

  W 1943 roku na rozkaz Heinricha Himmlera utworzono specjalne brygady, których zadaniem było niszczenie śladów masowych morderstw oraz ostateczne likwidowanie obozów żydowskich.

  Do dzisiaj, nawet pracami historycznymi chroni się ukraińsko - niemiecki batalion "Nachtigall" wykonawców tego zbiorowego mordu dokonanego na 45 profesorach lwowskich wyższych uczelni."

  "Egzekucji profesorów lwowskich wyższych uczelni na Wzgórzach Wuleckich dokonali żołnierze ukraińsko-niemieckiego batalionu "Nachtigall" pod dowództwem faszysty i nacjonalisty ukraińskiego Romana Szuchewycza ("Tarasa Czuprynki").

  Roman Szuchewicz „wsławił się" m.in. strzałem w tył głowy w 1926 roku przy ulicy Zielonej we Lwowie wykonując swój wyrok śmierci na osobie kuratora ziemi lwowskiej Stanisława Sobińskiego.

  Stanisław Sobiński (ur. 12 czerwca 1872 w Złoczowie, zamordowany 19 października 1926 roku we Lwowie) – polski pedagog, społecznik, kurator okręgu szkolnego lwowskiego.

  „Taras Czuprynka" sprawował wówczas urząd referenta bojowego OUN-UPA. Był jednym z organizatorów zamachów na posła Tadeusza Hołówkę zamordowanego w Truskawcu w 1930 roku, Bronisława Pierackiego - Ministra Spraw Wewnętrznych, oraz szeregu policjantów."


  W kontekście tego i innych faktów,pan Wiatrowycz i reszta oczywiście maja rację, nie wolno mówić o zbrodniach ukraińskich nacjonalistów, bo pan Wiatrowycz i paru innych sobie tego nie życzy!!Tacy bohaterowie!!!
 • @trojanka 09:12:01
  Cyt://Stanisław Sobiński (ur. 12 czerwca 1872 w Złoczowie, zamordowany 19 października 1926 roku we Lwowie) – polski pedagog, społecznik, kurator okręgu szkolnego lwowskiego.//

  Warto znać przyczyny tej zbrodni i do czego powraca dzisiejsza polityka POPiS-owej bandy.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lex_Grabski

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Sobi%C5%84ski#%C5%BByciorys

  //Szybki przyrost ilości dzieci ukraińskich w Małopolsce spowodował, że już od września zaczną działać pierwsze klasy dwujęzyczne w Krakowie. Jako pierwsza nowy trend ma zainaugurować szkoła przy ul. Senatorskiej.

  Według szacunków w Krakowie mieszka obecnie 60-70 tys. Ukraińców.

  Kraków to kolejne miasto, które wprowadza zmiany związane z imigracją z Ukrainy. Także we Wrocławiu, gdzie może być ich nawet 100 tysięcy, padają propozycje zmian.

  Na zorganizowanym niedawno pierwszym ukraińskim forum – FORUM For Ukrainian Migrants – konsul honorowy Ukrainy w tym mieście, pan Grzegorz Dzik, mówił: Chciałbym, by drugim językiem, którym posługujemy się w komunikacji i udzielaniu informacji w stolicy Dolnego Śląska, był język ukraiński. Bariera komunikacyjna może bowiem naprawdę zamknąć komuś drogę do lepszego życia.

  Całkowicie popieram przywitanie ludzi z Ukrainy w ich języku, zwłaszcza w tych bramach Wrocławia jak dworzec PKP czy lotnisko – mówił Dzik.//
 • Cicho jedziesz dalej zajedziesz
  A nasi głupole dalej głośno i z przytupem jak ta krowa co to głośno ryczy ale mleka mało daje. Nie prościej nałożyć wierzbowe czy plastikowe plastry na grosowe plecki. W końcu mamy sprawnego i kompetentnego wielokrotnego samobójcę. Reszta ujadaczy natychmiast powstrzymałaby swe zapędy
 • @gnago 20:13:50
  Na UPAdlinę trzeba "głośno i z przytupem" do polskoJĘZYCZNYCH władz.

  A jak nie pomoże, to "kosy na sztorc". Dosłownie, no prawie.

  W końcu TU jest (jeszcze!) Polska, a nie UPAdlina ani Polin.
  Choć niektórzy (zdrajcy Narodu) się starają, by to uległo zmianie...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930