Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

NYT krytykuje Trumpa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

THE NEW YORK TIMES: Ameryka prezydenta Trumpa staje się zagrożeniem dla reszty świata i samej siebie…

 

Donald Trump chce przekształcić USA w egoistyczny, nieuczciwy kraj bez bliskich przyjaciół, nieprzewidywalny, nie przestrzegający żadnych wypracowanych dotąd wartości. Jak pisze „The New York Times”, Ameryka Trumpa zagraża przyszłości i stabilności na świecie.

Gazeta pisze, że wszystkie materialne i niematerialne korzyści, wynikające ze stworzonego przez Amerykanów ładu globalnego, pomogły Stanom Zjednoczonym  stać się najbogatszym, najbezpieczniejszym i najbardziej szanowanym państwem w historii. Jednak aktualnie Trump wykorzystuje swoje prezydenckie prerogatywy, aby podważyć bezpieczeństwo osobiste swoich obywateli i wartości całego narodu.

Trump zaczął się kłócić z najbliższymi sojusznikami w ramach NATO, w tym ostatnio z premierem Kanady Justinem Trudeau. Ekipa Trumpa poinformowała Kanadyjczyka, że „wbił nóż w plecy Ameryce" po tym, jak w łagodnej formie próbował chronić swoją politykę handlową w zakresie importu produktów mlecznych.

A co się stanie, jeśli dojdzie do kolejnej tragedii, podobnej do tej z 11 września, i potrzebna będzie szybka pomoc Kanady w czymś więcej, niż kupnie mleka? Czy jest na świecie kraj, który nie chciałby, aby Kanada była jego sąsiadem? Prezydent USA – pisze NYT - nie potępił Rosji, ale jednocześnie psuje relacje ze wszystkimi sojusznikami, wraz z którymi Ameryka walczyła z nazizmem, komunizmem i radykalnym islamizmem przez ostatnie 70 lat. Czy czujecie się pewniej?— pisze „The New York Times".

Gazeta  dodaje, że Trump jest pierwszym prezydentem od 1941 roku, który nie wyznaczył swego doradcy naukowego. Stanowisko to powstało jeszcze podczas II wojny światowej, aby w Gabinecie Owalnym był ktoś, na kim można polegać w kwestiach technicznych — od wojny jądrowej po globalne epidemie.

Według Congressional Budget Office zmniejszenie podatku korporacyjnego i wydatki w wysokości 1,3 biliona dolarów, w tym zwiększenie budżetu na uzbrojenie, dorzucą kolejne około 2,6 biliona dolarów do długu publicznego na przyszłą dekadę. Zdaniem ekspertów nawet jeśli stopy procentowe będą rosnąć umiarkowanie, zgodnie z oczekiwaniami na najbliższe lata, wydatki dyskrecjonalne na odsetki od pożyczek w zasadzie nie pozostawią środków na rządowe programy zdrowotne i socjalne.

Połączcie to wszystko, a otrzymacie prezydenta, który za jednym zamachem zrywa wiele istniejących od dawna porozumień i relacji bez poważnych przyczyn eksperckich, a jedynie dlatego, aby zaspokoić swoje krótkoterminowe potrzeby, bazujące na jego niezrównoważonych i niekontrolowanych instynktach lub nienawiści do poprzedników. Czy nadal czujecie się pewnie?— podsumowuje amerykańska gazeta.    

The New York Times to jeden z najważniejszych amerykańskich dzienników o profilu liberalno-lewicowym, wychodzący w Nowym Jorku. Jest trzecią pod względem nakładu gazetą w Stanach Zjednoczonych, po USA Today i The Wall Street Journal. Jest własnością firmy The New York Times Company. Silnie związany z żydowsko-neokonserwatywnymi  kręgami wpływów.  

 

KOMENTARZE

  • Nic nowego.
    Neokoni swoje, Trump swoje.
  • @35stan 10:48:26
    W mojej opinii najważniejsza dla świata gra geopolityczna toczy się obecnie nie na linii Waszyngton-Moskwa, tylko na linii Waszyngton-Nowy Jork. Od rozstrzygnięcia tej partii gry zależą wszelkie dalsze ruchy.
    Pozdrawiam BJ

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031