Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Karlińska albo Piskorski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Jarosław Augustyniak o groteskowym akcie oskarżenia przeciw Mateuszowi Piskorskiemu

 


 Po dwóch latach, tak jak przewidywałem w wielu moich relacjach ze sprawy Mateusza Piskorskiego, prokuratura i tajne służby (ABW) nic na niego nie mają.Co oczywiście nie przeszkadza, by dobrze wszystkim znana ze złej strony prokurator, Anna Karlińska, wniosła wreszcie do sądu akt oskarżenia.

To na jej żądanie, w maju 2016 roku, uwięziono Mateusza Piskorskiego pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Chin, Rosji i Iraku. Do tej pory to jednak były tylko tzw. przecieki prasowe, będące zresztą przedmiotem moich nieustannych kpin. Bo jak tu się nie śmiać, gdy dochodzą nas wieści, że Karlińska, żądając kolejnego przedłużenia aresztu dla Piskorskiego, miała tupet argumentować przed sądem m.in. w ten sposób — „proszę spojrzeć jakie on ma poglądy!".

 

 

Groteskowe śledztwo już się zakończyło. Czy teraz czeka nas równie groteskowy proces? On też będzie „tajny". Może Państwa to zdziwi, ale mnie nie, bo mnie w naszym kraju już nic nie dziwi, że Karlińska po 2 latach w akcie oskarżenia wpisała to samo co było rzekomo podstawą aresztowania Piskorskiego na początku. Otóż jest to już na stronie Prokuratury Krajowej. Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji zamieścił oficjalną, a przez to chyba już poważną informację, że zakończono śledztwo i skierowano do sądu akt oskarżenia.

Już sam tytuł tej informacji na stronie prokuratury jest znaczący — „Akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi P. — przewodniczącemu partii Zmiana". Nie byłemu posłowi, nie sekretarzowi generalnemu ośrodka analityczno-badawczego „Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych", ale właśnie przewodniczącemu partii Zmiana. W ustach tej prokuratury, już samo to brzmi jak oskarżenie. I Karlińska zapewne nie odczuwa żadnego zażenowania, że przecież partia „Zmiana" istnieje niczym Polskie Państwo tylko teoretycznie. Formalnie nie ma takiej partii, ponieważ Karlińska, lub jakiś jej kumpel z prokuratury, postarali się, by sąd tej partii nie zarejestrował. Nie musieli się zresztą za bardzo starać, skoro sąd przyjął ich zarzuty przeciw rejestracji A było to m.in. to, że „Zmiana" używa w swym logo bieli i czerwieni, a te barwy wg tych ludzi, są zastrzeżone przez państwo. I sąd to łyknął. Czy Piskorski jest przewodniczącym partii „Zmiana" skoro takiej partii nie ma w rejestrze partii politycznych? Czy też tylko na potrzeby tego procesu prokurator twierdzi, że owszem jest!?

Przyjrzyjmy się bliżej temu aktowi oskarżenia. Jak niedorzeczny by nie był, to jest na nim pięczęć z orłem i podpis Rzeczpospolitej, więc już tylko z tego powodu wymaga choćby próby spojrzenia na niego bez uśmiechu. W tym tzw. akcie oskarżenia czytamy, że Piskorskiego Karlińska oskarża „o współpracę z chińskim i rosyjskim wywiadem". Z jakichś powodów zrezygnowano z oskarżenia o szpiegostwo na rzecz Bagdadu. Może coś ktoś Karlińskiej powiedział o Iraku i się zreflektowała, że zbyt grube nici będą jej potrzebne, a raczej jakiś sznur czy powróz, by z takiego absurdu coś mogła poszyć?

Co uszyła nasza "krawcowa"? Przedstawiła w akcie oskarżenia dwa zarzuty. Pierwszy „dotyczy brania udziału od 2009 roku do maja 2016 w działalności rosyjskiego wywiadu cywilnego Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) i Służby Wywiadu Zagranicznego (SWR), skierowanej przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej.". Podstawą prawną oskarżenia mają być przestępstwa przeciwko Wschodniej Flance NATO (w kk nazywanej jeszcze Rzeczpospolitą), artykuł 130 par 1., czyli o działaniu na rzecz obcego wywiadu na szkodę wspomnianej Rzeczpospolitej. Zaznacza się zbieg tego artykułu z art. 18 par 1, który mówi o formach popełnienia przestępstwa, a w tym paragrafie konkretnie o odpowiedzialności za własne czyny ale i za tzw. sprawstwo kierownicze, czyli kierowanie działaniami innych osób, którym zlecał zadania szpiegowskie, co tu może oznaczać, że był szefem siatki szpiegowskiej nękającej nasza Rzeczpospolitą. A wszystko to, wg prokuratury pozostaje w związku z art. 256 par. 1 kk, który z kolei mówi, że karalne jest propagowanie faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa i nawoływanie do nienawiści.

Ja tylko zauważę, że Piskorski nie mógł być w lesie na urodzinach Adolfa Hitlera, bo w tym czasie przebywał w więzieniu. Ale jakby tego było mało, to wszystko pozostaje jeszcze rzekomo w związku z art 65 par. 1, który mówi o zaostrzeniu odpowiedzialności w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa i takiej samej surowszej odpowiedzialności sprawcy, „który z popełnienia przestępstwa uczynił sobie stałe źródło dochodu lub popełnia przestępstwo działając w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa oraz wobec sprawcy przestępstwa o charakterze terrorystycznym". Całkiem możliwe, że prokurator doszła do wniosku, że pisze akt oskarżenia w warunkach recydywy. Z recydywą mamy do czynienia wtedy, gdy ktoś już siedział za takie samo lub podobne przestępstwo umyślne i znowu je popełnia przed upływem 5 lat. A przecież Piskorski już siedzi od dwóch lat w wiezieniu! Jest więc recydywistą! Ale, że to chodzi o ten sam czyn dwa lata temu? I, że jest zasada ne bis in idem (nie dwa razy za to samo)? Że musiałby być uprzednio skazany wyrokiem sądu na odsiadkę?

To nie wszystko, bo ta recydywa, czy też działanie jako herszt rosyjskich szpiegów pozostaje wg Karlińskiej jeszcze w związku z art. 49c pkt 3 ustawy z 27 czerwca 1997 roku o partiach politycznych, która mówi, że kto przekazuje partii politycznej albo przyjmuje w imieniu partii politycznej środki finansowe lub wartości niepieniężne z naruszeniem przepisów podlega grzywnie od 1000 do 100 000 złotych. Niestety prokuratura nie wyjaśnia, o jakie wartości pieniężne chodzi i na rzecz jakiej partii? Czy znów chodzi o nieistniejącą Zmianę, którą ponownie „zalegalizowano" na potrzeby tych wypocin?

Drugi czyn zarzucony Mateuszowi Piskorskiemu „dotyczy brania udziału w okresie od bliżej nieustalonej daty do 23 października 2015 roku w działalności wywiadu Chińskiej Republiki Ludowej, skierowanej przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. Chodzi o przestępstwo z art. 130 par. 1 kodeksu karnego."

Dalej dowiadujemy się, że oskarżony osiągał pokaźne korzyści majątkowe, a w toku tej całej farsy nazywanej śledztwem ustalono, że „Mateusz P., prowadząc zakrojoną na szeroką skalę działalność oraz wykorzystując swoją pozycję społeczną, zawodową i polityczną oraz kontakty wśród polityków i dziennikarzy krajowych i zagranicznych, oddziaływał na grupy społeczne w Polsce i za granicą. W Polsce i za granicą promował on cele polityczne Federacji Rosyjskiej. Próbując kształtować opinię publiczną poprzez prowokowanie antyukraińskiego nastawienia Polaków i antypolskiego nastawienia Ukraińców, dążył on między innymi do pogłębiania podziałów między Polakami i Ukraińcami i między Polską i Ukrainą." Za to płaciły mu rosyjskie służby.

A poza tym to wszystko nic, bo przecież wiadomo jakie on ma poglądy.

Karlińska jak zawsze działa na ostatnią chwilę i stosuje stara zasadę — co masz zrobić dziś, zrób jutro. Co masz zrobić jutro, nie rób wcale… napij się! Zobowiązana była złożyć akt oskarżenia do 20 kwietnia. I zrobiła to w ostatnim dniu. Sam Piskorski, któremu pod koniec pozwolono łaskawie zapoznać się z aktami sprawy, po ich przeczytaniu zażądał, by go Karlińska przesłuchała celem złożenia dodatkowych wyjaśnień. Karlińska odmówiła. Przecież nie będzie robić skreśleń w już tak ładnie elegancko poszytym akcie oskarżenia. Tak tak, tu jest Polska!

Co zrobi z tym sąd? Z tej części jawnej aktu oskarżenia, zarzutów, jakie czyni się Piskorskiemu, na pierwszy rzut oka widać, że nie zrobił niczego, co spełniałoby znamiona zarzucanych mu przestępstw. Co to znaczy „działanie przeciw Rzeczpospolitej"? Czy jest nim sprowadzenie do Polski amerykańskich żołdaków i oddanie im we władanie części naszej ziemi; tolerowanie w naszym kraju niemieckich i amerykańskich fundacji, które realizują tu cele swoich ojczyzn? Czy inna wizja państwa, polityki zagranicznej i racji stanu Rzeczpospolitej. Rzeczpospolitej, a nie tej władzy i jej interesów. Czy jest nim promowanie współpracy z naszymi wschodnimi sąsiadami, albo może popieranie idei budowy „Nowego Jedwabnego Szlaku", którą, przynajmniej werbalnie wspiera także ta władza? Gdzie jest zdefiniowana ta racja stanu i penalizacja innych poglądów? Gdzie demokracja i wolność słowa?

Jeśli sąd ma jeszcze jakieś resztki niezawisłości, ten akt oskarżenia powinien już na wstępie odrzucić. Chyba, że chce się okryć hańbą?

Do 7 maja Piskorski ma zasądzony areszt tymczasowy. Czy po zakończeniu śledztwa i wniesieniu aktu oskarżenia, gdy nie zachodzi już „obawa matactwa", opuści areszt i będzie odpowiadał z wolnej stopy? Zobaczymy. Na razie prokurator nie złożyła kolejnego wniosku o przedłużenie jego aresztowania, ale pewnie zrobi to w ostatniej chwili. Są jakieś nadzieje na sprawiedliwość, gdy ta koliduje z interesami amerykańskiego imperium? Tu, w Polsce? Moim zdaniem nie ma…

 

KOMENTARZE

 • @ Autor - 5*
  Karlińska jest oczywiście jakąś tam figurantką, której władze reżimu IIIŻydo-RP/Polin nakazały wykonanie zadania według ich zaleceń albo według zaleceń ich mocodawców z Waszyngtonu i Tel Aviwu. A o obowiązującym prawie rozmawiać oczywiście nie ma sensu, bo w żydowskich zachodnich reżimach wszystko dzieje się prawem kaduka.

  Mnie zastanawia jednak coś innego. Że i jakaś tam Karlińska i jej podobni i funkcjonariusze reżimu, kompletnie ignorują kwestię własnej przyszłości. A przecież jak uczy historia każdy reżim musi mieć swój koniec. Nie inaczej będzie z reżimem IIIŻydo-RP/Polin - i być może prędzej niż nam się wydaje. A koniec reżimu oznaczać będzie rozliczenie jego funkcjonariuszy i świadomych kolaborantów. Widocznie są zdecydowani ponieść konsekwencje.
 • @Rzeczpospolita 13:37:54
  To globalne żydostwo, oni nie widzą innej przyszłości jak tylko dominacja żydowska na świecie.

  Każdy kto działa wbrew ich linii politycznej to wróg.
  Takie absurdalne oskarżenia to forma terroryzmu, zastraszania....innych "wolnomyślicieli"

  To w sumie żydowski totalitaryzm tak mocno widoczny w czasach Stalinowskich gdy żydzi byli fundamentem władzy Stalina.
  Dzisiaj żydzi stanowią fundament władzy politycznej tzw Zachodu.

  Nazywanie tego zjawiska Stalinizmem jest o tyle nie na miejscu że Stalin był Gruzinem który otoczył się żydowskimi poplecznikami (albo został otoczony jak Tramp).
 • @Oscar 13:55:12
  "Nazywanie tego zjawiska Stalinizmem jest o tyle nie na miejscu że Stalin był Gruzinem który otoczył się żydowskimi poplecznikami (albo został otoczony jak Tramp)."

  Raczej został otoczony.
  Nie zapominajmy, że to Stalin rozpoczął żydowskie czystki w latach 1930. Wspierał go prokurator generalny ZSRR, Andriej Wyszyński (stryjeczny brat kard. S.Wyszyńskiego). Dlatego żydostwo tak opluwa Stalina.
  A.Wyszyński został zamordowany w NY w 1954r.
 • No gdyby chociaż pan Piskorski wykrzykiwał hasła antypolskie, zamiast antyukraińskich, to przynajmniej nie miałby drugiego
  zarzutu o podważaniu odwiecznej przyjaźni Polski z Ukrainą!To był jego błąd, wyrok byłby dużo lżejszy .


  Np. taki tekst pana Nazariego z Ukrainy na polskim garnuszku!!!, sędzie by się uśmiechnęła i koniec sprawy!!

  „Polskie k…wy skończycie, jak na Wołyniu. Zaj…ę was, je…ne Polaki” – groził. „Ubiję, jak na Wołyniu.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/lublin-ukrainiec-ktory-grozil-powtorka-z-wolynia-pozostanie-bezkarny/

  Sąd Okręgowy w Lublinie postanowił warunkowo umorzyć postępowanie wobec Ukraińca, który we wrześniu ubiegłego roku pod jednym z klubów w Lublinie znieważał Polaków na tle narodowościowym i groził im śmiercią „jak na Wołyniu”. – podał we wtorek Dziennik Wschodni
  30-letni Nazari K. został zatrzymany pod koniec września 2017 roku pod klubem przy ulicy Jasnej.

  Mając prawie 1,6 promila alkoholu we krwi Ukrainiec wdał się w sprzeczkę z ochroniarzami, którzy nie chcieli go wpuścić do lokalu, z którego przed chwilą wyszedł. Tłumaczyli, że jest pijany, a sprzedaż biletów już się zakończyła.

  Nazari K. zrobił się agresywny. „Polskie k…wy skończycie, jak na Wołyniu. Zaj…ę was, je…ne Polaki” – groził. „Ubiję, jak na Wołyniu.

  Głupie Polaki, pozap… am” – krzyczał do ochroniarzy, określając się także jako „żołnierz i banderowiec”. Chciał z nimi walczyć, lecz ochroniarze wezwali policję.

  Zanim ta dotarła na miejsce zdarzenia, Ukrainiec zaczął zaczepiać mężczyznę sprzedającego obok klubu pieczone kiełbaski. Gdy jedną z nich zabrał i przełamał na pół, sprzedawca kazał mu zapłacić. W odpowiedzi usłyszał, że jest „je…ym Polakiem”.
 • @trojanka 14:45:00
  Albo np. gdyby pan Piskorski tak pielęgnował odwieczną polsko ukraińską przyjaźń na śmierc i życie jak założyciel ukraińskiego portalu PROSTIR otrzymującego dotację z naszych podatków.
  To wtedy pan Piskorski może nie miałby zarzutu niszczenia odwiecznej przyjaźni!

  http://wprawo.pl/2017/07/24/ukrainski-dziennikarz-w-polsce-wulgarnie-atakuje-pis-i-neguje-ludobojstwo-na-wolyniu/

  PS. Isajew został ukarany - odebrano mu akredytację MSZ , chyba tego nie zniesie!!

  Albo np. ten osobnik!!ze związku UKr. W RP, utrzymywanego z pieniędzy polskiego podatnika. Jakże pięknie pisze o Polakach.I podtrzymuje odwieczna przyjaźn obu narodów.
  https://www.magnapolonia.org/szef-zwiazku-ukraincow-w-polsce-straszy-powtorka-rzezi-wolynskiej/
  http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=tyma
 • @trojanka 15:26:29
  Na to wszystko ręce opadają!
  Jeszcze to:
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201804257838828-polska-ukraina-upa-hruszowice-pomnik/
 • @Oscar 13:55:12
  O Hitleryzmie też nigdy nie piszmy bo Hitler był Austriakiem
 • @Rzeczpospolita 13:37:54
  Glupi nie mysli o przyszlosci. Ba, nawet o dzis nie mysli.

  Corka prowadzi bizness asfaltowy.Zawsze robi sie to samo: zrywa stary asfalt i wywozi. Jak trzeba uzupelnic podklad ze zwiru to sie to robi. Pozniej sie to walcuje a pozniej rozprowadza nowy asfalt i walcuje. Wydawalo by sie ,ze to proste do zapamietania ale nie dla wszystkich. Sa wieloletni pracownicy u mej corki , ktorzy nie zaczna pracy jak im sie nie powie co maja robic. Zawsze jest to samo i zawsze jak przyjada w miejsce pracy pytaja: To co robimy ? Trzeba im powiedziec: zrywamy stary asfalt i wywozimy.........
 • @staszek kieliszek 22:11:56
  Popatrzmy jak Chinczycy pracuja, nikt im nie mowi co maja robic.
  https://www.youtube.com/watch?v=dOgE2W0Uq8I
 • @staszek kieliszek 22:11:56
  To są bardzo dobrzy pracownicy. Nawet po wielu latach nie wpadają w rutynę! :)
 • @Autor
  Taka nowa Wolińska...

  Ta, tym razem, chyba emerytury nie dostanie. Historia będzie tym razem nieco inna.
 • @Krzysztof J. Wojtas 05:03:23
  Tak podejrzewam że Panie prokurator łączą głębokie więzy korzenne.
  Że też wszystko co złe pokrętne fałszywe niesprawiedliwe kojarzy się jednoznacznie...

  W tym musi być głębsza prawda.
  Warto tę prawdę wywlec na światło dzienne.
 • Karlińska to 100 % żydówka ! a żydzi nie posiadają poczucia wstydu !!!
  Ta prokurator Karlińska to wypisz wymaluj druga ZWOLIŃSKA !
  Zwolińskiej sie upiekło bo spierdolił.. do Wielkiej Brytanii ! i Karlińska też liczy na to że w razie czego spierdol.. do Izraela czy do Anglii i jej się też upiecze !
  [ jak historia uczy do Anglii ucieka większość aferzystów złodziei żydowskich i o dziwo dostają angielską opiekę ! dziwne co ? ]

  Mafia żydowska w Piskorskim znalazła groznego przeciwnika ! bo ścierwa żydowskie widzą dokładnie że my POLACY SŁOWIANIE pogardzamy żydami ! i dlatego jak ognia unikają alternatywy wyborczej

  a taki Piskorski siedząc w wiezieniu przez dwa lata miał szlaban na swoją propagandę anty-żydo-NATOWSKĄ ! i o to chodziło żeby POLAK NIE MIAŁ ALTERNATYWY wyborczej !!

  Obecnie żydostwo będą Piskorskiego w procesie tajnym przez następne 2 lata czołgać ! aż minie okres wyborczy 2018 r. 2019 r i ścierwa żydowskiej mafii zastanowi sie nad Piskorskim co dalej z nim zrobić ? !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach. wojna z Rosją wyzwoli nas od żydów
 • @ele 11:59:17
  Piskorski swoją martyrologią zyskuje kwalifikacje na Prezydenta RP.

  Każdy kto jest prześladowany przez mafię żydowską jest najpewniej Polskim patriotą.
  Warto przyjąć taką uproszczoną optykę.
  Taka optyka odcedza żydowską mafię i jej sługusów (to ci lansowani przez żydowskie media, nagradzanie, fetowani przez żydowskie struktury)
  od Polskich patriotów (to ci opluwani, szykanowani, pomawiani przez żydowskie media i żydowskie struktury a często mordowani w trybie piątkowego samobójcy).
 • stalinowska prokurator
  i typowy stalinowski proces.
  Nie ma " żadnych argumentów to plecie androny.
  Takie pojęcie jak "zachodnia flanka NATO" może dotyczyć tylko zawodowego wojskowego, a nie cywila, który na dodatek jest historykiem z zawodu.
 • DO @Oscar 13:35:01
  Pełna zgoda ! choć jest jeden warunek a jest nim tak zwane samobójstwo !!! czyli mówiąc poprawnie nie zamordują Piskorskiego .

  Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN Lach .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031