Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

O fałszowaniu historii

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

RUSOFOBIA: Ciekawa rozmowa korespondenta Sputnika Leonida Sigana z prof. Anną Raźny. dyrektor Instytutu Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trochę spóźnione, ale warto…

 

Pani profesor, to już 73. rocznica wyzwolenia faszystowskiego obozu Auschwitz przez żołnierzy Armii Czerwonej. Jest to okazja do refleksji nad tym historycznym wydarzeniem z perspektywy czasu. I właśnie o to proszę  Panią profesor.

73. rocznica wyzwolenia niemieckiego  obozu koncentracyjnego Auschwitz  zmusza nas, jak Pan redaktor słusznie zauważa, do podjęcia na nowo problemu II wojny światowej i wynikającej z tego problemu refleksji historycznej, patriotycznej, moralnej, a także chcę podkreślić cywilizacyjnej.

Powinniśmy przypomnieć sobie przede wszystkim ludobójczą ideologię nazizmu niemieckiego, jako ideologię nie tylko sprzeczną z moralnością chrześcijańską i założeniami cywilizacji chrześcijańskiej, ale również wymierzoną w istnienie innych narodów. To była ideologia wojny. Ideologia, która miała unicestwiać w imię wielkości i panowania nad światem jednego narodu — niemieckiego.

Rocznica wyzwolenia Auschwitz powinna być przestrogą dla wszystkich tych, którzy chcieliby służyć jakiejś nowej ideologii panowania nad światem, ideologii unicestwiania bądź zniewalania innych.Takie ideologie zawsze prowadzą do wojny, która obecnie (musimy też to wziąć pod uwagę) ma swoje różne formy.

To są różne wojny, które można w imię panowania nad światem obecnie prowadzić. Każda jednak musi być przegrana, gdyż sensem i celem ludzkości jest nie nicość, ale istnienie, rozwój, osiąganie wspólnego dobra, a to jest możliwe tylko na gruncie pokoju, tylko na gruncie pokojowego współistnienia. I to byłby taki ogólny kierunek tej refleksji, którą podejmujemy w tę 73. rocznicę wyzwolenia Auschwitz.

 

Pani Profesor — wyzwoliciele czy okupanci? Polskie społeczeństwo nie jest jednolite w ocenie roli Armii Czerwonej w wyzwalaniu polskich ziem spod hitlerowskich okupantów. Jak Pani profesor widzi ten problem?

Zaczęłabym od tego, że trzeba nieustannie przypominać wszystkim, również Polakom, jak ważna jest idea pokoju, panowania pokoju nad ideą wojny. Wyzwolenie Auschwitz jest właśnie symbolem zwycięstwa pokoju nad wojną. I uniwersalne znaczenie tego wydarzenia nie może nam przesłonić  faktów historycznych i ich stałych danych.

Obóz Auschwitz wyzwoliła Armia Czerwona. Nie alianci, nie Amerykanie, którym nikt nie odbiera oczywiście udziału w pokonaniu hitlerowskich Niemiec, ale Armia Czerwona, Związek Radziecki. I to są fakty udokumentowane, poświadczone w dodatku śmiercią setek tysięcy czerwonoarmistów, którzy w walce z Hitlerem polegli na polskiej ziemi.

Do wyzwolenia obozu 27 stycznia 1945 roku przez żołnierzy Armii Czerwonej niemieccy naziści zamordowali w Auschwitz ponad milion osób, głównie Żydów, ale także, o czym musimy wciąż na nowo mówić, osób innych narodowości — Polaków, Romów, radzieckich jeńców wojennych i to są udokumentowane fakty. Podobnie jak i ten fakt, że Armia Czerwona weszła do okupowanej Polski, aby walczyć z Hitlerem, bo taki był priorytet polityczny i moralny ówczesnych działań.

Postanowienia jałtańskie, nowy podział Europy i świata były rezultatem zwycięskiej wojny z Hitlerem. I nie sposób cofnąć tu chronologii i mówić o automatycznej nowej okupacji Polski wbrew faktom i wbrew również tej wiedzy, że wojska amerykańskie wchodząc do Europy dla walki z Hitlerem pozostały w niej po pokonaniu Hitlera, że wojska amerykańskie pozostają w niej nadal, mimo, że wojska radzieckie wyszły ze strefy wpływów radzieckich dawno temu.

Polskę ostatnie jednostki, to były bodajże tranzytowo-likwidacyjne, opuściły w 1993 roku. Trzeba mieć również na uwadze i to, że USA także poprzez NATO powiększają wciąż i unowocześniają swój arsenał wojenny, tworzą nowe bazy, między innymi w Polsce. Trzeba podkreślić, że USA w sposób irracjonalny zwiększają nakłady na zbrojenia i zmuszają do tego członków NATO, podczas gdy Rosja podjęła politykę ich zmniejszania.

Ci, którzy mówią o sowieckiej okupacji Polski po 1945 roku i odzyskaniu przez nas niepodległości i suwerenności państwowej, uprawiają zakłamaną politykę historyczną, przemycają bowiem fakty historyczne, a jednocześnie przemilczają totalne obecne uzależnienie od dwóch ośrodków politycznych — Brukseli i Waszyngtonu — oraz przemilczają podporządkowanie gospodarcze, niemal całkowite, interesom Niemiec.

Ja bym tu jeszcze powiedziała, o pomnikach czerwonoarmistów: bo jest jeszcze jeden aspekt 73. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz przez Armię Czerwoną. Świadomie powtarzam, te oczywiste fakty. Jest to aspekt moralny i związany z nim porządek cywilizacyjny.

Polityka historyczna zmieniających się ekip rządzących Polską powinna być stała, niezmienna, powinna się opierać na prawdzie i prawdzie służyć. Wszelkie próby skierowania Polski na drogę fałszu historycznego kończą się dla nas fatalnie.

Tak na przykład kończy się próba przemilczenia czy zakłamania, związanego z nazizmem ludobójstwa banderowskiego na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. Źle wróży budowana na fałszu i negatywnych wartościach rusofobia polskich elit politycznych i opiniotwórczych. Będąca jej przejawem m.in. walka z pomnikami ku czci setek tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej, poległych na polskiej ziemi, jest sprzeczna z zasadami moralności chrześcijańskiej, która nakazuje szacunek dla wszystkich poległych, przede wszystkim w walce ze złem i w walce z unicestwiającą i zniewalającą ideologią nazizmu.

Taka rusofobia jest sprzeczna z chrześcijańskimi wartościami moralnymi, z naszą kulturą i tradycją. Jest to obcy w obecnej polityce element, jest to przecież także brak szacunku dla rodzin i potomków tych, którzy spoczywają na polskiej ziemi. Nigdy tak nie było. To na pewno nie jest polityka pokoju i pokojowego współistnienia, lecz dyktowana Polsce z zewnątrz polityka agresji, nienawiści, a co najgorsze polityka wojny. I taka polityka nie ma nic wspólnego z polską racją stanu.

 

KOMENTARZE

 • Torturowanie Rudolfa Hössa przez żydów w celu uzyskania "spójnego oświadczenia"
  Książka jest autorstwa Ruperta Butlera. Została opublikowana w 1983 r. (Hamlyn Paperbacks). Butler jest autorem trzech innych prac: "The Black Angels", "Hand of Steel" i "Gestapo", wszystkie opublikowane przez Hamlyn. Książka, która nas interesuje, nosi tytuł Legiony Śmierci (Legions of Death). Jej przesłanie jest antynazistowskie. Butler mówi, że pisząc tą książkę przeprowadził badania w Imperial War Museum w Londynie, Institute for Contemporary History i Wiener Library oraz w innych prestiżowych instytucjach. Na początku swojej książki wyraża wdzięczność tym instytucjom i, między innymi, dwóm osobom, z których jednym jest Bernard Clarke ("który pojmał komendanta KL Auschwitz Rudolfa Hössa "). Autor przytacza kilka fragmentów z oświadczeń czy to napisanych czy nagranych przez Clarke'a.

  Bernard Clarke nie okazuje skruchy. Przeciwnie, wykazuje pewną dumę z torturowania "nazisty". Rupert Butler również nie znajduje w tym nic do krytyki. Żaden z nich nie rozumie znaczenia tego ujawnienia prawdy. Mówi się, że Höss został aresztowany 11 marca 1946 roku i że trzeba było trzech dni tortur, aby uzyskać "spójne oświadczenie".
 • prawda o rusofobii
  Rusofobia istnieje to fakt, szczególnie "uprawiana politycznie".
  Aby jednak ją zwalczyć Rosja musi rozgrzeszyć się za 17.09.1939 rok
  i uznać swoją winę. Za mówienie prawdy Września Rosjanin narażony
  jest procesem i skazaniem na więzienie, to są fakty. Nie tylko Zachód zakłamuje historię ale Rosja, spadkobierczyni ZSRR także i granie "cnotki" pogłębia tylko rusofobie. Co jest grane na świecie praktycznie każdy Polak po podstawówce rozumie ale Rosja umyślnie gra świętoszkę.
  Czy kazał jej ktoś w 1937~38 zabijać na swojej ziemi ponad 110 tysięcy Polaków?
  Czy kazał jej ktoś robić "Katyń"? Co do tego ostatniego uważam że tak wielkie jego propagowanie jest na rękę Moskwie gdyż zasłania i odciąga uwagę od o wiele większych mordów i tragedii zadanych Polakom przez sowietów. Takie tragedie wymierzone Polakom rękoma ludzi w sowieckich/rosyjskich/carskich mundurach można długo wymieniać. Przecież to przez Rosję Rzeczpospolita straciła na ponad 120 lat niepodległość w tym właśnie czasie wykrwawiając się i tracąc elity.
  Co do pomników, następną nieszczerość. Należy rozróżniać pomniki
  od mogił. Ten fakt przez Rosjan jest zakłamywany. Nikt mogił rosyjskich żołnierzy nie bezcześci ani likwiduje. Procesowi likwidacji poddawane są pomniki Armii Radzieckiej. Problem ten także wiąże się z Wrześniem.
  Jeżeli chodzi o wyzwolenie Polski przez Armie Radziecką. To tak jak w filmie z Charlie Chaplinem. Jeden gościu szedł przodem i wybijał szyby a Chaplin dla biznesu je wstawiał. Tu także kłania się Wrzesień i sowiecka agresja.
  Tak więc jeżeli Rosją naprawdę chce pozbyć się rusofobi musi uderzyć się w piersi i poprzez prawdę zapobiec tej prawdziwej, opartej na faktach i prawdziwych zdarzeniach a dopiero potem można mówić o rusofobii politycznie podgrzewanej przez Zachód.
 • @Stara Baba 13:25:37
  //to tak jak w filmie z Charlie Chaplinem. Jeden gościu szedł przodem i wybijał szyby a Chaplin dla biznesu je wstawiał//

  Nie "gościu" a Brzdąc
  http://1.fwcdn.pl/ph/24/00/32400/291068.2.jpg
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Brzd%C4%85c


  Z resztą argumentów jest tak jak z wyżej pokazanym porównaniem.
  Każde z wymienionych przez Stara Baba wydarzeń posiada też inny wymiar,szerszy kontekst,inną optykę.

  // Przecież to przez Rosję Rzeczpospolita straciła na ponad 120 lat niepodległość//

  Doprawdy? a mnie się wydawało że przez trzy ówczesne europejskie imperia.Trzy!
 • @ikulalibal 13:41:09
  "Każde z wymienionych przez Stara Baba wydarzeń posiada też inny wymiar, szerszy kontekst, inną optykę."

  Izrael gnębiąc Palestyńczyków także ma różne od nich zapatrywanie, "inny wymiar, szerszy kontekst, inną optykę".

  Ja mówię o faktach a nie o zachodniej propagandzie rusofobi.
 • @Stara Baba 13:48:37
  //Ja mówię o faktach a nie o zachodniej propagandzie rusofobi.//

  Czy aby na pewno o faktach

  // Przecież to przez Rosję Rzeczpospolita straciła na ponad 120 lat niepodległość//

  bo ja nie odnoszę takiego wrażenia.
  Po za tym jeśli idzie o "propagowaną przez zachód rusofobie" to historycznie rzecz biorąc zawsze miało to związek z Polska.
  Co powiesz Stara Baba na takie stwierdzenie:"bez Polaków zachodnia rusofobie byłaby zupełnie niedołężna"
  Jak myślisz,czy fałszerz i polski bohater Michał Skotnicki https://en.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Sokolnicki był prekursorem https://en.wikipedia.org/wiki/The_Will_of_Peter_the_Great czy jednak kontynuatorem ?
 • @ikulalibal 14:02:53
  Szkoda czasu na próżne gadki. Przenieś się do Rosji bo przy takich poglądach Polsce to ty nie służysz.
 • O fałszowaniu historii
  //RUSOFOBIA: Ciekawa rozmowa korespondenta Sputnika Leonida Sigana z prof. Anną Raźny. dyrektor Instytutu Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trochę spóźnione, ale warto…//

  Trochę spóźnione, ale warto...

  //Nie bez znaczenia jest również to, kto z Piskorskim przeprowadza rozmowę. To sędziwy już [żyd] Leonid Sigan, który już w 1943 roku pracował na froncie informacyjnym ZSRR jako spiker stacji radiowej Związku Polskich Patriotów w Moskwie. „Z dumą myślę, że wówczas byłem potrzebny, chociaż nie trafiłem na front”, wspominał kiedyś Sigan. ZPP był organizacją polskich komunistów powołaną przez Stalina, a jego celem miało być przygotowanie gruntu do przejęcia władzy przez komunistów w Polsce po zakończeniu wojny. Dziś Leonid Sigan chętnie wspomina, że miał możliwość odczytania na antenie komunikatu o „wyzwoleniu Warszawy”.//

  //Oczywiście takie treści na pl.sputniknews.com nie dziwią, jeśli przyjrzymy się nazwiskom publicystów, którzy zgodzili się dać twarz rosyjskiej tubie w Polsce. Jest wśród nich m.in. Agnieszka Wołk-Łaniewska, kierująca kiedyś odrestaurowaną „Trybuną”, potem publicystka „Nie” Jerzego Urbana. Z Urbanowego pisma wywodzi się również inny publicysta „Sputnika”, Dariusz Cychol (notabene zatrudniony również jako menedżer w jednym z działów TVP Info). To on zamieścił na stronie internetowej polskiej edycji „Głosu Rosji” swój tekst pochwalny o rosyjskiej firmie Acron, która przymierzała się do zakupu polskich zakładów Azoty Tarnów. Wyraziste teksty publikuje też Zofia Bąbczyńska-Jelonek, ekonomistka, osoba znana w kręgach SLD. Ubolewa nad tendencyjnym, jej zdaniem, antyrosyjskim przekazem w polskich mediach.//

  http://gosc.pl/doc/2376856.Putin-mowi-po-polsku/2
 • @Stara Baba 14:09:58
  Ja oglądam rosyjskie programy publicystyczne i stwierdzenie, że "Za mówienie prawdy Września Rosjanin narażony
  jest procesem i skazaniem na więzienie, to są fakty. " - jest fałszywe.
  Gdyby tak było, Korejba, Orzechowski, Maciejczuk, Marzec już dawno byliby wydaleni z Rosji i szereg Rosjan z opozycji i nie tylko, siedziałoby w pierdlu a nie w studiu.
 • @lorenco 14:24:02
  O czym ty mówisz? Przecież około 2 lat temu Rosjaninowi za mówienie
  iż w 1939 roku Rosja napadła na Polskę wytoczono proces i wsadzono do ciupy. To są fakty.
 • @lorenco 14:24:02
  //Gdyby tak było, Korejba, Orzechowski, Maciejczuk, Marzec już dawno byliby wydaleni z Rosji i szereg Rosjan z opozycji i nie tylko, siedziałoby w pierdlu a nie w studiu.//

  Wytłumaczenie jest proste, wy możecie u nas, my możemy u was prowadzić propagandę. Nic się tu nie zmieniło od czasów zimnej wojny.

  We latach "zimnej wojny" (oksymoron rozpropagował żyd Walter Lippmann), rządy ZSRR i USA w ramach Pax Russo - Americana podjęły starania, aby wykorzystać firmy medialne do wpływania na opinię publiczną na arenie międzynarodowej, robiąc ludziom "wodę z mózgu".
  Deborah Davis twierdziła w biografii K. Graham, pt."Katharine the Great" o właścicielce "The Washington Post", że uczestniczyła w operacji CIA "Operation Mockingbird".

  W tym samym czasie została stworzona "Międzynarodowa Organizacja Dziennikarzy" jako komunistyczna fasadowa organizacja, która "otrzymywała pieniądze z Moskwy i kontrolowała dziennikarzy w każdej ważnej gazecie w Europie, rozpowszechniając historie, które promowały komunistów".

  http://www.theblackvault.com/documentarchive/operation-mockingbird/#

  W 1978 organizacje stowarzyszone z IOJ Międzynarodową Organizacją Dziennikarzy:[14]
  Algeria - Union of Algerian Journalists
  Argentina - Press Syndicate of Cordoba
  Argentina - Association of Journalists of Buenos Aires
  Bolivia - Democratic Union of Workers of the Bolivian Press
  Cameroon - National Union of Journalists (Cameroon)
  Colombia - National Collegium of Journalists
  Congo - National Union of Congolese Journalists
  Czechoslovakia - Czechoslovak Union of Journalists
  Dominican Republic - National Syndicate of Professional Journalists
  El Salvador - National Union of Journalists (El Salvador)
  Gambia - Gambia Journalists' Association
  Guyana - Union of Guyanese Journalists
  Japan - Japan Congress of Journalists
  Japan - Association of Japanese Journalists
  North Korea, Japan - Association of Korean Journalists and Publishers in Japan
  Madagascar - Press Syndicate of Madagascar
  Namibia - SWAPO, Journalists Branch
  Nicaragua - National Union of Journalists (Nicaragua)
  Palestine - General Union of Palestinian Writers and Journalists
  Peru - Federation of Journalists of Peru
  Romania - Council of Romanian Journalists
  South Africa - South African Journalists Union, African National Congress
  Syria - Syrian Journalists' Union
  Uruguay - Association of the Uruguayan Press
  South Yemen - Democratic Yemeni Journalists Organization
  Zimbabwe - Association of Journalists of Zimbabwe

  In addition to these, there were also "organizations, committees, groups or individuals" who were members in the following states: Afghanistan, Albania, Angola, Australia, Austria, Bangladesh, Belgium, Benin, Brazil, Bulgaria, Burma, Kampuchea, Canada, Chile, Costa Rica, Cuba, Cyprus, Denmark, Ecuador, Egypt, Ethiopia, Finland, France, West Germany, East Germany, Ghana, Great Britain, Guinea, Guinea-Bissau, Honduras, Hong Kong, Hungary, India, Indonesia, Iran, Iraq, Italy, Ivory Coast, Jordan, Kenya, North Korea, Kuwait, Laos, Lebanon, Libya, Luxembourg, Malawi, Malaysia, Mali, Mauritania, Mauritius, Mexico, Mongolia, Morocco, Mozambique, Nepal, Netherlands, New Zealand, Nigeria, Norway, Pakistan, Panama, Paraguay, Poland, Puerto Rico, Senegal, Sierra Leone, Somalia, the USSR, Spain, Sri Lanka, Sudan, Sweden, Switzerland, Tanzania, Togo, Trindiad and Tobago, Tunisia, Turkey, Uganda, the United States, Venezuela, Vietnam and Zaire.[15]
 • @Arjanek 10:32:05
  Jaki biedaczek ten Rudolf Hoss, komendant niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, torturowali go bidulkę!
  Już się popłakałem.
 • @Stara Baba 14:09:58
  //Szkoda czasu na próżne gadki. Przenieś się do Rosji bo przy takich poglądach Polsce to ty nie służysz//

  A więc tyle są warte te twoje argumenty ! To że właśnie tak zareagujesz było do przewidzenia .
  I pomyśleć że jesteśmy dopiero przy Michale Skotnickim.Co będzie kiedy dojdziemy do Astolphe de Custine i dowimy się za jaką cenę powstał najsłynniejszy antyrosyjski pamflet i kto tą cenę zapłacił.
 • @lorenco 14:35:31
  lorenco;już znasz? https://www.youtube.com/watch?v=DqLdE4BcmqY
 • @Arjanek 14:32:30
  Prędkość opadania tej notki świadczy o jakimś panicznym niepokoju admina.

  Czyżby żyd Sigan był powodem, którego z takim uwielbieniem od wielu lat lansuje Pan Bogusław.?
 • @Arjanek 14:39:48
  Arjanek widziałeś ? Husky twierdzi że w Ramvensbrik robiono jakieś upiorne eksperymenty http://antykomunista.neon24.pl/post/143385,kroliki-z-ravensbr-ck

  To prawda? odpowiedz.Jesteś w tej tematyce ekspertem
 • @Stara Baba 14:26:32
  Pierwszy z brzegu artykuł z rosyjskiej prasy z 2013 roku;
  https://inosmi.ru/russia/20130518/209108379.html РИА Новости, Николай Петров.
  Czy ta gazeta została zamknięta a publicysta siedzi w wiezieniu? NIE!
  Wpisz sobie w google: 17 сентября 1939 года ссср напал на польшу i zobaczysz ile artykułów jest na ten temat.
  Wyczytasz coś w jakiejs Gazecie Polskiej lub tp. i powtarzasz głupoty.
 • @ikulalibal 14:38:18
  Nie jeszcze, wieczorem oglądnę.
 • @ikulalibal 14:51:57
  Pewnie to on wlepił Huskyiemu jedynkę.
 • @Arjanek 14:39:48
  //Czyżby żyd Sigan był powodem, którego z takim uwielbieniem od wielu lat lansuje Pan Bogusław.?//


  A tak tu było spokojnie...:)
 • @lorenco 14:52:12
  A co tym mu tak tłumaczysz.To czy "napadł" czy "nie napadł" jest kwestą opinii i jako opinię można eksploatować.
  W sferze faktów na dzień 17 września 1939 państwo Polska już nie istniało.Dlatego mowa o "zajęciu terenów czasowo okupowanych".
 • @ikulalibal 14:58:35
  Nie tłumaczę mu tego tematu, lecz za pomocą DOWODÓW udowadniam, że w Rosji za mówienie, pisanie, że ZSRR napadł na Polskę we wrześniu 1939 roku nie wsadza się do więzienia, jak to on gołosłownie twierdzi.
 • @ikulalibal 14:36:05
  Moje argumenty? Ja nie mam zamiaru wchodzić w dyskusje. Czym człowieku dla sprawy polskiej się różnisz od ludzi którzy sprowadzili do
  Polski wojska USA a teraz podlizują się żydom i USraelowi?
  Niczym, oprócz kierunków niczym.
 • @Stara Baba 15:03:01
  // Czym człowieku dla sprawy polskiej się różnisz od ludzi którzy sprowadzili do
  Polski wojska USA a teraz podlizują się żydom i USraelowi? //

  Tym się różnię że staram się poruszać na gruncie prawdy.A wtedy kiedy to jest utrudnione (np z powodu braku dostępu do informacji) bodaj dopuszczam do siebie myśl że być może w swoich przekonaniach się mylę.
  Ty zaś bezwstydnie powielasz nieprawdziwe klisze // Przecież to przez Rosję Rzeczpospolita straciła na ponad 120 lat niepodległość //
  pomimo tego że dość łatwo możesz swoje mniemania skonfrontować z rzeczywistością.
 • @Stara Baba 14:26:32
  //Przecież około 2 lat temu Rosjaninowi za mówienie
  iż w 1939 roku Rosja napadła na Polskę wytoczono proces i wsadzono do ciupy. To są fakty.//
  Do ciupy nie poszedł a tylko karę finansowa dostał 200 tyś. Między innymi za gloryfikację Stepana Bandery, członków Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii. Mieszka teraz w Czechach. Nie jest jasne, jak trafił za kordon. W Rosji, obywateli, którzy nie zapłacili grzywny-alimenty, za wzgórze nie wypuszczają? Pewnie spłacił albo ma sponsora.
  http://genproc.gov.ru/smi/news/subjects/news-1098897/
 • @
  Kiedy w Niżnym Nowogrodzie było już wszystko przygotowane na Majdan, ale coś poszło nie tak.
  https://twitter.com/subb_Zer0/status/987285985238159360
 • a tak lubiłem prof Raźny
  Straszne pierdoły wypisuje pani profesor na temat armi czerwonej.
  Na początek taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakie wprowadzenie a potem jedno zdanie o niewłaściwej polityce wobec pomników wdzięczności armii czerwonej. Niezłe figo fago pani Raźny odpierniczyła. Zamiast napisać statystycznie raźno i wyraźno że zgwałcili tyle a tyle polskich kobiet, zamordowali po 45tym tylu a tylu polskich patriotów, wprowadzili terror komunistyczny, krwawo tłumili wszelkie próby buntu to pani profesor pierdzi coś o brukseli i berlinie którzy jedzą z tej samej miski co Putin.
  FUJ!
 • @rusofobia
  Jaka rusofobia? Sprawa jest prosta jak budowa cepa.

  Gdyby weszli i wyszli to byliby wyzwolicielami.
  A że w 1945 r. weszli i zostali przez następne 50 lat to i są okupantami.

  Traktowali Polskę jak kolonię (zupełnie jak teraz Zachód). Mamy im za to dziękować? Wolne żarty.
 • @fretka 17:09:13
  Brytyjska policja opublikowała zdjęcie podejrzanego podejrzanego o udział w zatruciu byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala i jego córki Julii, donosiło The Mirror. Według agenta - dezertera Borisa Karpichkowa, do tego mógł być zaangażowany były oficer FSB kryptonim "Gordon"a jedno z fikcyjnych imion ''Gordona'' Mikhail Savitskis.
  https://cdn.fontanka.ru/mm/items/2018/4/22/0029/prod-spyjpg.jpg
  https://tjournal.ru/69574-the-mirror-opublikoval-foto-predpolagaemogo-otravitelya-skripaley-iz-rossii-no-u-nego-razmyto-lico-i-zakryty-glaza
 • @fretka 15:15:02
  Za gloryfikację Bandery, OUN, UPA są w Rosji kary, podobnie jak za faszyzm czy nazizm. I to jest zdrowe podejście.
 • @kowalskijan584 17:10:30
  Tak było ustalone w Jałcie, Poczdamie, Teheranie. Polska pod skrzydłami ZSRR a Niemcy zachodnie pod skrzydłami Amerykanów.
  Polska miała prawie 6 lat na pokonanie niemieckiego okupanta.
  Nie wiem dlaczego sama nie wyzwoliła się spod panowania Niemców?
  Może wtedy było dobrze Polakom, Niemcy rozdawali cukierki polskim dzieciom ponoć? A i nie gwałcili polskich kobiet, w ogóle byli super, co nie?
 • @fretka 17:44:04
  Agent agentem pogania, wizy angielskie dla nich bez problemu. A jak siostrzenica Skripala chciała odwiedzić Julię, władze brytyjskie nie dały jej wizy.
 • @norwid 17:09:57
  Ulżyło Ci?
  No i napisz, ile to Armia Czerwona zgwałciła i zamordowała polskich kobiet? Ciekaw jestem.
 • @lorenco 18:02:36
  // a Niemcy zachodnie pod skrzydłami Amerykanów.//

  Pod żadnymi tam "skrzydłami" a zupełnie oficjalnie pod aliancką okupacją.
  Nie ma się czego krępować albowiem takie jest odwieczne prawa zwycięzcy o czym ten mięczak kowalskijan584 zdaje się nie pamiętać.
  Każdy z aliantów pozostał na tym terytorium na którym postawił stopę.
  Może poza Francją która w skład koalicji antyhitlerowskiej weszła w ostatniej chwili z woli Stalina.
  Nie należy zapominać i o tym że (jeśli nie liczyć małych wyjątków) wszystkie ówczesne państwa europejskie pozostawały w ścisłym sojuszu z III Rzeszą logiczne zatem że w 1945 musiały być potraktowane jak państwa pokonane.
 • @ikulalibal 18:17:36
  Tak a i Polska ciągnęła do Hitlera, lecz Adolf miał swoje plany.
 • @lorenco 18:34:38
  Jest mnóstwo wydarzeń którym jeśli przyjrzeć się z bliska zaczynają wyglądać inaczej niż przywykliśmy.
  https://www.youtube.com/watch?v=6RC2bFEprcU
 • @ikulalibal 18:53:02
  Jakbyś przetłumaczył i napisał z tego notkę, byłoby ciekawie.
  Zrozumiałem, że pakt Mołotow - Ribbentrop to fake?
 • @ikulalibal, lorenco
  Nazwałabym ten strój ''Rogami w płot''
  https://pbs.twimg.com/media/DbYa0gDX4AAXrUf.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DbYa0gDX4AAXrUf.jpg
 • @fretka 19:10:27
  ''Ucieczka z Alcatraz''
 • @fretka 19:10:27
  Rusztowanie tym modelom spadło na głowy?
 • @lorenco 19:07:02
  Nie sam Pakt a jego rzekoma tajna część której nikt nigdy na oczy nie widział.Jeśli nie liczyć kopi która za czasów Gorbaczowa "szczęśliwie się odnalazła".Ale i ona zawiera tyle nieścisłości że lepiej jej nie oglądać w biały dzień.Albowiem aż tyle zawiera błędów:kancelaryjnych,proceduralnych,logicznych a nawet o zgrozo GRAMATYCZNYCH.
 • @ikulalibal 19:47:02
  Ciekawe co tam nabazgrali?
 • @ikulalibal 19:47:02
  Jakowlew
  Po upadku ZSRR od stycznia 1992 r. Pełnił funkcję wiceprezesa Fundacji Gorbaczowa . Pod koniec roku został mianowany przewodniczącym Komisji pod przewodnictwem Federacji Rosyjskiej ds. Rehabilitacji ofiar represji politycznych i wykonał ogromną pracę w tym kierunku [21] . W latach 1993-1995 był szefem Federalnej Służby ds. Telewizji i Radiofonii oraz Państwowej Telewizji i Radia "Ostankino" [22] . W latach 1995-1998 był prezesem zarządu JSC " Public Russian Television ". Od 1998 do 2001 roku - Honorowy Przewodniczący Rady Dyrektorów JSC "Public Russian Television". Od 1995 r. Przewodniczący Rosyjskiej Partii Socjaldemokracji .

  Wezwany do osądzenia nad reżimem bolszewickim, ostro sprzeciwiał się antysemityzmowi, uważając to za haniebne zjawisko dla Rosji. Został skrytykowany przez nacjonalistyczną i komunistyczną prasę, która oskarżyła go o rusofobię i zdradę. W lutym 1993 r. Został oskarżony przez byłego przewodniczącego KGB V. A. Kriuchkowa o "nieautoryzowane kontakty" z wywiadem zagranicznym, ale po specjalnym dochodzeniu prowadzonym przez Biuro Prokuratora Generalnego i Służbę Wywiadu Zagranicznego dane te nie zostały potwierdzone. Szef nielegalnego wywiadu ZSRR, Yu I. Drozdov, nie potwierdza, że ​​AN Jakowlew był na liście agentów wpływów Zachodu, przekazany do Michaiła S. Gorbaczowa , szefa KGB V. A. Kriuchkowa . [23]

  Kierował Międzynarodową Fundacją "Demokracja" (Fundacja Aleksandra N. Jakowlewa), która przygotowała do publikacji tomy dokumentów historycznych, Międzynarodowej Fundacji Charytatywnej i Zdrowia oraz Klubu Leonardo (Rosja) [24] . W styczniu 2004 roku wstąpił do " Komitetu-2008: Wolny Wybór ". 28 kwietnia 2005 r. Zgłosił się do rady nadzorczej organizacji publicznej " Otwarta Rosja ". 22 lutego 2005 r. Podpisał list otwarty wzywający międzynarodową społeczność praw człowieka do uznania byłego przywódcy i współwłaściciela firmy Jukos za więźnia politycznego [25]
 • @fretka 21:00:44
  Och gdyby te nasze,a choćby tylko te tutejsze, rusofoby wiedziały że myślą i mówią dokładnie tak jak chciał żyd Jakowlew.To by się dopiero wściekli.
  Na szczęście z pożytkiem dla swojego zdrowia nie wiedzą.
  Jednak ja uważam że lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć.To trudne ale lepiej wiedzieć. https://www.youtube.com/watch?v=am2qrz3C5G4

  wprawdzie pochłania więcej czasu ale warto całość https://www.youtube.com/watch?v=YyniWpvRofA&t=15s
 • @lorenco 18:02:36
  " Polska pod skrzydłami ZSRR a Niemcy zachodnie pod skrzydłami Amerykanów."

  Kilku bandytów dogadało się między sobą a my mamy to potulnie akceptować i dziękować? Murzyńskość z waści wychodzi jak słoma z butów.
 • @kowalskijan584 21:53:59
  Kowalski, to nie akceptuj i nie dziękuj! Bierz pistolet, szablę czy kosę na sztorc i na wroga! Ty jak ta kura co dużo gdacze a mało jaj znosi!
  Nie gadać czy pisać, lecz sarmato do dzieła!

  http://www.nowastrategia.org.pl/wp-content/uploads/2013/10/zwyczaje-sarmatow.jpg
 • @kowalskijan584 21:53:59
  //Kilku bandytów dogadało się między sobą a my mamy to potulnie akceptować //

  Oczywiście że możesz nie akceptować rzeczywistości.Masz takie prawo.Ale to świadczy o niemożności dźwignia ciężaru własnej historii to zaś nieuchronnie prowadzi do wniosku że ani Polska nie może istnieć jako samodzielne państwo ani Polacy nie mają siły na to aby być odrębnym narodem.
  W cierpiętnictwie i narzekactwie na niesprawiedliwość historii jesteśmy liderem.Lepsi od nas są tylko żydzi ale oni bodaj potrafią cierpienie przekuwać na złoto.My na żółć.
 • @ikulalibal 21:23:38
  Hehe, rusofobom nie chce się nawet krótkiego artykułu wrzucić na translator a co dopiero oglądnąć "ruski" filmik na YT.
 • @lorenco 22:25:55
  Moja rekomendacja była dla fretki.
 • @ikulalibal 14:38:18
  Oglądnąłem, dziękuję.
  W sumie Anglicy kojarzą mi się z Henrykiem VIII: z jego 6 żonami, ich zabójstwami, morderstwami przeciwników, knuciami itp.
  Tak mają do dziś.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031