Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Bojkot Mundialu?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

RUSOFOBIA: Wystarczy popatrzeć na listę zarzutów i listę tych, którzy się pod nimi podpisali, aby wiedzieć co sądzić o nowej inicjatywie europosłów.

 

W miarę jak zbliżają się czerwcowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji, narasta rusofobiczna kampania przeciwko ich organizatorom i prezydentowi Władimirowi Putinowi. 60 europarlamentarzystów z różnych grup politycznych i różnych krajów wezwało do dyplomatycznego bojkotu tej imprezy. Na liście nazwisk dominują politycy z Polski. Eurodeputowani wezwali kraje Unii do pójścia śladami Wielkiej Brytanii i Islandii, które ogłosiły bojkot rosyjskiego mundialu. Na Mistrzostwa Świata najprawdopodobniej nie pojedzie też prezydent Polski Andrzej Duda, co podkreślają niektóre zachodnie media, pisząc o tworzącej się grupie sprzeciwu.

„W tych trudnych czasach oczy całego świata zwracają się na Europę. Nasze rządy nie mogą podążać autorytarną i anty-Zachodnią ścieżką rosyjskiego prezydenta. Powinny zbojkotować Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji i zabrać głos w obronie praw człowieka, wartości demokratycznych oraz pokoju” – czytamy w liście.

Wśród zarzutów wysuwanych pod adresem Rosji są prawie wszystkie głoszone od dawna bez dowodów, nawet jeśli większość z nich już okazała się stekiem kłamstw i bredni jak m.in. otrucie przebywającego na terenie Wielkiej Brytanii byłego szpiega Siergieja Skripala oraz jego córki Julii, rzekome bombardowanie szkół i szpitali w Syrii, militarna agresja jakoby prowadzona przeciw Ukrainie, wspierane ponoć przez rząd rosyjski ataki hakerskie i kampanie dezinformacyjne oraz „ingerencja w proces demokratycznych wyborów w krajach Zachodu, mający na celu zdestabilizowanie społeczeństw, osłabienie i podzielenie Unii Europejskiej”.

 „Chociaż zgadzamy się, że sport potrafi budować metaforyczne mosty, to Putin wysadza w Syrii te prawdziwe. W tym kontekście nie możemy udawać, że Puchar Świata jest po prostu kolejnym wielkim wydarzeniem sportowym” – czytamy w liście. „Dopóki Putin okupuje Krym, przetrzymuje ukraińskich więźniów politycznych i wspiera wojnę we wschodniej Ukrainie, nie możemy udawać, że gospodarz turnieju jest naszym gościnnym sąsiadem” – podkreślają europarlamentarzyści w swoim apelu.

Inicjatorką listu jest przedstawicielka Partii Zielonych z Niemiec Rebecca Harms. Na liście nazwisk podpisanych pod listem znajdziemy reprezentację 21 polskich europosłów. Są to: Michał Boni, Jerzy Buzek, Krzysztof Hetman, Danuta Jazłowiecka, Jarosław Kalinowski, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barbara Kudrycka, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacjiewska, Jan Olbrycht, Julia Pitera, Marek Plura, Dariusz Rosati, Czesław Siekierski, Adam Szejnfeld, Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein, Jarosław Wałęsa, Bogdan Wenta, Bogdan Zdrojewski, Tadeusz Zwiefka – wszyscy z EPP, oraz Anna Fotyga z ECR. W gronie tym jest pięcioro z szóstki tych, którzy 15 listopada 2017 roku głosowali za przyjęciem krytycznej dla Polski rezolucji Parlamentu Europejskiego nt. praworządności w naszym kraju (Boni, Jazłowiecka, Kudrycka, Pitera i Thun).

Destrukcyjny cel tej inicjatywy, rusofobiczna nienawiść w treści apelu, tandetna  jakość stawianych zarzutów oraz nazwiska podpisanych pod nimi europosłów sprawiają, że normalny i uczciwy człowiek nie ma w tej sprawie pytań. (BJ)

 

KOMENTARZE

 • Ale ta Julia Pitera jest sexy!
  :) Po nocach mi sie sni.
 • Czyli na 60-ciu europosłów,
  aż 21 z Polski! Ponad 1/3!
  Nazwiska, które mnie pociągają na wymioty, o których już zapomniałem a te une w PE siedzą i się przypomniały! TFU!
 • Hmmmm....
  Ta panienka ze zdjęcia powinna zbojkotować Mundial. Rosji i Fifa nie stać aby oddawać tej personie dwa krzesełka bo na jednym nie wysiedzi. Niech lepiej zbojkotuje. Dla futbolu żadna strata, na dobre wyjdzie.
  Tak na poważnie, jeżeli w razie draki PiS ulegnie tej "pokusie" będzie to jego ostatnia kadencja. Tak wiec nie martwił bym się krzyczącymi oszołomami.
  Pamiętam Olimpiadę 1980 i następną, to nie był sport lecz polityczne gówno rozpryskane przez zachód.
 • @staszek kieliszek 18:56:57
  https://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201708/1502700064_f6evvg_600.jpg
 • Euroświry zniszczą sport i doprowadzą do nienawiści wszystkich do wszystkich
  Najpierw proponuje zbojkotować delikatnie mafie brukselską

  Sport to sport są zasady i w miarę są przestrzegane
 • @staszek kieliszek 18:56:57
  Gwarantuję, wyleczyłbyś się po zbliżeniu!
 • @Husky 19:43:40
  Chora na głowę, nie mówiąc o innych organach.
 • @staszek kieliszek 18:56:57
  Staszku, na to są lekarstwa...
 • Skirpala próbowano otruć za pomocą środka chemicznego wyprodukowanego w... USA!
  To donoszą "azjatyckie" agencje:

  "On April 18, Moscow disclosed that it has handed over to the OPCW alleged proof that the Novichok agent purportedly used in the Salisbury attack actually happens to be patented as a chemical weapon in 2015 in the US and produced in that country. (By the way, unlike Russia, the US is yet to destroy its chemical weapon stockpiles, as required under the Chemical Weapons Convention of 1997.)"

  Czytać więcej: http://www.atimes.com/article/russia-exposes-british-lies-skripal-trail-leads-us/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031