Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Igranie z ogniem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

LA VANGUARDIA: Hiszpańska gazeta La Vanguardia ostro krytykuje postawę USA wobec Rosji i Chin widząc w niej zagrożenie dla pokoju na świecie.

 

USA i ich sojusznikom nie uda się narzucić Rosji i Chinom „statusu wasali”, który już przyjęły Europa, Kanada, Australia i Japonia. Przy dalszej presji na Moskwę i Pekin świat może stanąć w obliczu zagrożenia wojną nuklearną, pisze hiszpańska gazeta La Vanguardia.

Stany Zjednoczone igrają z ogniem prowokując poważną konfrontację wojskową na granicach z Rosją i Chinami, kiedy ani Ukraina, ani Morze Południowochińskie nie jest amerykańskim „podwórkiem”, pisze hiszpańska gazeta La Vanguardia w artykule Rafaela Pocha pt.„Jugando con fuego” (Igrając z ogniem).„Desde hace años, el declive relativo del poderío global de Estados Unidos en el mundo viene acompañado por un claro incremento del belicismo y de las aventuras militares” (Już od lat względny spadek globalnej potęgi USA na świecie towarzyszy wyraźnemu wzrostowi agresywności i awantur wojskowych) – pisze gazeta.

USA nadal nie mogą zrozumieć, że istnienie dwubiegunowego świata zakończyło się  wraz z końcem zimnej wojny i ich próby stworzenia jednobiegunowego świata również zakończyły się niepowodzeniem. Próby Moskwy i Pekinu budowania relacji na arenie międzynarodowej na podstawie pluralizmu opinii i konsensusu są postrzegane przez Waszyngton jako coś niepewnego i groźnego, co należy stłumić siłą.(El mundo bipolar se acabó con el fin de la guerra fría, el intento de mundo unipolar que le sucedió acabó en fiasco y lo que se viene afirmando desde entonces, una invitación a cierto pluralismo y consenso en las relaciones internacionales, es visto como algo “incierto” y “peligroso” con lo que hay que acabar por la fuerza).Waszyngton nadal angażuje się w wojskowe awantury, które destabilizują sytuację międzynarodową i grożą nieobliczalna katastrofą  całemu światu - czytamy w artykule.

Teraz głównym celem Waszyngtonu jest hamowanie wzrostu dwóch mocarstw atomowych - Rosji i Chin. Aby powstrzymać Rosję Stany Zjednoczone celowo stworzyły kryzys na Ukrainie. Przeciwko Moskwie rozwinięto kampanię sankcyjną i informacyjną, trwają stałe ćwiczenia wojskowe NATO przy granicy z Rosją, nie ustaje wroga kampania propagandowa. Natomiast Chiny stoją na drodze amerykańskiemu „rozmachowi w stronę Azji” oraz budowie amerykańskich baz wojskowych na Morzu Południowochińskim, które zostały zaprojektowane w celu zapewnienia kontroli USA nad sytuacją w regionie. Przy tym ani Rosja, ani Chiny nie wdzierają się w Zatokę Meksykańską i nie prowadzą ćwiczeń wojskowych u wybrzeży Stanów Zjednoczonych, zauważa gazeta.

Waszyngton już dawno powinien zdać sobie sprawę, że ani Rosja, ani Chiny nie poddadzą się amerykańskiej presji i nie zgodzą się na „status wasali”, który został przygotowany także dla nich przez Stany Zjednoczone, a który już wcześniej został zaproponowany Europie, Kanadzie, Australii i Japonii. „Amenos que el dólar y todo el poder americano con él, se desmorone o que Europa sea valiente y rompa con Washington para desarrollar una política exterior independiente diciéndole adiós a la OTAN, la guerra nuclear es nuestro mas probable futuro(O ile dolar i cała amerykańska potęga nie rozpadnie się, a Europa nie postawi się i nie zerwie z Waszyngtonem, aby rozwinąć niezależną politykę zagraniczną, żegnając się z NATO, wojna nuklearna jest naszą najbardziej prawdopodobną przyszłością), smętnie konkluduje  La Vanguardia. (bj)

 

KOMENTARZE

 • a
  Consuetudo altera natura est.
  Panie Bogusławie, ze względu na wzrok proszę zwolnić...!
 • Trump zaprosił Putina do Waszyngtonu.
  Prezydent USA Donald Trump zaprosił w niedawnej rozmowie telefonicznej prezydenta Rosji Władimira Putina do Waszyngtonu poinformował w opublikowanym dziś wywiadzie dla agencji RIA-Nowosti szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Prezydenci Rosji i USA, Władimir Putin i Donald Trump, a także wojskowi obu krajów na 100% nie dopuszczą do konfrontacji militarnej powiedział w szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow. „Wracając do kwestii ryzyka wynikającego z konfrontacji militarnej, zakładam w 100%, że wojskowi nie dopuszczą do tego, nie pozwoli na to ani prezydent Putin, ani jestem o tym przekonany prezydent Trump. Są przywódcami, którzy zostali wybrani przez swoje narody, odpowiadają przed tymi narodami za pokój i spokój" podkreślił minister. Amerykański prezydent przekazał również rosyjskiemu przywódcy, że byłby rad, gdyby mógł udać się z rewizytą do Rosji powiedział minister.
  Ps..Polityka to jednak jak zawsze gra o władzę, wpływy i pieniądze i tu nie ma miejsca na żadne sentymenty. Chyba więc nie dziwi nikogo ta informacja. Jednym słowem wrogość u szczytu. USA się kompromitują. Po raz kolejny Putin górą ! Teatrzyk polityczny z za kurtyny, dla ciemnego luda. Już po przedstawieniu wojennym, można wracać do codzienności. Szach-mat Nadwiślańscy rusofobi. Hmmm, teraz podadzą sobie łapki i dalej będziemy żyć w wielkiej szczęśliwości, jak to przystało podnóżkowi. Polska wolna, suwerenna, bez wazeliny...ech..marzenia..
 • @kula Lis 67 10:32:07
  Nie jest możliwe by Putin pojechał do USA.
  USA to bandyci bez jakichkolwiek ograniczeń prawnych i moralnych.
  Dla nich Putin jest największym zagrożeniem... a oni takich ludzi mordują.
  Oni głośno nawołują do morowania ludzi którzy im nie ulegają.
  Oni się tego nawet nie wstydzą, uważają to za element "polityki".
  To oczywiście tzw głębokie państwo żydowskie w USA.

  Zamordowania Putina czy Asada to dzisiaj dla nich priorytet.

  Rosja pewnie dobrze wie o tych planach.
  Nie jest możliwe by Putin pojechał do USA.
  Do dogadania wystarczy niższy szczebel..albo Moskwa ewentualnie teren neutralny tak dobrany by bandyci z USA nie mogli tam zorganizować zamachu np Chiny.

  I to nie jest kwestia odwagi ale rozsądku, na kule czy bombę nie ma mocnych.
 • @Oscar
  Pociski USA w Syrii pod lupą rosyjskich żołnierzy. Dwa pociski samosterujące USA, wystrzelone w Syrię w dniu 14 kwietnia syryjscy wojskowi przekazali Rosjanom donoszą media. Amerykańskie rakiety przewieziono z Syrii do Rosji 18 kwietnia. Ekspert z centrum dziennikarstwa wojskowo-politycznego Borys Rożyn w audycji radia Sputnik podkreślił, że uzyskany w podobny sposób sprzęt wojskowy zawsze jest poddawany szczegółowym badaniom. „Lokalne wojny, w których uczestniczą rosyjscy wojskowi, naturalnie są wykorzystywane również do gromadzenia informacji w sprawie broni innych zaangażowanych w działania zbrojne stron. Potem można zorientować się, co z tych technologii można zastosować z korzyścią dla siebie, albo też w celu opracowania środków do ich zwalczania. Przekazane rakiety mogą zawierać jakieś nowe rozwiązania techniczne, stosowane przez Amerykanów w ich rakietach w celu pokonywania systemów obrony przeciwlotniczej, instalowania fałszywych celów i stwarzania zakłóceń. Będzie można opracować bardziej efektywne środki do zwalczania tego typu broni" powiedział Borys Rożyn. Stwierdził, że zbadanie przekazanych przez Syryjczyków rakiet będzie dla rosyjskich wojskowych co najmniej pożyteczne. „Nie ma informacji o tym, jakie właściwie rakiety zostały przekazane, lecz, przypuśćmy, że to były Tomahawki. Sama ta rakieta, rzecz jasna, nie jest czymś nowym, jednak ta amunicja jest przecież modernizowana, Amerykanie wdrażają coś nowego. Zbadanie aktualnej specyfiki technicznej tych rakiet będzie co najmniej pożyteczne dla rosyjskich wojskowych. Możliwe, że przyczyni się do opracowania perspektywicznych systemów rosyjskich sił obrony przeciwrakietowej" uważa Borys Rożyn.
  Syryjska armia przekazała dane na temat zestrzelonych rakiet z 14 kwietnia kiedy to zbiry zaatakowały ich kraj. W walce przeciwlotniczej aktywnie wykorzystywano system rakietowy przeciwlotniczy "Pantsir" produkcji rosyjskiej, uprzednio dostarczony do sił zbrojnych Syrii. Ten kompleks podczas bitwy przeciwlotniczej wykazał prawie 100 procentową skuteczność. W sumie syryjskie jednostki obrony powietrznej zniszczyły 71 pocisków samosterujących z 103 odkrytych w przestrzeni powietrznej republiki.

  Na lotnisku w Duvali użyto 4 pocisków - wszystkie zestrzelono.
  Na lotnisku Dumeir - 12 pocisków, wszystkie zostały zestrzelone.
  Przy lotnisku Blay - 18 pocisków, wszystkie zostały zestrzelone.
  Na lotnisku Shayrat - 12 pocisków, wszystkie zostały zestrzelone.
  Na lotnisku Tifor - 2 pociski zestrzelono wszystkie.
  Na lotnisku Mezze - 9 pocisków, 5 zestrzelonych.
  Na lotnisku Homs - 16 rakiet, 13 zestrzelonych.


  Ministerstwo Obrony zauważa, że ​​żadne lotnisko nie ma poważnego zniszczenia. Jednocześnie, zgodnie z szacunkami rosyjskiego Ministerstwa Obrony, użyto 30 pocisków i sterowanych bomb lotniczych przeciwko obiektom badawczym w osadach Barz i Jaramani. Spośród nich 5 zostało zniszczonych przez syryjską broń obrony powietrznej. Podkreślono skuteczność syryjskiego systemu obrony powietrznej przywróconego z udziałem rosyjskich specjalistów. Kiedy atak został odparty, użyto tylko 112 pocisków kierowanych przeciwlotnie. Spośród nich:

  "Shell" - wystrzelono 25 pocisków, trafiono 23 cele;
  "Buk" - wystrzelono 29 pocisków, trafiono 24 cele;
  "Wasp" - wystrzelono 11 rakiet, trafiono 5 celów;
  C-125 - 13 pocisków wystrzelono, trafiono 5 tarcz;
  "Strzałka-10" - wystrzelono 5 pocisków, trafiono 3 cele;
  "Kwadrat" - wystrzelono 21 rakiet, trafiono 11 celów;
  C-200 - wystrzelono 8 pocisków, cele nie zostały trafione.

  Igor Konashenkov podkreślił, że nikt nie powinien dać się zwieść słabej wydajności systemu rakietowego S-200. „Kompleks ten jest przeznaczony do prowadzenia głównie aerodynamicznych rakiet nośnych czyli samoloty powiedział. Choć nie tak dawno temu, że jest to kompleks i jest zniszczony myśliwiec jednego z sąsiednich państw, którzy próbowali naruszyć syryjską przestrzeń powietrzną.” Reszta kompleksów, również wyprodukowanych w czasach radzieckich, wykazała się bardzo wysoką wydajnością, mimo że uderzone cele miały dużą prędkość i bardzo małą skuteczną powierzchnię odbijającą.


  Ps..No przecież "reklamował" Trump, że rakiety będą nowe i inteligentne...więc zaciekawił Rosjan. Pociski USA w Syrii pod lupą rosyjskich żołnierzy. Wzięli rozkręcili i pod mikroskopem zbadali. Stwierdzili: niemieckich naukowców już tam niet! Być może znajdą w nich inteligencję której nie mieli wysyłający? Przypuszczam, że na wniosek rosyjskich wojskowych, Syryjczycy dostarczyli strącone czy przekierowane albo przechwycone niewypały rakiet najnowszej generacji, jakie użyli Amerykanie. To, że zostaną dokładnie przebadane nikogo nie powinno dziwić. To samo dotyczy amerykańskich dronów i innego uzbrojenia. Swoją drogą Amerykanie zrobili z nich wiele przydatny "prezent" rosyjskim specom od broni.Kolejna technologia rakietowa wpadła w ręce Rosjan, tak Rosja rozbroi USA.
 • @Oscar 12:51:16
  Pora raczej zaprosić do Jałty ,lub Teheranu aby omówić problemy .Taki historyczny "Come back" .:)))
 • Celne / cenne ?/ oko Robin Hooda.
  Jak wiadomo z historii, śmigłowiec można zniszczyć procą a nawet drągiem lub kamieniem, abstrahoojąc od para_filmowych opowieści, czy wiadomym jest czy polin zapłaciła już ussmanom za te patrioty, które mają chronić ussmanów w Redzikowie i knesejm we warszavi ?
 • Przyszloscia USA sa zielone (ekologiczne) rowery.
  W sklepach wszystko z importu, Boeingi skladane z czesci importowanych z Rosji, Polski i innych krajow. To samo tyczy sie wojskowej produkcji i przemyslu samochodowego. Jak przemysl jest w innych krajach to tam sa fachowcy: slusarze, tokarze, inzynierowie.

  Przyklad: Moj brat pracuje w Michigan projektujac podzespoly do samochodow. W firmie tej produkcja zarzadzal starszy inzynier, ktory na wszystkim sie znal i produkcja szla jak z platka. Poniewaz duzo zarabial zwolniono go i zastapiono mlodym, ktory nie sprawdzil sie. Pozniej przyjeto nastepnego i nastepnego. W koncu firma przeprosila starszego pana, musieli otworzyc portfel i dac mu tyle ile zarzadal by wrocil z powrotem.

  Tymczasem w moim miescie burza resztki fabryk i sieja trawe na to miejsce.Od czasu wyboru Trumpa nie zmienilo sie nic za wyjatkiem jednego: zielone rowery stoja po rogach ulic, ktore mozna uruchomic z telefonu komorkowego i pojezdzic sobie 1/2 dodziny za $1. Oto rowery:
  http://www.rrstar.com/news/20180406/limebike-rolls-into-rockford-on-saturday
 • @Repsol 16:56:02
  Jeszcze za wcześnie na Jałtę czy Teheran.
  .. ale po wyzwoleniu Syrii (w tym wschodniej) po zniszczeniu Arabii Saudyjskiej
  która chce wejść do Syrii w miejsce USA...gdzie dostanie łupnia od Syryjczyków wspartych przez Iran... a z drugiej strony dostanie łupnia od Jemenu..
  wtedy przyjdzie pora na Jałtę i Teheran.
  To dobre adresy .. sprawdzone...będzie okazja naprawić całe zło narobione przez globalną mafię żydowską.

  Trzeba będzie uporządkować Europę ..stanie na tym samym co w 1944.
  Trzeba będzie uporządkować Bliski wschód .... to zlikwiduje się Arabię Saudyjską i odwoła istnienie Izraela.

  I nastanie pokój.
  aa zapomniałem jeszcze Norymberga...to nie najlepszy adres...
  powinna być nie Norymberga ale Jerozolima... jako centrum, "stolica" całego które przyniosła światu globalna mafia żydowska.
  (Norymberga był miejscem zastępczym dla Berlina bo Berlin był całkowicie zniszczony).

  Myślę że tak w przyszłym roku to już realne..
  Trochę potrwa likwidacja Arabii Saudyjskiej... kilka miesięcy... wystarczy wyłapać "rodzinkę" a reszta sama się podzieli i ucywilizuje.
  Izrael zostanie zdelegalizowany w trybie politycznym...i pokojowe wojska
  ONZ albo jakiejś Ligi Arabskiej... zaprowadzą tam ład i porządek.
  (mam nadzieję że bez użycia zakazanej broni chemicznej).
 • @Oscar 17:45:26
  //Jeszcze za wcześnie na Jałtę //

  Dlaczego? jest jak w sam raz.
  Właśnie trwa ekonomiczne forum w Jałcie. http://forumyalta.com/
  Zjechało wielu gości z 70 państw które zamieszkałe są przez 3.000.000.000 .Z uwagi na sankcje co poniektóre koncerny użyły jakiś "kruczków prawnych" aby się tam znaleźć.(że to niby ich nie ma choć są)
  Już na samym początku goście zachwycili się nowym portem lotniczym w Symferopolu "Krymska fala" co to ją niedawno wizytował Putin.Owszem jest na co popatrzeć. https://www.youtube.com/watch?v=bVfdhpxoy9o
 • @SZS 09:54:54
  „Consuetudo altera natura est
  …et morum nostrum servi sumus”
  Ja wnoszę tu swój entuzjazm, ale technicznie korzystam głównie z oczu mojej żony: to ona dociera do tekstów, kopiuje i przekleja, sczytuje je na głos i najczęściej także wpisuje moje uwagi, korekty i tłumaczenia. Dopóki się nie zbuntuje…
  Pozdrawiam BJ
 • @Bogusław Jeznach 18:36:48
  To fajna Panska zona jest. Moja by w zyciu tego nie zrobila.
 • @ikulalibal 18:11:32
  hehehe.. jeszcze nie wszyscy mogą mówić własnym głosem .. są trzymani mocno za "mordę" przez globalną mafię żydowską.

  Ta mafia musi stracić moc.. globalną władzę... i wtedy narody zaczną mówić własnym głosem.

  Chyba że "Jałta" w gronie trzech główny przywódców świata (innym niż w 1943r) dzisiaj to Rosja USA i Chiny.
  Niestety Tramp nie może mówić własnym głosem i formalnie nie jest sojusznikiem w walce z globalna mafią żydowską...a wręcz przeciwnie niechętnie (nie chcem ale muszem) musi reprezentować interesy tej mafii.
  W Jałcie w 1943r jak wiadomo Niemcy (naziści) nie byli reprezentowani.
 • @ikulalibal 18:11:32
  Port lotniczy pierwsza klasa! Brawo!
 • @Bogusław Jeznach 18:36:48
  Pani Jeznachowa musi mieć piękne oczy i piękną duszę!
 • @Oscar 17:45:26
  //Trochę potrwa likwidacja Arabii Saudyjskiej... kilka miesięcy... wystarczy wyłapać "rodzinkę" a reszta sama się podzieli i ucywilizuje.
  Izrael zostanie zdelegalizowany w trybie politycznym...i pokojowe wojska
  ONZ albo jakiejś Ligi Arabskiej... zaprowadzą tam ład i porządek.//

  a jaka przyszłość USA
  tez padnie na ryj
  czas oczekiwania to ......
  w minutach czy godzinach
 • @Husky 19:29:20
  Ławrow: Atak na Syrię daje Rosji prawo do dostarczenia Damaszkowi S300. Po ataku rakietowym USA na Syrię Rosja nie ma już moralnych obiekcji związanych z dostarczeniem Damaszkowi systemów rakietowych S-300 powiedział w wywiadzie dla Sputnika minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. „Teraz nie mamy żadnych moralnych zobowiązań po ataku USA na Syrię. Mieliśmy moralne zobowiązania, obiecaliśmy tego nie robić jakieś 10 lat temu na prośbę moim zdaniem znanych naszych partnerów. Wzięliśmy pod uwagę ich argumenty, że mogłoby to doprowadzić do destabilizacji sytuacji, choć system jest wyłącznie obronny, ale zastosowaliśmy się do prośby. Teraz nie mamy takiego obowiązku moralnego” wyjaśnił rosyjski minister.


  Ps..W Syrii są S-400 w rosyjskiej bazie i to wersje nieeksportowe, oprócz tego jeszcze kilka innych rosyjskich systemów. Dlatego ostatnio inteligentne rakietki Trumpa leciały szerokim łukiem starając się ominąć zasięg radarowy S400 - 600km. S-400 nie zostały uruchomione, podobnie jak inne, także Rosja zachowała wszystkie asy w rękawie, a Syria bohatersko odparła zbrodniczy atak rakietowy natowskich potęg militarnych łamiących wszelkie prawa międzynarodowe i nawet krajowe, próbując wesprzeć terrorystów. Na nic to, teraz idą już kolejne ofensywy na bastiony terrorystów; Jarmuk, Homs itd. Dostawa obejmuje S-300 i pewnie kilkadziesiąt Pancyrów. Tureckie S-400 mają głównie chronić nowo budowaną elektrownię atomową. Najbardziej wpienia się Izrael, bo S-300 oznacza koniec bezkarnego strzelania w cele na terenie Syrii z przestrzeni powietrznej Libanu, po czym szybkie ulatnianie się i udawanie Greka -:). Po dostawie S-300 to będą akcje bardzo wysokiego ryzyka. Przypominam, że ze 105 zestrzelono 71 i to na ok. 5-26km przed celem używając do tego 112 antyrakiet, a 2 przechwycono w stanie nienaruszonym, zdezerterowały, zamiast efektownie popełnić harakiri poprosiły o wizę do Rosji i to były najbardziej inteligentne egzemplarze, które właśnie badają rosyjscy specjaliści, żeby jeszcze lepiej przygotować systemy opl. Do takiej decyzji przymusiły inteligentne rakiety Trumpa stare radzieckie systemy, poczynając od S-75, S-125, S-200, Buk, Kwadrat, Osa itp. oraz nowe Pancyry S-1 itd., obsługiwane przez SYRYJSKĄ załogę, gdyby to była rosyjska załoga, pomyślcie :). Pentagon chce o tym zapomnieć, bo to musiał być dla nich czarny sen i kubeł zimnej wody na te ich gorące spocone jasztombskie koafiury. Inteligentne rakiety Trumpa poza 2 wyjątkami okazały się zwyczajnie głupie, brytyjskie pasywne, a francuskie miały problem egzystencjalny gubiąc swój sens istnienia.
 • @Husky 19:29:20
  USA jest kolonią globalnej mafii żydowskiej.
  Globalizm USA to globalizm globalnej mafii żydowskiej.

  Jak mafia straci władzę (głębokie państwo) to USA będzie robiło taką politykę jaką deklarował Tramp w kampanii wyborczej.. zajmie się sobą...
  czyli tradycyjny izolacjonizm USA.

  Zwykli ludzie w USA żyją w izolacjonizmie.. nie znają i nie rozumieją Świata i nie interesują się światem.
  Jedyną siłą w US która "interesuje" się światem (w sensie grabież i władza) jest globalna mafia żydowska czyli żydowska Oligarchia i wyznawcy syjonizmu..
 • @Oscar 20:18:06
  warto dodać że polityka izolacjonizmu spowoduje naturalny ruch w kierunku ograniczenia zbrojeń USA (nie mają wrogów w sąsiedztwie a od reszty świata odizolowani są oceanami).. i nikt ich nie chce podbijać.
  USA zaoszczędzą na zbrojeniach polikwidują setki baz na całym świecie...
  zaoszczędzony miliardy zainwestują w siebie..(zdegradowana infrastruktura)

  Świat odetchną bo przerzuty rakowe (bazy USA a właściwie bazy globalnej mafii żydowskiej) zaczną znikać z tkanki światowej.
 • @Husky 19:29:20
  Panie Husky,niech Pan sie nie martwi, juz sie zaczyna upadek,ludzia coraz ciezej sie zyje,stan illinois w ktorym mieszkam rzadzony jest przez mafie demokratow, coraz wiecej ludzi opuszcza stan,mamy rebulikanskiego gubernatora, ale nic nie moze zrobic, bo nie ma wiekszosci w senacie stanowym.Po drugie dobrze Panu medrokowac jak NIE musi Pan tutaj zyc, ja za samo ubezpieczenie zdrowotne musza wydac $1300 miesiecznie.W cale NIE jest to smieszne dla podatnika amerykanskiego,kiedy jego pieniadze wydawane s na bezsensowne wojny,podatnik amerykaniski ja z tego guzik.
 • @K54 22:44:30
  //juz sie zaczyna upadek//
  czytałem to ok.25 lat temu
  poczekam kolejne 25 lat
  i odpisze
  8-))))))
 • @lorenco 19:17:42
  //...mieć piękne oczy i piękną duszę//
  I owszem. Obaj jesteśmy szczęściarzami, Wawrzyńcze. Pozdrawiam także Iwonkę. BJ
 • @staszek kieliszek 19:02:02
  Proszę mojej nie płoszyć, Panie Staszku, bo to dopiero początek: faza doświadczalna... Mimo wszystko bardziej wolałbym liczyć na własne oko. Najważniejsze, że minęła deprecha. Pozdrawiam serdecznie. BJ
 • @kula Lis 67 15:54:04
  Trump gra w bardzo skomplikowane szachy, to sa szachy wielowymiarowe, nie wiadomo ile tych wymiarow jest ale dobry w tym jest. Takiej sytuacji w polityce USA jeszcze nie bylo. Przeciw prezydentowi graja instytucje rzadowe, ktore zostaly upolitycznione przez Obame. Obama powymienial generalow na przychylnych demokratom, media sa przeciw prezydentowi. W tej grze jest wiecej uczestnikow:NWO, opinia publiczna, Zydzi, Syria, Rosja, Turcja, Izrael, Iran, Chiny, amerykanskie prostytutki itd. Podobno gosc przygotowywal sie do tego cale zycie i jak dotad widac to dobrze sie przygotowal. Niech mu Bog blogoslawi.
 • @K54 22:44:30
  Wiara tego H. w Szatany Zjednoczone przypomina wiarę milionów ludzi co to wierzyli, że Związek Sowiecki będzie wieczny...
 • @staszek kieliszek 05:26:18
  To co napisałeś,w dużej mierze pasuje do polskiego rządu. Pzdr!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031