Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

USA super, Rosja dno

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Tomasz Dudek o kolejnym wywiadzie Macierewicza i jego obsesyjnych wypowiedziach nt. Putina i Rosji

 

Antoni Macierewicz udzielił obszernego wywiadu portalowi wPolityce. Opowiada w nim o licznych „osiągnięciach" swojego resortu oraz zabiera głos na temat obecnej sytuacji polityczno-społecznej w Rosji.

Pan Władimir Władimirowicz Putin, który dla wielu publicystów jest powodem do strachu, przed którym uciekają, jest autorem największej klęski Rosji od stuleci — powiedział szef Ministerstwa Obrony Narodowej. — Dwie nocne zmory przywódców rosyjskich, czyli wojska amerykańskie na granicy Federacji Rosyjskiej oraz utrata Ukrainy  mają miejsce właśnie dzięki jego agresywności i jego niezrozumieniu i niezdolności dostosowania państwa rosyjskiego do życia we współczesnym świecie. Kontynuując działania sowieckie, bazując na elicie sowieckiej i tym stylu myślenia pan Putin, mimo doraźnych sukcesów, jest autorem największej klęski państwa rosyjskiego.

Prócz tego Macierewicz zadeklarował, że przy pomocy przyjaciół z Ameryki  byłby w stanie odebrać potencjalny atak zbrojny ze strony Rosji: W pełni zrealizowaliśmy nasze założenia taktyczne i częściowo weszliśmy w ich realizację na poziomie strategicznym. Było oczywiste, że nie jesteśmy w stanie w ciągu roku, dwóch czy nawet pięciu zbudować tak silnej armii, by była w stanie sama przeciwstawić się Rosji. Ale było też oczywiste, że jeżeli uzyskamy ochronę w postaci stacjonowania wojsk amerykańskich i natowskich na terenie Polski, to można stworzyć barierę, która pozwoli nam przeprowadzić proces bardzo głębokich zmian.Przy okazji minister wychwalał Amerykanów pod niebiosa i sugerował, że za rządów Platformy Obywatelskiej strategicznym partnerem Polski były Niemcy.

Zdolność do zagwarantowania rzeczywistego bezpieczeństwa Polsce istnieje tylko dzięki sojuszowi polsko-amerykańskiemu, który realizuje się też w ramach NATO. To Stany Zjednoczone są państwem ramowym i one stanowią 90 proc. stanu batalionowej grupy bojowej NATO w Polsce.

Według  Macierewicza Rosja zagraża nie tylko nam. Zagraża całemu kontynentowi, który zamierza zdominować. Na szczęście on, polski minister obrony, zawczasu zabezpieczył siebie i całą Unię:Działania niektórych państw europejskich skupione są na flance południowej i walce z terroryzmem, a nie na obronie flanki wschodniej, czyli na odparciu zagrożenia, które w ciągu ostatnich lat coraz bardziej intensyfikuje cień militaryzmu rosyjskiego nad całą Europą. Dlatego traktuję hasło „armii europejskiej" jako hasło mające w sposób ukryty otworzyć Rosji drogę do dominacji nad Europą.

Szef MON przestrzegł, w jakiej jeszcze kwestii nie należy wierzyć Rosji — niewiarygodna ma być zapowiedź, iż wkrótce dzięki jej interwencji zapanuje pokój w Syrii: Rosja zawsze miała genialną propagandę. Olbrzymie zdolności propagandowe i olbrzymią zdolność do wynajdywania inteligentnych ludzi na zachodzie, którzy byli gotowi powtarzać kremlowskie tezy. To jest tego przykład. W tej sprawie przestrzegałbym przed uwierzeniem panu Putinowi. Dezinformacja i mistyfikacja to wciąż najsilniejszy oręż Putina.

Czekamy aż do sprawy odniesie się bohater wywiadu

 

KOMENTARZE

 • Przedwczoraj
  w Wilnie odbyło się spotkanie tak zwanej rosyjskiej opozycji.Tak zwanej bo każdy z tych "opozycjonistów" żyje poza granicami Rosji.
  A więc zebrali się i: mówili,wnioskowali,rokowali,krakali,rzeczy tak straszne że pewien opozycjonista (też nic dobrego ale przynajmniej żyje w Rosji),skonstatował że gdyby "spotkania w Wilnie" nie było to Putin koniecznie powinien je zorganizować.
  Dokładnie takie samo wrażenie mam w związku z Macierewiczem.Taki człowiek (podobnie jak ta cała "opozycja" ) to cudowny sen Putina.
  Mając takich "wrogów" już nie musisz niczego poprawiać,interpretować,manipulować,itd.Po prosu bezpośrednio transmitujesz jego (ich) wypowiedzi rosyjskiej publice i gotowe.Reszta robi się sama.
  Macierewicz jest najczęściej cytowany przez ruskie "jastrzębie wojenne" i o to chyba chodzi.
 • Panie Bogusławie...
  Może już dość nabijania się z tego nieszczęśnika?

  Mam na myśli oczywiście Putina :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:03:37
  Panie Jareczku,
  Pan to umie komentować ...slalomem. :). Pozdrowionka. BJ
 • @ikulalibal 18:46:06
  Ja tez się nie mogę nadziwić temu, jak bardzo w ciągu mojego zycia przenicowała sie światowa scena geopolityczna i cała nasza zbiorowa swiadomość. Zachód zamienił sie ze Wschodem prawie pod każdym względem: metodologią, etyką, stosunkiem do Boga i wartości, itp.
  Lubię ujmować to tak jak podpowiada sama natura:
  świt na Wschodzie, zmierzch na Zachodzie.

  Pozdrawiam przyjaźnie BJ
 • @
  nawet nie wiem jak to powiedzieć..., a co tam,
  Dziękuję Pan Antoni!
  Producenci z Kaliningradu zaczęli eksportować sok jabłkowy do Polski
  https://sdelanounas.ru/blogs/101049/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31