Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

USA super, Rosja dno

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Tomasz Dudek o kolejnym wywiadzie Macierewicza i jego obsesyjnych wypowiedziach nt. Putina i Rosji

 

Antoni Macierewicz udzielił obszernego wywiadu portalowi wPolityce. Opowiada w nim o licznych „osiągnięciach" swojego resortu oraz zabiera głos na temat obecnej sytuacji polityczno-społecznej w Rosji.

Pan Władimir Władimirowicz Putin, który dla wielu publicystów jest powodem do strachu, przed którym uciekają, jest autorem największej klęski Rosji od stuleci — powiedział szef Ministerstwa Obrony Narodowej. — Dwie nocne zmory przywódców rosyjskich, czyli wojska amerykańskie na granicy Federacji Rosyjskiej oraz utrata Ukrainy  mają miejsce właśnie dzięki jego agresywności i jego niezrozumieniu i niezdolności dostosowania państwa rosyjskiego do życia we współczesnym świecie. Kontynuując działania sowieckie, bazując na elicie sowieckiej i tym stylu myślenia pan Putin, mimo doraźnych sukcesów, jest autorem największej klęski państwa rosyjskiego.

Prócz tego Macierewicz zadeklarował, że przy pomocy przyjaciół z Ameryki  byłby w stanie odebrać potencjalny atak zbrojny ze strony Rosji: W pełni zrealizowaliśmy nasze założenia taktyczne i częściowo weszliśmy w ich realizację na poziomie strategicznym. Było oczywiste, że nie jesteśmy w stanie w ciągu roku, dwóch czy nawet pięciu zbudować tak silnej armii, by była w stanie sama przeciwstawić się Rosji. Ale było też oczywiste, że jeżeli uzyskamy ochronę w postaci stacjonowania wojsk amerykańskich i natowskich na terenie Polski, to można stworzyć barierę, która pozwoli nam przeprowadzić proces bardzo głębokich zmian.Przy okazji minister wychwalał Amerykanów pod niebiosa i sugerował, że za rządów Platformy Obywatelskiej strategicznym partnerem Polski były Niemcy.

Zdolność do zagwarantowania rzeczywistego bezpieczeństwa Polsce istnieje tylko dzięki sojuszowi polsko-amerykańskiemu, który realizuje się też w ramach NATO. To Stany Zjednoczone są państwem ramowym i one stanowią 90 proc. stanu batalionowej grupy bojowej NATO w Polsce.

Według  Macierewicza Rosja zagraża nie tylko nam. Zagraża całemu kontynentowi, który zamierza zdominować. Na szczęście on, polski minister obrony, zawczasu zabezpieczył siebie i całą Unię:Działania niektórych państw europejskich skupione są na flance południowej i walce z terroryzmem, a nie na obronie flanki wschodniej, czyli na odparciu zagrożenia, które w ciągu ostatnich lat coraz bardziej intensyfikuje cień militaryzmu rosyjskiego nad całą Europą. Dlatego traktuję hasło „armii europejskiej" jako hasło mające w sposób ukryty otworzyć Rosji drogę do dominacji nad Europą.

Szef MON przestrzegł, w jakiej jeszcze kwestii nie należy wierzyć Rosji — niewiarygodna ma być zapowiedź, iż wkrótce dzięki jej interwencji zapanuje pokój w Syrii: Rosja zawsze miała genialną propagandę. Olbrzymie zdolności propagandowe i olbrzymią zdolność do wynajdywania inteligentnych ludzi na zachodzie, którzy byli gotowi powtarzać kremlowskie tezy. To jest tego przykład. W tej sprawie przestrzegałbym przed uwierzeniem panu Putinowi. Dezinformacja i mistyfikacja to wciąż najsilniejszy oręż Putina.

Czekamy aż do sprawy odniesie się bohater wywiadu

 

KOMENTARZE

 • Przedwczoraj
  w Wilnie odbyło się spotkanie tak zwanej rosyjskiej opozycji.Tak zwanej bo każdy z tych "opozycjonistów" żyje poza granicami Rosji.
  A więc zebrali się i: mówili,wnioskowali,rokowali,krakali,rzeczy tak straszne że pewien opozycjonista (też nic dobrego ale przynajmniej żyje w Rosji),skonstatował że gdyby "spotkania w Wilnie" nie było to Putin koniecznie powinien je zorganizować.
  Dokładnie takie samo wrażenie mam w związku z Macierewiczem.Taki człowiek (podobnie jak ta cała "opozycja" ) to cudowny sen Putina.
  Mając takich "wrogów" już nie musisz niczego poprawiać,interpretować,manipulować,itd.Po prosu bezpośrednio transmitujesz jego (ich) wypowiedzi rosyjskiej publice i gotowe.Reszta robi się sama.
  Macierewicz jest najczęściej cytowany przez ruskie "jastrzębie wojenne" i o to chyba chodzi.
 • Panie Bogusławie...
  Może już dość nabijania się z tego nieszczęśnika?

  Mam na myśli oczywiście Putina :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:03:37
  Panie Jareczku,
  Pan to umie komentować ...slalomem. :). Pozdrowionka. BJ
 • @ikulalibal 18:46:06
  Ja tez się nie mogę nadziwić temu, jak bardzo w ciągu mojego zycia przenicowała sie światowa scena geopolityczna i cała nasza zbiorowa swiadomość. Zachód zamienił sie ze Wschodem prawie pod każdym względem: metodologią, etyką, stosunkiem do Boga i wartości, itp.
  Lubię ujmować to tak jak podpowiada sama natura:
  świt na Wschodzie, zmierzch na Zachodzie.

  Pozdrawiam przyjaźnie BJ
 • @
  nawet nie wiem jak to powiedzieć..., a co tam,
  Dziękuję Pan Antoni!
  Producenci z Kaliningradu zaczęli eksportować sok jabłkowy do Polski
  https://sdelanounas.ru/blogs/101049/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930