Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Wkrótce przeszczep głowy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ZDROWIE I MEDYCYNA: Trudna do wyobrażenia, pionierska operacja przeszczepu żywej głowy na inne ciało ludzkie jest zaplanowana w grudniu w Chinach. Świat wstrzymuje oddech…

 

Prof. Sergio Canavero

 

W grudniu 2017 rok ma nastąpić dzień, w którym włoski neurochirurg Sergio Canavero po raz pierwszy w historii przeprowadzi operację transplantacji ludzkiej głowy. Projekt o nazwie Heaven wkracza w finalną fazę.

Kiedy dwa lata temu doktor Canavero ogłosił plan przeszczepu ludzkiej głowy, nowość wstrząsnęła światem nauki i wywołała oczywistą falę krytyki. Pomimo sceptycyzmu wielu uczonych i chirurgów, projekt Heavena zainteresował tysiące lekarzy, którzy napisali do włoskiego uczonego.

Pierwsza operacja przeszczepu ludzkiej głowy będzie mieć miejsce w Chinach. Zespołem specjalistów kierować będzie, w asyście Sergia Canavero, chiński lekarz Ren Xiaoping. Ponieważ projekt finansowany będzie przez rząd ChRL, operacji poddany zostanie obywatel Chin, a nie Rosjanin Walerij Spiridonow, jak wcześniej planowano.

Sputnik Italia dowiedział się od Sergia Canavero, jakie rezultaty zostały osiągnięte w ramach tego fascynującego, choć niejednoznacznego z etycznego punktu widzenia, projektu:

 

 Proszę powiedzieć, w jakim stadium znajduje się projekt Heaven?

We wrześniu opublikowaliśmy w Korei nasze pierwsze badania — „dowód słuszności wyboru celu terapeutycznego" (proof of principle) — przeprowadzone we współpracy z Uniwersytetem Rice'a w Teksasie. Badania wykazały, że myszy, którym przecięto rdzeń kręgowy, jak ma to miejsce przy przeszczepie głowy, odzyskały zdolność ruchu. W takich operacjach wykorzystywany jest udoskonalony wariant politlenku etylenu (PEG), dzięki czemu po 24 godzinach od operacji impulsy nerwowe znów zaczynają przepływać przez miejsce przecięcia. Pies, któremu przecięto rdzeń kręgowy, przywracając go przy pomocy PEG, mógł ponownie biegać 3 tygodnie po operacji. To były pierwsze badania i nasi oponenci mówili, że dysponujemy zbyt małą ilością danych statystycznych. Mówili, że impulsy nerwowe przechodzą (przez miejsce przecięcia), ale domagali się dowodów na to, że w miejscu przecięcia znów tworzą się włókna nerwowe. W styczniu opublikowaliśmy pierwszą pracę, w której wykorzystaliśmy taką metodę badania tkanek i komórek jak immunohistochemia, Z pomocą tej metody dowiedliśmy, że w miejscu przecięcia zaczynają rosnąć włókna nerwowe.

 

I jakie były dalsze działania?

W celu uzyskania wystarczającej ilości danych statystycznych, wykorzystaliśmy do dalszego badania duże szczury. Zastosowano technikę obrazowania tensora dyfuzji DTI (Diffusion tensor imaging), która umożliwia zobaczenie włókien bez konieczności uśmiercania zwierząt. Szczury zostały podzielone na dwie grupy: wobec szczurów z pierwszej grupy zastosowano w czasie operacji placebo, a wobec szczurów z drugiej grupy — PEG. PO miesiącu szczury z drugiej grupy mogły się poruszać, a szczury z pierwszej grupy nie mogły. Następnie przeprowadziliśmy taki sam eksperyment na psach, i wyniki były analogiczne. Możemy zatem powiedzieć, że myszy, szczury i psy z przeciętym rdzeniem kręgowym mogą odzyskać zdolność ruchu.

 

I pierwszym krajem świata, w którym podobna operacja zostanie przeprowadzona na człowieku, będą Chiny?

Tak. Rząd Chin chce, aby zespołem lekarzy przy przeszczepie głowy kierował chiński specjalista. Będzie nim Ren Xiaoping. Dlatego w kwietniu ogłosiliśmy, że zgodnie z krajowym ustawodawstwem będę asystować chińskiemu neurochirurgowi i jego zespołowi. Niedużo czasu zostało. Już wkrótce dowiecie się Państwo sensacyjnych nowości.

 

 

Walerij Spiridonow

 

Dlaczego pierwszą osobą nie może być Rosjanin Walerij Spiridonow, który jako pierwszy zgłosił chęć poddania się eksperymentowi?

Tutaj dotknęła Pani istoty mojego apelu do Rosji. Pragnę podkreślić, że w Rosji są chirurdzy zdolni do przeprowadzenia takiej operacji, jest specjalnie wyposażony szpital, są niezbędne pieniądze. A przy tym, kiedy kontaktowali się ze mną bardzo bogaci Rosjanie, miliarderzy, podkreślali oni swoje zainteresowanie inwestowaniem w mój projekt, a nie działalnością charytatywną. Straciłem nadzieję przekonania rosyjskich inwestorów do tego, by pomogli mi znaleźć dawcę do przeszczepu, który uratuje Walerija Spiridonowa. Zwracam się do Rosjan z apelem: Walerija, obywatela Rosji, uratuje tylko operacja w Rosji. Chiny będą, rzecz jasna, ratować Chińczyka, do tego Walerij jest przedstawicielem białej rasy i nie można poddać go przeszczepowi organu należącego wcześniej do Chińczyka, żeby nie wywołać negatywnych reakcji psychologicznych.

Zwracam się z oficjalnym apelem do rosyjskich władz i rosyjskiego narodu: pomóżcie mi ocalić Rosjanina Walerija Spiridonowa. Jestem gotów asystować rosyjskim chirurgom przy operacji w Moskwie. Jeśli władze nie zechcą zainterweniować, to jest jeszcze crowdfunding. Proszę Rosjan o 145 mln pomocy. Drugiej możliwości dla Walerija nie ma. Proszę rosyjski naród, by pomógł w uratowaniu rodaka. Niech Rosja, w której w ubiegłym wieku wielki neurochirurg Demichow rozpoczynał swoje operacje przeszczepu głowy na zwierzętach, przeprowadzi u siebie tę operację i otworzy nową erę.

 

 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Przeszczep glowy do ciala czy ciala do glowy?W glowie czyli mozgu znajduje sie osobowosc oraz cala wiedza i doswiadczenie osoby oraz wiekszosc narzadow zmyslu a cialo jest tylko jakby dostarczycielem substancji do mozgu oraz niekiedy kontaktu z otoczeniem np. przez dotyk.
 • @mac 19:33:05
  To będzie przeszczep ciała do głowy, ponieważ konieczność tej operacji wynika z choroby m.in. nerwów obwodowych, a nie centralnego układu nerwowego. To, co po operacji w nowej konfiguracji ma zostać z pierwotnego organizmu biorcy to będzie głowa, która zachowa i przeniesie osobowość, a nie ciało, które ma pochodzić od dawcy. M.in. dlatego ta operacja jest tak dramatycznie niezwykła. Pozdrawiam. BJ
 • Pierwszy pacjent
  Z dobrze poinformowanych źródeł wiadomo, że pierwszym pacjentem ma być najbardziej bojowy polski minister.
  Trwają tylko szeroko zakrojone poszukiwania odpowiedniej głowy.
 • To pomysly idiotow i debili.
  Z jednej strony mamy plage zachorowan na nowotwory,zakaznej zultaczki ,cukrzycy,chorob tarczycy i wielu inych juz pandemi ,gdzie mowi se wrecz o celowym dzialaniu medycyny[dr Jaskowski ,,Jak medycyna rockefelerowska niszczy zdrowie ludzi,,] i nic sie nie robi by usunac przyczyny ktore tycza juz wiekszosci populacji a jednoczesnie kradnie sie olbrzmie pieniadze na spektakularne badania majaceco nawyzej zastosowanie dla garstki uprzywilejwanych ktorym w razie znszczenia ciala moga ewentualnie przeszczepic glowe na zabitego uprzednio dawce reszty ciala w normalnym panswie takie pomysly i taka kradziez wpracowanych przez spoleczenstwo srodow finansowych to powna byc kara ciezkich robót na dalekiej polnocydo konca zycia . To sluzy budowaniu ,, imaz medycyny akademickiej,, coz gupcy,idioci, i debile na to sie nabieraja -szczepionki i luo w pascie do zebow widocznie sutecznie zredukowaly ilosc sprawnej masy mauzgowej u wiekszosci osobnkow cywilizaci ludzkiej
 • @autor
  Kupilem niedawno ,Wademekum Fitoterapi,,z 1958 r. rewelacyjna ksiazka jak leczyc ludzi by byl wyleczeni i zdroiwi.Niestety gląby opuszcajace,, akademie medyczne ,, nie maja w prgramie prawdpdobnie Fitoterapi. w zalzeniu maja leczyc dlugo na coraz nowe choroby bedace konsekwencja dzialania ,,,nowych rewelacynych substancji czynnych,,[Gleb OLsen-Kampanie famaceutyczne nie chca byscie byli zdrowi,,] Zamiast przeszczepow glowy lepiej wznowic wydanie tej ksiazki by do gamoni w kitlach dotarlo ze to co robia to droga w niewlasciwym kierunku.. i ze sa duzo lepsze i prostrze metody leczenia
 • @jan 10:07:20
  Rozumiem Pńskie argumenty i sam tez wolałbym prostsze, naturalne metody leczenia, o których Pan pisze. Ale jakie zioła mógłby Pan zaproponować rosyjskiemu informatykowi Waleremu Spirydonowowi aby odzyskał zanikające ciało i wstał ze swego wózka? Pozdrawiam BJ
 • @Bogusław Jeznach 00:10:26
  Już nie będzie, odwołana "operacja" Czytałem to wczoraj na sputniku.
 • @mac 19:33:05
  "W glowie czyli mozgu znajduje sie osobowosc oraz cala wiedza i doswiadczenie osoby oraz wiekszosc narzadow zmyslu a cialo jest tylko jakby dostarczycielem substancji do mozgu oraz niekiedy kontaktu z otoczeniem np. przez dotyk."

  Tak chcą abyśmy wierzyli ci od szkiełka i oka, ale czy tak jest rzeczywiście, nikt tego nie wie. Może jednak są jakieś przyczyny faktu, że każdy, kto mówi o sobie, "ja" , nie łapie się za głowę, ale kładzie rękę na środku klatki piersiowej i nawet nie na sercu.

  Istnieje wiele wypadków, kiedy po przeszczepieniach narządu biorca otrzymuje wraz z narządem część osobowości dawcy. Kto wie, co może się dziać po doszyciu całego ciała innej osoby do czyjejś głowy. Pomijając już fakt, że niemożliwym jest pobieranie narządów od osoby martwej, w związku z czym przeszczepy są zwykłym barbarzyństwem, aczkolwiek prawnie usankcjonowanym poprzez nową definicję śmierci.
 • @Bogusław Jeznach 11:08:14
  Rosyjski informatyk powinien pogodzić się z losem, niestety, nie on jeden, zresztą i być może bardziej zadbać o swój byt duchowy? a jego lekarze powinni przestać bawić się w Boga.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031