Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Trzy oblicza nienawiści

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Piotr Ratke dość emocjonalnie o rusofobii w Polsce, na Ukrainie i w USA.

 

Rusofobia w kontekście fobii do innych narodów jest bardzo specyficzna, wychodzi na prowadzenie w rankingu najbardziej znienawidzonego kraju przez Stany Zjednoczone Ameryki, Ukrainę oraz Polskę. Przyczyny nienawiści w przypadku tych trzech krajów diametralnie się różnią.

Ukraina pała żądzą nienawiści i obwinia Federację Rosyjską niemal za wszystkie swoje niepowodzenia w państwie oraz na arenie międzynarodowej. Głównym punktem zapalnym jest Krym, który tak naprawdę nigdy nie był ukraiński oraz konflikt w obwodzie Donieckim oraz Ługańskim. Przyczyną działań zbrojnych i agresji w tamtym rejonie Ukrainy jest to, że ludnością zamieszkującą tereny dwóch obwodów są Rosjanie сzyli ludność rosyjskojęzyczna.

Dodatkowo bogactwa naturalne tego rejonu są jednymi z największych w Europie. Największe ilości węgla wysokoenergetycznego i koksującego znajdują się właśnie w Donbasie. Ukraina jest przesiąknięta korupcją. W kraju pierwsze słowo mają głównie oligarchowie, którzy w imię własnych interesów rujnują państwo doszczętnie. Nie liczą się z ludźmi i często współzawodniczą między sobą o strefy wpływów. Opłacają zorganizowane grupy o różnym charakterze (nierzadko zbrojnym), a wszystko to ma na celu zaspokojenie ich często wybujałych a nawet chorych ambicji, głównie finansowych.

Ludność etnicznie rosyjska oraz duży odsetek Ukraińców, którzy byli represjonowani z powodu swych prorosyjskich poglądów, zderzali się na każdym kroku z nienawiścią, której bezwzględnie się przeciwstawiali. Następstwem było odłączenie się Donbasu od pogrążonej w chaosie Ukrainy.

Polskie media przemilczają wszystkie fakty, które mogłyby dać świadectwo tej prawdzie. Polacy żyją w nieświadomości, co tam się dzieje. Jednak ludność emigrująca z Ukrainy za pracą m.in. do Polski zaczyna opowiadać i coraz bardziej otwierać się przed Polakami, informując o faktycznym stanie politycznym oraz gospodarczym tego państwa. Przepływu tych informacji nie sposób kontrolować, a tym bardziej powstrzymać. Ludzie na Ukrainie nie otrzymują emerytur, zarobki są katastrofalnie niskie — w granicach trzech złotych za godzinę, co w porównaniu do astronomicznych cen żywności, wielu doprowadza do skrajnego ubóstwa.

Banderowska Ukraina pała zresztą nienawiścią nie tylko do Rosji. Kraj numer dwa, który jest znienawidzony przez Ukraińców spod znaku Bandery, to Polska! Nienawiść do Polaków wypływa głównie bezpośrednio ze skrajnych ultra-nacjonalistycznych formacji o poglądach faszystowskich, które powoli zaczynają odradzać się i dominować w banderowskiej Ukrainie. Te ugrupowania jak na warunki upadającego państwa, są bardzo silne i nie kryją się ze swoimi poglądami podsycającymi i propagującymi zoologiczną nienawiść do wszystkich sąsiadów, w tym szczególnie do Rosji i Polski.

Mają oni głośno formułowane roszczenia terytorialne wobec Polski. To nie mit, to fakt, który jest jenak skrupulatnie zatajany i  cenzurowany w polskich mediach. Do ukraińskiego parlamentu została skierowana petycja przez działacza partii „Swoboda”  Jurija Czerkaszyna, w której mówi on o… okupowaniu przez Polskę Zachodniej Ukrainy.

Dodatkowo miało miejsce skandaliczne ogłoszenie przez nacjonalistę Ołeksija Kurinnija konieczności prac nad ustawą formułującą roszczenia terytorialne wobec Polski! Niestety, nie są to pojedyncze przypadki, które w przeszłości były traktowane jako nieistotne incydenty. Sprawy zaszły tak daleko, że w żaden sposób nie wolno ignorować tak namacalnego zagrożenia.

Mimo tych wszystkich faktów w środkach masowego przekazu w wielu krajach Europy gloryfikuje się państwo ukraińskie, jako umęczony naród nękany przez Federacje Rosyjską. Tak dokładnie opracowane chwyty propagandowe, są ściśle i precyzyjnie wymierzone w odpowiednim kierunku. Główna inspiracja płynie ze strony USA, ponieważ w ich interesie jest, aby pogrążona w chaosie Ukraina zaczęła działać jak marionetka, bez samokontroli, uzależniając się od wpływu państw bloku zachodniego. Ma to być furtką do przyszłego poszerzenia strefy wpływów.

Zapędy geopolityczne USA oraz ich cele są bowiem następujące:

Po pierwsze: Jak najbardziej zbliżyć się do granic z Federacją Rosyjską, co w przypadku ewentualnego konfliktu, dałoby im przewagę przynajmniej w początkowej fazie uderzenia. Otoczenie granic Rosji w pierścieniu państw sojuszniczych. Na Ukrainie zakończyło się to historycznym niepowodzeniem USA. Federacja Rosyjska pokrzyżowała wszystkie plany. A dodatkowo Krym, opierając się o referendum, wrócił do macierzy.

Po drugie: Maksymalne ograniczenie Rosji w rozwoju gospodarczym, poprzez ograniczenie rynku zbytu. Przykładem jest Polska, która została sprytnie odcięta od Rosji na skutek komicznych sankcji, które zamiast zaszkodzić, przyczyniły się, patrząc przez pryzmat kilku lat, do wzrostu gospodarczego państwa, będącego na celowniku. Sama Polska straciła na tym fortunę, nie wspominając o krzywdzie wyrządzonej np. rolnikom, których odcięto od potężnego rynku zbytu!

Po trzecie: Inspirowanie oraz bezpośrednie wywoływanie konfliktów zbrojnych na terenie obcych państw z daleka od własnych granic. Pod przykrywką obrony demokracji, kosztem setek tysięcy zabitych, okaleczonych i ludzi pozbawionych dachu nad głową. Testują swoja najnowszą broń bezpośrednio na polu walki, która jest sprzedawana najczęściej państwom bezpośrednio zaangażowanym w starcia zbrojne wywołane przez USA. Napędza to ich gospodarkę, ponieważ przemysł zbrojeniowy w Stanach Zjednoczonych odgrywa bardzo istotna rolę i znajduje się w czołówce, zasilającej budżet państwa. Poszerzanie strefy wpływów poprzez wywoływanie i kontrolowanie konfliktów przyczynia się jednoznacznie do zwiększenia zbytu. Nie tylko na sprzęt i uzbrojenie. Korzystają na tym również inne gałęzie przemysłu.

Reasumując: Polityka USA opiera się głównie na podporządkowaniu sobie państw gospodarczo i militarnie. To w rezultacie jest motorem napędowym ogólnokrajowej gospodarki. Działają na wielu płaszczyznach, ale wszystko sprowadza się do jednego: DOMINACJA wszędzie i nad wszystkim! Powoli, skrupulatnie dążą do celu, nie bacząc na konsekwencje. Wiele państw zdominowanych przez USA widzi to i zdaje sobie z tego sprawę, jednak mają związane ręce. Taki supeł, powoli zaciskany na rękach ma właśnie Ukraina. Polska o zgrozo, sama na własne życzenie ten węzeł sobie założyła.

Rusofobia w wykonaniu Stanów Zjednoczonych objawia się w państwach im podporządkowanych! Bardzo sprytnie wykorzystują do tego słabsze i uzależnione od ich wpływów państwa. To wyuzdane i przebiegłe posunięcie. Polska podporządkowała się im wzamian za puste obietnice. Inspirowana i podżegana, zieje nienawiścią do bratniego narodu słowiańskiego. Główne skrzypce nie grają w tym przedstawieniu zwykli obywatele, tylko Rząd RP, który za naród, bez zgody tegoż narodu, podjął decyzje uchwalając niemal zbrodniczą ustawę dekomunizacyjną! Zabijają pamięć o Poległych Bohaterach, mszczą się na umarłych, bo żywi są za silni. Taką to teraz wojenkę prowadzi się w Polsce, bijemy wyzwolicieli leżących od ponad siedemdziesięciu lat w grobie… Gestapowcy umarłego nie kopali, banderowcy piłami ćwiartowali dzieci, ale umarłych nie katowali, bo nie dawało im to satysfakcji. A polski rząd a jakże,… Stalowym młotem na pomniki Armii Czerwonej! Do czego potrafi doprowadzić nienawiść i czego możemy jeszcze się spodziewać? Nikt tego nie obejmie umysłem.

Rusofobia ma wiele twarzy, lecz jednego bądźmy pewni — w każdym wykonaniu jest to mowa nienawiści. Nieważne, czy to jest oblicze rusofobii spowodowane zapędami geopolitycznymi, czy pobudkami ideologicznymi, czy -  jak w przypadku Polski - nienawiścią w ogromnym stopniu odgórnie narzuconą. W każdej postaci jest to esencja zła, które trzeba zwalczać na każdym kroku!

Musimy zadać sobie bardzo ważne pytania. „Czy my jesteśmy i chcemy być tacy, jak by Ameryka sobie tego życzyła? Czy jesteśmy źli? Czy to zło ktoś nam narzuca, a my zaczynamy odgórnie w nie wierzyć?”. Na te pytania każdy musi sam osobiście, stojąc przed lustrem, patrząc sobie w oczy, odpowiedzieć.

Nie wierzę, że Polacy są źli. To źli ludzie niszczą w Polakach to, co mają najbardziej wartościowego. Poczucie honoru i szacunku do drugiego człowieka. Zabijają w nas podstawowe wartości, które czynią nas ludźmi. Pokój i Przyjaźń to najcenniejsze wartości, których naród nie może zatracić! Nigdy o tym nie zapominajmy…

 

 

KOMENTARZE

 • Panie Bogusławie ! to nie Polacy ale żydo-chazarstwo niszczy !!!
  Rusofobia ma twarz obrzydliwego żydo-chazara ! która codziennie wynurza się z ekranów TV [ wszystkich TV ] są to mordy wykrzywione zaplute pełne nienawiści do Rosji Słowian ! to jest WOJNA !!! wojna wypowiedziana przez mordy żydowskie nam SŁOWIANOM !!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . okupacja żydowska Polski trwa !
 • @ele 10:58:25
  Jakoś w tej Moskwie ponoć dyktatora, satrapy, cara, etc..Putina nikt nie strzelał z broni gładkolufowej do demonstrantów jak u nas za reżimu Tuska, czy w ponoć demokratycznych USA. Czym się podniecacie? Tam Katalonii, Majdanu, etc..zrozumcie to wreszcie żydowskie karaluchy i służące wam gnidy nie będzie! Poważne i silne państwo na to sobie nie pozwoli, jak to u nas bezkarnie tzw. totalna opozycja robi i cały RAŚ, z lewackimi szumowinami i pedalstwem. Na pochyłe drzewo to i koza skacze. Polska niech z Rosji i Putina bierze przykład. A chłopaki jak widać mają dużo energii, która na Syberii jest cennym towarem. Trzeba im umożliwić się rozładować. Zorganizowanie w Rosji rewolucji... Toż to ten żydowski karaluch Malcew się spóźnił o całe 100 lat. Rewolucja w Rosji już była! Kto mu czy innemu jak on karaluchowi da złoto jak Leninowi i Trockiemu na przekupienie wojska. Jednak te sponsory są trochę durnowate. Oni myślą, że w Rosji można wywołać rewolucję po rządach, wszechobecnej nędzy, powszechnym żydowskim złodziejstwie i "smucie", która była za pijanicy Jelcyna. Rosjanie już jedną rewolucję mieli, która kosztowała ich dziesiątki milionów ofiar, a oni potrafią wyciągać wnioski, to nie banderowcy. USA dało pieniądze na rewolucję na Ukrainie, tam to się udało ale nie uda się to ponownie żydom w Rosji, rosyjski naród nie jest tak spragniony mamony, pieniędzy, Matka Ojczyzna dla Rosjan ważniejsza. Najbardziej wstrętny to wróg wewnętrzny który działa jak próchnica... Ja bym wysłał na miejscu Putina czy Szojgu pułk kozaków z nahajkami, a potem a stryk ich, żeby reszta żydoamerykańskiej agentury narobiła w portki. Inaczej się nie da ze sprzedajnymi żydowskimi karaluchami i ich pomagierami. Je i te usłużne im gnidy trzeba stanowczo i bezlitośnie zawczasu rozgniatać. Druga rewolucja żydom już się nie uda w Rosji. Nie te czasy. Komuna zdrajców, komuna żydobolszewików wywodzi się z Zachodu i kiedy zły pułkownik Putin nie pozwala dobrym Jankesom na postawienie dowolnej ilości Mc Donaldów, sieci innego badziewia i nieograniczonej ilości żydowskich banków, aby w końcu mogli się dorwać i wyssać z Matki Ziemi te wszystkie dobra, która skrywa w swoich granicach Federacja Rosyjska, to główna oś żydobolszewizmu kolejny raz rozsiadła się w luksusowych kurortach Szwajcarii i Austrii, aby debatować nad wyborem współczesnego Trockiego i Lenina. Zakusy są tak wielkie, że póki co nie mogą ustalić, kto ma obalić wszech cara Rosji, Władimira Putina i, jak ich genealogiczni poprzednicy, a zarazem mentorzy, zrabować rosyjską ziemię. Tym razem jednak już nie ze złota i rodowych sreber cara lecz głównie z tego co kryje Matuszka Ziemia.
 • @ele 10:58:25
  Straż Graniczna podała, że granicę polską przekroczyło do września 3 miliony 650 tysięcy Ukraińców, coraz więcej chce zostać na stałe, czy ogłupionemu miłością do Ukrainy PiS-owi to jeszcze mało czy czeka aż będzie kilkanaście milionów i zacznie podrzynać nam gardła ? Co musi się jeszcze stać aby się opamiętać pani premier Beato Szydło, panie Jarosławie Kaczyński i ministrze Mariuszu Błaszczak ?
 • @
  Granica ''Rusi Kijowskiej''na czerwono
  https://pp.userapi.com/c824501/v824501822/1684a/LqxIhRX5SlI.jpg
  Ekspansja terytorialna Rusi.
  https://pp.userapi.com/c631330/v631330670/3c11f/0xN4VidnRgc.jpg
 • @fretka 18:35:47
  Dr Targalski bez ogródek o relacjach Warszawa-Kijów: "Stosunki polsko-ukraińskie nie mają żadnych szans na poprawę".

  https://wpolityce.pl/swiat/365769-dr-targalski-bez-ogrodek-o-relacjach-warszawa-kijow-stosunki-polsko-ukrainskie-nie-maja-zadnych-szans-na-poprawe


  Poniżej moje komentarze które nie przeszły u Sakiewicza na ukrofilskiej niezalezna.pl.

  1..Jeśli chodzi o II wojnę światową, Ukraińcy mogą się poszczycić albo UPA, albo SS Galizien, albo rodakami w mundurach Armii Czerwonej. Wybór godnych bohaterów rzeczywiście trudny, ale przecież nie wypada, by tak wielki naród nie miał do czego ani do kogo nawiązać w czasach, które dla wielu innych narodów był prawdziwą epoką heroiczną, choć także tragiczną. Wybrać więc trzeba, padło zatem w pierwszym wyborze na UPA, a w drugim na SS Galizien. Armia Czerwona robi więc teraz na Ukrainie za czarny charakter. Mimo tego, żale pana doktora Targalskiego sprowadzające się do usprawiedliwiania państwowego kultu UPA na Ukrainie, a zwłaszcza argumenty jakie przedstawia wydają się jednak nie na miejscu. Zabicia w bestialski sposób 120-220 tysięcy ludzi, nie tylko polskiej narodowości, nie da się wytłumaczyć zasadą, że gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą. Niemcy też dokonali szeregu zbrodni na kolosalną skalę, ale przecież już od 1941 roku dzielnie walczyli z sowieckim totalitaryzmem i mieli w tej walce sporo sukcesów, które pozwalały im z optymizmem patrzeć w przyszłość. Nawet kiedy sukcesy zmieniały się w porażki, a następnie w klęskę, stawiali opór komunizmowi niemal do ostatniego żołnierza, a ich przywódca wybrał śmierć zamiast hańby kapitulacji. Czy wobec tych zasług w walce z sowieckim totalitaryzmem żołnierze Wehrmachtu czy SS nie zasłużyli sobie na kult, może nawet ogólnoeuropejski? Co na to pan doktor Targalski? Zaś obwinianie za porażki polskiej polityki wschodniej tych Polaków, którym jakimś cudem udało się ujść z życiem z Wołynia jest po prostu żenujące. I pomyśleć, że wszystkich tych polsko-ukraińskich zatargów i wzajemnych przykrości, a także wielu innych, znacznie poważniejszych problemów Ukrainy i z Ukrainą można by było uniknąć, gdyby tylko nie mieszano z zewnątrz w polityce ukraińskiej żadnymi majdanami czy ludowymi rewolucjami. Były PZPRowiec to znany miłośnik banderowców, skandalem jest, że tego typa działającego przeciwko naszym interesom narodowym nadal się cytuje. Upadek p. Targalskiego. Kresowiacy i nienawiść - brednie. Lepiej by było gdyby porozmawiał z p. Stanisławem Srokowskim. Temat jest szerszy i trzeba skończyć z półprawdami i polityczną poprawnością! Zobaczcie na Youtube; Wołyń -Mówia Świadkowie-Janina Johnson z Nysy 1 1/2h.= Żywa Prawda! Polecam wszystkim i całemu polskiemu rządowi! Oraz Youtube-Pani Janina z Nysy-mówią świadkowie-Mord na Wołyniu. Długo, rzetelnie i dokładnie! I wnioski wyciągnąć!

  2. Jak zwykle Targalski za dużo wciągnął białego proszku. Zaczyna pieprzyć od rzeczy bardziej niż ktokolwiek. Targalski przybij piątkę z Juszczenką. AK i UPA ? Żałosny jesteś wstyd! Gloryfikacja OUN i UPA nie jest do pogodzenia z polską racją stanu. Targalski próbuje pan "symetryzować" w stylu ukraińskim. Ludobójstwo rodzaju genocidum atrox deprecjonuje wszelkie ewentualne zasługi UPA. Na Ukrainie rośnie wrogie nam państwo. Interesem Polski nie jest istnienie banderowskiej Ukrainy. Przeciwnie, istnienie takiego tworu opartego na antypolskiej ideologii to zagrożenie na przyszłość. Ciekawe czy to agentura rosyjska na Ukrainie kazała zasłonić lwy na cmentarzu we Lwowie tekturą? Czy agentura zakazuje ekshumacji zwłok? Czy agentura nadaje nazwy ulic Banderze i Szuchewyczowi? Targalski skoro uwierają pana środowiska kresowe, narodowe, patriotyczne to gdzie pan chce szukać fanów swojej linii ?. U lemingów w Wilanowie? Radzę zdjąć różowe okulary z garbatego nosa. Jakby se sprawił mocniejsze okulary to może by dostrzegł prawdę dziejową, że to oni podstępnie mordowali. Poziom Bronka Bula. Mogę być "skrajnie neoendeckim" człowiekiem ale nie zaakceptuje gloryfikacji OUN i UPA na Ukrainie. Na Ukrainie rośnie wróg. Na razie ten wróg tam rządzi. Polska, a nie Ukraina jest w NATO i UE. Polska pod względem PKB jest 24 w świecie, a Ukraina 63. Polska to 19 armia świata, Ukraina to 30. A polska dyplomacja jest ZEREM w świecie. Dlaczego? Może dlatego: Musisz to wiedzieć (256)"Słoń w składzie porcelany" - czyli o ministrze Waszczykowskim
  https://www.youtube.com/watch?v=zPqBXZTsSNo ???

  3. Hm, ciekawe dlaczego dr Targalski tak zaciekle broni ludobójczej UPA....Targalski zawsze dużo mówi o agenturze. Pozostaje zadać proste pytanie: "Z jakiego kraju pochodzi oficer prowadzący red. Targalskiego?" Osobiście stawiam na mały kraj między Syrią a Egiptem. "PiS nie starał się położyć kresu antyukraińskim awanturom w Polsce". Co ten banderowski agent ma na myśli? PiS miał wprowadzić cenzurę, pacyfikować tych co mówią prawdę o Wołyniu? Targalski powinien być pozbawiony polskiego obywatelstwa i odstawiony na Ukrainę. Rządy się zmieniają, może się doczeka. Demontaż pomnika ludobójców z UPA, w dodatku postawionego nielegalnie uważa za "ukrainożercze i prorosyjskie bojówki"... czy na takiego typa nie ma paragrafu? Ślady UPA i banderyzm powinny być zdelegalizowane i usunięte z Polski, a za takie haniebne próby ich obrony powinien być wyrok na Targalskiego. (Czasy rządów PO-PSL) Akcja ukraińskiej agentury, proukraińskich mediów (T.Sakiewicz, J.Targalski), proukraińskich fundacji (FOD, PAUCI) oraz Związku Ukraińców w Polsce zakończyła się powodzeniem. Najlepsze jest to, iż Targalski jest tyPOwym kałmuckim agentem wpływu, od zawsze nienawidzącym Kaczyńskich, Jarka w szczególności. Zwykła menda antypolska. Tak, najlepiej by było p. Targalski żeby Polacy nie wiedzieli o Wołyniu i kochali "braci" Ukraińców. Problem w tym, że coraz więcej ludzi i młodzież o tym się dowiaduje i politycy robią co muszą. Jasne, wszyscy Polacy zostali zmanipulowani przez organizacje kresowe, endecję i agenturę rosyjską. Jedynie oświecony omnibus dr Jerzy Wallenrod-z-PZPR Targalski dostrzega prawdziwą rzeczywistość. Targalski to stary ukrainofil. Zrównać rodziny pomordowanych na Kresach i narodowców do ruskich trolli to hańba. Zburzenie pomnika UPA też ruska robota wg paranoika i byłego członka PZPR - Targalskiego. Targalski powinien założyć w oprawki okularów szkło butelkowe, być możne miałby inną optykę z Ukrainą niż probanderowskie dywagacje. Targalski, obleśny komuch, syn stalinowskiego bandyty i sam aktywista partyjny z podretuszowanym życiorysem. Wstyd, aby taka probanderowska, czerwona kreatura (nomen omen) zaśmiecała ten portal. Panie Targalski jaki pan jest mądry a powiedz pan jak Putin zbuduje nowy gazociąg i zamknie przesył przez Ukrainę to czy Polska będzie dawała Banderowcom gaz za darmo czy nie? Bo oni pieniędzy...nie mają..i już mieć nie będą! Na zachodniej Ukrainie tożsamość narodowa budowana jest na antypolonizmie, tak było zawsze. W ukraińskim otoczeniu sąsiadów, polskie było najmiększe i można było w tę stronę walić bez oporu. Przy politycznym rozbiciu Ukrainy i braku silnego centrum politycznego, które by koordynowało wszystkie ośrodki oddziaływania społecznego i politycznego rozmowy z Ukrainą są jałowe. Polska powinna stawiać warunki i zachowywać symetrię relacji stosownie do decyzji ukraińskich wobec nas. Polityka ma wymogi, w tym wypadku te wymogi muszą być odpowiedni twarde i stanowcze. Nic za darmo ! Ukraińskie służby ujęły sprawców ataku na Polską placówkę dyplomatyczną i wcale nie byli ty rosyjscy prowokatorzy tylko banderowcy, w naszych mediach cisza.
 • @fretka 18:35:47
  Ukraiński urzędnik z zakazem wjazdu do Polski. "Nazwisko może zostać upublicznione w najbliższych dniach"


  https://wpolityce.pl/polityka/365778-ukrainski-urzednik-z-zakazem-wjazdu-do-polski-nazwisko-moze-zostac-upublicznione-w-najblizszych-dniach

  1. Przecież wiadomo, że chodzi o Wiatrowycza, śmierdzącego, banderowskiego śmiecia...Wreszcie słyszę to co powinienem słyszeć od dawna. Szkoda, że dopiero widmo odcięcia stołka od doopy skłoniło p. Waszczykowskiego do aktywnego działania w kwestii ukrów. Korekta polityki rządu wobec UPAiny, lepiej późno niż wcale. PiS powinien się bardziej wsłuchiwać w głos społeczeństwa, które nie życzy sobie aż takiego wsparcia dla UPAiny i aż tylu przybyszów stamtąd. Czekamy na usuniecie z Polski Kramka i jego żony (Kozlowskiej?) wraz z ich fundacja FOD. To chyba nie jest trudne? Chociaż wątpliwe zważywszy, że na liście członków są pewne znane nazwiska z PO, PSL, lewactwa a także i PiS. Brać za mordy te ukraińskie UPowskie gęby ! Na początek powinniśmy deportować z Polski Ukraińców tych pracujących i tych uczących się. Niech babrają się w swoim grajdole. Pan Waszczykowski musiał tam się spotkać z szokującymi rzeczami i wrogością, że zmienił nareszcie stanowisko Rządu w sprawach, o których normalni Polacy od dawna mówili. Przemyśl, Łuck itd. Ponadto jak mordercy ukraińscy z Gdańska dostali się do Polski skoro nie mieli legalnych papierów? Wzmocnić kontrolę graniczną. Otworzyć się bardziej na Białoruś. Natychmiast zrezygnować ze składowania gazu na Ukrainie bo to jest nieprzewidywalny kraj. Ukraińskie służby ujęły sprawców ataku na Polską placówkę dyplomatyczną i wcale nie byli ty rosyjscy prowokatorzy tylko banderowcy, w naszych mediach cisza. "Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi - ukraińscy szowiniści w Przemyślu"
  https://www.youtube.com/watch?v=yQyOrZG7Qm8

  2. Polityka tego rządu wobec Ukrainy jest skandaliczna i szkodliwa dla Polski. Wywalić te dzikie wielomilionowe hordy z Polski zastąpić Białorusinami jeśli za mało rąk do pracy. Przestać pchać tam walizki z pieniędzmi. Zmienić politykę wizową by wjazd do Polski był utrudniony, nie nadawać obywatelstwa . Zabrać świadczenia, mnożą tu się, wykupują mieszkania, pobierają 500 plus, emerytury i inne. Nie preferować studentów upaińskich na uczelnie przed polskimi pod żadnym względem: przyjęć czy dofinansowań - z jakiej racji polski student jest na gorszej pozycji we własnym kraju niż dziki Upainiec. Reagować na takie ekscesy jak ten w Przemyślu czy Łucku - dlaczego opinia nie jest o tym informowana, są to sprawy wyciszane. Wzywać na wyjaśnienia ambasadę za każdym razem gdy jest incydent, uznawać za persony non grata. Jak można było na nieobliczalnej i dzikiej Upainie składować strategiczne zapasy gazu dla Polski ???? Żeby nas potem szantażowali.
 • @fretka 18:35:47
  Wicekonsul Polski nazwał Lwów polskim miastem. Wicekonsul Konsulatu Generalnego RP w Łucku Marek Zapór nazwał ukraiński Lwów polskim miastem. Szef wydziału Rówieńskiego Muzeum Krajoznawczego Igor Marczuk napisał o tym na swoim Facebooku. Według niego Zapór wydał takie oświadczenie podczas okrągłego stołu w Rówieńskim Muzeum Krajoznawczym. Ukraińscy historycy oświadczyli, że Polska w latach 1919-1920 zdobyła część terytorium Ukraińskiej Republiki Ludowej, a tak zwany „eksperyment wołyński” (polonizacja na Wołyniu) był skierowany na umocnienie polskiej władzy na Ukrainie. W odpowiedzi na takie oświadczenie Zapór wstał i powiedział, że ukraińskie państwo w tym czasie nie istniało, Lwów to polskie miasto, a współczesną analogią do słów ukraińskich historyków może być stwierdzenie, że Ukraina w podobny sposób okupowała Krym i Donbas. Później Zapór skomentował swoje oświadczenie gazecie „Wołyń24”, wskazując, że nie zgadza się z oświadczeniem ukraińskich historyków. „Powiedziałem, że nie można mówić o okupacji, ponieważ okupacja to zajęcie przez jedno państwo części drugiego. Powiedziałem, że w 1918 roku Lwów był polskim miastem. Wiadomo przecież, że w tym czasie większość ludności Lwowa stanowili Polacy”.

  Ps..Brawo za odwagę. Zapór ma rację. Nie można okupować nieistniejącego państwa. Lwów w owym czasie był polskim miastem. Zatem to obecna Ukraina jest okupantem, ponieważ zajmuje terytorium zagrabione Polsce przez Stalina. I mamy jasną i klarowną odpowiedz w sprawie Krymu im Donbasu ! Lwów zawsze był i będzie Polski. Ukry nie są sąsiadami Polski bo takie państwo nie istnieje dla Polaka, nie istniało i nie będzie istnieć. Wypędzić ich za Zbrucz a Kresy zasiedlić Polakami z Polski i zagranicy. Stalin wypędził Polaków, teraz czas na powrót do normalności. Ukraińcy zamiast dziękować Rosji za kraj który dostali za friko od Stalina a potem Jelcyna, walczą z Rosją, taki to wdzięczny naród.
 • @fretka 18:35:47
  Miarka się przebrała. Polska postawiła Ukrainie ultimatum. Warszawa wezwała Kijów do tego, by zaczął rozwiązywać problemy w ukraińsko-polskich stosunkach. I to nie prośba to rozkaz. Warszawa zrozumiała — Kijów ją wykorzystuje. Zrozumiał to polski szef dyplomacji Witold Waszczykowski po tygodniu spędzonym we Lwowie. O swojej oficjalnej wizycie opowiedział na antenie radia Trójka i zamierza ją zrelacjonować prezydentowi, który również wybiera się z wizytą na Ukrainę. Waszczykowski już wcześniej obiecał, że odwiedzie prezydenta od tej wizyty, ale teraz najwyraźniej będzie operować bardziej ważkimi argumentami. Tak, Polska zawsze była jednym z głównych adwokatów Ukrainy, która zajmuje niepoślednie miejsce w polskiej wojskowo-politycznej doktrynie potwierdza polski minister. Dlatego, mówi, Warszawa wytrzymywała antypolskie ataki ze ściśniętymi zębami. Ukraina takiego oddania jednak nie docenia i zachowuje się bardzo niefrasobliwie uważa, że Polska tak czy owak będzie ją wspierać, w szczególności w obliczu „strasznego" sąsiada zza wschodniej granicy. Ale miarka się przebrała. Napatrzywszy się na ukraińską arogancję, pan Waszczykowski oświadczył, że rosyjska agresja nie może usprawiedliwiać braku rozwiązań problemów w relacjach dwustronnych.
  A problemów zebrało się sporo, w szczególności w kwestii tego, kto wobec kogo ponosi winę. Waszczykowski już obiecał, że wprowadzi zakaz wjazdu do kraju tym, którzy ostentacyjnie noszą mundury dywizji SS-Galizien. A we Lwowie, do którego pojechał z oficjalną wizytą, potwierdził swoje stanowisko, odmawiając wizyty w Muzeum Pamięci Narodowej „Więzienie przy Łąckiego". Za powód posłużyły słowa dyrektora muzeum, który uważa, że w 1918 roku Polska okupowała Zachodnią Ukrainę. Zdaniem Waszczykowskiego Kijów nie chce dialogu z Polską, bo boi się, że ta narzuci mu swoją pozycję. I w ogóle do niczego nie jest gotów, najpierw powinien uporać się z własną historią, a dopiero potem szukać kompromisu z sąsiadami. I teraz zdaniem Warszawy najwyższa pora, by Kijów się zdecydował, czy budować swoją tożsamość na ideach UPA czy skupić się na nowych bohaterach typu Niebiańskiej Sotni czy żołnierzy walczących na Donbasie. Propozycja oczywiście dość dziwna: nawołując do odrzucenia ideałów jednych nacjonalistów, Warszawa pobudza Kijów do heroizacji innych, właśnie tych samych, którzy noszą mundury SS „Galizien" i którym niebawem zostanie zabroniony wjazd do Polski.

  Ps..Tak tak panie Waszczykowski, jak UPA mordowało Polaków to źle, jak UPA morduje Rosjan to dobrze. Czego oczekiwać od chorego antykomunistycznego rusofoba. Sytuacja jest nierozwiązywalna. Banderowcy wymyślili sobie tzw. "naród ukraiński", skądinąd pomysł Lenina. W wywiadzie dla Gazety syn założyciela UPA, Jurij Szuchewycz stwierdził że poza UPA Ukraina żadnej innej tradycji narodowej nie posiada. Musieliby się cofnąć do eposów Rusi Kijowskiej, zapominając że to przecież tradycja w prostej linii rosyjska. Będzie zgrzytanie zębów i awantury.
 • @fretka 18:35:47
  Dlaczego Sejm zawiesił prace nad ustawą penalizującą propagowanie banderyzmu? Ma to być gest dobrej woli wobec prezydenta(sic!) Marszałek Sejmu zdjął z porządku dziennego obrad Sejmu nowelizację ustawy o IPN, która m. in. wprowadzała penalizację propagowania banderyzmu na terenie Rzeczpospolitej. Jak ustalił portal wPolityce.pl decyzja ta ma być gestem dobrej woli Prawa i Sprawiedliwości wobec prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent wybiera się z wizytą na Ukrainę. Obawiał się, że przy tak napiętych relacjach na linii Kijów-Warszawa nowelizacja ustawy mogłaby doprowadzić do zablokowania wizyty lub uczyniłaby ją bezsensowną. PiS wykonało gest dobrej woli w stronę prezydenta. Za to teraz trochę obrywamy, ale nie chcemy dolewać oliwy do ognia mówi informator wPolityce.pl Sprawa zdjęcia nowelizacji z porządku obrad wywołała gwałtowne reakcje, w tym posła Tomasz Rzymkowskiego z Kukiz’15. To właśnie klub Kukiz’15 chciał wpisania zakazu promowania banderyzmu do ustawy o IPN.

  Ps..Lobby banderowskie ma się dobrze. Głupcy, co Wy robicie. Ten zdrajca winien odmówić wyjazdu na Ukrainę. PiS ogarnij się bo będzie niedobrze! Sejm nienawidzi ofiar i potomków ludobójstwa wołyńskiego. Kolejny raz polski Sejm podlizuje się ukraińskim banderowcom, którzy wymordowali 220 tysięcy polskich obywateli. Wstyd i hańba. Kundelki.
  Piłsudskiemu prawie 100 lat temu nie udało się z Ukrainą. Teraz Kaczyńskim&consortes też chyba się nie uda. Kabaret co wyprawia ta tchórzliwa probanderowska banda. Cały czas okłamują Polaków, że teraz już będą twardzi i nie dadzą pomiatać Polską. I co ? ano g.... prawda. Ta wizyta to kolejny niewypał. Znowu uległość wobec Dudy? Banderowcy nie mieli takich skrupułów kiedy w ich parlamencie był Komorowski!!!! Przypomnijcie sobie głupcy!!!! Duda jedzie wąchać banderowskie onuce, bo tak nisko będzie się kłaniał...... życzę by "przyjęła" go Kompania Reprezentacyjna SS Galizien. Czy w geście dobrej woli Duda złoży wieniec pod kijowskim ponikiem S. Bandery? Jak długo jeszcze pisowcy będą lizać banderowcom tyłki? Na co liczy PiS, że Ukraińcy ustąpią! Pytam czy aby PAD wiezie w walizach kolejne kredyty dla rządu Ukrainy? A czy tępy minister żyd Łapiński zatańczy towarzystwu nader wesołego kazaczoka? Jak przełknie ślinę, no ma się rozumieć. Kolejna kompletnie bezsensowna wizyta PAD w których jak widać ma wprawę, oczywiście nic dobrego nie przyniesie bo taka Ukraina przynieść nie może nic dla Polski prócz dobrej miny do złej gry. Hm, wniosek może być tylko jeden. Do czasu powrotu PAD można spokojnie propagować banderyzm w Polsce. I prawie wszystko w temacie, tylko coś nie tak z dziadkiem prezydenta. Warto poszukać i poczytać. PiS- wy nie trochę obrywacie, wy mocno za tę uległość obrywacie! Maliniak niech zostanie na UPAinie! Pasuje! Dudzie już nic nie pomoże. Od chwili jak zaczął bronić stary układ sędziowski już przegrał.
 • @fretka 18:35:47
  Bardzo mocne wystąpienie posła Rzymkowskiego: "Czekam kiedy warta honorowa SS Galizien będzie witała polskiego prezydenta". Przyjeżdżają przedstawiciele państwa ukraińskiego i plują nam w twarz. Porównują Marszałka Piłsudskiego, naszego bohatera narodowego, z bandytą Banderą krzyczał Tomasz Rzymkowski z sejmowej mównicy. Z czego wzięło się tak duże zdenerwowanie posła ruchu Kukiz’15? Po równo roku od zakończenia prac w komisji PiS zdjął z porządku dziennego obrad Sejmu projekt ustawy o penalizacji propagowania banderyzmu.
  Wycofanie wspólnego projektu Ministerstwa Sprawiedliwości i Kukiz’15 dot. nowelizacji ustawy o IPN. Ta ustawa zakładała penalizację banderyzmu i ochronę godności narodu polskiego na świecie tłumaczył Tomasz Rzymkowski. Poseł tłumaczył, że projekt został w komisji przegłosowany głosami wielu ugrupowań, w tym rządzącego PiS. Jak długo będziemy ulegać narracji banderowskiej? Jak długo będziemy bierni? W 1990 roku polski parlament potępił operację „Wisła”. A nie jest w stanie do chwili obecnej wprowadzić do swojego porządku prawnego regulacji, która będzie penalizowała banderyzm, zbrodniczą ideologię, która kładzie się cieniem na relacje między naszymi narodami mówił Rzymkowski. Jeżeli nie powiemy jednoznacznie, że banderyzm jest zły, to nie oczekujmy tego od naszych sąsiadów powiedział. Wyraźne zdenerwowany poseł przypomniał o najczarniejszej karcie historii naszego wschodniego sąsiada. Dla Ukraińców bohaterami są m.in. bandyci z SS Galizien. Czekam kiedy warta honorowa SS Galizien będzie witała polskiego ministra spraw zagranicznych, polskiego prezesa rady ministrów, polskiego prezydenta. To jest skandal. Jak długo będziemy to tolerować? pytał Rzymkowski. Przyjeżdżają przedstawiciele państwa ukraińskiego i plują nam w twarz. Porównują Marszałka Piłsudskiego, naszego bohatera narodowego, z bandytą Banderą. Naszych bohaterów z Armii Krajowej, z Narodowych Sił Zbrojnych porównują z bandytami z OUN/UPA. Jak długo będziemy znosić te upokorzenia? powiedział poseł Kukiz’15.

  https://youtu.be/jL1_tMpEOmI
  Ps...Brawo panie Rzymkowski. 100% poparcia! Głos pana Rzymkowskiego to głos większości Polaków w tym i mój, mojej rodziny z Kresów. Czy taki rzekomo wspaniały strateg jak Jarosław Kaczyński nie zdaje sobie sprawy z tego, że popiera hitlerowskie państwo ? czy są w PiS posłowie którzy zdają sobie sprawę z tego, że przegrali wybory, że odwrócili się nawet ci którzy zawsze na nich głosowali, czy nikt nie zdaje sobie sprawy, że sprowadzając wielomilionową wrogą mniejszość niszczy nasze państwo ? Czy wiecie co mówią ludzie w firmach gdzie kraińców jest kilkadziesiąt procent ? Czy wiecie, że zamiast słowa patrioci, używa się wobec PiS słowa ZDRAJCY ? Brakuje słów dla takiej podłości i głupoty. A w polskich szkołach od tego roku oprócz języka ukraińskiego jest jeszcze historia Ukrainy. Poza tym na dzieci ukraińskie jest wyższa subwencja niż na polskie. Znaleźli banderowskie dokumenty a w nich instrukcje o zabijaniu Polaków!

  https://www.youtube.com/watch?v=5rJRkJyHocM

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031