Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Wunderpolizei?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Przytaczam materiał Małgorzaty Matzke, jaki ukazał się 3 listopada na stronie Deutsche Welle.

 

Od kilku dni na jaw wychodzą szczegóły rzekomo skandalicznej sytuacji w berlińskiej szkole policyjnej. Problemem są migranci przyjmowani na szkolenie pomimo poważnych deficytów.

Do akademii policyjnej w Berlinie przyjmuje się ludzi nieznających niemieckiego, z kryminalna przeszłością i nie uznających zasad społecznego współżycia. Największe problemy są z kadetami wywodzącymi się ze środowisk migranckich, Turków i Arabów, którzy stanowią 30 proc. uczniów.

Jako pierwszy napisał o tym portal Welt-online, powołując się na protokół z wewnętrznej narady dowódców policji w sierpniu br. W dokumencie tym mowa jest o pogardliwym podejściu kadetów-migrantów do kobiet zatrudnionych na akademii, np. sprzątaczek i deficytach w ich etosie zawodowym policjanta. Niektórzy z przyjętych do akademii kandydatów nie spełniali ważnych wymogów, np. nie potrafili pływać.

Rzecznik berlińskiej policji Thomas Neuendorf przyznał w rozmowie z agencją DPA, że w szkole policyjnej wciąż występują tego rodzaju problemy. Także w rozmowie z rozgłośnią RBB przyznał, że akurat w zakresie dyscypliny i respektu oraz wzajemnie okazywanego sobie szacunku „nie wszyscy zachowują się tak, jak byśmy sobie tego życzyli”, a jest to przedmiotem nauczania w szkole – zaznaczył.

Odsetek migrantów na akademi kształcącej 1200 policjantów wynosi 30 proc. W policyjnym dokumencie mówi się o tym, że kadeci nie władają w dostatecznym stopniu językiem niemieckim, a generalnie brak znajomości języka niemieckiego jest jednym z kryterium wykluczających z pracy w policji.

Rzecznik berlińskiej policji Neuendorf przyznał w rozmowie z RBB, że pomimo tego wielokrotnie stwierdzono, iż „dla zrozumienia bardziej kompleksowych zadań, przydatna byłaby głębsza znajomość języka”. Z tego względu szkoła oferuje korepetycje z niemieckiego.

Rzecznik berlińskiej policji przyznał także, że wśród kadetów są osoby, które weszły w konflikt z prawem. „W każdym indywidualnym przypadku musi zostać sprawdzone, czy pomimo tego ludzie ci nie nadają się do służby w policji”. Zdaniem sądów administracyjnych automatyczna odrzucenie ich kandydatury nie jest możliwe - wyjaśniał.

Oliwy do ognia dolała anonimowa wiadomość, w której jeden z wykładowców akademii uskarża się na nieznośne warunki pracy. Co do autentyczności tego maila nie ma żadnych wątpliwości. Cały medialny rozgłos, jakiego nabrała ta sprawa spowoduje przypuszczalnie, że „władze będą musiały bliżej przyjrzeć się tej szkole i rozmawiać zarówno z jej uczniami jak i wykładowcami” – powiedział rzecznik policji, zaznaczając, że „nie pozwolimy na żadne impertynencje i brak dyscypliny". W wiadomości, której treść zna portal Welt-online wykładowca szkoły policyjnej uskarża się na nienawiść, brak gotowości do nauki i przemoc w jednej z klas, gdzie jest wielu kadetów-migrantów. Jego konkluzja: „to nie są koledzy, to są wrogowie, to jest wróg w naszych szeregach”.

Związek zawodowy policjantów GdD stwierdził, że wciąż dochodziły do niego krytyczne głosy na temat berlińskiej szkoły policyjnej, ale „nie były to żadne konkretne informacje, tylko pogłoski”. Nikt nie zgłosił się do działaczy związkowych.

Z kolei portal informacyjny n-tv pisze, że jest w posiadaniu anonimowego maila od pracownika Krajowego Urzędu Kryminalnego, który zarzuca dowództwu berlińskiej policji, że nie reaguje na problemy, tylko toleruje fakt, że rzekomo „arabskie klany wprowadzają swoich ludzi do struktur policji i wymiaru sprawiedliwości”. Pracownik urzędu kryminalnego bierze w obronę wykładowców szkoły, a winą za sytuację w szkole policyjnej obarcza wiceszefową policji, która reprezentowana jest przez adwokata broniącego także arabskich klanów w Berlinie. Jak twierdzi on w swoim piśmie, jedną z taktyk mafijnych, przestępczych klanów w Berlinie jest rzekomo instalowanie swoich wtyczek w publicznej administracji i wymiarze sprawiedliwości. Kandydaci starający się o przyjęcie do akademii policyjnej pochodzą ze znanych policji klanów i pomimo tego, że mają przestępczą przeszłość, zostali przyjęci na akademię. Nadawca listu dokładnie pisze o tym, jak był zaszokowany, kiedy stwierdził, że niektórzy z kadetów nie byli w stanie w ogóle opisać, co chcą robić w policji. „Bałem się ich”. Stwierdza on, że „będziemy mieli dwuklasową policję, która będzie skorumpowana”.

Szef berlińskiej policji Klaus Kandt nie chciał komentować tych informacji, twierdząc, że są to "bezpodstawne, oszczercze, być może nawet karalne insynuacje". Berlińska policja werbuje intensywnie osoby ze środowisk imigranckich z zamiarem, by policja odzwierciedlała także różnorodną społeczność Berlina.

 

KOMENTARZE

 • Nie! To już jakieś jaja sobie Niemce robicie!
  Wiadomo, że Niemcy intelektem raczej nie szokują, są karni i bezmyślni do bólu. Jednak dawać swoim śmiertelnym wrogom narzędzia przymusu to już zakrawa na społeczny masochizm. Wiadomo, że lewackie mendy zaprzedane ideom zniszczenia Europy będą piały z zachwytu nad tym faktem w mediach i będą naciskały by jeszcze zwiększyć liczbę arabów w policji… Cóż… Wygląda na to, że faktycznie Polsce zagrażać będzie w niedalekiej przyszłości kolejna fala imigrantów uciekających z Niemiec, Francji, Holandii i innych krajów zachodniej Europy przed muzułmańskimi rządami już wówczas większości demograficznej. Co robić? Zbroić się i szkolić. Bo bez tego będziemy bezbronni jak dzieci. Choć raz bądźmy mądrzy przed szkodą!
 • Kpiny! Holandia przyjęła imama deportowanego z Belgii za wspieranie ISIS
  Marokański imam El-Alami Amaouch, którego działalność Belgia uznała za zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa (głosił radykalne kazania i afiszował się z flagą ISIS), bez problemów osiedlił się w holenderskiej Hadze. Po deportacji imam nie udał się do Maroka, chociaż władze belgijskie zakładały, że do tego kraju wyjedzie, ale do Holandii. Czy stamtąd też zostanie deportowany?

  „Ma holenderski paszport, więc może zostać w Hadze, w Groningen lub w Maastricht czy gdziekolwiek. Jeśli okaże się, że złamał prawo, będziemy działać przeciwko niemu” – mówi przedstawiciel gminy, w której osiedlił się imam. Holenderskie Ministerstwo Bezpieczeństwa i Sprawiedliwości ma świadomość, że radykalny imam przebywa na terenie kraju, ale nie chce komentować tej sprawy.

  Amaouch złożył wniosek o przyznanie mu świadczenia socjalnego i sześciopokojowego domu. Jeśli taki dom się nie znajdzie, imam gotów jest zadowolić się domem czteropokojowym. W świecie zachodniej polit-poprawności jest wielce prawdopodobne, że marokański salafita wspierający ISIS dostanie zarówno dom, jak i pieniądze na jego utrzymanie. Oczywiście na koszt holenderskich podatników.

  Źródło: blikopnieuws.nl, dagelijksestandaard.nl


  Ps...Potrzebowali brodatego dziadka Mroza do worka pełnego niespodzianek. Islamski kler idzie po bogactwo. Niech jeszcze złoży podanie o szofera i maybacha, o kucharza i kelnerka. No i oczywiście o 4 gospodynie. A co, niech lewacki płacą. Podwójna moralność lewactwa. Po kościele to by już jeździły jak arab wielbłądem.
 • Brytyjskie władze dadzą mieszkania i zasiłki islamskim fundamentalistom podejrzewanym o związki z terroryzmem
  W przyszłym roku brytyjskie władze zamierzają wdrożyć program „Operation Constrain”, którego celem jest zniechęcenie fundamentalistów islamskich do przeprowadzania zamachów terrorystycznych. Rząd przeznaczył na te działania 900 milionów funtów, a program ma polegać na przyznaniu mieszkań i zasiłków socjalnych osobom znajdującym się na liście potencjalnych terrorystów sporządzonej przez brytyjski kontrwywiad MI5 (ok. 20 tys. osób).

  „Operation Constrain” to również darmowe szkolenia zawodowe i gwarancja zatrudnienia w instytucjach publicznych i organizacjach charytatywnych.

  Ekspert od terroryzmu, profesor Anthony Glees z Buckingham University ocenił ten pomysł jednoznacznie: „Nie można przekupić ludzi, żeby nie zostali terrorystami.” Rządowy pomysł krytykuje też członek parlamentu z ramienia torystów Andrew Bridgen: „To brzmi jak nagroda za znalezienie się na liście potencjalnych terrorystów. Nie da się kupić lojalności tych ludzi wobec Wielkiej Brytanii.”

  Wśród beneficjentów programu „Operation Constrain” będą dżihadyści powracający do Wielkiej Brytanii z Syrii i Iraku, gdzie walczyli w szeregach ISIS oraz takie osoby, jak znajdujący się na liście MI5 Khalid Masood, który dokonał masakry na Westminster Bridge w marcu br. zabijając 5 osób, w tym policjanta chroniącego budynek brytyjskiego parlamentu.

  Źródło: dailymail.co.uk

  Ps..To jest jakiś lewacki obłęd, pęd do samounicestwienia, zbiorowego samobójstwa ….Brytyjskie władze z JKM chyba przejdą na islam a może już przeszły? Przecież burmistrzem Londynu jest muzułmanin. Nie tylko on..

  https://www.youtube.com/watch?v=RFqV_sp0z9Y


  Tak wygląda "świeckość" w lewackich krajach.
 • Plac zabaw w Berlinie oswaja dzieci i rodziców z życiem w kalifacie.
  Na jednym z berlińskich podwórek powstał plac zabaw dla dzieci z małym meczetem, bazarem i figurkami muzułmanów w tradycyjnych strojach. O zdanie zapytano dwóch mieszkańców osiedla. Obaj są zachwyceni.

  „Pomysł z meczetem jest bardzo dobry, bo przedstawia inną kulturę, czyli islam. Dla moich dzieci to coś wspaniałego, to takie piękne.” – mówi jeden z nich. Drugi tak komentuje wygląd placu zabaw: „Trzeba będzie się przyzwyczaić, ale muszę powiedzieć, że to wspaniały pomysł i dobrze, że gdy rodzice będą tu przychodzić z dziećmi, to będą widzieć symbole islamu. To bardzo dobrze. W Berlinie mieszka wielu muzułmanów, więc to dobry pomysł.”

  Pomysł jest zaiste rewelacyjny i bardzo na czasie. Jeśli pozwala się na budowanie kalifatu w swoim kraju, to trzeba powoli przyzwyczajać się do obecności symboli islamu w każdym miejscu. Nawet na placu zabaw. Jeszcze tylko trzeba ustawić tam mini-pręgierz, przy którym dziewczynki będą otrzymywały karę chłosty za niewłaściwy strój i usypać górkę, z której dzieci będą zrzucały gejów głową w dół na beton. Nie należy też zapomnieć o zestawie do kamienowania, żeby dzieci i ich rodzice nie byli później zaskoczeni, gdy w Niemczech prawo szariatu zastąpi obecnie obowiązujące przepisy.

  Na koniec jeszcze bardzo ważne pytanie: czy z dziecięcego meczetu będzie rozlegał się głos muezzina nawołującego do modlitwy? Jeśli nie, trzeba to niedopatrzenie szybko naprawić, żeby mini-kalifat podwórkowy właściwie spełnił swoją rolę w oswajaniu Niemców z ich przyszłością.


  #Germany: Children's playgrounds in #Berlin are already adapted to the caliphate. Mashallah... pic.twitter.com/sgtXh3GTKw


  https://twitter.com/OnlineMagazin

  Ps..Przepraszam, pozwolę sobie na sarkazm – przynajmniej robią to powoli nie gwałtownie by nie było szoku. Kto by pomyślał. Niemcy tolerancyjni, przyjaźni, uśmiechnięci….Fajnie, ze tak wzorcowo się cieszą. Troszkę tylko przymalutki ten plac zabaw na inscenizacje ślubów z dziewczynkami.
 • France: The entertainment program in the French city train.
  https://twitter.com/twitter/statuses/926818315380625408
 • USA: When you excellent play the role of victim and the victim card. Not a single word to the bereaved. #NewYorkAttack
  https://twitter.com/twitter/statuses/926788433770561537
 • #Denmark: During an official visit, the Minister of Immigration is being hunted by illegal migrants and had to flee. via @PorteT
  https://twitter.com/twitter/statuses/926776015518539781
 • #Sweden: usual suspects in the style of "Fast & Furious" robbing a moving truck. But this time without a happy ending!
  https://twitter.com/twitter/statuses/926774268498657280
 • More and more often in #Sweden! A Swedish pensioner asks for a donation. The pension is not enough to live on!
  https://pbs.twimg.com/media/DNyOOOuUQAAZyqx.jpg
 • #Sweden and the Caliphate ...
  https://pbs.twimg.com/media/DNyM-gwXkAENmTU.jpg
 • #Sweden: a typical interview with a female Swedish citizen.
  https://twitter.com/twitter/statuses/926439370357399552
 • Greece: so-called refugees in Athens went on hunger strike to blackmail the onward journey & family reunification in Germany.
  https://twitter.com/twitter/statuses/926438861433171968
 • Germany: Costs of Asylum Seekers Benefits Act (welfare aid) 4 refugees in 2016 in the federal states. Increase by 73%. Over € 9
  https://pbs.twimg.com/media/DNtETErVwAAxPFM.jpg:large
 • UK: At least 56,000 migrants including criminals and illegal immigrants on the run in Britain. http://www.express.co.uk/news/uk/
  https://pbs.twimg.com/media/DNtAfweUQAE3ZDz.jpg
 • #Germany: Children's playgrounds in #Berlin are already adapted to the caliphate. Mashallah...
  https://twitter.com/twitter/statuses/926149366838190081
 • GERMONEY: While Germans suffer under the burden of taxes, and retire later. Merkel & her government provided € 93 billion for re
  https://pbs.twimg.com/media/DNn9yEHUQAE_cjB.jpg:large
 • UK: British citizens have a clear idea of migrants and immigration.
  https://twitter.com/twitter/statuses/926044401889136645
 • #Germany: According to Angela #Merkel, these are the traumatized #Refugees who fled from their homeland before violence and war
  https://pbs.twimg.com/media/DNi05XzV4AA7ect.jpg
 • Oglądać i czytać!
  https://twitter.com/OnlineMagazin
 • UK: A normal day, outside the Jaanan store in #Bradford. It smells like "Part & Parcels".
  https://twitter.com/twitter/statuses/925428030327197696
 • Happy Allahween! via @saxybeast_
  https://pbs.twimg.com/media/DNdtiVJUMAELz8d.jpg
 • Meanwhile in #Sweden ... maybe a little too late!
  https://pbs.twimg.com/media/DNdtKJOVQAEU9-J.jpg:large
 • German borders and the inner cities ...
  https://pbs.twimg.com/media/DNdoUfHVwAE1JkX.jpg:large
 • Oh dear! "This is not Karachi, it is London."
  https://twitter.com/twitter/statuses/925054641234153472
 • Residents of Europe: The moment when the media announce that the EU has failed, and Merkel has resigned.
  https://twitter.com/twitter/statuses/925022467260862465
 • There is already German translation on German-TV. Who is more than 6 months in Germany can not be deported to another EU country
  https://twitter.com/twitter/statuses/924959553296502784

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031