Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Rywalka Putina?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

OBSERVATORIUM BOGUSLAVIANUM: Postać Kseni Sobczak, która ma wystąpić w wyborach prezydenckich w Rosji budzi zainteresowanie i liczne spekulacje, także wśród opozycji…

 

Ksenia Sobczak zdobyła w Rosji sławę jako gospodyni telewizyjnego programu pt. Dom-2, niecodziennego reality show, w którym uczestnicy rywalizowali o miłość przy budowie domu. Od tego czasu pani Sobczak, której ojciec był mentorem politycznym Władimira Putina, miewała różne role, w tym gospodyni talk-show, liderki opozycji, dziennikarki, restauratorki, modelki i aktorki. Jej ostatnia rola może być jej największą: jest kandydatką w wyborach na prezydenta Rosji.

Ksenia Sobczak przyznaje, że wybory, które mają się odbyć w marcu 2018 r., nie są prawdziwym konkursem, ale „wyścigiem wielkich budżetów”. Wie, że nie ma szans, ale mówi, że reprezentuje wyborców, którzy są przeciw wszystkim. Sobczak twierdzi, że jej rola nie została zatwierdzona przez obecne władze, ale niewielu w Moskwie jej wierzy. Wielu przypomina występ w 2012 roku Michaiła Prochorowa, oligarchy, który jest m.in. właścicielem zespołu koszykówki Brooklyn Nets, a który był powszechnie postrzegany jako figurant Kremla podstawiony w celu wchłonięcia protestu.

Kandydatura pani Sobczak wygląda podobnie. Na początku września Wiedomosti, szanowany dziennik biznesowy, poinformował, że Kreml szuka kobiety, by stawić czoła Putinowi; jedno ze źródeł wymieniło wtedy Ksenię Sobczak jako idealną  kandydatkę do tej roli. Kiedy zgłosiła swoją kandydaturę w połowie października, uzyskała aprobatę od rzecznika Putina i wystąpienie w telewizji państwowej, która normalnie unika opozycji. Mówi ona, że jej kampania jest finansowana przez nieznanych biznesmenów i unika krytykowania Putina. Tłumaczy to tym, że „pomógł mojemu ojcu w bardzo trudnej sytuacji i zasadniczo uratował mu życie". Jej ojciec, Anatol Sobczak, był burmistrzem Petersburga na początku lat 90-ych, i Putin - który pochodzi z Leningradu - rzeczywiście pomógł mu uniknąć politycznie umotywowanego śledztwa w 1997 r.

Dla Kremla obecność pani Sobczak w wyborach moze być korzystna przez to, ze odwraca uwagę od Aleksieja Nawalnego, kontrowersyjnego działacza antykorupcyjnego i popieranego przez Zachód lidera opozycji. W ostatnich miesiącach Navalny objechał całą  Rosję organizując wiece i spotkania w nadziei na to, że w ten sposób zmusi Kreml, aby pozwolił mu na start w wyborach. Nie ma on do tego prawa jako skazany za oszustwa i przekręty podatkowe, czemu oczywiście zaprzecza. Wydaje się jednak, że w tym roku tysiące młodych ludzi biorących udział w marszach Nawalnego  mogły sprowokować Kreml do przeciwdziałania. Mając 35 lat, pani Sobczak, postrzega siebie jako kandydatkę młodzieży. "Chcę, aby został usłyszany głos mojego pokolenia”, podkreśla w swoim programie.

Wywołując duży odzew w mediach społecznych i ciesząc się opinią gwiazdy, pani Sobczak pomoże również dodać dramaturgii do drętwego rytuału ponownego wyboru prezydenta Putina. Pomimo sceptycyzmu, jaki towarzyszy jej osobie, rozmowy na temat udziału Kseni Sobczak w wyborach szybko zdominowały dyskusję w mediach społecznych i niezależnych kanałach informacyjnych Rosji, zdradzając duże zapotrzebowanie na ruch polityczny jakiegokolwiek rodzaju. „Musimy pisać o Sobczak, bo już nam brakuje rymów do słowa Putin” - powiedział Dmitrij Bykow, znany pisarz i poeta. Już jej pierwsza konferencja prasowa dała zresztą przedsmak teatralnej dramaturgii. Ogłosiła ona bowiem, że szefem jej  kampanii wyborczej będzie Igor Małaszenko, były szef telewizji państwowej, który był reżyserem ponownego wyboru Borysa Jelcyna w 1996 roku. Konferencję tę zepsuł zagadkowy uczestnik w masce jednorożca, który nękał Ksenię kłopotliwymi pytaniami.

Mimo to są tacy, którzy wierzą lub przynajmniej spekulują, że w przeciwieństwie do hermetycznie zamkniętego świata wyreżyserowanej reality TV, prawdziwa polityka może w tym przypadku potoczyć się własnym życiem. Liberalny program pani Sobczak, jak twierdzi Kirył Rogow, opozycyjny analityk polityczny, może okazać się bardziej trwały niż jej kandydatura. Poprzez udostępnienie platformy dla jej przesłania „Kreml poważnie naraża się na wzmocnienie wpływu tego programu na opinię publiczną, upowszechniając go zwłaszcza wśród młodzieży. Przebieg przedstawienia może jeszcze zaskoczyć jego reżyserów.” – uważa Rogow, który najwidoczniej zakłada, że postulaty Kseni w rodzaju "oddać Krym Ukrainie i zalegalizować związki homoseksualne" będą się w Rosji podobać "zwolennikom postępu i nowoczesności". Biorąc jednak pod uwagę miażdżącą przewagę Putina we wszystkich sondażach i jego niezachwianą popularność wśród około 90% Rosjan, taki głos można uznać tylko za pobożne życzenia opozycji, która czepia się każdego cienia nadziei na swoje zaistnienie. (BJ)

 

 

KOMENTARZE

 • Bardzo pan łaskawy panie Bogusławie
  //pani Sobczak,(..) miewała różne role, w tym gospodyni talk-show, liderki opozycji, dziennikarki, restauratorki, modelki i aktorki//

  A to po prostu kurwa.Jak powiadają "kurwa federalnego poziomu"
  Chyba nie będziesz się pan spierał z ludem, wiedząc że jego głos to głos boga.
  (włączyć polskie napisy)

  https://www.youtube.com/watch?v=k8Lv7J-stNg

  To wystąpienie Sobczak na mitingu w 2011 r kiedy to sobczakopodobne siły usiłowały popróbować majdanu.Nie udało się.
  W owej klęsce spory udział miała właśnie Sobczak która nieopacznie na falach Echa Moskwy,nazwała tę ruchawkę "Rewolucją norkowych futer"
  "Rewolucja norkowych futer-dlaczego bogaci wyszli na ulice"
  https://echo.msk.ru/programs/opponent/849239-echo/
  Chociaż swoją drogą co jak nie ulica może być naturalnym środowiskiem Sobczak

  https://s00.yaplakal.com/pics/pics_original/9/9/0/5959099.jpg
  http://ic.pics.livejournal.com/arznai/14159854/107774/107774_original.jpg

  http://doseng.org/uploads/posts/2011-12/1325036781_sobchak_52.jpg
  http://i.jauns.lv/t/2010/08/04/1048035/480x0.jpg?

  Do wymiotów wulgarny babsztyl.Paradoksalnie w tym jej siła.Nie wyobrażam sobie przedwyborczej debaty Żirinowskij - Sobczak.
  Toż on przeszłego razu (pracującą w sztabie magnata Prochorowa) Ałłe Pugaczową wyzwał od kurew.
  Sobczak jest Żydówką.To nie plotka mająca zdyskredytować ją w oczach wyborców.Powiedział o tym całkiem powazny człowiek -dziennikarz Sołowiow w państwowej TV.Powiedział dokładnie:
  "dziwię się Kseni Sobczak że popiera banderowców.Już choćby ze względu na swoje pochodzenie powinna pamiętać co banderowcy robili z żydami)
 • Mój boże, w tej Rosji jest mnogo Polakóf (w odróżnieniu od Polaków)
  Tate celebrytki o końskiej twarzy współpracował z Andriejem Sacharowem i Borysem Jelcynem - to wszystko wyjaśnia.

  Ale nie można wykluczyć, że jej udział w wyborach jest zainscenizowana grą Kremla na rozbicie/dzielenie rosyjskiej gawiedzi, która deklaruje się po stronie syjonistycznej zgnilizny.
 • @ikulalibal 12:02:32
  Jak zawsze z Pańskiej ręki - cenny, rzeczowy i wiele wnoszący komentarz. Dziękuję i pozdrawiam przyjaźnie. BJ
 • @Rzeczpospolita 12:08:52
  /współpracował z Andriejem Sacharowem i Borysem Jelcynem - to wszystko wyjaśnia./
  Nawet jeśli nie wszystko, to wiele...
  Duże dzięki i pozdrowienia. BJ
 • O reprezentantce USA w ONZ (troszkę z boku)
  Znalezione w sieci.. dla mnie odkrywcze.
  Kim są Protestanci i jak powstał ten odłam religii i czym w istocie jest.

  "
  Jej rodzice byli Sikhami z okolic Pendżabu ale ona sama po przyjeździe do USA jeszcze jako nastolatka przeszła na judo-protestantyzm wbrew woli rodziców ,To wtedy Ona się ożeniła z mężem protestanta należących do tej judo-protestanckiej sekty- tej wersji amerykańskiej protestantyzmu która występuje tylko na terenie USA.
  I która uważana jest za największego przyjaciela Judaizmu i żydów w historii USA.
  Bo w tej amerykańskiej odłamu protestantyzmu (zapomniałem jak się dokładnie nazywała pierwotnie odłam protestantyzmu) wywodzi się z tej angielskiej sekty protestanckiej z XVIII wieku znani pierwotnie jako najbardziej nietolerancyjna i krwawo zwalczała wobec innych odłamu chrześcijan i jako jedna z pierwszych odłamów protestanckich co zakazały uznawać Żydów za wrogów i byli pierwszym odłamem protestanckich co uznały żydów za przyjaciół już w wieku XVIII . Chyba mieli korzenie wywodzący się od Kwakrzy czy jakoś tak i poszli oddzielnie od Kwakrów..W tej sekcie protestanckiej uważają do dzisiaj Żydów za boskich istoty i każda rozkaz Żydów traktują jako przekaz od Pana Bogów.
  Niektóre źródło opozycji chrześcijańskiej z XVIII wieku wspominały ze ten odłam protestancki była założona przez amerykańskich Żydów jako Judaizm dla Gojów z tym że władza w tej sekcie protestancka od początku istnienia sekty jest zastrzeżona tylko dla żydów i tylko dla zmylenia pozostałych odłamów chrześcijan nazwano ich Protestantyzmem czy Chrześcijaństwem a tak naprawdę jest Judaizmem dla Gojów i praktykowany przez Gojów.
  To z tej sekty głownie się werbuje się do wojska USA na służbie wojskowej do Izraela czy na wojnie w interesie Izraela wszędzie gdzie Izrael maca ręce w wojnie . Ten stacjonujący wojsko USA w Polsce tez żołnierze czy służba wywiadowczej USA tez jest wybierano tylko z tej sekty protestanckiej. Członkowie sekty judo-protestanci słynęły z tego ze nie nigdy odmawiały rozkaz Żydów.
  Taka ciekawostka na temat etnicznej pochodzenia tej sekty. Ponad 70% członków populacji maja niemieckie pochodzenia a także jest wiele rodów w tej sekcie o rodowodzie……polskich protestantów i braci polskich co uciekli z I RP w czasie Kontrreformacji Katolickiej poprzedzający I Rozbiór Polski.( prawda jest taka ze to Kontreformacja Katolicka zniszczyła Potęga I RP i i mocno zniszczyła Gospodarki I RP np.doprowadziło do Powstania Chmielnickiego i wiele podobnych protestanckich Powstań ).
  Niektóre żródła mówia o tym ze na przykład na temat pochodzenie uchodźców z Niemiec mówią o tym że więcej niż co drugi niemieckojęzyczni imigranci to byli de facto …..Polacy-protestanci co uciekli przed Inkwizycji znaczy przed Kontreformacjii z terenu I RP najpierw do Niemiec a potem oni czy ich dzieci uciekli do USA..

  Polubienie
  Markiz DeAnOs , 28 października 2017 at 11:38
 • @ikulalibal 12:02:32
  Jak jest, tak jest, ale słownictwo rynsztokowe.... Chore i podłe....
  Nie pasuje do publicznej wypowiedzi.
 • @Casey 16:40:01
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/659/28/6592884.jpg


  Kolejna kandydatka na prezydenta Rosji (wideo, foto). Rosyjska dziennikarka i obrończyni praw człowieka Jekaterina Gordon planuje wysunąć swoją kandydaturę na prezydenta Rosji. „Będę najprawdopodobniej jedynym kandydatem w wyborach nie z nadania administracji prezydenta" czytamy w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie kandydatki „Katia Gordon". W swoim programie dziennikarka zamierza położyć akcent na prawa kobiet i dzieci, których obroną zajmuje się od ostatnich kilku lat. „Nigdy nie głosowałam i teraz, z racji swoich przekonań, chcę skorzystać z tego prawa i stać się głosem kobiet, których prawa są poniewierane" oznajmiła Gordon.


  https://youtu.be/phWlXpkQN9I

  https://www.instagram.com/katyagordon/

  Ps..Władzy chce na pewno! Zero pojęcia o polityce ale do władzy się pcha. USA i reszta szumowin którzy chcą zniszczyć Rosję już przebiera nóżkami.
 • Za odpowiedź
  .
  "Rywalka Putina?"

  Za odpowiedź niech wystarczy przypomnieć:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#Chomsky_2

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031