Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Macior w amoku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Rozmowa korespondenta radia Sputnik Leonida Sigana z Januszem Niedźwiedzkim, działaczem społecznym i niezależnym publicystą polskim.

 

Fantazje Antoniego Macierewicza nie znają granic. Według niego Ministerstwo Obrony Narodowej, ale także inne resorty, są celami całych fabryk trolli niemalże każdego dnia. Według szefa MON infekując internet fałszywymi wiadomościami, można manipulować całymi społeczeństwami. I za wszystkim tym stoi między innymi… rosyjski wywiad. Więc resort podjął decyzję o utworzeniu wojsk cybernetycznych. Podatnik polski zapłaci za ten projekt 2 miliardy złotych. To i z Pańskiej kieszeni, Panie Januszu.

Moim zdaniem pan Antoni Macierewicz regularnie nadużywa takiego zabiegu, to znaczy, żeby zwiększyć wydatki na zbrojenia kolejny raz straszy nas agresją rosyjską w następnej sferze. I co jest znamienne, nie przedstawia żadnych dowodów na swoje hipotezy. Pomijając jakieś zdawkowe wzmianki w prasie bulwarowej o trollach Putina, nikt nie przedstawił żadnych dowodów na ten temat. Nawet sami Amerykanie mają z tym problem pomimo oficjalnych śledztw, które miałyby wykazać wpływ rosyjskiego wywiadu na amerykańską opinię publiczną.

Idzie to mozolnie i wszystko wskazuje na to, że niezbitych dowodów na to nie ma. Dodatkowo dochodzi kwestia, że jeśli powstaną takie wojska i miałyby się zajmować tym, o czym mowa, to będzie to niebezpieczny precedens zgromadzenia zawodowych propagandzistów, którzy będą mieli kształtować opinię publiczną w sposób niejawny, wedle wytycznych MON-u. To nie jest już nawet kwestia 2 miliardów wyrzuconych w błoto z pieniędzy podatników, ale niebezpieczny precedens uderzający w fundamenty polskiej demokracji. Przecież siły zbrojne będą wykorzystywane do indoktrynacji obywateli własnego kraju.

 

Macierewicz przypisuje wręcz nieograniczoną moc Rosjanom. To oni rzekomo wpłynęli na procesy wyborcze w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji a ostatnio nawet w Katalonii. To Panu czasem nie przypomina jego fantazji o przekazaniu przez Egipt Rosji francuskich Mistrali za jednego dolara?

To bardzo przypomina, ponieważ są to tezy niepodparte żadnymi faktami. Pan Macierewicz jest mistrzem w tworzeniu spiskowych historii, bo żadne fakty za nimi nie stoją. Jest w stanie nawet stworzyć komisję tzw. ekspertów, którzy mieliby to uwiarygadniać. Im dłużej takie historie są snute, tym bardziej one się rozsypują. W tym przypadku sprawa jest o tyle wygodna, że cynicznie wykorzystywana jest historyczna niechęć wobec Rosji. W tej chwili Władimir Putin jest kreowany jako wszechpotężna, niewidzialna zła siła, niemal jak mityczny diabeł w średniowieczu.

Teraz pan Macierewicz powołuje cybernetyczną inkwizycję do walki z tym bliżej nieokreślonym, nie dającym się uchwycić złem. Najsmutniejsze jest to, że chodzi o grube pieniądze z kieszeni polskiego podatnika. Przy cynicznym wykorzystywaniu rusofobii nie ma pogłębionej analizy, co tak naprawdę ma przynieść Polsce utworzenie tego typu wojsk, jak konkretnie będzie wyglądał sposób dowodzenia nimi, kto miałby wyznaczać cele i jaka kalkulacja ekonomiczna za tym stoi. Ja rozumiem, że pan Antoni Macierewicz chciałby zrobić z Polski imperium militarne, ale nie wiem, czy Polacy naprawdę chcieliby aż takiej daleko idącej militaryzacji Polski.

 

I na światło dzienne pojawiła się jeszcze jedna fantazja Antoniego Macierewicza, która zapewne zbulwersuje polską opinię publiczną. Szef MON od lat powtarzał, że oficerowie LWP powinni zostać zdegradowani. I nie tylko jeszcze żywi, ale nieboszczycy też. Dziś Onet ujawnił, że dotarł do projektu ustawy degradacyjnej poufnie już przygotowanej w resorcie obrony pod czujnym okiem Macierewicza. Jak Pan odebrał tę wiadomość?

Tak zwyczajnie po ludzku uważam, że to jest straszne świństwo. Nie tylko sama instytucja odpowiedzialności zbiorowej i degradowanie ludzi, wobec których nie ma konkretnych zarzutów, nie popełnili żadnego przestępstwa. Przecież działali w zgodzie z obowiązującym prawem, wypełniali swoją przysięgę wobec Polski, a teraz mają zostać zdegradowani. A już propozycja, żeby degradować ludzi pośmiertnie — jest to zwykłe świństwo i zemsta w najgorszym wydaniu.

Ciężko to komentować. To daleko posunięte antyludzkie i antypolskie działanie mające zaspokoić potrzeby bardzo wąskiej grupy twardego elektoratu popierającego Antoniego Macierewicza, który domaga się rewanżu za własną nieudolność albo niemoc w czasach dawnego ustroju. Polska od 25 lat działa w innym ustroju i teraz po 25 latach, żeby dokonywać czegoś takiego…To niczemu innemu nie służy, jak tylko pogłębianiu podziałów między Polakami.

 

 

KOMENTARZE

 • Boże!
  A podoficerów LWP też zdegradują? To pójdę na emeryturę jako szeregowiec? Straszne!!!
  Tak na serio, to Maciarewicza jednak pogięło.
 • To już
  wygląda na przesadę. Nie ma ważniejszych spraw?
 • W. Putin - wszechpotężna, niewidzialna zła siła
  "W tej chwili Władimir Putin jest kreowany jako wszechpotężna, niewidzialna zła siła, niemal jak mityczny diabeł w średniowieczu."
  http://i65.tinypic.com/2m2fcas.jpg
 • Już przesadzają z tymi prowokacjami.
  A swoją drogą takie silne dawki prowokacji kompromitujące PIS i jego resorty siłowe i Naród dalej d...py nie rusza...
  Naród i politycy na scenie oraz inne "elyty" łykają te grube już prowokacje, wręcz gwałty na zdrowym rozsądku jako wyrazy głębokiego katolickiego patriotyzmu...
  Tylko normalni ludzie w internecie dają głos oburzenia i zniesmaczenia.

  To pokazuje jak bardzo zdegenerowane mamy "elyty" solidaruchów bo cała resztę wycięto politycznie w pień.

  Jest jak bajcie "Król jest nagi" Tylko zwykli internauci mówią rozsądnie krytykując i wyśmiewając gwałcące logikę, prawdę i zwykła przyzwoitość działalność Macierewicza i podobnych.
  Tzw "elyty" klaszczą, cmokają, przyłączają się, pogłębiają ten kuriozalny surrealistyczny model działania Macierewicza i otoczenia.
  Dokładnie jak w bajce "Krój jest nagi"
  Macierewicz i PIS w polskiej polityce zagranicznej są nadzy.

  Co nie znaczy że nie popieram wewnętrznej polityki prospołecznej i gospodarczej ... przynajmniej tego co widać...bo nigdy nie wiadomo co się dzieje tam gdzie ..nie widać.
 • Jest inne wytlumaczenie tak idiotycznego postępowania.
  Imperia upadają. Upadają dlatego że nie są demokratyczne i są rządzone przez coraz węższe klany rodzinne.
  Natura jest statystycznie uczciwa i rozum rozdaje statystycznie a nie wg pozycji społecznej rodziców.
  Twórcy imperiów są zwykle geniuszami pochodzącymi z mało znaczących rodów...ich dzieci już nie są geniuszami ale są uczeni szkoleni przez genialnych rodziców .. są jeszcze dobrzy bo nauczeni... ich potomkowie już nie znają
  twórców imperium już żyją całkiem innym życiem i też nie są geniuszami..
  (geniusze rodzą się raz na wiele milionów przypadków)
  Klan przeciętniaków rządzący imperium wprowadza terrory, wyzysk, prymitywne metody rządzenia w tym zamordystyczną prymitywną propagandę... bo na inne metody ich intelektualnie nie stać.
  Taki klan przeciętniaków boi się zatrudniać ludzi mądrych bo ich nie rozumieją...i łatwo mogą być przez nich "wypinkowani".
  Takie imperium rozłazi się w każdą stronę, upada...czasem z hukiem gdy naród powstanie...

  I taki etap rozwoju mamy teraz w globalnej mafii żydowskiej rządzącej światem zachodnim a zwłaszcza USA.
  Polska jako wasal zachodu rządzony przez zdrajców z Solidarności jest na tym samym etapie rozwoju.

  Stąd w USA i w Polsce takie skrajnie idiotyczne posunięcia polityczne.
  Rządzących idiotów nie stać na inne działania... mogą jeszcze użyć pały...

  Rosja jest na etapie wschodzącego Imperium rządzonego wprost przez jego twórcę Putina. Następcy Putina już będą słabsi od Putina...
  Potem może dojść do centralizacji władzy w rękach jakiejś "nadzwyczajne kasty" która w następnym pokoleniu się zdegeneruje.. i imperium Rosyjskie zacznie upadać.

  Na dzisiaj zachód upada, tonie właściwie już gospodarczo (długi) jest poniżej poziomu wody a Rosja rośnie w siłę...
  Polska politycznie tonie razem z zachodem a gospodarczo próbuje "nie tonąć".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031