Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Odbije się nam czkawką

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Leonid Sigan, korespondent Sputnika,rozmawia z wiceadmirałem w stanie spoczynku Markiem Toczkiem nt. obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

 

„Polska jest środkiem ciężkości dla amerykańskiej armii w Europie" — stwierdził w wywiadzie dla TVN24 dowódca sił lądowych USA w Europie generał Ben Hodges. Czy ten fakt daje Panu powód do dumy?

Muszę powiedzieć, że nie tylko ten fakt, ale też szereg innych, które od jakiegoś czasu obserwujemy, mnie osobiście napawa dużym niepokojem, bowiem to nie jest układ budowania stosunków dobrosąsiedzkich w regionie. Jest to polityka, która prowadzi do konfrontacji. A to jest obszar, w którym szczególnie Polacy mocno doświadczyli, czym kończą się takie zabawy. Brak suwerennej polityki w tym regionie prowadzi do tego, że Polska znowu staje się przedmiotem, a nie podmiotem i to jest niepokojące.

 

Amerykański generał przypomniał nam, że na szczycie w Warszawie NATO podjęło decyzję, aby przejść od zabezpieczenia do odstraszania. Czyli, jak to wyjaśnił, aby przeciwdziałać potencjalnej agresji Rosji. Co prawda w swym wywiadzie pan Hodges przyznaje, że atak Rosji jest mało prawdopodobny. Więc, skoro Rosja nikomu nie zagraża, to po co wojska amerykańskie są w Polsce, zresztą nie tylko, bo na całej wschodniej flance NATO?

Ja bym powiedział tak, że wśród amerykańskich generałów i to tych, którzy są dopuszczani do wypowiadania się w mediach, w przestrzeni publicznej, nie brakuje, powiedzmy delikatnie, takich narwańców, którzy wypowiadają coś, co naprawdę trudno pojąć. Ja osobiście uważam, że to absolutnie niczemu dobremu nie służy i nie będzie miało dobrych owoców.

Natomiast trzeba zauważyć, że Amerykanie mają złożoną sytuację w zachodniej części Europy, głównie w Niemczech. Ja myślę, że oni chcą stamtąd swój ciężar obecności i oddziaływania przenieść na tereny Polski i państw nadbałtyckich. To może w ich interesie ma jakiś sens. Należałoby to bardzo szczegółowo przeanalizować. Natomiast z punktu widzenia Polski i państw bałtyckich, wcześniej czy później to odbije się nam wszystkim czkawką.

 

Dobiegły końca manewry Dragon 17. Przecież to z ich okazji generał Hodges był na inspekcji w Polsce. Pochwalił gospodarzy i wrócił do swojej kwatery. A z tej wizyty dowiedzieliśmy się tylko tyle, że „Polska pozostaje środkiem ciężkości dla amerykańskiej armii w Europie". Nasuwa się pytanie: czy wszyscy Polacy cieszą się z tego powodu?

To dobre pytanie. Myślę, że najlepszą odpowiedzią są komentarze napisane pod tego typu newsami. W internecie tych komentarzy są setki i na palcach jednej ręki można policzyć akceptację dla tego typu działań. Myślę, że to jest gra polityczna, która w Polsce ma coraz mniej zwolenników. I to widać wszędzie tam, gdzie pojawi się pan Macierewicz ze swoimi wywodami, czy minister Waszczykowski.

Coraz więcej ludzi wyraża swoje zdziwienie, że tego typu pomysły, tego typu akcje rozwijają się przy przyzwoleniu wąskiej grupy polityków, którzy sprawują władzę w Polsce. I to jest niepokojące.

 

 

KOMENTARZE

 • A
  Pomiędzy niemieckim młotem i rosyjskim kowadłem mamy szansę na skok do przodu i suwerenną politykę? Ten duet dopuści do naszego suwerennego i dynamicznego rozwoju? Historia niestety nie pozwala wierzyć w taką możliwość. Będziemy zawsze odpadkami z pańskiego stołu się żywić.
 • @zadziwiony 14:18:51
  Bzdury. Powtarzasz propagandę rządu okupacyjnego, który wmawia nam, że jesteśmy mali, nic nie warci i niczego nie możemy. Polska od dawna powinna mieć jak najlepsze stosunki z byłymi krajami bloku wschodniego, powinna prowadzić pokojową, a nie zaczepną politykę z Rosją i wyważoną i ostrożną, a nie służalczą politykę z Ukrainą i prowadzić wymianę handlową z tymi wszystkimi państwami. Wszystkie te mniejsze państwa życzyłybyb sobie przewodniej roli Polski, a co robią "polskie rządy"? Przygotowują terytorium Polski dla przyszłego Polinu po likwidacji Izraela, ewentualnie partyzantkę i pole do długotrwałej walki z Rosją, po której USA z Rosją i tak dobiją targu.
 • @Lotna 14:46:10
  "polskie rządy" - 100/100 Ave. :)
 • Autor jest delikatny za taktowny.. nie czkawką ale krwawą czkawką.
  Globalny terrorysta wszędzie gdzie wchodzi pozostawia gruzy i trupy, miliony trupów.
  Polska i kraje bałtyckie temu terroryście potrzebne są wyłącznie do konfrontacji z Rosją. Globalny terrorysta ma stałą strategię w stosunku do swoich ofiar.
  - poddajesz się a my cię ograbiamy po dobroci.
  - nie chcesz się poddać to zakładamy ci bandyckie druzgocąc e embargo i szczujemy niepokoje społeczne.
  - dalej się nie poddajesz napadamy na ciebie militarnie mordujemy wszystkich którzy nie chcą zdradzić własnego kraju w interesie agresora...
  ... i grabimy resztki do spodu.

  Polska, Ukraina, państwa Bałtyckie to dla globalnego bandyty przyszłe pole rozprawy z Rosją.

  Rządzący Polską to muszą wiedzieć i to jednoznacznie określa ich intencje.
  Oni świadomie skazują Polaków na gigantyczne cierpienia i ofiary.
  Oczywiście oni nie są suwerenni to agentura globalnej mafii żydowskiej.

  Co ciekawe Europa zachodnia już się dystansuje od tej polityki globalnego terrorysty. Oni nie chcą być ofiarami III wojny światowej.
  Rządzący Polską ze wszystkich sił dążą do konfrontacji z Rosją (poprzez nieustanne prowokowanie Rosji na wiele możliwych sposobów).

  Ciekawe jest też to że dla globalnego bandyty głównym oparciem zagranicznym staje się biedna rozgrabiona Polska.

  Już nie Japonia Niemcy . W .Brytania...potęgi gospodarcze ale Polska , Ukraina, kraje nadbałtyckie...Islamiści, Kurdowie...no i fundament potęgi globalnego terrorysty ..Izrael.
  Świat globalnego terrorysty się dramatycznie kurczy.
  Tylko Polska za sprawą solidaruchów (obcej agentury, zdrajców i pożytecznych idiotów z KK i JPII na czele, cięgle tkwi tym jądrze zbrodniczej ciemności ?

  Wystarczy włączyć oficjalne media by zobaczyć jak oni się nieustannie onanizują swoim "patriotyzmem" i swoim oddaniem dla Polski robiąc to co robią czyli skazuj`ac naród Polski na zagładę podczas III wojny światowej o która nieustannie zabiegają.

  Socjal który wprowadza PIS (słuszne działanie) to tylko przykrywka dla planowanych przez globalnego terrorysty zbrodni na narodzie Polskim w interesie tego terrorysty.

  Chciałbym się mylić i żeby socjal był szczery a szczekanie na Rosję przykrywką (żeby globalny terrorysta pozwolił rządzić Polską).

  Ten wariant też jest prawdopodobny choć mniej.
 • @Oscar 16:06:20
  ...Globalny terrorysta wszędzie gdzie wchodzi pozostawia gruzy i trupy, miliony trupów...
  Oscar
  Nie przesadzaj.
  Kilka krajów temu przeczy, Niemcy, Włochy, Japonia, całkiem nieźle sobie radziły i radzą pod okupacją USA.

  Co nie znaczy, żebym zachwycał się obecnością Yankesów w Polsce
 • @Oświat 17:47:18
  Niemcy, Japonia.. dywanowe bombardowania, dwie bombki atomowe... miliony cywilów zamordowanych w ramach demokratyzacji.
  Włosi się sami szybciutko poddali i tylko to ich uratowało.

  Wszystkie te kraje zyskały status kolonii globalnego terrorysty.
  Bazy wojskowe mają tam do dzisiaj.
  Demokracje są reżyserowane przez globalnego terrorystę.
  Japończycy zapracowują się na śmierć a Niemcy jako naród są likwidowani poprzez stymulowani imigracji.
  Wysoki poziom życia za cenę utraty wolności (Japończycy nie mają czasu na bycie wolnym) a Niemcy nie mają już swojego kraju stają się mniejszością we własnym kraju. Kultura Niemiecka to powoli przeszłość.

  Jak widać były miliony trupów i potworne gigantyczne zbrodnie na ludności cywilnej i jest od czasu II wojny światowej zniewolenie (głównie polityczne).
 • @Lotna 14:46:10
  Sam niejednokrotnie twierdziłem, że jest prawdopodobnym budowanie w Polsce Polin przez ekipę PIS-u.
  Jest także niezaprzeczalnym faktem historycznym , że dobre stosunki Niemiec z Rosją kończą się dla Polski źle. A że powinniśmy jak piszesz mieć dobre stosunki z sąsiadami? Oczywiście , że tak. Tyle , że te układy muszą być podparte siłą gospodarczą i militarną, inaczej to czcze gadanie.
  Pod dyktatem Niemiecko- rosyjskim nigdy nie będziemy się zbliżać gospodarczo do Niemiec bo na to nie pozwolą. Nie jest to w ich interesie. Mało masz przykładu ostatniego roku? Jak PIS postawił się Niemcom to zaraz majdan nam urządzają, by osłabianie
  i podporządkowywanie Polski bez przeszkód pod batutą PO mogło postępować.
  Niestety rozgrabieni i osłabieni musimy z jakimś zbójem się sprzymierzyć, bo sami będziemy za chwilę euroregionem całkowicie podporządkowanym potrzebom politycznym i gospodarczym Niemiec. To taktyka .
  Z drugiej strony jazgot przeciwko Rosji też może być formą odwrócenia uwagi od realniejszego wroga jakim wg mnie sż Niemcy.
  Z punktu widzenia realnej polityki nie wiem kto bzdury opowiada, ja czy Ty
 • @Lotna 14:46:10
  A dla przykładu... tak wygląda w praktyce przyjaźń polsko-niemiecka

  https://marucha.wordpress.com/2017/09/29/niemiecki-sad-blokuje-porty-w-szczecinie-i-swinoujsciu-sedziowie-z-hamburga-uznali-ze-nord-stream-jest-wazniejszy/
 • @Oscar 18:23:30
  Nie mam innego wyjścia jak przyznać ci rację.
  Nie mniej Niemcom łomot należał się i tu ich nie żałuję.
 • Jechalismy sobie sobie dzis na sprzatanie i sluchalismy Alex Jones.
  Przewidywal , ze niedlugo, w 100 letnia rocznice rewolucji pazdziernikowej beda False Flags w USA.Ze oskarzeni zostana biali rasisci, ktorzy sie niedawno z pod ziemi wzieli i do ktorych zalicza sie teraz wszystkich normalnie myslacych ludzi.
  A sprzetanie, no coz, $175 za godzine roboty.20 takich sprzatan i 10 dni all inclusive w Meksyku jest. Oby udalo sie to wykorzystac.
 • Juz 2 lata wojska rosyjskie sa w Syrii.
  https://www.youtube.com/watch?v=8CoV_7i5wOI
 • @Oscar 18:23:30
  Stiuped Dżapan.
  Dla mnie wysoki poziom życia to 5 godzinny dzień pracy a resztę dnia poświęcasz sobie i rodzinie.
  Ech, spakuję kanapczersy i idę w plener bo mam dzisiaj wolny.
 • @fretka 08:48:35
  Dwa lata temu, Rosja rozpoczęła wojnę z terroryzmem w Syrii. Dzisiaj 90% kraju jest wolne od isis.
  https://pbs.twimg.com/media/DK88_zxXcAARiIk.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DK88_zxWkAENEQl.jpg
 • @fretka 14:58:17
  https://ic.pics.livejournal.com/centercigr/82328053/460734/460734_900.jpg
 • @fretka 15:04:19
  W Noworosyjsku już ładują kolejną partię ''węgła z Pensylwanii''.
  https://141917.selcdn.ru/novoros1.ru/uploads/article_photo/image/000/001/754/1754/w1056h594fill.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031