Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Unfertiges Geschäft in Berlin

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

OBSERVATORIUM BOGUSLAVIANUM: „Niedokończony interes w Berlinie” to główny powód, dla którego dziś Niemcy wybiorą po raz czwarty Angelę Merkel na urząd kanclerza. Ale nie jedyny…

Dla swoich wielu fanów Angela Merkel jest bohaterką, która umie się postawić i Trumpowi i Putinowi, która zapewia Niemcom stabilność, dobrobyt i rozwój, i która hojnie otworzyła kraj dla uchodźców. Dla innych jest raczej wiedźmą, której igranie z imigrantami „rujnuje Niemcy”, jak to raz ujął Trump, i której polityka zaciskania pasa zniszczyła południową Europę.

Fani mają trochę racji. Jej kraj rzeczywiście wciąż nieźle przędzie pod jej kierownictwem, a i świat korzysta ze względu na jej przewidywalność. Ale w czasie swych trzech kadencji Mutti (Mamuśka) nie zrobiła dość, aby przygotować Niemcy na przyszłość. Jeśli jej epoka u władzy ma być postrzegana jako więcej niż wystarczająca, musi wykorzystać swoją czwartą kadencję, aby wprowadzić istotne zmiany.

Nie ma wątpliwości, że Merkel i jej CDU idą po zwycięstwo. Wynika to częściowo z bezbarwności Martina Schulza, szefa SPD i jej głównego rywala. Polityka wewnętrzna jego partii jest niejasna, a polityka zagraniczna mało wiarygodna. Nie udało mu się również pokonać pani kanclerz w debacie telewizyjnej 3 września, która  była bardziej podobna do ugadywania nowej „wielkiej koalicji” niż do zderzenia idei.

Ale jej nieuniknione zwycięstwo odzwierciedla również trwającą pomyślność Niemiec. Odkąd  Merkel objęła urząd w 2005 roku bezrobocie spadło z 11,2% do 3,8%, płace rosną a zaufanie konsumentów jest na wysokim poziomie. Pani kanclerz utrzymała też reformy rynku pracy wprowadzone przez Gerharda Schrödera, jej poprzednika z SPD – chociaż ich nie rozszerzyła. Stworzyła stabilne i odideologizowane przywództwo polityczne. Niemieckie społeczeństwo stało się bardziej otwarte i zrelaksowane; pozwoliła nawet na głosowanie w sprawie małżeństw homoseksualnych, chociaż osobiście była przeciw.

Podczas spotkań na szczycie jest spokojną, dobrze poinformowaną osobistością, ale róbując poradzić sobie z kryzysem euro i napływem uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, okazała się lekkomyślną Europejką. Przekonywała Niemców, że ich kraj powinien wziąć na siebie większą odpowiedzialność. Niemcy biorą już zresztą na siebie różne międzynarodowe obowiązki, a ich żołnierze pełnią misje w Afganistanie, w Mali i na Litwie, co jeszcze dziesięć lat temu wydawało się niewiarygodne. Jej zaangażowanie w realizację celów NATO w zakresie wydatków obronnych na poziomie 2% PKB mówi o tym jak Niemcy widzą swą rosnącą rolę w świecie.

Trzeba jednak zauważyć, że  Merkel rządziła w czasach relatywnie łatwych, zwłaszcza jeśli chodzi o wewnętrzne warunki polityczne w kraju. Skorzystała z wielu pomyślnych zjawisk i trendów. Reformy Schrödera sprawiły, że niemieccy pracownicy stali się konkurencyjni. Przez większość jej kadencji euro, surowce i kredyty były tanie. Wschodzące gospodarki świata, takie jak Chiny, nie były jeszcze w stanie wytwarzać tego, co robią Niemcy (jak np. luksusowe samochody), więc musiały je  importować. Niemcy mają drugą pod względem starości populację na świecie, ale powojenne wybrzuszenie demograficzne sprawiło, że za jej kadencji i tak większość ludności była w wieku produkcyjnym. Niemcy miały dotąd swój obiektywnie złoty wiek.

Kłopot polega obecnie na tym, że żaden z czynników, które doprowadziły do​​tego sukcesu, nie jest stały i nie utrzyma się długo. Pani Merkel miała okazję przygotować swój kraj na przyszłość, ale tego nie zrobiła. Obsesja zrównoważonych bilansów spowodowała,że​​ za jej rządów zbyt mało inwestowano. Wartość netto niemieckiej infrastruktury spada od 2012 r. Np. pod względem szybkości szerokopasmowej Niemcy od 2010 roku  spadły z 12. na 29. miejsce na świecie. Nowe gałęzie przemysłu, takie jak internet rzeczy lub samochody elektryczne, są słabo rozwinięte. Potężny niemiecki przemysł motoryzacyjny przeholował w ocenach silników wysokoprężnych i teraz ciążą na nim zarzuty sfałszowania testów emisji. Itd., itp.

Niewiele również zostało zrobione, aby przygotować Niemcy do coraz głębszego kryzysu demograficznego. Odchodzący rząd pani Merkel nie tylko odwrócił pułap wieku emerytalnego, ale nawet zmniejszył go do 63 lat w przypadku niektórych pracowników i wprowadził „ emeryturę macierzyńską” dla kobiet, które przed 1992 rokiem poświęcały się opiece nad dziećmi, dowartościowując pokolenie, które już i tak było dobrze zabezpieczone. W tym samym czasie niewiele zrobiła dla pozostałych Niemców. Nierówność i korzystanie z banków żywnościowych za jej kadencji wzrosły.

Kiedy pani Merkel podejmuje duże decyzje, ma zwyczaj unikać konsekwencji. Przejście na energię odnawialną okazuje się tak powolne i kosztowne, że zużycie węgla w Niemczech i emisja dwutlenku węgla stale rosną - jej nagła decyzja o zamknięciu elektrowni jądrowych po katastrofie w Japonii sprawiła, że​​ przejście to stało się o wiele trudniejsze. Pomogła wprawdzie strefie euro przejść przez szereg weekendowych kryzysów, ale wraz z Wolfgangem Schäuble, ministrem finansów, stanęła na drodze reform, które mogłyby złagodzić następny kryzys. Zadanie integracji hord uchodźców pozostawiono przede wszystkim mniej zasobnym władzom landów i obywatelom. Pani kanclerz zresztą stara się o nich już nie mówić, ograniczywszy liczbę przyjazdów za pomocą dość mrocznego porozumienia repatriacyjnego z Turcją. W toku kampanii wyborczej Merkel powiedziała niewiele, aby uświadomić swoim rodakom konieczność reformy zarządzania systemem euro, zwiększenia inwestycji i przygotowania gospodarki do rewolucji, jaka niechybnie nadchodzi na rynku pracy. W gruncie rzeczy jej manifest jest niejasny, a jej występy publiczne były banalne.

A jednak pani Merkel mogłaby jeszcze sporo osiągnąć w jej następnej i chyba już ostatniej kadencji. Niemcy mają ogromną nadwyżkę budżetową, która w zeszłym roku wzrosła o kolejne 26 miliardów euro (31 miliardów dolarów) i nadal rośnie (co, mam nadzieję, będzie naszym argumentem w negocjacjach o reparacjach wojennych, z których nas - jako jedynych - swego czasu wyślizgano). Nadwyżkę tę można zresztą użyć bardziej sensownie niż na socjal dla lekkomyślnie zapraszanych dżihadystów i na uszczelnianie systemu ich pilnowania, aby byli grzeczni.

Sukces częściowo zależeć będzie od znalezienia odpowiednich partnerów w rządzie. Kontynuacja obecnej wielkiej koalicji z SPD grozi jeszcze bardziej senną stagnacją, bo to jest wzajemny klincz obu partii. Mogłaby raczej dogadać się z Wolnymi Demokratami (FDP) i Zielonymi, bo taka koalicja miałaby szansę potrząsnąć krajem i obudzić Niemcy z samozadowolenia. Jeśli tego nie zrobi, w następnych wyborach możemy oczekiwać jeszcze większego sukcesu Alternatywy dla Niemiec niż to, co się zapowiada, i już dziś zacząć przyzwyczajać się do twarzy jej Fuhre... , eee, pardon, lidera, który zadeklarował dumę z Wehrmachtu i SS. (BJ)

 

 

Angela Merkel: równowaga i stabilność przede wszystkim

 


 Alexander Gauland: Alternatywa dla Niemiec - duma z przeszłości

 

 

 

KOMENTARZE

 • "Merkel: Nasze wojska muszą być obecne w Polsce. To konieczność!"
  Najpierw zapłać za ostatnią obecność!

  https://t.co/92Y3q34iRt
 • Niespodzianki nie było. Koalicja CDU/CSU zwycięzcą wyborów w Niemczech -
  https://pbs.twimg.com/card_img/911986636648587265/4HZZeyuf?format=jpg&name=600x314

  https://t.co/03xefzSv5o
 • Moralne zwyciestwo Kaczynskiego
  Moralne zwyciestwo Kaczynskiego
  PiS ma wieksze popracie niz CDU
 • Donald Tusk dzisiaj w świątecznym nastroju.
  Wybory w jego ojczyźnie .
 • Jakie to ma znaczenie kto wygrał w Niemczech ?
  Jak przychodzi co do czego to i tak 96% Niemców popiera ...............
  Hitlera
 • Good luck with your new government Germany..
  https://pbs.twimg.com/media/DKgHsvJXcAEH11M.jpg
 • Immer wieder.
  Dla Polaków rezultat wyborów w Niemczech nie mógł być w żaden sposób korzystny. Może jedynie to, że do większości w Bundestagu Chadecy będą musieli sformować koalicję z Zielonymi, którzy o ile dla naszej nacji są z natury przyjaźni to z tego samego powodu są też ślepo- pozytywni en face do imigrantów islamskich.
  Jak w odwróconym zwierciadle: AfD- trzecia siła w niemieckim parlamencie daje nadzieję na zastopowanie fali dzikiej imigracji muzułmanów, co jest na rękę dla nas. Jest jednak jeden problem, jest to skrajna prawica, więc znów z natury- partia apologetów wermachtowskich. Niech się więc ściera ten nazistowski żywioł z żywiołem wachabickim, oby na końcu doszło do perfekcyjnej neutralizacji obydwu.
  Z powyższych powodów do tytułu artykułu dorzuciłbym dwa słowa:
  Unfertiges Geschäft in Berlin ohne Ende.
 • Część sukcesu AfD, siły groźnej dla Polski,
  Część sukcesu AfD, siły groźnej dla Polski, to robota Kaczyńskiego, jego nie waham się powiedzieć zbrodniczej polityki szczucia na Niemcy.
  Tu jest pokazany prawdziwy,.entuzjastyczny stosunek PiS i jego poputczykow do NSDAP - bis.To ich pobratymcy.

  Waldemar Kuczyński
 • Czy któryś z Niemieckich Komitetów Wyborczych przeprosił dzisiaj ZA TO ???
  Niemcy mordują mieszkańców Warszawy podczas PW

  https://pbs.twimg.com/media/DKgkPU2XkAEHhCZ.jpg
 • @
  Ostatnio na forum czytałem fajne podsumowanie polskiej i niemieckiej rzeczywistości.
  "Niemcy to stado owiec prowadzone przez jednego lwa. Polska to stado lwów porowadzone przez kilku baranów".

  Jak widzę to niedługo sytuacja panującą w Niemczech odbije się nam
  po nerach. Poprzez Muzułmanów Niemcy podniosą się z kolan odradzając specyficzny dla nich ruch narodowo socjalistyczny. Postawią do pionu swoich Muslimow i ruszą na wschód odbierać "swoje ziemie" i podbijać nowe.
 • @Stara Baba 01:00:32 no to masz tą wyleniałą i bezzębną lwicę.
  Merkel córką Hitlera? Szokujące fakty łączące kanclerz Niemiec i Führera!
  http://newsweb.pl/wp-content/uploads/2016/05/Mer-Hit-696x392.jpg

  Czy Angela Merkel to córka Adolfa Hitlera? Tę tezę sceptycy nazywają teorią spiskową, choć porównania charakterystyki twarzy dzisiejszej kanclerz Niemiec i przywódcy III Rzeszy zdają się nie zostawiać wątpliwości. Ponadto istnieją dokumenty, które rzekomo potwierdzają bliskie pokrewieństwo przywódców. Jak podają niezależne źródła, zapłodniona zamrożoną w czasach II Wojny Światowej spermą miała zostać jedna z sióstr Braun. Ewa była towarzyszką życia wodza hitlerowskich Niemiec. Po wkroczeniu Armii Czerwonej do Berlina miała uciec wraz z Adolfem Hitlerem do Argentyny. Benjamin Fulford, kanadyjski dziennikarz polsko-żydowskiego pochodzenia już w 2011 roku pisał: „dzięki doniesieniom wywiadu rosyjskiego i niemieckiego, wyszło, że Angela Merkel jest córką Adolfa Hitlera – została poczęta z zamrożonej spermy, pod nadzorem nazistowskiego eksperta złapanego przez Sowietów. Oznacza to bez wątpienia, że jeden z liderów nazistowskiej frakcji ma nadzieję na powołanie faszystowskiego – totalitarnego rządu światowego”. Jeszcze nie jesteście przekonani? To zobaczcie poniższe zdjęcie przedstawiające młodą Merkel i zdjęcie matki Hitlera w mniej więcej tym samym wieku. Warto porównać prawe krawędzie górnych powiek – u obu kobiet są bardzo podobne, oczy, nos i inne podobne elementy powodują, że można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że są to cechy rodzinne.

  http://newsweb.pl/wp-content/uploads/2016/05/merkel10.jpg

  Niektóre źródła podają, że imię i nazwisko obecnej kanclerz Niemiec są anagramem Angela Merkel = Klara Mengele. Powiązania dr Mengele prowadzą wprost do klanów Rotszyldów i Bushów. Na fotografiach niżej warto zwrócić uwagę m.in. na usta i ich okolice. Czyż nie podobne?

  http://newsweb.pl/wp-content/uploads/2016/05/angela.jpg


  http://newsweb.pl/wp-content/uploads/2016/05/old-hitler-argentina.jpg

  Poniżej kolejne uderzające porównanie Hitlera i Merkel, nawet zmarszczki pod oczami mają podobny kształt! Zdjęcie pochodzi z artykułu „Co się stało z zamrożoną spermą Hitlera?” w

  helpfreetheearth.com.


  http://newsweb.pl/wp-content/uploads/2016/05/hitler-Merkel.jpg

  Zresztą właśnie portal HFTE powołuje się na dokumenty STASI, które potwierdzają, że córka Adolfa Hitlera piastuje obecnie to samo stanowisko co ojciec – stanowisko kanclerza Niemiec.
  Ps...Takie są plany zajęcia Europy przez....żydków np spod znaku Rothschildów. II wojna św była konsekwencją pomysłu chazarów chcących odtworzyć kraj Izraela ja terenie Palestyny. Mieli im pomóc Niemcy którzy zgodzili się zmusić do wyjazdu z Europy najmądrzejszych, najbardziej zaradnych, zdrowych a resztę w ramach selekcji naturalnej zutylizować. Nagrodą był majątek tych zutylizowanych i słone opłaty za zgodę na wyjazd, Podstawą każdego przedsięwzięcia masońskiego jest mord założycielski. Żydów zginęło nie 6 milionów-co udowodniono-bo było ich wtedy zaledwie 300 000!! 6 milionów to żydki wymyślili na poczet swoich potrzeb, czyli celem założenia państwa Izrael bo ponoć Bóg im powiedział, że wolno im będzie stworzyć swoje państwo jeśli zginie ich W OGNIU!! 6 milionów! I dlatego ten ich przekręt z ilością ofiar holokaustu. Pozostali żydzi trzymający się wiernie Biblii i Talmudu psioczą na nich ile wlezie, że założyli państwo, czego nie wolno im było zrobić! Izrael jest całkowicie wg wiary żydowskiej NIELEGALNYM PAŃSTWEM, które nie powinno nigdy powstać!
 • @Husky 21:44:38
  Wygląda mi na to, że AfD urwano głosów przy liczeniu, bo chyba z takich stalinowskich metod się tak łatwo nie rezygnuje się, według których nie ten wgrywa, kto głosuje ale tek, kto liczy głosy. Więc nie wiadomo, czy aby nie przeliczono głosy AfD tak, aby było dobrze, a którzy się na tym lepiej zna, jak ni ci, którzy tam od lat mieszają w rozgrzanym tyglu demokracji wykuwającym nam jakże umiłowanych przywódców. A patrzeć jak szybko się swoim wyborcom odpłacą, bo przecież nie wypada być dłużnym w obliczu tak wielkiego sukcesu.
 • @marek13 21:48:15
  Tępota i debilizm tego szwabskiego narodu jest porażająca! Ta Makrela tak samo gestykuluje jak ich Adolf. Teraz to już po szkopach. Szkopy kaput zacznijcie się przyzwyczajać do szariatu i zmiany nazwy na kalifat niemiecki tępe szkopki!!!
 • @kula Lis 67 11:08:52
  Merkel jest żydówką, do czego się ponoć przyznała wygłaszając mowę w knesecie w języku ojczystym - hebrajskim. Nie jest córką Hitlera.

  "Merkel was born Angela Dorothea Kasner in 1954 in Hamburg, West Germany, the daughter of Horst Kasner (1926–2011), a native of Berlin, and his wife Herlind, born in 1928 in Danzig (now Gdańsk, Poland) as Herlind Jentzsch, a teacher of English and Latin. Her mother was the daughter of the Danzig politician Willi Jentzsch and maternal granddaughter of the city clerk of Elbing (now Elbląg, Poland) Emil Drange.

  http://tapnewswire.com/2016/02/confirmed-anti-german-parasite-angela-merkel-is-a-jew/
 • @Lotna 11:40:10
  To, że się do żydostwa przyznała to wiem, Ewa Braun też była żydówką. Czy ty dajesz głowę za to, że nie jest tak jak piszą w tym artykule? Bo ja nie.
 • @Lotna 11:40:10
  Badanie genetyczne DNA może to potwierdzić lub wykluczyć, innej opcji na dziś nie ma. Nie zastanawia cię, że do dziś nie mogą znaleźć jej pracy magisterskiej i doktorskiej? szukają jej tyle już lat.
 • @Lotna 11:40:10
  Kloss też miał piękny życiorys, matrioszki również, więc bym się tym jej życiorysem tak nie podniecał. Putin zna ten prawdziwy, był szefem KGB i pośrednio Stasi w Niemczech.
 • @Husky 22:07:10
  https://wpolityce.pl/polityka/359295-kuczynski-w-szale-czesc-sukcesu-afd-sily-groznej-dla-polski-to-robota-kaczynskiego-jego-zbrodniczej-polityki-szczucia-na-niemcy
  Ps..AfD założyła osobiście Merkel. Swoją polityką oczywiście. Wielki człowiek pan Jarosław Kaczyński skoro nawet wyniki wyborcze w Niemczech, to jego zasługa!!! Kaczyński to jest odpowiedzialny nawet za plamy na księżycu...ups...:)..miało być..na słońcu. Tak na poważnie to: powoli Niemcom zapala się "czerwone światełko" w kontekście nadmiernej liberalizacji władzy w związku z tym wpuszcza konserwatystów do Bundestagu. Kuczyński zgodnie z oficjalną linią propagandy polskich pseudo-liberałów i totalnej opozycji jednocześnie głosi wszem i wobec że Niemieccy i Europejscy Liberałowie są miłośnikami Polski i Polaków a Niemieccy Konserwatyści to są "faszyści" lub "neonaziści". Już wkrótce PiS zaleje całą Europę i lewactwo będzie na POntonach emigrować do Afryki. A jaki gen ma Kuczyński? Wystarczy spojrzeć na tę pokrzywioną ze złości gębę i rdzennie "polskie" rysy. Radzę diasporze żydowskiej, aby powściągnęła tego "rumaka" intelektualnego, ponieważ jego obrzydliwa retoryka w połączeniu z żydowskim pochodzeniem wywołuje antypatię i antysemityzm do całego narodu. Ten schizofrenik o wyglądzie menela już dawno powinien być ze Stefanem na oddziale!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031