Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Rusofobia jako doktryna

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Wywiad Leonida Swiridowa z Leszkiem Millerem

 

Były premier Polski Leszek Miller w wywiadzie dla korespondenta agencji Sputnik Leonida Swiridowa skomentował niedawne wybryki polskich wandali na cmentarzu żołnierzy radzieckich, którzy wyzwolili Warszawę w 1945 roku oraz demontaż przez miejscowe władze mauzoleum Armii Czerwonej w Trzciance.Co kieruje polskimi chuliganami i dlaczego oficjalne władze nic nie robią?

Proszę o Pana komentarz w związku z kilkoma wydarzeniami, które miały miejsce w Polsce i wiążą się z pomnikami i grobami żołnierzy Armii Czerwonej.  Niedawni taki przypadek — to zburzenie Mauzoleum Armii Czerwonej w Trzciance. To wywołało oburzenie, ambasada Rosji  w Warszawie w swoim oświadczeniu napisała, że jest to barbarzyństwo.

Komentarz może być tylko jeden.  Ja jestem przeciwny dewastacji cmentarzy czy miejsc pamięci tych żołnierzy, którzy szli przez Polskę, aby kapitulacją w Berlinie zniszczyć hitlerowskie Niemcy. Mogę tylko żałować, że znajdują się w mojej ojczyźnie tacy Polacy, którzy tych dewastacji dokonują.

 

A ostatni przypadek — zupełnie szokujący — cmentarz przy ulicy Żwirki i Wigury w Warszawie?

Dewastacja cmentarzy ma dodatkowo jeszcze aspekt barbarzyński i z mojego punktu widzenia nie jest ważne, czy są to cmentarze żołnierzy rosyjskich czy polskich czy cmentarze żydowskie.Zmarłym trzeba pozwolić, aby spoczywali w spokoju i taka walka z umarłymi jest zjawiskiem godnym potępienia.Bardzo żałuję, że to się stało w Warszawie i mam nadzieję, że władze Warszawy skutecznie zareagują, będą się starały, aby ludzie, którzy tego dokonali ponieśli konsekwencje.

 

Panie Premierze, pojawia się zasadnicze pytanie, dlaczego tak się dzieje? Wcześniej nie działo się to na taką skalę. Na przykład 5-6 lat temu tego w Polsce nie było.

Były oczywiście jednostkowe incydenty, ale tych incydentów było mniej.Skąd to się bierze?Od pewnego czasu politycy rządzący piszą historię Polski od nowa, twierdzą, że II Wojna Światowa skończyła się dla Polski w 1989 roku.Albo porównują okupację niemiecką z, jak to nazywają, okupacją sowiecką, która miała trwać do 1989 roku. Rusofobia stała się doktryną państwową, realizowaną obecnie przez rządzących i to na pewno nie pozostaje bez wpływu na postawy i świadomość zwłaszcza młodego pokolenia Polaków. To nie tylko niechęć do obcych, do Rosjan czy żołnierzy radzieckich, ale w ogóle taki czas, kiedy Polska polityka raczej koncentruje się na podkreślaniu różnic, konfliktów, sporów,  a nie szukaniu jakichś kwestii łączących.

 

Rozumiem, że istnieje pewne przyzwolenie społeczne na takie rzeczy?

Nie wiem, czy istnieje przyzwolenie społeczne, myślę, że nie. Natomiast tego rodzaju incydenty mają miejsce i mają tendencję nasilającą się.Ale nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że to jest aprobowane przez ogół społeczeństwa. Zawsze, w każdym społeczeństwie znajdą się ludzie, którzy mają tego rodzaju zapędy.Tu w Polsce jest bardzo bulwersująca wypowiedź jednego z polityków Alternatywy dla Niemiec, który pochwalił Wermacht i jego działania. Wszędzie się tacy ludzie znajdują, aczkolwiek w Polsce te przypadki odgrywania się na cmentarzach, na rozmaitych pomnikach itd. mają miejsce, tego nie można lekceważyć.

 

Pamiętamy, jak premier RP Donald Tusk powiedział, że polskie dzieci nie pójdą do szkoły 1 września. To też miało jakiś wpływ na społeczeństwo?

To chodziło wtedy o konflikt na Ukrainie i rzeczywiście Donald Tusk to powiedział, niepotrzebnie.Ale ta kwestia żołnierzy radzieckich w Polsce, kwestia II Wojny Światowej, ona jest wykorzystywana do celów politycznych i jest częścią walki politycznej. W Polsce historia jest narzędziem walki politycznej.

 

Jak Pan uważa, w jaki sposób Moskwa będzie reagować i czy zaostrzanie takiego polsko-rosyjskiego konfliktu ma sens?

Nie wiem, jak Moskwa będzie reagować, to jest sprawa rosyjskich władz. Natomiast osobiście uważam, że wzmaganie napięcia między Rosją i Polską niczemu dobremu nie służy, nie służy stosunkom w szerszym kontekście międzynarodowym. Uważam, że Rosja powinna być traktowana jak partner i żałuje bardzo, że polskie MSZ nie odmroziło zamrożonych kontaktów przygranicznych, mam na myśli województwo warmińsko-mazurskie i granicę z Kaliningradem. Uderzyło to zwłaszcza w interes polskiej ludności, która mieszka na tych przygranicznych terenach. No ale tak właśnie jest. W Polsce jest taka władza, jaka jest i dopóki ona będzie, to się w stosunkach polsko-rosyjskich niewiele zmieni.

 

Panie Premierze, bardzo dziękuję za rozmowę.

 

 

KOMENTARZE

 • Te dewastacje pomnikow radzieckich, cmentarzy to nie robota Polakow.
  Komu przeszkadza jakis pomnik? Glaz, plyta z napisem?To samo bylo z dewastacjami cmentarzy zydowskich czy poniemieckich.Nie znalem nikogo komu jakis zabytek by przeszkadzal.Nie przeszkadza tez napewno Ukraincom cmentarz Orlat we Lwowie.Bylem we Lwowie i pytalem rodzimych Ukraincow o to.Powiedzieli, ze maja ta sprawe gdzies bo musza do pracy chodzic i z codziennymi problemami sie zmagac.To jest prymitywny sposob stwarzania problemu z niczego w celach politycznych przez rzadzacych swiatem.A kto rzadzi?Kto caly czas miesza?Zydzi.Tak zamieszali w Syrii , ze jutro mozemy nie zyc.Mysla, ze sa cwani a sa glupi.Juz czas to glosno zaczac mowic.Do roboty ich pognac a od rzadzenia odsunac ustawowo.W czasie mej pracy zawodowej nie spotkalem w pracy zadnego Zyda.Nie pracuja.Kiedy do tego spoleczenstwa dorosna, ze nie mozna zadnej nacji uznawac za uprzywilejowana by nie pracowala tylko rzadzila?
 • Rusofobia to domena żydów w Polsce !
  Mieliśmy okupacje niemiecką
  Mieliśmy okupacje ZSRR

  MAMY DZIŚ W POLSCE OKUPACJE żydowską !

  Od 1990 r obowiązuje w Polsce Apartheid , Nur für Jude !!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . od 1939 r Nie mamy polskiego rządu
 • Rusofobia jest niezbędna..
  , by rządzić w imię interesów amerykańskiej Kosher nostry.
  Wyznaczenie wspólnego wroga to priorytet dla zmanipulowanego rządu.

  Uzasadnia to budowę baz wojsk obcych na terenie Polski, wprowadzenie do Polski obcych wojsk, oddanie ich i służb pod obca juryzdykcję, wielomiliardowe kontrakty zbrojeniowe.

  Wszystko to kosztem ogłupiałego i coraz biedniejszego społeczeństwa.

  Co by robił Polski rząd, gdyby nie miał tego wyimaginowanego wroga ? Musiał by szybko szukać innego. Dzięki czemu za całe zło i swoją nieudolność władza może obwiniać Rosję.

  W mojej dzielnicy, burmistrz obwinił Putina i Rosję za złą jakość chodnika. To chyba jest wystarczająco wymowne.

  Putin jest winien, że mamy drogi gaz, że benzyna podrożała, że Polska nie może sprzedać jabłek, że Rosjanie nie chcą kupować polskiej kiełbasy. Że rosyjscy hakerzy zaatakowali serwery ZUS, że przechwycono rozmowy wojskowych w sieci komórkowej, że rurociąg gazowy położono pod Bałtykiem, że zmanipulowano wybory, że węgiel polski jest za drogi, ze stocznie trzeba było pozamykać ...... i tak do znudzenia.
 • Polska to żydowska kolonia.
  Globalna mafia żydowska ma konflikt w swojej globalnej żydowskiej rodzinie.
  "Rodzina" Europejska kłóci się z "rodziną" amerykańską a kłótnia dotyczy tylko sposobu realizacji celu jakim jest absolutna władza nad światem.

  Polska jako kolonia nie posiada własnego głosu "Polska" mówi to czego chcą jej kolonizatorzy.
  W Polsce od 89r rządzą, z małymi przerwami na rządy SLD, dwie agentury globalnej mafii żydowskiej reprezentowane przez PO (agentura mafii Europejskiej) oraz PIS (agentura mafii amerykańskiej).
  W sumie wszyscy to post solidaruchy. Do tego jeszcze jest oficjalna i legalna agentura Watykanu czyli KK.
  W Polsce nie ma u władzy sił politycznych reprezentujących interesy narodu Polskiego.

  Obie agentury post solidaruchów mówią to czego chcą ich zagraniczni prowadzący.
  Teraz rządzi PIS więc prowadzącym jest globalna mafia żydowska z USA.
  A USA ma swoje interesy z Rosją .. więc ich agentura w Polsce realizuje taką politykę jaką rządząca w USA globalna mafia uważa korzystną dla niej czyli politykę skrajnej rusofobii.

  To proste wyjaśnienie źródeł "Polskiej" polityki zagranicznej.

  To jednocześnie dowód że Polska w 89r utraciła suwerenność polityczną a pod rządami obcej (żydowskiej) agentury (PO i PIS oraz ich inne wcześniejsze przebrania) natychmiast utraciła suwerenność gospodarczą.
  (złodziejskie prywatyzacje, likwidacja Polskiej gospodarki w Polsce)
 • @Oscar 14:33:47
  Tyle się napisałem a teraz widzę że inny napisali innymi słowami dokładnie to samo.
  W sumie cieszy że świadomość tego że Polska od 89r to tylko żydowska kolonia bo to pierwszy krok do wyzwolenia.
 • Tak wygląda wnuczka lewaka Leszka Millera. Dziadek może być z niej "dumny"!
  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/monika_miller_leszek_miller_wolnosc24.jpg


  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/monika_miller_dekolt_wolnosc24.jpg


  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/monika_miller_kostium_wolnosc24.jpg


  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/monika_miller_stoi_wolnosc24.jpg


  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/monika_miller_tatuaze_wolnosc24.jpg


  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/monika_miller_w_bieliznie_wolnosc24.jpg


  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/monika_miller_w_morzu_wolnosc24.jpg

  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/monika_miller_w_wannie_wolnosc24.jpg


  Ps..Typowy produkt lewackiego modelu wychowania. Istny dramat! Popierdolona butla atramentu, jak ktoś mózgu nie posiada, to doprowadza swe ciało do takiego stanu, takie zero społeczne. Nigdy nie zrozumiem jak można zrobić z siebie coś takiego. Trzeba mieć jakieś zaburzenia, żeby się tak wytatuować, cofamy się do czasów prymitywnych cywilizacji, gdzie takie tatuaże były ozdobą, a czasem świadectwem wierzeń.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930