Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Rura wije się i zakręca

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Czołowy apostoł zoologicznej rusofobii w Polsce, dr Jerzy Targalski, nie przestaje zadziwiać swymi pomysłami. Oto co ostatnio wymyślił w sprawie banderowców:

 

Współautor „Resortowych dzieci" i zawzięty tropiciel radzieckich agentów w Polsce, dr Jerzy Targalski, wezwał do tego, by wybaczyć Ukraińcom wszystkie zbrodnie UPA, po to aby razem stanąć przeciw wspólnemu wrogowi - Rosji. W swoim niedawnym  wywiadzie dla portalu niezależna.pl. Targalski otwartym tekstem wysnuł takie oto tezy:

„Jeśli żądamy od Ukraińców potępienia UPA, to oznacza, że domagamy się nie tylko osądzenia ich za ludobójstwo, ale również za walkę ze Sowietami. Jest to nie do przyjęcia. Ukraińcy tak samo nie chcą, byśmy wybierali im bohaterów. jak my nie chcemy, by nam wybierali ich Niemcy czy Rosjanie". 

Natomiast w komentarzach pod opublikowanym wywiadem wzywał do wspólnego pójścia „na Moskwę". Pisał tak: „A może Moskwa to polskie miasto. Byliśmy już dwa razy u ciebie Iwan i jeszcze będziemy z Kozakami". Dyskutując z innymi komentujacymi zarzucał im, że są na usługach Putina. „Ile Ch***ło ci płaci, na wódkę starcza?" — atakował  Targalski. Aż nie chce się wierzyć, nawet nie oglądając zdjęcia Targalskiego (powyżej), że to podobno doktor historii, czyli jakby nie było – inteligent, a w dodatku nawet …analityk Akademii Sztuki Wojennej. „Pan pracuje dla Putina, co mnie zwalnia od dyskusji z Pana bredniami. Co, przed Rosją rura mięknie, tylko wobec Kijowa odwaga rośnie?" – to jego typowy głos w dyskusji. Albo inny komentarz: „Rosja atakuje tylko  słabych, tylko kastraci i eunuchy bredzą o jej niedrażnieniu. Silny może drażnić, a  Moskwa będzie ślepa i głucha. Słaby może być potulny, a i tak knuty dostanie, dla zasady,  bo mu się za słabość i tchórzostwo należą, taki jego los". Ot, i analityk!

Ukraińcy ochoczo podchwycili tak ujęty temat — po ukazaniu się tego wywiadu szef ukraińskiego IPN Wołodymyr Wiatrowycz opublikował na swoim profilu na Facebooku materiał, w którym podważa „mit" napaści UPA na wieś Parośla, która to rzeź miała zapoczątkować masakry na Wołyniu. Wiatrowycz jest znany z negowania zbrodni UPA. Wystąpienie Targalskiego jedynie otworzyło mu drogę do dalszego zaprzeczania i manipulowania pamięcią.

Tymczasem Targalskiemu w rzeczonej dyskusji zarzucono, że zmienia poglądy co kilka miesięcy. Bo jeszcze w marcu 2016 pisał, że „Ukraina musi potępić ideologię integralnego nacjonalizmu". Używając jego języka zapytam: Co, rura nie mięknie, tylko się wije i zakręca?

/wg. Sputnika/

 

KOMENTARZE

 • Nie wielu tak skutecznie walczy o Polską przyszłość.
  Może jeszcze Pan Macierewicz i kilku podobnych ...
  Ich aktywność fantastycznie kreuje obraz moralny i intelektualny "polskich patriotów" czyli lansowany przez media obraz wzorcowego "polskiego patrioty".
  Do tego trzeba dodać kult bandytów z lasu i inne kulty religijne i mamy pełny obraz patrioty lansowanego przez media mainstreamowe.
  A jak wiemy te media są w obcych rękach i są wrogie Polakom.

  Takie postacie jak Targalski i inni karierowicze a może agenci Putina skutecznie ośmieszają kompromitują, dewaluują ten rodzaj "patriotyzmu".

  Brawo Targalski, brawo Macierewicz... prawo inne ambitne karierowicze prześcigający się w mediach w skali nienawiści i absurdu...
  dobra robota...
  ludzie już szczerze rzygają takim patriotyzmem.
 • @Oscar 07:13:37
  .... choć szczerze powiem że wolę formą wprost kabaretową..
  no ale kabaretem władzy(globalnej) oszukać się nie da..
  tu trzeba na poważnie, na serio...z patosem
 • @Oscar 07:13:37
  Z pewnością są to wszyscy agenci Putina, włącznie z prezesem Kaczyńskim jak i jego bratem Lechem.
  To na zlecenie Putina Jarosław Kaczyński i jego ludzie obalili legalny rząd na Ukrainie i pomogli zainstalować banderowców.
 • @Robik 07:40:22
  Normalny patriota to pewnie patriota
  ale ekstremalny patriota to albo idiota albo wróg (lub karierowicz z ambicjami czyli też w istocie wróg) w każdym razie ktoś bardzo niebezpieczny dla narodu.

  Nie rozstrzygam tej (idiota czy wróg obecnej Polski).. tylko rozważam opcje..
  i nie wiem czy oni ze swoim skrajnym zidiociały ekstremizmem i pogardą dla logiki tak bardzo walczą w interesie obecnych okupantów Polski czy ich w ten sposób skutecznie kompromitują.

  Osobiście jestem bardzo krytyczny wobec Polski solidaruchów czyli Polski oddanej w ręce globalnej mafii żydowskiej i ograbionej ze wszystkiego czego się dorobiła po II wojnie światowej za PRLu.


  .
 • Tak oczywiście pan Wiatrowycz zaprzeczając ludobójstwu na Polakach np. w Parośli sugeruje tym samym, ze Polacy to kłamcy!
  I ci wszyscy Polacy,wg pana Wiatrowycza którym udało sie cudem przezyć tę rzeź i kaźn, oraz ci któzy mozolnie zbierali FAKTY historyczne na ten temat, dokumenty to manipulatorzy w stosunku do biednej banderowskiej dziczy???

  https://www.facebook.com/groups/120434925260509/?ref=group_header

  https://pl-pl.facebook.com/Ukrai%C5%84ska-V-kolumna-w-Polsce-514729365331686/

  https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20841815_1808619636117480_8311647327980938968_n.jpg?oh=010eac6a7825a72941d3066bb908ccef&oe=5A5D8C83
 • Bohater tego artykułu
  powinien już dawno zająć miejsce M.Piskorskiego na Białołęce, wyrządza więcej szkód Polsce niż kornik drukarz w Puszczy Białowieskiej.
 • Ballada o Podkamieniu!
  https://youtu.be/ODHv4dK-gOw
 • "Rzeź wołyńską planowano od lat 30. XX wieku/
  http://www.polskieradio.pl/7/5098/Artykul/1693266,Rzez-wolynska-planowano-od-lat-30-XX-wieku

  http://static.prsa.pl/images/5bbfb5ea-8f32-44d1-8605-341171b10099.jpg
 • Takie tam "polskie kłamstwa".
  http://kresykedzierzynkozle.pl/2017/05/

  http://kresykedzierzynkozle.pl/wp-content/uploads/2017/05/poryck.jpg

  http://kresykedzierzynkozle.pl/wp-content/uploads/2017/05/miron.jpg

  http://kresykedzierzynkozle.pl/wp-content/uploads/2017/05/tjuri.jpg

  I na koniec proroctwo!!
  http://kresykedzierzynkozle.pl/wp-content/uploads/2017/05/skurwiele.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:39:47
  E tam. Znacznie większe szkody niż kornik robią ekolodzy.
 • Tak mówi, jak wygląda
  Kiedyś robił w PZPR, a teraz ogląd świata się zmienił. Wyjątkowy szkodnik, moim zdaniem to członek V kolumny, dziwne, że tego nie widzą ci, co go zatrudniają.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031