Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Bolek Ukraińcom

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Dawid Blum o tym, jak Wałęsa po swojemu podlizuje się, tym razem Ukraińcom

Były prezydent Lech Wałęsa regularnie „lansuje się" w ukraińskich mediach kiedy te rodzime mają go już dość. W obszernym wywiadzie dla gazety „Siegodnia" Lech Wałęsa znowu popłynął w „polskie winy wobec Ukrainy" i bił się w piersi bez najmniejszej potrzeby.

Myśl przewodnia, jaką zaprezentował w wywiadzie Lech Wałęsa, brzmi: „Polska i Ukraina są na siebie skazane i muszą zrobić wszystko, aby ten proces był przyjemny". To dość ryzykowna teza, zwłaszcza w kontekście nieznajomości historii, która wyszła przy okazji pytania o Memorandum Budapesztańskie i o to, czy Ukraina słusznie zrobiła, zrzekając się broni atomowej.

„Jestem chyba jedynym, kto ma pretensje do tych, którzy podpisali to porozumienie — m.in. Polski„ — powiedział prezydent, nie mając najwyraźniej bladego pojęcia o tym, że Polska nie była stroną owych porozumień. Ale Wałęsa tak bardzo chciał wynagrodzić Ukrainie doznane krzywdy, że pospieszył się również z wyznaniem: „Daliśmy gwarancje Ukrainie. Ale okazuje się, że sprzedaliśmy Ukrainę! Taki już jest świat — jedno się mówi, a co inne robi. Teraz powinniśmy zrobić wszystko, aby naprawić ten błąd. I zrobić wszystko, by jak najszybciej wmontować Ukrainę w Europę". Kto dawał Ukrainie jakiekolwiek gwarancje, ten dawał, ale raczej nie była to, wbrew temu co twierdzi exprezydent, Warszawa.

Kolejna złota myśl dotyczyła ewentualnego wstąpienia Ukrainy do NATO, które ma blokować Rosja. „Rosja robi wszystko, by nie wypuścić Ukrainy" — uważa Wałęsa. Ma jednak na to pewien sposób. Według niego „gdyby w Europie było więcej mężczyzn, ta >>męska decyzja<< byłaby już podjęta".

Bo przecież w latach swojej prezydentury Wałęsa „pracował tak samo dla Ukrainy jak i dla Polski" (biorąc pod uwagę oskarżenia o swoją agenturalną rolę w przeszłości, były prezydent powinien chyba bardziej uważać na podobne sformułowania). Ale brnie dalej: „W Kanadzie, w Brazylii, rozmawiałem z różnymi waszymi rodakami i przygotowywałem ich do tego, by wspólnie wstąpić do UE. Przegrałem jednak wybory. Ci, którzy przyszli do władzy, działali inaczej, a proces zaniknął. Ale powinniśmy byli wstąpić do UE razem. Ukraina, a także Białoruś. Ale Białoruś jest w jeszcze gorszej sytuacji, ona jeszcze bardziej jest zależna od Rosji. Dziadek mnie uczył, a potem ojciec, że nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy".

Wychodzi więc na to, że reelekcja Wałęsy była dla Ukrainy szansą na znalezienie się w Unii. Trzeba przyznać, że kreatywność historyczna byłemu liderowi „Solidarności" dopisuje. To jednak i tak łagodne stwierdzenia w porównaniu do tych z 2014, kiedy podczas wizyty w Kijowie na zaproszenie Witalija Kliczki, palnął „Jeśli będzie trzeba, to zaatakujemy Moskwę!".  

 

KOMENTARZE

 • @Bogusław Jeznach
  Zimowa ofensywa na Moskwę się szykuje . Bolęsa z Antonim i Obroną Terytorialną zaatakują kolosa na glinianych nogach . Powtórka z historii się szykuje .Pozdrawiam. 5*
 • @Repsol 21:02:11
  Ja się pytam po raz któryś: co Polska zawiniła, co takiego złego robiliśmy przez wieki i dalej czynimy, że nas Bóg każe debilami, oszustami, oszołomami i złodziejami u władzy?
  Mimo wszystko NARÓD POLSKI przetrwał bo jest silny w swojej naturalności przetrwania lecz na jak długo jeszcze tej siły wystarczy?
 • @lorenco 21:15:56
  Nic po prostu jak zwykle rządzący nami spieprzą pierwsi przez Zaleszczyki , albo inne przejścia . Polski już niestety nie ma . Piszę to od dawna .Ave.
 • Widocznie pan Bolkek jest równie bystry jak tate!!przeszło z DNA!
  ŚWIADEK KOMISJI WERYFIKACYJNEJ: ROBOTNICY Z UKRAINY GROZILI, ŻE „ZROBIĄ NAM WOŁYŃ” [+VIDEO]
  30 sierpnia 2017|0 Komentarze|w polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan


  Jeden ze świadków zeznających przed Komisją Weryfikacyjną ws. reprywatyzacji mówił o groźbach ze strony ukraińskich robotników, ściągniętych przez nowych właścicieli, którzy grozili lokatorom, że „zrobią im Wołyń”.

  Robert Migros, świadek zeznający przed Komisją Weryfikacyjną ws. reprywatyzacji i zbytu kamienicy przy Poznańskiej 14 w Warszawie, mówił m.in. o groźbach ze strony ukraińskich pracowników.

  Według Migrosa, nowy właściciel zreprywatyzowanej kamienicy umieścił w niej grupę ukraińskich robotników. Ci zastraszali lokatorów, grożąc im wręcz fizyczną likwidacją – nawiązując przy tym do rzezi wołyńskiej.

  – Byli bardzo uciążliwi. Był to okres, gdy w kinach grano film „Wołyń”. Gdy zwróciłem im uwagę to powiedzieli, że mogą nam zrobić „Wołyń” – powiedział świadek przed Komisją Weryfikacyjną. – Jeden z pracowników zwrócił się do mnie w ten sposób.

  „Dziękuję za rzeź wołyńską” – młodzi Ukraińcy komentują film „Wołyń” [+VIDEO / 16+]

  Co Ukraińcy sądzą i wiedzą o Rzezi Wołyńskiej?

  Świadek mówił również, jak nowi właściciele chcieli się pozbyć 90 – letniego powstańca warszawskiego i wykładowcy akademickiego.

  – Rozmawiałem z moim sąsiadem, powstańcem warszawskim, który pytał mnie, czy „damy radę”. Starszy człowiek, który walczył o Polskę bał się eksmisji. Wykładał matematykę na Uniwersytecie Warszawskim – opowiadał Robert Migros.

  – W stosunku do powstańca warszawskiego nie mieli zahamowań. Zadzwoniono do niego i powiedziano, że są w takim wieku, ze przysługuje im lokal socjalny – zeznał świadek. Lokatorom nękano także nieustannie przysyłając im pisma z podwyżkami, ponagleniami i informacjami o rzekomym zadłużeniu mieszkań.

  Tyma grozi drugim Wołyniem
  Przypomnijmy, że wcześniej przewodniczący Związku Ukraińców w Polsce Piotr Tyma w skandaliczny sposób skomentował rozbiórkę nielegalnego pomnika ku czci UPA w Hruszowicach. Stojący nielegalnie od 23 lat pomnik ku czci ludobójczej organizacji rozebrali działacze Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej, na wniosek wójta gminy Stubno – Janusza Słabickiego.

  „W sprawie Hruszowic prowokatorzy triumfują” – napisał trzymając się narracji swojej organizacji, ale dodał też bardzo złowrogą, w kontekście wydarzeń historycznych, pogróżkę – „Oczywiście zapomnieli czym skończył się Polski triumf w 1938 nad cerkwiami Chełmszczyzny”.

  Czytaj więcej: Lider Związku Ukraińców w Polsce grozi drugim Wołyniem

  Wpolityce.pl / twitter.com / Kresy.pl


  http://kresy.pl/wydarzenia/swiadek-komisji-weryfikacyjnej-robotnicy-ukrainy-grozili-ze-zrobia-nam-wolyn-video/
 • Myślę , że"prezydentowanie" tak bardzo dowartościowało pana LW, że nie może się pogodzić z tym ze niewiele już znaczy.
  Podejmuje więc histeryczne próby zaistnienia w polityce, mediach , gdziekolwiek.Dostatnie życie z ochroną i opieką lekarską w USA, już go nudzi.Ten błysk fleszy i zasłuchane audytorium na "wykładach" "odczytach" " i "prelekcjach" pod hasłem "Jak w pojedynkę obaliłem komunizm i parę flaszek w Arłamowie", dawało widać niebywały zastrzyk adrenaliny dla zwiędniętego ego pana Bolesława.Będzie plótł 3 po 3 do ostatniego wydechu!Niech juz weźmie paru bohaterów ze szczujni Neonu i idzie na tę Moskwę, nam się też zabawa należy!!
 • @trojanka 21:54:11
  Oczywiście że Bolek to prymitywny bufon który chyba nawet uwierzył w wymyśloną przez innych legendę. Jednak taka aktywność jak w przypadku choćby Ukrainy czy też KOD-u bierze się stąd, że tacy ludzie są zadaniowani. Myślę, że w czasie urzędowania Jelcyna rozkradano Rosję nie tylko z surowców ale i wywieziono wtedy z Rosji teczki dotyczące polskich agentów - stąd ich dzisiejsze ataki na Rosję i służalczość wobec "Waszyngtonu".
 • Od dawna wiedziałem,
  że to dureń ale żeby aż taki?...

  Pamiętam ożywione dyskusje po zajęciach (Złoty Ul albo Pod Zagłobą na Monciaku) - Wałęsa czy Mazowiecki?
  Jako jedyny byłem przeciwny obu. Do dziś mi tak zostało i wyszło, że miałem rację :))
 • @trojanka 21:54:11
  Będę ją wklejał do skutku! - CAŁA PRAWDA o Lechu Wałęsie?! !!MEGA OSTRO!!

  https://www.youtube.com/watch?v=L5ow5nLdeKE

  Z tych kłamstw zdrajcy Bolka Lecha Wałęsy, to można dostać narkotycznego odurzenia i ogłupienia, i ludzie przy słabych sercach, to mogą zostać powaleni na śmierć. Wałęsa to zwykły pracownik Stoczni. Wszystko co osiągnął w życiu to zasługa Jaruzela i Kiszczaka. Wałęsa mówi, że to on sam jeden pokonał komunizm co udowadnia że to kompletny idiota. Gdyby był zagrożeniem dla komunizmu to milicja i służba bezpieczeństwa dała by mu po mordzie, a ja nigdy nie słyszałem o takim zdarzeniu, widziałem tylko zdjęcia przy wódce z Kiszczakiem. Byłem w 1983r w Sopocie na wczasach. Kierownik ośrodka zaprowadził nas do Kościoła Św. Brygidy. Na mszy byli Wałęsowie. I co mi było podejrzane. Otóż pod kościołem było dużo milicji. .chłopcy i mężczyźni roznosili ulotki wręczali nam. Milicja nie interweniowała, widzieli że bierzemy te ulotki a się uśmiechali. Miałem ulotki w rękach i ich nie chowałem. Po mszy wyszli Wałęsowie i podjechała suka milicyjna a Wałęsa z Danuśką wsiedli z wielkimi uśmiechami i odwieźli ich do domu. Wtedy do nas podszedł pan stoczniowiec i spytał się czy mamy czas bo chce nam coś powiedzieć, a że było nas więcej więc się przeszliśmy. Pan nam pokazał dowód osobisty i przepustkę stoczniową Powiedział nam abyśmy w Wałęsę nie wierzyli bo to eSBek i pracuje dla SB. Spisałem faceta bo miałem znajomego stoczniowca więc zadzwoniłem do nich do domu i poprosiłem o spotkanie. Stoczniowiec potwierdził. Facet powiedział, że ma ojczyma gada w SB i go specjalnie spili i wyciągnęli od niego wszystko i o Wałęsie. Powiedział nam abyśmy się od tego ich człowieka trzymali z daleka. Zacząłem oglądać wszystkie możliwe wiadomości i słuchać radia i jak słuchałem Wałęsy to wiem, że on był agentem eSBckim i nadal nim jest! Starczy prześledzić jego wywiady.
 • @kula Lis 67 11:27:52
  A jak myślisz KTO był pomysłodawcą i promotorem dania Bolesławowi Nagrody Nobla??i wykładów w Hameryce kolka razy do roku???
 • @trojanka 11:37:16 Kiszczak jego prowadzący i nadzorca Margulisa- "Jaruzelskiego"
  Dodam, że był tzw. leserem, nierobem, ciągle pijany. Kradł wszystko co wpadło mu w łapy, nawet żarówki i papier toaletowy z kibli stoczniowych wynosił czyli kradł.. Ciągle łapany z fantami na bramie przez straż przemysłową na tych kradzieżach, przez co mieli go w ręku, MO i SB. To samo robił w POMie gdzie przedtem pracował. Był tylko nalewaczem wody do akumulatorów na wózkowni, bo na więcej był za głupi. Wiem to od stoczniowców których miałem pod sobą podczas pracy w ZEA(1990-2000)
 • @lorenco 21:15:56
  Patrząc "materialnie", czyli licząc siły - nie ma najmniejszych szans.
  Jednak jest jeszcze Opatrzność. I wiele wskazuje, że należy wierzyć, że sytuacja ulegnie zmianie.
  Więcej. Widać, że wszystko powoli, ale właśnie ku zmianom w duchu egalitarnego współżycia (a taka jest Cywilizacja Polska) - zmierza.
  Tyle, że trzeba pracować nad rozwiązaniami korzystnymi dla tej nowej przyszłości. Nie labiedzić, nie jojczyć, a pracować!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031