Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Na skargę do Niemców

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Według ‘totalnej opozycji’ o polityce w Polsce ma rozstrzygać ulica i zagranica. Józef Sosowski pisze o roli Niemców w tej grze…

 

Poseł Budka pobiegł do Niemców pożalić się na PiS, który chce repolonizować media, chce reparacji wojennych, rozdaje środki budżetowe na lewo i prawo, a tak w ogóle to życzyłby sobie, aby PO wróciła do władzy z nim w roli głównej.

Platforma Obywatelska nie musi kontrolować mediów, bo robią to Niemcy, którzy jednocześnie kontrolują Platformę Obywatelską. Bo to w ich interesie jest, aby PO  była u władzy na wieki wieków. Wie o tym pan poseł Budka, który prosi o zwiększenie nacisku na rząd ze strony Unii Europejskiej, czytaj Niemiec, wyliczając – w wywiadzie – na jakie niedogodności narażają się niemieckie koncerny prasowe w przypadku urzeczywistnienia repolonizacji mediów. Budka wymienia ze zgrozą: „Wydawnictwo Bauer: stacja radiowa RMF.FM oraz portal INTERIA.PL. Wydawca Polska Press, gdzie Verlagsgruppe Passau jest udziałowcem, publikuje ponad 15 gazet codziennych. Axel Springer drukuje największy dziennik FAKT.”

Taka amunicja odpowiednio ukierunkowana jest bardziej zabójcza niż czołgi Putina, przy czym należy zauważyć, że czołgi Putina ciągle stoją pod Moskwą, a amunicją Budki „strzela się” do Polaków od dawna. Niemcy nie muszą demonstrować swojej antyrosyjskości, bo wystarczająco dobrze sterują nią w Polsce, i do sterowania polityką niemiecko-rosyjską jest to wystarczająco mocny kaliber, nawet w wymiarze miedzynarodowym.

Kolejna propozycja, a zarazem przestroga dla Niemiec, w ustach wiceprzewodniczącego PO Budki, to swego rodzaju stanie na „straży niemieckiej cnoty”. Budka mówi wprost, że ciągłe mówienie przez Kaczyńskiego o reparacjach wojennych, które należą się Polsce od Niemiec to przecież próba pokazywania Niemiec „w złym świetle”. Tylko PO, jeśli powróci do władzy, może przerwać ten „czarny PR”.

Według wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej to, co chce zrobić Kaczyński z mediami, to jest okropność, która na świecie ostatni raz zdarzyła się w momencie „powstania Chińskiej Republiki Ludowej, kiedy to media znalazły się w rękach sił nacjonalistycznych i konserwatywnych".

Budce nie podoba się też „masowa dystrybucja środków publicznych” prowadzona przez rząd PiS. Martwi się, co to będzie, jeśli gospodarka zacznie gorzej funkcjonować. Szkoda, że równej troski nie przejawiał, kiedy jego partia i koalicjant z PSL zadłużali Polskę bez opamiętania, a często i bez sensu na koszt przyszłych pokoleń.

Unia Europejska /czytaj Niemcy/, twierdzi Budka, „musi pokazać siłę” i zrobić to tak, aby Polacy nie odczuli, że jest to skierowane przeciwko nim, a tylko „przeciwko rządowi”. Pan Budka, skarżąc się niemieckiej gazecie, mówi: „Polacy muszą zrozumieć, że UE nie jest wrogiem naszego kraju. Bo taka narracja jest używana przez rząd. W ogóle PiS buduje rzeczywistość, w której największymi wrogami naszego kraju są: Bruksela, Berlin  i Moskwa. Osłabia to także pozycję Polski w UE”.

Reasumując, gdyby Niemcy użyli swej siły – bo przecież mogą - i przycisnęli Kaczyńskiego, a jego – posła Budkę zrobili Przewodniczącym PO, to Polską rządziłaby Platforma Obywatelska, niemieckie gazety dla Polaków ukazywałyby się na dotychczasowych warunkach, Niemcy miałyby dobry PR nad Wisłą, nie byłoby już pojękiwania o reparacjach wojennych, a rząd w Warszawie byłby bardziej przewidywalny i spolegliwy dla Berlina niż ten obecny.Ja proponuję i ostrzegam, a działanie należy do was — zdaje się mówić wiceprzewodniczący Budka.

Kaczyński nie ma takiego pryncypała i wszystkie problemy musi rozwiązywać sam. Gdyby był bardziej elastyczny i samodzielnie zaczął patrzeć bardziej na wschód niż daremnie za ocean, jak czyni to Viktor Orban, to wiele „narzędzi”, których UE może użyć przeciw Polsce, stałoby się bezużytecznymi, ale do tego potrzebne jest wyzbycie się wielu ograniczeń i fobii, które leżą w nim samym. Kiedyś wygłosił przecież orędzie do Rosjan i świat się od tego nie zawalił. 

KOMENTARZE

  • Niemal cały POstęPOwy świat wstrzymał nie tylko oddech.
    Liga kobiet Gabonu, górale z Jamajki, marynarze z Nepalu i inni mocno zaniepokojeni są sytuacja w Polsce. Niemal cały POstęPOwy świat wstrzymał nie tylko oddech. Jedynie Aborygeni jeszcze nie wtrącili się do naszych wewnętrznych spraw. Atakują! straszą, psioczą, grożą! ONZ już wstrzymała nawet pomóc humanitarną dla rejonów objętych kataklizmami oraz wojnami i grozi nam inwazją. Wysoki komisarz zapowiada, że zamiast świętych Mikołajów w Wigilię wyladują, (spadną nam na głowy) niebieskie berety. Zaś czołowi funkcyjni UE, PE przerwali nawet swe najbardziej ulubione od miesięcy zajęcia-pracę użyteczno - porządkowe na rzecz uchodzców islamskich w ich ośrodkach i miejscach pobytu, aby zaprotestować przeciw temu co się u nas dzieje. Co prawda Timmermans po reprymendzie udzielonej mu przez panią premier Beatę Szydło z rozpaczy zachlewa ryja w pube, ale jakiś francuz też nie przebiera w słowach jakby mówił do kacyka terytorium zależnego, do jakiegoś tam gubernatorka ichniejszej Grenlandii. A ton tych niby grózb-apeli jest wyraźnie mocno połajankowy jak onegdaj kierowanych do Węgrów, premiera Orbana. I mam taką nadzieję, że polski parlament, prezydent, rząd odpowie na nie tak samo zdecydowanie, jak nasi bratankowie z nad Dunaju.
  • Czarna rozpacz
    Brało sie jurgielt z Berlina i okradało się Polskę, bezczelnie jak nigdy przedtem. Teraz pozostaje tylko jałmużna od makreli. Czarna rozpacz!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031