Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Ence Pence…

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Przed upływem tego roku przeciwnicy Donalda Trumpa mają dokonać wyboru: albo pogodzą się z jego urzędowaniem w Białym Domu, albo też zdecydują się na odważny krok.

 

Przeciwnicy Trumpa wciąż nie mogą pogodzić się z jego wyborem, nawet jeśli jego linia polityczna wije się błędnym zygzakiem i nie przedstawia sobą żadnej konsekwentnej strategii. Wygląda zresztą na to, że już mają kandydata, który ma go zastąpić na stanowisku głowy państwa. W każdym bądź razie, czytamy o tym otwarcie w artykule opublikowanym przez The Guardian, – pisze sprawozdawczyni radia Sputnik Swietłana Kałmykowa.

Dymisja albo impeachment. Przeciwnicy Donalda Trumpa zamierzają postawić aktualnego prezydenta Stanów Zjednoczonych przed koniecznością dokonania trudnego wyboru. Przy tym brytyjska gazeta The Guardian sugeruje, że sprawa ma być rozstrzygnięta przed Bożym Narodzeniem. Ewentualnie, aby sprawdziły się prognozy tych, którzy twierdzili, że Trump spędzi w Białym Domu nie więcej, niż rok.

Zdaniem dziennikarki, przyczyna tak kategorycznych twierdzeń jest wciąż ta sama — rzekome kontakty prezydenta amerykańskiego i jego najbliższego otoczenia z Moskwą. Zresztą, jak dotychczas nie udało się niczego udowodnić. Jednakże specjalny prokurator Robert Muller, który prowadzi dochodzenie w tej sprawie, jawnie nie zamierza rezygnować z dalszych działań na tym kierunku. Zamierza więc sprawdzić nie tylko szefa kampanii przedwyborczej Trumpa Paula Manaforta i byłego doradcę bezpieczeństwa narodowego Michaela Flynna, lecz również wcześniejsze domniemane kontakty biznesowe miliardera Trumpa z „oligarchami rosyjskimi”.

Zdaniem przeciwników Trumpa, właśnie to ma doprowadzić do ostatecznego wyczerpania cierpliwości prezydenta i do podjęcia przezeń próby zwolnienia Mullera. A wtedy ktoś z podejrzewanych w zamian za zagwarantowana mu nietykalność nareszcie ujawni kompromitującą informację. W jej wyniku prezydent Stanów Zjednoczonych albo sam poda się do dymisji, albo też będzie miał do czynienia z impeachmentem.

W takim przypadku nowym gospodarzem Białego Domu zostanie nikt inny, jak tylko aktualny wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence, — konkluduje Swietłana Kałmykowa. To właśnie jego skrajnie prawicowe elity amerykańskie, zainteresowane w gwarancjach dla swojej linii politycznej i swego biznesu, uznają za głównego sojusznika.

Sam Pence zarzeka się, że nie zamierza walczyć o stanowisko przywódcy państwa. Jego sekretarz prasowy Mark Lotter w tych dniach napisał na Twitterze, że wszelkie pogłoski o tym, że wiceprezydent przygotowuje się jakoby do walki o Owalny Gabinet – to oburzające fałszywe doniesienia, a ci, którzy je kolportują, podają pobożne życzenia za realia. Zresztą, we wszystkich spekulacjach chodziło o wybory 2020 roku. Ale jeśli założymy, że dojdzie do tego w końcu grudnia roku bieżącego?

Jednakże w takim przypadku w trudnej sytuacji znaleźli się raczej sami przeciwnicy Trumpa. Przed Bożym Narodzeniem muszą oni dokonać strategicznego wyboru – albo nareszcie zaakceptują realia i pogodzą się z tym, że prezydentem jest nieprzewidywalny i niesterowalny Donald Trump. Albo też w dalszym ciągu będą knuć spiski w celu doprowadzenia do jego dymisji. Do końca roku zostało niecałe poięć miesięcy, a wygląda na to, że z miesiąca na miesiąc argumenty przeciwników Trumpa i ich możliwości prawne wyglądają coraz mniej przekonująco, — reasumuje sprawozdawczyni radia Sputnik Swietłana Kałmykowa. Ence Pence, w której ręce…?

 

KOMENTARZE

 • Jest inna obcja.
  Panie Bogdanie.

  ZAWSZE PRZECIWNICY TRAMPA, MOGĄ GO ODSTRZELIĆ.

  Wielu niewygodnych dla żydomasonerii odstrzelono w USA.
  Kennedy nie był pierwszym, ani ostatnim, który musiał zginąć.
  Może to być kula, zawał, lub inna choroba.

  Tramp nie jest mocną figurą na szachownicy polityki.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930