Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2071 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Chiński szpieg – Piskorski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Jarosław Augustyniak kolejny raz upomina się o sprawiedliwość wobec Mateusza Piskorskiego

 

Prokuratura, po ponad roku od czasu uwiezienia Mateusza Piskorskiego, doszła do wniosku, że Piskorski jest nie tylko rosyjskim szpiegiem ale również chińskim. W piątek został doprowadzony do prokuratury i w obecności adwokatów, już oficjalnie, postawiono mu nowe zarzuty.

Rok temu, gdy Mateusza Piskorskiego zatrzymano, pisowska prokuratura podała prasie informację, że jest on podejrzewany o szpiegostwo na rzecz Rosji, Chin i Iraku.Później Chiny i Irak już się w doniesieniach prasowych nie pojawiały. Jednak po roku, bezskutecznych prób fabrykowania dowodów i oskarżeń o szpiegostwo na rzecz Rosji, prokuratura postanowiła do tego wrócić.

Za miesiąc kolejna rozprawa o przedłużenie jego aresztowania. Aktu oskarżenia nie udało się nadal poszyć z tego co przesłała ABW i Ukraińska Służba Bezpieczeństwa. Strategia — zamknąć człowieka a potem coś się na niego znajdzie — nie wypaliła.

Ponieważ swego przeciwnika, partia PiS nie zamierza wypuścić na wolność, a i być może w jeszcze przez te partię nie przejętych do końca sądach, dotychczasowa argumentacja może nie wystarczyć, trzeba było wymyślić coś nowego co to aresztowanie będzie przynajmniej udawało, że uzasadnia.

Na ostatniej rozprawie, pisowska prokurator Anna Karlińskaargumentowała jeszcze, że Mateusz Piskorski musi pozostać w odosobnieniu, ponieważ, jak to ujęła — „…niech sąd spojrzy jakie on ma poglądy!". Jakby tego było mało, dodała kolejny ARGUMENT OSTATECZNY: „przecież broni go na swojej stronie rosyjski portal Sputnik!".

Jaki to miało wpływ na decyzje sądu? Trudno powiedzieć, ale każdy nie tylko normalny sędzia ale i zwykły człowiek powiedziałby, że to jakiś absurd i kompletna kompromitacja prokuratury. Trzeba się więc zabezpieczyć, bo wkurzone na PiS środowisko sędziowskie, zmianami, które władza mu szykuje, może się jej w końcu przeciwstawić. Z braku powodów do dalszego uwięzienia, sędzia postanowi tak jak powinien postanowić już na pierwszej rozprawie, wypuszczając Piskorskiego na wolność. Ten będzie wtedy mógł znów wyrażać publicznie swe poglądy, których ta władza się tak boi.

Nie rezygnując więc z „wątku rosyjskiego", co do którego adwokaci zgodnie twierdzą, że kontynuowany już raczej nie będzie, ale i przyznać się do błędu, a tak naprawdę celowego przestępczego represyjnego działania, nie można, prokuratura zaczęła oficjalnie w miniony piątek, wątek chiński.

Mógłbyś drogi czytelniku pomyśleć, że może tym razem pisowska prokuratura ma jakieś mocniejsze dowody na jego szpiegowską działalność? A raczej — ma dla odmiany jakiekolwiek dowody!?Otóż podstawą podejrzeń o chińską agenturalność Mateusza Piskorskiego jest jego poparcie jakie wyraził w jednym ze swoich publicystycznych tekstów dla idei powstania chińskiego „Nowego Jedwabnego Szlaku".  Idea chińska, co oczywiste, wspiera chińskie interesy. Ale „Nowy Jedwabny Szlak", który na wszelkie sposoby stara się storpedować PiS, z nami, czy bez nas, ale wtedy ze szkodą dla polskich interesów, gdy znajdziemy się na jego peryferiach, i tak powstanie.

My zostaniemy z ręka w nocniku w sojuszu z amerykańskim Imperium, zakupionym od niego za miliardy przestarzałym złomem i dwa razy droższym amerykańskim gazem transportowanym stateczkami z Ameryki. W naszym polskim interesie jest więc to, by nasz kraj stał się elementem tego Szlaku.Niestety, nie jest to zgodne z interesem USA, które po realizacji tego projektu zostaną zwyczajnie gospodarczo wypchnięte z euroazjatyckiego kontynentu, bo jakby ten szlak nie poprowadzić to przez terytorium amerykańskie się nie da.Powiedzą Państwo, że to trochę mało, by zarzucać komuś szpiegostwo? Też tak myślę. Może więc Piskorski został zwerbowany w Polsce przez chińskie służby i skłoniony do napisania tego tekstu? Tego w zarzutach nie było.

Zamiast tego, prokuratura zarzuciła mu, że… pojechał do Chin. Co oczywiście oznaczać musi, że tam został zwerbowany i niczego już udowadniać nie trzeba. Odradzam więc wycieczki do Chin, bo po powrocie można trafić do polskiego więzienia.

Co ciekawe, to właśnie w piątek w Warszawie gościliśmy delegację chińskich parlamentarzystów, a rozmowy dotyczyły pogłębienia współpracy handlowej i transportowej. A jak transportowej, to o czym rozmawiano jak nie o „Nowym Jedwabnym Szlaku"? Przedstawiając Piskorskiemu zarzuty szpiegostwa na rzecz Chin, właśnie w tym dniu, rząd chciał dać chyba sygnał Chinom, że rozmawiać może, ale współpracy żadnej nie oferuje krajowi, który ma u nas swoich agentów.

Czy to zapewni PiS-owi wystarczające argumenty na to, by niejako od nowa, bo nowe zarzuty, liczyć jego tymczasowe aresztowanie? By następnie już za rok, gdy nagle ABW i prokuratura, przypomną sobie, że rok temu zarzucały mu przecież służbę w interesach Iraku i zacząć wszystko od nowa? Lada dzień pisowski prezydent podpisze uchwalona głosami posłów PiS ustawę o ustroju sądów powszechnych, która w pełni podporządkuje sądy partii rządzącej. To minister Ziobro po nowelizacji będzie mianował i odwoływał prezesów sądów. Odwołany prezes będzie się wprawdzie mógł odwołać do Krajowej Rady Sądownictwa, ale ustawę o niej PiS też zmienił. Zasiadać w niej będą teraz sami ludzie PiS. Czterech wybranych przez Sejm posłów PiS i dwóch senatorów PiS (bo przecież innych Sejm i Senat nie wybiorą), 15 sędziów wybranych przez posłów PiS spośród starannie przez PiS wyselekcjonowanych, minister Ziobro we własnej osobie, pisowski prezydent w osobie swego przedstawiciela, Prezes Sądu Najwyższego wybrany przez PiS, Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego wybrany dla odmiany przez… PiS. Będą niezależni?

Skończy się więc udręka pani prokurator Karlińskiej, która by wykonać polityczne zamówienia PiS musi wymyślać przed sądem coraz większe, coraz bardziej obrażające inteligencję przeciętnego człowieka bzdury, by to zamówienie zrealizować.Sędzia mający rozpatrywać kolejne jej żądania przedłużenia aresztu, dostanie teraz instrukcje od prezesa sądu (przypominam — mianowanego przez PiS). Na sali sądowej tylko mrugną do siebie z Karlińską okiem, bo grają przecież w jednej drużynie.Dlatego jeśli za rok pojawi się choćby zarzut szpiegostwa na rzecz Krainy Muminków, sędzia klepnie aresztowanie, albo pożegna się z karierą, awansem i będzie musiał się zgodzić na przeniesienie na prowincję.

Ustawa wprowadza co prawda losowanie sędziów do konkretnych spraw, ale nie kto inny jak Ziobro (minister PiS), może ustalić kategorię spraw, w których losowania nie będzie, a do sprawy sędziego przydzieli posłuszny mu, bo mianowany przez niego prezes. Bądźmy pewni, że sprawy przeciwników politycznych proamerykańskiej partii PiS na pewno znajdą się w takiej kategorii.

Jak źle działają polskie sądy, wszyscy dobrze wiemy. Pod pozorem ich usprawnienia, które trafia w społeczne oczekiwania, PiS dokonuje zamachu na niezależność trzeciej władzy. Zapewne, przynajmniej na początku, Ziobro zwolni kilku prezesów spośród tych opieszałych, czy tych biorących za duże łapówki, a prywatne sprawy zwykłych ludzi ruszą z miejsca. Gawiedź będzie bić brawo i prosić o więcej. Jednak w tym samym czasie wiezienia zaczną się zapełniać opozycjonistami. Może nie więzienia, bo w więzieniach odbywa się wyroki po sądowych procesach, a tu chodzi o odosobnienie politycznych przeciwników.

Być może powstanie nowa Bereza Kartuska, która przed wojną była takim polskim obozem koncentracyjnym, w którym sanacja izolowała swych przeciwników? Piskorski jako balon próbny mający dać odpowiedź władzy jak na represje polityczne zareaguje społeczeństwo, sprawdził się.

Społeczeństwo milczy. Milczały też prawie cały czas media. Nie tylko te reżimowe, ale i te tzw. niezależne.Teraz Ziobro społeczeństwu rzuci na pozarcie kilku skompromitowanych prezesów, a o takich w Polsce nietrudno, nagłośnią to w reżimowych mediach i zyskają poklask. Bo robią porządek! Bo wprowadzają prawo i sprawiedliwość dla zwykłych ludzi! Tak, na spokojnie, bez większych sprzeciwów rodzi się dyktatura.Dyktatura sanacji czy dyktatura Hitlera nie powstawały pod lufami karabinów, nawet jeśli ta pierwsza powstała na skutek zamachu stanu. Obie miały społeczne poparcie i przyzwolenie. Jakoś je tworzono.

Po objęciu rządów w Niemczech przez NSDAP, zwykli ludzie w umęczonych Wielkim Kryzysem Niemczech szybko odczuli poprawę swej sytuacji życiowej. Hitler to nie tylko zbrodniarz jakiego znamy z historii. Hitler to na początku był całkiem dobry organizator życia gospodarczego. Podziwiany przez cały świat a następnie kopiowany w rozwiązaniach gospodarczych typu „New Deal" i natchnienie keynesowskiej ekonomii, szybko wyprowadził Niemcy na prostą. „Hitler dał im pracę i „pomoc zimową".Każda niemiecka rodzina żyjąca w niedostatku mogła liczyć na pomoc państwa w postaci regularnie dostarczanego do jej domu worka ziemniaków. PiS dał biednym 500 złotych. Może nie miał ziemniaków?Niemcy kochali za to Hitlera, a polskie rodziny chwalą rząd Beaty Szydło. PiS doskonale te nastroje wyczuwa i potrafi cynicznie wykorzystać, by zrealizować swe hasło — cała władza w ręce PiS! Właśnie rzecz w tym, że w cieniu tych dobrych dla ludzi rzeczy, dzieją się inne, coraz bardziej mroczne, a historia tworzenia dyktatur ciągle się powtarza.

I choć opozycja milczy nadal w sprawie aresztowanego na podstawie zwykłych insynuacji Piskorskiego, to po aresztowaniach członków „Zmiany" do których już nawołuje publicznie np. Stanisław Janecki, były redaktor naczelny tygodnika „Wprost", a dziś współpracownik pisowskich mediów „wSieci" i „wPolityce", akolita partii rządzącej i rzecznik interesów amerykańskiego Imperium, dla niej też się w Berezie miejsce znajdzie.To tylko kwestia czasu. Czasu, który swoją bezczynnością pozwolimy tej dyktaturze okrzepnąć.

 

P.S. Skarga Piskorskiego do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu przyjęta już 2 miesiące temu do rozpatrzenia, została odrzucona bez rozpoznania. Nigdy wcześniej w swojej historii, przyjętej już skargi, Trybunał nie odrzucał bez merytorycznego rozpatrzenia. Nie wiadomo nadal na jakiej podstawie podjął taką decyzję i wycofał się z wcześniejszej. Czy interweniował rząd Szydło? Piskorski czeka na pisemne uzasadnienie tej decyzji.

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Witam Szanownego Pana :)

  Myślę, że dłużej Pan zagości w NEON-ie.

  "Społeczeństwo milczy. Milczały też prawie cały czas media. Nie tylko te reżimowe, ale i te tzw. niezależne";
  "Skarga Piskorskiego do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu przyjęta już 2 miesiące temu do rozpatrzenia, została odrzucona bez rozpoznania. Nigdy wcześniej w swojej historii, przyjętej już skargi, Trybunał nie odrzucał bez merytorycznego rozpatrzenia". -

  --- To jest sprawa, która nie chce się mieścić w głowie.
  Za chwilę przytoczę fragment wypowiedzi Pani Tiamat.

  Pozdrawiam Pana serdecznie.
 • @Autor (II)
  Pisała niedawno Pani Tiamat na moim blogu: "Jak to się dzieje, że łatwiej w Polsce spędzić na ulice tysiące obywateli, oburzonych na skrobanki, popierających entuzjastycznie Komitet Obrony Demokracji (co to w ogóle znaczy?), Święto Niepodległości(?), miesięcznice Tajemnicy Smoleńskiej, obronę niesprawiedliwości niź stanąć pod więzieniem i domagać się wypuszczenia dr. Mateusza Piskoskiego".
 • @Autor
  Witaj w domu . Hola , hasta la vista . Amigo . :) https://www.youtube.com/watch?v=1g9HvbKiHNc
 • Jak miło powitać z powrotem "syna marnotrawnego":))) Jak miło!
  Trybunał Spraw Człowieka odrzucił...kuźwa, to teraz odwołanie do sądu gwiezdnego? Może tam gdzieś w Kosmosie istnieje taki? Jak go znaleźć?
 • @lorenco 00:45:26
  .
  Monty Python PL Sąd Najwyższy (Angielska zgadywanka)
  >> https://www.youtube.com/watch?v=S6ezr1Kn-L4
 • @Ziut Polskę Zbaw 01:20:51
  Cyrk Monty Pythona, jak najbardziej przedstawia cyrk, który się odbywa od lat kosztem zwykłego zjadacza chleba.
  Rocznica banderowskich zbrodni na Donbasie
  .https://pp.userapi.com/c836127/v836127597/601ac/3xPJxkEG9BQ.jpg
  Jeśli o nich zapomnimy, to jesteśmy przeklęci....
 • @lorenco 01:34:14
  No i widzisz / Takie skurwiele zrobiły by to samo, żeby aby na barkach młodzieży dorwać się do koryta : /
 • @lorenco 01:34:14
  Duda zdradził Polskę i PiS? Sądy w Polsce to SYF!

  >> Co dalej z wymiarem sprawiedliwości?
  >> https://www.youtube.com/watch?v=8u9hCjTJCsY
 • Tzw. Obywatele RP wmieszali się w pikietę narodowców
  18+/Bluzgi i przepychanki >> https://www.youtube.com/watch?v=sjQseybztE4
 • No nareszcie Pan wrocil na lono Neona!
  Jak tam oczy? Z dziarskosci powyzszego artykulu wynika , ze wszystko w porzadku. Mnie tez najbardziej wkurza jak ktos niewinnie siedzi. Sam siedzialem przez 24 godziny tylko ale siedziec miesiacami, latami, wrecz niewyobrazalna, nienaprawialna krzywda.Ojciec moj siedzial w sledztwie 8 miesiecy a dzieci w szkole wytykaly mnie palcami. Nagle w wigilie Bozego Narodzenia ojca puscili.Bez slowa, bez przepraszam, bez wytlumaczenia dlaczego tak dlugo siedzial i o co byl podejrzany.Ze bogobojny PIS dopuszcza sie takiej niesprawiedliwosci na poziomie komuny to wstyd i hanba.Brak slow.
 • @staszek kieliszek 03:21:30
  /bogobojny PIS/ - ciekawe spostrzeżenie, lecz raczej bezpodstawne
 • @e-misjonarz 07:21:08
  //trzeba by utworzyć kilka obozów reedukacyjnych.//

  Słuszna uwaga.
  Tylko, że trzeba by jeszcze objąć "opieką" agenturę Izraela, USA, Niemiec i in. Cała polska baza więziennictwa by nie starczyła. Jeszcze trzeba by jedną celę dla e-misjonarza wyrychtować.
 • Witam Autora :)
  // Milczały też prawie cały czas media. Nie tylko te reżimowe, ale i te tzw. niezależne//

  To smutna prawda.
  Osobiście upominałem się o Mateusza Piskorskiego ale co może taki mały Spiritek jak Wielkie "Niezależne" Tuzy milczą?...
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/138429,mateusz-piskorski-nie-wyjdzie-z-wiezienia

  Notka miała 2774 odsłony i 59 lajków, więc może ktoś jeszcze się dowiedział o tym pisiorskim skandalu?
 • @e-misjonarz 07:21:08
  Masz 100% racji!
  Dziwię się, że nie aresztowano w Warszawie Trumpa. W końcu to agent Rosji skoro to Moskwa go wybrała.
 • @Robik 10:12:35
  :))))))
 • Nazywam się Igor Isajew, mam 31 lat. (http://www.tvn24.pl)
  .
  http://m.neon24.pl/d9dd4bf726369bf61e0a6baba5ad8c4c,0,0.jpg
  .
  .
  Od 10 lat mieszkam w Warszawie. Protestowałem pod Sejmem i Pałacem Prezydenckim. Usłyszałem, że jestem "banderowskim pomiotem", mam "spier...lać", a jeśli będę w Polsce "robić Majdan", to skończę jak moi "psi koledzy" w Kijowie. W sieci nie mogę nawet wrzucić zdjęcia żółwia, zanim nie przeproszę za Wołyń.

  Zaangażowałem się w lipcowy protest, chodzę z Obywatelami RP na kontrmiesięcznice smoleńskie. Kiedy zacząłem o tym pisać na swoim profilu w sieci społecznościowej, zauważyłem, że szeroko rozumiani sympatycy polskiej prawicy mówią stanowcze "nie" mojemu zaangażowaniu w kwestie krajowe. To nie są trolle, wielu z tych ludzi znam osobiście. Nie mogę, mieszkam tu od 10 lat i regularnie płacę podatki.

  Użytkowników sieci oburzyło to, że "idę ukrainizować polski majdan" – jak pisałem – "rozpowszechniając ukraińską soft power". Symbolem soft poweru państwa ościennego w moich ironicznych wpisach miały być znaczki, skopiowane ze znanych Ukraińcom wzorców.

  TE ZNACZKI MOŻNA CHYBA OBEJRZAĆ TUTAJ >> http://ziut.neon24.pl/post/139314,uwaga-nadchodzi-wielki-ubecki-rewolucyjny-ciamajdan-ii

  Dlaczego obcokrajowcy wyszli na protest?Prawda jest taka, że ukraińska migracja w kwestii polskich protestów jest podzielona nie mniej niż polskie społeczeństwo. Na protestach w Warszawie widziałem, a raczej słyszałem nie tylko Ukraińców, ale i Białorusinów, Rosjan czy ludzi z Europy Zachodniej. Z kolei część migrantów wspiera partię rządzącą. Znam Ukraińców, którzy chodzili na demonstracje przeciwko przyjęciu uchodźców. Mimo że sami są migrantami, to prezentują nastroje antymuzułmańskie, co PiS nierzadko wykorzystuje.Ukraińcy to jeden z najbliższych Polakom narodów w Europie. Wbrew pozorom Ukraińcy mają podobne traumy przeszłości, w podobny sposób rozmawiają o "tradycyjnych wartościach", również są ostrożni wobec "obcych", mają podobny potencjał protestu w społeczeństwie i porównywalne do Polski słabe liberalne elity. Z tego względu charakter polskiej debaty jest bliski przyjeżdżającym tu Ukraińcom. Mogą oni stosunkowo łatwo wczuć się w polskie podziały.

  TVN24.pl >> http://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/nazywam-sie-igor-isajew-jestem-ukraincem-demonstrowalem-zalal-mnie-hejt,110,2035
  .
  http://m.neon24.pl/4670d7a514109d939c36751e00c21c8f,0,0.jpg
 • @Ziut Polskę Zbaw 10:59:41
  Jacy fajni ci UPAińcy... Tak się przejmują Polską, że aż mnie wzruszają.
  Może jednak by najpierw wrócili do domu i zrobili porządek ze swoimi naziolami?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:06:34
  Zaczyna się dziać dokładnie to co przewidziałem, tylko o wiele szybciej, niż myślałem

  >> http://ziut.neon24.pl/post/138549,nie-uchodzcow-unia-chce-nam-wcisnac-obywateli-rp


  Nie pozwólmy się otumanić PiS - owskiej "propagandzie sukcesu"!

  Oni faktycznie nie chcą przyjmować uchodźców, ale będą musieli przyjmować "ręce do pracy" bo ich zaczyna w Polsce brakować. Zamiast, jak Balcerowicz, pozostawić sprawę "niewidzialnej ręce rynku" która wymusiła by podniesienie w Polsce zarobków, co skutkowało by powrotem do Polski 2 milionów Polaków, PiS zastanawia się nad ściągnięciem do polski Ukraińców, którzy z mocy ustawy, w szybkim czasie uzyskają obywatelstwo polskie, i prawo głosu w Wyborach do Sejmu i Senatu, czego nikt nikomu nie mówi, albo przez głupotę nie bierze pod uwagę.

  Od 1:45 YT >> https://www.youtube.com/watch?v=VDtr13Qz-3E Macierewicz: Jest jeszcze jeden czynnik, na który chcę zwrócić uwagę, otóż Prawo i Sprawiedliwość, obozowi patriotycznemu, który rządzi od 17 - 18 miesięcy .... udały się rzeczy o których nawet nie marzyliśmy. No bo, ... wszyscy z Państwa pamiętacie, przez dziesięciolecia wręcz, największą tragedią społeczeństwa polskiego było bezrobocie.

  To była zaraza, która niszczyła polskie rodziny. To było udręczenie polskiego pracownika, wręcz Polskiego Narodu. Miliony Polaków uciekały przed tym właśnie straszliwym upokorzeniem, jakim było endemiczne bezrobocie. niszczące polską prowincję.

  Dzisiaj bezrobocie jest na poziomie, nie wiem 7 - 5%, w istocie bezrobocia jako rzeczywistego braku możliwości godziwego zarobku nie ma! - mówi Macierewicz, i to nie jest prawdą.

  Nie ma - kontynuuje Macierewicz, i mówi - odwrotnie, poszukuje się pracowników [tak za grosze], ale zastanawiamy się bardzo poważnie nad tym, by nie otworzyć szerzej granic Rzeczpospolitej, tak aby napłynęli do nas przedstawiciele środowisk, .... z Ukrainy na przykład. Dlatego bo brakuje w Polsce rąk do pracy. / koniec /

  Tak, w Polsce może i będzie brakować rąk do pracy. ONE WYJECHAŁY, bo przez lata niszczono polski przemysł i płacono tak mało, że musieli wyjechać. To była ekonomicznie wymuszona zsyłka poza Polskę. Teraz gdy gospodarka zaczyna się rozwijać, PiS zastanawia się nie nad brakującymi rękoma do pracy, TYLKO NAD TANIMI RĘKOMA DO PRACY. - Jeśli pozwolimy im na ściągnięcie Ukraińców, za 2-3 lata będą oni Obywatelami RP, a Polacy imigrantami ekonomicznymi na zmywaku w Anglii.

  Zmiana ustawy o obywatelstwie polskim z 2009 r. uchwalona przez koalicję PO / pSL zaskarżona przez Lecha Kaczyńskiego, której finał, po katastrofie Smoleńskiej, skutkował kuriozalną rozprawą Komorowski / Marszałek Sejmu vs. Komorowski Prezydent RP, właśnie ma swój epilog.

  To o czym mówi Macierewicz, to nie sukces PiS, to sukces zbrodniczych działań i polityki PO / PSL!

  Nie pozwólmy się otumanić PiS - owskiej "propagandzie sukcesu"!

  Jeśli PiS nie jest tylko inną wersją Platformy, bo przekupienie Polaków [wtedy darmowymi akcjami przedsiębiorstw] stosował już Balcerowicz, to niech PiS zmieni "Ustawę o obywatelstwie polskim" tak, aby to tylko Polacy, i na zawsze tylko rdzenni Polacy, mieli zagwarantowane w Polsce prawo głosu i decydowania o Polsce,

  .. a nie Ukraińcy, których myślą do Polski ściągać, lub obywatele innych państw, jak mają do tego prawo obecnie potomkowie Żydów i Ukraińców z byłej polskiej Ukrainy, Białorusi lub Litwy.
 • @Ziut Polskę Zbaw 11:12:18
  Ja też to przewidziałem dawno temu. Nie sensu licytować się kto pierwszy :)
 • @ireneusz 12:00:06
  Na kim "nie robi wrażenia" to nie robi...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:27:45
  Nazywam się Igor Isajew, mam 31 lat. (http://www.tvn24.pl)

  ... MSW OPŁACA CIAMAJDAN? / TO JUŻ SĄ JAJA
  .
  http://m.neon24.pl/301c4dbbce4dce5a7ba8972c737c345d,0,0.jpg
  .
  http://m.neon24.pl/14d8af7749bbbc4b0a4c7a5d6c418181,0,0.jpg
 • @Robik 10:12:35
  Dobre!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930