Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4363 posty 1977 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Trump przeciw terroryzmowi?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Francuski dysydent Thierry Meyssan jest dobrego zdania o Trumpie w sprawie wojny z terroryzmem i na Bliskim Wschodzie. Naiwność czy lepsze rozeznanie?

 

Thierry Meyssan obserwuje działania, które prezydent Trump podejmuje aby przekonać swoich sprzymierzeńców i partnerów do porzucenia dżihadystów, których wspierają, zbroją i nadzorują. W przeciwieństwie do obrazu namalowanego przez prasę międzynarodową przez ostatnie cztery miesiące Biały Dom realizuje politykę, która zaczyna przynosić owoce: koniec saudyjskiego poparcia dla Bractwa Muzułmańskiego, zaprzestanie koordynacji dżihadystów przez NATO oraz zachodniego finansowania Bractwa Muzułmańskiego.

Od czasu trzeciej konferencji tzw. Przyjaciół Syrii, która odbyła się 6 lipca 2012 roku  w Paryżu, aż do inwestytury prezydenta Trumpa, która miała miejsce w dniu 21 stycznia 2017 r. w Waszyngtonie, USA, Francja i Wielka Brytania nigdy nie zaprzestały organizowania wojny przeciwko Syrii, przez cały czas udając, że negocjują rozwiązanie polityczne.

W ciągu ostatnich 16 lat, a zwłaszcza podczas prezydenckiej kampanii wyborczej, Donald Trump przedstawił się jako wojujący antyimperialista. Wbrew twierdzeniom tych, którzy go zdradzili, fakt że jest miliarderem w żaden sposób nie narusza jego przekonań politycznych.

Odkąd przybył do Białego Domu prezydent Trump musiał walczyć z własną administracją, wśród której aż 98% wyższych urzędników głosowało na Hillary Clinton, a także przeciwko strukturom zasiedziałym i ustanowionym za rządów jego poprzednika, które się teraz przeciw Trumpowi zjednoczyły.

Tak więc, w ciągu ostatnich czterech miesięcy Trump kontynuuje dążenie do wyzwolenia swego kraju i świata poprzez inicjowanie szeregu działań, które jego przeciwnicy zniekształcają lub przedstawiają jako sprzeczne.

Podczas szczytu państw arabsko-muzułmańskich, 21 maja w Rijadzie, Donald Trump zaapelował do swoich rozmówców w ogóle, a do Arabii Saudyjskiej w szczególności, o zerwanie wszelkich kontaktów z Bractwem Muzułmańskim i wszelkich powiązań z islamskim terroryzmem. Mając świadomość, że w ten sposób poprosił króla Salmana o rezygnację z jego głównej de factoarmii, zrekompensował mu to arsenałem o wartości 110 mld dolarów.

Mimo przejawów uprzejmości ze strony króla i jego dworu, pod koniec szczytu Arabia Saudyjska opublikowała oświadczenie bez uprzedniej zgody innych uczestników. Dokument ten może być odczytany jako ogłoszenie o utworzeniu «Islamskiej Koalicji Wojskowej», czyli rozszerzenie «Wspólnych Sił Arabskich», które widzieliśmy w akcji pacyfikacji Jemenu. Ale siły te mogą takze posłużyć później jako uzasadnienie dla arabskiej okupacji regionów Syrii, Iraku i innych miejsc, które zostały zdobyte przez Daesz.

Z kolei na szczycie NATO, w dniu 25 maja w Brukseli, Donald Trump poprosił swoich sojuszników o minutę ciszy przed fragmentem Muru Berlińskiego i kawałkiem z budynków Twin Towers. Przypominając im, że przyjęli - w imię art. 5 Traktatu - zasadę walki z terroryzmem podczas ataków z 9 września, zobowiązał ich do przekierowania celów Sojuszu. Oczywiście NATO utrzyma swoją funkcję antyrosyjską, ale obecnie ma się bardziej poświęcić wyeliminowaniu dżihadystów, których dotychczas koordynowało z bazy w Izmirze w Turcji. Poza tym Trump zmusił członków paktu do dzielenia się informacjami o organizacjach terrorystycznych za pośrednictwem specjalnej komórkiCoordinated Intelligence Cell.

Na szczycie G7 w Taorminie 26 maja, Donald Trump zdołał nakłonić swoich sojuszników do złożenia oświadczenia "przeciw terroryzmowi i brutalnemu ekstremizmowi". W rzeczywistości jego partnerzy przyjęli tylko porozumienie, aby zapobiec rozlewaniu się terroryzmu na Zachód z obszarów, na których go organizują, finansują i nadzorują. W każdym razie jednak G7 rozpoczął proces mający na celu osłabienie nie tylko finansowania terroryzmu, ale także gwałtownego ekstremizmu, czyli Bractwa Mmuzułmańskiego, jako inspiracji terroryzmu.

Oświadczenie to było możliwe tylko w kontekście ataku w Manchesterze, popełnionego 22 maja przez syna podwójnego agenta M16, byłego członka służb bezpieczeństwa Muammara Kadhafiego, jak i Al-Kaidy. Ale nadal jest jasnym, że Brytyjczycy wciąż nie mają zamiaru pozbywać się Bractwa Muzułmańskiego.

Niemniej wydaje się, że Francja i Niemcy zaczynają porządkować swoje służby. Zajmie im to trochę czasu. Donald Trump nadal nie był w stanie tego zrobić we własnej administracji. 20 maja w Dżiddzie, Pentagon dostarczył broni dżihadystom, honorując kontrakt podpisany w ostatnich dniach poprzedniej prezydentury. Ta nowa broń obejmuje wiele wyrzutni rakietowych i bułgarskich czołgów OT-64 SKOT.

 

/tłum. z franc. BJ/

 

 

KOMENTARZE

 • Trump to ostatni Mohikanin.Osaczony ze wszystkich stron.
  Nasze czasy sa tragiczne.
 • @
  Trump stara się powstrzymać komunistyczną Międzynarodówkę, która jak rak rozprzestrzeniła się na cały świat.

  Parafrazując przemówienia Gomułki: „Możecie jeszcze krzyczeć, że leje się krew Lumpen Proletariatu, że Lewica rządzi, że fundusze wydzierane z kieszeni podatnika amerykańskiego będą ograniczone; lecz to nie zawróci nas z drogi. Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy!”.
  Pamiętajcie te słowa.
 • ...
  Trump przeciw terroryzmowi?

  Jeśli dojdzie do resetu na linii Waszyngton - Moskwa to terroryści z PI ZOSTANĄ CZĘŚCIOWO EWAKUOWANI.. pytanie tylko dokąd.. Pakistan?
  W tym sensie, rzeczywiście trampek może być przeciwko terroryzmowi :)

  Ale ogólnie jako pupilek syjonistów, może się okazać najbardziej krwawym prezydentem w historii USA (ale to jeszcze pewnie ze dwa lata udawania )
  W dalszym ciągu obstawiam ; najpierw wielki reset ( myślę , że rozpocznie się on po wyborach w Niemczech na jesieni , najpóźniej po wyborach w Rosji) , potem wielka prowokacja, np spektakularny zamach terrorystyczny ( Izrael?, Watykan? , Londyn ?Nowy Jork ? A może wszędzie tam jednocześnie? ..ludzie już są przygotowani na zamachy z udziałem tysięcy ofiar), ... potem wojna przeciw Iranowi...
  Oby moje słowa w gówno się zamieniły...
 • @staszek kieliszek 06:18:39
  "Osaczony ze wszystkich stron."

  przez syjonistów...którzy go posadzili na prezydenckim stolcu
 • @staszek kieliszek 06:18:39
  Polska i Węgry w dobrym towarzystwie...Podczas szczytu G7 na Sycylii premier Włoch Paolo Gentiloni zamierzał przeforsować dokument mówiący o pozytywnych stronach imigracji dla społeczeństw zachodnich, podkreślający prawo „migrantów” do przemieszczania się oraz potrzebę współdzielenia ciężaru przyjmowania coraz to większych rzesz ludzi. Włoski dokument zakładał także obowiązek zapewniania nielegalnym imigrantom dostępu do świadczeń zdrowotnych, edukacji i rynku pracy. Krótko mówiąc, domagając się od krajów Europy Środkowej i Wschodniej, aby te przyjmowały część nielegalnych imigrantów, Włosi chcieli jednocześnie zachęcać kolejne osoby do przedostawania się na pokład okrętów europejskich czekających na nich u wybrzeży Libii. Prezydent USA Donald Trump dokument ten jako jedyny z wielkiej siódemki stanowczo odrzucił i narzucił własną narrację. A zatem końcowa wersja komunikatu G7 w części poświęconej migracji ludności podkreśla prawo państw do walki z nielegalną imigracją i kontroli swoich granic w ramach obrony własnego bezpieczeństwa narodowego i dobrobytu gospodarczego. W podejściu do nielegalnej imigracji Polska i Węgry nie są osamotnione!
 • @staszek kieliszek 06:18:39
  Pakiet klimatyczny, to napędzanie kasy malwersantom z Banku Światowego, Niemcom i Francuzom, którzy w klimacie dostrzegli możliwość finansowego dojenia innych krajów i to jest główny cel, zarobić bezproduktywną kasę bez pracy i wysiłku. To stara sztuczka geszefciarzy, szczególnie tych z mniejszości narodowych, rozsianych po całym świecie ze swoimi skorumpowanymi bankami. Żadna poprawa klimatu nie nastąpi, ale malwersanci zarobią wielkie pieniądze na swoich machlojach i o to tu chodzi. Bardzo dobrze prezydent Trump postąpił, bo pomieszał szyki złodziejom międzynarodowym i teraz ich to mocno boli. Żydolewactwo będzie wyło, ale wszystko się rozmyje w przestworzach ich niemocy. Trump wycofał Stany z tego absurdalnego porozumienia co z automatu oznacza uwolnienie pełni potencjału gospodarczego. USA odzyskały swoje karty do gry i przywróciły funkcjonalność własnego elementu decyzyjnego. To jak się będzie rozwijać gospodarka w Polsce, nadal będzie zależne od Brukseli. Więc nie stanowimy o sobie. Polska w porozumieniu ze Stanami powinna się natychmiast wycofać z tego klimatycznego cyrku dla naiwnych rozpętanego w Europie dla budowania germańskiej hegemonii IV Rzeszy! Polska powinna tylko na tym tylko zyskać - mamy najwięcej lasów w Europie. Lasy pochłaniają CO2 to niech Angela płaci za pochłanianie CO2 które produkują jej nie spełniające norm Volkswageny, Mercedesy i Audi. Niech płaci Polsce reperacje wojenne!!!
  //niewygodne.info.pl/artykul7/03626-W-12-lat-wydrenowali-z-Polski-ponad-622-mld-zl.htm ...Cytuję "Umowa ta ma chronić klimat, a jednocześnie pozwala na zachowanie specyfiki gospodarek narodowych. Jest to szczególnie istotne dla Polski, gdyż gwarantuje nam, że dalej będziemy mogli korzystać z posiadanych zasobów surowcowych – powiedział rzecznik prasowy Ministerstwa Środowiska Paweł Mucha.". Gówno prawda! Ta umowa gwarantuje że będziemy musieli zrezygnować z naszego węgla i przejść na paliwa alternatywne. To całe globalne ocieplenie to ściema, pamiętam jak parę lat temu wyciekły im dane, i było widać, że naciągają. Sprawę zamieciono pod dywan :) Można posłuchać co na ten temat ma do powiedzenia Lord Mocnkton.
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  To jedna wielka maszyna do wyciągania kasy oraz do kontroli państw. Trump ma rację .. , że wycofanie USA z porozumienia "nie będzie miało dużego wpływu" na klimat. Bo i nie ma, to jest celowa polityka by osłabiać państwa słabsze i doić z kasy tzn wymierzać kary.
  Niemcy najwięcej emitują CO2. Zmiany klimatyczne następowały przez wieki i będą następować a te lewackie pijawki postanowiły to wykorzystać aby wprowadzać kolejne idiotyczne podatki dzięki którym będą okradać ludzi i zakładać kajdany wolnym narody. Wystarczy tylko promować postawy i pomysły pro ekologiczne zgodne z naturą oraz karać bezlitośnie trucicieli. Wiem, że Stany nie są w Unii i mogą (a nawet powinny) olać ten cyrk. My jak na razie w Unii jesteśmy i czego byśmy nie robili nigdy nie będzie to oznaczało pełni wolności. No ale tak miało być. Kiedy rządzili nami zdrajcy, nie zależało im na kraju więc na wszystko się godzili. Dzisiaj kiedy rząd RP chce odzyskać choć część sterów, zaczynają wychodzić te wcześniejsze zdrady bo na mocy podpisanych przez zdrajców papierów, chcą nas złapać za przysłowiowe jaja. Nie bez znaczenia jest również, że plan zniszczenia Europy przez socjalistów zaczął przyspieszać. Kanclerz Niemiec czuje, że część planów może nie wypalić bo narodowość trzeba zniszczyć całkowicie żeby opór nie mógł się odrodzić. Wrzodem są Polacy bo się nie chcą globalnie mieszać, nie można ich wziąć na tolerancję, są nadal wierzący i przede wszystkim jedno ... całe swoje istnienie udowadniali że ich Naród może istnieć i zachować tożsamość bez elit rządzących. Że jest w stanie wegetować nawet przez sto lat by po 100 latach powstać wydawało by się z niczego. Polak, bunt ma wpisany w krew. Nie jest w stanie tego buntu zniszczyć żadna siła. Pozwoli się niewolić (niestety) ale tylko do jakiegoś momentu poza którym już powstania i rzezie. Polska jednak ma pewną cechę która mogła by stanowić o jej potędze jednak puki co działa na jej niekorzyść. Jest to jej położenie geopolityczne. Dla tego też będzie ciśnięta najbardziej. Doświadczymy presji jakiej nikt inny nie doświadczy. I na koniec. Państwom Europy środkowo-południowej powinno zależeć na tym by Polska utrzymała swe przyczółki gdyż kiedy Polska upadnie, zostaną otoczone dziczą. Wtedy los ich będzie praktycznie przypieczętowany.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031