Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4285 postów 1949 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

KOD się sypie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Mając takich przeciwników jak Kijowski, Petru i Schetyna – PIS może spać spokojnie. Antonina Świst opisuje sytuację wewnątrz KOD-u.

 

 

To już pewne: KOD się skłócił. Powstanie nowy ruch - Stop Dewastacji Polski. Założą go działacze z frakcji sprzyjającej Mateuszowi Kijowskiemu.

Piotr Wieczorek, jeden z najbliższych współpracowników Kijowskiego, po sobotnim Marszu Wolności wyraził ubolewanie, że ruch podzielił się i w związku z tym jest mocno osłabiony. „KOD-u już nie ma. Dzisiejszy marsz to potwierdził. Dwie grupy ludzi. Dwa obozy. Dwa KOD-y i sporo rozczarowanych pośrodku" — napisał Wieczorek na Facebooku, dodając, że głęboki podział polityczny „przeorał KOD na pół".

Działacz zaproponował w związku z tym założenie zupełnie nowej organizacji, czyli Stop Dewastacji Polski:  Powołajmy go do życia! Stwórzmy nową jakość — opartą na środowisku podobnie myślących i czujących Polek i Polaków. Kto jest za?

Nazwa nowego ruchu to hasło przewodnie protestu z 13 grudnia ubiegłego roku, inspirowanego przez Władysława Frasyniuka. Wieczorek stwierdził, że nawet jeżeli nowa organizacja powstanie, to nie zamierza odchodzić z Komitetu Obrony Demokracji.

Tymczasem KOD przeżywa głęboki kryzys. Wieczorek obwinia o wykopywanie podziałów głównie dwóch działaczy — szefów okręgu śląskiego (Jarosława Marciniaka) i zachodnio-pomorskiego (Radomira Szumełdę). Kpi, że ci „prominentni działacze" będą dążyli do tego, by usunąć z organizacji Mateusza Kijowskiego i ludzi, którzy mu sprzyjają. Będą również starać się o to, by na najbliższych wyborach nie został wybrany nowy zarząd.

Rzeczywiście Radomir Szumełda znany jest jako największy wewnętrzny krytyk Kijowskiego, który chętnie by wskoczył na jego miejsce i postawił się na czele ruchu. Podczas Marszu Wolności delegaci KOD z Pomorza wystąpili nawet z plakietkami z napisem „Tylko.. BEZ KIJA… proszę". Tuż przed Marszem zaś zarząd zdecydował, że podczas imprezy na scenie KOD-u nie będzie reprezentował Kijowski.

Dotychczasowy lider wcale sobie nie pomaga. Co i raz wybuchają kolejne afery z jego udziałem. Zaległe alimenty, tajemne faktury, znikające pieniądze ze składek, książka wydana w Wielkiej Brytanii, aby uniknąć przechwycenia zysków ze sprzedaży przez wiszącego nad Kijowskim komornika… a teraz w dodatku kompromitujące wspólne zdjęcie, na którym widać Kijowskiego, Wieczorka, a także Konrada M., muzyka z kapeli towarzyszącej KOD-owi podczas imprez. Konrad M. jest oskarżony o handel kobietami. Proces ciągnie się już kilka lat. Kijowskiemu najwyraźniej to nie przeszkadza.

Z pewnością nawet jeśli nowa organizacja rzeczywiście powstanie — nie powtórzy już pierwszych sukcesów KODu.

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930