Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4362 posty 1977 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Przepis na sensację

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Temat Nocnych Wilków znów powrócił do polskich mediów i zaowocował nową falą wzajemnych oskarżeń o antypolskość – pisze Julia Baranowska.

 

 

Nocne Wilki co roku organizują kwietniowy rajd „Drogą Zwyciestwa” i od dawna było wiadomo, że będą chciały przejechać przez Polskę. Mimo to polskie media — zwłaszcza prawicowe, niezawodne w takich momentach, znów narobiły hałasu jakby się paliło. Na pozycję lidera w kwestii histerycznych nagłówków wysunęła się, rzecz jasna, „Gazeta Polska" oraz jej portal niezależna.pl.

Można było przeczytać tam m.in. o „Nocnych Wilkach czyli rosyjskiej fabryce maszyn do zabijania". „Lider bandy Nocne Wilki grozi Polakom, zaczęły się prowokacje!" — grzmiał inny tytuł artykułu. Medium Tomasza Sakiewicza umieściło nawet pseudodekonspirujacą publikację, w której sugerowano, że Nocne Wilki są odnogą tajemniczej wielonarodowej organizacji, mającej za zadanie destabilizację sytuacji politycznej na całym kontynencie:

 „Ostatecznie obalamy mit o pokojowym charakterze organizacji „Nocne Wilki". Analizując powiązania "Wilków" w Rosji i Europie Zachodniej „Gazeta Polska" trafiła na siatkę organizacji, które zrzeszają setki ludzi gotowych do walk w każdych warunkach — umiejących posługiwać się każdym rodzajem broni, wyszkolonych w najbardziej brutalnych systemach bojowych. Macki struktury wyglądają na budowane przez lata i rozciągnięte na wiele krajów — To nie jest tylko struktura oparta na klubie motocyklowym i miłości do dwóch kółek, ale wykracza poza ramy, które jest w stanie ogarnąć zwykły obywatel Polski i UE" — czytamy w „GP".

W zasadzie poza „Gazetą Polską" inne media przyjęły wiadomość o przejeździe motocyklistów spokojnie. Na Twitterze szalał z oburzenia również w zasadzie tylko Tomasz Sakiewicz. W telewizji relacjonowano w neutralnym tonie kolejne „przygody" Wilków z polską Strażą Graniczną. Natomiast wśród internautów jak zwykle dominowała wojna dwóch plemion. Każdy, kto wypowiadał się o motocyklistach z sympatią, oskarżany był o antypolskość i wspieranie rosyjskich interesów. Na portalach społecznościowych temat ten należy, podobnie jak np. katastrofa smoleńska — do samograjów. Wystarczy wrzucić tekst o Wilkach — i rozróba w komentarzach pod tekstem jest gwarantowana. Ale to nic nowego — to wyłącznie pokłosie  rusofobicznej histerii, która u nas prędko się nie skończy, a przejazd Nocnych Wilków na pewno wzbudzi podobne sensacje i w przyszłym roku.

 

KOMENTARZE

  • @Autor
    Pozdrawiam. http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/biala-podlaska/a/nocne-wilki-przejada-przez-polske-chcemy-upamietnic-bohaterow-ktorzy-oddali-zycie-za-pokoj,12036902/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031