Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4228 postów 1939 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Rusofobi o Petersburgu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Aleksander Kwaśniewski słusznie wytyka polskim mediom niegodziwość w interpretowaniu tragedii w St. Petersburgu.

 

Przywykłem do tego, że od ponad dwóch lat wszystkie nieszczęścia na świecie są z winy Rosji i Putina, że Kreml to całe zło świata. Nie ma godziny, aby w programie telewizyjnym, nie ma dnia, aby w gazetach nie było mowy o kolejnych szatańskich działaniach Moskwy. Strach napisać czy powiedzieć coś pozytywnego o Rosji, a już nie daj Bóg o Putinie, aby nie zostać okrzykniętym rosyjskim trollem. Tak na marginesie, ilekroć słyszę, że ktoś wypowiada to słowo, to zastanawiam się, czy choć wie, co to jest ten troll? Odnoszę wrażenie, że większość usłyszała słowo w audycji radiowej czy telewizyjnej i potrafi użyć go tylko w związku frazeologicznym z przymiotnikiem rosyjski, mając przekonanie, że w dostateczny sposób służy do obrażania.

Antyrosyjskość reprezentowana przez osoby publiczne przybiera formy, które jeśli już nie przekroczyły, to są bliskie definicji jednostek chorobowych. Zacietrzewienie doprowadziło niektórych do takiego stanu, że nie potrafią się wyzwolić z tego obłędu i obiektywnie spojrzeć np. na tragedię w Petersburgu. Nie mogę zrozumieć, jak nie można się solidaryzować w chwili takiej tragedii, nie zrozumiem i nie chcę zrozumieć, jak można: „nie mówiąc” – mówić, że rosyjska krew, że życie Rosjanina jest mniej warte. Jak można pisać i mówić, że śmierć tych ludzi jest „karą za zaangażowanie Rosji w Syrii”? Jakie wartości moralne i etyczne reprezentuje i co chce powiedzieć dziennikarz TVN24, który pisze: W sieci pojawiło się zdjęcie przedstawiające rzekomy ładunek znaleziony na stacji. Zamieszcza zdjęcie i pisze „rzekomy ładunek”. A ja zastanawiam się, ile w skórze tego osobnika jest człowieka?

Nie chcę czynić porównań – można wyliczać je dość długo — ale także dla wielu dziennikarzy z tzw. zachodniego świata życie Rosjanina jest mniej ważne. Było to widać po katastrofie nad Synajem i widać to teraz. Przeraża to, że nie wsłuchując się nawet zbyt uważnie, można wyczuć radość, że Rosję spotkało nieszczęście. Nikt nie powie tego otwartym tekstem, ale bez zakłopotania dodaje, że na to zasłużyła. Wyobraźmy sobie takie insynuacje w stosunku do innego kraju. Jakiż to byłby jazgot, ile papieru i czasu antenowego zajęłyby niekończące się wyrazy oburzenia. 

Często słyszę, że większość ma rację, a Rosja jest w mniejszości, więc racji mieć nie może. Może i takie są wyznaczniki racji i prawdy, jeśli „większość” tak uważa. Zatem: „Jeśli większość ma rację to jedzmy gówno… – Miliony much nie mogą się mylić”.

Rosjanie podkreślają, że w stosunku do nich stosowane są podwójne standardy, jakby bali się nazwać rzecz po imieniu. A może trzeba jasno powiedzieć:USA i UE ramię w ramię wciąż prowadzą politykę podwójnych standardów, słabo ukrywają swe imperialne ambicje pod szyldem nieograniczonej wojny z terroryzmem, a ekonomiczny wyzysk sprzedają opinii publicznej w opakowaniu rozwoju i inwestycji”

A nam, jeśli to nie przeszkadza i smakuje, przystępujmy do konsumpcji, zachwycajmy się, zachwalajmy i polecajmy innym… skoro muchy mają rację.

KOMENTARZE

 • 5 *
  Nie przypuszczałem, że się kiedyś w 100 % z Kwaśniewskim zgodzę.
  Pozdrawiam Autora
 • @Autor
  Debilizmem też popisało się dwóch gryzipiórków w TVP Info,którzy twierdzili wręcz ,że zamachu dokonały rosyjskie służby.
 • @roux 16:19:51
  To nie ten Kwaśniewski o którym myślisz, nie ten z rodu Stolzmanów - to po prostu ktoś pod pseudonimem pisze ...
  A ten o którym myślisz to z uwagi na wrodzoną i nabytą beznapletkowość jest raczej w nagonce na Putina - tego potwora który starszych braci Krymu pozbawił ... i gdzie oni się podzieją jak ich z Bliskiego Wschodu pogonią, a pogonią z pewnością ...
 • Cieszę się że powrócił Pan do nas
  Około 4 lata temu, pod wpływem emocji zdecydowałem się na odcięcie od mediów TV - znając głoszone tam "prawdy" i mając możliwość skonfrontowania ich z docierającymi informacjami z alternatywnych źródeł - nie wytrzymałem tego bełkotu nawiedzonych pseudo dziennikarzy i całej tej ściekowej manipulacji. Po tym okresie względnego spokoju kilka razy przypadkiem wysłuchałem wiadomości z radia, i stan emocjonalny powrócił. Zawsze wykazywałem dużą dozę wyczulenia na kłamstwa i manipulacje, ale to co ostatnio dzieje się w mediach głównego ścieku zaczyna przekraczać wszelkie granice. I nie jest to oczywiście przypadek. Działania te cechuje zbyt duże zgranie, koordynacja, kierunek presji i wektor siły oddziaływania. Cały ten medialny nacisk ma jedną cechę - jest to negatywna gra w kierunku Rosji.
  Z całokształtu wyłania się dosyć nieciekawa wizja przyszłości. Ta cała nagonka jest zbyt skoordynowana aby była tylko przypadkowo zbieżna. Na szczęście jest jednak sporo osób o szerszych horyzontach i świadomości, i oby nie zginęli oni pod naporem tej propagandy.
  pozdrawiam serdecznie
 • @@@!
  Wielka katastrofa planowana jest na 2017 rok. Oficjalny program zniszczenia Niemiec i plany o trzeciej wojnie światowej................... https://gloria.tv/article/cwQ8z8RPcxJ13N6nh14eefNQY
 • @Roman Klimczyk 18:03:40
  Panski opis sytuacji w polskich mendiach to opis sytuacji w mendiach amerykanskich.To samo: Ach tan Putin! Sfalszowal wybory w USA!
 • Autor
  W równoległej notce pisze Pan:
  "Władze dobrze zdają sobie sprawę z tych trudności. W państwowych mediach dopuszczono zdumiewająco szeroką dyskusję publiczną nad nimi, co może sugerować, że – jak to ujął jeden z dyskutantów - 政府可能正在测试水域,然后决定如何深入其中 [zhèngfǔkěnéng zhèngzài cèshìshuǐyù, ránhòu juédìng rúhéshēnrùqízhōng] (Rząd może sondować wodę, aby wiedzieć, jak głęboko może zanurkować). "
  a tutaj:
  "Nie chcę czynić porównań – można wyliczać je dość długo — ale także dla wielu dziennikarzy z tzw. zachodniego świata życie Rosjanina jest mniej ważne. Było to widać po katastrofie nad Synajem i widać to teraz. Przeraża to, że nie wsłuchując się nawet zbyt uważnie, można wyczuć radość, że Rosję spotkało nieszczęście. Nikt nie powie tego otwartym tekstem, ale bez zakłopotania dodaje, że na to zasłużyła. Wyobraźmy sobie takie insynuacje w stosunku do innego kraju. Jakiż to byłby jazgot, ile papieru i czasu antenowego zajęłyby niekończące się wyrazy oburzenia. "

  Do tego że media to kanalie to już się niemal przyzwyczailiśmy, ale że i władze państwowe to przychodzi zrozumieć z większym trudem, no, ale jak się widzi, że "demokratyczne wybory" to ustawki w których wygrać ma zawsze "nasza kanalia"...?

  I w jednym przypadku i drugim "X może sondować wodę, aby wiedzieć, jak głęboko może zanurkować"

  W ogóle to nie ma innego terroryzmu jak państwowy (z możliwością podstawienia tu za państwo zmowy państw, ich tajnych służb czy korporacji prywatnych ponadpaństwowych).

  Pisałem niedawno notkę "Zgwałcona muzyką" - to też się daje tu podciągnąć pod wspólny mianownik, bo terroryzm to też gwałt.

  We wszystkich trzech przypadkach chodzi o wymuszony sondaż opinii publicznej, oraz socjotechnikę - otwieranie okien Overtona na sytuacje dla których nikt normalny nie da swojego przyzwolenia.

  I niestety, wygląda na to, że kolejne okno Overtona do agresji Zachodu na Rosję zostało otwarte.
 • @matterhorn 16:44:14
  A dlaczego nie?

  Jakim cudem tuz przed tym jak rosja rozpoczela ataki w syrii, isis 'przeprowadzilo' zamach w rosji?

  A jak byla 'potrzeba' interwencji w czeczenii to co sie dzialo w rosji?

  Chyba ze twierdzisz ze wtc zaatakowali czlonkowie 'alkaidy' a usa nie miala innego wyboru jak zaatakowac terror u 'zrodla'...?
 • Rusofobia.
  Rusofobia to rasizm., czyli uważanie obywateli FR za rasę niższą od tej zachodniej.
  Mieszkańcy FR to przede wszystkim rasa biała z republikami rasy żółtej.
  Mało jest tam rasy czarnej, mulatów, metysów itp.
 • @eonmark 22:53:40
  ///A jak byla 'potrzeba' interwencji w czeczenii to co sie dzialo w rosji?///
  a co się działo? "potrzebowała"......"interwencji"... nic z tego nie rozumiem.A dlaczego? (dlaczego nic nie rozumiem) Hmm....niech pomyślę.... czy dlatego że nie potrzebowała albowiem Iczkeria leżała leży i leżeć będzie na terytorium Rosji? A może dlatego że jednak chasawjurcka umowa została złamana? została -jak myślisz? jeśli oczywiście myślisz.
 • @ikulalibal 23:22:48
  O zamachach 'czeczenskich' ktore okazaly sie byc 'niezbedne' dla usprawiedliwienia akcji zbrojnej rosji przeciwko czeczenii nie slyszales?
  Chyba ze zycie zwyklych ludzi jako cena 'grania w globalne szachy' nie ma dla ciebie zadnego istotnego aspektu...?
 • @eonmark 23:29:38
  ///O zamachach 'czeczenskich' ktore okazaly sie byc 'niezbedne' dla usprawiedliwienia akcji zbrojnej rosji przeciwko czeczenii nie slyszales?///
  Nie.No bóg świadkiem że nie.Aaaaa.....już wiem! Pewnie jesteś ofiarą (żeby nie powiedzieć -ofermą) zachodniej propagandy głoszącej że te wysadzane domy itd .......Zapomnij o tym ! Każdy choćby oględnie poinformowany, wie że poszło o "czeczeńską" inwazje na Dagiestan.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_o_Dagestan
  Czeczeńską piszę w cudzysłowie bo była to zgraja międzynarodowych najemników pod dowództwem Maschadowa.Mieli zając Dagestan i ogłosić tzw Kaukaski Emirat.Nowotwór ów miał być błyskawicznie uznany przez Zachód.Drukarze już składali czcionki entuzjastycznych nagłówków prasowych.Ale bóg chciał inaczej a właściwie to dagiestańsycy wieśniacy którzy jako pierwsi chwycili za giwery i dali odpór "czeczeńskim bojownikom".Potem doszlusowali federalni i tak się skończyły narodziny Emiratu Kaukaskiego.
 • @ikulalibal 23:53:10
  Kto wysadzal domy, mordowal dzieciaki w szkole, napadal na teatr?

  Proste pytanie?

  Odpowiesz, czy bedziesz dalej naparzal o emiracie?
 • @eonmark 23:59:28
  ///Kto wysadzal domy, mordowal dzieciaki w szkole, napadal na teatr?///
  To ONI

  https://i.ytimg.com/vi/aqo_BZ-b9p8/hqdefault.jpg
  http://images.newsru.com/pict/id/large/869563_20060712092330.gif
  http://govorim-vsem.ru/user/upload/file37542.jpg
  http://kommersant.ru/ImagesVlast/Vlast/2001/026/20012618-02.jpg
  https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR-cEA5Px4Vf1et0Zyu0L7NYJxNtPU_j_O4B10jv18Boujd1NWg
  https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQsL4kP7mILqwcl8yeSrTsMVq33-qJGTpigRyAIAIDsfOWS4PuC
  Szczegóły można sobie obejrzeć na yt,trzeba tylko wpisać :sabakam sabacza smert - czy jakoś tak.

  ///Odpowiesz, czy bedziesz dalej naparzal o emiracie?///
  wypierdalaj cieciu na niezalezna.pl albo inny onet i zawracja dupy poważnym ludziom.
 • @ikulalibal 00:32:11
  Ciemniak, ale przynajmniej powazny czlowiek...

  : )))

  Rosyjskie elity to czesc swiatowego imperium zla a twoje 'spierdalaj', prostaku, prawdy nie zagluszy.
  Ialamu uzywa sie jako kozla ofiarnego

  To w interesie 'mocarstw' sa falszywe flagi i ustawianie potomkow iszmaela w pozycji zbrodniarzy przeciwko ludzkosci.
  Po wszystkim, likwiduja kozlow ofiarnych, zeby takie buraki jak ty, aka 'powazny czlowuek' mogl podniecac sie 'szachpwymi posunieciami' kolejnej juz wersji zbawcy ludzkosci i tradycyjnych wartosci.

  Jestes izytecznym idiotom ktory wspiera swimi komentarzami misternie budowana w sieci legende wielkiego putina, obroncy ucisnionych przez zachodni system ekonomiczno-polityczny.
  Z takich losi jak ty musza miec polewke za kazdym razem kiedy zaczynaja dymic cygarami pokoje klubow...
  Smieja sie najpierw z godzine po pachy jak male ludziki kupuja mit zbawcy putina z jedmej a teraz trumpa z drugiej.

  Palac ziemska cywilizacje ogniem z oltarza, zmarza usmueszki z twarzy takich bystrzachow jak waszmosc.
  Patrzaj w przyszlosc, juz niedlugo.

  Powazny czlowieku....
  : ))))))))))))))))))))))))))
 • @ikulalibal 00:32:11
  Olej to. Goblina sobie posłuchaj. Wczoraj brechtałam pół dnia.
  https://vk.com/usa_dream?z=video-73541186_456239076%2F2028e91775c6f14248%2Fpl_post_-61794185_113939
 • Swiat w przededniu wojny.
  https://www.youtube.com/watch?v=6J1jtvieaJE
  W tym odcinku dla nie rozumiejacych angielskiego.Modlcie sie. przebaczcie sobie grzechy.
 • @eonmark 22:53:40
  O czym ty mówisz człowieku?

  Rzucanie tak podłych oskarżeń bez jakiegokolwiek dowodu jest przykładem zbydlęcenia i wściekłej nienawiści do Rosji tych dwóch patafianów.
  Każdy zamach terrorystyczny na zachodzie to dzieło islamistów(jak twierdzi większość mediów na świecie.Natomiast zamach w Rosji to według nich musowo jest robotą Putina.

  Rosja to nie popierdzielony usrael.Jak widzi,że zagrożone są interesy strategiczne i militarne to nie szuka żadnego pretekstu i robi to co uważa za stosowne jak np.interwencja w Syrii czy przejęcie Krymu od ukropów bez jednego wystrzału.I robi to doskonale bez żadnych fałszywych flag.
 • @matterhorn 08:49:56
  O czym mowie?

  O tym ze w przeddzien akcji zbrojnej w syrii, w rosji dochodzi do zamachu przeprowadzonego przez 'isis'.
  Mlwie o tym ze kiedy w 1999 roku, skorumpowany i rozpity jelcyn pelnil funkcje prezydenta a putin premiera, nagke zaczely wybuchac budynki mieszkalne a przerazona opinia publiczna 'rozumiala' potrzebe inwazji na zrodlo tego 'terroryzmu' ktore mialo rzekomo czeczenskie korzenie.
  Z jednej strony uwaga opini zostala odsunieta od jelcyna i problemow jakie towarzyszyly jego 'liderowaniu' z drugiej, mlody, ambitny i oczywiscie patriotyczny byly agent kgb, mial okazje stac sie obronca ladu, tradycji i bezpieczenstwa rosyjskich obywateli prreprowadzajac inwazje na czeczenie.

  Jakie to korzystne wydarzenia zbiegiem okolicznosci spadaly wladzy rosyjskiej na tace, niczym golebie na stol wielmozow.
  Innym ciekawym zjawiskiem byl fakt zabojstw ludzi publicznych ktorzy oskarzali za ten terroryzm panstwowe sluzby specjalne.

  Kiedy w usa agencja przeprowadzila false flag na najwieksza skale w 21 wieku, do chwili obecnej, nikt inny jak putin poparl walke z terrorem i aprobowal atak na afganistan.
  Raczka raczke myje, bo po jednej i drugiej, trzeciej i czwartej stronie pracuja aktorzy tych samych sil- globalistow.

  Otworz oczy albo badz uzytecznym idiota.
 • @eonmark
  Czyli jednak nie ufoludki, prawda:)))

  Bestia, to bestia i gra na tej samej szachownicy, bo innej nie ma, prawda:)))


  Dlaczego nie napiszesz rzeczowej notki na ten temat??? Dlaczego nie otworzysz nam maluczkim, nam uzytecznym idiotom oczy, ty nie uzyteczny.., lub uzyteczny inaczej..., oczy???

  Na prawde, napisz notke, oswiec nas wszystkich twa wiedza i madroscia, bo krytykujac i nazywajac ludzi usluznymi idiotami nie czynisz nic wiecej niz to co inni usluzni idioci od wielu dekad czynia!
 • @Bara-bar 08:25:50
  trafnie.
 • @Bara-bar 08:25:50
  Nad wszystkim czuwaja istoty wspominane w biblii, ksiedze stworzonej przez kola kaplanskie babilonczykow, baska.
  Poslancy.
  Realizuja na tej planecie, aka farmie, proces wypalania swiadomosci.
  Po wszystkim czesc trafia w jedno miejsce czesc w drugie, a czesc pozostaje na nowy zasiew.

  Co konkretnie chcesz wiedziec, jaka hipokrytka jestes ze oczu do tej pory nie otworzylas?
  ; )
 • @Bara-bar 08:25:50
  Bestii jest kilka, i graja przed widzami w globalnym teatrze.
  Na wystarczajaco wysokim poziomie, wysocy ranga czlonkowie tajnych organizacji rozsianych po globie, wspolpracuja razem odgrywajac sceny.
  Celem jest stworzyc oficjalna kontrole nad globalnymi multipolarnymi centrami wladzy.
  Nie ma innej drogi jak dialektyka hegelianska oparta to pozorne konflikty, sprzeczne interesy, rozne ideologie.
  Pamietaj baska ze graja dla ludzi, a nie miedzy soba.
  Jak zrozumiesz ze wielka nierzadnica to arabia saudyjska to bedziesz latwiej rozumiala ze rosja tworzy koalicje ktora ja zaatakuje przez proxy iranu, a zachod bedzie stanowil druga strone konfliktu.
  Zrozumiesz tez latwiej ze nigdy nie bylo zadnego duchowego izraela, a katusze splywajace na wn dosiegna terytorium izraela stad odezwa by lud wybrany uciekal zeby nie spadly na niego plagi ktore spadna na arabie.
  Wiesz, jak drugi posiadacz ropy atakuje pierwszego, to handel na ziemi musi upasc, stad sypanie sobie przez kupcow glow popiolem.

  Nic nie zrozumialas z ksiag biblijnych bo poszlas droga obledu religijnego, tak jak watykan - smok, zrobil kult ze statuetek, obrazkow, wnetrz swiatyn, rytualow czy relikwii, tak ty zlapalas sie na kult ksiegi...
  Dlatego ani w religii egipsko-sumeryjskiej, ani w twojej nie ma prawdy.

  Wiesz dlaczego po zniszczeniu wielkiej nierzadnicy, zaden arab nie rozbije tam juz namiotu?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031