Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Zniszczyć Państwo Islamskie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Francuski dysydent Thierry Meyssan, na ogół dobrze poinformowany, sygnalizuje pogłębiający się rozdźwięk w postawie Zachodu wobec wojny w Syrii.

 

Podczas gdy z Waszyngtonu płyna kolejne sygnały o woli ostatecznego rozwiązania kwestii Daesz i zniszczenia tej zbrodniczej organizacji, to Londyn i Paryż, a w ślad za nimi także inne państwa Europy, coraz bardziej kombinują jakby tu owym terrorystom uratować tyłki. Wydaje się, że to europejskie służby specjalne skoordynowały niedawne ataki na Damaszek i Hama po to, aby związać armię syryjską w ich obronie, a tym samym osłabić ich udział w okrążaniu Rakki, gdzie Europejczycy zamierzają dopomóc w zorganizowaniu ewakuacji oddziałów Daesz przez granicę turecką. 

 

Spotkanie Koalicji Anty-Daesz w Waszyngtonie, 22-23 marca, poszło bardzo źle. Chociaż na pozór 68 członków tej koalicji ponownie potwierdziło wolę walki z Państwem Islamskim, w rzeczywistości spotkanie to pokazało  jedynie różnice między nimi.

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson przypomniał Kongresowi, że Prezydent Trump zobowiązał się do całkowitego zniszczenia Daesz, a nie tylko do jego zredukowania, jak to planowała administracja Obamy. W ten sposób postawił on bez dyskusji członków Koalicji przed faktem dokonanym.

Mamy więc pierwszy problem: w jaki sposób Europejczycy, a w szczególności Brytyjczycy, ocalą swoich dżihadystów, skoro nie jest to już tylko kwestia ich wypierania, ale wyeliminowania.

Rex Tillerson i iracki premier Haïder al-Abadi przedstawili raport na temat bitwy o Mosul. Pomimo wyraźnego zadowolenia z dotychczasowego przebiegu kampanii, dla wszystkich ekspertów wojskowych jest jasne, że nie zakończy się ona jeszcze przez kilka długich miesięcy, ponieważ w Mosulu niemal każda sunnicka rodzina ma kogoś w szeregach Daesz.

Na poziomie wojskowym sytuacja w Rakce jest znacznie prostsza. Dżihadystami są tam cudzoziemcy, wystarczy więc odciąć im linie zaopatrzenia, a następnie oddzielić ich od ludności syryjskiej.

Drugi problem to taki, że amerykańska armia musi najpierw uzyskać upoważnienie swego Kongresu, a następnie Damaszku, aby rozmieścić na terytorium syryjskim. Generałowie James Mattis (Sekretarz Obrony) i John Dunford (Szef Sztabu) próbowali przekonać parlamentarzystów, ale nie mogą uzyskać przewagi głosów. W takim przypadku będą musieli negocjować z Damaszkiem i wyjaśnić tam wszystko, co wyjaśnić należy.

 Zapytany przez Europejczyków, co Waszyngton zamierza zrobić z Rakką po jej wyzwoleniu, Rex Tillerson dał dziwną odpowiedź - że ponownie sprowadzi tam ludność, która została wysiedlona lub uciekła, szukając ochrony przed Daeszem. Europejczycy stwierdzili zatem, że ponieważ  ludność w swej masie popiera władzę w Damaszku, Waszyngton zamierza oddać to terytorium Arabskiej Republice Syryjskiej.

Portugalski minister spraw zagranicznych, Augusto Santos Silva, podkreślił wtedy w swym przemównieniu, że taka propozycja byłaby sprzeczna ze wszystkim, co zostało wcześniej ustalone. Europejczycy mają bowiem, jak podkreślił,  obowiązek moralny ochrony uchodźców, którzy jakoby uciekli spod „krwawej dyktatury” a nie przed Daesz.
Jego zdaniem, nawet jeśli Rakka zostanie wyzwolona,​​ nie znajdzie się wtedy w strefie bezpiecznej, ponieważ Syryjska Armia Arabska byłaby dla niej gorsza niż Daesz.

To, że Europejczycy wybrali Portugalię do przekazania tego stanowiska było zamierzone. Portugalski premier António Guterres, u którego Santos Silva był ministrem, jest byłym Wysokim Komisarzem ds. Uchodźców i obecnym Sekretarzem Generalnym ONZ. Był on także Przewodniczącym Międzynarodówki Socjalistycznej, organizacji całkowicie pod kontrolą Hillary Clinton i Madeleine Albright. Krótko mówiąc, jest on dziś parasolem w ONZ dla Jeffreya Feltmana, i dla całego klanu zwolenników wojny.

Trzeci problem: nie ma sprzeciwu, żeby wyzwolić Rakkę od Daesz, ale zdaniem Europejczyków, to nie wystarczy, aby oddać ją z powrotem Damaszkowi. I na to bardziej nalegają Francuzi. .

Natychmiast zobaczyliśmy, że dżihadyści z Dżobaru uderzyli na centrum syryjskiej stolicy, a ci spod Hama zaatakowali tam pojedyncze wioski. Być może była to dla nich rozpaczliwa próba uzyskania nagrody pocieszenia w Astanie lub Genewie przed końcem gry. Ale być może jest to strategia koordynowana przez Londyn z Paryżem.

W takim przypadku możemy spodziewać się wielkiej operacji europejskich mocarstw kolonialnych w Rakce. Londyn i Paryż mogłyby zaatakować to miasto, zanim zostanie ono całkowicie okrążone, aby zmusić Daesz do ewakuacji, po to aby go uratować. Daesz mógłby wycofać się do tureckiej granicy, a nawet do samej Turcji. Organizacja ta przydałaby się wtedy do tępienia Kurdów w myśl planów Recepa Tayyipa Erdoğana.

 

(tłum z franc. BJ)

KOMENTARZE

 • @
  Przeczytaliśmy jedną stronę kartki a teraz przydała by się druga strona papieru czyli plany Rosji, Assada i tych Syryjczyków którzy go popierają.

  Na "PS:" dobrze by było także wiedzieć co w tym temacie kombinują Izraelici.
 • Zniszczenie Syrii jest wieksze niz Polski po 2 wojnie swiatowej.
  Tam w zasadzie nic juz nie ma w calosci.Amerykanska(globalna) demokracja tego dokonala.Trump, uwiklany w salonowe intrygi, chcial dobrze i wyjsc z tego.Jakie wiec wyjscie z tej sytuacji? Strach sie bac.
 • USA i NATO "na wyścigi"
  prześcigają się w Syrii celem zatarcia swojej dotychczasowej działalności - stworzenie-finansowanie i uzbrajanie PI.
  Fałszywy Izrael przygotowuje się do pozorowanego ataku na Hezbollah.Cel- Syria. Polin ,jak zwykle u boku "sojusznika".
 • @@@!
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/149129233515568196506.jpg Kilka szwedzkich policjantek kontra uchodźca. Tak upada tolerancyjna Szwecja...Szwedzkie policjantki nie mogły sobie poradzić z imigrantem, który najpierw nie pozwolił się złapać, a potem jeszcze zniszczył ich radiowóz. Na koniec spokojnie odmaszerował sobie z miejsca przestępstwa. Szwecja to zabójcza mieszanka obłędnego multi-kulti oraz doprowadzonego do skrajności kultu równouprawnienia. Na poniższym filmie widać, jak to się kończy. Kilka szwedzkich funkcjonariuszek policji próbowało zatrzymać agresywnego imigranta, który miał niszczyć ośrodek dla uchodźców. Ten jednak dał im popalić: najpierw wykazał bezradność policjantek przy próbie schwytania go, potem jeszcze zdemolował ich radiowóz. Sytuacja miała miejsce 20 marca w południowej części Sztokholmu. Nagrywający sytuację telefonem uchodźcy nie mogli momentami powstrzymać się od śmiechu. https://youtu.be/R69V4lzpDcE A oto dla porównania amerykańska policja, która miała do czynienia z saudyjskim milionerem. Młody mężczyzna najpierw popełnił wykroczenie drogowe, potem próbował uciekać. Jak to się skończyło? https://youtu.be/eMThipjZH3Y Ps..Uważam, że kobiety w policji i wojsku to porażka, co zresztą dobitnie pokazuje ten filmik. Dlatego USA poradzą sobie z tym bydłem a UE niestety nie. W USA takie typy dobrze wiedzą, że jak podniosą rękę na policjanta to może być ona ostatni raz w życiu podniesiona a w Szwecji jak typ nie obije stróża "prawa" to będzie się źle czuł taki i bezkarnie to robią ku uciesze gawiedzi. I co się dziwić że gwałcą Szwedki jeżeli mają taką policję. Komendant Policji w tym szwedzkim mieście powinien podać się do dymisji - kompletnie nie są przygotowani do interwencji siłowych. Najbardziej mnie zbulwersował szwedzki policjant ( facet ), który dostał strzała prawym sierpowym i normalnie skrewił. Uciekł zostawiając swoje koleżanki po fachu w walce z tym islamistą. Problem równouprawnienia w Szwecji rozwiąże się sam w ciągu 10-20 lat. Feministki w haremach nie będą miały takich postulatów jakie obecnie głoszą..
  Niestety Szwecja to już nie żaden kraj, ale obszar zwany Kalifatem Północnym pod kontrolą islamskiej dziczy. Takie filmiki powinno się emitować na lewackich spędach KOD-ziarstwa i innej targowickiej mniejszości, którym marzy się rola uzdrowicieli świata wg ideologii gender i poprawności politycznej, która już dawno przekroczyła granice absurdu...Z policji w Szwecji i innych krajach możemy się pośmiać, ale wystarczy posłuchać co urzędnicy w mundurach sami mówią o swoich zadaniach i kompetencjach, by zrozumieć, że są bezsilni. Im nie wolno podejmować agresywnych działań wobec tzw. uchodźców, bowiem są to ofiary traumy jakiej są poddawani i ....uwarunkowań kulturowych. Dlatego nawet w przypadkach gwałtów do których dochodzi każdego dnie nie podejmuje się śledztwa, jeśli napastnikiem jest wyznawca islamu. Jak przyjadą do nas do Polski to zobaczymy jak będzie im śmiesznie. U nas się nie pierniczą !!! A tymczasem czipowanie ludzi w Szwecji to nie teoria spiskowa, to się dzieje naprawdę.
  http://www.cnbc.com/2017/04/03...
 • @staszek kieliszek 04:30:16
  Bliski Wschód w Europie https://youtu.be/qJ8NkjAJGKY
 • @kula Lis 66 10:52:21
  Nie potrafiły obezwładnić jednego napastnika, a jakby było ich trzech? = ubogacenie przez zbiorowy gwałt, panienek w mundurach, bo u ciapatych policjantka liczy się za 3 albo i 4 razy cenniejsze trofeum, niż zwykła baba ...druga sprawa widzimy jak się kończy dopuszczenie kobiet do policyjnych patroli. Ja cały czas twierdzę, że do Europy sprowadzane są arabskie siły zbrojne aby wykończyć Europejczyków, zwłaszcza chrześcijan. Ten kto mówi inaczej, jest ostatnim debilem, to wyszkolona Armia Islamska, na razie jeszcze nie uzbrojona, ale niedługo dostaną broń. Dalej niech UE certoli się z nimi i ściąga ich do Europy, muslimy odpłacą się za pogrom w XVII wieku. Wszystko idzie w tym kierunku, ale idioci z Brukseli, ciągle zapijaczeni durnie tego nie widzą, lub udają, bo mamona jest dla nich ważniejsza. Pierwsi stracą te swoje puste łby z Makrelą, Tuskiem, Junckerem i Timmermansem na czele. Wystarczy tylko obserwować co się dookoła nas dzieje. Na YT jest pełno o tym filmów. Te 2 filmy tu pokazane są tego najlepszym przykładem. My powinniśmy już zamykać i uszczelniać granice. Wojna w Europie już się zaczęła.
 • @staszek kieliszek 04:30:16
  No cóż, Europę czeka kolejna fala imigrantów. Po co tu oni? - proszę, oto fragment dłuższej odpowiedzi. Cyt."W 2008 roku otrzymaliśmy zamówienie wywiercenia jeszcze ośmiu magazynów do przechowywania paliwa, każdy po 200.000 m ³ oleju napędowego, oleju opałowego i nafty, a także cystern z wodą do picia i dużych ilości zapasów produktów spożywczych mrożonych / suchej żywności dla 200.000 żołnierzy, 10 000 pracowników-mężczyzn i dodatkowych dla 6000 urzędników i zawodowych rozrywkowych kobiet (dziwek), wszystko to było kontynuowane do 2009 roku.

  Wyposażeniem baz był meczet, we wszystkich miejscach. Zauważyłam, że w gdy chodzi o suchą i mrożoną żywność, to szczególną uwagę zwracano na zgodność z „Halal-em” (islamskim zestawem zasad dotyczących żywności) i że nigdy nie było konserw z wieprzowiną.

  Zainstalowaliśmy głośniki – we wszystkich miejscach – do modlitw porannych. Firma Rheinmetall dostarczyła kontenery ze sprzętem wojskowym ABC, pistoletami, karabinami szturmowymi z bagnetami H & K (Heckler & Koch), 10.000 ton amunicji, 18 pokoi – sypialni wyposażono w łóżka – 68.000 3- poziomowych łóżek w sumie, kabiny prysznicowe dla 14.000 osób na raz, prysznice ABC w windach, 4 szpitale z 6-ma w pełni funkcjonalnymi oddziałami chirurgicznymi w każdym i olbrzymimi magazynami, wypełnionymi preparatami medycznymi.

  Zainstalowaliśmy setki płaskich ekranów do przekazu arabskich przesłań Wahhabickiego Koranu, który mówi, że chrześcijanie – to są niskie zwierzęta, które powinny być zabite, ze nie wolno okazywać nikomu litości i że bogowie zmuszą kobiety Zachodu do szanowania boskich wojowników – były to niekończące się, powtarzające się wpisy."
  A to wszystko 160m pod ziemią!!!
  https://gloria.tv/article/cwQ8...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031