Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2071 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Ogłaszam przerwę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trochę smutny komunikat…

 

W związku z kontraktem, o którym kilkakrotnie wspominałem, w  niedzielę wyjeżdżam w daleką i długą podróż. (Dla chleba, panie, dla chleba…)

Zgodnie z planem wrócę dopiero w kwietniu. Neon i Czytelnicy troszkę ode mnie odpoczną, ale mnie - jako żem już popadł w blogoholizm – na pewno będzie się ckniło bez nowych tekstów i bez Was.

Zostańcie z Bogiem. BJ

KOMENTARZE

 • Panie Bogusławie...
  To nie jest dobra wiadomość.

  Co mamy zrobić? Musimy czekać...
 • @ Autor
  "W związku z kontraktem,..."

  Oby był super owocny!
  ------------------------
  "w daleką i długą podróż."

  Proszę pamiętać o ubezpieczeniu i szczepionkach.

  ------------------------

  "w daleką i długą podróż."

  A będą zdjęcia?

  ---------------------

  "Zostańcie z Bogiem."

  A Pana niech Bóg prowadzi.

  5*
 • Panie Boguslawie.
  Niech Pan za dużo nie pracuje i się nie przemęcza. Ma Pan wrócić jak z wakacji: wypoczęty i uśmiechnięty.
  Pozdrawiam serdecznie!!!
 • Szczęśliwej drogi!
  Będzie brakowało Pańskich Akt Diurna (jak to się odmienia?). ostatnio czerpałem z nich cała wiedzę o świecie.
 • Szkoda,
  będzie brakować Pana.

  pozdrawiam
 • Czekam na szczęśliwy powrót
  Niech czas pracy będzie owocny i upłynie spokojnie. Wszystkiego najlepszego, panie Bogusławie.
 • A tam nie ma
  internetu? Może tak krótką notkę od czasu do czasu? Czekamy...
 • Zdrowia
  Będzie mi/nam Pana brakowało :)
  Do miłego zobaczenia ...
 • Autor
  Czekamy, do kwietnia niedaleko ;-))
 • Nie
  samym chlebem człowiek żyje. Więc niech się Pan nie przepracowuje i wypoczywa trochę w ciepłych chyba krajach.
 • Powodzenia Panie Bogusławie.
  Niech Pan w tym chorym świecie uważa na siebie.
  Najważniejszy jest szczęśliwy powrót.
  A co do bloga, jedynym rozgrzeszeniem jest ten "chleb" i pewność że po Pana powrocie dowiemy się nowych ciekawych rzeczy.
  Pozdrawiam Serdecznie.
  P.S. A my będziemy marzli i rozgrzewali się samodzielnym wyszukiwaniem mądrych rzeczy, które Pan podawał nam na tacy :-)
  Aby do wiosny ...
 • To przygnębiająca wiadomość.
  Będziemy czekać...
 • @ do kwietnia.
  Zastanawia mnie na jakiej zasadzie wszystko "działa"jeżeli podmieniono kody,patrony,etc.Mistrzowskim posunięciem było stworzeni z jednego języka 200,z systemów matematyczno/geometryczno/fizycznych np;12-czy czternastkowych czy innych, system dziesiętny. Zmieniając dane .Które ,jakie?Stworzono pseudo naukę nie kompatybilną ponieważ dane bazowe są zmienione,zastąpione horrorami typu standard metra,kg i długością fuzji, dzisiaj twierdząc że tylko czarna da ci pełnie szczęścia i zadowolenia.Nawet zmieniono strój instrumentów muzycznych na A-440 HZ w tym przypadku fakt pozostaje znany.Nie znany jest sens....Ogromną ciekawostką jest wynalazczość , dopóty technologie do rozgryzienia to i wynalazki działają.Gorzej kiedy do sterowania systemem np, prowadzenia robota słownie trzeba użyć oryginalnego języka, i żadna próba podmianki nie chwyta .Maszyna jest technologia istnieje i mogła by zadziałać są dwie przeszkody a właściwie jedna w dwóch postaciach język.Kiedy użyje się tylko tego który zadziała jak powiedzieć światu ;na operatorów tego sprzętu potrzebujemy tylko i wyłącznie techników słowiańskich,przez pomyłkę tworząc produkt stworzyliśmy język operacyjny starosłowiański w tej sytuacji nasi ludzie robota nie są w stanie prowadzić bo nie umieją wypowiadać słów z odpowiednim akcentem łups narobiło się.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:16:28
  http://pl.memgenerator.pl/mem-image/nie-placz-wolodia-przeciez-wroce-pl-ffffff
 • Autor
  ...tak w tonie z lekka dygresyjno-retrospektywnym, Panie Bogusławie - całe dorosłe życie, a nawet wcześniej miałem przekonanie, że jest coś upodlającego w związaniu człowieka koniecznością zarabiania pieniędzy. Myślałem sobie: każdy ma swoje jedyne niepowtarzalne kilka chwil by poznawać, doświadczać, szukać, błądzić, cieszyć się światem - a tu system od małego usiłuje wtłoczyć, przystosować, przyporządkować, podporządkować, usystematyzować - dobrać szufladkę i dopasować - a jak trzeba to i przyciąć - do szufladki. Myślałem sobie "takiego wała", żyłem trochę jak Edward Stachura - ale z podświadomym poczuciem winy. Bo cały świat wkoło dawał mi do zrozumienia, że istotą bytu jest praca, a głównie zarabianie pieniędzy.

  Wtedy - nie po raz pierwszy - wsparł mnie Czesław Miłosz. Wspierał mnie wiele razy w taki sposób, że w jego tekstach natrafiałem na bardzo zbliżone - dotyczące różnych spraw - rozterki i przemyślenia. Tak też było z obowiązkowym zarobkowaniem - nagle gdzieś znalazłem takie zdania kropka w kropkę: o upodlającej upokarzającej konieczności przeznaczania bezcennego czasu życia na czynność tak trywialną, wprost odczłowieczającą.

  Dobra nasza, pomyślałem sobie, może się mylę, ale w dobrym (to było dawno, nie wiedziałem wtedy o Miłoszu tyle, co dziś - ale i dziś byłbym ostrożny z potępianiem w czambuł) towarzystwie nie wstyd się mylić. Wolę mylić się z Miłoszem niż nie mylić z durnymi groszorobami - tak sobie wtedy wywrotowo autorytetoburczo pomyślałem - dodają na koniec, jako się rzekło: "takiego wała! - albo jakoś podobnie. Pora wczesna, może dzieci czytają, Pan rozumie...


  Co prawda wiatry życiowe zmusiły mnie na jakimś etapie do ostrego zakrętu w postaci zdobycia uprawnień państwowych, założenia firmy, zarabiania bardzo godziwych sum, jeżdżenia la limousine pana prezesa, platinum card etc...wszystkie te gówna - ale przy pierwszej nadarzającej się okazji, nie przeczę, że powiązanej również z rozwodem - bo bez tego odzyskanie wolności byłoby niemożliwe - rzuciłem to wszystko w piii....... i zamieszkałem w drewnianym domku poza cywilizacją. Nauczyłem się żyć skromnie, spełniłem jedno ze swoich marzeń - nie wiedzieć - bo nie musieć wiedzieć -jaki jest dzień tygodnia, jaka data.... nic nie musieć. Przypomnieć sobie o Diogenesie Laertiosie... i tym drugim Diogenesie. Robić to, na co mam ochotę. Mając ochotę nie robić NIC - nie mieć poczucia winy z tego powodu. Inne marzenia też spełniłem, ale to było najbardziej absurdalne z społecznego punktu widzenia - więc dla mnie tym cenniejsze...

  Jestem od Pana młodszy, ale żyję tak prawie dziesięć lat - i to jest najlepszych dziesięć lat mojego życia - nie ma pieniędzy za które chciałbym z tego życia zrezygnować


  tyle tytułem dygresji, życzę zdrowia i przemyśleń...różnych - i nie przepracowywać się, bo nie warto


  na marginesie: jaskra, to choroba związana z ciśnieniem krwi, zmiany w strukturze oka są raczej nieodwracalne, ale może warto spróbować tej ścieżki: mniej czasu w bezruchu, z obciążaniem wzroku. Aktywność fizyczna w miarę możliwości oczywiście - nie znam Pana ogólnego stanu zdrowia - ale raczej w strefach górnego poziomu możliwości - rzecz jasna stopniowo. Aktywność fizyczna w każdym wieku powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych, to powoduje lepszy metabolizm, powiększanie mięśni - więc znowu zwiększanie objętości naczyń.... więc spadek ciśnienia krwi, więc zanik czynnika powodującego wysokie ciśnienie w oku. Więc stworzenie warunków do -w jakimś zakresie - rozpoczęcia procesu regeneracji narządu wzroku.

  Lekka dieta do tego, odchodzenie od mięs i jasnego pieczywa na rzecz owoców, warzyw, serów, ciemnego pieczywa. Mało alkoholu, w tym zero piwa, zero papierosów, zero soli prawie zero białego cukru...a najlepiej miód z dobrego źródła - spacer z psem, może rowerek, może z czasem lekki jogging? - 80latkowie biegają maratony... co szkodzi spróbować, Panie Bogusławie? Żyje się raz - potem się tylko straszy....


  pozdrawiam

  AT
 • @
  Wojna będzie??
 • Zdrowia i Wszelkiej Pomyślności. Będziemy na Pana czekać.
  Panie Bogusławie,

  Zgadzam się całkowicie z innymi komentarzami.
  To nie jest dla NEon24.pl dobra wiadomość i będzie bez Pana smutno.
  Ale tak to w życiu bywa.

  Życzę ZDROWIA i Wszelkiej Pomyślności.

  Będziemy na Pana czekać, a jak się zdarzy, że będzie Pan miał jakąś wolną chwilę i dostęp do internetu - mam nadzieję, że coś Pan napisze.

  Pozdrawiam Najserdeczniej

  Ryszard Opara
 • :-)
  Jak nic wyprawa w dorzecze Amazonki..... albo na Księżyc lub Marsa
  powiadam. Tylko tam kawałka laptopa nie znajdzie. :-) Daje miesiąc a Pana posty zobaczymy.
 • Powodzenia i wracaj zdrów!
  https://pp.vk.me/c837732/v837732691/187a6/OVUFPbpiHgc.jpg
 • @l Autor
  Przykro mi. Ave.
 • ? Netu brak telefonów także zatem Obcy przekupili i robotka gdzieś poza Ziemią
  Netu brak, telefonii także , czasu wolnego również.... zatem Obcy przekupili i robótka gdzieś poza Ziemią?
 • Smutek

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930