Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4228 postów 1939 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Wigilia wśród polityków…

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Antonina Świst pisze o życzeniach świątecznych i atmosferze wśród posłów różnych ugrupowań.

 

Czego życzą sobie posłowie na Sejm? Wiadomo - kolegom z partii życzą zwycięstwa, a wszystkim innym partiom - przegranej w kolejnych wyborach. Opozycja życzy sobie obalenia rządu, a rząd uciszenia i spacyfikowania buntowników. Ale i tak najciekawsze życzenia złożył swojemu klubowi najważniejszy Prezes. Na opłatkowym spotkaniu Jarosław Kaczyński życzył swoim kolegom z Prawa i Sprawiedliwości wygranej w kolejnych wyborach samorządowych oraz parlamentarnych. Westchnął, że był to dla PiS rok trudny, ale udany.

Według Prezesa, PiS pochylił się nad wieloma grupami społecznymi, które do tej pory były wykluczone. Zapowiedział, że partia będzie kontynuować założenia "dobrej zmiany", jednak w przyszłym roku szczególnie skupi się na dwóch najistotniejszych kwestiach: reformie edukacji oraz reformie służby zdrowia. Na deser Prezes wyróżnił jednego spośród swoich współpracowników, który wykazał się niebywałą lojalnością: to poseł Piotrowicz. "Ataki zniósł z godnością i spokojem, za co należy mu się order" — ogłosił uroczyście Prezes. Na spotkaniu opłatkowym posłom i działaczom partii rządzącej towarzyszył ksiądz, jednak czuło się, że bóstwo na sali jest tylko jedno.  — Musicie stać przy dobrym pasterzu premierze Jarosławie Kaczyńskim. Nie tylko stać. Musicie go też słuchać! — powiedział duszpasterz. Wszyscy wiedzą, że PIS wygrywa i odnosi sukcesy  dopóty, dopóki jest trzymany jedną mocną ręką. Niektórzy mówią: kaczą łapą.

Jarosław Sellin z PiS, zapytany przez dziennikarzy, czego życzy posłom Platformy Obywatelskiej, odpowiedział: — Posłom Platformy jak każdemu Polakowi życzę, aby święta Bożego Narodzenia spędzili w gronie rodzinnym. Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej dość niezdarnie odgryzła się rządzącym: "Chciałabym, aby po powrocie z Wigilii i sylwestrów, które prawdopodobnie będą hucznie świętowali, posypali sobie głowy popiołem i przestali demolować nasze państwo". W podobnym, choć łagodniejszym tonie wypowiedział się Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL: "Życzę im, by byli bardziej otwarci na dialog i aż tak się nie bali tego, co my mówimy".

O wiele bardziej buntowniczo nastawiony był Tomasz Siemoniak, który stwierdził, że nie przełamałby się opłatkiem z Antonim Macierewiczem:  "Po tym, co powiedział z trybuny sejmowej, gdzie nazywał polityków opozycji niemalże agentami, którzy doprowadzili polską armię do katastrofy, nie chcę mieć z tym człowiekiem nic wspólnego" — powiedział były minister obrony. Magia świąt trwa w najlepsze.

 

KOMENTARZE

  • @ Panie Bogusławie
    Z tymi "naszymi" politykami jest problem od dawnych czasów, ale teraz kto jest kto, w III RP to duży problem.
  • @Vinto 23:41:30
    Uważam, ci działający w 3 RP "politycy" nie mają życiorysów. Oczywiście mają, tylko jakby na ten czas niewygodne.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031