Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Polskie media oszalały

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Od dwóch dni wszędzie widać nagłówki: "Aleppo umiera", "Aleppo 2016 - Warszawa 1944", "Rosja dobiła Aleppo". Ktoś zwariował – pisze Dawid Blum w Sputniku.

 

Oczywistym wydaje się fakt, że dziś wojnę prowadzi się inaczej niż 100 lat temu. Dziś obok realnych pocisków i bomb spadają informacje — to one są tu ważną, jeśli nie kluczową, bronią. Natomiast wojna w Syrii jest jednym z najpaskudniejszych przykładów epatowania propagandą i dezinformacją medialną, jaki można sobie wyobrazić. W polskiej przestrzeni medialnej informacji na temat Syrii w ogóle nie ma zbyt wiele. Widzowie TVN24 czy czytelnicy "Gazety Wyborczej" i jej serwisu gazeta.pl nie mają szansy dowiedzieć się "o co chodzi w Syrii". Nikt nie tłumaczy tamtego świata. Nikt nie pokusił się o wyjaśnienie, co robi tam Rosja, jaką rolę spełnia Iran, jaką Arabia Saudyjska, o co walczy Irak, o co chodzi Kurdom, czy demokratyczna opozycja to przyjaciele, czy też wrogowie PI? Tego nie wiemy.

Nie dowiemy się tego również z innych czołowych polskich mediów, które o Syrii piszą oględnie i bezpiecznie, jednak te trzy źródła – TVN24, GW, gazeta.pl - w sposób zauważalny manipulują informacjami z Bliskiego Wschodu tak, aby nikt nie miał wątpliwości, komu w tym sporze należy kibicować.

Już samo sformułowanie "demokratyczna opozycja", "rebelianci" kontra "reżim Al-Asada" jest mocno oceniające i pozycjonuje sympatie odbiorców już na wejściu. To wszystko podlane sosem relacji kolejnych twittujących i blogujących "dzieci z Aleppo", które błagają Zachód o pomoc — wznosi się na wyżyny propagandy. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (nikt nie dodaje, że jest to "syryjskie" jednoosobowe obserwatorium zlokalizowane w Londynie) jest dla naszych mediów jedynym źródłem informacji o ginącym Aleppo i zniszczonych zabytkach Palmyry. Nikt nie wie, czym jest An-Nusra, i że jakiś czas temu grupa ta przeszła "rebranding", ponieważ oderwała się od Al-Kaidy. Nikt nie wie, że bojowników PI wcale nie było w Aleppo. To nie oni terroryzowali tamtejszą ludność, ale "demokratyczna" antyrządowa opozycja.

Rola Rosji w konflikcie na Bliskim Wschodzie jest w polskim przekazie medialnym z definicji określana jako godna potępienia — to V kolumna Assada. Materiał o Aleppo, które 13 grudnia wyemitowała BBC, powołując się na ONZ (gdy tymczasem komisarz ds. praw człowieka wyraźnie stwierdził, że prawdziwości tych doniesień nie da się zweryfikować) — zelektryzowała świat, choć de facto była bez sensu. Assad nie ma przecież najmniejszego interesu w tym, by wyciągać z domów i zabijać Bogu ducha winne nastolatki z dzielnic, gdzie pozostały jeszcze resztki opozycyjnego ruchu oporu. Nie można oczywiście wykluczyć ślepej zemsty armii rządowej na mieszkańcach miasta, ale o wiele bardziej prawdopodobne z punktu widzenia logiki wojennej są doraźne egzekucje na rebeliantach, ukrywających się wśród ludności cywilnej. Tymczasem polskie media piszą drukowanymi literami o "ludobójstwie" bez mrugnięcia okiem. Dość jeszcze stwierdzić, że próba wyszukania po arabsku nazw geograficzych pojawiających się w anglojęzycznych przekazach o rzekomej rzezi w Aleppo, kończy się fiaskiem — nie istnieją na mapie miasta. Nie istnieje np. żaden "plac Al-Ahrar w dzielnicy Kalisa". Zaskoczeniem okazał się natomiast obiektywny — jak na TVP w ostatnich miesiącach, przekaz z "Wiadomości" 13 grudnia — ukazujący materiał BBC, ale również ten o mieszkańcach świętujących wyzwolenie miasta.

Media fundują nam lukrowane współczucie dla Syryjczyków, w którym każdy może wziąć udział bez wysiłku i bez konieczności zrozumienia, o co chodzi w konflikcie. Jednakże uderzanie w tony histerii nad ginącymi cywilami w momencie, kiedy właśnie ginąć przestali — podpada już pod celową, medialną i bardzo nachalną manipulację.

 


KOMENTARZE

 • Witam i 5*
  Już samo sformułowanie "demokratyczna opozycja", "rebelianci" kontra "reżim Al-Asada" jest mocno oceniające i pozycjonuje sympatie odbiorców już na wejściu.

  - dokładnie tak samo pisolizusowskie wPolityce.pl jeszcze nie tak dawno relacjonowało sytuację na granicy UPA-dliny i republik noworosyjskich.
  Byli tam "ochotnicy, bojownicy i żołnierze ukraińskiej armii" a z drugiej strony ZAWSZE "prorosyjscy terroryści"

  dzielni ukraińscy bojcy tak samo walczyli w 1943 z "polskimi terrorystami", szczególnie w wieku od 0 do 12 lat

  pozdrawiam serdecznie
 • Trzymajmy się faktów
  Media polskojęzyczne, które język polski często kaleczą. Pracujące jako organ propagandy dla rządu okupacyjnego. Nie polskie.
 • @Lotna 16:05:39
  Uwaga słuszna: to są media polskojęzyczne, a nie polskie, aczkolwiek i w naszym narodzie oszołomów i debili nie brakuje.
  Jednakże język tytułów ma swoje prawa i długich słów nie lubi. Pozdrawiam. BJ
 • @MacGregor 13:40:03
  Witam na moim blogu. W "mendiach głównego ścieku", jak pisze o nich Jarek Ruszkiewicz, nie mamy do czynienia z informacją tylko z propagandą, coraz bardziej zresztą nachalną i prymitywną. Dlatego dobrze, że są takie portale jak Neon24, a w nich tak znakomici autorzy jak Pan. Zawsze czytam Pana teksty z przyjemnością i oceniam je niezmiennie wysoko. Pozdrawiam serdecznie. BJ
 • @
  Jest jakaś zorganizowana akcja medialna w sprawie Alleppo. Ściągają nawet ludzi pod ambasadę rosyjską w Warszawie. Wczoraj:
  http://warsaw.carpediem.cd/events/2042318-znicze-pod-ambasad-syrii-aleppo-at-ambasada-syrii/
 • Autor
  Lotna -sluszna uwaga.Nie polskie media ale media w Polsce ktore glownie sa niemieckie,zydowskie i koscielne.
  Zapracowani Polacy nie maja czasu aby porownywac i analizowac rozne zrodla informacji wiec polegaja na mainstreamie ktory celowo manipuluje informacja dla swoich brudnych celow.
 • @Lotna 16:05:39
  Hmm, jest to uwaga słuszna ale i niesłuszna zarazem... (Bronię tu trochę tezy autora chociaż On - Bogusław Janach skwapliwie przyznał: Uwaga słuszna:))

  Otóż, istnieje coś takiego jak polska przestrzeń medialna i kto w tą strefę wchodzi i posługuje się jako tako składnie językiem polskim (najczęściej nieskładnie, czego najlepszym przykładem artykuły w ONET pl.) ten przez 80-90% Polaków korzystających z tego źródła informacji jest postrzegany właśnie jako wyraziciel polskiej myśli politycznej, polskiej racji stanu etc.

  Jest w ten sposób postrzegany bezrefleksyjnie. I nic na to nie poradzimy my, którzy wiemy, że jest inaczej.
  Bowiem nawet, gdy zwraca się bezpośrednio uwagę ludziom posiłkującym się tymi "gadzinowymi" mediami, że korzystają z niepolskich mediów, to w odpowiedzi usłyszymy:

  No i cóż z tego, że te media są niepolskie?! Są niepolskie bo takie są prawa rynku. Ale gdyby te media mówiły/głosiły nieprawdę to przez polskie władze zostałyby przywołane do porządku i stosownie ukarane. Zapewne odebrano by im koncesję.

  Reasumując. Te media są SKUTECZNE, skutecznie piorą nasze polskie mózgi i narzucają nam obcy kulturowo obraz świata. To czy są polskie czy nie stało się dla odbiorcy rzeczą bez większego znaczenia. Niestety.
  Pozdrawiam.
 • @MacGregor 13:40:03
  Piszesz:
  //Już samo sformułowanie "rebelianci" kontra "reżim Al-Asada" jest mocno oceniające i pozycjonuje sympatie odbiorców już na wejściu.//

  Tak jest, to socjotechnika. Obecnie te niby polskie mendia posunęły się jeszcze dalej i już nawet nie mówią "demokratyczna opozycja", "rebelianci" które mogą mieć jeszcze posmak pejoratywny, a używają jednoznacznie pozytywnego określenia "bojownicy"! Które oczywiście kojarzymy z: bojownicy o wolność i pokój. Sama słodycz :)
  Pozdrawiam
 • 8 zmarnowanych lat.Dorobek administracji Obamy to portret na scianie
  Bialego Domu, tony dlugow, zburzona Syria, tysiace zabitych i rannych, 85 milionow Amerykanow bez pracy.Kara smierci sie nalezy a nie nagroda Nobla. Jednodniowe "wiadomosci" to dziecinna proba zakrycia tych faktow przed swiatem.
 • Trzymajmy się faktów.
  Lotna 15.12.2016 16:05:39, Bogusław Jeznach 15.12.2016 16:23:42, mac 15.12.2016 18:28:13

  To są media pseudo polskojęzyczne. Ściek wszystkich rynsztoków.
  "(...) które język polski często kaleczą. Pracujące jako organ propagandy dla rządu okupacyjnego."
  I musi większość zrozumieć, że to świadome działanie. W Internecie dopuszczalne jest pisanie bez wielkiej litery, bez znaków interpunkcyjnych, a nawet bez zaznaczania cytatów. Ale dla zwykłych zjadaczy chleba, a nie dla wiodących przekaźników medialnych.
  Takie coś jak niezależna.pl, to obraza dla języka polskiego. Tam nie ma chyba jednego (nie wiem jak nazwać)... wpisu, żeby nie było błędu. A często to jest bulwarówka, same tytuły i powtórzenia z masą szkaradnych lapsusów językowych, "byków" rodem z koszmarnych snów sprawdzających dyktanda nauczycieli.
  To faktyczna V kolumna. Pisać poprawnie nie potrafią, czy celowo uczą złych nawyków? Urbanowemu "Nie" ujma, gdy się ich z "Nie" porówna. Tamto było szmatławcem, co prawdę potrafiło opisać, niezależna.pl jest faktycznie niezależna przede wszystkim od zasad pisowni w języku polskim.
  To jest naprawdę nieciekawa sytuacja. Zwykli ludzie nie mają skąd czerpać prawdziwych informacji. To mega problem, który mało kto zauważa. Złożony jak niezłożone puzzle z milionów kawałków.
  Czasy PRL, to po prostu uboga wersja (mamy postęp technologiczny), totalnej kontroli umysłów. A ludzie, nawet jak wiedzą, że telewizja kłamie, to i tak jeszcze nie potrafią znaleźć prawdy, bo to bardzo trudne.
  Ja sam porzuciłem telewizję już dawno temu, jak video było popularne. To była wolność... Oglądałem co chciałem, a nie co łaskawie chciano mi pokazać. Ktoś powie: Oglądałem co miałem. Fakt. Ale miałem dużo. Np. oryginalne kopie filmów światowego kina, z lektorem w języku chińskim prosto z Tajwanu. Od polskich marynarzy.
  Pamiętam jakby było to dziś, swoją pierwszą rozmowę satelitarną z pełnomorską jednostką żeglugową. Pytanie i odpowiedź:
  - Ile?
  -A po ile? I co, w ciemno?
  -Cztery $ za kilo. W papierowych kopertach. Kupujesz pakiet. Mix- wszystkiego po jednym, dwu-pak, trzy-pak, cztero-pak i tak dalej do... stu?! Każdy ileś tam centów mniej. Od muzyki country, blues, jazz, folk, rock, rock and roll, po muzykę filmową, poważną, operę i różne eksperymenty. Pakiet minimalny 10 kg. Biorę 50% za pośrednictwo. Każdy dodatkowy pakiet zbija cenę. Do dogadania.
  -Stać mnie na 100 kg. Chcę jednak tylko i wyłącznie muzykę filmową. Szlagiery, motywy przewodnie, ścieżki dźwiękowe. I mix. Wszystkiego po jednym.
  -Mały upust może być. Nie wiem czy są takie pakiety. Może przepakować trzeba będzie.
  -Jak znam życie, nie będzie problemu. Tam jest multum ludzi i jeszcze więcej możliwości. Niech się Pan posłuży wytrychami: Vangelis, Ennio Morricone, Miklós Rózsa, Nino Rota, Wojciech Kilar, Zbigniew Preisner...
  -Ok. Rozumiem dobrze. Ale będzie najwcześniej w połowie listopada.
  -Byle nie pod koniec grudnia. To mają być prezenty pod choinkę, a nie dla ruskiego gwiazdora za pazuchę.

  Dziś jeszcze nie trudno się domyślić, że chodziło w rozmowie o płyty CD z muzyką. Prawdę pisząc, ta transakcja nigdy nie doszła do skutku, mimo że płyty dotarły do Polski i rozeszły się jak świeże bułeczki.

  Cóż, może się to niektórym wydać nieprawdopodobne, ale za niedługo możemy wrócić ponownie do tamtych czasów. Do przemytu świadectw nieprawomyślnej kultury, wiedzy, tradycji, wolności, z obszarów, które są złe, bo tak nam po prostu wmawiają we wszystkich masmediach.

  Przecież gdyby nie twórcy Internetu, to dziś już od kilku lat mielibyśmy NWO. To siła anonimowych użytkowników jeszcze ma coś do powiedzenia.
  Zablokują Internet, zostanie tylko kryterium uliczne. A do tego to "oni" dążą, bo mają możliwości i arsenał po swojej stronie.

  P.S. A to dla przypomnienia. Ten świat obecny już dawno został opisany.

  https://www.youtube.com/watch?v=dq__atXckSM


  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • excalibur
  Witam. Obok faktów ważna jest analiza, dlaczego taka manipulacja. Otóż nie ulega wątpliwości, że Syria z Assadem była (i jest) aktualnie najbardziej wrogim wobec eskimosów sąsiadem. Obamie chodziło o zlikwidowanie tego zagrożenia i zdestabilizował Syrię i rejon. Syria bedzie do siebie dochodziła do siebie wiele lat i przestanie być zagrożeniem. A aktualna propaganda ma doprowadzić do usuniecia Assada za wszelką cenę i każde kłamstwo będzie użyte. Może przyjście Trumpa coś zmieni, dlatego neokoni spieszą się przed jego nominacją. Pozdrawiam
 • @javox 19:11:25
  Nie zgadzam się. Ludzie walczą. Może jeszcze nie widać efektów, ale to walka o całe pokolenia. Nie jest błyskawiczna i nie będzie szybko widać wyraźnych zmian. Przynajmniej nie decydujących.
  Pokolenie, które zmieniło Polaków:

  https://www.youtube.com/watch?v=dUcWiRwtUxw

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @MacGregor 13:40:03
  https://www.youtube.com/watch?v=wXTF7XxkjZg
  Niestety nie tylko (nie)polskie lzemedia klamia. Tu u mnie caly czas ( czyli juz dosyc dlugo) "placza" nad bestialstwem(???) syryjskiej armii, ktora rozstrzeliwuje "niewinnych" cywilow, ktorzy boja sie, ze nie dozyja jutra!!
  Coz to ta sama "matryca" ussraelska, ktora wysyla w swiat sfalszowane wiesci ( bo nie informacje, ktore powinny byc neutralne)...
  Czyli zlo propagandy nie jest pseudo polskie, lecz ogolnoeuropejskie, czyli rzytofsko hamerykanskie....
 • @wiedzajestwksiążkach 22:09:40
  Za muzykę dziękuję, nawet niezła :) Jednak ten dedykowany optymizm: "Jeszcze będzie przepięknie..." nawet w nagraniu brzmi nieco sztucznie i na wyrost, tak, jakby nawet solista to wyśpiewujący sam sobie nie dowierzał. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie.

  Co do Twojego komentarza, no cóż z moim zdaniem można się zgadzać, można i nie zgadzać. Ja nie mam wpływu na Twój sposób rozumowania.
  Możesz twierdzić i w to wierzyć, że ludzie walczą ale efektów nie widać - również ci wolno. Ale niestety wygląda to na bajkę o nowych szatach cesarza. One były szyte i szyte, i coraz piękniej przyozdabiane, a że wyzierała z nich goła dupa, to w sumie drobiazg. Zauważało to jedynie dziecko, cała reszta była zahipnotyzowana.

  Ja w każdym bądź razie zdania swojego nie zmieniam:
  //Te media [polskojęzyczne] są SKUTECZNE, skutecznie piorą nasze polskie mózgi i narzucają nam obcy kulturowo obraz świata.//

  Widzę to na każdym kroku. Widzę to od góry do dołu, wśród plebsu i ludzi wykształconych; wśród sąsiadów, rodziny, bliskich i dalekich znajomych. A wygląda to na ogół tak, jakbym zamiast z ludźmi rozmawiał z telewizorem. A że sam telewizora nie mam już kilkanaście dobrych lat (może nawet dwadzieścia) to trudno abym się mylił.

  Są wyjątki, owszem są jednostkowe przypadki reakcji odwrotnej od zamierzonej. Im większy natłok propagandowego walca, tym większy u nich pojawia się opór. Ale jak wiadomo wyjątek jedynie potwierdza regułę.
  Pozdrawiam
 • Lektura koniecznie do przeczytania
  http://natemat.pl/196809,ta-dziewczynka-nie-ucieka-z-aleppo-to-kadr-z-teledysku-toniemy-w-morzu-fejkowych-informacji-z-syrii
 • @lorenco 02:32:37
  https://youtu.be/9bSWaqfNqfU
 • @lorenco 02:32:37
  https://youtu.be/9bSWaqfNqfU
 • Prezydentura Obamy zaczela sie od wstydu i konczy sie wstydem.
  Obama nie jest obywatelem USA i sfalszowal swoje dokumenty.Nikodem Dyzma na globalna skale.Wszystko co podpisal do kosza.Czy bedzie mozna ozywic ludzi , ktorych zabil w Syrii?
  https://www.youtube.com/watch?v=FZRaT0EEGwU
 • @staszek kieliszek 05:08:50
  Troche za pozno z tym badaniem.Teraz to nalezaloby wycofac wojska i zaplacic odszkodowanie-najlepiej sprzedac np. Alaske a nie dodruk dolarow.
 • @mac 05:52:19
  Sady sa powolne to fakt ale za tych zabitych ludzi i zniszczone kraje USA bedzie musiala placic jesli chcemy w swiecie prawa zyc.Pare lat temu dostalem schede po majatku dziadka na Ukrainie, ktory spalili bolszewicy w czasie 2 wojny swiatowej bez powodu.Bylo 10 centow na dolarze wartosci.Dostalem $36K.
 • @
  Gdy Japończycy zobaczyli jak rosyjscy turyści po zaparzeniu herbaty starannie wyciskają torebkę, zdali sobie sprawę, że o wyspy Kurylskie Rosja będzie walczyć do końca.
  https://www.youtube.com/watch?v=9NbCY-xVPyU
 • w Polsce żydo-mass-media jednakowo plują !
  TVP TVN POLSAT to ta sama narracja propagandowa ! jota w jotę ten sam przekaz o Syrii !!!
  a miało być inaczej bo podobno TVP miał być Narodowa [ czyli wszystkich Polaków jak zrozumiałem ] a jest oczywiście żydowska !!!!!!! TVP to takie dam gówn.. jak reszta stacji TV w Polsce !!!!
  !
  Słowianie ! żydostwo nie posada poczucia Wstydu i Honoru ! więc jako nacja jest najbardziej pogardzana na świecie !! żyd to kłamstwo ! żyd oszustwo !
  !
  Kto wierzy żydowi co żyd mówi, to jest typowy matoł i motłoch !!!! człowiek kulturalny inteligentny śmieje się z żydowskich bredni !
  !'
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! pytam się was żydzi kogo wy reprezentujecie w UE ? jak frekwencja była 21 % w Polsce ?? no kogo ?
 • @@@!
  Wierzycie w amerykańskie specsłużby? Takie CIA od lat żyje z handlu narkotykami, czyli Cocaine Import Agency. "Always looking for few bright men"...A żeby było śmieszniej, to praktycznie od razu po rewelacjach CIA, FBI stwierdziło, że to są jakieś kompletne bzdury...Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego (ODNI), tzw nadzór nad społecznością wywiadowczą USA, który nadzoruje 17 Agencji amerykańskiego wywiadu, nie kwestionując analizy CIA nt rosyjskich działań hakerskich - co byłoby bezprecedensowe w branży szpiegowskiej i wskazało na podział i nieskuteczność aparatu wywiadowczego tego kraju - odmówił poparcia oceny CIA "z powodu braku przekonujących dowodów", że Moskwa zamierzała wesprzeć Trumpa w kontrze do przeciwnika demokratów Hillary Clinton.
  Tak , Tak, Putin jest również odpowiedzialny już za Brexit, Ebole, wybuchy na słońcu i miesiączkę u kobiet! Do tego jeszcze odpowiada za suszę, gradobicie, koklusz, hemoglobinę i paranoję antyrosyjską - taka to sytuacja....
 • @@@!
  Media: Doradca Trumpa omawia w Moskwie zniesienie sankcji. Były kongresmen ze stanu Georgia Jack Kingston przybył do Moskwy na spotkanie z biznesmenami, na którym omówiono kwestię zniesienia sankcji wobec Rosji. W charakterze potwierdzenia tej informacji, kanał CNN powołał się na wywiad, jakiego Kingston udzielił amerykańskiej rozgłośni „Narodowe Radio Publiczne" (NPR).
  „Trump może wydawać sąd o sankcjach. Trwały one dość długo. Ale czy osiągnęły zamierzony cel? Trump nie musi kontynuować polityki zagranicznej Obamy, ma natomiast możliwość rozpoczęcia jej od zera" — powiedział Kingston na antenie NPR. Kingston pracował też w sztabie wyborczym Trumpa. 15 grudnia liderzy krajów Unii Europejskiej porozumieli się w kwestii przedłużenia o kolejne sześć miesięcy sankcji gospodarczych wobec Rosji w związku z sytuacją na Ukrainie. W przeddzień szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini wyraziła opinię, że Rosja mogłaby sprzymierzyć się z UE przeciwko prezydentowi elektowi Donaldowi Trumpowi, podkreślając przy tym, że UE nie odstąpi od sankcji wobec Rosji.

  Ps..No i jak teraz europejskie szakale wyglądają? Zaczynam się obawiać, o stan psychiczny polskojęzycznych rusofobow. Czytanie lub słuchanie takich wiadomości, może poważnie im zaszkodzić.
 • @@@!
  Trump obiecał stworzyć w Syrii strefy bezpieczeństwa na koszt arabskich monarchii. Wybrany prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump obiecał stworzyć w Syrii humanitarne strefy bezpieczeństwa i zmusić państwa Zatoki Perskiej do zapłacenia za to. „Kiedy patrzę na to, co dzieje się w Syrii, jest mi smutno. Musimy pomóc syryjskiemu narodowi” – powiedział, występując przed zwolennikami w „czekoladowej stolicy” Stanów Zjednoczonych, mieście Hershey (stan Pensylwania). Jednocześnie Trump przypomniał o państwach Zatoki Perskiej, które mają wystarczająco dużo pieniędzy. „Zmuszę je do przekazania nam środków, a my stworzymy lub pomożemy stworzyć strefy bezpieczeństwa w Syrii” – powiedział. W listopadzie Trump oświadczył amerykańskim dziennikarzom o konieczności zakończenia „szaleństwa, które teraz panuje w Syrii”.
 • Żałosna propagada w polskich przekaziorach dezinformacji.
  Żałosna jest ta cała propagand w polskich mediach. Tworzą same nieloty intelektualne. Czuć zbliżający się koniec tego cyrku. Pewnie kasa się kończy. Sądząc po wypocinach zaczęli zatrudniać do pisania trzynastolatków i to takich co jadą na dostatecznych z minusem z geografii i z j.polskiego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031