Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Wrogowie Trumpa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Donald Trump został oficjalnym kandydatem republikanów na prezydenta USA. Czy ma szanse wygrać?

 

Pokaż mi swych wrogów, a powiem ci kim jesteś. Od dawna posługuję się tym kryterium rozpoznawczym (jest to zresztą jedyny powód, dla którego nie jestem wrogiem PIS), ponieważ uważam że jest ono lepsze niż przyglądanie się listom przyjaciół. Moje życiowe doświadczenie podpowiada mi bowiem, że wrogowie są częściej i bardziej autentyczni niż przyjaciele, a ich wrogość – niestety - jest trwalsza niż przyjaźnie.

Pod listem przeciwko kandydaturze Trumpa podpisały się 74 osoby. 31 z nich to Żydzi, w tym eksponowani obrońcy Izraela i aktywiści organizacji żydowskich w Ameryce. Dalszych 8 osób z listy można podejrzewać o takie pochodzenie, choć nie ma publicznie dostępnych danych na ten temat. Trudno jest jednak powiedzić, czy lista ta jest przez to jednoznacznie wymowna, bo łatwo mi sobie wyobrazić, ze równie dobrze – gdyby zaszła istotna potrzeba, zwłaszcza po żydowskiej stronie  - można by skonstruować listę znanych osób w USA, które Trumpa popierają i znalazłoby się na niej na pewno także niemało Żydów, z jego własnym zięciem Jaredem Kushnerem na czele. Myślę jednak, że warto znać te nazwiska. Na liście jest zresztą wiele znanych osób z obozu tzw. neokonserwatystów.

Większość zarzutów wysuwanych w tym liście przeciw Trumpowi jest słuszna. Gdybym był Amerykaninem (Bogu dzięki że nie jestem) ja też nie chciałbym mieć takiego prezydenta.  Wszelako z perspektywy interesów żydowskich w Ameryce straszenie Trumpem, a zwłaszcza jego nominacja mogą mieć przewrotnie ukryty cel: on ma straszyć! Przy takim „przerażającym”, bo nieprzewidywalnym i stosunkowo niezależnym kandydacie, wielu chwiejnych wyborców, głównie przecież  gojów, może woleć Hilarię Clinton, sprawdzoną cichą diablicę, która już wielokrotnie dała się poznać po czyjej jest stronie i komu służy najwierniej. W operacji socjotechnicznej, którą daje się rozpoznać w tych wyborach, można wyczuć taktykę gry na odrzucenie, często stosowaną w wielu krajach, w tym także w Polsce: wyborca ma iść do urny lepiej wiedząc, kogo ma odrzucić, niż kogo wybrać. Reszta wyniku przychodzi wtedy sama. Wydaje się, że właśnie tak Hilaria ma wygrać z Donaldem.

 

A oto treść listu:

My, niżej podpisani, członkowie republikańskiej wspólnoty bezpieczeństwa narodowego, reprezentujemy szerokie spektrum opinii na temat roli Ameryki w świecie i tego, co jest konieczne, aby utrzymać nas bezpieczne i dostatnio. Nie zgadzaliśmy się ze sobą w wielu kwestiach, w tym na temat wojny w Iraku i interwencji w Syrii. Jesteśmy jednak zjednoczeni w opozycji wobec prezydentury Donalda Trumpa. Uznając, tak jak to czynimy, warunki polityki amerykańskiej, które przyczyniły się do jego popularności, to jednak czujemy się zobowiązani do wyraźnego wskazania naszych podstawowych zastrzeżeń:

Jego wizja amerykańskich wpływów i władzy w świecie jest szalenie niespójna i nie ma zakotwiczenia w zasadach. On w jednym zdaniu przechodzi od izolacjonizmu do awanturnictwa wojskowego.

Jego poparcie dla agresywnie prowadzonych wojen handlowych jest receptą na katastrofę gospodarczą w połączonym globalnym świecie.

Jego akceptacja dla szerokiego stosowania tortur jest niewybaczalna.

Jego nienawistna anty-muzułmańska retoryka podważa sprawę zwalczania islamskiego radykalizmu poprzez alienację naszych partnerów w świecie islamskim wnoszących znaczący wkład w te  wysiłki. Ponadto zagraża bezpieczeństwu i zagwarantowanej konstytucyjnie wolności amerykańskich muzułmanów.

Kontrola naszej granicy i zapobiegania nielegalnej imigracji jest poważnym zagadnieniem, ale jego upór, że to Meksyk ma sfinansować mur na południowej granicy rozpala niepotrzebne emocje i opiera się na całkowicie błędnej interpretacji i na pogardzie dla naszego południowego sąsiada.

Podobnie też jego upór, że nasi bliscy sojusznicy, tacy jak Japonia muszą nam zapłacić ogromne sumy na ich ochronę jest postawą wymuszcza okupu, a nie lidera sojuszy, które dotąd służyły nam dobrze od czasów II wojny światowej.

Jego podziw dla obcych dyktatorów, takich jak Władimir Putin, jest nie do przyjęcia w przypadku lidera największej demokracji na świecie.

On jest z gruntu nieuczciwy. Dowodem na to są jego próby zaprzeczania naszym stanowiskom przyjętym w przeszłości, w tym wobec wojny w Iraku 2003 i konfliktu libijskiego z 2011 roku. Zgadzamy się, że poglądy mogą ewoluować w czasie, ale tu jest to po prostu błędne ich przedstawienie.

Jego porównywanie biznesowej bystrości z doświadczeniem polityki zagranicznej jest fałszywe. Nie wszystkie groźne konflikty wojenne można rozwiązać tak jak transakcje nieruchomościami, a w sprawach międzynarodowych nie ma odwoływania się do sądu upadłościowego.

Wypowiedzi pana Trumpa prowadzą nas do wniosku, że jako prezydent będzie on używał autorytetu swojego urzędu aby działać w sposób, który sprawi, że Ameryka będzie mniej bezpieczna i które umniejszą naszą pozycję w świecie. Ponadto, jego pogląd na to,  jak władza prezydencka powinna być sprawowana wobec przeciwników tworzy wyraźne zagrożenie dla wolności obywatelskich w Stanach Zjednoczonych. Dlatego, jako zaangażowani i lojalni Republikanie, nie jesteśmy w stanie wspierać nominacji partyjnej  z panem Trumpem na czele. Zobowiązujemy się energicznie działać aby zapobiec wyborowi kogoś tak całkowicie niezdatnego na ten urząd.

 

Sygnatariusze:

David Adesnik 

Michael Auslin 

Robert D. Blackwill 

Daniel A. Blumenthal 

Max Boot 

Michael Chertoff 

Patrick Chovanec 

Eliot A. Cohen 

Carrie Cordero 

Michael Coulter

Patrick M. Cronin 

Seth Cropsey

Tom Donnelly

Daniel Drezner

Colin Dueck

Eric Edelman

Joseph Esposito

Richard A. Falkenrath

Peter D. Feaver

Niall Ferguson

Aaron Friedberg

Jeffrey Gedmin

Reuel Marc Gerecht

Christopher J. Griffin

Mary R. Habeck

Paul Haenle

Rebeccah Heinrichs

William C. Inboden

Jamil N. Jaffer

Robert G. Joseph

Kate Kidder

Robert Kagan

David Kramer

Matthew Kroenig

Frank Lavin

Philip I. Levy

Philip Lohaus

Mary Beth Long

Peter Mansoor

Matthew McCabe

Bryan McGrath

Paul D. Miller

Charles Morrison

Lester Munson

Andrew S. Natsios

Michael Noonan

John Noonan

Roger F. Noriega

Robert T. Osterhaler

Everett Pyatt

Martha T. Rainville

Stephen Rodriguez

Michael Rubin

Daniel F. Runde

Benjamin Runkle

Richard L. Russell

Kori Schake 

Randy Scheunemann

Gary J. Schmitt 

Kalev I. Sepp 

Vance Serchuk 

David R. Shedd 

Kristen Silverberg 

Michael Singh 

Ray Takeyh 

William H. Tobey 

Frances F. Townsend 

Jan Van Tol 

Daniel Vajdich 

Albert Wolf 

Julie Wood 

Dov S. Zakheim 

Roger Zakheim 

Philip Zelikow 

Robert B. Zoellick

 

 

Ponizej ten sam tekst w angielskim oryginale:

We, the undersigned, members of the Republican national security community, represent a broad spectrum of opinion on America’s role in the world and what is necessary to keep us safe and prosperous. We have disagreed with one another on many issues, including the Iraq war and intervention in Syria. But we are united in our opposition to a Donald Trump presidency. Recognizing as we do, the conditions in American politics that have contributed to his popularity, we nonetheless are obligated to state our core objections clearly:

His vision of American influence and power in the world is wildly inconsistent and unmoored in principle. He swings from isolationism to military adventurism within the space of one sentence.

His advocacy for aggressively waging trade wars is a recipe for economic disaster in a globally connected world.

His embrace of the expansive use of torture is inexcusable.

His hateful, anti-Muslim rhetoric undercuts the seriousness of combatting Islamic radicalism by alienating partners in the Islamic world making significant contributions to the effort. Furthermore, it endangers the safety and Constitutionally guaranteed freedoms of American Muslims.

Controlling our border and preventing illegal immigration is a serious issue, but his insistence that Mexico will fund a wall on the southern border inflames unhelpful passions, and rests on an utter misreading of, and contempt for, our southern neighbor.

Similarly, his insistence that close allies such as Japan must pay vast sums for protection is the sentiment of a racketeer, not the leader of the alliances that have served us so well since World War II.

His admiration for foreign dictators such as Vladimir Putin is unacceptable for the leader of the world’s greatest democracy.

He is fundamentally dishonest. Evidence of this includes his attempts to deny positions he has unquestionably taken in the past, including on the 2003 Iraq war and the 2011 Libyan conflict. We accept that views evolve over time, but this is simply misrepresentation.

His equation of business acumen with foreign policy experience is false. Not all lethal conflicts can be resolved as a real estate deal might, and there is no recourse to bankruptcy court in international affairs.

Mr. Trump’s own statements lead us to conclude that as president, he would use the authority of his office to act in ways that make America less safe, and which would diminish our standing in the world. Furthermore, his expansive view of how presidential power should be wielded against his detractors poses a distinct threat to civil liberty in the United States. Therefore, as committed and loyal Republicans, we are unable to support a Party ticket with Mr. Trump at its head. We commit ourselves to working energetically to prevent the election of someone so utterly unfitted to the office.

KOMENTARZE

 • @
  Wybór miedzy Trumpem a Clinton jest takim samym wyborem mniejszego zła jak osiem lat temu miedzy Obamą a McCain. Tylko że które zło jest mniejsze? Czasy się zmieniają, w przedostatnich wyborach jednoznacznym i najlepszym kandydatem na Prezydenta była H.Clinton,
  jednak posuniecie o podłożu rasistowskim pewnych grup politycznych
  pozbawiło jej mandatu wśród demokratów. Na dzisiaj pani ta kompletnie się nie nadaje. Trump to populista i "zwariowany człowiek".
 • @Stara Baba 16:09:04
  Tylko trzeba pamiętać, że Hilarka traktuje Polskę tylko jako skarbonkę dla żydowskich roszczeń majątkowych, więc jest to zło absolutne.
  Trampek też jedzie na pasku żydowskim, ale:
  Chce sie dogadać z Putinem, więc istnieje szansa, że Jarki i Antki nad Wisłą uspokoją się(OBY!!!!!!)
  Obiecywał,że wyjaśni śmierć JFK( w co lepiej wiary nie dawać, bo mu wyjaśnią, skąd mu wyrastają nogi), ale taka deklaracja jest warta uwagi.
  A czy będzie stawiał mur z Meksykiem? A chuj nas to obchodzi!!!!
 • Trump to fatamorgana
  "wygra" ajwajka Puzonowa. Spirala nienawiści jesienią rozgrzeje głowy i internet.Do Rosji rzecz jasna. Tak zadecydował już dawno syjonistyczny Sanhedryn.To co oglądamy to przedstawienie.Dlatego "wygrał wybory" Dudłaj i PIS.
 • Trwa zabawa w dobregi i złego policjanta
  Każdy decyduje sam, który według niego jest zły, a który jest dobry, zupełnie jak w czasie wyborów w Polsce - zdania są podzielone.

  Wybór pomiędzy Trumpem a Clinton jest jak wybór pomiędzy dżumą a cholerą i praktycznie jest bez znaczenia, bo oboje mają tych samych nadzorców, oboje są cyniczni, bezwzględni i narcysystyczni, oboje są skoligaceni i powiązani z tymi samymi środowiskami i oboje, w taki czy inny sposób będą realizować tą samą linię programową międzynarodowego żydosyjonizmu, która jest zresztą konsekwentnie realizowana od co najmniej stulecia, za drobnym wyjątkiem JFK, który nie chciał być marionetką, a chciał być prezydentem Amerykanów i przypłacił tę samowolę życiem.

  ,,a może są bliźniętami?" :)

  https://i.imgflip.com/155hls.jpg

  http://www.rense.com/1.mpicons/Twinssplash.jpg

  http://lotna.neon24.pl/post/131405,poslannictwo-donalda-trumpa-czyli-polityczna-zaczeska
 • A tymczasem
  Mrs Hilarity Clinton jest opętana przez demony:
  https://www.youtube.com/watch?v=YMHOcmDVBP0
  http://russia-insider.com/en/politics/top-russian-church-exorcist-hillary-shows-clear-signs-demonic-possession/ri15801
 • Trump ma poparcie Alt-Right
  Jako reakcja na lewicowe pedalsko-genderowe szaleństwo nowa prawica tzw. Alt-Right wybierze Trumpa na prezydenta:
  http://russia-insider.com/en/politics/unexpected-ally-russia-emerges-west-its-known-alt-right/ri15784
 • Dla Niemców
  też jeszcze jest nadzieja:
  http://russia-insider.com/en/politics/brilliant-german-politician-mocks-pc-addresses-parliament-60-different-genders-video
 • Najmodniejsza pigula mendialna w USA: "Putin pomaga Trumpowi
  wygrac z Hilary".Jak to Putin robi? Kaze hakerom wkradac sie do kompa Hilary i przekazuje te tajemnice Trumpowi.
 • Fair trade, not free trade!
  "Jego poparcie dla agresywnie prowadzonych wojen handlowych jest receptą na katastrofę gospodarczą w połączonym globalnym świecie."
  /list do "republikańskiej wspólnoty"/


  Ja w tym punkcie całkowicie się z Trumpem zgadzam. To postępująca globalizacja i umowy handlowe typu NAFTA, których twórcą był Bill Clinton, doprowadziły społeczeństwo USA do tak powszechnego bezrobocia i gwałtownie postępującego zubożenia. Wprowadzenie ceł , ograniczń ilościowych w imporcie towarów, tudzież innych metod sponsorowania własnego przemysłu na pewno nie będzie się podobało wielikim korporacjom i korporacyjnym lobbystom.
 • @alcest 21:57:31
  Babskie rządzenie w USA skończyłoby się tragicznie dla USA. Taką i ja mam opinię o niej. Kłamała, kłamie i będzie kłamała.Tak namotała, że dziś już nie wiadomo kto komu robił seks oralny ale ważne, że byli w to zamieszani wszyscy Amerykanie. Była zdradzana wielokrotnie a po niej to poleciało jak po gęsi woda. Mąż ją zdradzał ale ona też sypia ze swoją "przyjaciółką"którą zrobiła swoją rzeczniczką!!!...Ona nie wie co to honor. Putin też będzie ją walił od tylu a ona da polecenie kamerzystom, żeby pokazali tylko jej twarz i będzie się uśmiechała w tym czasie do Amerykanów. Jeśli ona wygra to Amerykanie jeszcze bardziej stracą Ojczyznę. Z rozbawieniem obserwowałem, jak na sabacie "demokratów" wszyscy zapluwali się, krzycząc o potrzebie "rewolucji" i "zmianie" ("change"). "Change" to obiecywał Burack dekadę temu (i od razu, zresztą, dostał Pokojową Nagrodę Nobla). Niewielki arsenał haseł ma ten obóz. Ale to już ich koniec, na szczęście. Ta kampania jest wyjątkowo brutalna. Hillary używa wobec Donalda określeń za które w NYC wali się po prostu w mordę. Donald publicznie wyliczył ponad 30 potężnych przestępstw Hillary w tym "wziątkę" 145 mln USD wprost od Putina za umożliwienie mu przejęcia 20% udziałów w amerykańskich i kanadyjskich kopalniach ........ uranu. Na konwencji Republikanów wołano, "Hillary do pierdla na dożywocie" i nie bez powodu. Ten wybór jest zatem nieprzewidywalny, głownie z uwagi na rolę mediów które w Hillary mają swojego ziomala. Moim zdaniem wygra Donald. Wybór w USA nie ma NAJMNIEJSZEGO ZNACZENIA DLA PRZECIĘTNEGO POLAKA co warto by sobie przyswoić.
 • @alcest 22:12:49
  Ekonomiczny zawał Unii Europejskiej, Deutsche Bank zapłaci za Brexit
  http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=8335
 • @alcest 22:12:49
  Deutsche Bank na progu bankructwa...Dwa lata temu dosyć głośno w mediach zrobiło się w związku z problemami Deutsche Banku. Od tego czasu bank spieniężył pokaźną część aktywów, zwolnił kilka tysięcy pracowników i o kłopotach na chwile zapomniano. Problemy banku jednak nie zniknęły. Deutsche Bank jest obecnie drugim największym bankiem inwestycyjnym na świecie. Łączne aktywa banku wynoszą 2 bln euro, a kwota depozytów przekracza 570 mld euro. Dla porównania, największy polski bank PKO BP jest jakieś 25 razy mniejszy. Prawdziwym problemem Deutsche Banku jest jego zaangażowanie na rynku derywatów, czyli instrumentów pochodnych wynoszące obecnie 55 bln euro. Jest to mniej więcej dwudziestokrotność PKB Niemiec. Około 70 % wszystkich derywatów opiewa na stopy procentowe, a ich główne zabezpieczanie stanowią obligacje rządowe.
  Na przestrzeni ostatnich 2 lat problemy banku z ogromną pulą derywatów (minimalnie większą ma tylko JP Morgan) były łagodzone przez rosnące ceny obligacji stanowiące trzon zabezpieczenia. W lutym tego roku dług rządowy osiągnął maksymalne ceny (rentowność bliska zeru), po czym wyceny obligacji zaczęły spadać. Wraz z nimi spada wartość zabezpieczeń utrzymujących całą piramidę derywatów. Całość pod linkiem http://independenttrader.pl/deutsche-bank-na-progu-bankructwa.html
 • @alcest 22:12:49
  http://pl.blastingnews.com/ekonomia/2016/02/deutsche-bank-bankrutem-czy-niemcy-pograza-swiatowa-gospodarke-00778521.html oraz Deutsche Bank bankrutuje? Wykres najniżej od upadku Lehman Brothers http://www.michalstopka.pl/niemicki-deutsche-bank-bankrutuje-wykres-najnizej/
 • @alcest 22:06:17
  Amerykanom tylko wydaje się, że głosują i wybierają prezydenta USA, nic bardziej mylnego!!!: Jak działa ten system? Każdy stan ma tylu elektorów, ilu członków Izby Reprezentantów plus dwóch senatorów. Przy okazji liczba reprezentantów zależy od liczby mieszkańców danego stanu (np. Kalifornia ma 55 elektorów, a Alaska, Vermont czy Wyoming po trzech). Od 1948 r. w Kolegium jest 538 elektorów (535 elektorów plus trzech z Dystryktu Kolumbii który formalnie nie jest stanem). W większości stanów (oprócz Nebraski i Maine) kandydat, który zdobywa choćby jeden głos przewagi w danym stanie, zdobywa całą jego pulę elektorską. Elektorzy mają obowiązek respektować preferencje wyborców: kandydat danej partii, który uzyskał w danym stanie większość, otrzymuje wszystkie mandaty elektorskie tego stanu. Kandydat, który zdobędzie absolutną większość w Kolegium Elektorskim (obecnie to 270 głosów), zostaje prezydentem. Taką samą większością wybierany jest wiceprezydent. Jeśli żaden kandydat takiej większości nie zdobędzie, zgodnie z 12. poprawką do konstytucji wyboru prezydenta dokonuje Izba Reprezentantów, w przypadku wiceprezydenta – decyduje Senat.
 • @alcest 22:12:49
  http://www.wykop.pl/link/3008323/deutsche-bank-bankrutem-czy-szykuje-sie-kryzys-wiekszy-od-tego-z-2009-roku/ oraz Bank ukradnie Twoje pieniądze!... Nie jest tajemnicą, zbliżające się tsunami systemu bankowego na świecie. Jak to bywa z przyrodą, jedni stracą wszystko, inni tylko część, a pewna grupa tylko będzie obserwować. W 1998 roku FED wydrukował i zasilił największe banki, w kwocie 16 bilionów dolarów. Bez tych pieniędzy wiele banków upadłoby. Dzisiaj sytuacja jest dużo gorsza. FED zawsze może dodrukować pieniądze, ale coraz większa ich ilość w systemie jest niebezpieczna. Jak mówi Jim Rogers, „inflacyjna depresja” spowoduje hiperinflacje na całym świecie. Wtedy system bankowy zacznie się sypać. Co stanie się, gdy duże banki będą upadać ? Jakie istnieje niebezpieczeństwo dla Twoich oszczędności ? Udany eksperyment cypryjski...Unia Europejska i Bank światowy, pozwoliły na kradzież pieniędzy kont bankowych z cypryjskich banków. Był to eksperyment, który miał za zadanie sprawdzić reakcje rynku na grabież prywatnych oszczędności.
  Kto na tym ucierpiał ?
  Głównie rodziny cypryjskie. Spory majątek na eksperymencie cypryjskim, stracili również oligarchowie rosyjscy.
  Wiemy, że amerykanie transferują pieniądze na Kajmany, europejczycy do Szwajcarii, a Rosjanie na Cypr.
  Oficjalne źródła podają kwotę 20 miliardów dolarów, natomiast ekonomiści tacy jak Jim Sinclar, Paul Craig Roberts, mówią o kwocie kilku bilionów dolarów rosyjskich pieniędzy.
  Czy był to zamach na Rosję ?
  I tak i nie. Wiemy, że biznesmeni rosyjscy, to byli i obecni agenci rosyjskich służb specjalnych. Być może był to atak na Rosję albo Putin zgodził się na taką akcję, aby zmusić niepokornych do trzymania pieniędzy w rosyjskich bankach. Zresztą najwięksi gracze rosyjscy, wyciągnęli pieniądze przed akcją zagrabiania.
  Dlaczego Cypr to eksperyment, a nie przypadek ?
  Cypr potrzebował pieniędzy, aby nie zbankrutować. Europejski Bank Centralny mógł dodrukować pieniądze i wykupić obligacje Cypru. Dokładnie w taki sposób dotuje Francję czy Wielką Brytanie. Zamiast tego, nakazali opodatkować pieniądze na kontach bankowych na Cyprze.
  Eksperyment cypryjski powinien uzmysłowić nam bezczelność Unii Europejskiej i Banku światowego. Do tej pory depozyty do 100 tysięcy euro były gwarantowane. Po bezprawnym opodatkowaniu ich na Cyprze, możemy spodziewać się dalszego zagrabiana naszych oszczędności. Całość pod linkiem https://robertbrzoza.pl/ekonomia/bank-ukradnie-twoje-pieniadze/
 • @staszek kieliszek 23:03:31
  Obama: Możliwe, że Władimir Putin woli Donalda Trumpa...taki tekst znalazłem. Szkoła demagogi niczym z KGB o najwyższym skurwieniu. Chce niby dać do zrozumienia, że Trump to człowiek Putina a jest dokładnie odwrotnie. To Hilarzyca jest pro putinowska. To tak jak u nas Bolek da komuś poparcie (patrz. Komorowskiemu) to na 100% przegra z kretesem. Barak za dużo na słońcu przebywa (widać to po opaleniźnie) i mózg mu przegrzało. Za pokojową Nagrodę Nobla od razu dwie wojny rozpętal. W tych kłamstwach sami się zagubią. Tyko szkoda, że tym biednym Amerykanom robią non stop wodę z mózgu.
 • @staszek kieliszek 23:03:31
  To będą chyba najbardziej zabawne debaty i starcia w Historii USA... Hilary C. kompletnie nie nadaje się do starcia z Trumpem. Ona będzie wszystko przegrywać a elektorat Demokratów będzie coraz bardziej łamane morale i chęci... Oczywiście, że Zombiaki będą popierały choćby nie wiem co ale to... za mało. Już Trump w sondażach zrównał się a niekiedy wyprzedza Hilary no i Hilary niekiedy wyprzedza Trumpa ale ogólnie śmiało można napisać, że są już na 50/50 a więc zadecydują... Debaty a tam Hilary nie ma kompletnie żadnych szans... Jej jedyną szansą jest to, że powie, że Trump to cham i ona nie będzie z nim debatowała... ooo to jedyna szansa no ale...Za Clintonami ciągną się afery finansowe, a nawet mordy. Jak ktoś taki jak oni może siebie nazywać demokratami. To są sługusy wielkiego żydowskiego kapitału, kłamcy i oszuści. Nic dziwnego, że Ameryka stacza się coraz niżej mając takich przywódców jak te kanalie. Prezydentem USA zostanie D. Trump. Demokraci są podzieleni, widać to było na konwencji w Filadelfii.
 • @alcest 22:06:17
  Zarówno Trump jak i Clinton są tylko mupetami, które dostają skrypt do ręki i ma być on realizowany. Jeżeli ktoś się próbuje wyłamywać, a takim kimś był J.F. Kennedy to wiadomo, jak to się kończy. Ludzie tak potężni jak żydzi Rothschildy, czy Rockefellerowie kontroluje wszystko. To oni prowadza politykę, a kukły (Obama, Clinton, Trump, obojętnie kto będzie na ich miejscu) tylko są narzędziami do jej wykonania.
 • @zbig71 17:11:52
  Żydolewaczka i pospolity przestępca Hilary Rodham-Clinton to specjalistka od obciąganych pod stołem bezów przez jej "rzeczniczkę"..
 • @zbig71 17:11:52
  Tak jak mówi Korwin-Mikke, jak wygra czy "wygra" ta "zimna suka" będąca ekspozyturą żydowskiego lobby, III wojna światowa pewna.
 • @zbig71 17:11:52
  Na konwencji RNC " dantejskie sceny" na konwencji demo-rats totalny bliss. Crooked hillary "będzie walczyła" o realizację waszych marzeń, żeby przypadkiem nic się w świecie w tym i w Polsce nie zmieniło. By ten sam system ubrany w demokratyczne szmatki, a który przypomina bardzo feudalne stosunki, kwit i rozwijał się nadal. Boicie się Putina, którego HillBill poskromi, jak to już zrobiła poprzednio. Demo- konwencja to spotkanie męt, politycznych gangsterów, speców od rakets, jak Hill i jej v.prez. i społecznych misfits z La Razy, BLM, komuchów i anarchist.
  Żadnej US flagi, za to była Palestyńska. Żadnego problemu z terroryzmem- czegoś takiego w świecie nie ma. Największym zagrożeniem świata jest globalne ocieplenie(Sic!). Gdy Hill zostanie już prezydentem, to niemal wszystko będzie za darmo, służba zdrowia, Harvard, minimalna stawka$15. Itd itp. Koszty nie są istotne dla demo-rats. To ma być osiągnięte przez otwarcie granic i zwiększenie imigracji z Bliskiego Wschodu o 550%. Wygląda na to, że po " rewolucji" demokratów, stawka minimalna $15. będzie blessing każdego pracującego. Może ludzie POwinni otrzymać to co tak entuzjastycznie pragną?.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031