Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4362 posty 1977 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Bóg i Wszechświat

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

TAJEMNICE WSZECHŚWIATA (01): Czy nauce uda się uciec od pytania o Boga i akt stworzenia Wszechświata? Oto film, który porusza to zagadnienie:

 

 

 

Od zarania dziejów ludzie szukają odpowiedzi na pytanie, co stworzyło Wszechświat lub kto tego dokonał. Religie dostarczyły takiej odpowiedzi w sensie duchowym. Czy najnowsze odkrycia udowadniają istnienie transcendentnej inteligencji, czy raczej potwierdzają, że Wszechświat, w którym żyjemy, powstał wskutek działania praw fizyki? Autorzy filmu zadają pytanie fizykom i teologom, czy jeśli Wszechświat został stworzony tak, by powstało i utrzymało się w nim życie, to jest to dowód na istnienie Boga? Czy teoria strun jest w stanie całkowicie wykluczyć działanie Stwórcy? Dlaczego Stephen Hawking twierdzi, że Wszechświat powstał spontanicznie – sam z siebie? A może nasze istnienie zawdzięczamy jakiejś zaawansowanej cywilizacji spoza Wszechświata, w którym żyjemy?

KOMENTARZE

 • Ciekawa teoria, ze Wszechświat powstał wskutek działania praw fizyki.A KTO stworzył prawa fizyki????
  Ja nigdy nie miałam problemu z wiarą w Boga,niesłychaną inteligencję i mądrość dla nas niepojętą, unaocznioną w przyrodzie., w kosmosie itp.
  To, czy uwierzyłam BOGU, było kwestia wielu lat "prób i doświadczeń rozjaśniających moje horyzonty myślowe i postrzeganie zdarzeń we własnym życiu /niełatwych/, cudu budowy człowieka czy świata przyrody, roślin i zwierząt" .
  Poprzez swoje trudne doświadczenia życiowe , trudno jest czasem Go zrozumieć, ale jak się człowiek stara to On daje odpowiedź!!
  Czy Wielki Zderzacz Hadronów i bozon Higgsa ,jest powolnym odkrywaniem, tego co On już dawno wymyślił, a my z wielkim okrzykiem Eureka,próbujemy nieudolnie iść po Jego śladach!
  Czy może już wiemy jak dokładnie działa nasz mózg?????
  Zło???owszem istnieje , dlaczego?trzeba poszukać to znajdzie się odpowiedź!!
  Prowadzi nas trudną drogą , owszem ale nie zostawia na niej samych!!
  Daje nam poznać tyle,ile chce żebyśmy poznali!!Potem zrozumiemy wszystko, i wszechświat i po co teoria strun została odkryta właśnie teraz itd.
  Kiedyś na wykładzie, jeden z moich kolegów z grupy zapytał profesora,"Czy pan wiedząc to wszystko wierzy nadal w Boga".Profesor odpowiedział "Własnie dlatego, ze wiem to wszystko , wierzę w Boga".
  Oczywiście wiara nie jest łatwa rzeczą , jest to "dar łaski", mimo wszystkich wątpliwości.
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/stephen-hawking-ostrzega-ze-eksperymenty-boska-czasteczka-moga-wywolac-koniec-wszechswiata
  https://youtu.be/r9Nzm4sYdx0
 • Panie Boguslawie.Pan sie pyta jak Himilsbach gdy jego przyjaciel,
  Maklakiewicz umarl i dzwoni do jego mamy:Czy mozna prosic Zdziska....Znal odpowiedz i Pan tez ja zna, jak i ja.
  Serdecze pozdro.Deszcz leje , jest zimno, normalnie.Tu gdzie mieszkam pomidory sadzi sie po 15 maja.Trawa za to rosnie, juz raz kosilem.Wiosna prawidlowa.Bog jest dobry.
 • @trojanka 10:03:30
  5.
 • @trojanka 10:03:30 -"Wszechświat powstał wskutek działania praw fizyki."-
  -Krótko. -Podstawowy błąd logiczny. -Prawa fizyki obowiązują w istniejącym już wszechświecie. -Nie mogły istnieć przed jego powstaniem. -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @trojanka 10:03:30 -"teoria strun została odkryta właśnie teraz"-
  -Odkryć to można Amerykę, bo ona istnieje. -Teoria strun, (string theory), jak i wiele temu podobnych bajań to tylko wymysł pewnych ludzi z bujną fantazją, biorących za to hojne granty naukowe. -Nie mogła więc zostać "odkryta" bo jej wcześniej nie było, (nie istniała!), tylko została przez nich "stworzona". -Popyt tworzy podaż. -Ja sam także lubię czytać bajki. -;)))
 • Trojanka, Staszek, Moher
  Tu nie ma sporu między nami: stosunek do wiary wszyscy mamy podobny.
  Tu tylko film jest ciekawy i wart obejrzenia...
  Serdecznie Was pozdrawiam. BJ
 • @Bogusław Jeznach 19:31:20
  Nie mam czasu na ogladanie filmu.Dzis zabilem 4 kury, oskubalem , wypatroszylem, pocwiartowalem, zamrozilem.W miedzyczasie zona chciala miec sex i jak tu filmy o stworzeniu swiata ogladac w takiej sytuacji??Jutro moze ogladne ale jak znowu bedzie chciala to nie ogladne..
 • @staszek kieliszek 07:35:12
  Lubię Pana uwagi. Pozdrawiam serdecznie Pana i Pańską żonę. Trochę szkoda mi kur. BJ

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031