Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Bóg i Wszechświat

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

TAJEMNICE WSZECHŚWIATA (01): Czy nauce uda się uciec od pytania o Boga i akt stworzenia Wszechświata? Oto film, który porusza to zagadnienie:

 

 

 

Od zarania dziejów ludzie szukają odpowiedzi na pytanie, co stworzyło Wszechświat lub kto tego dokonał. Religie dostarczyły takiej odpowiedzi w sensie duchowym. Czy najnowsze odkrycia udowadniają istnienie transcendentnej inteligencji, czy raczej potwierdzają, że Wszechświat, w którym żyjemy, powstał wskutek działania praw fizyki? Autorzy filmu zadają pytanie fizykom i teologom, czy jeśli Wszechświat został stworzony tak, by powstało i utrzymało się w nim życie, to jest to dowód na istnienie Boga? Czy teoria strun jest w stanie całkowicie wykluczyć działanie Stwórcy? Dlaczego Stephen Hawking twierdzi, że Wszechświat powstał spontanicznie – sam z siebie? A może nasze istnienie zawdzięczamy jakiejś zaawansowanej cywilizacji spoza Wszechświata, w którym żyjemy?

KOMENTARZE

 • Ciekawa teoria, ze Wszechświat powstał wskutek działania praw fizyki.A KTO stworzył prawa fizyki????
  Ja nigdy nie miałam problemu z wiarą w Boga,niesłychaną inteligencję i mądrość dla nas niepojętą, unaocznioną w przyrodzie., w kosmosie itp.
  To, czy uwierzyłam BOGU, było kwestia wielu lat "prób i doświadczeń rozjaśniających moje horyzonty myślowe i postrzeganie zdarzeń we własnym życiu /niełatwych/, cudu budowy człowieka czy świata przyrody, roślin i zwierząt" .
  Poprzez swoje trudne doświadczenia życiowe , trudno jest czasem Go zrozumieć, ale jak się człowiek stara to On daje odpowiedź!!
  Czy Wielki Zderzacz Hadronów i bozon Higgsa ,jest powolnym odkrywaniem, tego co On już dawno wymyślił, a my z wielkim okrzykiem Eureka,próbujemy nieudolnie iść po Jego śladach!
  Czy może już wiemy jak dokładnie działa nasz mózg?????
  Zło???owszem istnieje , dlaczego?trzeba poszukać to znajdzie się odpowiedź!!
  Prowadzi nas trudną drogą , owszem ale nie zostawia na niej samych!!
  Daje nam poznać tyle,ile chce żebyśmy poznali!!Potem zrozumiemy wszystko, i wszechświat i po co teoria strun została odkryta właśnie teraz itd.
  Kiedyś na wykładzie, jeden z moich kolegów z grupy zapytał profesora,"Czy pan wiedząc to wszystko wierzy nadal w Boga".Profesor odpowiedział "Własnie dlatego, ze wiem to wszystko , wierzę w Boga".
  Oczywiście wiara nie jest łatwa rzeczą , jest to "dar łaski", mimo wszystkich wątpliwości.
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/stephen-hawking-ostrzega-ze-eksperymenty-boska-czasteczka-moga-wywolac-koniec-wszechswiata
  https://youtu.be/r9Nzm4sYdx0
 • Panie Boguslawie.Pan sie pyta jak Himilsbach gdy jego przyjaciel,
  Maklakiewicz umarl i dzwoni do jego mamy:Czy mozna prosic Zdziska....Znal odpowiedz i Pan tez ja zna, jak i ja.
  Serdecze pozdro.Deszcz leje , jest zimno, normalnie.Tu gdzie mieszkam pomidory sadzi sie po 15 maja.Trawa za to rosnie, juz raz kosilem.Wiosna prawidlowa.Bog jest dobry.
 • @trojanka 10:03:30
  5.
 • @trojanka 10:03:30 -"Wszechświat powstał wskutek działania praw fizyki."-
  -Krótko. -Podstawowy błąd logiczny. -Prawa fizyki obowiązują w istniejącym już wszechświecie. -Nie mogły istnieć przed jego powstaniem. -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @trojanka 10:03:30 -"teoria strun została odkryta właśnie teraz"-
  -Odkryć to można Amerykę, bo ona istnieje. -Teoria strun, (string theory), jak i wiele temu podobnych bajań to tylko wymysł pewnych ludzi z bujną fantazją, biorących za to hojne granty naukowe. -Nie mogła więc zostać "odkryta" bo jej wcześniej nie było, (nie istniała!), tylko została przez nich "stworzona". -Popyt tworzy podaż. -Ja sam także lubię czytać bajki. -;)))
 • Trojanka, Staszek, Moher
  Tu nie ma sporu między nami: stosunek do wiary wszyscy mamy podobny.
  Tu tylko film jest ciekawy i wart obejrzenia...
  Serdecznie Was pozdrawiam. BJ
 • @Bogusław Jeznach 19:31:20
  Nie mam czasu na ogladanie filmu.Dzis zabilem 4 kury, oskubalem , wypatroszylem, pocwiartowalem, zamrozilem.W miedzyczasie zona chciala miec sex i jak tu filmy o stworzeniu swiata ogladac w takiej sytuacji??Jutro moze ogladne ale jak znowu bedzie chciala to nie ogladne..
 • @staszek kieliszek 07:35:12
  Lubię Pana uwagi. Pozdrawiam serdecznie Pana i Pańską żonę. Trochę szkoda mi kur. BJ

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031