Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Wyjść z Schengen

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: dr Mateusz Piskorski, szef i główny ideolog partii Zmiana, doradza jak najszybsze wyjście ze strefy Schengen.

 

Na naszych oczach umiera tzw. Stara Europa. To truizm, o którym przypominamy sobie od czasu do czasu w związku z tragediami takimi, jak ta na lotnisku Zaventem i w brukselskim metrze. Ostateczny cios w serce wspomnianej Starej Europy zadał właśnie Waszyngton, wywołując upadek kolejnych państw na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Niebawem przyzwyczaimy się do regularnych porcji informacji na temat kolejnych zamachów w różnych stolicach Europy Zachodniej. Staną się one chlebem powszednim tak, jak stały się nim już od dłuższego czasu w miastach Iraku, Syrii czy Libii; państw „demokratyzowanych" za pomocą terrorystów-samobójców przez rechoczącą Hillary Clinton i jej towarzyszy. Ostateczny cios w serce wspomnianej Starej Europy zadał właśnie Waszyngton, wywołując upadek kolejnych państw na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Rękojeść noża zadającego ten cios trzymali jednak też przedstawiciele zachodnioeuropejskich elit, z ich uległością wobec amerykańskiego „sojusznika" i sięgającą szczytów absurdu polityczną poprawnością spod znaku „Refugees Welcome".

Pożar ogarnął narazie tylko część kontynentu. W Europie Środkowej i Wschodniej nadal funkcjonują względnie bezpieczne państwa, do których na szczęście zalicza się również Polska. O sprowadzenie zagrożenia i na nasz region jest jednak niezwykle łatwo. Wystarczy podzielić kwoty tzw. uchodźców — dobrodziejstwa inwentarza, który niebawem zacznie na Stary Kontynent przysyłać w prezencie Turcja Erdogana. Wystarczy otworzyć dla ruchu bezwizowego granicę z Ukrainą, w której za niewygórowaną kwotę nowy, pachnący jeszcze farbą paszport nabyć może obywatel dowolnego kraju świata i członek dowolnej organizacji terrorystycznej.

Europa Zachodnia pogrążona w kompleksie winy wobec kolonizowanych niegdyś i bestalisko eksploatowanych narodów Południa nie jest naszym światem. Na sumieniu naszego regionu, w tym Polski, nie ma okrucieństw rodem z „Jądra ciemności" Josepha Conrada. Nie jesteśmy zatem jako Europa Środkowa nic winni i nic nie musimy. Może poza tymi, którzy ochoczo uczestniczyli w likwidowaniu kolejnych struktur państwowych na Bliskim Wschodzie pod batutą USA. Ich trzeba postawić przed sądem, a najlepiej oddać w ręce sądów tzw. Państwa Islamskiego, do którego sukcesu ich działania walnie się przyczyniły.

Realność zagrożenia sprawia, że kraje ostatniego w miarę bezpiecznego regionu Europy powinny podjąć wspólne działania na rzecz stabilności i zapobiegania tragediom takim, jak brukselska, czy wcześniejsza paryska.Dlatego Warszawa wraz z innymi stolicami państw naszego regionu powinna podjąć inicjatywę opuszczenia strefy Schengen, a — w razie konieczności — wprowadzenia ruchu wizowego dla obywateli krajów Europy Zachodniej.

Na ulicach europejskich miast, dworcach, w klubach i na lotniskach, mordują przecież nie tylko tzw. uchodźcy, ale przede wszystkim „Belgowie", „Francuzi" i nowi obywatele innych zachodnich krajów UE. Jedynym sposobem na niewpuszczenie ich do nas jest dokładna kontrola graniczna, a być może także konsularna procedura uzyskania wizy.

W związku z ogromem prac związanych z takim przedsięwzięciem, może być ono skuteczne wyłącznie pod warunkiem powstania nowej strefy wolnego ruchu granicznego, na wzór odchodzącego w przeszłość Schengen — strefy obejmującej Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Chorwację, Słowenię, państwa bałtyckie. Powstanie takiej strefy może zostać wykorzystane do realizacji amerykańskiej koncepcji tzw. Nowej Europy.

Aby tego uniknąć, wymienione powyżej państwa powinny rozpocząć wspólne negocjacje dotyczące ułatwień w ruchu i zniesienia obowiązku wizowego wobec obywateli państw Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (Rosja, Białoruś, Kazachstan, Armenia). Tym samym nastąpi geopolityczne i cywilizacyjne przesunięcie Europy na Wschód, jak niegdyś miało to miejsce w przypadku przejęcia roli Rzymu przez Konstantynopol.

Polska w takim scenariuszu odegrać mogłaby jedną z kluczowych ról, pod warunkiem prowadzenia przez nią faktycznie suwerennej polityki zagranicznej, niezależnej od zleceń i wskazówek płynących z Waszyngtonu czy Berlina.

KOMENTARZE

 • Nowy Schengen?
  Utopia.
 • @
  :-) Czytałem dzisiaj że w Europie jest już 43 miliony Muzułmanów.
  20 milionów w Europie zachodniej i 23 miliony w europejskiej części Rosji.
  Polska faktycznie mogła by zawrzeć umowy ale tylko z państwami historycznie z Polską związanymi, oczywiście izolując z tej części politykę
  i obce interesy USA oraz Izraela.
 • @
  "Aby tego uniknąć, wymienione powyżej państwa powinny rozpocząć wspólne negocjacje dotyczące ułatwień w ruchu i zniesienia obowiązku wizowego wobec obywateli państw Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (Rosja, Białoruś, Kazachstan, Armenia). Tym samym nastąpi geopolityczne i cywilizacyjne przesunięcie Europy na Wschód, jak niegdyś miało to miejsce w przypadku przejęcia roli Rzymu przez Konstantynopol....."
  Tylko, że to przesuniecie spowoduje rozkwit gospodarczy tego regionu, a więc konkurencję dla obecnych włodarzy tego świata. Oni zrobią wszystko, by do tego nie dopuścić, tak było od wieków. To oni kontrolowali główne szlaki handlowe i dzięki temu mogli zaspokajać potrzeby imperium. Czy da się ten trend odwrócić, jest to możliwe, ale trudne? Jeszcze czekają nas wydarzenia o jakich się filozofom nie śniło, bo tempo zmian geopolitycznych nabiera coraz większych szybkości i kto wie czy nie doczekamy tego przesunięcia środka ciężkości z zachodu na wschód. Przecież nowy Jedwabny Szlak ma przebiegać przez Rosję, Białoruś i Polskę, co umożliwi powstanie bogatego regionu właśnie w obszarze Europy Wschodniej i Azji.
 • @Panowiepoliczmygłosy 22:54:05
  25.11.2010
  Stworzenie "harmonijnej wspólnoty gospodarczej od Lizbony po Władywostok" zaproponował premier Rosji Władimir Putin w artykule opublikowanym na łamach niemieckiego dziennika "Sueddeutsche Zeitung".
  - W przyszłości w rachubę mogłyby wchodzić ewentualnie strefa wolnego handlu oraz jeszcze bardziej zaawansowane formy integracji gospodarczej. W rzeczywistości powstałby wspólny kontynentalny rynek z potencjałem wartym biliony euro - ocenił Putin.

  Usunąć przeszkody

  Zastrzegł, że najpierw należy usunąć przeszkody dla wstąpienia Rosji do Światowej Organizacji Handlu (WTO). Potem nastąpiłoby ujednolicenie przepisów prawnych i celnych, norm technicznych a także realizacja projektów, które wyeliminowałyby wąskie gardła w europejskiej infrastrukturze transportowej.

  Putin proponuje również "wspólną politykę przemysłową, opartą na konglomeracji potencjału technologicznego i surowcowego Rosji i UE", oraz wspólne programy wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw. Jak ocenił, należy rozważyć strategiczne sojusze pomiędzy takimi branżami, jak przemysł stoczniowy, lotniczy, motoryzacyjny, technologie kosmiczne, medycyna i przemysł farmaceutyczny, energetyka jądrowa oraz logistyka.

  - To powinien być przesycony wysoką technologią przemysł ery postindustrialnej - pisze Putin.

  "Znikną sztuczne problemy"

  Rosyjski premier zapewnił, że po zakończeniu budowy dwóch gazociągów: Nord Stream i South Stream, "kontynent europejski otrzyma zdywersyfikowany i elastyczny system zaopatrzenia w gaz ziemny". - Nie mam żadnych wątpliwości, że wówczas wszelkie sztuczne problemy w sferze energii będą należeć do przeszłości - dodał. Przestrzegł jednak przed "źle przemyślaną liberalizacją" rynków energii.

  - W moim przekonaniu życie samo wymusi ustanowienie sprawiedliwych i wyważonych stosunków pomiędzy dostawcami, odbiorcami i krajami tranzytowymi dla surowców energetycznych. Ustanowienie takich relacji jest właściwym sensem nowego paktu energetycznego, o którym mówi Rosja. Poprzez połączenie naszych starań będziemy mieć możliwość nie tylko handlowania surowcami, lecz też wymiany aktywów oraz współpracy we wszystkich fazach technologicznego łańcucha tworzenia wartości - od poszukiwania źródeł poprzez wydobycie surowców aż po dostarczenie ich do końcowych odbiorców - ocenił Putin.

  Do UE bez wiz

  Opowiedział się również za zniesieniem wiz między UE a Rosją. - Prawdziwe partnerstwo na naszym kontynencie nie będzie możliwe, dopóki utrudnione będą kontakty ludzkie i społeczne. Największym czynnikiem zakłócającym jest tu utrzymywany obowiązek wizowy miedzy Rosją i UE - napisał rosyjski premier.

  Jak podkreślił, "Rosja nie ma żadnego interesu w tym, by UE była słaba i skłócona". Ograniczyłoby to międzynarodowe wpływy Rosji oraz możliwości polegania na partnerze, który reprezentuje podobne interesy - wyjaśnił. Zapewnił, że zbliżenie miedzy UE a Rosją nie byłoby wymierzone przeciwko komukolwiek.

  Europa i Rosja

  Na koniec Putin przypomniał: "W 1990 roku niemiecki kanclerz Helmut Kohl podjął bardzo odważną decyzję, by nie czekać, aż NRD będzie gotowa stać się częścią zjednoczonych Niemiec, lecz zjednoczyć się natychmiast, aby wschodnia i zachodnia część Niemiec poprzez proces aklimatyzacji i rozwiązywania wspólnych problemów mogły znów nauczyć się, jak żyć ze sobą. Historia potwierdziła, że krok ten był właściwy. Dziś, w nowych historycznych okolicznościach, mamy szansę zbudowania wspólnej i prosperującej Europy. Narzućmy sobie ten cel, a osiąganie kompromisów w konkretnych kwestiach będzie dużo łatwiejsze" - ocenił rosyjski premier.

  Putin przyjeżdża w czwartek z roboczą wizytą do Niemiec. W piątek weźmie udział w konferencji gospodarczej dziennika "Sueddeutsche Zeitung" i spotka się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/277681,Putin-unia-od-Lizbony-po-Wladywostok
 • @Panowiepoliczmygłosy 22:54:05
  I jeszcze jeden artykuł:
  24 STYCZNIA 2015 04:25
  Niemcy też chcą strefy wolnego handlu od Lizbony po Władywostok!
  Za wcześnie jest jeszcze się cieszyć, że naszym niemieckim przyjaciołom wrócił rozsądek i przechodzą do myślenia, o którym piszemy z taką konsekwencją od kilkunastu miesięcy. Wielka wizja pana Władimira Putina – budowy strefy wolnego handlu od Lizbony do Władywostoku stanie się pewnego dnia faktem, albowiem jest to doskonały sposób na wzajemne korzyści dla Europy i Rosji, w naszym interesie jest to, żeby w tej strefie nie było „dziury” nad Wisłą!

  Niemcy doskonale wiedzą o co toczy się gra na Ukrainie, bardzo szybko podziękowali zbankrutowanym moralnie politykom z Polski za ich wiernopoddańcze hołdy, albowiem okazali się niczym innym jak podpalaczami i wichrzycielami, działającymi w interesie strony trzeciej, która owszem i deklaruje że jest sojusznikiem, a nawet formalnie zapewniła sobie ten status, jednakże funkcjonalnie jest konkurentem i zrobiła wszystko, żeby wbić klin niezrozumienia pomiędzy Europą a Rosją! Wykorzystanie narodu ukraińskiego, do cynicznych celów trzeciej siły, nie ma precedensu. Jeżeli udałoby się te szacunki i domniemania potwierdzić, wówczas należy skończyć z fikcją NATO i porozumienia z byłą brytyjską kolonią położoną pomiędzy dwoma oceanami. Europie nie jest potrzebny sojusznik, któremu trzeba tak wiele płacić na każdym kroku, za wszystko.

  Zwrócenie się przez najważniejszych polityków niemieckich w stronę wizji sformułowanej przez pana Władimira Putina było od samego początku pewne, nie dlatego bo ktoś na Kremlu domaga się hołdu, tylko po prostu miał rację i jak zawsze przewidział przyszłość. Niestety Europejczykom zajęło trochę czasu zrozumienie szlachetnych intencji naszych rosyjskich przyjaciół oraz szansy – wielkiej, epokowej szansy jaką ostatnio przed Europą na Wschodzie otworzył Piotr I, a którą dzisiaj – pomimo tego jak go potraktowano – dalekowzrocznie i szlachetnie daje Europie pan Władimir Putin.

  Współpraca transkontynentalna jest przeznaczeniem geostrategicznym naszego kontynentu, jego dzielenie na Europę i Azję było zawsze sztuczne, dzisiaj to Rosja łączy Europę i Azję, trzeba być ślepcem zaślepionym transatlantycką pianą, który by tej okazji nie chciał dostrzec! Zwłaszcza, że sama wielka była kolonia Wielkiej Brytanii położona pomiędzy dwoma oceanami, dokonuje strategicznego zwrotu na Daleki Wschód, wcale się z tym nie kryjąc, zarówno w pracach jej najznamienitszych analityków (niestety często ojców wszelkiego kłamstwa), czy polityków. Szczucie Europy na Rosję, w tym nie było nigdy przypadkowe – to celowy proces, który ma osłabić nasz potencjał, upośledzić na lata relacje, żebyśmy nie stanowili konkurencji u bram Chin, ani przypadkiem nie porozumieli się z wielką Rosją, tylko znowu pokornie wysyłali mięso armatnie – tam gdzie ideolodzy wielkiego demiurga znowu wskażą domniemaną broń masowego rażenia lub wykażą inne kłamstwo i manipulację. Stawka w grze to pozycja blokowa w globalnej grze geostrategicznej na następne 100 może 200 lub 300 lat – to się decyduje dzisiaj, takiej stawki się nie odpuszcza.

  W praktyce ta stawka w nowej grze może zmienić wszystko, to jest poważniejsze od drukowania Euro, a nawet zapłacenia za długi Grecji i pomoc rozwojową dla całej Europy Środkowej. Niemcy na pewno będą oczekiwać od innych państw unijnych solidarności i współpracy, a od nas, żebyśmy CHOCIAŻ NIE PRZESZKADZALI. Niestety to właśnie Polska może okazać się największą barierą opóźniającą, albowiem procesów integracyjnych, które zarysował pan prezydent Putin, tak naprawdę powstrzymać się nie da! One występują samoistnie i wynikają z naturalnych i historycznych dążeń i tendencji. Niestety, jednak Polska swoją ahistoryczną postawą wielokrotnie udowodniła, że nie rozumie swojej roli na kontynencie, w szczególności groźne jest to co wynika z przekonania o „szczególnym typie relacji” pomiędzy Polską, a byłą brytyjską kolonią położoną pomiędzy dwoma oceanami. Jak dotąd przejawia się to co najwyżej, w wykorzystywaniu naszego terytorium do rzekomych tortur jeńców wojennych i przekazywaniu drukowanych banknotów w kartonach. Jednakże nie brakuje u nas w kraju szaleńców, którzy w zamian za poklepanie po plecach przez jakichś aktorów lub innych ludzi zza wielkiej wody – będą darli szaty, żeby tylko nie doszło do porozumienia „ponad naszymi głowami”.

  Problem polega jednak na tym, że epoka, kiedy cokolwiek znaczyliśmy jako twór państwowy, minęła bezpowrotnie w połowie XVII wieku, wraz ze zdradą jakiej dokonali ówcześni ukraińscy poddani Króla polskiego. Od tego czasu, skończyły się nasze możliwości – kreowania własnej polityki na tym kontynencie, nawet zwycięstwo roku 1920, zawdzięczamy głównie francuskiej i węgierskiej (jakże bezcennej) pomocy. Dzisiaj stając się przeszkodą w budowie euro-azjatyckiej współpracy skazalibyśmy się na totalną marginalizację i wrogość otoczenia. Jest takie mądre przysłowie – przyjaciół szukaj, w pobliżu, a wrogów trzymaj jak najdalej. Dlaczego od lat robimy wszystko, żeby mieć dookoła prawie tylko wrogów lub ludzi, którym tak naprawdę jest wszystko jedno, kto mieszka na tym terenie, a najlepiej jakby nie mieszkał nikt i były tu zielone lasy – a nie mamy nawet dalekich przyjaciół, których wsparcia moglibyśmy być pewni?

  Współpraca Unii Europejskiej z Federacją Rosyjską to ziszczenie marzeń wielu pokoleń Europejczyków i Rosjan, TO OSTATECZNE PRZEŁAMANIE DZIEDZICTWA ZIMNEJ WOJNY! To przede wszystkim wzajemna szansa na zwiększenie korzyści skali, dla Europy i dla Rosji, realizowana na partnerskich – sprawiedliwych i szanujących naszą wzajemną specyfikę zasadach. To jest przedsięwzięcie, w którym powinniśmy nie tylko uczestniczyć, ale aktywnie wyrażać pełne zainteresowanie dla każdej inicjatywy, która może się przyczynić do wcielenia tej epokowej i cywilizacyjnotwórczej wizji pana Władimira Putina w życie!
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=29409
  ========================================
  Sumując: z Ukrainą Usraelowi nie bardzo wyszło, zatem postanowił
  wysłać tych, co Erdogan ich nazbierał, podpuszczając sklerotyczkę Merkel aby zaprosiła uchodźców i to pociągnięcie Usraela (Sorosów & Company) dało wreszcie dobry rezultat.
  Rosja przestała myśleć o współpracy od Władywostoku po Lizbonę, nie chcąc mieć do czynienia więcej z dżihadzistami na swoim terenie i syfu multi kulti, którym mogłaby się zarazić.
  Zatem Usrael osiągnął swój cel a teraz zmusza UE do podpisania TTIP.
  Do tego, żeby jeszcze dobić ofiarę, będą zniesione wizy do UE dla Turków i pewnie dla Ukraińców.
  No i nastanie "RAJ"
 • @lorenco 23:48:27
  "Niemcy też chcą strefy wolnego handlu od Lizbony po Władywostok!
  Za wcześnie jest jeszcze się cieszyć, że naszym niemieckim przyjaciołom wrócił rozsądek i przechodzą do myślenia,..."

  W Europie środkowej nie ma miejsca dla dwóch silnych krajów. Albo Polska będzie podporządkowana lub zagarnięta przez Niemcy albo Polski lub Niemiec nie będzie. Takie są geopolityczne fakty i jeżeli ktoś marzy o przyjaźni i braterstwie z Niemcami to jego sprawa ale nie po grobach Polaków. Pragnę przypomnieć że Niemcy powstały w 1871 roku po upadku Rzeczpospolitej. Przed tym państwa niemieckiego nie było gdyż Rzeczpospolita była za silna a Niemcy tak naprawdę nic światu nie mają do zaoferowania. Rosja także będzie współpracowała tylko z silniejszym gwarantującym bezpieczeństwo ich biznesu i polityki. Nie zależnie czy to będą Niemcy czy Polska.
 • @Stara Baba 00:50:00
  Nie wiem co Twoja wypowiedź ma się do tematu, podałem powyżej dwa teksty, które są związane ze sobą, nakreślają ważne kwestie, dobrze byłoby je przeczytać od dechy do dechy.
  No chyba, że uważasz, że Polska wypięłaby się na strefę wolnego handlu od Władywostoku po Lizbonę, czyli taka wyspa samotna razem z Ukrainą, choć i Ukrainy tu nie byłbym pewien.
 • Ludzie!
  O czym wy mówicie!
  Jaka strefa wolnego handlu, od jakiej Lizbony po Władywostok.
  Jak na razie to nie ma strefy wolnego handlu w dowolnej polskiej wsi.
  Chłop nie może sprzedać mięsa, mleka, śmietany czy jaj.
  Stolarz krzesła, a kowal młotka.
  Ziarna chłopi nie mogą zgodnie z prawem sprzedawać ani wymieniać ze sobą.
  Ba. Nawet swojego siać bez opłaty nie wiadomo za co.

  JAKA STREFA WOLNEGO HANDLU.

  We wsi Kozia Dupa lub miasteczku Zadupie Wielkie, fryzjerka Jadzia nie może ostrzyc nikogo bez tysiąca pozwoleń, podatków, ZUSów większych niż jej dochody.

  Kazio nie może ściąć suchego drzewa za chałupą i sprzedać drewna, a Zenek jak zrobi parę butelek dobrej śliwowicy to musi ją rozprowadzać jak za okupacji w konspiracji, podobnie Grześ malujący tajnie i skrycie mieszkania za opłatą bez tysiąca opłat i pozwoleń.

  JAKA STREFA WOLNEGO HANDLU?????

  Za to że Borynie krowa mleka dała więcej, musi sprzedać pierzynę, żeby zapłacić karę.
  Za chwilę nikt z miasta nie kupi ziemi na wsi, a nawet nikt ze wsi, a chłop nie sprzeda morgi piasku przy drodze, bo nikomu nie będzie wolno kupić.

  JAKA STREFA WOLNEGO HANDLU???

  Gdzie ten wolny handel jest???
  Kilograma pomidorów nie wolno sprzedać przy pomocy wagi szalkowej, która jest perfekcyjnie dokładna.

  JAKA STREFA WOLNEGO HANDLU?

  Chłop wstawił kozę w pokoju swojego domu i grozi mu za to więzienie, bo nie opłacił pół setki pozwoleń, zezwoleń, projektów, uzgodnień, akceptacji.

  Sadzawki 2x2 m o głębokości 30 cm nie wolno zrobić na swojej posesji.
  Ba, zgodnie z przepisami nie wolno zapalić ogniska, żeby zorganizować np. piknik.

  STREFA WOLNEGO HANDLU????

  Nawet na chrzcinach nie wolno zagrać znanej melodii bez wcześniejszej opłaty.

  Dla kogo ta strefa niby ma być?
  Dla właścicieli niewolników?

  Przy drodze na swojej posesni nie wolno stanąć z pyrą, jajem, jagodami, grzybami lub serem, bo zaraz problem.


  Zamiast myśleć o "strefie wolnego handlu między Lizboną a Władywostokiem", weźmy się i zróbmy sobie strefę wolnego handlu między Sochaczewem a Łowiczem.
  Gwarantuję, że korzyści będą 10X takie, a straty 100X mniejsze.
 • @AlexSailor 05:13:56
  Witam,
  Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek będę musiał zgodzić się w 100% z tym co Pan pisze. Ale stało się. Nic, tylko przyklasnąć. Jednak aby zdrowy rozsądek chłopa ze wsi Kozia Dupa wygrał z instynktem przetrwania (w strukturach prominenckich) urzędnika z Brukseli (poniekąd też z Warszawy) i aby utworzyć strefę wolnego handlu obejmującą kraje Europy Środkowej, ale też Białoruś, należy w całości zanegować nasz udział w United Europe. Normalnym trybem taka rewolucja nie miałaby szans realizacji, jednak w przypadku nieuniknionych skądinąd poważnych rozruchów pomiędzy białą społecznością Zachodniej Europy, a ich arabskimi sąsiadami, można snuć takie plany.
  Cały czas zastanawiam się nad rolą partii PiS w nadchodzących ruchawkach. Niby struktury tej partii są na trwale wpisane w magdalenkowy porządek, ale jakby na to nie patrzeć, obecny rząd wykonuje ruchy zgodne z rozsądkiem. Oto nasza Pani Premier kategorycznie odmawia przyjęcia jakichkolwiek uchodźców w ramach przeszłych uzgodnień, tym samym wreszcie staje ramię w ramię z Orbanem, a minister Błaszczykowski prowadzi rozmowy z Łukaszenko. Dodać należy dużą ilość spotkań członków polskiego rządu z reprezentantami krajów słowiańskich w ostatnim czasie. Patrząc na te wszystkie posunięcia chłodnym okiem, można odnieść wrażenie, że właśnie przygotowuje się grunt pod środkowo-europejską secesję.
  Tak się rozmarzyłem.
 • @Krzysztof Szotowicz 09:09:00
  Moim zdaniem rzecz jest prosta do wyjaśnienia. W Polsce nie brakuje patriotycznie myślących ludzi którzy są zlokalizowani także i w PiS. Czasami i im uda się przedrzeć z racjami, szczególnie jeżeli chodzi o sprawy oczywiste, niekolidujące z kierunkiem działań pozostałych.
  Proszę się nie dać nabierać. Główny nurt partii skierowany jest na pogrążanie samostanowienia kraju i jego patriotycznych interesów dla agendy obcych. Polacy ze strefy wpływu w państwie małymi kroczkami bezwzględnie są wypychani na rzecz innych narodowości. To że nazwa kraju czyli Polska się nie zmieni nie znaczy że będzie to kraj zarządzany przez Polaków i dla ich dobra.
  Żaden człowiek nie chce być wysadzony przez "Muslima" co jest rzeczą naturalną i absolutnie nie czyni jego patriotą polskim. Po PO to właśnie PiS usilnie zabiega o obce wojska w Polsce oraz inne rzeczy zniewalające Polaków w własnym kraju na korzyść obcych ludzi i ich interesów.
 • @ Autor
  Dobry wpis - daję 5*

  Jestem za likwidacją tego układu.
 • @AlexSailor 05:13:56
  Za ten koment dałbym Ci 5 milionów gwiazdek, jeno nie mam jak ich odhaczyć :-(
  Dobrze czasem spojrzeć na coś z innej perspektywy.
 • Syryjski film dokumentalny nt. Państwa Islamskiego
  Jednym z wypowiadających się jest przewodniczący ZMIANY, dr Mateusz Piskorski.

  https://www.facebook.com/partia.zmiana/videos/481501588708347/?video_source=pages_finch_main_video
 • Prezydent Doda
  Prezydent Polski zobaczył w Rosji „zagrożenie dla całego regionu”
  Moskwa „stanowi zagrożenie” dla całego regionu – oświadczył prezydent Polski Andrzej Duda w wywiadzie dla amerykańskiego dziennika „The Washington Post", którego udzielił na tydzień przed wizytą w Waszyngtonie.

  Na pytanie, czy Polska boi się Rosji, Duda odpowiedział, że „właściwsze jest mówienie o zagrożeniu ze strony Moskwy dla całego regionu", jak poinformowało Polskie Radio.

  Prezydent skomentował również śledztwo w sprawie katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

  Jak na razie nie zbadano wszystkich dowodów, więc niemożliwe jest, aby naprawdę prowadzić śledztwo i chociaż próbować poznać prawdę. Wrak samolotu i czarne skrzynki nie zostały jeszcze dokładnie zbadane przez polskich ekspertów. Standardową procedurą w takich przypadkach jest próba zrekonstruowania wraku, by określić przyczynę katastrofy. W tej kwestii wciąż jest wiele do zrobienia — powiedział.

  Duda wypowiedział się również na temat kryzysu migracyjnego. Podkreślił, że „należy pomagać uchodźcom, przede wszystkim skoncentrować się na tym, by do ich krajów powrócił pokój"

  http://pl.sputniknews.com/polska/20160325/2385908/prezydent-Polski-Rosja-zagrozenie.html
 • @@@!
  „The Guardian”: król Jordanii wyjaśnił rolę Turcji w atakach terrorystycznych w Europie...Jak pisze „The Guardian”, król Jordanii Abdullah II opowiedział amerykańskim kongresmenom o orientacji Ankary na „radykalnych islamistów” w rozwiązywaniu problemów Bliskiego Wschodu. Gazeta uzyskała dostęp do stenogramu ze spotkania króla Jordanii Abdullaha II z amerykańskimi kongresmanami, w którym uczestniczył m.in. wiceprzewodniczący Komisji Sił Zbrojnych Senatu Stanów Zjednoczonych John McCain. Miało się ono odbyć w dniach 11-17 stycznia 2016 roku. Jak powiedział Abdullah II, Erdogan „wierzy w to, że problemy regionu można rozwiązać metodami radykalnego islamizmu”. To, że terroryści kierują się do Europy, jest częścią tureckiej polityki – podkreślił monarcha. Ponadto Jordania zamierza użyć sił specjalnych w Libii w operacjach z brytyjską Special Air Service. Abdullah II poinformował, że jego kraj jest również gotów do interwencji w Somalii razem z Wielką Brytanią i Kenią, by zniszczyć organizację Asz-Szabab, którą nikt się nie interesuje. Według jego słów, somalijscy islamiści są związani z dżihadystami z Państwa Islamskiego i Al-Kaidą. Problem jest znacznie większy niż Państwo Islamskie. Jest to trzecia wojna światowa – gazeta cytuje fragment dokumentu ze spotkania. Jedno ze źródeł „The Guardian” w Senacie USA potwierdziło, że spotkanie króla Jordanii z senatorami odbyło się, ale nie chciało ujawnić treści rozmowy. Ambasady Jordanii w Londynie i Waszyngtonie odmówiły komentarza.
 • @@@!
  W Belgii zamordowano pracownika ochrony elektrowni atomowej Tihange....Jeden z pracowników służby bezpieczeństwa elektrowni atomowej Tihange w Belgii został zamordowany, a jego przepustka zniknęła podała w sobotę belgijska gazeta „Derniere Heure”. Źródło w policji poinformowało, że mężczyzna został zamordowany w czwartek wieczorem w Charleroi, gdy wyprowadzał psa. Gazeta pisze, że elektrownia atomowa była jednym z celów terrorystów, którzy dokonali serii ataków w belgijskiej stolicy.
  Ps...Interesujące. Ciekawi mnie, w jaki sposób można zrobić z takiej przepustki użytek. Bo nie zakładam, żeby można było z powodzeniem udawać zamordowanego. A być może to jakiś kolekcjoner przepustek ? Te wszystkie zaprogramowane bio-roboty, w ukrywających ich twarze czarnych maskach, zawodowi mordercy na usługach "systemu" - to są tacy sami terroryści, jak zaprogramowane, przez ten sam "system", dzikie bestie ISIS.
 • @@@!
  Policja wiedziała o planowanym zamachu na lotnisko w Brukseli? Szokujące ustalenia greckiej telewizji...Greckie służby już w styczniu 2015 roku odkryły w dwóch mieszkaniach w Atenach materiały wskazujące na planowany atak na lotnisko w Brukseli i poinformowały o tym belgijskie władze - podała w sobotę ateńska telewizja Skai, powołując się na źródła w policji. Podczas przeszukania wynajmowanych przez islamistów mieszkań policjanci znaleźli m.in. plan brukselskiego lotniska. Po zamachach terrorystycznych w Paryżu w listopadzie zeszłego roku okazało się, że jednym z wynajmujących był Abdelhamid Abaaoud - podała Skai. Abaaoud jest uważany za organizatora paryskich zamachów. Ekstremista zginął kilka dni później z rąk policji podczas akcji w Saint-Denis na przedmieściach francuskiej stolicy. Po jego śmierci policja pobrała próbkę jego DNA i przesłała ją greckim służbom. Wówczas w ramach prowadzonego śledztwa zatrzymano 33-letniego mężczyznę, który został później przekazany władzom w Belgii. Ps...Czy istnieją "spontaniczne" i niezaplanowane zamachy? Jakieś przykłady? Oczywiście, że zaplanowany!! Pozostałe też będą zaplanowane, bo chodzi o to, żeby część ludzi wymordować, a resztę wziąć "za mordę", tworząc NWO (rząd światowy). Po to się to organizuje, aby nas zniewolić. Więcej wiedzą niż myślimy - http://www.veteranstoday.com/2016/03/22/322/
 • @@@!
  Burmistrz Antwerpii przyznaje, że polityka "otwartych drzwi" Merkel była "epokowym błędem", a Belgia jest "bagnem".....Burmistrz Antwerpii Bart De Wever powiedział w wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika „Der Spiegel”, że polityka „otwartych drzwi” wobec imigrantów była „epokowym błędem” kanclerz Angeli Merkel. Jego zdaniem polityka integracji w Belgii poniosła fiasko.
  Integracja muzułmańskich imigrantów w Belgii nie funkcjonuje. Na tym polega nasz problem. Nie byliśmy w stanie zaoferować (imigrantom) flamandzkiej wersji amerykańskiego snu.
  —przyznał polityk, szef flamandzkiej partii proniepodległościowej, Nowego Sojuszu Flamandzkiego (N-VA).
  Jak zaznaczył, sytuacja w Antwerpii jest mimo wszystko lepsza niż w Belgii, która - jak to ujął - jest „bagnem”.
  De Wever krytycznie ocenił funkcjonowanie państwa belgijskiego. Aparat państwowy działa „wolno, w skomplikowany sposób, nieefektywnie” - powiedział „Spieglowi” polityk. Unia Europejska nie proponuje też jego zdaniem żadnego rozwiązania.
  Europa rozwija się niestety w kierunku dużej Belgii, chociaż to Belgia powinna była stać się małą Europą.
  —powiedział.
  Utworzona w 2001 roku partia N-VA uczyniła z niepodległości Flandrii, w której mieszka 60 proc. Belgów, najważniejszy punkt swego programu politycznego.
 • @@@!
  Kryzys uchodźców może być „początkiem końca Unii Europejskiej”. Brytyjski historyk i publicysta Timothy Garton Ash o sytuacji UE......Brytyjski historyk i publicysta Timothy Garton Ash obawia się, że kryzys uchodźców może być „początkiem końca Unii Europejskiej”.
  Zamykanie w ostatnim okresie granic i próby kontroli osób na przejściach granicznych są „wstrząsające” powiedział Ash w rozmowie z rozgłośnią Deutschlandradio. Jego zdaniem kryzys euro oraz kryzys ukraiński, groźba Brexitu, a także rozwój populistycznych partii skrajnie prawicowych i lewicowych, połączone z kryzysem uchodźców, przyczyniły się do „egzystencjalnego kryzysu projektu europejskiego”. Przy tym Niemcy nie pełnią roli przywódczej w Europie. Niemcy nie są hegemonem, nie są kapitanem piłkarskiej drużyny. Niemcy są najważniejszym graczem, takim jak np. Zidane, ale do gry potrzeba jeszcze dziesięciu innych
  —wyjaśniał Ash.
  Brytyjski historyk wyraził jednocześnie uznanie dla działań kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Jego zdaniem: Merkel jest de facto czołową osobowością w Europie. Przyznał, że w kryzysie uchodźców pojawiły się „nieprzewidziane konsekwencje” i pani kanclerz „niecałkowicie przewidziała” co może się zdarzyć. Ash jest mimo wszystko przekonany, że absolutnie nie można tego określić jako negatywne działania. Teraz Europejczycy muszą sami chcieć żeby Europa znalazła rozwiązanie dodał. 60-letni Timothy Garton Ash uważany jest za jeden z najważniejszych głosów intelektualnych w Europie. W lutym br. został laureatem Międzynarodowej Nagrody Mostu Görlitz-Zgorzelec za 2016 rok. Jej fundatorzy podkreślili, że w ciągu minionych 30 lat jak nikt inny „w sposób autentyczny i wyważony” opisywał i oceniał struktury autorytarne i totalitarne, ich oddziaływanie, skutki i przezwyciężanie. Ps...W ocenie Merkel i dewastującej Europę polityki Niemiec ten cały Ash jest "miętki" jak wazelina. Typowy durny lewak. To Europa ma rozwiązywać szachowe zagrywki pani Merkel . Skoro taka mądra niech zagrywa dalej za swoje . Myśmy już ratowali Grecję finansowo i co ? . Oni nadal 900 E emerytury my 200 E .
 • @@@!
  Selfie Merkel z domniemanym zamachowcem-samobójcą...Internauci zauważyli niesamowite podobieństwo między jednym z zamachowców z Brukseli a młodym mężczyzną z obozu dla uchodźców, z którym kanclerz Niemiec Angela Merkel sfotografowała się we wrześniu. 25 marca policja opublikowała zdjęcie terrorysty Najima Laaachraou. Tego samego dnia prokuratura oświadczyła, że zdetonował on ładunek wybuchowy na lotnisku. Po przeanalizowaniu fotografii użytkownicy portali społecznościowych zauważyli niezwykłe podobieństwo między nim a młodym uchodźcą na selfie z Merkel. Na jesieni 2015 roku kanclerz Niemiec Angela Merkel odwiedziła obóz dla uchodźców w Berlinie. Następnie w internecie i mediach pojawiła się wspólna fotografia Merkel i jednego z uchodźców. Zachowanie kanclerz było burzliwie omawiane w sieci. Spotkało się również z krytyką wśród niemieckich polityków.

  https://pbs.twimg.com/media/CeZWFrFWEAAbbwk.jpg Pięknie!!! Jeszcze jeden gwoździk do politycznej trumny Merkel!!!
 • @@@!
  Bohater ratuje... plastikową lalkę z wybuchów w Brukseli !
  "Kryzysowy aktor" uchwycony podczas przenoszenie lalki imitującej dziecko.
  video zaczerpnięte z artykułu:
  NATO a Bruxelles: a febbraio ha riunito 49 alleati. Tema: invadere la Siria
  http://www.maurizioblondet.it/nato-bruxelles-febbraio-riunito-49-alleati-tema-invadere-la-siria/
  Maurizio Blondet 24 marzec 2016 nadesłał: RAM
  Brussels attacks: CRISIS ACTOR caught carrying fake baby
  https://youtu.be/ZrI7frXXZGM
  Ps...Cała Wielka Brytania, Italia śmieją się z nieudolnych fabrykacji terroru. Ta lala ma łysą głowę i sztywne kończyny. Nawet nie ubrali, jak dzieciaka...Cel: Łatwiej wprowadzić potrzebne globalistom przepisy “anty-terrorystyczne”. A w Polsce? Czy o tym można przeczytać w “niezależnych”, “niepokornych “ i – czy jak im tam - podobnych?
  Czy “nowy” Jacunio Kurski pozwoli, by pokazała to TVP?
  Ledwo, dla porządku, wspomnę o GieWu, tefalenach i satelitach.
  O tym cyrku też milczą: Straszne video eksplozji na lotnisku w Brukseli! Niestety, jest fałszywe. To Domodiedowo '11.
 • @@@!
  Francuska policja uważa za potencjalnych ekstremistów ok. 9 tys. osób....Francuska policja obserwuje około 9 tys. osób, podejrzewanych o to, że z czasem mogą oni przyłączyć się do ruchów ekstremistycznych – powiedziała w rozmowie z agencją Sputnik francuska parlamentarzystka, współprzewodnicząca komisji ds. obserwacji sieci dżihadystów w Europie Nathalie Goulet. Młodzi ludzie na skraju radykalizacji nadal znajdują się we Francji pod obserwacją. Jest ich ponad 9 tys., w tym połowa z nich zmieniła religię (przeszła z chrześcijaństwa na islamu) – powiedziała Goulet. Francuska polityk dodała, że zapobieganie werbunkowi młodzieży przez dżihadystów powinno odbywać się już w szkołach. Według jej słów, proces deradykalizacji we Francji jest trudną pracą, „której nie da się wykonać z dnia na dzień”. Wcześniej poinformowano, że Francja jest liderem wśród krajów Unii Europejskiej pod względem liczby obywateli, którzy wyjechali do Syrii. Według firmy zajmującej się oceną ryzyka Aon, do tego kraju od kwietnia 2014 roku przybyło 1,2 tys. Francuzów, którzy walczą po stronie dżihadystów.

  Ps...Więc potrzebują 50 000 osób do ich pilnowania. Skoro ich tak skrupulatnie policzyli, to dlaczego jeszcze chodzą na wolności i nie są deportowani do państw z których pochodzą ? Zmieszczą się wszyscy na jeden francuski lotniskowiec. Trasę rekreacyjno-objazdową pod nazwą "MORZE ŚRÓDZIEMNE ŁĄCZY I DZIELI" proponuję zacząć od Maroko...Żadnych bagaży
 • No comment :
  Po trzech wybuchach rodzina królewska ucieka z Belgi, po 5 latach krwawej wojny Assad z rodzina nie opuścił swojego narodu i kraju ! Wniosek zostawiam wam samym.
 • @@@!
  Rosja wzmocniła Assada tak, że mogła częściowo wycofać swoje siły z Syrii. A USA w Afganistanie walczy z sukcesami już ponad 10 lat. Geniusze strategii i taktyki przegrywają wszystkie wojenki od zakończenia II WŚ.
 • @@@!
  Spectator: Putin w Syrii działał jak Kutuzow...Rosyjski prezydent Władimir Putin działał w Syrii odważnie, w przeciwieństwie do Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych – pisze publicysta „Spectator” Taki Theodoracopulos. Dziennikarz przypomina taktykę Kutuzowa w wojnie 1812 roku, który „pozwolił przyrodzie zatroszczyć się o najeźdźców”, nie dając się wciągnąć w zacięte walki bez potrzeby. Po kampanii rosyjskiej Napoleon Bonaparte już nigdy nie odniósł ani jednego poważnego zwycięstwa. – Rosja złamała go, jak Hitlera 130 lat później”.
  — Wkroczył do Syrii (Putin – przyp. red.), nie utknął tam i, straciwszy tylko jeden samolot, który zestrzelił kraj należący do NATO, wyszedł z bagna z maksymalnymi wynikami – pisze Taki Theodoracopulos.
  — Wiem, że Putin jest samoistnym i autorytarnym, spontanicznym i odważnym liderem. Takim, który wygrywa wojny. Pokazał, że Zachód jest papierowym tygrysem. Bądźmy szczerzy: kiedy po raz ostatni światowy lider robił coś z prawdziwą odwagą? – zastanawia się autor. Niezależnie od tego, jak bardzo USA i UE starałyby się przedstawić rosyjskie działania w Syrii jako „niegodziwe wysiłki”, nie uda im się to.
  — Po prostu porównajcie działania Putina w Syrii i wujka Sama w Jemenie. W Jemenie katastrofa humanitarna jest nie mniejsza niż w Syrii. Arabia Saudyjska, Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie bombardują cywilów i szpitale w bezskutecznych próbach schwytania powstańców husytów… Saudyjscy piloci pod osłoną amerykańskich radarów tak boją się przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych, że latają zbyt wysoko i nie są w stanie atakować celów – ocenia Theodoracopulos.
 • @@@!
  WIDEO: produkcja myśliwca MiG-35....MiG-35 – nowy rosyjski myśliwiec, produkowany w zakładach lotniczych w Niżnym Nowogrodzie. MiG-35 wyposażony jest w nową wersję silnika turbowentylatorowego oznaczoną symbolem RD-33MK.
  https://youtu.be/AdhUWV_rwYY Myśliwce MiG-31BM niszczą pociski „przeciwnika” w odległości do 40 km Załogi ponaddźwiękowych myśliwców przechwytujących MiG-31B odparły zmasowany atak rakietowy w powietrzu podczas ćwiczeń na Uralu i w Syberii Zachodniej. Zapraszamy do obejrzenia nagrania, na którym piloci wyszukują i niszczą pociski manewrujące.

  http://pl.sputniknews.com/wideoklub/20160307/2236269/mig31bm-cwiczenia-rosja-wideo.html
 • @@@!
  Oto przykład żydolewackiej patologii !!!!!! Gdyby biały spalił koran byłaby to "mowa nienawiści", jak beżowa spaliła Biblię to jest to pewnie "wolność słowa". Żydolewactwo to takie samo zło jak islam!!!!!!! "34-letnia muzułmanka, którą policjanci nakryli na paleniu Pisma Świętego odpowie za noszenie nielegalnej we Francji burki. Nie poniesie natomiast konsekwencji spalenia Biblii. Wedle biegłych kobieta jest zdrowa psychicznie. Jako powód wzniecenia ognia na Piśmie podała „prześladowanie” jej przez chrześcijan." Cała Europa razem z Polską jest przeżarta żydolewactwem i populizmem, PiS tylko dlatego teraz mówi o nie przyjmowaniu uchodźców, że takie są na dziś nastroje, jak wszystko przycichnie to nie będą potrafili się postawić żydolewactwu jewropy. PiS robi to koniunkturalnie z wyrachowania. Szydło zgadzając się na ruch bezwizowy z Turcją, dorżnęła Europę. Bo co z tego, że nie przyjmiemy imigrantów. Oni legalnie na tureckich paszportach sobie do nas wjadą, razem z terrorystami. Zobaczymy, osobiście nie wierzę aby Europa obyła się bez wojny domowej. Żydolewactwo(Juncker, Schulce)chce nawet jeszcze bardziej ograniczyć dostęp do broni (wiadomo komu, bo terroryści broni w sklepach nie kupują)
 • @@@!
  Artykuł "Niemieckie kłopoty z Turkami" z 19 sierpnia 19 2013:
  "Problem turecki zamierzał w zdecydowany sposób rozwiązać w 1982 r. kanclerz Helmut Kohl. 28 października, miesiąc po objęciu władzy, spotkał się z premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher. Asystowali im tylko doradca kanclerza Horst Teltschik oraz prywatny sekretarz Żelaznej Damy, John Coles, który sporządzał notatki. Dokumenty opatrzone klauzulą Secret przez 30 lat były zamknięte w brytyjskim archiwum. Odtajniono je dopiero po upływie tego terminu. Wtedy dotarł do nich dziennikarz magazynu „Der Spiegel”. Zgodnie z protokołem, szef rządu RFN oświadczył: „W ciągu najbliższych czterech lat konieczne będzie zredukowanie liczby Turków o 50%, ale nie można tego jeszcze powiedzieć publicznie… Nie jest możliwe zasymilowanie Turków w ich obecnej liczbie. Niemcy nie mają problemu z Portugalczykami, Włochami, nawet z przybyszami z Azji Południowo-Wschodniej, ponieważ te wspólnoty integrują się dobrze. Ale Turcy pochodzą z całkowicie odmiennej kultury”. Jako przykłady zderzenia się dwóch odmiennych kultur Helmut Kohl przytoczył przymusowe małżeństwa w społecznościach tureckich oraz Turków pracujących na czarno. Dlatego połowa przybyszów z Turcji musi odejść, a ci, którzy zostaną, będą musieli uczyć się niemieckiego. Kanclerz próbował zrealizować te zamiary. W 1983 r. jego rząd przyjął ustawę, na mocy której każdy Turek, który zdecydował się wyjechać z RFN, dostawał 10,5 tys. marek, oprócz tego wypłacano mu składki emerytalne. Ale projekt okazał się niewypałem. Na 1,5 mln Turków mieszkających wtedy w Niemczech Zachodnich z propozycji skorzystało tylko 100 tys. Teraz sędziwy „kanclerz jedności” potwierdził za pośrednictwem swojego biura, że jego wypowiedzi z 1982 r. są prawdziwe. Wyjaśnił, że stanowiły one wtedy część szerokiej debaty na temat polityki wobec obcokrajowców." Wnioski co do Merkel wyciągnijcie sobie sami.
 • @Casey 20:17:40
  Dzikus przyjeżdża bez dokumentów, nielegalnie, podaje fałszywe dane. Następnie doi system, mieszka za darmo, ubierają, jeść i kieszonkowe także na papierosy mu dają. Ja jako obywatel UE wybrałem się na dwa tygodnie autem do Norwegii, żeby zwiedzić ich kraj i zostawić im kupę kasy, to przy kupnie głupie karty SIM pre-paidowej, żeby mieć tam bez limitu internet, pomijając cenę, kazali mi pokazać paszport, spisali, zarejestrowali itd - inaczej nie a się kupić. Nie wiem kto tym cyrkiem "zarządza", ale to po prostu są jaja. Ps. Uprzedzam, że wiem, Norwegia do Unii nie należy.
 • Oto szef "policji" w Brukseli, Islamiści kulają się ze śmiechu i robią ze strachu przed nim w gacie!
  http://bultimes.com/wp-content/uploads/2016/03/45844e7920d3.jpg http://ic.pics.livejournal.com/kerzak_1/39448026/1000397/1000397_original.jpg http://ic.pics.livejournal.com/maxfux/45354523/284777/284777_800.jpg http://cs8.pikabu.ru/post_img/2016/03/22/9/1458661860158540224.jpg http://ic.pics.livejournal.com/maxfux/45354523/284565/284565_800.jpg
 • @@@!
  "Polaków się boją a na Niemców polują" - świetna naoczna relacja z przy granicy....Islamiści wiedzą, że Polacy to nie niemieckie mięczaki
  http://www.fronda.pl/a/polakow-sie-boja-na-niemcow-poluja-czyli-o,68659.html Ps... To się nie trzyma kupy.
  1. Abdelsam twierdzi, że nie wykonał zadania i uciekł.
  2. W zemście za jego zatrzymanie muzułmanie wysadzili lotnisko.
  Nawet nie w zemście za zabicie Abaaouda, tylko za Abdelsama.
  Dalej:
  1. Policja zawsze mówiła, że przygotowanie podobnego zamachu trwa kilka miesięcy.
  2. Abdelsama zatrzymano w piątek, we wtorek, cztery dni później wysadzono lotnisko.
  Nie wiem, czy Abdelsam kręci na temat swego udziału (ale to bardzo prawdopodobne, że kręci), ale wygląda na to, że kręci belgijska policja, chcąc ukryć fakt, że pod jej nosem, co najmniej od kilku tygodni przygotowywano zamach. Ps.II..Minister obrony Izraela Ya'alon wygadał się w styczniu że Izrael preferuje islamistów z PI zamiast rządu Asada u swoich granic. I nic dziwnego, szczuć islamistów na siebie to nie problem, cały świat będzie za. Gorzej jak w Syrii stacjonują S-400 w których zasięgu jest lotnictwo całego Izraela i kilkadziesiąt Su-35S gotowych do akcji. Wtedy jest problem. Żydzi i tak przegrali swoje intrygi bo Iran podpisał porozumienie i co odbierze Rosja z irańskiego paliwa i wirówek to już tylko kwestia dobrej woli.
 • @@@!
  Czym zajmują się europejskie służby? Niepoprawny politycznie tweet ws. islamu powodem do aresztu...(sic!!!)...Niepoprawny politycznie tweet sprawił, że mieszkaniec Londynu trafił do aresztu, Zarzucono mu szerzenie nienawiści na tle rasowym i religijnym, co w praktyce oznacza obrażanie uczuć wyznawców islamu. Rozmowy ostrzegawcze przeprowadza także policja innych państw UE, tropiąc podobne występki. Niezwykłą czujnością wykazała się policja brytyjska, która zatrzymała i doprowadziła na komisariat mężczyznę, który po zamachach w Brukseli wyraził swoje emocje na Twitterze. Spotkałem muzułmankę w Croydon. Poprosiłem o wyjaśnienie Brukseli. To nie ma nic wspólnego ze mną powiedziała, co za wykrętna, wymijająca odpowiedź napisał Matthew Doyle, właściciel firmy zajmującej się public relations. Właśnie ten tweet przysporzył mu sporej i kontrowersyjnej popularności. Najpierw sprowokował innych użytkowników Twittera do parodiowania tej wypowiedzi bo przecież, jak uznali, religia, którą wyznaje spotkana w Croydon kobieta, nie ma nic wspólnego z zamachami w Belgii. A potem do akcji wkroczyła policja, która pilnie śledziła całą wymianę poglądów i aresztowała Doyle’a, uznając, że zawinił podwójnie nie tylko popełnił fatalny wpis, od którego się wszystko zaczęło, ale w dodatku w ferworze dyskusji napisał później o muzułmance „turbanogłowa”. Historia o aresztowaniu Brytyjczyka brzmi jak anegdota, ale zdarzyła się naprawdę potwierdził ją Scotland Yard i wspominały o niej poważne brytyjskie media. W tonie informacyjnym, bez emocji i absolutnie bez refleksji, że wolność słowa jest ograniczana a nawet krótkotrwały areszt za podobny wpis jest czymś kuriozalnym. Tak gorliwa w tropieniu internetowych wpisów, które mogłyby urazić uczucia muzułmanów, jest zresztą nie tylko brytyjska policja. Kiedy holenderski nauczyciel Ivar Mol napisał na Twitterze, że muzułmańskie dzieci klaskały na wiadomość o zamachach w Brukseli, odwiedziło go aż czterech policjantów. Przeprowadzili z nim zasadniczą rozmowę. Musiała być przekonująca, bo napisał potem, że nie zamierza już w ogóle pisać o tym, co się zdarzyło w Brukseli. Rozmowy policjantów z Holendrami, którzy kwestionują w internecie politykę imigracyjną, stały się już regułą. Policja holenderska musi mieć w związku z tym pełne ręce roboty. Może dlatego nie zdołała monitorować Ibrahima El Barkaoui, jednego z zamachowców samobójców na brukselskim lotnisku Zaventem. Przekazała go do Holandii w ubiegłym roku Turcja, uprzedzając, że jest terrorystą. Najwyraźniej służby holenderskie mają jednak inne priorytety i wolą się koncentrować na swoich obywatelach, wyrażających niepoprawnie politycznie poglądy. Ps...Poprawność polityczna w Belgii, Holandii, Anglii, Niemczech, Francji i innych krajach zachodu można porównać do kłamstwa i rodem pochodzi z marksistowsko- leninowskiej doktryny politycznej z której garściami czerpali narodowosocjaliści. Jest teoria, że służby belgijskie mimo wiedzy nie ingerowały licząc, że islamiści nie będą robić zamachów w Belgii. Czyżby służby holenderskie szły tą drogą i zamiast islamistów aresztują niepokornych ? I to jest to! Zachodnia Europa już nie żyje - tylko jeszcze o tym nie wie! Za tamte słowa wsadzają do więzienia, ostrzegają przed "mową nienawiści", a islamskich imamów w meczetach Francji, Anglii i Niemiec, którzy jawnie wzywają do zniszczenia cywilizacji Zachodu nie dotykają. Porąbane podwójne standardy - może nabraliby politycy zachodni trochę szacunku dla swoich obywateli, jakby jakiś zdesperowany "obywatel" wysadził się na jakimś komisariacie w akcie "protestu". Ups, może to co piszę też już podpada pod szerzenie "mowy nienawiści"? Ryba psuje się od głowy (polityków)... Dzisiaj trzeba walczyć o demokrację, ale nie marszami KOD - to przecież parodia "wolności". Nadszedł czas przywracania prawdziwej wartości słowo "prawda", "wolność", "uczciwość", "przyjaźń", "miłość", "wspólnota"... Europa już je przewartościowała - noszą one miana z islamu...Pisać!, a dlaczego nie, prof. Wolniewicz już dawno powiedział, że należało od samego początku, strzelać i zatapiać łodzie, czy też pontony a następni by już na pewno nie płynęli.
 • @@@!
  Obawiam się że towarzystwo europejskie ma już tak wyprane i poprawne mózgownice, że tylko cud i zdrowy rozsądek nielicznych mogą cokolwiek jeszcze uratować. Na Twitterze i Instagramie zaczęły pojawiać się fotografie Szwedek w hidżabach. W ten sposób chcą one pokazać swoją solidarność z dyskryminowanymi w Szwecji muzułmankami. http://wiadomosci.wp.pl/kat,141674,title,Szwedki-zakladaja-hidzab-w-gescie-solidarnosci-z-muzulmankami,wid,18235486,wiadomosc.html "Genialne, historyczne przemówienie premiera Węgier Wiktora Orbana, 15 marca 2016. Sądzę, że kiedyś będzie ono przytaczane jako ostrzeżenie dla Europy. Wówczas mieszkańcy Francji, Niemiec czy Szwecji będą się zastanawiać dlaczego nie posłuchali głosu rozsądku z Węgier." Historyczne przemówienie Viktora Orbana nt. imigracji (polskie napisy), powinno być emitowane CODZIENNIE wieczorem przed wydaniem głównych "Wiadomości" w TVP1: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=V0ALwYDY_74

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930