Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4283 posty 1949 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Umnyj malczik

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Opozycja w Rosji nie boi się Putina. Odkąd Czeczeni przeszli na stronę Kremla, opozycja boi się bardziej niewidzialnej ręki z Kaukazu. Czyżby outsourcing?


Fot. Ramzan Kadyrow

Prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow to człowiek, który się nie patyczkuje. Dwa tygodnie temu tuż przed pierwszą rocznicą śmierci Niemcowa, którego zabójstwo jest od początku powiązane z ludźmi Kadyrowa, czeczeński przywódca zamieścił na swoim Instagramie znamienne wideo. Widać na nim Michaiła Kasjanowa, byłego premiera i znanego prozachodniego liberała ale …obserwowanego przez snajperski celownik. „Касьянов  в Страсбурге, чтобы получить деньги для оппозиции” (Kasjanow jest w Strassburgu po kasę dla opozycji) głosi komentarz Kadyrowa pod wideo. Dwuznaczne następne zdanie: „Кто до сих пор еще не получил, получит” (Kto dotąd jeszcze nie dostał, ten dostanie) nie precyzuje czy chodzi o pieniądze, czy o kulę w łeb, a więc czy jest to obietnica czy groźba. Na wszelki wypadek cała opozycja traktuje ją jako inteligentnie zawoalowaną pogróżkę.

Fot. Michaił Kasjanow

Normalnie Kadyrow nie bawi się w takie gierki słowne i jego stosunek do moskiewskich liberałów jest znany. W styczniu określił ich jako „подлые шакалы” (podłe szakale), których powinno się traktować jako „врагов народа” (wrogów ludu). Wcześniej, w artykule dla prokremlowskich Izwiestii Kadyrow zaoferował leczenie w psychiatryku dla przeciwników Putina. A gdyby ktoś jeszcze chciał wątpić czy ma on poparcie w swoim narodzie zorganizował zaraz potem w swojej stolicy w Groznym ogromny czeczeńsko-muzułmański spęd gwiaździsty.

Fot.Ella Panfiłowa

Dla wielu rosyjskich opozycjonistów, których nie brak przecież także w bezpośrednim pobliżu Kremla, ostatnie pogróżki Kadyrowa poszły za daleko. Ella Panfiłowa, oficjalna rosyjska rzeczniczka praw człowieka  uważa, że wypowiedzi Kadyrowa zasługują na śledztwo prokuratorskie z uwagi na oznaki „ekstremizmu”. Centrum Lewady, znany prozachodni ośrodek badania opinii publicznej w Rosji stwierdził w badaniu ulicznym, że dla 60% Rosjan pogróżki Kadyrowa są „неприемлемые” (nie do przyjęcia). Konstantin Sienczenko, poseł do Dumy z Krasnojarska  nazwał Kadyrowa „позор России” (hańba Rosji), co zresztą już na drugi dzień musiał gromko odszczekać wyraźnie mocno wystraszony.

Fot.Konstantin Sienczenko

Kirył Rogow, analityk z Instytutu Gajdara pracujący dla zachodnich ośrodków politycznych, uważa, że zachowania Kadyrowa oznaczają głębokie zmiany w polityce wobec opozycji: „Это новый тип репрессий. В прошлом режим расправлялась со своими противниками, взимая их с экономическими преступлениями. Теперь ставки повышены.” (To jest nowy typ represji. Dawniej reżim rozprawiał się z przeciwnikami oskarżając ich o przestępstwa gospodarcze. Teraz stawka poszła w górę.)

Fot. Kiryłł Rogow

Jeżeli Putin stosuje represje wobec przeciwników, to robi to o wiele sprytniej niż dawna władza radziecka.  Zachodni obserwatorzy twierdzą, że kupił on z Zachodu bardzo tam propagowany „outsourcing”.  Państwo i jego służby już nie zajmują się opozycją, bo załatwiaja to rękami wyspecjalizowanych w zastraszaniu watażków w rodzaju Kadyrowa. Dlatego tak wiele mu wolno. W grudniu 2014 roku Kadyrow urządził w Groznym defiladę 20.000 swoich uzbrojonych po zęby czeczeńskich bojowników, których nie tylko w Rosji wszyscy się boją. Wrażenie było imponujące.  „Кадыров может делать грязную работу для Кремля и говорить вещи , которые они не могут позволить себе еще​​ произносить” (Kadyrow może wykonywać dla Kremla brudną robotę i wygadywać rzeczy na które oni jeszcze nie mogą sobie pozwolić”), twierdzi jeszcze inna opozycjonistka Jekatierina Sokirjanskaja z tzw. Międzynarodowej Grupy Kryzysowej, która specjalizuje się w problematyce Kaukazu i wypłynęła przy próbach zdezawuowania olimpiady w Soczi.

 

Fot. Jekatierina Sokirjanskaja

Pogróżki Kadyrowa pod adresem opozycji zbiegły się w czasie z końcem śledztwa w sprawie Borysa Niemcowa, którego w centrum Moskwy, na moście niedaleko Placu Czerwonego zastrzelił w lutym 2015 Zaur Dadajew, były zastępca dowódcy jednego z czeczeńskich batalionów Kadyrowa. Śledztwo skupiło się na osobie zabójcy, który kaukasko-mafijnym zwyczajem  wziął na siebie całą winę i karę i poszedł siedzieć wiedząc, że jego milczenie i więzienie jest po prostu etatem, za który jego rodzina będzie utrzymywana i chroniona lepiej niż gdyby to był jego bezpośredni obowiązek. Sędzia śledczy zignorował wnioski prawników rodziny Niemcowa, aby przesłuchać Kadyrowa i jego otoczenie. Kadyrow do końca bronił Dadajewa jako dobrego patriotę i muzułmanina, który „działał w afekcie chcąc ukarać bluźniercę i gorszyciela”. To, że Niemcow był Żydem, w dodatku raczej nielubianym, ma też ogromne znaczenie nie tylko wśród muzułmanów w Rosji (potężna i rosnąca siła!), ale także wśród samych Rosjan, gdzie można często spotkać ciche zdanie: невиновного не попали (na niewinnego nie trafiło).

Fot. Borys Niemcow

Wielu obserwatorów uważa, że oficerowie rosyjskiej bezpieki i armii nie lubią Kadyrowa, bo zbyt wiele mu wolno. Wielu widzi w nim jeszcze jednego z rebeliantów, z którymi walczyli przecież w czasie pierwszej wojny czeczeńskiej, wielu po prostu nie ufa „czarnym” jak w Rosji nazywa się muzułmańskich mieszkańców Kaukazu. Ale wszyscy zazdroszczą Ramzanowi poparcia jakim cieszy się u Putina. Na drugi dzień po zabójstwie Niemcowa Kadyrow dostał  kolejny medal, a jego ostatnie wypowiedzi prezydent Putin skwitował protekcjonalną pochwałą: „умный мальчик, хорошо работает” (mądry chłopak - dobrze pracuje). Mimo dramatycznego spadku dochodów z eksportu ropy i gazu Czeczenia dostaje tez obfite dotacje z centralnego budżetu Federacji. W ubiegłym roku transfery do regionów spadły ogółem o 3%, ale do Czeczenii wzrosły o 8%. Prezydent Putin nakazał również przekazać własność dużej firmy paliwowej w Czeczenii z Moskwy do budżetu rządu Kadyrowa.

Fot. Putin i Kadyrow

Czeczenia silnie dzieli Rosjan od czasów upadku ZSRR. Jest ironią niedawnej historii, że na początku lat 1990-ych, w czasie gdy Kadyrow walczył przeciw Moskwie, żydowscy liberałowie, tacy jak Niemcow domagali się, aby tej wojny zaprzestać. Niemcow zebrał wtedy milion podpisów przeciw Putinowi. I na odwrót – zajadli rosyjscy nacjonaliści, którzy w tamtym czasie sekundowali brutalnej ofensywie przeciw Czeczenom, dziś postrzegają Kadyrowa jako swego bohatera w walce przeciwko prozachodnim liberałom i złodziejom.

Kadyrow doprowadza do furii nie tylko liberalną opozycję w Rosji, ale i jej mocodawców za granicą. Teraz mają oni naprawdę kogo się bać, bo Ramzan i jego ludzie są bezwzględni i skuteczniejsi niż płatni zabójcy z amerykańskich dreszczowców. Ważniejsze jednak jest chyba to, że obecnie na rozkaz Ramzana w Czeczenii na Putina głosuje 99% mieszkańców,  a matecznik otoczonych legendarną sławą wojowników Kaukazu tak bardzo przeszedł na stronę Rosji, że dziś Czeczenów do wojen na Bliskim Wschodzie rekrutuje się już tylko z wąwozu Pankisi po gruzińskiej stronie granicy. (BJ)

 

KOMENTARZE

 • Kasjanow na celowniku w Strassburgu
  film ten oglądałem tydzień temu ale już został usunięty
  http://thesaker.is/anti-putin-opposition-leader-kasyanov-caught-in-strasbourg-with-his-pants-down-and-blames-kadyrov/

  tu można zobaczyć jak Czeczeńcy poczęstowali go tortem
  https://www.youtube.com/watch?v=D731zx5skRQ

  i jeszcze o patriotach rosyjskich z Ramzanem na czele
  http://thesaker.is/liberals-attack-ramzan-kadyrov-putin-and-sovereignty-of-russia-by-scott/
 • Imamowie tureccy zarzucili Kadyrowi, że zdradził islam.
  Do tego doszedł fakt, że ludzie Kadyrowa już od dawna wniknęli w struktury ISIS i tzw. "umiarkowanej opozycji", donieśli m. innymi, że jako chętni do walki po stronie ISIS, byli szkoleni w bazach NATO.
  Zatem niedługo było czekać na batalie przeciwko Kadyrowi i tego rodzaju artykuły.
 • @lorenco 19:39:18
  Twoją notkę uzupełniam filmem :

  https://www.youtube.com/watch?v=EhDQ2S9-ZZ8

  PS. widzę duże analogie pomiędzy tym co się dzieje obecnie na Bliskim Wschodzie , a tym co działo się w latach 80-tych w Azji Środkowej w okresie wojny rosyjsko-afgańskiej, gdy Pakistan był dla USA i CIA bazą dla szkolenia oraz korytarzem dla dozbrajania Afganistanu. W tej chwili taką rolę na Bliskim Wschodzie , gdzie toczy się wojna pomiędzy Syrią , a wyhodowanymi przez USA terrorystami odgrywa Turcja. Poza podobieństwami tych dwóch międzynarodowych konfliktów, należy jednak stwierdzić, iż ten obecny jest o wiele groźniejszy dla światowego pokoju , gdyż stoją za nim nie pojedyncze państwa , lecz koalicje państw.
 • @alcest 19:13:38
  Witam i pozdrawiam. Kiedy wracamy do quizów, bo mi się znowu trochę uzbierało?
 • Rosyjscy cywilni piloci Boeinga 777 wykazali mistrzowskie umiejętności oraz zimną krew ,
  gdy na wysokości 6 tysięcy metrów eksplodował i zapalił się jeden z silników i samolot stracił sterowność oraz zaczął tracić wysokość . Stało się to 16 minut po starcie z lotniska Punta Cana w Dominikanie . Docelowym miejscem lądowania była Moskwa. 12 godzin lotu. Pilotom udało się wrócić na lotnisko w Punta Cana i tam szczęśliwie wylądować ratując życie swoje, załogi oraz pasażerów . Przyczyny eksplozji silnika nie są znane.

  Na pokładzie było 355 pasażerów oraz 20 członków załogi. Samolot lądował przy pełnych zbiornikach paliwa ponieważ z uwagi na dynamikę zdarzeń nie było czasu na ich opróżnienie Pojemność zbiorników paliwa - ponad 170 ton.


  https://www.youtube.com/watch?v=OM7yQUOzPmg
 • Autor !
  Artykuł jest zawoalowaną i chytrze przemyconą krytyką Prezydenta Rosji Władymira Putina i pomówieniem go o terroryzm oraz jego wspieranie . Pamiętam taki film , gdzie liberalna opozycjonistka Ksenia Sobczak już z takim pomówieniem i słowną prowokacją wystąpiła publicznie wobec Prezydenta Putina . Jego wyczerpująca odpowiedź na tę prowokację tutaj :

  https://www.youtube.com/watch?v=9umGGPpevyk
 • @Bogusław Jeznach 00:53:39
  Po feriach zimowych, kończą się 28 lutego.
  Pozdrawiam
 • Syryjscy lotnicy z narażeniem własnego życia idą z pomocą swoim ludziom.
  Na filmie zrzut osprzętu z samolotu IŁ-76 w skrajnie ekstremalnych warunkach z pułapu 400 m. Ryzyko tego przedsięwzięcia /niski pułap/, dodatkowo zwiększa fakt możliwości zestrzelenia przez przeciwnika z ziemi, przy pomocy lekkiej broni przeciwlotniczej , jak również ręcznych zestawów przeciwlotniczych.

  Ojcem i pomysłodawcom tego typu zrzutów, w tym również sprzętu pancernego wraz z załogami był generał Wasilij Margiełow - legenda desantowych wojsk Rosji. Jednym z pierwszych żołnierzy , którzy tego dokonali był jego syn Aleksander.

  https://www.dailymotion.com/video/x3rl8bt_%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5-%D0%BB%D0%B5%D1%82%D1%87%D0%B8%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%88%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D1%81m%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE-%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BD%D1%8B%D0%B9-%D1%80%D0%B5%D0%B9%D1%81_news
 • @detektywmjarzynski 06:07:24
  Film o generale Wasiliju Margiełowie

  https://www.youtube.com/watch?v=5jf8HluU1O4

  z moim komentarzem do niego, cytuję :

  "Na 1:06 na pomniku Margiełowa napis : 12 maja 1945 r. , bez jednego wystrzału zmusił do kapitulacji 32 tysięcy żołnierzy i oficerów dywizji SS "Martwa głowa" oraz "Wielkie Niemcy". SS-owcy byli porażeni bohaterstwem radzieckiego generała.

  Widzę pewne analogię tej sytuacji z powrotem Krymu do Rosji, co również dokonane zostało przez SPECNAZ bez jednego wystrzału. W tym czasie na Krymie było 18 tysięcy ukraińskich żołnierzy, którzy skapitulowali przed kilkuset SPECNAZ-owcami.
 • @detektywmjarzynski 01:01:41
  Dopuszczam i taką interpretację, aczkolwiek sam bym się przy niej nie upierał. Pozdrawiam przyjaźnie. BJ
 • @nonparel 02:52:19
  Witam, co za wizyta! Wszelki słuch na długo o Panu zaginął, ale jak powiada przysłowie "Uderz w quiz, to się Nonparel odezwie...". Miło mi. Może zatem spróbujemy wypuścić jakiegoś pilota w marcu tytułem rozpoznania :)
  Pozdrawiam serdecznie. BJ
 • @fretka 21:24:51 dlatego zasłabł....
  Business Insider o amerykańskim F-35: projekt, który może ponieść fiasko !..Myśliwiec piątej generacji F-35 już dawno stał się przedmiotem sporów i wątpliwości, pisze Business Insider. Przy ogólnym koszcie programu opracowania samolotu w wysokości 1,5 biliona dolarów, ma on wiele wad, które mogą przekreślić stworzenie tego myśliwca. Jednym z głównych problemów przy opracowaniu F-35 są opóźnienia w stworzeniu oprogramowania systemu Block2, odpowiadającego za ogólną kontrolę nad możliwościami bojowymi samolotu, między innymi przekazywaniem informacji i systemami strzelniczymi. „Najpoważniejsze wady zostały wykryte w systemach nawigacji i precyzji naprowadzania. Te problemy programowe opóźniają integrację uzbrojenia, a także opóźniają loty testowe” – zauważa autor artykułu. W Block2 odkryto również problemy w zakresie precyzji strzału, wykorzystania radarów, pasywnych czujników, systemu rozpoznawania „swój-obcy” i elektroniczno-optycznego naprowadzania na cel. „Jeśli kod Block2 nie zostanie naprawiony, to cały projekt F-35 poniesie fiasko” – pisze Business Insider. Wśród wad wymienia się także konieczność zmiany konstrukcji baka paliwowego myśliwca. Obecna modyfikacja nie spełnia wymogów w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa lotów, ponieważ może sprowokować wybuch przy zetknięciu tlenu i gazów w baku paliwowym. To wymaga dodatkowych modyfikacji aparatu i programów. F-35 nie spełnia wymogów ochrony piorunowej kadłuba, co zwiększa liczbę operacji przy obsłudze samolotu. „Jeśli ten problem nie zostanie rozwiązany, to F-35 będzie wymagać opracowania dodatkowych metod ochrony piorunowej” – głosi artykuł. Poza tym, w F-35 odkryto pewne odchylenia od normy w systemie zarządzania lotem, co czyni niemożliwym prowadzenie walki w powietrzu pod określonym kątem, a także obniża manewrowość myśliwca. Business Insider pisze, że oprócz wymienionych niedostatków, myśliwiec ma szereg problemów z wyświetlaczem kaskowym, który powinien wprowadzać na ekran ważne informacje o przebiegu lotu. Koszt jednego kasku ocenia się na 400 tysięcy dolarów, przy czym nie gwarantuje on dokładnej widzialności w ciemności. Listę braków w F-35 zamykają niesprawne części (procesory, koła, system kontroli temperatury), które wymagają obsługi częściej niż by się tego chciało, a także niesprawne krzesła katapultowe, które mogą spowodować śmiertelne uszkodzenia ciała u pilotów, których waga jest niższa od określonej wartości. Ps...Norwegia kupiła ponad 50 sztuk tego złomu za ponad 70 miliardow koron. To była cena za stołek dla Jensa Stoltenberga obecnego sekretarza naczelnego NATO. Tak się robi business w "wolności i demokracji". Trzeba się tylko cieszyć że jankesi produkują takie buble!!! W memorandum Departamentu Obrony USA z 11.12.2015 omówione zostały problemy z oprogramowaniem samolotu F-35. Przyznano w nim, że wersja 3F oprogramowania nie ma szans na ukończenie do końca lipca 2017. Powodem obecnego stanu rzeczy jest fakt zaakceptowania oprogramowania 2B pomimo jego poważnych błędów, zainstalowanie oprogramowania 2B na nowych procesorach jako bazy dla oprogramowania 3I, co spowodowało jego częste zawieszanie się i restarty oraz decyzja polegająca na dołożeniu brakujących funkcji jako modyfikacji już wcześniej niestabilnego oprogramowania 3I, którą nazwano 3F. Kolejne zmiany w kodzie tego oprogramowania planowane są na połowę bieżącego roku, a testy będą trwały jeszcze dwa lata. Ponadto w systemie ALIS, który jest naziemną częścią oprogramowania F-35, brakującą funkcjonalnością, a dodatkowo jego skomplikowana architektura jest nieodporna na ataki hackerów. Wszystko to powoduje, że dużo jeszcze upłynie zanim F-35 będzie miał stabilne oprogramowanie. Z pewnego punktu widzenia jest to jednak pozytywna informacja..!!!.
 • @fretka 21:24:51
  BI opowiedział o nowej porażce amerykańskiego F-35!..Prace nad systemami informacyjnymi amerykańskiego myśliwca F-35 opóźniają się o jedenaście miesięcy, donosi portal internetowy Business Insider. Oczekuje się, że twórcy wielozadaniowego myśliwca-bombowca piątej generacji Lockheed Martin F-35 „Lightning" II przegapią kluczowy termin wydania szóstego bloku programowego zabezpieczenia samolotu Block 3F, informuje portal. Ta część kodu jest odpowiedzialna za bojowe i szkoleniowe możliwości samolotu. „Bez kodu F-35 po prostu nie będzie”, — pisze Business Insider. Według dyrektora ds. badań i ewaluacji operacyjnej Departamentu Obrony USA Michaela Gilmore’a myśliwiec nie będzie w pełni zdolny do walki do zaplanowanego terminu — lipca 2017 roku. „Główne problemy samolotu są od dawna znane — jest to niedokończony szkielet IT myśliwca — autonomicznego systemu informacyjnego zarządzania, niestabilność awioniki w fazie Block 3F, niewystarczająca niezawodność i konserwacja silnika”, — przytacza wydanie słowa dyrektora jednostki Pentagonu. Ps...Jednym słowem przewartościowany uSSmański nielot. Powolny, bezzwrotny, słabo uzbrojony, wadliwy, delikatny - bubel. Nie wiadomo nawet jak to zakwalifikować, myśliwiec to na pewno nie jest, samolot szturmowy też nie - brak opanrzerzenia i słabe uzbrojenie. Na bombowiec za mały... Co to ma być? Niech no to ktoś wytłumaczy, bo to jest największa moim zdaniem porażka w historii awiacji! Czyli kupa nowoczesnego przepłaconego złomu. Już 2 lata temu ten "samolot" miał latać nad Irakiem Syrią etc. Ten samolot bez połączenia z internetem nie działa. Wystarczy zniszczyć satelity i te "cuda" są uziemione. Takie są skutki - jak kierownictwem projektowania zajmują się administracje (zależne od banków) - a nie tak jak w Rosji - inżynierowie i wojskowi - którzy lepiej wiedzą co jest potrzebne i potrafią to szybciej i taniej zrealizować …To jest też kara za pyche! Dobry początek upadku bestii mafijno- korupcyjnej zza oceanu, tak trzymać.
 • @fretka 21:24:51
  American Thinker wymienił 6 słabych punktów amerykańskich myśliwców F-35 !!!. Opracowanie myśliwca F-35, z którym USA wiązały wielkie nadzieje, raczej nigdy nie zakończy się powodzeniem biorąc pod uwagę istniejące poważne niedociągnięcia, pisze magazyn American Thinker. Pierwszą wadą jest jego zawodny i źle zaprojektowany silnik — „największy, najgorętszy i najcięższy silnik, jaki kiedykolwiek został zainstalowany na myśliwcu”. On jest cięższy od swojego poprzednika ze względu na konieczność wprowadzenia w ruch turbowentylatora wersji z wertykalnym lądowaniem F-35B i w konsekwencji jest cięższy od innych bojowych samolotów odrzutowych o porównywalnym ciągu. Drugą wadą jest to, że pas startowy dla F-35 nie powinien być krótszy niż 2,5 km, przy czym minimalna długość pasa dla F-16 wynosi mniej niż kilometr. Jako trzeci słaby punkt myśliwca magazyn podaje koszt godziny lotu — 50 tysięcy dolarów, co raczej nie pozwoli pilotom na wylatanie wystarczającej liczby godzin, aby doskonale opanować maszynę. Na przykład piloci F-22 każdego miesiąca spędzają 10-12 godzin w powietrzu, a do tego, aby podjąć decyzję podczas walki w ciągu ułamka sekundy, potrzeba 20 godzin, czytamy w artykule. Po czwarte, zaprojektowany jako lekki bombowiec F-35 ustępuje pod względem manewrowości myśliwcom stworzonym 50 lat temu, a współczesne myśliwce z łatwością go obchodzą. Według prognoz w konfrontacji z Su-35 na każdy zestrzelony rosyjski samolot przypadnie 2,4 amerykańskich. Po piąte, F-35 wykorzystuje paliwo do chłodzenia elektroniki, w związku z czym jego zastosowanie w krajach tropikalnych jest problematyczne: samolot nie wystartuje, jeśli paliwo jest zbyt ciepłe. W związku z tym w amerykańskich bazach w Arizonie paliwo dla F-35 musi być składowane w białych zbiornikach pod daszkiem. I na koniec, aby niszczyciel był widoczny w scentralizowanym systemie logistycznym USA, potrzebuje połączenia z Internetem. W przeciwnym razie nie będzie w stanie latać, nawet jeśli jest technicznie sprawny, pisze American Thinker.
 • @Bogusław Jeznach 07:49:33
  Ma Pan za to moje uznanie. Na forach rzadkością jest uderzenie się w pierś. Pozdrawiam gorąco. Michał J.
 • @detektywmjarzynski 08:09:37
  Frontu ani munduru nie zmieniamy nigdy...
  Z niesłabnącym szacunkiem i sympatią. BJ
 • @detektywmjarzynski 23:32:58
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3441125/Shocking-new-ISIS-video-shows-four-year-old-British-boy-dubbed-Jihadi-Junior-blowing-four-alleged-spies.html
 • @Kula Lis 65 07:56:47
  Dzięki za wspaniałe, ubogacające komentarze. Jest Pan wart wszystkich pieniędzy (gdyby tu jakieś były :)) Pozdrawiam jak zwykle serdecznie. BJ
 • @detektywmjarzynski 08:09:37
  Pisząc ten artykuł najważniejsze dla mnie było podkreślenie, że Putin jest twardo po właściwej stronie i że popierając Kadyrowa prawdopodobnie znalazł sposób na kilka ważnych aspektów opanowania sytuacji wewnętrznej w Rosji. Chodzi mi nie tylko o opozycję żydo-liberalną, ale zwłaszcza o zapanowanie nad Kaukazem i wielką społecznością muzułmańską w Rosji. Kadyrow jest tu ważnym kluczem. A co do metod, to Putin wyraził się jasno odpowiadając Kseni Sobczak (dzięki za film) i nikt rozsądny nie uważa, by mogło być inaczej. Rządzenie tak wielkim i ważnym państwem nie jest zadaniem dla amatorów i wrażliwych pięknoduchów jak to sobie często mały Jasio wyobraża. Był to zresztą trudny dla Putina moment w tej konferencji, zważywszy na leningradzki rozdział jego biografii i szczególne relacje pomiędzy nim a Sobczakiem.
 • @Bogusław Jeznach 07:54:11
  Już ostrzę pazurki.
  Serdecznie pozdrawiam
  Ps. Jestem trochę przesunięty czasowo stąd też przesunięcie w odpowiedzi
 • @Bogusław Jeznach 00:53:39
  Ja do quizów jestem chętny i gotowy w każdej chwili. Już ostrzę ząbki.
  Pozdrawiam serdecznie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930