Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2071 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Rosjanom bądźmy wdzięczni

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Czeski publicysta Petr Michalu porusza ważny temat moralny, który na moim blogu często stawia w komentarzach Pani Nana: wdzięczności wobec Rosjan za wyzwolenie od Niemców.

W Katyniu Rosjanie dokonali zbrodni, rozstrzeliwując 15 tysięcy polskich oficerów (a być może więcej). Przeszłości nie można zmienić, jak i wydarzeń, które miały miejsce w odległych, czy nawet bardzo zamierzchłych czasach. Rosjanie przeprosili za swoją zbrodnię.

Na polskim terytorium, w Oświęcimiu, Niemcy bestialsko zakatowali, zamordowali i otruli w komorach gazowych co najmniej 1,5 miliona ludzi, w tym kobiety i dzieci (prawdopodobnie było ich więcej). Myślę, a raczej chciałbym wierzyć w to, że Niemcy również przeprosili za swoje zbrodnie. Jednak, czy można wybaczyć takie potworności, jak w pierwszym i drugim przypadku?! Dobrze. W porównaniu ze zbrodnią Rosjan Niemcy dokonali w samym tylko w Oświęcimiu 100 razy więcej  bestialskich i potwornych zbrodni!!!

Niemcom wybaczyliśmy (my – Czesi i Polacy), a Rosjanom — nie. Pytam więc DLACZEGO?!!

Na naszym własnym, czechosłowackim terytorium Niemcy popełniali przestępstwa i wprowadzali straszliwy terror, by całkowicie zniszczyć narody czeski i słowacki w drodze przesiedlenia daleko na wschód, dopuszczali się morderstw i „reedukacji” chociaż  tylko w przypadku kilku „odpowiednich” indywiduów. Oprócz innych bestialstw i terroru, dokonywanych przez Niemców na naszym narodzie, spalili i zrównali z ziemią Lidice, Leżaki, Javoříčko. Bezbronni, niczemu nie winni mieszkańcy tych wiosek byli albo rozstrzelani, albo przymusowo wysłani do obozów koncentracyjnych na pewną, a niechby i na pewien czas odroczoną, śmierć! W tym kobiety i dzieci! Niemcy zamordowali, dokonali egzekucji i okrutnie okaleczyli w obozach koncentracyjnych ponad 320 tysięcy obywateli Czechosłowacji! I to wszystko my, Czesi, Niemcom wybaczyliśmy!!!

Natomiast Rosjan, naszych starych przyjaciół, braci Słowian, sojuszników i obrońców, za to, że przynieśli nam pokój, wolność i uratowali narody czeski i słowacki przed zaplanowanym, ale nie zrealizowanym przez Niemców ludobójstwem, za to, że bez zastanowienia oddawali swoje życie, za to, że za naszą wolność w Czechosłowacji zginęło ich ponad 160 tysięcy ich żołnierzy, my nadal krytykujemy i potępiamy?!! Czyżby Czesi byli rzeczywiście takimi łajdakami?!! Niewdzięcznicy, nie zasługujący na nic dobrego nihiliści, którzy nie wiedzą, czym jest wdzięczność, szacunek, podziw dla wybawiciela i wiara w niego, czym jest dawna i jeszcze bardziej zahartowana przyjaźń przypieczętowana krwią? Jeśli tak ma być w istocie, to bycie Czechem jest wstydem, hańbą i przekleństwem.

Ale jeśli nie, to bądźmy przyjaciółmi Rosji. Odbudujmy naszą przyjaźń z Rosją, którą zdradzili nasi wiarołomni politycy, którą rozczłonkowano wbrew woli większości i którą zamieniliśmy na fałszywy, autodestrukcyjny i głęboko niemoralny sojusz ze zbrodniczymi Stanami Zjednoczonymi.

W Katyniu Rosjanie dokonali zbrodni, rozstrzeliwując 15 tysięcy polskich oficerów. Na terytorium Polski, w Oświęcimiu,  Niemcy bestialsko zakatowali, zamordowali i otruli w komorach gazowych co najmniej 1,5 miliona ludzi, w tym kobiety i dzieci. Niemcom my – Czesi i Polscy – już dawno przebaczyliśmy, a Rosjanom – nadal nie. Pytam: dlaczego?!

  

KOMENTARZE

 • @
  Przejdę chyba jednak na czytanie Pana postów tylko o przyrodzie i ciekawostek kulturowych ze świata. Pisze Pan tam o ciekawych rzeczach.
 • ten pepik mija sie z prawda
  Nie ma sensu sie licytowac iloscia zamordowanych polakow przez Niemcow i Sowieckich siepaczy. Ale jesli sie cos pisze to przynajmnie bez falszu czy manipulacji. W tekscie dwukrotnie pada liczba 15 tys (a moze wiecej) zamordowanych Polakow przez barbarzyncow zza wschodniej granicy. Jesli sie nie wie lub zazwyczaj nie chce wiedziec, ten czeski "fachwiec" niech nie pisze glupot. Najostrozniejsze dane to ponad 200 tys. Wiec chyba sporo (prawdopodobnie wiecej)
  W dobie internetu przed pisniem takich tekstow warto sie z takimi materialami zapoznac. A nie bezgranicznie kogos wybielac. gdzie tu ta "czeska" moralnosc.


  //W ramach „operacji polskiej” zginęło dziesięć razy więcej ludzi, niż wynosi liczba ofiar zbrodni katyńskiej. W kraju Stalina każdy Polak był szpiegiem. Rosyjski historyk Nikołaj Iwanow w książce „Zapomniane ludobójstwo” przypomina kulisy wielkiej akcji NKWD, która kosztowała życie nawet 200 tys. osób polskiej narodowości.//

  http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/ksiazki/artykuly/483418,operacja-polska-w-zsrr-200-tys-polakow-skazal-na-smierc-rozkaz-nkwd-nr-00485-nikolaj-iwanow-zapomniane-ludobojstwo-recenzja.html

  Znaleziono zbrodniczy rozkaz Jeżowa: wymordować Polaków na kresach

  http://www.pch24.pl/znaleziono-zbrodniczy-rozkaz-jezowa--wymordowac-polakow-na-kresach,34036,i.html#ixzz3y06SZizO

  i dziesiatki innych linkow
 • Niemcom wybaczyliśmy (my – Czesi i Polacy)
  Kto wybaczył ? Icek Dickman vs. Mazowiecki ? Obłapiając się też z chazarem Coca-colem ?
 • @Stara Baba 19:46:33
  W imie pojednania z rosjanami, piszmy prawde i tylko prawde. Tego typy klamstwa i manipulacje maja skutek odwrotny od zamierzonego.
  Nie tedy droga.

  Rosjanie NIGDY nie wyzwalali ani Polski ani Czechow czy Slowakow - NIGDY
  ten biedny rosyjski zolnierz ginacy na naszym terytorium ale takze na poludniu Europy nawet nie wiedziel gdzie sie znajduje, wiedzial jedno ze ma "po trupach" ale do celu z pytaniem na ustach "kuda na Berlin"
 • @
  Nie mamy co przebaczać Rosjanom, bo to NIE Rosjanie mordowali Polaków w Katyniu i Charkowie, tylko starożytna "rasa panów".

  @kfakfa: Najciekawsze jest to, że ten sam Icek Dikman wyrósł na komunistycznej glebie. Gdyby III Rzesza wygrała wojne to Icek nie zrobiłby kariery. Dlatego uważam, że III Rzesza ma kilka plusów - oni byli otwartymi wrogami Polski, ale walkę prowadzili dosyć honorową - nie tworzyli oni fałszywych autorytetów, udających polskich patriotów/chrześcijan. To jest domena żydostwa, a nie Niemców. Po za tym od czasu do czasu Niemcy robili porządek z żydokomunistami. Nie wszyscy Niemcy to szowiniści nienawidzący Polaków, w SS/Wehrmachcie też byli ideowcy, którzy walczyli przeciw żydowskiej supremacji i komunizmowi.

  Niemiecka okupacja Polski była niszczycielska fizycznie, natomiast żydo-sowiecka korumpowała nam duszę. To nie Hitler stworzył Miłosza, Szymborską oraz całej plejady antypolskich, judeofilskich i antykatolickich publicystów.

  Samym Rosjanom zmuszonym do bycia w Armii Czerwonej współczuję.
  Chwała tym Rosjanom, którzy walczyli przeciwko bolszewizmowi i żydowskiej supremacji o chrześcijańską Rosję!
  https://www.youtube.com/watch?v=c82GPttg2A0
 • @Sukarno 20:25:22
  //Samym Rosjanom zmuszonym do bycia w Armii Czerwonej współczuję.//

  to nie tylko Twoja opinia, ale wszystkich znajacych sie na "realiach" poboru do armi czerwonej i traktowania ich jak mieso armatnie.

  Pijak, złodziej i sadysta. Typowi radzieccy generałowie w czasie II wojny światowej

  //Rosjanie do dziś pękają z dumy na wspomnienie wygranej wojny z Hitlerem. Z lubością podkreślają geniusz wojenny sowieckich dowódców. W rzeczywistości jednak generałowie Stalina to była banda sadystów, opojów, złodziei i najzwyklejszych durniów.//

  http://ciekawostkihistoryczne.pl/2014/05/11/pijak-zlodziej-i-sadysta-

  "Mój lejtnant. Wspomnienia obrońcy Leningradu" Daniił Granin

  http://zapiskispodpoduszki.blogspot.co.uk/2014/05/moj-lejtnant-wspomnienia-obroncy.html
 • @Zbójnicki pies 20:15:00
  Jeśli piszesz o żołnierzach to masz sto procent racji . Pamiętajmy że w drugiej linii szli w większości starsi bracia w oddziałach NKWD i eliminowali takich którzy się wahali .Pozdrawiam.
 • @Repsol 20:46:18
  szacuje sie ze te zydowskie kanalie w sowieckich mundurach wymordowaly ok.450 tys. tzw. dezerterow i maruderow
  Ale Stalin tez to robil:
  Jak Stalin mordował swoich oficerów:
  http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/849425,Jak-Stalin-mordowal-swoich-oficerow
 • @Stara Baba 19:46:33
  O, na tym by mi zależało, bo wolę tematy hobbystyczne niż polityczne. Pozdrawiam. BJ
 • @Zbójnicki pies 20:51:02
  Czekam na jakiś końcowy wniosek, bo chciałbym wiedzieć, za co, Pana zdaniem, mamy Rosjan nienawidzić, a Niemców kochać? (Tego dotyczy w gruncie rzeczy publikacja czeskiego autora).
  Pozdrawiam. BJ
 • Komu przebaczyć?
  Nikomu. Jedno jest pewne. Rosjanie mordowali nas tylko jeżeli z nimi walczylismy. niemcy mordowali nas za to, że bylismy Polakami. niemcy byli zawsze największymi wrogami Polski. Już od jedenastu wieków wstecz.
 • @Zbójnicki pies 20:15:00
  Tak jest. Żeby komuś coś dać, najpierw to trzeba mieć. Jak sowiecki żołnierz miał komukolwiek przynieść wolność, jeżeli sam był niewolnikiem? Wraz z liniowymi oddziałami wkraczały odpowiednie służby i urządzały nam "wolność"
 • @Casey 22:55:27
  Wot mołodcy! Jak na nas napadli razem z Hitlerem w 1939 r. i mimo rozkazu Rydza Polacy stawiali opór, to nas mordowali i wywozili. Było nie walczyć, tylko by wywozili... No bo trzeba było zlikwidować ziemian, kler, inteligencję, osadników wojskowych i leśniczych, "kułaków" itd....
 • @Bogusław Jeznach 22:14:17
  Zyc w zgodzie z obojga sasiadami ale nie zapominac o ich potwornych zbrodniach.
  I ma to byc partnerska przyjazn, nie na kolanach.
  pozdr.
 • @Bogusław Jeznach 22:14:17
  Nigdzie i nigdy nie napisalem ze mamy "kochac" niemcow, to bylaby paranoja.
  A wpis czeskiego publicysty uwazam za promocje lewactwa i dozgonnej przyjazni polsko - sowieckiej. Ale to moja opinia.
  ps.
  a zadaelm sobie trud i poszperalem na temat tego publicysty kim on jest, wie Pan "promuje" pan nam kolejnego lewaka wdziecznego zyciu za interwencje sowiecka w Pradze
  Prosze poczytac teksty tego "politologa"

  a tu fragment jego tekstu przetlumaczony przez google niedoskonale przetlumaczony ale jednak teraz wiadomo kto zas


  //Znowu i ciągle powtarzam i będę wszystko zawsze powtarzam, że jestem więc wdzięczny wojsk Układu Warszawskiego i Armii Radzieckiej, który od r. 1968, miałam szczęśliwe dzieciństwo, rodzice są gwarantowane pracę, dobre bezpoplatkovou opieki medycznej, jako państwo, byliśmy w pełni samowystarczalna w produkcja jakości żywności, pociągi i autobusy prowadził regularnie i w każdej wiosce, mogę mieć ciszy i spokoju zabezpieczenia społecznego do szkoły podstawowej, średniej i absolwentów z uczelni//.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Petr-Michalu-Je-stesti-ze-u-nas-zasahla-sovetska-vojska-se-svymi-tanky-415479


  TO SOWIECKO_- CZESKA GNIDA
 • @Zbójnicki pies 23:16:30
  Znam bardzo wielu ludzi tu w Polsce, którzy tez mieli szczęśliwe dzieciństwo, bezpłatne szkoły, lekarza i dentystę w szkole, kolonie w każde wakacje, ich rodzice mieli stałe zatrudnienie, mieli gdzie mieszkać, co jeść i w co się ubierać, uczyli się po polsku, kończyli studia, kochali się, żenili i płodzili dzieci. Czy ich tez nazwie Pan gnidami za takie wspomnienia z PRL?
 • @Zbójnicki pies 23:05:30
  Podjudzasz przeciwko Rosji jak się tylko da, jakbyś spotkał na ulicy Rosjanina, pewnie byś go skopał jakby był chudziutki w barach, aby klęknął na kolana a najlepiej padł na pysk, za te potworne zbrodnie.
  A partnerskiej przyjaźni w Rosji nie znajdziesz, bo tam geje nie są dobrze traktowani ani na kolanach ani w innej pozycji.
 • @Bogusław Jeznach 23:26:08
  jesli napasc sowieckich zoldakow na wlasny kraj uwaza Pan za cos co mozna wychwalac , ba twierdzic ze bylo to sluszne , to zycze dobrego samopoczucia.
  Mam juz wiecej kwiatkow z zycia tego sowietofila, ale zostawmy to
  Pozdr.
 • @lorenco 23:31:41
  Gdybym spotkal Rosjanina to napil bym sie z nim whisky, bo jest tego wart.
  Nie mieszaj zwyklego ,przecietnego rosjanina z ich kacykami i pajacami na Kremlu.
  pozdr.
  ps.
  pracowalem z rosjanami (tak na marginesie), i wszyscy zyjemy8-)))))
 • @Zbójnicki pies 23:37:24
  Jakbyś się napił z Rosjaninem whisky? Chyba z takim jak Chodorkowski. Zwykli Rosjanie popierają swoje władze i prezydenta i z Tobą herbaty by nie wypili a co dopiero coś mocniejszego.
 • @Zbójnicki pies 23:34:40
  Unika Pan odpowiedzi na pytanie z 23:26:08
  a w to miejsce pyta mnie o "napasc sowieckich zoldakow na wlasny kraj" imputując mi jakobym mógł być tym zachwycony.
  Źle się czuję w dyskusjach na takim poziomie.
  Odpowie mi Pan jak to jest z tymi gnidami?
 • @Casey 22:55:27Rosjanie mordowali nas tylko jeżeli z nimi walczylismy. niemcy mordowali nas za to, że bylismy Polakami."///
  -Aha. -Jak nie zna się historii, to tak się uważa. :((( Tu choćby dwa lata; https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_polska_NKWD_(1937–1938)
 • @Bogusław Jeznach 22:14:17 -"bo chciałbym wiedzieć, za co, Pana zdaniem, mamy Rosjan nienawidzić, a Niemców kochać? "-
  -Panie Bogusławie, z całym szacunkiem dla Pańskiego taktu, dlaczego mamy kogoś nienawidzieć? -Czy poznanie prawdy prowadzi do nienawiści? -A prawda jest taka, że mordowali Polaków i Niemcy i Rosjanie. Nieraz ścisle nad zadaniem lkikwidacji polskości współpracując.
 • @Bogusław Jeznach 22:14:17
  https://youtu.be/8lhsTMErZuc
 • @Bogusław Jeznach 22:14:17
  -Konferencje Gestapo-NKWD – Wikipedia, wolna encyklopedia
  A tu początek z wiki;-//Po podpisaniu paktu Ribbentrop-Mołotow w 1939 oraz wspólnej inwazji Niemiec oraz ZSRR na Polskę kraj został podzielony na dwie części. W Brześciu nad Bugiem 23 września 1939 odbyła się wspólna niemiecko-radziecka defilada z okazji zwycięstwa nad Polską. W dniu 28 września 1939 został podpisany w Moskwie traktat o granicach i przyjaźni III Rzesza-ZSRR, w którym dokonano czwartego rozbioru ziem polskich. Granice ustalono na linii Sanu, Bugu, Narwi i Pisy. Tajne załączniki tego traktatu przewidywały współpracę Gestapo i NKWD w zwalczaniu polskich organizacji niepodległościowych głosząc: "Obie strony nie będą tolerować na swych terytoriach jakiejkolwiek polskiej propagandy, która dotyczy terytoriów drugiej strony. Będą one tłumić na swych terytoriach wszelkie zaczątki takiej propagandy i informować się wzajemnie w odniesieniu do odpowiednich środków w tym celu." Stało się to podstawą do wzajemnej współpracy policji oraz sił bezpieczeństwa obu okupantów, przybierając formę czterech tematycznych konferencji, które odbyły się w latach 1939–1941 w Brześciu, Przemyślu, Zakopanem oraz Krakowie.//
 • @Bogusław Jeznach 22:14:17
  wymienili się listami polskich "wrogów ludu" prewidzianych do likwidacji w pierwszej kolejności.
  A więc naukowcy, nauczyciele, lekarze, a następne wszyscy z ukończoną maturą.
 • @Bogusław Jeznach 23:54:15
  Wychodzi na to, że wszyscy ci, którzy uważają, że za "sowieckiej okupacji" mieli szczęśliwe dzieciństwo, bezpłatną opiekę medyczną, pracę itd. to są gnidy.
  Także i bracia Kaczyńscy to są gnidy, ponieważ mieli szczęśliwe dzieciństwo, byli nawet gwiazdorami filmowymi.
 • @Bogusław Jeznach 22:14:17Po pogryzieniu się z sojusznikiem Stalin doprowadził "wyzwalanie" Polski do końca.
  -Bezwzgłednie sowietyzując nasz kraj. https://pl.wikipedia.org/wiki/Sowietyzacja
 • @lorenco 00:22:27-W tym świecie wszystko jest możliwe... -:)))
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Spotkałem_nawet_szczęśliwych_Cyganów
 • @moher 00:13:33
  Tak, oczywiście, mordowali Niemcy i Rosjanie, dodam jeszcze do tego, że mordowali Polaków Szwedzi, Tatarzy, Mongołowie, Turcy.
  Natomiast pomijanie okrutnych zbrodni na polskich cywilach popełnianych przez Ukraińców, jest jak najbardziej zamierzone przez takiego kościelnika jak moher.
 • @lorenco 00:47:55 -Nie imputuj mi zamiarów. -Machiavelli'm i tak nie zostaniesz -:)))
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Fałszowanie_historii_ludobójstwa_OUN_i_UPA
 • @lorenco 00:47:55Tak, oczywiście, mordowali Niemcy i Rosjanie, dodam jeszcze do tego, że mordowali Polaków Szwedzi, Tatarzy,
  Mongołowie, Turcy. -Dobrze, że o tym wiesz. -Historia magistra vitae est. -:))))
 • @moher 00:57:30
  Jak oskarżasz i przepisujesz Wikipedię, to bądź sprawiedliwy jak Bóg przykazał! A nie jak ksiądz!
 • @moher 01:00:52
  A co z działaniami na Wołyniu wobec ludności polskiej
  OUN-UPA?
  Jest Pan jak widać historycznie wysoko zaznajomiony i kompetentny.
 • @dron67 01:16:47
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Fa%C5%82szowanie_historii_ludob%C3%B3jstwa_OUN_i_UPA
 • @dron67 01:16:47-Są na ten temat dłuższe filmy na you tube, są też opracowania historyków.
  -Zbrodnie ukraińskie były przerażające. -Rozmawiałem nawet na ten temat z bezpośrednimi świadkami.
 • @dron67 01:16:47-Są na ten temat dłuższe filmy na you tube, są też opracowania historyków.
  Zbrodnie ukraińskich rezunów były przerażające. -Rozmawiałem nawet na ten temat z bezpośrednimi świadkami.
 • @dron67 01:16:47
  https://www.google.ca/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiCw86J2b7KAhUFn4MKHWEJDnEQFggoMAE&url=http%3A%2F%2Fwmeritum.pl%2F362-sposoby-upa-mordowanie-polakow%2F&usg=AFQjCNEWuFs2S3knTiAZEE_vnwEWiZTerw&sig2=sUDgYkQwSaZ-S1jdE1TUMA
 • @lorenco 01:03:33Jak oskarżasz i przepisujesz Wikipedię, to bądź sprawiedliwy jak Bóg przykazał! A nie jak ksiądz!"///
  -:))))))) -Nie lubisz księży? a lamów kochasz?
 • @moher 01:28:02
  A co sądzi Pan o tym materiale?

  https://youtu.be/iST0BKRWQVc
 • @dron67 01:48:55 ż to obejrzalem dawno temu.
  -przykre to rzeczy.
 • @moher 01:56:48 "A co sądzi Pan o tym materiale?"///
  -Nie tytułuj mnie Panem, bo występuję pod nick'iem :)
 • @moher 01:56:48
  To nie są przykre rzeczy, tylko zbrodnia ludobójstwa.
  Ktos powinien ponieśc za to odpowiedzialność.
  Tymczasem, przynajmniej tak to się przedstawia,
  nic w tym kierunku nie zmierza.
  Co Pan o tym sądzi?
 • @moher 01:38:34
  ==Zbrodnie ukraińskich rezunów były przerażające. -Rozmawiałem nawet na ten temat z bezpośrednimi świadkami.==

  Mam takich świadków w rodzinie..
  Tego nie można zapomnieć, a bieżąca polityka zmierza
  ku zaciemnieniu a nie wyjaśnieniu tych tragicznych wydarzeń.
  To jest niedopuszczalne!
 • @dron67 02:18:53 "To jest niedopuszczalne!"
  -Mam takie samo zdanie. -Nie wolno fałszować historii.
 • @Bogusław Jeznach 23:54:15
  a czy ja neguje to co Pan pisze ze wludziom w PRL zylo sie tak a nie inaczej.
  odpowiedzialem Panu ze za gnide uwazam publicyste rodem z Czech ktory zachwala fakt "gospodarskiej" wizyty Rosjan w 1968r. Dla mnie to zwykly sowiecki zoldak z czeskim paszportem. I tyle
  Nie imputuje Panu zadnych pochwal sowieckich agresji, nie
 • @lorenco 23:54:02
  widze ze brak argumentow nadrabiasz pomowieniami, co zreszta nie jest dla nikogo zaskoczeniem.Te typy tak maja. A to pewnie tez wina braku zainteresowania wojna Rosyjsko-Ukrainska, gdzie w kazdym wpisie twoje komentarze to pelna finezja i majstersztyk komentatorski.
  daj sobie na wstrzymanie
 • @
  W dyskusji o wybaczaniu i pamiętaniu pojawił się wątek kluczowy, jeśli chodzi o stronę wschodnią tego równania: sadystyczna orgia ludobójcza na Kresach w wykonaniu Ukraińców, mająca cechy satanistycznego opętania i 45 lat spokojnego istnienia PRL w cieniu ZSRR. Co pamiętać, a co wybaczać?
  Stosunek do tych zdarzeń jest od początku sterowany przez wrogów Polski i służy ich celom, a Polacy, którzy według przekonania wrogów ani własnego rozumu ani sumienia za wiele nie mają, więc nadają się na narzędzie, także na tym portalu mają tym celom służyć, z jednej strony powtarzając i wzmacniając – zgodnie z obowiązującą i znów jedynie słuszną linią polityczną - nienawistne mantry przeciw Rosjanom, a z drugiej bagatelizując i osłabiając znaczenie zbrodni obecnych banderowskich „sojuszników”, ponieważ pomagają oni we wspólnym froncie budowania nienawiści wobec Rosji i Rosjan. Przykłady obu tych postaw, czyli posłusznego (choć nie wiem na ile świadomego) wykonywania takiej „instrukcji dla gojów” można znaleźć i w tej dyskusji. Jeden z dyskutantów gorliwie wzmacnia opinie antyrosyjskie pisząc np: „Rosjanie NIGDY nie wyzwalali”, „napaść sowieckich żołdaków”, „Pijak, złodziej i sadysta” (typowy rosyjski generał), „sowiecko-czeska gnida” (autor apelu), itp. Drugi bagatelizuje zbrodnie ukraińskie stwierdzeniami „przykre to rzeczy” lub „Nie wolno fałszować historii”.
  Apeluję o większe poczucie proporcji i o następującą refleksję: 45 lat „bezwzględnej sowietyzacji” jakoś wszyscy przeżyliśmy i możemy teraz dyskutować z bardzo różnych pozycji. Czy przeżylibyśmy jako naród podobny okres pod okupacją niemiecką albo ukraińską? Może trochę przyzwoitości, Panowie…
  W dalszej części tej dyskusji – o ile będzie się ona tu toczyć – uczestniczył już nie będę, bo właśnie dopadłem innego ciekawego tematu. Pozdrawiam wszystkich. BJ
 • @Bogusław Jeznach 09:35:08
  ...teraz to Smoleńsk jest i wygląda, że przez długie lata będzie kamieniem młyńskim u szyi dla stosunków polsko rosyjskich. Wszystko można uzasadnić: rozbiory - bo sami doprowadziliśmy się do takiego stanu, że właściwie nie było wyjścia, rok 1920 i 17września - bo to nie suwerenna Rosja nas napadała - tylko państwo pod okupacją żydowską, z tych samych powodów rzeź i zagładę Warszawy w 1944, okupację, prześladowania i mordy po wojnie
  Wszystko - ale nie umowny Smoleńsk i wszystko co się wydarzyło później aż do dziś. To przykre - ale takie są fakty

  pozdrawiam

  ps
  ja też miałem szczęśliwe dostatnie dzieciństwo w PRL - czy to zwalnia z myślenia?
 • @moher 00:15:14
  jedno o Polakach można powiedzieć,

  ich wiki to zakłamana propaganda, a nie encyklopedia
 • Autor,
  "Polscy – już dawno przebaczyliśmy, a Rosjanom – nadal nie. Pytam: dlaczego?!"

  Bardzo podobnie zadałam pytanie na katolickim portalu? I co cisza nawet katolicy nie potrafią wyjaśnić dlaczego ?
  Przecież taki wielki śp Wyszyński dał przykład komu wybaczać trzeba.
  Tam gdzie rozwijają się macki KK wybaczamy. Spójrz pan na mapę kościołów w Polsce. Naród prawie święty można rzec. A jaki miłosierny?
  Wybacza tylko to co chce wybaczyć! Co nie ma w ogóle związku z jego nauką.

  Tylko prawosławie nie poddaje się Watykanowi i tu jest pies pogrzebany. Tu nie chodzi o politykę tylko łupy kościelne!

  Tak uważam.
 • @Bogusław Jeznach 09:35:08
  "45 lat „bezwzględnej sowietyzacji” jakoś wszyscy przeżyliśmy "

  A co Pan ma na myśli używając słowa "wszyscy", że tak zapytam? Przykłady przytoczone przez Szanownych Blogerów Mohera i Zbójnickiego Psa pokazują, że słowo "wszyscy" jest co najmniej nie na miejscu... i co teraz?
 • @lorenco 00:22:27
  bracia Kaczyńscy to są gnidy z tego powodu,
  że wprowadzili prawo przekraczania zasad obrony koniecznej,
  wzburzony czyjąś bezczelnością burżuj może zabić tego,
  który go wkurzył,

  z tego prawa skorzystał obecny minister skarbu.
 • @moher 01:36:27
  też znam relacje świadków, też tych, którym udało się przeżyć katusze
 • @Bogusław Jeznach 09:35:08
  „Rosjanie NIGDY nie wyzwalali”

  Straty spowodowane przez III rzeszę są określone na ok 850 mld dolarów.
  Straty spowodowane przez zsrr to (przepraszam za brak linku) ponad 700 mld dolarów... Wyzwolenie?
 • @Bogusław Jeznach 09:35:08
  "W dalszej części tej dyskusji – o ile będzie się ona tu toczyć – uczestniczył już nie będę, bo właśnie dopadłem innego ciekawego tematu. "

  No tak... ucieczka do przodu :-(
 • @Bogusław Jeznach 09:35:08
  sowietyzacja, za PRLu, obowiązkowa nauka j rosyjskiego,

  a jednak mówiliśmy po Polsku,

  teraz amerykanizacji niby nie ma, przymusowej,

  a większość przetyka mowę ojczystą anglicyzmami,
  wiele polskich słów wyszło z użycia, inne zmieniły znaczenie na ameryckie,

  a co do wojny, to wystarczy posłuchać relacji ludzi, o zagrożeniu jakie odczuwali podczas okupacji niemieckiej, z tym pod sowiecką armią,

  wtedy było to wyzwolenie, śmierć przestała być kromką chleba,

  -------------------
  najgorsza przemiana zaszła w tym reżyserze, kiedyś zrobił takie filmy, a teraz to go słuchać nie można.
 • @Andrzej Tokarski 10:39:41
  Sekta smoleńska zawsze mnie bawi,

  naprawdę uważacie, że winne są ruskie ?
 • @Bogusław Jeznach 09:35:08
  ==sadystyczna orgia ludobójcza na Kresach w wykonaniu Ukraińców, mająca cechy satanistycznego opętania==

  Fakt, i obecna polska administracja wobec kontynuatorów (!) tych
  zbrodni ludobójstwa, stoi w pozycji na klęczkach!!
  Udziela pożyczek (?), futruje uzbrojenie...

  Jeżeli państwu polskiemu coś zagraża, to są to starzy sojusznicy
  z Zachodu i płd. Wschodu.
  Trzeba być ślepcem albo agentem , żeby tego nie widzieć.

  Dowodów aż nadto:
  ==Martin Schulz jest synem Karla Schulza SS-Hauptsturmführera i hitlerowskiego szefa gestapo w obozie koncentracyjnym Mauthausen-Gusen

  Schulzów się nie boimy. Nasze chłopaki z AK wykończyli kilkunastu gestapowców Schulzów.

  Podam parę przykładów kiedy gestapowiec Schulz padł martwy.

  1) 1940 r. do października 1943 r. Uważany za jednego z okrutniejszych strażników.

  Herbert Schulz, SS-Oberscharführer. Bił i torturował więźniów (min. Jana Bytnara „Rudego”) Zastrzelony przez AK 6 maja 1943 r.

  SS-Hauptsturmführer Karl Schulz ojciec Martina Schulza, SS od 1 maja 1937 (nr identyfikacyjny 400037)

  2) Oddział bojowy „Kosy” przeprowadził w maju 1943 r. skuteczną akcję likwodacyjną na gestapowca Karla Schulza.

  http://www.polskaprawda.pl/240,aktualno%C5%9Bci,_Gestapowiec_Schulz_uczy_Polak%C3%B3w_demokracji_.aspx
  ====

  O zakusach 'przyjaciół' na Przemyśl i okolice wspominać nie trzeba.
 • @dron67 01:16:47, @Moher, @Autor
  "A co z działaniami na Wołyniu wobec ludności polskiej
  OUN-UPA?"

  Myślę, że ogromna większość zbrodnię ludobójstwa na Wołyniu zawęża tylko do stosunków polsko - ukraińskich i tylko do okresu w którym ona wystąpiła. A sprawa ma wymiar geopolityczny i chodziło o jak najgłębsze i jak najtrwalsze skłócenie Polaków i Ukraińców, tak aby już nigdy te dwa narody nie stworzyły jednego państwa. Dla niemiec oznaczałoby to poważny problem (podobnie jak Heksagonale, które zniszczyli) i to oni od początku wspierali (inspirowali?) powstanie oun. Rozdzielili Polaków i Ukraińców rękoma Ukraińców.
  Moim zdaniem każdy, kto naprzeciw przyjaźni i współpracy Polski i Ukrainy wysuwa argument banderowski działa nieświadomie na korzyść właśnie niemiec. Obecny konflikt na Ukrainie to okazja do całkowitego wykorzenienie banderowskiego nowotworu. Teraz robią to Rosjanie i Powstańcy z Donbasu. Polska niestety wspiera stronę pro-banderowską raz ze względu na rządy polszewii działające przez 8 lat właśnie w interesie niemiec oraz rządy PiS będące pod kuratelą USA, które od końca II WŚ współpracowały z... banderowcami - tu akurat chodziło o nienawiść do zsrr. Wszystko jak widać się zazębia. Musimy tylko pamiętać, że nie każdy Ukrainiec to banderowiec. Z punktu widzenia logiki zbiorów to całe szczęście jest proste.

  Ukłony
 • @Jasiek 10:49:49
  skąd te dane ?
 • @Jasiek 11:10:40
  ==A sprawa ma wymiar geopolityczny i chodziło o jak najgłębsze i jak najtrwalsze skłócenie Polaków i Ukraińców, tak aby już nigdy te dwa narody nie stworzyły jednego państwa. ==

  A kiedy to były takie dążenia?
  Przeciez takiego państwa jak Ukraina nigdy nie było w historii.
  Kraj ktory nie potrafi samodzielnie gospodarowac, prosze o podanie dynastii, jednego króla lub cara tej Ukrainy, nie istnieje, to jest sztuczny polityczny wymysl Htlera i Stalina aby z Rusinow galicyjskich stworzyc panstwo.
  Zbior banderowcow, UPA i SS Halyczczyna popieranych przez obecnych administratorów z nadania Usa.
  To jest 'projekt' Ukraina przeciwko Rosji.
  I minister MON jedzie sie z nimi układać?
  Gdzie tu jest polska racja stanu ??
  Nic się nie zmieniło w stosunku do Polaków od 1943..
 • @Jasiek 11:10:40
  ==Moim zdaniem każdy, kto naprzeciw przyjaźni i współpracy Polski i Ukrainy wysuwa argument banderowski działa nieświadomie na korzyść właśnie niemiec. Obecny konflikt na Ukrainie to okazja do całkowitego wykorzenienie banderowskiego nowotworu.==

  Moim z daniem, każdy kto dąży do tej 'współpracy' bez rozliczenia i odszkodowań za ludobójstwo Polaków w czasie II Wś i po..
  Robi to z głupoty, powodów merkantylnych, lub politycznych, czyli
  działa na szkodę narodu polskiego.
  A niby gdzie są przesłanki do tego 'wykorzenienia'?
  Czy to jest tak zawoalowane, ze nie widać..?

  ==Polska niestety wspiera stronę pro-banderowską raz ze względu na rządy polszewii działające przez 8 lat właśnie w interesie niemiec oraz rządy PiS będące pod kuratelą USA, które od końca II WŚ współpracowały z... banderowcami - tu akurat chodziło o nienawiść do zsrr. ==

  To nie Polska wspiera banderowców, tylko aktualna polska administracja
  polskojęzyczna, etnicznie z banderowcami związana.
 • @nana 12:37:56
  ==No więc wracając do tego, czy istnieją jacyś Ukraińcy, czy istnieją jacyś Polacy itd. to najlepiej byłoby znaleźć jakieś wspólnoty na bazie człowieczeństwa i respektować wzajemnie wlasne dążenia narodowe i tożsamość. ==

  Ukraińcom bliżej do Turków, bo i z stamtąd etnicznie się wywodzą.
  I nie dziwi mieszanie w tym majdańskim kotle ich współbraci zza oceanu i z polskiej administracji.
  A państwa i granice to temat na inna dyskusję.
  Polakom bliżej do Białorusi i Rosji, R1A1...

  Dzisiaj znowu 'pochody' kod-ów i innych przyjaciół ukraińskich..
  I niemieckich..
  I to jest prawdziwa przyjaźń > SS i SS Galizien.
 • @dron67 12:44:35
  ==To nie Polska wspiera banderowców, tylko aktualna polska administracja
  polskojęzyczna, etnicznie z banderowcami związana.==

  I jeszcze bezczelnie z podatków Polaków to finansują!
  I nic nie można z tym zrobić...

  https://i0.wp.com/img1.demotywatoryfb.pl/uploads/201406/1403435449_inspet_600.jpg

  Tu są zamysły naszych ''przyjaciół''....
 • @nana 13:01:28
  Nie o gotówkę!
  Oni nawet przepraszam nie potrafia powiedzieć!!

  ==Więc kto się domaga teraz tych "rekompensat"? kto chce "sprawiedliwości"? - przecież nie trupy Słowian, bo te godnie milczą na wieki.==
  Tak, Siedzieć cicho i milczec , bo trupom juz nic nie potrzeba..

  A odszkodowania i kontrybucje wojenne to też bzdura?
  Jest ciągłość prawna, i to jest przeliczalne..!

  ==A w celu pozbycia się prawdziwej, słowiańskiej szlachty i arystokrajci, organizowane były regularnie "zrywy narodowe" w postaci powstań, w wyniku których umierał Kwiat Narodu - Słowianie - Patrioci, a ich miejsce zajmowały przechrzty. ==

  Zgoda, i te 'przechrzty' robią z nami co chcą.

  ==Ukraina jest bankrutem. Stanie ona na nogi tylko wówczas, gdy Rosjanie jej pomogą. I Rosjanie taki plan mają już od dawna.==

  Nie stanie na nogi, przynajmniej nie widać przesłanek.
 • @nana 13:01:28
  ==Czy chodzi o to, żeby Ukraińcy wzięli jakieś pieniądze na kredyt z międzynarodowych banków po to, żeby dać "potomkom kresowian", czyli ludzi okupujących ziemie ukraińskie, a więc nie swoje? Czy to jest choćby logiczne podejście do problemu, pomijając już aspekt moralności i zasadności takich roszczeń?==

  Kresowianie okupowali 'ziemie ukraińskie?? ;)
  Co ty wygadujesz?
  Kresowianie tworzyli tu cywilizację od podstaw, uprawa ziemi, gorzelnie, młyny........
  I w zamian dostali 'podziękowanie'!
 • @dron67 12:01:29
  "A kiedy to były takie dążenia?"

  To nie były dążenia - I RP istniała na prawdę - ziemie ukraińskie i tamtejsza ludność, oraz inne ziemie i ludność wchodziły w jej skład. Niemcy będą robić co mogą, żeby się to nie powtórzyło. Na Ukrainie wspierali oczywiście nie banderowców (a gdzieżby tam ;-/ ) a tzw "demokrację"...

  Ukłony
 • @dron67 12:44:35
  "To nie Polska wspiera banderowców, tylko aktualna polska administracja
  polskojęzyczna, etnicznie z banderowcami związana."

  Zgadza się - to był tylko mój skrót myślowy, ale to Polacy wybrali te władze.
 • @nana 13:30:45
  ==W którymś momencie ktoś musi przerwać ten obłędny krąg wiecznych pretensji i roszczeń, by dało się żyć dziś tak, aby i przyszłe pokolenia mogły zaistnieć.
  Piszę tak, bo moja Rodzina zrobila to już dawno. Zamknęliśmy na zawsze przeszłość i po prostu zajmujemy się teraźniejszością. By nasze dzieci i wnuki wyrosły w spokoju i pokoju. By nauczyły się polegać tylko na pracy własnych rąk, co im zagwarantuje spełnione życie. ==

  To jest spowiedź niewolnika, zamykaj, a po następnej rzezi twoje dzieci i wnuki też zamkną.
  Spalona Warszawa i 6 mln. Polaków.. Tez zapomnieć, a co tam!..

  "Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”

  "NARÓD, KTÓRY NIE ZNA SWEJ HISTORII SKAZANY JEST NA JEJ POWTÓRNE PRZEŻYCIE".

  Zamykaj, zapominaj, odcinaj i wybaczaj, a będzie jak wyżej.

  A eksterminacji narodu dokonali nie Niemcy tylko 'naziści' , ale że nie żyją, to spoko.. Nie ma sprawy...
  Teraz praca rąk i nóg.
  Przeszłosć nie ważna..

  Jeszcze trzeba używać pamięci i głowy!
 • @Jasiek 13:39:10
  ==ale to Polacy wybrali te władze.==

  Ktoś powiedział, że gdyby wybory mogły coś zmienić, to by ich
  zakazano! ..

  Przecież te wszyskie 'wybory' to jawna manipulacja, od 27 już lat..
  Szkoda czasu na anal-izy.. ;)

  Ukłony
 • @nana 13:39:54
  Historia Polski nie zaczyna się od roku 966.
  I nie o kato-niemieckie przyczółki chodzi.
  ==W VII stuleciu istniał tu gród Polan naddnieprzańskich. Jego gwałtownemu rozwojowi sprzyjało położenie na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych. Niespełna dwieście lat później Kijów został stolicą Rusi Kijowskiej, czyli wczesnofeudalnego państwa staroruskiego. Obejmowało ono ziemie od Morza Bałtyckiego, Morza Czarnego aż po dorzecze Oki i Wołgi.==

  Jeżeli ktoś może mieć historyczne związki z Kijowem, to na pewno Ruś i Rzeczpospolita..

  ==to jakim cudem Ukraińcy byli parobkami u Polaków==

  Żadnego cudu tu nie ma, nie każdy może być ekonomem, polscy parobkowie to też normalka. ;)
 • @Jasiek 13:37:24
  ==Na Ukrainie wspierali oczywiście nie banderowców (a gdzieżby tam ;-/ ) a tzw "demokrację"...==

  I czynią to dalej..

  USA = Niemcy = Banderland = Turcja = Tellawiu..
 • @nana 13:39:54
  ==Ból tzw. Polaków polega na tym, że aż tak daleko to się wejść nie dało. ==

  A kto zacz tzw. Polacy, sa jeszcze jacyś inni ?
  A gdzie sie wejść nie dało?

  ==rzuć okiem w historię i trochę przeanalizuj samodzielnie.==

  I tego wzajemnie życzę.
 • @dron67 14:47:44
  "....Banderland = Turcja...."

  Tej równości nie rozumiem. Proszę o pomoc.
 • @Jasiek 14:55:18
  To oczywiste:
  ==Ukraina i Turcja podjęły kroki na rzecz zacieśnienia współpracy w dziedzinie przemysłu obronnego. W ubiegłym tygodniu do Ankary przybyli przedstawiciele Ukrainy wysłani "pod szyldem" Ukroboronpromu, państwowego konglomeratu zrzeszającego ok. 130 podmiotów związanych z przemysłem zbrojeniowym. Rezultatem wizyty było wypracowanie "memorandum zrozumienia", które przewiduje wspólny rozwój programów związanych z obroną przeciwrakietową, czołgami, pojazdami opancerzonymi, silnikami, satelitami oraz myśliwcami.

  Porozumienie między Kijowem i Ankarą może świadczyć o tym, że tureckie władze chcą zbalansować swoje relacje pomiędzy NATO, którego są członkiem, Unią Europejską, do której aspirują, oraz Rosją, z którą są gotowe zacieśnić współpracę energetyczną. W styczniu Ankara i Moskwa uzgodniły wstępnie projekt gazociągu "Turkish Stream", który miałby przebiegać dnem Morza Czarnego, aż do granicy turecko-greckiej. Pozwala to sądzić, że stawką porozumienia Kijów-Ankara są geopolityczne losy Turcji, a konkretnie - zwiększenie szans na integrację z Unią Europejską.==

  Jeszcze = ISIS = Turcja ..

  ==Wyszkoleni i uzbrojeni przez USA (szkoleni także przez polskie służby) terroryści Prawego Sektora (pogrobowcy OUN-UP) zgłaszają również pretensję do ziem polskich (do dawnej Galicji), także do ziem węgierskich i słowackich. Wydaje się, że na wymienionych terenach nie można wykluczyć w najbliższej już przyszłości terrorystycznych, a może i wojennych akcji Prawego Sektora. W Polsce już przebywa kilkaset tysięcy Ukraińców, a szowinistyczna ideologia Prawego Sektora dość łatwo trafia do młodych Ukraińców.==

  ==Terroryści z ISIS w batalionie „Azow” na Ukrainie.
  https://youtu.be/CoXxI5Lbxrk

  Lubia się, wymiana doświadczeń i take tam ;)
  Wszyscy koczownicy się kochają...
  Sa wszyscy po 'jednych pieniądzach'.
 • @Jasiek 14:55:18
  ==Banderowski batalion Azow zagroził Holandii choasem, domaga się poparcia dla porozumienia między Ukrainą a UE
  http://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/imagecache/Oryginalny/images/Capture.PNG

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/batalion-azow-zagrozil-holandii-choasem-domaga-sie-poparcia-dla-porozumienia-miedzy-ukrain==

  Podobni do ''isis'', jak bliźnięta .. ;)
  I metody też podobne..
 • @dron67 16:26:43
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/batalion-azow-zagrozil-holandii-choasem-domaga-sie-poparcia-dla-porozumienia-miedzy-ukrain
 • @Bogusław Jeznach 09:35:08
  //Apeluję o większe poczucie proporcji i o następującą refleksję: 45 lat „bezwzględnej sowietyzacji” jakoś wszyscy przeżyliśmy//

  Wielu tak a moze warto dodac ilu nie przezylo, czy o tym nie warto pisac
 • @interesariusz z PL 10:47:58
  //bracia Kaczyńscy to są gnidy//
  a wlasna "czupryne" sprawdzales 8-))))))
 • @interesariusz z PL 11:10:41
  ze Sputnika,
  przecie to Wasz "talmud", a tak natretnie pytasz
 • @Zbójnicki pies 17:05:03
  Na Rosyjsko_Ukrainskiej "flance" powiewa nuda, bo wszystkie zielone ludziki sie tu zlecialy.
  Czyzby koniec serialu "Mama madzi" ?
 • Autor
  Pański wpis i niektóre pod nim komentarze, szczególnie podziwianej i reklamowanej przez pana nany, która m.in. twierdzi, że Polska nie istnieje i bez przerwy wrzeszczy na temat chwałay dla armii radzieckiej, ale nigdy o chwale dla Polaków, którzy walczyli na wszystkich frontach, gdzie stanowili mięso armatnie - uczyniłyby Wielkiego Brata i Partię z ,,Roku 1984" dumnymi.

  Doskonały przykład roboty, jak zmieniać przeszłość. Gdyby nie niezliczone istniejące dokumenty o przeszłości (odwrotnie niż w ,,Roku 1984") wszyscy byśmy musieli wierzyć, że czarne jest białe.

  Brawo!

  Nana powinna pracować w Ministerstwie Prawdy, ona się marnuje pisząc komentarze na pańskim blogu.

  P.S. Proszę zweryfikować swoje dane na temat liczby ofiar obozów koncentracyjnych, a także osób pomordowanych po wojnie w PRL za czasów stalinowskich. Dla jednych ,,szczęśliwe dzieciństwo", dla innych wygnanie albo tortury i śmierć. Proszę również nie zapominać o polskich ziemiach ,,wyzwalanych" przez sowietów w 1939 roku i polskich ziemiach ukradzionych przez ZSRR w roku 1945. Dla jednych ,,szczęśliwe dziecństwo", dla innych utrata ojczyzny i sowiecka okupacja.
 • Rosjanom bądźmy "wdzięczni"
  Brutalny!!!
  Rysunki z Gułagu
  Nadworny ilustrator NKWD - historia Danziga Baldajewa
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/nadworny-ilustrator-nkwd-historia-danziga-baldajewa/j729bf

  Pracownicy NKWD stosowane brutalne tortury z pompą, lutownica, butelki (popchnął do pochwy i odbytu), szczurów (umieszczone w podgrzewanym wiadra pod gołymi pośladkami ofiary) itd.
  http://www.cvltnation.com/wp-content/uploads/2014/06/009.jpg

  W epoce Stalina, takie masowe egzekucje były powszechne. Pracownicy Party, działaczy politycznych i innych, artyści zostali rozstrzelani przez zleceń ośrodka, które zostały wydane, jak łowieckich przez gatunki zwierząt - łosia, saigas, arkhars, argali, niedźwiedzie ... Stało się regularnie, aby zapobiec powstaniu godności narodowej w odległych częściach ZSRR.
  http://www.cvltnation.com/wp-content/uploads/2014/06/010.jpeg
  Z głodu, chorób i pracy niewolniczej, miliony "wroga" i "kułaków" kobiet zostało zamordowanych przez komunistów - zagorzałych wrogów wolności, demokracji i całej ludzkości.
  http://www.cvltnation.com/wp-content/uploads/2014/06/023.jpg
  Przesłuchiwania "wrogów", pracownicy NKWD przy użyciu starej rosyjskiej Strappado tortury .

  http://www.cvltnation.com/wp-content/uploads/2014/06/032.jpg

  W latach kultowych, niektóre bestie miał "zabawy" z wyrzuceniem "wróg" kobiety do mrowisk za "niewłaściwie postawy".
  http://www.cvltnation.com/wp-content/uploads/2014/06/044.jpg

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.cvltnation.com/brutal-drawings-from-the-gulag/&prev=search
 • Wolność słowa
  panie Bogumił Jeznach. Czemu pan komentarze usuwasz?
 • Petr Michalů: Omluva ruskému národu, ruskému lidu a prezidentu Putinovi
  Jesteśmy, Będziemy zawsze być po stronie Wielkiego narodu rosyjskiego, Federacji Rosyjskiej, jako swoich wiernych sojuszników przyjaciół. Jesteśmy dla wszystkich Słowian!
  Proszę przyjąć nasze przeprosiny.
  (przykro mi, moi synowie i ich synowie)

  Mgr. Peter Michael,
  Czech, który teraz mieszka na emigracji w Hiszpanii, ale chce, aby osiedlić się na stałe w Rosji ze względu na podziw, szacunek, wdzięczność, patriotyzmu w dumy czuję SERCA do Rosji.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Petr-Michalu-Omluva-ruskemu-narodu-ruskemu-lidu-a-prezidentu-Putinovi-415255
 • @Zbójnicki pies 07:13:47
  Ale robicie jazdę...
  Pan bidzej utrwalał władzę ludową na terenach zdobytych przez Sovietów, aby Polakom żyło się lepiej.
  Wstyd....
 • @Zbójnicki pies 21:59:17
  Pięknie, same fakty, tylko nie-dopowiedziane..
  Przestępstw i morderstw na Polakach i Rosjanach nie dokonywali
  Rosjanie tylko rosyjscy żydzi-koczownicy!

  Katyń, morderstwo rodziny carskiej, Wołyń , to ta sama swołocz!
  Także trzeba to zaznaczyć dla wiedzy i prawdy.
 • @dron67 13:43:19
  wersja Suptnika czy sam to wymysliles
  tak pytam
 • @dron67 13:43:19
  Wasilij Michajłowicz Błochin, ros. Василий Михайлович Блохин (ur. 1895, zm. 3 lutego 1955) – funkcjonariusz radzieckiego aparatu bezpieczeństwa państwowego w stopniu generała majora, w latach 1923–1953 naczelnik Wydziału Komendanckiego w Zarządzie Administracyjno-Gospodarczym OGPU, następnie naczelnik tego samego wydziału w Ludowym Komisariacie Spraw Wewnętrznych (NKWD) i w Ministerstwie Bezpieczeństwa Państwowego (MGB), członek ochrony Józefa Stalina. Przyjmuje się, że w okresie od 1926 do 1953 własnoręcznie zastrzelił 10-15 tys. ludzi W 1940 roku rozstrzeliwał polskich jeńców wojennych w piwnicach Obwodowego Zarządu NKWD w Kalininie (obecnie Twer) jako jeden z wykonawców zbrodni katyńskiej
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/02/Vasilii_Mikhailovich_Blokhin%2C_Major-General%2C_%281895_%E2%80%93_1955%29_%28NKVD%29.jpg
  a to tez rosyjski koczownik ?
  zalosny jestes
 • @Zbójnicki pies 14:21:48
  Czytaj banderowski sługusie:

  ==Więc przejmuje odpowiedzialność za zbrodnie Sowieckie broni też Sowieckich Pomników. Po drugie buduje Stalinowi i Leninowi mauzolea w centrum Moskwy i broni tych mauzoleów jak niepodległości. Decyzja w sprawie zbrodni katyńskiej kto tam był Żydem . Stalin Woroszyłow, Mołotowa (stara rosyjska szlachta) i Mikojana oraz dopiski sekretarza: Kalinin – za, Kaganowicz – za. Zgodnie z notatką Biuro Polityczne KC WKP(b) w dniu 5 marca 1940 roku. Tam był jeden Żyd. Oto wykonawcy zbrodni katyńskiej który z nich był Żydem Wsiewołod Nikołajewicz Mierkułow, naczelnik Głównego Zarządu Bezpieczeństwa Państwowego NKWD komisarz b.p. 3. rangi Bogdan Zacharewicz Kobułow, szef Głównego Zarządu Gospodarczego NKWD komisarz b.p. 3. rangi Sołomon Rafajłowicz Milsztajn, naczelnik Głównego Zarządu Transportowego NKWD komisarz b.p. 3. rangi Ławrientij Fomicz Canawa, szef NKWD na Białorusi komkor Iwan Iwanowicz Maslennikow, zastępca Ludowego Komisarza Spraw Wewnętrznych ds. wojsk NKWD komdiw Wasilij Wasiljewicz Czernyszow, naczelnik Głównego Zarządu Poprawczych Obozów i Kolonii Pracy NKWD (Gułag) oraz zastępca szefa NKWD kombryg Michaił Spiridonowicz Kriwienko, naczelnik sztabu Wojsk Konwojowych NKWD płk Aleksiej Rybakow, szef Oddziału Operacyjnego Głównego Zarządu Wojsk Konwojowych NKWD st. major b.p. Paweł Michajłowicz Fitin, naczelnik 5 Wydziału (INO – wywiad) Głównego Zarządu Bezpieczeństwa Państwowego NKWD st. major b.p. Trofim Nikołajewicz Kornijenko, naczelnik 1 Oddziału 3 Wydziału Głównego Zarządu Bezpieczeństwa Państwowego NKWD st. major b.p. Nikołaj Iwanowicz Siniegubow, naczelnik pionu śledczego i zastępca naczelnika Głównego Zarządu Transportowego NKWD major b.p. Leonid Fokiejewicz Basztakow, naczelnik 1 Wydziału Specjalnego (ewidencyjno-statystycznego) NKWD major b.p. Pawieł Gieorgiewicz Begma, naczelnik Wydziału Specjalnego (Osobyj Otdieł OO) Białoruskiego Okręgu Wojskowego major b.p. Aleksandr Michaiłowicz Bieljanow, zastępca naczelnika Wydziału Specjalnego (OO) przy Głównym Zarządzie Bezpieczeństwa Państwowego NKWD major b.p. Wasilij Michajłowicz Błochin, naczelnik Wydziału Komendanckiego w Zarządzie Administracyjno-Gospodarczym NKWD major b.p. Dmitrij Stiepanowicz Tokariew, naczelnik Obwodowego Zarządu NKWD w Kalininie major b.p. Konstantin Sergiejewicz Zilberman, zastępca naczelnika Głównego Zarządu Więziennictwa (GTU) NKWD major b.p. Aleksiej Okuniew, zastępca szefa 1. wydziału I Oddziału Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Państwowego NKWD ZSRR major b.p. Piotr Siergiejewicz Safonow, naczelnik Obwodowego Zarządu NKWD w Charkowie major b.p. Filip Doronin, komendant więzienia wewnętrznego UGB Zarządu NKWD obwodu charkowskiego kapitan b.p. Anatolij Michaiłowicz Kalinin, pomocnik naczelnika 1 Wydziału Specjalnego NKWD kapitan b.p. Jemielian Iwanowicz Kuprijanow, naczelnik Obwodowego Zarządu NKWD w Smoleńsku kapitan b.p. Arkadij Jakowlewicz Giercowski, zastępca naczelnika 1 Wydziału Specjalnego NKWD kapitan b.p. Wasilij Pawłowicz Pawłow, zastępca naczelnika Obwodowego Zarządu NKWD w Kalininie kapitan b.p. Nikołaj Ratuszny, zastępca szefa NKWD na Ukrainie kapitan b.p. Władimir Timofiejewicz Smorodinski kapitan b.p. Władimir Zubcow, zastępca szefa Zarządu NKWD obwodu smoleńskiego kapitan b.p. Piotr Jakowlew, zastępca szefa Oddziału Samochodowo-Technicznego NKWD ZSRR kapitan b.p. Iwan Tikunow, pracownik Zarządu NKWD obwodu kalinińskiego kapitan b.p. Paweł Pawłowicz Tichonow, zastępca naczelnika Obwodowego Zarządu NKWD w Charkowie st. lejtnant b.p. Michaił Kozochotski, szef I Oddziału Specjalnego Zarządu NKWD obwodu kalinińskiego st. lejtnant b.p. Timofiej Kuprij, komendant oddziału administracyjno-gospodarczego Zarządu NKWD obwodu charkowskiego st. lejtnant b.p. Trofim Pawłowicz Jakuszew, pracownik Zarządu NKWD obwodu kalinińskiego st. lejtnant b.p. Iwan Iljicz Antonow, pracownik Oddziału Łączności Zarządu Administracyjno-Gospodarczego NKWD st. lejtnant Iwan Szygalow, komendant Zarządu NKWD obwodu moskiewskiego st. lejtnant b.p. Małach Żurawlow, daktyloskopista-bibliotekarz Zarządu NKWD obwodu smoleńskiego st. lejtnant b.p. Grigorij Makarienkow, kierowca w Zarządzie NKWD obwodu smoleńskiego st. lejtnant b.p. Josif Gribow, komendant wydziału komendanckiego Oddziału Administracyjno-Gospodarczego Zarządu NKWD obwodu smoleńskiego st. lejtnant b.p. Prochor Prudnikow, komendant bloku więzienia Zarządu NKWD obwodu smoleńskiego lejtnant b.p. Gierman Markowicz Granowski, naczelnik 2 Wydziału Głównego Zarządu Poprawczych Obozów i Kolonii Pracy NKWD lejtnant b.p. Iwan Biełow, szef oddziału rejonowego NKWD w osiedlu Bieżanicy w obwodzie kalinińskim lejtnant b.p. Timofiej Burda, naczelnik korpusu więzienia wewnętrznego NKWD w Charkowie lejtnant b.p. Makow, naczelnik 4 Oddziału 1 Wydziału Specjalnego NKWD (Kolegium Specjalne NKWD) lejtnant b.p. Sacharowa, st. oficer operacyjny 1 Wydziału Specjalnego NKWD lejtnant Nikita Mielnik, pracownik Zarządu NKWD obwodu charkowskiego lejtnant Michaił Lebiediew, nadzorca 1. kategorii więzienia nr 5 Zarządu NKWD obwodu kalinińskiego mł. lejtnant b.p. Jacewicz, naczelnik 2 Oddziału 2 Wydziału Głównego Zarządu Poprawczych Obozów i Kolonii Pracy NKWD mł. lejtnant b.p. Iwan Barinow, starszy oficer operacyjny I Oddziału Specjalnego NKWD ZSRR mł. lejtnant b.p. Michaił Goriaczew, szef Oddziału Samochodowo-Technicznego Zarządu Administracyjno-Gospodarczego Zarządu NKWD obwodu kalinińskiego mł. lejtnant b.p. Piotr Michajłowicz Karcew, pracownik Zarządu NKWD obwodu smoleńskiego mł. lejtnant b.p. Nikołaj Kisielow, pracownik I Oddziału Specjalnego NKWD ZSRR mł. lejtnant b.p. Aleksiej Oficerow, pracownik I Oddziału Specjalnego NKWD ZSRR mł. lejtnant b.p. Iwan Czużajkin, starszy nadzorca więzienia Zarządu NKWD obwodu smoleńskiego mł. lejtnant b.p. Mitrofan Dawydow, nadzorca więzienia nr 1 Zarządu NKWD obwodu smoleńskiego mł. lejtnant b.p. Iwan Frolenkow, dyżurny pomocnik komendanta Zarządu NKWD obwodu smoleńskiego mł. lejtnant b.p. Michaił Grigoriew płk Michaił Jenukowicz Rostomaszwili, naczelnik Wydziału Specjalnego (OO) Charkowskiego Okręgu Wojskowego Rieszetnikow, zastępca szefa NKWD na Białorusi st. sierżant b.p. Nikołaj Kostiuczenko, kierowca Zarządu NKWD obwodu zachodniego-smoleńskiego st. sierżant b.p. Aleksandr Aleksandrow, kierowca Zarządu NKWD obwodu kalinińskiego st. sierżant b.p. Anton Mielnik, pracownik Zarządu NKWD obwodu charkowskiego st. sierżant b.p. Nikołaj Gołowinkin, nadzorca więzienia UGB NKWD obwodu kalinińskiego st. sierżant b.p. Afansij Moisiejenkow, nadzorca więzienia śledczego Zarządu NKWD obwodu smoleńskiego st. sierżant b.p. Tichon Szczepka, nadzorca więzienia śledczego Zarządu Bezpieczeństwa Państwowego Zarządu NKWD obwodu charkowskiego Aleksandr Siergiejewicz Kowalow, nadzorca więzienia śledczego Zarządu NKWD obwodu zachodniego Siemion Łazarienko, nadzorca 1. kategorii więzienia Urzędu Bezpieczeństwa Państwowego Zarządu NKWD obwodu smoleńskiego Łazar Tiwanienko, dyżurny komendant Komendantury Zarządu NKWD obwodu smoleńskiego Gieorgij Tarasow, starszy w bloku więzienia ogólnego nr 1 Zarządu NKWD obwodu smoleńskiego Jednocześnie etnicznymi Rosjanami nie byli Carowie Rosji (wielu z nich ) co nie zmienia faktu iż Rosjanie są z nich dumni i jednoznacznie stanowią część ich historii Kończąc Rosja jednoznacznie z punktu widzenia prawnego moralnego i historycznego jest i uważa się (i jest z tego dumna) za kontynuatorkę ZSRR. Rosja nigdy nie kwestionowała swoje statusu następcy prawnego ZSRR więc jest prawnie odpowiedzialna za wszystko==

  ''Blochin'' tez tu jest..
  Polaków nie mordowali Rosjanie.
  Jak Przy blokadzie Leningradu ludzie z głodu zjadali się nawzajem,
  koczownicze kurwy z NKWD żarli kawior!
  Stalin miał ich rozstrzelać ale lobby pejsate zapobiegło.
  I tak to się toczy....
  W Polsce pomioty po PKWN przekształciły się w ''PO'' i Kod-y..
  W Pis-ie tez ich na pęczki.
  Po nosach i uszach mozna poznać.
 • @dron67 15:28:54
  fragment wywiadu z ''Geremkiem'' Lewartowem, który już ci cytowałem, ale widać trzeba odświeżać:

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/05/a13.png
  Mordy przebrzydłe!

  H.K. Skąd pan weźmie tylu Żydów? Kto im da przedsiębiorstwa?

  B.G. Kto? A o naszej „Solidarności to już pani zapomniała? Jeszcze będzie prosić żeby nasi Żydzi te przedsiębiorstwa brali. Jest ustawa o samorządzie przedsiębiorstw? Jest. Mogła być dla nas jeszcze lepsza, ale i ta wystarczy. Przewiduje ona, że mogą być tworzone spółki prywatno-samorządowe i prywatno-państwowe? Przewiduje. Co jest potrzebne na rozruch takiej spółki? My wiemy dobrze. Pieniądze! A kto ma dziś pieniądze na takie interesy? Może Polacy? Nie, ja Polaków w tym interesie, jako udziałowców w zyskach nie widzę. Pieniądze dadzą Żydzi.

  Pytała pani skąd wezmę tylu Żydów? Ano na szczęście ludu Izraela już są. Przez 38 lat populacja się odrodziła w Izraelu, w Europie Zachodniej i w Związku Radzieckim także. Kiedy tylko uchwalimy ustawę o podwójnym obywatelstwie i prawie swobodnego wyboru miejsca zamieszkania oraz podróżowania do Polski tam i z powrotem w zależności wyłącznie od chęci takiego podwójnego obywatela polskiego — z kadrami do zreprywatyzowania przemysłu, rzemiosła i handlu nie mamy najmniejszego kłopotu. A warsztaty pracy stoją otworem i nawet puste. Opłaciło się nam doprowadzić do takiej ruiny. W takim stanie będą je nam dawać darmo i jeszcze całować w rękę, aby była praca dla Polaków i trochę towarów na rynek.

  H.K. Dlaczego trochę?

  
B.G. Bo te zakłady będą pracowały na eksport.
H.K. A jak „Solidarność” będzie zatrzymywać ten eksport na granicy albo w portach?

  B.G. Jaka „Solidarność”? Jak to wszystko się uda, to cała „Solidarność” będzie kijem naganiała swoich członków, a i partyjnych też do ostrej roboty w nadziei, że samorząd zbliży się do zysków na horyzoncie. Te zyski będą, ale jak pęczek marchwi przed łbem osła, aby chciał ciągnąć ciężki wóz.

  H.K. Panie profesorze, wydaje mi się, że pan niezbyt lubi Polaków?

  B.G. Niezbyt lubię? Takie określenie jest nieścisłe. Ja ich nienawidzę!

  H.K. Ale przecież pana i pana matkę uratował właśnie Polak!

  
B.G. To prawda. Stefan Geremek ukrywał nas oboje w Zawichoście a później nawet, kiedy już było pewne, że mój ojciec — Borys Lewartow, nauczyciel ze szkółki rabinackiej zginął w getcie warszawskim ożenił się z moją matką. Niemniej ja od dziecka musiałem ukrywać swoje pochodzenie i nie jeden raz bluźnić Przenajświętszemu, niech będzie przez wieki sławione Imię Jego, że stworzył mnie Żydem. A zresztą czytała pani na pewno pamiętniki Emanuela Ringelbluma?

  
H.K. Oczywiście, przecież pisałam książkę o getcie warszawskim i bohaterach żydowskiego ruchu oporu.

  
B.G. No to co pewnego razu powiedzieli Żydzi, którzy wraz z Ringelblumem ukrywani byli w bunkrze przy ul. Wolskiej przez ogrodnika Marczaka i jego rodzinę? Pamięta pani, pani Haniu?

  
H.K. Tak, pamiętani. Mówili: nienawidzimy Polaków, bo im jest teraz lepiej niż nam.

  
B.G. No to więc teraz nie będzie się pani zastanawiać, że cały ruch społeczny, który teraz tworzymy i ożywiamy najróżniejszymi nurtami, ma na celu doprowadzić do takich zmian w strukturze państwowo-gospodarczej Polski, aby Żydom w Polsce było zawsze lepiej niż Polakom.
  =====

  Jest dokładnie tak jak bronek koczownik mówił.
  Czytaj.
 • @dron67 15:47:51
  Niemniej ja od dziecka musiałem ukrywać swoje pochodzenie i nie jeden raz bluźnić Przenajświętszemu, niech będzie przez wieki sławione Imię Jego, że stworzył mnie Żydem===================

  To rabinacka kurwa !
 • @dron67 16:34:59
  ==„4 miliony Żydów zamieszkałych w Polsce jest członkami Światowej Federacji Żydów – według oświadczenia Szymona SZURMIEJ w Telewizji Warszawskiej.
  Udokumentowanych jest w zasobach archiwalnych MSW 2 miliony i 700 tysięcy, w czym olbrzymia liczba Żydów ukrywających swoje pochodzenie.
  Większość Żydów zajmuje kluczowe stanowiska w masmediach, kulturze, polityce i gospodarce.
  Żydzi twierdzili, ze w obozach zginęło 3 ml 400 tys. czyli 100% ludności żydowskiej z przedwojennej Polski! Ostatnie kalkulacje podają 110 tysięcy.
  Przed i w 1939 roku Żydzi polscy uszli przeważnie do Związku Sowieckiego. Oni powrócili przebrani za II Dywizje Piechoty tzw. Wojska Polskiego.
  Jakub Berman i inni żydowscy zbrodniarze wojenni wprowadzili władze “zydokomuny” terrorem. Wyszkoleni przez NKWD Żydzi z Rosji tworzyli 70% ilości “pracowników” i cale kierownictwo Urzędu Bezpieczeństwa. Ludzie ginęli jak za czasów bolszewickiej rewolucji w Rosji. Ponad 1 milion polskich patriotów przeszedł przez ciężkie wiezienia i obozy pracy niewolniczej, jak w kopalni uranu w Kowarach. 1 milion 100 tysięcy wywieziono do gułagów w Związku Sowieckim, w tym co najmniej 300 tysięcy inteligencji mogącej utworzyć administracje państwa. Nieokreślona liczbę patriotów z AK, SZ., Bach i opozycje rozstrzelano, zamęczono na śmierć lub latami trzymano w więzieniach.
  W walce z okupantem hitlerowskim zginęło 10% stanu żołnierzy AK. Pod okupacja sowiecka zginęło 90%.
  Żydzi polscy szpiclowali i wyszukali opozycje polska i sporządzili listy w Gminach Żydowskich, według których NKWD zlikwidowało polskich patriotów.
  W 1989 przeprowadzono “holocaust” na narodzie polskim postanowieniem tajnego rzadu żydowskiego, Sanhedrynu brukselskiego: Międzynarodowy Fundusz Walutowy zdewastował kraj “prywatyzacja” i lichwiarskim zadłużeniem przeprowadzonym głownie przez Żydów Sachsa i Sorosa.
  Obecna elita polityczna to dzieci morderców, jak W. Cimoszewicz i M. Borowski. Ich rodowód polityczny to PKP, PPR, PZPR, UW i UP.
  Kiedy Natanyahu przyjedzie do USA, to spotyka się z organizacjami żydowskimi. Kiedy Cimoszewicz, KWASNIEWSKI przyjechali to – tez, ale nie spotkali się z Kongresem Polskim i uchodźcami polskimi.
  Żydzi zmienili nazwiska, niektórzy nawet imiona rodziców i obecnie pozują na najlepszych Polaków.
  Żydzi kształcili się korzystając z przywilejów w “zydokomunie”, a obecnie kształcą następny swój miot w prywatnych szkołach i uniwersytetach granicznych. Przykład: Hanna Suchocka (Haik Silberstein) lub K. Skubiszewski (Szymon Szimel).
  Hanna Suchocka (Haik Silberstein) uczestniczyła w ostatniej konferencji Bilderbergow. Jej uzgodnienia tam SA trzymane w tajemnicy przed Polakami.
  Aaron Szechter (Adam Michnik) powiedział w telewizji australijskiej, gdzie wystąpił w jarmułce, ze Żydzi w Polsce przygotowują ekspansje i mogą ja zrealizować, gdyż Polacy to stado tępych baranów.
  Wyniki wyborów ulęgły dystorsji przez zawile i pokrętne ordynacje.
  Ksiądz prałat Henryk Jankowski postuluje, aby kandydat w wyborach musiał okazać się świadectwem, ze jest Polakiem wywodzącym się z conajmniej trzech pokoleń polskich i nie ze zdrajców ojczyzny (nie daleko pada jabłko od jabłoni), żeby Polska była Polska. Na to istnieje precedens Anglii, Izraela, Japonii i Szwecji.
  Jednak Żydzi kontrolują 90% prasy a także wydawnictwa, telewizję i radio i urabiają opinie wyborców propagandą. Powodują oni podwójnym standardem prawdy . Dezinformacja zamęt w społeczeństwie, demoralizacje, podważają katolicyzm, z którego Narod czerpie swoja sile, poprzez sprzeciwianie się naukom Kościoła itd. W Polsce, jak w USA, obowiązuje Political Correctness (poprawność polityczna). “Gazeta Wyborcza” i “Nie” to gazety żydowskie. Żydostwo stworzyło państwo w państwie.
  Unia Wolności jest partia żydowska. Inne partie są zinfiltratrowane przez manipulatorów żydowskich.
  2 tysiące agentów Mosadu spenetrowało gospodarkę i politykę.
  Plany Żydów:
  – wyniszczyć kraj finansowo;
  – pozbawić 5 milionów pracowników posad poprzez zrujnowanie zakładów pracy, nawet tych które przetrwały od 1918 roku;
  – zrujnować rolnictwo aby 3 miliony rolników emigrowało “za chlebem”;
  – “oczyścić” kraj z inteligencji patriotycznej;
  – wyludnić kraj innymi sposobami do liczby 15 milionów Polaków, którzy będą służyć kolonizatorom żydowskim za wyrobników;
  – zwiększyć opłaty za uniwersyteckie studia i naukę w szkołach średnich, aby Polacy mieli tylko podstawowe wykształcenie niezbędne do najemnej pracy w resorcie usług i pracy robotniczej według schematu wypracowanego na Palestyńczykach.
  To tylko krótki rys naszej najnowszej historii, ale warto go poznać i z tą wiedzą dokonywać wyborów.”==

  No comments
 • @Talbot 12:56:45
  Sięgając do insynuacji przeholował Pan w swej nienawiści. Usiłowałem Pana wcześniej przekonać, że nie ma ona sensu, bo przede wszystkim zatruwa duszę tego, kto nienawidzi. Sądziłem, że nie będę musiał Pana banować, ale byłem w błędzie. Proszę odtąd wysączać swoją żółć w innym miejscu. Bez odbioru. BJ
 • @LeAN 23:17:39
  Wolność słowa nie oznacza wolności obrażania innych. Odbieram Panu prawo aktywnego wstępu na mój blog. Bez odbioru. BJ
 • @Zbójnicki pies 21:59:17
  Tak bardzo się Panu spodobały te rysunki? Osobliwy gust...
 • @Zbójnicki pies 16:56:59
  I znowu manipulacja. Ja zadałem pytanie pełne, stwierdzając, że te 45 lat „bezwzględnej sowietyzacji” jakoś wszyscy tu obecni przeżyliśmy, nauczyliśmy się pisać i czytać PO POLSKU i możemy teraz dyskutować z bardzo różnych pozycji. I zapytałem czy przeżylibyśmy JAKO NARÓD podobny okres pod okupacją niemiecką albo ukraińską, a Pan komentuje tylko jego początek próbując mnie złapać za słówko.
  Znudził mnie Pan. Dostrzegam w Panu tylko zoologiczną nienawiść do Rosji i brak realistycznej oceny obecnej sytuacji Polski. Wydaje mi się, że należy Pan do tej kategorii Polaków, o których Dmowski kiedyś powiedział, że woleliby aby sczezła Rosja niż aby przeżyła Polska. Manipuluje Pan pytaniami i używa każdej okazji aby wyrazić swą nienawiść i pogardę wobec Rosjan. Obraża Pan także inne osoby na moim blogu. Ta postawa sprawia, że coraz trudniej nam się rozmawia. Zużywa Pan mój czas i uwagę nadaremno, niczego wartościowego w takim dialogu nie wnosząc. Musimy się rozstać, ponieważ wolę poświęcać uwagę innym komentatorom i wątkom. Odbieram Panu prawo aktywnego wstępu na mój blog. Proszę odtąd trollować sobie gdzie indziej. Bez odbioru. BJ
 • @
  Widzę, że podczas mojej weekendowej nieobecności część z komentatorów urządziła tu sobie istny sabat rusofobicznej nienawiści. Ani w głównym pytaniu postawionym przez Petra Michalu (które było uprawnione i logicznie i moralnie), ani w głosach biorących jego stronę – w tym moim - nie było podstaw do takiej kaskady jadu, jakim niektórzy obryzgali myślących inaczej dyskutantów, sięgając przy tym do inwektyw, insynuacji, manipulacji, wulgarnych rysunków itp. Także na moją pocztę dostałem kilka listów (cztery), wszystkie sygnowane pseudonimami, z których dwa zawierały groźby karalne i wulgaryzmy. Celem szczególnie obelżywych uwag stała się Nana, jedna z najbardziej oryginalnych, odważnych i samodzielnie myślących komentatorek nie tylko na moim blogu i nie tylko na tym portalu. Były też uwagi sugerujące jej zablokowanie, oraz zmianę profilu treści i rewizji mojej postawy światopoglądowej.
  Chcę podkreślić, że o tym co będzie publikowane na moim blogu i kto będzie miał na nim prawo komentowania decyduję ja. Nie pozwolę też na moim blogu obrażać innych osób, a zwłaszcza kobiet. Apeluję także do wszystkich tu wchodzących, aby powstrzymali się od agresji i wulgaryzmów oraz udowodnili, że Polacy potrafią różnić się kulturalnie. Nie może być tak, że jedną „jedynie słuszną linię” z poprzedniego ustroju, zastępujemy inną, znowu „jedynie słuszną”, tyle że z przeciwnym znakiem. Polska, która się odrodzi, będzie państwem pluralizmu i wolności kulturalnej dyskusji. Do takich dyskusji zapraszam. BJ
  (PS. W następstwie opisanych zdarzeń kilku osobom zablokowałem dostęp do komentowania na moim blogu)
 • @Bogusław Jeznach 22:16:36
  Niektórym, co podkradli pomysł Zygmunta Białasa, jakoś w tej chwili o dziwo, cytowanie Sputnika nie przeszkadza. Jak "trwoga" to do "Ruskich" hahahaha:)
  Pozdrawiamy Cię Serdecznie: Lorenco z Małżonką.
 • @lorenco 22:54:01
  Mam wrażenie, że tak będzie coraz częściej i to nie tylko u nas.
  Witajcie, choć już późno i przyjmijcie serdeczności. BJ

  PS. Szykuje mi się znowu pracowity zawodowo tydzień, więc na blogu będzie raczej cienko.
 • @Bogusław Jeznach 22:16:36
  I takie kurwy świeta ziemia nosi a rząd 'zatrudnia':

  ==Obrońca banderowskich negacjonistów nie może być w polskim rządzie

  „Szanowna Pani Premier, rzeczą niedopuszczalną jest, aby w polskim Rządzie znajdował się człowiek pogardzający i obrażający ludzi upominających się o prawdę o ludobójstwie ludności polskiej dokonanym przez ukraińskich nacjonalistów” – piszą Kresowianie do premier Beaty Szydło w sprawie Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego.

  Kresowe Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Orląt Lwowskich
  Klub Tarnopolan Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich
  68-200 Żary, ul. Bohaterów Getta 22 „B”

  dotyczy: prośby o natychmiastową dymisję członka Gabinetu Politycznego MSZ Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego za pogardliwe i niegodne zachowanie w stosunku do środowisk kresowych oraz wspieranie osób negujących fakt ludobójstwa dokonany przez ukraińskich nacjonalistów ze zbrodniczych OUN-UPA na ponad 200 tysiącach Polaków

  Szanowna Pani Premier,

  zwracamy się do Pani Premier jako przedstawicielki Rządu Najjaśniejszej RP wywodzącej swe korzenie z partii, która w kampanii wyborczej deklarowała chęć i konieczność powrotu do prowadzenia polityki historycznej zgodnej z prawdą i polską racją stanu.

  Wierzymy, że dotrzyma Pani tej obietnicy także w stosunku do środowisk kresowych, które chyba najdłużej ze wszystkich oczekują na godne uczczenie ponad 200 tysięcy Polaków zamordowanych w bestialski sposób przez ukraińskich nacjonalistów ze zbrodniczych OUN-UPA i współpracujących z nimi formacji pokrewnych m.in. dywizji SS-Galizien, ukraińskiego Legionu Wołyńskiego (wsławiony mordami żołnierzy Powstania Warszawskiego) itp. Już ponad 70 lat żaden polski rząd, żaden polski parlament nie był w stanie uchwalić zgodnej z prawdą historyczną uchwały dla uczczenia pamięci ofiar banderowskiego ludobójstwa.

  Na 70. rocznicę początku tych mordów polscy parlamentarzyści zakłamali rzeczywistość i nie nazwali tej ohydnej zbrodni ludobójstwem, choć w znaczeniu prawnym spełnia wszelkie kryteria ludobójstwa określone w definicji dr. Rafała Lemkina. W tym czasie Prawo i Sprawiedliwość występowało w obronie środowisk kresowych i starało się przeforsować właściwą w treści uchwałę, niestety się nie udało. Liczymy że posiadając obecnie większość parlamentarną w dniu 11 lipca b.r. po 73 latach haniebnego zakłamywania rzeczywistości ostatni żyjący świadkowie mordów doczekają uchwały Sejmu RP oddającej część ich pomordowanym krewnym we właściwy sposób.

  Znając postawę parlamentarzystów PiS w tej sprawie z wielkim zdumieniem przyjęliśmy informację o zachowaniu i wypowiedziach członka Gabinetu Politycznego MSZ Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego w Pani Rządzie. Jego bulwersujące i haniebne wypowiedzi piętnujące całe środowisko kresowe były zawarte na profilu FB Piotra Tymy – „kłamcy wołyńskiego”, przewodniczącego Związku Ukraińców w Polsce. Prezydent Bronisław Komorowski kilka dni przed zdaniem urzędu z własnej inicjatywy odznaczył osobę „kłamcy wołyńskiego” Piotra Tymy Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

  Tyma jest znany Kresowiakom z wielokrotnych publicznych wypowiedzi negujących fakt ludobójstwa ludności polskiej dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów, gloryfikacji ukraińskich zbrodniarzy wojennych (Stepan Bandera, Roman Szuchewycz, Petro Diaczenko i inni) oraz relatywizacji i zakłamywania prawdy o losie Polaków na Kresach Wschodnich II RP. Odznaczenie przez ustępującego Prezydenta „kłamcy wołyńskiego” jednym z najwyższych odznaczeń państwowych było jawnym deprecjonowaniem zarówno urzędu przez niego sprawowanego, jak i samego orderu. Ciekawe, czy człowiek negujący Holocaust czyli ludobójstwo ludności żydowskiej dokonane przez Niemców także mógłby liczyć na order z rąk Komorowskiego?

  W styczniu 2016 r. otrzymaliśmy informację z Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy o przesłaniu wniosku o odebranie KKOOP „kłamcy wołyńskiemu” Tymie do zaopiniowania przez Kapitułę OOP, co jest pierwszym krokiem na drodze pozbawienia orderu. Informacje o tym wydarzeniu podał także red. M. Kamieniecki na łamach „Naszego Dziennika” w artykule pod znamiennym tytułem „Haniebny błąd Komorowskiego zostanie naprawiony?”, który odbił się szerokim echem i poparciem wśród wszystkich Kresowian.

  Link do strony internetowej z tym artykułem zawarł na swoim profilu FB „kłamca wołyński” Tyma, pod którym następujący komentarz napisał członek Gabinetu Politycznego MSZ Przemysław Żurawski vel Grajewski: „Głupich w każdej nacji pod dostatkiem, niestety. Na szczęście ludzie określający się mianem „środowisk kresowych” nie rządzą Rzecząpospolitą. Przyjmij Piotrze proszę wyrazy mojej solidarności w tej sprawie”.

  Sygnatariuszami wniosku o odebranie KKOOP „kłamcy wołyńskiemu” Tymie była większość działających w Polsce organizacji kresowych reprezentujących wiele tysięcy rodzin osób pomordowanych w bestialski sposób przez ukraińskich nacjonalistów. Nazywanie głupcami ludzi, którzy przez dziesiątki lat upominają się o prawdę o męczeńskiej śmierci swoich krewnych jest rzeczą podłą i niegodną przyzwoitego człowieka.

  Sygnatariuszami wniosku o odebranie KKOOP „kłamcy wołyńskiemu” Tymie była także znaczna liczba osób ze świata nauki, z tytułami naukowymi i znacznym dorobkiem m.in. prof. Leszek S. Jankiewicz, Prof. Leszek Jazownik, dr Andrzej Zapałowski, dr Stanisław Tokarczuk, Ewa Siemaszko i wielu innych. W grupie tej znajdujemy także nazwiska liderów znanych w całym kraju organizacji kresowych, słynących od lat z inicjatyw służących budowaniu patriotyzmu i tradycji m.in.: Witold Listowski prezes Patriotycznego Związku Organizacji Kresowych i Kombatanckich, Małgorzata Gośniowska-Kola prezes Stowarzyszenia „Huta Pieniacka” i wielu innych. Wszystkich tych ludzi członek Gabinetu Politycznego MSZ w Pani Rządzie ośmiela się nazywać głupcami.

  Szczególnie żałośnie brzmi to w odniesieniu do ludzi z tytułami profesorskimi i dorobkiem naukowym znacznie przewyższającym „wybitne osiągnięcia” świeżo upieczonego doktora habilitowanego o dość skromnych, łagodnie mówiąc, dokonaniach na polu nauki. W większości cywilizowanych uczelni naukowcy nie określają swych adwersarzy bądź ludzi mających inne poglądy mianem głupców, niestety poziom polskiej edukacji i kultury osobistej współczesnych „naukowców” znacznie odbiega od tego reprezentowanego na kresowych uczelniach: UJK w polskim Lwowie i USB w polskim Wilnie.

  Niestety zapewne Pan Żurawski vel Grajewski czerpiący swą „niezwykle mądrą” wiedzę o Kresach Wschodnich z broszurek ukraińskich nacjonalistów odbitych na kiepskim powielaczu być może o tym nie słyszał, choć może się mylimy.

  Szanowna Pani Premier, rzeczą niedopuszczalną jest, aby w polskim Rządzie znajdował się człowiek pogardzający i obrażający ludzi upominających się o prawdę o ludobójstwie ludności polskiej dokonanym przez ukraińskich nacjonalistów. Przypominamy, że ofiary do dzisiaj są zagrzebane w dołach i jarach, nie mają grobów ani znaku krzyża, co powinno być wyrzutem sumienia wszystkich Polaków, jak widać Pana „bardzo mądrego” Żurawskiego vel Grajewskiego to nie dotyczy. Pojednanie polsko-ukraińskie nie może być budowane na fundamencie haniebnego kłamstwa, ale świeżo upieczony doktor habilitowany jeszcze długo musi postudiować prawdziwą historię Polski, aby zrozumieć podłość i niewłaściwość swego zachowania, nawet w stosunku do jego zdaniem „głupców”.

  Drugą rzeczą w jego komentarzu jest wyrażenie solidarności z „kłamcą wołyńskim” w „tej sprawie”. Przypomnę, że chodzi o odebranie KKOOP Tymie za publiczne, wielokrotne szerzenie kłamstwa negującego fakt ludobójstwa ludności polskiej dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów. Skoro członek Gabinetu Politycznego MSZ solidaryzuje się z „kłamcą wołyńskim” w jego działalności służącej zakłamaniu i gloryfikacji ukraińskich zbrodniarzy wojennych, to trudno nam pojąć, czyje interesy ma reprezentować w Pani Rządzie?

  Prosimy Panią Premier o rozważenie natychmiastowej dymisji Żurawskiego vel Grajewskiego za pogardliwy i nienawistny stosunek do środowisk kresowych, które od ponad 70 lat starają się o upamiętnienie ofiar banderowskiego ludobójstwa oraz czynne wspieranie „kłamcy wołyńskiego” w jego haniebnej działalności.

  W ramach pokuty należałoby go skierować do pracy przy ekshumacji ponad 200 tysięcy polskich ofiar ukraińskiego nacjonalizmu, bo wyrażamy nadzieję, że wreszcie polski Rząd zdoła wynegocjować tę sprawę w rozmowach z partnerami ukraińskimi. Nie możemy się godzić, by dziesiątki tysięcy polskich obywateli do chwili obecnej spoczywało w dołach i jamach bez znaku krzyża, a obok stały okazałe i dostojne pomniki „dokonań” ich morderców.

  Pojednanie polsko-ukraińskie jest możliwe i potrzebne, ale musi być budowane na fundamencie prawdy. Jego ważnym elementem jest historia „Sprawiedliwych Ukraińców” czyli tych członków tej nacji, którzy zostali zamordowani przez banderowców za pomoc okazaną polskim ofiarom. W Polsce już powstały pierwsze upamiętnienia tych bohaterskich Ukraińców (m.in. w Żarach na Ziemi Lubuskiej), jednak ludzie pokroju „kłamcy wołyńskiego” Tymy uważają ich za zdrajców. Mamy głęboką nadzieję, że kiedyś przyzwoitość zapuka do ich sumień.

  Szanowna Pani Premier, bardzo prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku i szybką dymisję osoby Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego za pogardliwe i niegodne zachowanie w stosunku do środowisk kresowych oraz wspieranie osób negujących fakt ludobójstwa dokonany przez ukraińskich nacjonalistów ze zbrodniczych OUN-UPA na ponad 200 tysiącach Polaków.

  Łączymy wyrazy najwyższego szacunku
  Żary, 17 stycznia 2016 roku

  Za: http://mysl-polska.pl/762

  Data publikacji: 17.01.2016==

  A to mendy!
 • List do Premier?
  „Szanowna Pani Premier, rzeczą niedopuszczalną jest, aby w polskim Rządzie znajdował się człowiek pogardzający i obrażający ludzi upominających się o prawdę o ludobójstwie ludności polskiej dokonanym przez ukraińskich nacjonalistów”

  - pozornie w porządku, ale jednak nie. Jak mogą ludzie, sami zakłamujący historię żądać, by inni historii nie zakłamywali?
  Różne "towarzystwa kresowe" rozgłaszają, że Armia Czerwona im jakoby jakieś ziemie ukradła. Z tego wynika, że Niemcy wchodząc na Ukrainę im żadnej ziemi "nie kradli". Dlaczego? może dlatego, że ci "kresowianie" chętnie z Niemcami kolaborowali? Wszak z żywnością było u Niemców też nie najlepiej, a więc dostawy z ukraińskich latyfundiów obrabianych rękami ukraińskiego chłopa były niezwykle cenne.

  Co my więc tu widzimy?

  Widzimy tu, że przy pomocy bestialsko zamordowanych Polaków - zwykłych robotników i zwykłych chłopów robiona jest polityka na większa skalę. Czy dla dobra tych zwykłych chłopów i tych zwykłych robotników? Nie, dla korzyści obszarników, którzy kolaborowali z Niemcami!

  No i należy się zastanowić, ile było tych "wielkich majątków"? tysiąc? dziesięć tysięcy?

  I co my dziś widzimy? dla tych dziesięciu tysięcy z przyległościami Polska miała by poświęcić swój byt państwowy? Miałaby poświęcić życie milionów obywateli, by dziesięć tysięcy "kresowian" poczuło się zadośćuczynionych?

  Miałabym ja dawać moje dzieci do wojska, by szły w interesie tych "kresowian" i dla tych "kresowian" narażały swoje życie i zdrowie? A co by z tego miały moje dzieci? Nic, nic i jeszcze raz nic!

  A ile to ci "kresowianie" robią dla reszty Polski? czy ich dzieci narażają swoje życie w obronie kobiet z dziećmi wyrzucanymi z domów z braku środków na czynsz? Czy to nie są Polacy i czy nie nimi należy zająć się w pierwszej kolejności - oni są żywi! - a nie przykrawając historię pod kątem użyteczności grupki "kresowian" destabilizować nasz kraj i tym samym podważać porządek geopolityczny w całej Europie?

  Moja Matka pochodziła z Kresów. Moja Teściowa z terenów obecnie białoruskich. Obie one nie miały żadnych roszczeń i rozumiały sytuację powojenną. W Polsce Ludowej wyszły One za mąż, w Polsce Ludowej wychowały i wykształciły One swoje dzieci. Życie przedwojenne i wojenne to dla Nich była zamknięta historia. I takie stanowisko było właściwe.

  Rzucając okiem nieco dalej wstecz widzimy, że tzw. słowiański żywioł istniał tylko wśród prostego ludu. Czyli chłopów pańszczyźnianych. Warstwy wyższe były bądź niemieckie bądź żydowskie - na przykład mieszczanie. Szlachta w której początkowo były osoby krwi słowiańskiej została w wyniku katoliczenia Słowian totalnie zlikwidowana.

  Na jej miejsce weszła szlachta składająca się z tzw. przechrzt, czyli osób wiary żydowskiej, które przeszły na katolicyzm. W wyniku tego kościół katolicki gwarantował im zarówno tytuły szlacheckie jak i herby. I są to fakty jeszcze możliwe do zweryfikowania.

  Przed upadkiem I. Rzeczpospolitej szlachta stanowiła ok. 8% ogółu ludności. Lud głosu żadnego nie miał.

  W czasie powstań styczniowego i listopadowego dokonano jak widać końcowej likwidacji szlachty polskiej. W powstaniach uczestniczyli Patrioci Polscy i to oni utracili w ich wyniku życie, a większość z ocalałych utraciła majątki i SZLACHECTWO.

  Więc słowiański żywioł istniał tylko praktycznie w sponiewieranym chłopie pańszczyźnianym.

  Co do arystokracji wyższej, to była ona mianowana przez króla, a króla koronował papież rękami niemieckich cesarzy. I choć mówi się i pisze o królach polskich, to żaden z nich Polakiem nie był.

  W ogóle wówczas mieszkańcy Rzeczpospolitej nie myśleli o sobie w kategoriach "Polak" czy nie "Polak". To byli "dumni sarmaci" i Lachy.

  Wszyscy polscy królowie mieli powiązania krwi z dworem niemieckim, więc obojętne było czy był to "król Szwecji" czy "król Węgier" czy inny Sas.
  Innym czynnikiem było to, że mniej lub bardziej biegli w piśmie obywatele Rzplitej posługiwali się językiem francuskim nawet na co dzień, albo łaciną. Po "polsku" mówił tylko prosty chłop, analfabeta.

  Pod zaborami sytuacja chłopa wcale nie była gorsza niż za czasów "istnienia Polski", ponieważ zaborcy mieli już jakieś regulacje administracyjne stawiające chłopa w odmiennych niż pańszczyzna relacjach. Lekko nie było, ale nie było chłopom gorzej.

  Po tzw. odzyskaniu niepodległości II. RP wcale nie była narodowym monolitem, tak jak nie była nim nigdy przedtem. Pewne grupy wyznaniowo-narodowe dominowały inne grup wyznaniowo-narodowe i jakoś to było. Wszelkie bunty były krwawo tłumione i to przez stulecia.

  W II. RP chłopi też byli w beznadziejnej sytuacji ponieważ bycie parobkiem u jaśniepana nie gwarantowało nawet przeżycia, nie mówiąc już o zdobyciu jakiejś pozycji w życiu i założeniu rodziny. Mówię o większości chłopstwa, ponieważ część z włościan ziemię posiadała, choć w małych kawałkach.
  Czyli chłop był skazany na pracę u jaśniepana i zależny od jego widzimisię.

  A gdy możliwe stało się, że chłopi migrowali do miast, to tam stanowili oni trzon lumpenproletariatu - bez mieszkań, bez pracy i bez perspektyw.


  Sytuacja zmieniła się po II. wojnie światowej.

  Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego wydał dekrety nadające chłopom bezrolnym ziemię. Mieli oni w zamian za to dostarczać w ramach dostaw obowiązkowych żywność dla miast. I choć jest to decyzja zarówno logiczna jak i sprawiedliwa, to dziś słychać głosy, jakoby to władze Polski Ludowej "zabierały chłopom żywność". I co dziwne, mówią tak zarówno chłopi jak i mieszczuchy. Ci pierwsi to kłamcy i zaprzańcy, ci drudzy to idioci nie rozumiejący, że gdyby nie było takich postanowień, to miasta wyzdychały by z głodu.

  Sama znałam nieżyjącego już chłopa, który był przed wojną parobkiem i to takim sezonowym, a więc przez część roku żył na granicy śmieci głodowej. On to właśnie wygłosił zdanie, że PRL nie dał mu siewnika! Ale to, że za darmo dostał dom (jakieś 120m2 pow. mieszkalnej) i do tego 15ha ziemi ornej, to już wydawało mu się oczywiste. Ziemię dostał on jako frontowiec, ale z frontem gdzieś z Wilna pod Warszawę to szedł może tydzień. I taki z niego był kombatant.

  Po "transformacji" to dostał jeszcze dodatek do emerytury jako "sybirak", bo ileś tam czasu (sezon?) pracował jako parobek przy wyrębie lasu. To, że na jego "sybiracką emeryturę" musiał zrzucić się cały Naród, że w wyniku tego brakowało pieniędzy dla samotnych matek z dziećmi nie interesowało go wcale. Jak mu się "należy" to brał.

  No więc to jest typowa postawa prostaków, nawet z polskimi korzeniami, żerujących na całej tkance społecznej, byle tylko mieć korzyści własne niezależnie słuszne czy niesłuszne.
  Jak to łatwo uchwalić jest ustawę o "sybirakach" i potem łupić Naród, by oni dostawali pieniądze im nienależne - bo i za co?

  Gdyby się tak dokładniej przyjrzeć przeciętnej polskiej rodzinie, to zawsze ktoś tam mógłby chcieć jakieś swoje doznane krzywdy rzeczywiste czy urojone zamieniać na "odszkodowania", czyli na pieniądze zabierane całemu społeczeństwu i przeznaczane dla takich wyłudzaczy.
  Normalnie byłoby, gdyby ludzie myśleli w kategoriach: potrzebne mi to czy nie potrzebne. I brali przy tym pod uwagę dobro całego Kraju i Narodu.

  Właśnie ten słowiański żywioł dostał po II. wojnie szansę na niespotykany w historii Polski awans społeczny.
  Nagle potomkowie chłopstwa, warstwy uciskanej i w większości analfabetów - dostali szansę na naukę także na uniwersytetach i to jako prawo obywatela a nie kaprys jaśniepana, który dla poprawy samopoczucia coś tam chciał synom chłopskim skapnąć.

  W sytuacji "kresowian" to sprawa wygląda tak, że ich zadaniem jest jak widać zdestabilizować powojenny porządek geopolityczny i tym samym doprowadzić do zmiany przebiegu granic.
  A to wszystko dla grupki może 10.000 osób, pochodzenia niewiadomego, które chcą się posłużyć 38 milionami Polaków.

  Argumentem koronnym jest tu śmierć z rąk banderowskich bestii ponad 200.000 Polaków.

  Z tym, że Ofiary już nie żyją. Im nie potrzebna ani ziemia ani nic. To ci, którzy przeżyli chcą się posłużyć trupami by mieć z tego korzyści materialne. Jest to działanie niesłychanie perfidne, by używać śmierci banderowskich Ofiar w celu "odzyskania majątku na kresach".

  Faktem historycznym jest bestialskie wymordowanie przez banderowców ponad 200.000 Polaków osiadłych na Kresach.

  Faktem także jest, że od tego czasu minęło już siedemdziesiąt lat i zamordowanych nic nie wskrzesi.

  Faktem jest, że po II. wojnie wprowadzono nowy porządek geopolityczny.

  Faktem jest, że dwa pokolenia urodziły się w Polsce w obszarze, jaki ma ona dziś.

  I faktem jest, że komuś znowu zależy na rozdrapywaniu ran, na fałszowaniu historii i robieniu na tym geszeftu.

  Opowiadali sobie Polacy, jak to po wojnie na "polskim tułowiu osadzono żydowską głowę". Tak miało być w Polsce Ludowej. I z tą "żydowską głową" Polska Ludowa odbudowała się z ruin, rozbudowała i zbudowała przemysł, zlikwidowała analfabetyzm i bezrobocie a populacja Polaków wzrosła !!! o 14. 000.000 !!! No i mieliśmy Polskie Wojsko o niemal milionowej liczebności.

  Polacy dali się przekonać, że należy tą "żydowską głowę "z "polskiego tułowia" usunąć i wzięli radosny udział w rozkradani dorobku narodowego.

  I co mamy teraz? Jaką to teraz mamy głowę na tym polskim tułowiu???

  Przemysł polski nie istnieje, a to co jest, to w obcych rękach.
  Z Polski wyemigrowało 5 milionów Polaków w wieku produkcyjnym, czyli kraj nasz został o te 5 milionów obywateli osłabiony.

  W Polsce Polacy pracują na umowy śmieciowe, nie gwarantujące im ani wypłaty ani urlopów - co gwarantowała każdemu Polakowi Polska Ludowa!

  W wyniku tego większość Polaków żyje na granicy biedy i ubóstwa. Bez perspektyw na przyszłość.

  Biednym rodzinom odbierane są dzieci i oddawane do "rodzin zastępczych", którym to "rodzinom" państwo "polskie" płaci 2.000zł na dziecko.

  Narzuca się pytanie, dlaczego państwo "polskie" nie da takich samych pieniędzy matkom biologicznym, by mogły one swoje dzieci w spokoju wychować. A no właśnie! To obecne państwo polskie promuje z urzędu rozbijanie polskich rodzin.

  To są sprawy niesłychanie ważne, a nie odgrzewanie roszczeń grupki ludzi, chcących podważyć powojenny porządek polityczny wyłącznie dla osiągnięcia swoich prywatnych celów.

  Polacy powinni mieć na względzie dobro Polski. Innej Polski niż ta, co jest teraz - nie ma. I nie będzie. A jeżeli będzie, to ze stratą dla Polaków.

  W przypadku wejścia Niemców na nasze polskie, słowiańskie Ziemie Zachodnie co najmniej 10 milionów ludzi będzie skazanych na emigrację albo przymusową germanizację, czyli zostanie wynarodowionych. Czy to jest w interesie Polski?

  Ofiarom rzezi wołyńskiej należy się pamięć. Należy pochylić nad Nimi głowy w zadumie i zrozumieć kruchość pokoju.
  Wojnę można spowodować niezwykle łatwo. Ale co dalej?

  Polacy twierdzą, że Ukraińcy to nie naród. A Ukraińcy twierdzą, że oni są narodem.

  No więc co? czyżby Polacy byli uprawnieni do wydawania opinii, czy Ukraińcy mają prawo czuć się narodem czy też nie? A na jakiej podstawie Polacy tak rozumują?

  No to wypada zastanowić się, kto to jest ci "Polacy".

  Przed "chrztem" nie było nigdzie żadnych Polaków. Były słowiańskie księstwa i ludzie nazywali siebie różnie, ale nie Polakami i nie jako całość wszystkich słowiańskich plemion.

  Po "chrzcie" jakieś jednolite pod względem administracyjnym państwo powstało, ale nie pod względem narodowym. Rzeczpospolite to był zlepek narodów, mówiących w dodatku różnymi językami.

  Przy czym "elity" używały bądź języka francuskiego bądź łaciny. Królami byli namaszczani przez nie Polaka-papieża osobnicy krwi niemieckiej. Szlachta to byli żydzi konwertyci i oni używali swoich narzeczy.

  II. RP można co prawda nazwać Polską, ale też nie jednorodną narodowościowo.

  Dopiero Polska Ludowa, ze znikomymi mniejszościami narodowymi może być uważana za czysto polskie państwo.
  Ale właśnie Polskę Ludową Polacy opluwają, szkalują i się jej wyrzekają.
  No to kogo może dziwić, że do głosu dochodzą "stowarzyszenia kresowe", chcące doprowadzić do zmiany polskich granic, do skazania na wynarodowienie 10 milionów Polaków i ich tułaczkę?
  Po jakiej to szkodzie może Polak być mądry? ciekawe, co..?
 • weźmy też pod uwagę, cui bono?
  jeżeli Niemcom nie wyszedł numer z "wypędzonymi", no to próbują inaczej. Najskuteczniej dla nich jest posłużyć się w tym celu Polakami. W końcu Polacy rozwalili własny kraj własnymi rękami i jeszcze są z tego dumni. No to jadąc na tym samym koniku próbują posunąć się dalej. Stąd "kresowianie" i ich krzywdy.
  Skrzywdzeni są wylącznie ci, którzy stracili życie w wyniku napaści banderowców. Ci, którzy przeżyli i posługują się dla swoich celów Ofiarami rzezi wołyńskiej żadnymi ofirarami przecież nie są. Nie większymi - gdyby już - niż cała reszta ludzkości, która przeżyła wojnę i nie większymi niż wszyscy ludzie urodzeni po wojnie, urodzeni w nowych realiach geopolitycznych.
  Pewnie Niemcom wychodzi taniej sponsorowanie "stowarzyszenia kresowian" niż przepychanie racji "wypędzonych" Niemców, skoro na to ostatnie opinia publiczna się nie załapała.
  Jeżlei Polacy sami chcą zmian, no to co to dla Niemców za problem, Polakom w tym pomóc? Różne bolki dostaną wille z basenami i służbę, a reszta? tej zamknie się gęby na znane i wypraktykowane wielokrotnie sposoby.
  Jeżeli Polacy chcą mieć swój kraj, powinni dbać o jego dobro. Żadni Rosjanie dla Polaków już krwi przelewać nie będą. Albo Polacy zrozumieją, na czym sprawa się opiera, albo pies z nimi tańcował i ziemie podzielone zostaną na nowo. Przecież to w sumie żaden problem.
 • @fretka 18:41:00 no popatrz, a "dobrzy" Niemcy to by mu strzelili w łeb za kłusowanie
  a sarnę to upiekli by sobie.
  A tak na poważniej, to przecież jeżeli Rosjanie byli głodni i wpadli do czyjegoś domu i tam była sarna, to przecież jest zrozumiałe, że każdy na ich miejscu rzuciłby się na jedzenie. Sarnę można jeść na surowo, bo nie ma pasożytów, ale dziki to już nie, bo mają włośnicę, z tego co wiem.
  Jeżeli ten dziadek - kłusownik tą sarnę piekł, to znaczy, że nie tylko kłusował, ale i kradł w lesie drewno, jeśli miał opał.
  Przy czym ja nie widzę tu nic co mogłoby źle świadczyć o Rosjanach. Po pierwsze - nie zabrali temu kłusownikowi sarny i nie upiekli jej sami gdzieś nad ogniskiem.
  Po drugie, grzecznie poczekali mimo głodu, aż się upiecze, a to jest co najmniej godzina. Więc w tym czasie przebywali razem z tym dziadkiem kłusownikiem i jego rodziną.
  Po trzecie - gdy się ta sarna upiekła, to nie zjedli jej Rosjanie sami, lecz jedli ją wszyscy: i ten kłusownik z rodziną i Rosjanie.
  Więc historyjka przecież ładna i szkoda tylko, że opowiadacz usiłował nadać jej negatywny wydźwięk.
  Zobacz, nadobna Fretko, co ta rusofobia z ludzi robi! Całkiem odbiera im rozum.
 • jeszcze w sprawie "kresowian"
  Jeżeli unia europejska oficjalnie ogłosiła "granicę Schengen" na Bugu, to tym samym unia uznała za wschodnią granicę Polski linię Bugu. A więc i tym samym terytorium za Bugiem na Wschód za ziemie ukraińskie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031