Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Polska gromi europejsów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Debaty na temat Polski w Strasburgu skomentował dla rosyjskiej rozgłośni Sputnik polski polityk i publicysta pan Mirosław Orzechowski.

 

Obecność pani premier Beaty Szydło w Strasburgu ujawniła słabość Unii Europejskiej, tego systemu, który napinał mięśnie, żeby wykazać wyższość nad prawem państw, tworzących Unię Europejską.

W mojej ocenie wystąpienie pani premier było kierowane do wyborców w Polsce. Odniosła ona całkowity i spektakularny sukces. Po pierwsze ujawniła słabość struktur UE, które zapowiadały wydanie jakiejś opinii, ustanowienie jakiegoś nadzoru nad tym, co dzieje się w Polsce, w sensie prawnym, co jednocześnie postawiło jasną diagnozę, że państwo polskie jest suwerenne i podejmuje samo decyzję na obszarze własnego kraju.

Po drugie, ujawniła też głębokość protestu wewnętrznego w Unii Europejskiej na temat zwyczajów i kierunków, w których chce zmierzać Unia, bo  usłyszano głosy posłów francuskich, czeskich, słowackiego, także niemieckich, którzy popierali wystąpienie pani Beaty Szydło. Moim zdaniem to była nieudana próba biurokracji europejskiej, żeby postawić do kąta polski rząd. Co Polacy mają na ten temat do powiedzenia, to jest już inna historia. Te kierunki mogą się podobać bardziej, czy mniej.

Jeżeli zaś chodzi o kwestię stosunku Polski do Unii Europejskiej, to Unia została powiadomiona o tym, że w Polsce będą podejmowane decyzje przez samych Polaków. Mnie to bardzo cieszy, ponieważ przez dwie kadencji Platformy Obywatelskiej mogliśmy odnieść wrażenie, że rzeczywiście żyjemy w Polsce w sytuacji wątpliwej prawnie, wątpliwej w sensie suwerenności.

Oczywiście ta sprawa nie jest jeszcze całkowicie zamknięta, bo wiadomo, że jeszcze Komisja Wenecka wypowie swoje zdanie. Ale podkreślę raz jeszcze, cieszy mnie to, że premier polskiego rządu jasno powiedziała, że to my podejmujemy decyzje we własnym kraju. One mogą się mniej lub bardziej podobać, ale nie może być tak, że Bruksela, czy Strasburg będą rozstrzygać o tym, co dzieje się w Polsce. 

Oni zaryzykowali i spróbowali przed oceną Komisji Weneckiej powołać delikwenta na dywan, skarcić go, oczekując, że on położy uszy po sobie, przeprosi i wróci do łaski. To udowodniło nie tylko niedowład. To ujawniło całą rzeczywistość w UE w takim konflikcie, w takim sporze prawnym, który jest przecież pierwszym tego typu zdarzeniem. To są przepisy, które zostały wprowadzone dopiero dwa lata temu i pierwszy raz miały okazję być wypróbowanymi.

Okazało się jednak, że nic się nie dało załatwić, bo komisarze i europosłowie byli nieprzygotowani, powierzchowni, sami nieświadomi tego, czego chcą. Stawiają postulaty, które nie mają oparcia w diagnozie prawnej. To jest jedna z kulminacji praktyki prawnej Unii Europejskiej, czy raczej tej biurokracji, która doszła do głosu.

 

KOMENTARZE

 • PASOŻYT I PASOŻYCI...
  ...dobrowolność umów i wystarczy.
 • W zasadzie to polski rzad nie jest juz potrzebny, wystarczy unijny.
  Jezyk tez przydal by sie w uni tylko jeden, o wiele wygodniej by to bylo. Jaki jezyk wybieramy demokratycznie ?
 • autor
  Cały Orzechowski, po palcu wchodzi kolejnych w d.........
  Ustawką nazywa ,,spektakularny sukces". Gminna premier jest od tego by za jej plecami, psychopaci załatwiali inne antypolskie sprawy.
  Cała ta impreza w Strsburgu była ustawką z za oceanu, by bardziej uwiarygadniać swoich najemników w wojnie z Rosją.
  Dlatego celowo straszy nas się niemcami i ruskimi, ale ani słowem o usraelu.
  To co wypisują sjonistyczne gadzinówki w usraelu to pikuś co wygaduje np; Schulz. ,,Polskie obozy śmierci" to nic co piszą i mówią w usraelu i jakoś Waszczykowski ani słowem nie piśnie przeciwko nim. Obecni rządzący wiedzą kto im dał władzę.
 • @andrzejw 00:29:49
  nie ma czegoś takiego, jak dobrowolność umów,

  no chyba że mieniamy się znaczkami
 • @Wrzodak Z. 09:16:39
  ...a co na to wszystko lekarz?...
 • @Andrzej Tokarski 14:08:19
  bezradnie rozklada rece
  skrajny przypadek

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930