Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2071 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Tłusta kropka na Księżycu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Pani Nana w jednym ze swych komentarzy przytoczyła sensacyjny materiał demaskujący wielkie fałszerstwo USA

 

Okazuje się, że Amerykanie wcale nie byli na Księżycu. Nad księżycową aferą USA postawiono tłustą kropkę!  Stanley Kubrick: „Lądowania na Księżycu były fałszywe, a ja byłem tym człowiekiem, który to fotografował”.

Opublikowano wywiad z będącym na łożu śmierci słynnym reżyserem filmowym Stanley’em Kubrick’iem, w którym obszernie i szczegółowo opowiadał on o tym, że wszystkie lądowania na Księżycu zostały sfabrykowane przez NASA i o tym jak on tu, na ziemi robił zdjęcia wszystkich amerykańskich wypraw księżycowych. W ten sposób na wieloletniej bezprecedensowej księżycowej aferze USA przez najbardziej znanego na całym świecie hollywoodzkiego mistrza reżyserii została postawiona tłusta i ostateczna kropka.

Wywiad został opublikowany po upływie 15 lat po śmierci. Reżyser Patrick T. Murray przeprowadził wywiad ze Stanley’em Kubrick’iem – na trzy dni przed jego śmiercią – w marcu 1999 r. Wcześniej był on zmuszony do podpisania 88-stronicowej umowy o dochowaniu tajemnicy (NDA) treści wywiadu przez okres 15-tu lat od dnia śmierci Kubricka. Obecnie wywiad Kubricka udzielony na łożu śmierci w ostatnich dniach stał się sensacją na całym świecie.

W 1971 roku, Kubrick wyjechał ze Stanów Zjednoczonych do Wielkiej Brytanii i więcej już nigdy nie pojawił się w Ameryce. Wszystkie jego kolejne filmy realizowane były tylko w Anglii. Przez wiele lat reżyser wiódł samotnicze życie, obawiając się zamordowania. Według brytyjskiej gazety „Sun”, reżyser „bał się śmierci ze strony amerykańskich agencji wywiadowczych, tak jak skończyli inni uczestnicy obsługi telewizyjnej księżycowego oszustwa Stanów Zjednoczonych.”

Reżyser zmarł nagle jakoby na atak serca w końcowym okresie montażu filmu: „Oczy szeroko zamknięte” z udziałem Toma Cruise’a i Nicole Kidman w rolach głównych. To właśnie Kidman w lipcu 2002 roku w wywiadzie udzielonym dla amerykańskiej gazety «The National Enquirer» oświadczyła, że Kubrick został zabity. Reżyser zadzwonił do niej na 2 godziny przed oficjalnie podanym czasem „nagłej śmierci” i poprosił, aby nie przyjeżdżała do Hertfordshire, gdzie, jak się wyraził, „wszystkich nas otrują tak szybko, że nie zdążymy nawet kichnąć”. Według brytyjskich dziennikarzy, pracownicy Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA po raz pierwszy próbowali zabić Kubricka jeszcze w 1979 roku.

Gwałtowny charakter śmierci Kubricka, 7 marca 1999 r., w angielskiej posiadłości w pobliżu Harpenden (hrabstwo Hertfordshire), stał się w przyszłości powodem ujawniania dalszych rewelacji ze strony pozostałej po nim wdowy. Latem 2003 roku w wywiadzie dla francuskiej telewizji, a później, 16 listopada 2003 roku, w programie „Ciemna strona Księżyca” wdowa po reżyserze – niemiecka aktorka Christiane Kubrick zrobiła publiczne wyznanie, którego treść była następująca:

W tym czasie, kiedy Związek Radziecki już na całego opanowywał przestrzeń kosmiczną, prezydent USA Richard Nixon, zainspirowany – według słów wdowy, naukowo-fantastycznym filmem – epopeją jej męża, który przeszedł do historii jako jeden z najlepszych arcydzieł Hollywoodu: „2001: Kosmiczna Odysea” (1968r.) – wezwał reżysera wraz z innymi hollywoodzkimi specjalistami” do ratowania narodowego honoru i godności Stanów Zjednoczonych”; co mistrzowie „Fabryki marzeń”, kierowani przez Kubricka i uczynili. Decyzja o falsyfikacji została osobiście podjęta przez prezydenta USA.

Podobne oświadczenia były wypowiadane przez uczestników „projektu” także wcześniej. W szczególności, inżynier rakietowy Bill Kaysing – pracujący w Rocketdyne, firmie, która budowała silniki rakietowe dla programu „Apollo” – autor książki: „My nigdy nie lataliśmy na Księżyc. Amerykańskie oszustwo o wartości 30 miliardów dolarów”, która ukazała się w 1974 r. i została napisana we współautorstwie z Randy Reid. On również oświadczył, że pod pozorem transmisji na żywo lądowania modułu księżycowego, NASA rozpowszechniło falsyfikat, nakręcony na Ziemi.

Do zdjęć został użyty wojskowy poligon na pustyni w stanie Nevada. Na zdjęciach wykonanych w różnym czasie przez radzieckie satelity zwiadowcze, można wyraźnie zobaczyć ogromne hangary, jak również i upstrzony kraterami duży obszar „powierzchni księżycowej.” Właśnie tam odbywały się wszystkie „księżycowe ekspedycje”, nakręcane przez hollywoodzkich specjalistów.

Dowcipnisie byli nawet pośród samych astronautów. Tak więc, amerykański astronauta Brian O’Leary, w odpowiedzi na bezpośrednie pytanie, powiedział, że „nie może dać 100-procentowej gwarancji, że Neil Armstrong i Edwin Aldrin rzeczywiście byli na księżycu.”

Jednak dopiero teraz, po bezpośrednim przyznaniu się samego Stanley’a Kubrick’a – uznanego międzynarodowego mistrza hollywoodzkiej reżyserii,nad amerykańską aferą księżycową została postawiona ostateczna i tłusta kropka. Interesujące jest to, że to właśnie Anglia jest jednym z podstawowych punktów GOP (Głównego Ośrodka Potwierdzającego; ros. – ГУЦ – skrót od головной удостоверяющий центр – od B.K). Możliwe, że już na długo przed dniem dzisiejszym ośrodek ten planował runięcie mitu o hegemonii USA, ponieważ niczym innym, oprócz chęci upokorzenia państwowej elity Stanów Zjednoczonych wyjaśnić tego wywiadu nie można. W każdym razie jest to czarna kreska dla państwowej elity USA.

 

Tłumaczenie: B.K, 23.12.2015

Opublikowano Grudzień 23, 2015 Przez a303 W Dziennikarstwo śledcze

KOMENTARZE

 • Gratuluję źródła
  Acidek303 z Wolnej Polski - artykuł tłumaczony z języka rosyjskiego.
  A czy na Księżycu był ruski Łunochod?

  Wielkie tajemnice ludzkości: Rosjanie "wylądowali" na Księżycu krótko przed Amerykanami?

  http://niewiarygodne.pl/kat,1031987,title,Wielkie-tajemnice-ludzkosci-Rosjanie-wyladowali-na-Ksiezycu-krotko-przed-Amerykanami,wid,13070181,wiadomosc.html?smgajticaid=6163d5
 • @Talbot 12:38:39
  Czyli Pana zdaniem Stanley Kubrick kłamał?
  To ja Panu gratuluję poziomu rusofobii.
  Pozdrawiam noworocznie. BJ
 • Tajemnica poliszynela
  Albo, jak kto woli, kolejna ,,teoria spiskowa", która jest prawdą dotyczącą spisku, już na ten temat rozmawialiśmy:
  http://trybeus.neon24.pl/post/123679,gdzie-sie-podzialo-400-kilogramow-ksiezycowych-skal
  Faktycznie jednak, oficjalne opublikowanie wywiadu z Kubrickiem ( link?) stawia kropkę nad i kończąc wszelkie wątpliwości i spekulacje dotyczące rzekomego lądowania na Księżycu, a także stawia pytanie, o jak wielu innych kwestiach kłamie NASA we współpracy z rządem Stanów Zjednoczonych?
 • Co jest prawdą?
  "In a statement released through a spokesperson, the family made it clear the film published on YouTube was a complete hoax".
 • @Bogusław Jeznach 12:42:15
  "To ja Panu gratuluję poziomu rusofobii.

  Niech mi Pan niczego nie gratuluje - ja znam historię polsko-rosyjskich stosunków...
  A co do artykułu - to wszyscy kłamali i kłamią nadal - zarówno Amerykanie, jak i Rosjanie.
  Ciekawe jest to, że rosyjskie władze nie zdementowali do tej pory amerykańskiego oszustwa, tylko publikują na rosyjskojęzycznych stronach z teoriami spiskowymi wywiady, z emerytowanymi agentami CIA, emerytowanymi pracownikami NASA, emerytowanymi amerykańskimi naukowcami...i emerytowanymi przedstawicielami obcych ras...
 • @Nibiru 13:44:01
  Mam te same odczucia co do filmu „Oczy szeroko zamknięte” i uważam, że jest to filmowy testament Kubricka ostrzegający przed tymi, których się bał. Byłbym nawet skłonny bardziej wiązać jego zagadkową śmierć z tym filmem niż z „aferą księżycową”, tak jak sugerowała to Nicole Kidman. Pozdrawiam. BJ
 • @Talbot 13:11:43
  Proszę nie udawać, że jest Panu wszystko jedno kto kłamie: Rosjanie czy Amerykanie. Co do Rosjan i w ogóle Wschodu (Bliskiego, Dalekiego i każdego innego) to od dawna panuje ugruntowane przekonanie, że tam politycy posługują się kłamstwem. Ale co do Zachodu, a zwłaszcza „ideału demokracji” jakim mają być USA, to prawie wszyscy, łącznie z papieżem JPII, budowali w nas - choćby pośrednio - przeświadczenie, że tam mieszka prawda i jest to system zasadniczo oparty na uczciwości wobec obywateli. Kiedy kradnie Ziutek z przedmieścia, i kiedy kradnie policjant – to nie są dwie takie same kradzieże. Powszechne oczekiwanie w stosunku do informacji z USA było bowiem inne i dlatego ten materiał jest tak sensacyjny. Stwierdzenie, że „jedni i drudzy kłamali” jest w takim kontekście niewystarczające…
  Pozdrawiam BJ
 • @Bogusław Jeznach 15:21:55
  No i za to daję 5 "kropek" .....
 • @Bogusław Jeznach 15:21:55
  "Proszę nie udawać, że jest Panu wszystko jedno kto kłamie: Rosjanie czy Amerykanie"

  Proszę nie wybielać swoich sponsorów.
  Rosjanie kłamią tak samo jak Ukraińcy - ta sama "Kultura"

  Cała światowa polityka opiera się na kłamstwie.
  To samo dotyczy współczesnej nauki.

  Amerykanie kłamią, bo są zmanipulowani przez żydów, a dlaczego kłamią Rosjanie?
  Przecież Putin pognał wszystkich żydów i pozostali w Rosji tylko etniczni Słowianie...
 • @nana 17:19:09
  "ponoć Prezydent Putin powiedział, że gdyby ujawnić archiwa KGB, to historię świata należało by napisać na nowo"

  Toż to KGB szkoliło terrorystów i umieszczało ich na terenie demoludów, których następnie wykorzystywano do przeprowadzania akcji terrorystycznych w zachodniej Europie.
 • @Talbot 17:35:18
  "Toż to KGB szkoliło terrorystów i umieszczało ich na terenie demoludów, których następnie wykorzystywano do przeprowadzania akcji terrorystycznych w zachodniej Europie."

  KGB używało demoludów do ataków terrorystycznych w zachodniej Europie. Ciekawe.
 • @Madar 17:44:58
  Irańska islamska rewolucja była nie tylko wspierana, ale wręcz zainicjowana zarówno przez lokalnych komunistów jak i sam Związek Sowiecki, i to w klasycznie sowieckim stylu. Gdy pod koniec 1978 roku sekretarz generalny KPZS Leonid Breżniew wyraził publicznie poparcie dla rządów szacha, jednocześnie kontrolowane przez Moskwę, nadające swoje programy z azerskiego Baku radio Narodowy Głos Iranu wzywało do obalenia szacha i ustanowienia islamskiego rządu. W ciągu kilku kolejnych tygodni poprzedzających 4 listopada 1979, moment przejęcia amerykańskiej ambasady w Teheranie, sowiecki ambasador w Iranie, Władimir Winogradow, spotykał się regularnie ze studentami, którzy przygotowywali atak na ambasadę. Ich przywódca, Mohamad Mohsen Choiniha był, nie licząc sowieckich koneksji, blisko związany z samym Chomeinim, a po skutecznie zainicjowanej rewolucji został szefem irańskiej tajnej policji, Savamy. Przyjacielskie stosunki pomiędzy Związkiem Sowieckim a irańską rewolucją zostały potwierdzone podczas XXVI Kongresu KPZS w lutym 1981 roku, kiedy Breżniew wyraził głębokie poparcie dla irańskiej antyimperialistycznej rewolucji oraz wezwał do nawiązania przyjacielskich stosunków. Stwierdził także, że walka o wyzwolenie może być prowadzona pod sztandarami islamu. W tym samym roku podpisano serię porozumień dotyczących wymiany handlowej, zakupu broni przez Iran oraz obecności sowieckich doradców w Teheranie. [7]

  http://wydawnictwopodziemne.com/2009/04/21/komunizm-czy-islamski-terroryzm/
 • @Talbot 17:51:01
  Rzeczywiście Iran to zachód europy jak nic.
 • @nana 17:19:09
  i za to Panią kocham....
 • @Talbot 17:51:01
  Przeczytałem kilka komentarzy.Uprawiasz Pan propagandę Zachodu z czasów PRL, na której opierają się dzisiejsi twórczy pseudohistorycy.Co ciekawe , ta propaganda do dziś wyziera z łam gazet czy okienek telewizyjnych(Zachodu).Na zachodzie i w USA nic się nie zmieniło.Zmieniła się Rosja, na korzyść.Źeby to jeszcze jaśniej wyrazić.Propagandę Zachodu pobierano bezpośrednio z obozów gdzie np. Polacy starali się o azyl.Swego czasu miałem dostęp do tych opowieści S-f.To do dzisiaj funkcjonuje, niczym genetyczny przekaz.
  http://litera.fr/category/news/
 • @Madar 17:57:34
  Czytaj artykuł:Archiwum Mitrochina, czyli jak KGB ukształtowało obecną sytuację

  http://www.owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=53&Itemid=11
 • Panie Boguslawie
  Nie ma zadnego sensu dyskutowac z Talbotem.

  PS. Dla mnie bylo zawsze wielka tajemnica, dlaczego przy ladowaniu na ksiezycu i starcie modulu odlotowego nie zjawiala sie olbrzymia chmura pylu ksiezycowego.
 • @Talbot 17:16:12
  ,,Przecież Putin pognał wszystkich żydów i pozostali w Rosji tylko etniczni Słowianie..."
  W krasnoludki też wierzysz?
 • @Casey 18:23:34
  To jest ten moment, przegapiony przez oszustów :)
  Na Księżycu to był jak na razie tylko Polak - Pan Twardowski :)
  pozdr:)
 • @All - teoria spiskowa czy manipulacja
  Dziwie sie Panu Boguslawowi jak i komentatorom ze tak latwo daja sie manipulowac faktami !!!!!!!

  Sprawa jest tak oczywista jak to ze 2+2 jest (na dzis jeszcze) 4.
  Zadaje wszystkim jedno pytanie , jak to jest mozliwe ze w 1969 roku amerykanie ladowali na ksiezycu, skoro tenze ksiezyc zostal w 1963 roku skradziony.
  Tego "kosmicznego przestepstwa dokonali" dokonali POLACY.
  Dla zainteresowanych podam ze byli to bracia KACZYNSCY.
  Po co sie wiec tak wszyscy "produkujecie" 8-)))))))))))))))
  Nonsens
 • Ten wywiad z Kubrickiem nic nie znaczy, to moze byc aktor.
  Wielka broda i wlosy, nie wiadomo kto to jest.Jak sw.Mikolaj w sklepie.Natomiast jak sie patrzy na noge ladownika Apollo, owinieta luzna cynfolia to watpliwosci sie nasuwaja.Jak ta cynfolia utrzymala sie na tej nodze podczas ladowania tuz kolo silnikow rakietowych produkujacych huragan gazow, kamieni, pylow, glazow ? Silniki rakietowe wymiotly by podloze do litej skaly a jednak kosmonauta zstepuje na powierzchnie pokryta warstwa pylu i robi ten slynny odcisk buta.
 • @staszek kieliszek 20:16:37
  O to właśnie chodzi, jest wystarczająco wiele poszlak i świadków wskazujących na oszustwo, nawet bez twardych dowodów jak ten wywiad z gadatliwym reporterem, który wydaje się mówić więcej niż sam Kubrick. Na tej samej zasadzie, każdy myślący człowiek wie, że Oswald nie zabił JFK jakimś przedziwnie się zachowującym nabojem i że 19 Arabów z nożami do przecinania kartonu dowodzonych przez Osamę z pieczary w Afganistanie nie rozsypało w proszek trzech drapaczy chmur w Nowym Jorku.
 • @Lotna 21:05:03
  To że tam nie byli ... zwyczajnie z przyczyn technicznych , chodzi o rakiety .
  wklejam fakty..
  ,,To Angara-5, rakieta nowej generacji, jedna z najcięższych na świecie.
  która ma udźwig porównywalny do najmocniejszych amerykańskich rakiet Atlas-5, Delta-4 czy Falcon-9. Jest efektem 22-letnich prac rozwojowych, które - według rosyjskiej agencji prasowej - kosztowały blisko 3 mld dol.
  ciężka wersja Angary, która składa się z pięciu modułów. Na starcie waży 852 tony, jej paliwem jest nafta, a utleniaczem - ciekły tlen. Może wynieść ładunek 24,5 tony na niską wokółziemską orbitę albo 5,4 tony na orbitę geostacjonarną (36 tys. km nad powierzchnią).,,

  teraz z innej beczki...

  ,,W 1961 roku prezydent USA, John Kennedy ogłosił, że Amerykanie wylądują na Księżycu przed upływem dekady. Inżynierowie musieli zbudować rakietę na tyle silną, by doleciała do Księżyca oraz statek kosmiczny zdolny odbyć tę podróż w obie strony. Pomocne okazały się doświadczenia twórcy rakiety V2, Wernhera von Brauna. Zbudowano gigantyczną rakietę Saturn V, która miała wynieść statki kosmiczne Apollo.

  Rakieta wraz z modułem załogowym miała 111 metrów wysokości, a całkowita masa startowa wynosiła około 3000 ton.

  Skoro teraz maja rakiety o udzwigu około powiedzmy 1000 ton ...no to jakim cudem wynieśli 3000 ton.. no ale cuda się zdarzają .
 • @fabi 21:46:48
  Modul ladownika wazyl 15 ton a rakieta wyniosla go na odleglosc 305 km.
  Poczytaj specjalistyczne strony a dowiesz sie cos wiecej.
  I nie myl udzwgu z masa startowa
 • @nana 22:56:38
  ''pasożytniczej arystokracji: książąt, hrabiów, jenerałów, ziemian"
  Pojechalas ostro nana, tak nowoczesnie jak Obama, ktory powiedzial, ze" bisnesy w USA nie wybudowali ich wlasciciele".Ideologia rabunku,mordowania,upanstwawiania, zabierania, niszczenia dorobku pokolen.Bolszewia.Tak bylo po 39 na terenie zajetym przez sovietow a pozniej w calej Polsce po 45.
 • @nana 22:56:38
  szlachta i Poniatowski tez na tym ksiezycu byli 8-)))))
  o matko jedyna - szok
 • To oszustwo przyniosło jednak pozytywne długofalowe skutki.
  To lądowanie było oszustwem, od dawna były wątpliwości, a teraz jest tylko potwierdzenie i to człowieka, któremu bardziej ciąży oszustwo i potrzeba wyznania prawdy jak strach przed śmiercią - co całkowicie przesądza sprawę.
  Jest jednak jeszcze jeden aspekt tego oszustwa i chyba bardziej istotny jak samo oszustwo, otóż w tą ogłoszoną na cały świat fikcję uwierzyli również w ZSRR, a to spowodowało ogromny wysiłek Rosjan by dorównać USA tj. tej wysoko postawionej "poprzeczce". Rezultatem tego ogromnego wysiłku Rosjan jest niesamowity - długofalowo - skok technologiczny i to taki, że to USA by latać na orbitę płaci za rosyjskie silniki rakietowe i to wykonane w starej technologi, której udostępnienie USA nie zagraża Rosji w żaden sposób z uwagi na ten wymuszony kłamstwem ogromny skok technologiczny i dysponowanie już nie techniką a "cudami".
 • Niestety nie
  Choć osobiście uważam że londowanie na Księżycu w formie pokazanej nam jest na 100% fałszywe, to taki jest również ten żekomy wywiad.

  Proszę wejść na facebookową stronę tego "dziennikarza" Patrick T. Murray - ostatnio opublikował on wiadomość że cały wywiad był tzw "mockumentary" - czyli fałszem nakręconym po to by wywołać reakcję i pośmiać się z fanów teorii spiskowych.

  Więc niestety cała notka trochę bez sensu.

  Co do samego londowania -
  Ameryka w latach 1969-72 latała 15 razy na księżyc z czego 6 razy z lądowaniem ... , a przez następne 43 lata ani razu ... i planowanie 1 misji trwa 20+ lat ... to dowód sam w sobie.
 • @Bogusław Jeznach
  Ależ to, że Kubrick mówi prawdę i że filmy transmitowane w ówczesnej telewizji na żywo jakoby z lądowania na Księżycu były nagrywane na Ziemi w żaden sposób nie przeczą temu, że Amerykanie byli na Księżycu!

  Przecież w oczywisty sposób tamte wyprawy na Księżyc miały cel propagandowy - wtedy panowała zimna wojna! Z punktu widzenia biznesowego czy militarnego to nie miało sensu, nie dało się na tym zarobić - to była duża strata. Więc takie wydarzenie musiało mieć dobrą oprawę medialną. Kręcenie na Księżycu zwiększałoby koszty, a na dodatek narażało transmisję na nieoczekiwane problemy, czyli klapę marketingową, podważałoby cały sens wyprawy. Więc lepiej było to nakręcić na Ziemi.

  A to, czy byli naprawdę na Księżycu to problem osobny, odrębny, Kubrick mógł o tym nic nie wiedzieć. Są inne, niezaprzeczalne dowody, że ludzie byli na Księżycu. Może to byli ruscy - ale nie umieli tego nakręcić i sprzedać.
 • @staszek kieliszek 23:43:45
  A to dlatego, że nana ma dużo wspólnego z Obamą: oboje miłują bolszewizm.
 • @Zbójnicki pies 23:52:45
  Nie Poniatowski, a Twardowski i podobno ciągle jeszcze tam siedzi, pewnie za karę, że jako jeden ze szlachty, niechybnie był pasożytem, który przyczynił się do rozbiorów Polski. :))
 • @GPS 03:41:17
  ,,Są inne, niezaprzeczalne dowody, że ludzie byli na Księżycu."
  A mianowicie?
 • @Angmir 01:09:02
  Chyba najlepiej podsumowales to wszystko.Wiadomo bylo co na ksiezycu jest, skaly zbadano na zawartosc zlota ladownikami automatycznymi, to po co bylo tam leciec osobiscie i do tego 6 razy? Nie wystarczylo jechac 1 raz i zrobic fotki z flaga?Pamietam te czasy gdy w Trybunie Robotniczej byly te sensacyjne osiagniecia dziennie, to USA to ZSSR.To wszystko byla blaga aby ludzi uwage odwrocic od zycia.Do dzis to jest.Dzis wszedzie pokazuja nam golizne, biusty i co ktora ubrala a czego nie ubrala.Sztuczne wojny, sztuczne teroryzmy.Dzieki internetowi mozemy demaskowac ta dziecinna propaganda ale wielu sie nabiera niestety.Wiekszosc..
 • @Lotna 04:30:13
  Przywiezione kamienie?
 • @Zbójnicki pies 23:04:56
  nie będę się z tobą przepychał..
  ,,ciężka wersja Angary, która składa się z pięciu modułów. Na starcie waży 852 tony, jej paliwem jest nafta, a utleniaczem - ciekły tlen. Może wynieść ładunek 24,5 tony na niską wokółziemską orbitę albo 5,4 tony na orbitę geostacjonarną (36 tys. km nad powierzchnią).,,  Modul ladownika wazyl 15 ton a rakieta wyniosla go na odleglosc 305 km.

  Chcesz powiedzieć że to cud , porównywalna rakieta wyniosła trzy razy więcej i dalej .. tak , napisane jest wiele bzdur które nawzajem się wykluczają .
  Samolot uderzający w budynek wierzy w czasie zamachu , i też wyszedł z drugiej z nie naruszonym kokpitem .. no ale co tam ... oficjalna wersja ma się dobrze .
  Na tym przykładzie widzisz że ściema i spiskowa wersja żyją obok siebie , tak, masz prawo sobie wybrać i wierzyć w tą którą chcesz wersję .
 • @Bogusław Jeznach
  Rosjanie by to co piszesz zweryfikować, poprosili NASA o te ponoć kamienie przywiezione z Księżyca, by je zbadać odpowiedziano im, że one zaginęły, ukradziono im z magazynów!
 • @SZS 18:07:09 czuję się wzruszona i zaszczycona, chylę czoła przed Panem, SZS - Człowiekiem,
  który w tym splugawionym świecie zachował uczucia wyższe.
 • @Lotna 04:28:41
  no to niech tam siedzi dalej 8-))))
 • @nana 14:35:18
  Dzieki.Bardzo to interesujace.
 • @nana 14:35:18
  NASA do dzis stara sie wynalesc pionowo startujaca capsule ksiezycowa.
  https://www.youtube.com/user/APOLLOREALITY?feature=watch
 • @Casey 18:23:34 -"Dla mnie bylo zawsze wielka tajemnica,
  dlaczego przy ladowaniu na ksiezycu i starcie modulu odlotowego nie zjawiala sie olbrzymia chmura pylu ksiezycowego."///. -To akurat jest proste do wytłumaczenia. -Księżyc nie ma atmosfery, a pył na Ziemi unosi się w powietrzu.
 • @moher 02:36:07
  To silnik rakietowy ladownika nie moze pylu wydmuchac na 100m z powodu prozni?I pozniej moze astronauta zejsc po drabince i odcisnac w tym pyle swoj Wibram but?Nie powinien sie ten but odcisnac skoro silnik rakietowy nie mogl tego rozdmuchac a jednak sie odcisnal..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930