Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Wigilijnie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Refleksja i życzenia

 

Piękną mamy wigilię tego roku, chyba takiej nie pamiętam. Zapadł zmierzch po słonecznym i ciepłym dniu, za oknem ptactwo było ożywione jak na wiosnę, na niebie już pierwsza gwiazdka wzeszła blado, bo dziś jest noc przed pełnią księżyca. Dom pełen niezwykłych zapachów, kot od rana niespokojny, młodzi zjeżdżają rodzinami, co chwila dzwonek u drzwi, wnuki już rozbrykane, ale wiedzą, że jeszcze pod choinkę wchodzić nie wolno.  Czytamy fragment św. Łukasza 2, 1-20. Płoną świece. Trzaskają łamane opłatki, padają życzenia, jest miło. Zasiadamy do stołu, żarełko kusi, zaraz wjedzie barszczyk, w tle głosem Ewy Małas-Godlewskiej sączą się kolędy…

Wszystkim, którzy także na blogu pozwalają mi powiększać moją miłość do ludzi i świata, a zwłaszcza tym, z którymi mogę się poczuwać do wspólnoty wielkiej rodziny Polaków, składam najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne. Oby dobry Bóg, od którego wszystko zależy, uchował świat od wojny i nie pozwolił zwyciężyć złu.

Ufajmy Mu: cień nie pokona słońca, noc nie zwycięży dnia.

KOMENTARZE

 • Pieknie to pan napisal.Dziekujemy i rowniez Wesolych Swiat zyczymy
  z drugiej strony globu.
 • Dziękuję
  i życzę wiele lat w zdrowiu , szczęściu i pokoju.
 • Panu Bogu Sława
  Panie Bogusławie,

  Naprawdę przepięknie napisane - jak poezja romantyczna.
  Gratuluję natchnienia.

  Korzystając z okazji - przesyłam najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

  W dzień Bożego Narodzenia - wszelkiej pomyślności, zdrowia i wszystkiego NajNajNaj

  Mam nadzieję, na wspaniały wspólny Nowy Rok. Dla Polski i dla NAS.

  I oby Panu Bogu była sława.

  Ryszard Opara
 • @Nibiru 19:01:09
  W takich chwilach czujemy się jednością. Pozostańmy tak. Z najlepszymi życzeniami BJ
 • @Oficer Prowadzący 13:28:08
  Ech, podobieństw jest dużo więcej: obaj mieszkamy nadal na Starym Żoliborzu i to niedaleko siebie, należymy do tej samej parafii Dzieciątka Jezus (na Czarneckiego), przyjaźniliśmy się z tym samym proboszczem – ks. Romanem Indrzejczykiem, który zginął w katastrofie smoleńskiej (był kapelanem Lecha Kaczyńskiego), a nawet w dzieciństwie mieszkaliśmy na tej samej niewielkiej ulicy za pl. Inwalidów, która wtedy nazywała się Pochyła, a dziś – Lisa Kuli, z tym, że nigdy się nie poznaliśmy, bo moi rodzice wyprowadzili się stamtąd, gdy ja miałem lat 6, a bliźniaki po 5 lat. My mieszkaliśmy tam wtedy pod nr. 12, a rodzina K. chyba pod nr. 9.
  Różnią nas tylko postawa i poglądy.
  Poza tym mój kot jest najpiękniejszy na świecie i właśnie się do mnie łasi.
  Pozdrawiam Oficera Prowadzącego. BJ
 • @Casey 20:45:08
  Pozdrawiam, zawsze czując do Pana wiele instynktownej sympatii. Widać, że o pokój wszyscy się martwimy i dostrzegany to wiszące nad światem zagrożenie. Niech nie opuszcza nas dobra nadzieja…
 • @Ryszard Opara 21:26:04
  Cieszę się, Ryszardzie, że wraz z wigilią powrócił u Ciebie optymistyczny nastrój, a w Twoich życzeniach zagościły trzy wspaniałe siostry: Wiara, Nadzieja i Miłość. Niech Cię nie opuszczają przez cały rok. I Bogu niech będzie sława. Bogusław.
 • Życzę
  Panu przede wszystkim zdrowia, dobrych pomysłów i sił do walki o oświecenie naszych rodaków.
  Ale przede wszystkim dziękuję za ten ogrom pracy i wspaniałe dzieło jakie Pan tworzy, jestem przekonany, że nie pójdzie na marne.
  Szczęść Boże

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031