Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4283 posty 1949 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Doroczne orędzie Putina

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin wygłosił dziś na Kremlu doroczne orędzie wobec tysiąca najważniejszych osób w państwie. Oto jak to wyglądało na żywo:

 


 Zgodnie z Konstytucją Federacji Rosyjskiej, każdego roku prezydent, głowa państwa, występuje na forum Zgromadzenia Federalnego z orędziem na temat ogólnej sytuacji w kraju i podstawowych kierunków w polityce wewnętrznej i zagranicznej. Istnieje tradycja, zgodnie z którą orędzia wysłuchują wszyscy senatorowie i deputowani, a także osoby specjalnie zaproszone. Na Kreml zapraszani są też członkowie rządu, przewodniczący Sądu Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego, prokurator generalny, przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej, prezes Izby Obrachunkowej, członkowie Rady Państwowej, hierarchowie głównych wyznań i Izby Społecznej Rosji. Orędzie prezydenta trwa zwykle około godziny. Tradycyjnie ma ono miejsce w kremlowskiej Sali Marmurowej, zbudowanej w 1982 roku. Oto jak brzmi ono w tym roku:

 

KOMENTARZE

 • Orędzie
  Wypadało by dać polskie tłumaczenie, nieprawdaż?
 • Takich słów i czynów
  nie usłyszysz od chazaro-mongolskich jajwajców w kolonii Polin.

  Aj waj/alleluja i do chazarskiego przodu.
 • @Casey 17:34:35
  Dopiero co pokazał się obraz. Dla tych, co znają rosyjski na razie wystarczy. Inni muszą poczekać, aż pojawi się tekst drukiem. Na razie nie znajdzie Pan takiego głupiego, co będzie za friko godzinne przemówienie ze słuchu Panu tłumaczył spisując. Oczekiwania powinny być realistyczne.
  Orędzie jest ciekawe i zawiera mocne akcenty, zwłaszcza na początku, gdzie jest hardo o Turcji. Pozdrawiam. BJ
 • Przemowienie jak na meza stanu przystalo.
  W amerykanskich komentarzach internautow przewija sie wniosek by wpisywac Putina na glosach w przyszlych prezydenckich wyborach USA.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930