Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Wzór krętactwa i obłudy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na tle wojny w Syrii na świecie robi się coraz jaśniej, przynajmniej na planie moralnym. Oto wymowny przykład standardu, jaki płynie zza oceanu, „z ojczyzny demokracji i wolności”:

 

Departament Stanu USA wystąpił z usprawiedliwieniem działań „umiarkowanych terrorystów” z oddziału syryjskich Turkmenów, którzy strzelali do katapultujących się rosyjskich pilotów zestrzelonego przez Turków samolotu Su-24, a następnie triumfalnie „allahakbarowali” nad ciałem zastrzelonego pilota. Żydowski rzecznik Departamentu Stanu USA Mark Toner po krętacku oświadczył, że USA nie wyklucza, że strzelanie do katapultujących się rosyjskich pilotów Su-24 przez syryjskich Turkmenów było z ich strony samoobroną.Oto film:

 

Rzecznik Departamentu Stanu Mark Toner powiedział, że Turcja i popierani przez nią bojownicy w północnej Syrii mieli prawo się bronić przed rosyjskimi atakami lotniczymi. Zapytany, czy strzelanie do nieuzbrojonych pilotów może być uznane za samoobronę, Toner rżnął głupa mówiąc w imieniu swego resortu, że „nie ma jasności co do tego, co tam się wydarzyło”  [State Department spokesman Mark Toner said that Turkey and the militants it backs in northern Syria had the right to defend themselves against Russian airstrikes. When asked whether shooting at unarmed pilots could be considered self-defense, Toner played dumb, saying on behalf of the State Department that "there is no clear understanding of what happened there."]

Jeden z pilotów zginął w powietrzu, a drugi - nawigator - ranny, został odbity przez zespół komandosów wysłany helikopterami na miejsce spadku. W trakcie akcji ratunkowej Rosjanie zostali tez ostrzelani, stracili jednego zołnierza piechoty morskiej i helikopter. 

W odpowiedzi na to oświadczenie rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa na swoim profilu na Facebooku skomentowała następująco: „Zapamiętajcie sobie wszyscy te słowa. Zapamiętajcie je na zawsze. Ja również nigdy ich nie zapomnę. Obiecuję”.

 

"Госдепартамент США не исключает, что стрельба в катапультировавшихся российских пилотов Су-24 сирийскими туркменами была обороной, заявил официальный представитель ведомства Марка Тонера в рамках брифинга. «Если туркменские силы были атакованы российскими авиаударами, они могли защищаться», - заявил Тонер на вопрос об оценке действий сирийских туркменов, которые стреляли в катапультировавшихся пилотов российского Су-24. На уточняющий вопрос журналиста о том, можно ли считать самозащитой стрельбу в безоружных пилотов, которые катапультировались на парашюте, он ответил, что «нет четкого понимания, что там в действительности произошло»

KOMENTARZE

 • dno moralne pieprzące o prawach człowieka
  Będąc kiedyś w NYC byłem w szoku widząc na własne oczy dno moralne (choćby publiczny seks dzieci na scenie w niby kinie, teatrze i policjanta walącego pałą po piszczelach jakiegoś biedaka), to zero moralności nie bierze się tam znikąd, tylko z zainstalowanego systemu który obecnie jest implantowany na całej ziemi.
 • ------ LABIRYNT .............
  https://treborok.wordpress.com/ofiara-w-paryzu/?preview=true
 • @Henryk Kreuz 19:36:55
  Taka właśnie jest moralność żydowska Międzynarodowego Żyda.
 • To juz trzeci rzecznik DS USA w ciągu dwóch lat.
  Jen Psaki, po zwolnieniu się ze stanowiska rzecznika Departamentu Stanu, udzieliła wywiadu, w którym powiedziała, że dostarczano jej jako rzeczniczce sprzecznych wiadomości i jak zwracała na to uwagę, to radzono jej aby coś wymyślała lub kłamała. W związku z tym nieraz wychodziła na idiotkę, bo jak powiedziała, kłamać się nie chciała nauczyć. Potem przyszła inna pani rzecznik, tez rozdziawiała usta na pytania dziennikarzy czy senatorów i jak widać nie zagrzała długo miejsca i mamy następnego, tym razem nie panią, lecz pana "Psaki"
  Ten, jak widać wreszcie nadaje się i kłamać potrafi.
 • Klamstwo w USA to norma od wielu lat.Trzeba uwazac caly czas.
  Nie mozna wierzyc nikomu.Jak sie spotka czlowieka prawego i uczciwego to trzeba ta znajomosc cenic jak zloto.Moglbym tu dawac tysiace przykladow, miejsca by zabraklo.
 • @ireneusz 00:21:29
  Za duzo czytasz Onetu.
 • @ireneusz 00:21:29
  ja też to widzę, jednak działanie ZŁA zobaczyłem w USA 30 lat temu, kiedy piękna dziewczynka dla paru dolarów oddawała się na scenie obleśnemu typowi. To ZŁO dotarło i do Polski, wmawiając dzieciom, że prostytuowanie się dla zarobienia np. na opłacenie nauki to normalne jest. 30 lat temu jako uchodźca polityczny - bo głupi byłem - dostrzegłem zło w czystej postaci jakiego za tzw. komuny w Polsce nigdy nie widziałem, nawet bicia człowieka drewnianą pałą po piszczelach co widziałem na jednej z głównych ulic NY w "państwie wolności i praw człowieka". Wtedy już wiedziałem, że jak ta zaraza, jak to zło, fałsz rozejdzie się po świecie to zbierze wszystkie SIŁY ZŁA tej ZIEMI przeciwko WOLNOŚCI, ŻYCIU, MORALNOŚCI, WRAŻLIWOŚCI i PIĘKNU ISTNIENIA, że będzie mordować, podrzynać gardła sprawiedliwym DZIECIOM BOGA.
 • @Henryk Kreuz 00:58:06
  Utwory muzyczne dla Ciebie: ( i nie tylko dla Ciebie, warto oglądnąć i posłuchać:))
  https://youtu.be/-EkEc9a9j9I
  https://youtu.be/8zxGJHgIaJw
  https://youtu.be/kOfedHmb-IU
  https://youtu.be/aQx7RgKt8Y8
  https://youtu.be/3xCzuu4wRx0
 • @Henryk Kreuz 00:58:06
  Dzięki, witam w klubie i pozdrawiam Pana bardzo serdecznie. BJ
 • a ja kiedyś współczułem bohaterom filmu "BlackHawkDown"...
  https://www.youtube.com/watch?v=_mQUbg14quI
 • żyd to ścierwo które nie zna poczucia wstydu !
  Słowianie ! żyd to ścierwo które nie zna poczucia wstydu !
  ja w swoim życiu nie spotkałem żyda żydówkę która by miała poczucie wstydu czy zażenowania !!!! tego ta nacja nie posiada ! te ścierwa żydowskie są najbardziej pogardzaną nacją na świecie ! więc starają się maskować udając w Polsce polaków we Francji francuzów itp. !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Deportować żydów lewaków do Izraela razem z muzułmanami !!!! POLSKA WOLNA OD żydów !!!!
 • @staszek kieliszek 00:48:09
  On tu tylko dorabia.
 • Bezczelny dziad
  broni nikczemników strzelających do ratujących się ludzi. Podłość dziada nie ma granic.
 • @ireneusz 00:21:29
  Nie widzial zadnego zyda? Widocznie widok wrednej facjaty Sorosa oslepia skutecznie.
 • Media na usługach kłamstwa
  Właściwie ten film powinien zostać opracowany piśmiennie na temat działań zachodnich mediów.To runie, jednak szkody będą wielkie
  http://www.cda.pl/video/52088407#
 • @prese 11:26:23
  tu jest po francusku(tłumaczenie)
  https://www.youtube.com/watch?v=lr8650BQ4aw
 • Do żyda o nicku ireneusz !
  żydzie ireneusz ! ty przygłupie wymyśl nowego a nie powtarzasz moje myśli !
  żydzie ireneusz oprócz inwektyw do mojej skromnej osoby chętnie bym wysłuchał twoich żydowskich rzeczowych argumentów [ jeżeli je masz ? ]
  !
  Przypominam tobie ścierwo żydowskie ze temat był cytuje .
  [. Żydowski rzecznik Departamentu Stanu USA Mark Toner po krętacku oświadczył, że USA nie wyklucza, że strzelanie do katapultujących się rosyjskich pilotów Su-24 przez syryjskich Turkmenów było z ich strony samoobrony ] koniec cytatu .
  !
  byłbym ci wdzięczny jak byś się odniósł to tego tematu !
  !
  [ przypominam wszystkim żaden żyd nie może mnie obrazić ! ]
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Precz z żydo-NATO i żydo-UE !!!!!!
 • Artykuł ujawnia problem badawczy , przede wszystkim prawny ale i etyczny, a mianowicie taki :
  Czy w świetle międzynarodowego prawa oraz podpisanych umów i konwencji dopuszczalne jest strzelanie do lądujących spadochroniarzy , w tym do katapultujących się na spadochronach lotników ?

  Pytanie to pozostawiam otwarte dla prawników i etyków.

  Osobiście jako były komandos uważam , iż strzelanie do lądującego desantu jest co najmniej nieetyczne i niehonorowe. Natomiast w kwestii strzelania w sumie do bezbronnego katapultującego się pilota strzelanie do niego jest - według mnie zbrodnią wojenną.
 • @detektywmjarzynski 01:20:19
  Opinia: „śmierć rosyjskiego pilota to klasyczne zabójstwo”

  Petar Vojinovic, redaktor naczelny największego serbskiego portalu lotniczego "Tango Six", uważa za kontrowersyjne twierdzenie Ankary, że ostrzał rosyjskiego samolotu był usprawiedliwiony.

  — To bardzo dziwne, jeśli atak na samolot, nawet, jeśli naruszył on przestrzeń powietrzną, realizuje się natychmiast – mówi Vojinovic – ponadto, Rosja zaprzeczyła informacji, że jej bombowiec przekroczył granicę.

  Vojinovic przypomina, że w tym regionie tego typu incydenty już miały miejsce, na przykład, Rosja na początku października przeprosiła Turcję za naruszenie jej przestrzeni powietrznej, ale wówczas Ankara nie reagowała w taki sposób.
  — Co dotyczy wydarzeń z 24 listopada, to mamy dwa nagrania z radaru – tureckie i rosyjskie. One się różnią, ale mogą dać nam wyobrażenie o odległościach. Jeśli nawet rosyjski samolot wszedł w turecką przestrzeń powietrzną na 16-17 sekund, jak twierdzi Ankara, to bardzo dziwne jest podejmowanie w związku z tym jakichś działań wojennych. Turcja twierdzi, że uprzedziła rosyjski samolot dziesięć razy, ale to zajęłoby 5 minut. A tu coś nie pasuje – naruszenie trwało kilka sekund, a uprzedzali przez pięć minut – mówi Vojinovic.


  Ekspert przypomina, że kiedy w 2012 roku koło brzegów Syrii został zestrzelony turecki samolot, to Ankara powiększyła swoją przestrzeń powietrzną o pięć kilometrów kosztem Syrii, tym można wytłumaczyć różnice w „zdjęciach z radaru”.
  — Ale znowu, pilot nie może sam podjąć decyzji o otwarciu ognia, to robi tylko, jeśli został zaatakowany, albo jeśli dostanie zezwolenie „z góry” – twierdzi Vojinovic.

  — Śmierć rosyjskiego pilota to klasyczne zabójstwo, — dodał Petar Vojinovic.

  Uniwersalnych zasad odnośnie przeniknięcia obcych samolotów w przestrzeń powietrzną państw sąsiednich nie ma, a takie wypadki zdarzają się niemal codziennie, podsumowuje ekspert.


  Szef MSZ Syrii Walid al-Mu'allim nazwał zabójstwo katapultowanego pilota zbrodnią wojskową.

  Za źródło : Kula Lis 65
 • @detektywmjarzynski 01:20:19
  Do lądujących spadochroniarzy strzelano z terenu Syrii, strzelała podobno "opozycja umiarkowana" z turbanami na łbach, ta sama która walczy z Assadem. Umowy międzynarodowe wiążące m.in. Syrię, Rosję, Turcję podpisywali przedstawiciele tych państw. Te trzy państwa m.in. są stronami genewskich konwencji o ochronie ofiar wojny z 1949r., (stosowanej również w razie powstania jakiegokolwiek innego konfliktu zbrojnego między dwoma lub więcej stronami, a wysokie umawiające się strony zobowiązały się przestrzegać konwencji we wszelkich okolicznościach). Turcy twierdzą, że broniły swoich granic i na podstawie odrębnych umów, po ostrzeżeniu miały prawo strącić samolot. Turkmenii w Syrii nie są stroną prawa międzynarodowego, Rosja udziela pomocy rządowi Assada na podstawie jego zgody, zatem nie pozostaje w konflikcie z Syrią. To tak skrótowo oficjalnie, chociaż wszyscy wiemy, że Turcja jest stroną zainteresowaną w tym konflikcie, tak jak i to całe NATO, a ściślej USrael. Zgromadzenie Ogólne ONZ w grudniu 1999r.,przyjęło konwencję o zwalczaniu finansowania terroryzmu. Jak jest stosowana to widać. Finansowanie to pomoc w szerokim tego słowa znaczeniu. ZO ONZ w 2000r.przyjęło też konwencję przeciwko międzynarodowej przestępczości zorganizowanej (grupa przestępcza to 3 lub więcej osób, przestępstwo-to oprócz wymienionych w konwencji inne "poważne przestępstwo" podlegające karze co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.
  Ale obowiązuje też konwencja w sprawie zakazu stosowania tortur oraz innego okrutnego, nieludzkiego traktowania z 1984r.,Za rządów PO zapłaciliśmy na podstawie wyroków ze Strassburga odszkodowania czterem Arabom, którzy udowodnili tortury w Klewkach. Ktoś podobno wziął pieniądze za udostępnienie miejsca tortur, podatnicy zapłacili odszkodowanie.
  Okoliczności tej sprawy wskazują, że Turcja -o ile faktycznie jej granica powietrzna została naruszona- zanadto się pośpieszyła. Z komunikatów przedstawianych przez Ankarę słychać ostrzeżenia, że rosyjscy piloci zbliżają się się do granicy Turcji, nie że ją przekroczyli. Może komuś zależy na wojnie rosyjsko-tureckiej. Turcja ma największą armię w NATO, a pozostałe państwa tego układu chyba nie chcą wojny z Rosją.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930